Ksznjk FreePrivacyPolicy!
SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: kedd okt. 27, 2020 9:19 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 83 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: A magyar airsoft állapota 2020 környékén
HozzászólásElküldve: szer. okt. 21, 2020 6:38 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

SGeri írta:
Jo hogy a kommentelok kozul 3an jarnak is jatszani evi 2nel tobbszor. Tok reelevans amit mondtok. Tenyleg. Siman van ertelme.

Köszönjük hogy te relevánsan hozzátettél a felvetett témához :D
Gioconda írta:
Szóval én azt mondom örüljetek annak ami van (MASZ) menjetek oda ahol nektek jó ,találjátok meg azt amitől nektek jó ,és ne akarjátok erőltetni másokra a puszta ego.tok jogán , hogy szerintetek nekik az mitől lesz jó.

A ki-hova-mennyit jár puttyogtatni kérdésre szerintem ez a legjobb válasz. Ha kevés számomra szimpatikus játék van, kevésre fogok eljárni. Ettől még nem lesz nettó sz@r minden olyan játék ami nekem nem fekszik, a lentebb megfogalmazott problémáimat pedig azokon a játékokon is tapasztalom amikre amúgy szívesen megyek.
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 21, 2020 6:05 pm

Én mindent külön tárolok, ahogy kell. Tehát BB, Tár, fegyver, akksi külön.
Mindig 2 fegyvert viszek (L85, G36), nagyobb játékra néha 3.5-öt (+M95+P99).
Tehát 3.5 fegyver, összesen 20 kiló
4 különböző féle tár (x4).
3 különböző féle BB saját gyorstöltőkkel.
3 különböző mellény (tak, repesz terep, repesz sima zöld)
2 különböző akksi (Store-ban, tehát tölteni is kell őket játék előtt)
+ Kevlár sisak, protektorok, shemag, találatjelző, kaja, 2 liter pia, kulacs, bakancs, bajonett, kronó, szerszámok, távmérő
Ez is még vagy 20 kiló
Ezek mind a lakás legalább 4 különböző pontjára vannak szétszórva. A ruhák nem lehetnek együtt normál ruhákkal, a fegyverek nem lehetnek láthatóak, a BB-ket el kell zárni, nehogy a gyerek szétszórja, az akksikat tűzbiztos helyen kell tárolni, a bakancs nem lehet bent a lakásban stb.
Ennyi cuccal legalább kettőt kell fordulnom a 8. emeletről úgy, hogy az autó minimum 100 de inkább több méterre áll. A fegyvereket akkurátusan be kell csomagolnom, ne látszódjon ki a járdán, mit viszek.
Játék előtt tárazás (az M95-nél nem egyszerű), akksi beszerelés (az meg az L85-nél bonyolult).
Játék után akksi kiszerelés. Mindent tételesen ellenőrizni, hogy meglegyen aztán be a kocsiba és haza.
Parkolás után a cuccokat olyan állapotba kell hozni, hogy kötegelten szállítani tudjam közterületen. Dobozolás, fegyverek becsomagolása stb. Ezt elsétáltatni a liftig, fel a 8-ra, bemanőverezni az ajtón (x2) majd mindent visszatenni a helyére (egyik szoba, felső szekrény, erkély, fal), akksik store mode majd tűzbiztosan elcsomagol.

Egy fegyverrel tényleg gyorsabban megy a dolog de reggel, előre nem tudom megmondani, hogy aznap mit lesz kedvem, igényem játszani.

Mivel Óbudán lakom, Szentendrét leszámítva minden messze van és keresztül kell verekednem magam a városon 2x. Pl Pestszentimre kb 1 óra oda 1 meg vissza.

Egyébként nemrég vettem egy molnárkocsit meg szereztem egy fasza szerver dobozt, ami centire passzol az bejárati ajtóhoz, a lift ajtóhoz meg a csomagtartó ajtóhoz is. Abba szerintem mindent bele tudok dobálni és akkor elég 1x fordulnom.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 21, 2020 5:31 pm

Mint írtad, "szerencsés helyen" laksz, nekem az utazzás az ami a játékidőhöz képest siralmas.

A felszerelésem gyakorlatilag menetkész, táraznom sem kell mert a tárak 70%-a mindig be van tárazva, (csoki, süti, fegyver csak töltve jó), gyakorlatilag leveszem a polcról az adott játékhoz passzoló fegyvert, egy mellényt meg a készenléti zsákomat amivel egy hétig bárhol elvagyok, a legtöbb idő, amíg kiveszem az akksit és a szabályos szállításra, beteszem egy fegyvertáskába.
Ezután jön hosszabbik része, nagyfalu nekem, legjobb esetben is két óra de akkor a M0-ra még rá se léptem de vegyük az ideálisabb esetet :)
Ez oda-vissza minimum négy óra, ez a legjobb eset.....
Az átlag játék bruttó hat óra ez a késedelmes kezdés miatt már csak négy és fél, öt óra.
1430 körül pedig (volt már korábban is) elkezd szállingózni a jónép egy része hazafelé....
Tehát egy ideális esetben, 1:1 közeli arány jön ki nekem.

Ezért aztán, -mint régen is- ha lehet, egy nappal korábban megyünk, táborozunk valahol a pályán vagy a pálya közelében egy susnyásban, ez azért kompenzálja az időt számunkra.

Mindezektől függetlenül, egy jó vagy jónak ígérkező játékért utaztam (és még fogok is) már több száz kilométert is.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 21, 2020 5:31 pm

A magyar airsoft 2020 ban köszöni szépen jól van többen játszanak mint valaha.
Kb egy hónapja volt egy olyan egymást követő hétvége ahol 4db 130fő feletti játék volt megrendezve számos kisebb játékkal együtt.
Mostanra gyakorlatilag mindenki rálelhet magának való perverzióra a palettán.Még a HPA.fóbok is találhatnak maguknak időtöltést mint azt nemrég megtudtuk.
Szóval én azt mondom örüljetek annak ami van (MASZ) menjetek oda ahol nektek jó ,találjátok meg azt amitől nektek jó ,és ne akarjátok erőltetni másokra a puszta ego.tok jogán , hogy szerintetek nekik az mitől lesz jó.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 21, 2020 4:10 pm

Pendra írta:
Játék messze: Legalább 4 órát pakolok (cuccok össze, le a kocsiba, játékon ki a kocsiból ami kell a visszaállóra, vissza a kocsiba, vissza a lakásba, vissza a szekrényekbe) 2-4 órát utazom. A játék meg tart meg 10-től 2-ig. Tehát 10-12 óra időráfordításból jó ha 4 szórakoztató de inkább 1. Ez nem valami jó arány. Kevesebb utazás viszont érezhetően javít rajta. Ezért is nem megyek messzire játékért.

Oda-vissza 3 óránál többet nem vagyok hajlandó utazni, szóval max. 1.5 óra odaút nálam. Szerencsés helyen lakom, nekem Rétság 1 óra 20 perc, Zsámbék 1:15, Szentendre 50, Lacháza 50, Dunakeszi 45, Tököl 45, Pestimre 40, Csév 25, Csemő 25, Nagykáta 25, Dabas 20 perc durván.

A pakolás olyan 15-20 perc plafonon a kocsiba. A játékon magamra cuccolom beszélgetés közben x idő alatt, ami teljesen mindegy, mert ha 1 perc is lenne, ugyanúgy x időt beszélgetnék el kezdésig. A kipakolás kicsit hosszabb, mert kitárazom a BB-ket, meg lefürdök. Aksit kb. havonta 1x töltök. 1300-as aksim a DMR-ben 3 játékot simán bír, tartaléknak meg ott az SRS.

Elhiszem, hogy neked 10-12 óra a ráfordítás, de azért egy kicsit extrém.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 21, 2020 3:25 pm

Játék messze: Legalább 4 órát pakolok (cuccok össze, le a kocsiba, játékon ki a kocsiból ami kell a visszaállóra, vissza a kocsiba, vissza a lakásba, vissza a szekrényekbe) 2-4 órát utazom. A játék meg tart meg 10-től 2-ig. Tehát 10-12 óra időráfordításból jó ha 4 szórakoztató de inkább 1. Ez nem valami jó arány. Kevesebb utazás viszont érezhetően javít rajta. Ezért is nem megyek messzire játékért.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 21, 2020 11:18 am

Jó hogy a csak írogatók, pontosan tudják, ki mivel, hol, hogyan, mikor, hányszor, stb.
Tényleg. Simán van értelme.

De értelmesre fordítva, visszaolvasva pontosan lehet látni, hogy sokan vannak, akik maradnak helyben, közelben mert pár száz km-t utazva sem kapnak szebbet, jobbat és nem hallották, hanem próbálták.
Ismerek olyan játékost, aki évi 3-4 hétvégét hagyott ki a játékokból, de értelmes hozzászólása nem nagyon volt még.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 20, 2020 10:04 pm

Jo hogy a kommentelok kozul 3an jarnak is jatszani evi 2nel tobbszor. Tok reelevans amit mondtok. Tenyleg. Siman van ertelme.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 20, 2020 4:41 pm

Azért a fejlövés nagyon túl van misztifikálva.
Nem egy fejlövést kaptam az évek során, volt, hogy 15cm-ről, gránátvetőbe fordultam bele, de volt rajtam megfelelő védőszemüveg..... volt, hogy olyat koppant a fejemen, azt hittem kavics :) de sosem volt probléma, épületben meg -pláne ha ismeretlen a társaság- felteszek egy rácsos arcvédőt.

Ha az ellenfélnek csak a feje látszik, gondolkodás nélkül lövök.
Éppen ezért nincsenek "kihegyezve" a replikáim és a mai napig gyakorolgatom a távolság becslését.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 19, 2020 9:11 pm

Redbo04 írta:
"Játék előtt, mindenkit közelről, pofán kell lőni a saját replikájával......." :D

Működne, ezt már mondtam máshogy megfogalmazva én is. Sniperrel/DMR-el akarsz játszani? Állj ki szépen 10m-re és lapockán lövünk vele, ha a DMR-ed tud sorozatot, akkor meg is sorozunk. Aztán visszaadjuk és elmondjuk hogy na ezért ne lőj vele sorozatot, pláne ne célozz fejre, ha nem muszáj és a 20m-t tartsd be.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 19, 2020 5:34 pm

Az egyesület erre nem megoldás mint ahogyan más sem.

Túl sok az ellentmondás és túl nagy a nyáj, a pásztorok pedig minél többet szeretnének legeltetni... ezért aztán a legelő elejét karban tartják, a végére meg úgyse téved senki, ha meg mégis, úgysem számít.
Amíg nincs következmény, márpedig miért is lenne, addig a többség magasról tesz a szabályokra.
Következmény pedig csak egy jól működő, ÖSSZETARTÓ KÖZÖSSÉGBEN lenne megvalósítható.
Így még ha sikerülne egy MASZ frissítést összehozni, annak sem lenne értelme a lentebb is felsorolt okok miatt.

Lehet, hogy marad Trasher régi ötlete?

"Játék előtt, mindenkit közelről, pofán kell lőni a saját replikájával......." :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 19, 2020 9:38 am

Az egyesület dologba beletört már pár ember bicskája, sőt, öriharik is lettek bőven miatta.
Az airsoft már nem központosul annyira, hogy kivitelezhető lenne. Még egy MASZ frissítésre se futja belőle.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 19, 2020 9:30 am

Egyesületi tagság jól hangzik, ha nem erőszakolják meg a MASZt. Sajna van rá példa.

Sorszámozásos buli volt már, valahol a padláson talán meg is van még a sorszámom. :lol:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 19, 2020 9:22 am

Brat írta:
Gegsite: A hitelesített kronó az szerintem egy vágyálom. A legtisztább az, ha mindenki elfogadja, hogy ott mit mérnek helyben. (Tudom SZU, tudom :D )

A szúrópróba szerű kronót eddig én sem tapasztaltam, jó volna, ha a játékszervezők csinálnák többször. Azzal is tisztában vagyok, hogy sok helyen a játékszervező nagyon nem tud mindenre is figyelni egyszerre, ugyanakkor nem lenne sokba a kronót is magával vinni, ha megy a pályán valamerre.

A kitiltás már nagyobb falat szerintem, ha épp nem kapják rajta az illetőt szabályszegésen nehéz utána menni, persze vannak olyan esetek, ahol ezt azonnal meg lehet tenni (ha épp a szervező közelében történt vagy beméri és hopp több J a limitnél).

Részemről támogatom a kronózást, a szúrópróba szerűt is, a J mérést is, meg a kitiltást is (habár tudjuk, hogy máshova vígan eljár majd a kitiltott ember/csapat). Úgy érzem, ezeket a dolgokat a szervezőknek igényként lehetne meghallgatni (természetesen nem gondolom, hogy minden apró nyűgöt meg kellene fogadniuk).

Én már láttam in-game kronózást igaz csak párszor eddig.

Ezekre a nyűgökre orvoslást én csak az egyesületi tagságban látom.
Mindenkinek lenne egy sorszáma s az rajta is lenne a szerkóján.
Aztán ha valami van el lehet számoltatni.

Máshogy nem látom a megoldást. S ekkor már nem lenne szerintem se kötelező a játék előtti kronózás sem.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 19, 2020 9:05 am

Pár játékon voltam már, két ujjam elég megszámolni hányszor volt rendesen levezetve a dolog.

Sokkal több értelmét látnám a hiszti esetén bemérést (ott már igazán nem lehet gond a J méréssel) és az azt követő brutál meghurcolást (ésszerű és jogszerű keretek között).

Mondjuk ehhez szervező kell, aki a pályán cirkál, tudja is mit csinál, meg nem ártana ha az ellenérdekelt csoportok minimálisan összetartanának, ha valaki bukik.

Idővel elterjed, hogy hol mit lehet, mennyire veszik komolyan és ehhez felépül a saját kis bázisuk. Rövidtávon egyértelmű melyik a kifizetődőbb, hosszútávra meg nagyon kevesen maradtak eddig ;)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 19, 2020 8:54 am

Gegsite: A hitelesített kronó az szerintem egy vágyálom. A legtisztább az, ha mindenki elfogadja, hogy ott mit mérnek helyben. (Tudom SZU, tudom :D )

A szúrópróba szerű kronót eddig én sem tapasztaltam, jó volna, ha a játékszervezők csinálnák többször. Azzal is tisztában vagyok, hogy sok helyen a játékszervező nagyon nem tud mindenre is figyelni egyszerre, ugyanakkor nem lenne sokba a kronót is magával vinni, ha megy a pályán valamerre.

A kitiltás már nagyobb falat szerintem, ha épp nem kapják rajta az illetőt szabályszegésen nehéz utána menni, persze vannak olyan esetek, ahol ezt azonnal meg lehet tenni (ha épp a szervező közelében történt vagy beméri és hopp több J a limitnél).

Részemről támogatom a kronózást, a szúrópróba szerűt is, a J mérést is, meg a kitiltást is (habár tudjuk, hogy máshova vígan eljár majd a kitiltott ember/csapat). Úgy érzem, ezeket a dolgokat a szervezőknek igényként lehetne meghallgatni (természetesen nem gondolom, hogy minden apró nyűgöt meg kellene fogadniuk).

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 19, 2020 8:12 am

Részemről pedig legyen, de nem lenne baj, ha hitelesített lenne akkor már.

<OFF>
Kérdés, hogy paintballl játékokon és egyén ilyen rendezvényeken, van-e ilyen kronózási elvárás.
Élest is lehetne vadászat/céllövés előtt kronózni, na ilyet még nem láttam.
-
Az biztos, hogy ha lesz baleset (BB okozta) nem számít mit kronózott ott, a szakértő majd megméri, ki tudja milyen BB-vel (valószínűleg ami a tárban van).
HA jól tudom 7,5 J nál kevesebb kell, hogy legyen s ennyi.
A MASZ ebben az esetben nem számít.
</OFF>

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 19, 2020 7:35 am

Nagyon remélem, hogy nem.

Egyébként a chrono nem a régi motorosok miatt jó, hogy van. Ők már tudják, hogy hogy lehet könnyen kijátszani a szabályt, ha akarják megteszik, de általában ők már nem azért űzik.

A gond azzal a folyamatosan változó réteggel van, ami a játékosok számottevő hányadát teszi ki szinte minden nagyobb tanglin.
Eljön egyszer, nincs elég sikerélmény, majd hazaérve már a how to 1000FPS videókat nézi a videomegosztón.
Igaz, hogy mindössze még 2-5 alkalommal fog jönni, mert a "kezdőségéből" fakadó hátrányát nem fogja megoldani az egyébként is nagyon rosszul, de legalább jó erősre tunyingolt puffka, de ez idő alatt baleseti kockázatot jelent.
Ezen réteg ellen igenis hatékonyan működik a chronozás, lehet, hogy nekünk annyira egyértelmű, hogy hogyan lehetne kijátszani, hogy észre sem vesszük, hogy nem mindenkinek az.
(Még mindig bután néz rám a többség amikor J-ban beszélek FPS helyett, stb.)

Márcsak a tény, hogy mindenkit ellenőriznek, és LEHET, hogy szúrópróbaszerűen is (persze sosem) elrettentő tényező nekik.
És nem, az átlag ilyen Usernek nincs két elsődleges replikája sem, hogy az egyiket chronozásra, a másikat játékra használja.

Chronozás: +1

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 19, 2020 7:32 am

90%-ban régen is inkább mutatvány volt. Sokan évekkel ezelőtt is zokszó nélkül vitték épületbe a határ feletti fegyvert, lőtték DMR kategóriás FPS-el a sorozatot stb. A kronó utáni FPS állítgatás talán kevésbé volt probléma, nem tudom jelenleg mennyire gyakori (kevés játékra járok, azok is kislétszámúak, viszonylag állandó játékosállománnyal).
Ahogy SZU is írta:
- szúrópróba szerű kronózással soha nem találkoztam, elsikkad a játék közben.
- a hazaküldés minden kiírásban szerepel fenyegetésként, a gyakorlatban elég durva esetekben sem találkoztam vele (éjszaka sorozatlövés 400+ FPS-el lámpa nélkül). Talán pár eset rémlik amikor utólag tiltottak embereket következő játékokról.
Innentől a kronózásnak max pszichikai visszatartó ereje van a lelkiismeretesebb embereknél, pedig személy szerint preferálnám mindkét fenti pontot gyakrabban látni.
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 19, 2020 7:14 am

A részemről igen.

Aki akar, tud csalni a legprofibb kronózás mellett is J-ra méréssel mindennel. Addig nem lesz belőle semmi, amíg valaki nem okoz vele komolyabb sérülést. Illetve amíg nincs a játékokon szúrópróba szerű J mérés nehéz BB-vel és permanens kizárás a játékokról, ha valaki durván belelép.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 19, 2020 4:23 am

Direkt nem a J mérős topikba rakom, mert nem akarom elterelni azt a csodálatos beszélgetésfolyamot. A kérdésem:

Tényleg eljutunk oda 2020-ban, hogy többen már csak felesleges sallangként értékelik a kronót?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 17, 2020 9:18 am

Köszönöm!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 17, 2020 5:12 am

Helyes, valamint azonos jogszabály pár bekezdéssel feljebb rendezi a birtoklás szabályait.

18 felett megveheted, alatta apával közösen használhatod.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 16, 2020 7:26 pm

Használatra egyértelműen fogalmaz a kormány rendelet, de a birtoklást, nem találtam.

(3) A tizennyolcadik életévét be nem töltött személy csak cselekvőképes, nagykorú személy felügyelete mellett használhat festéklövő fegyvert, légfegyvert.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 16, 2020 5:41 pm

Hirtelen nem találtam jobb helyet ennek a kérdésnek: még mindig igaz, hogy törvény szerint nem szabad 16 év alatt airsoftozni és/vagy airsoft fegyvert birtokolni?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd szept. 15, 2020 5:08 pm

Hű, elfelejtettem beállítani a topik követést.

Napokban jött elő a diskurzus a baráti körömben, ami érinti ezt a topikot is. Az tény, hogy a softair marginális, mert fészbúkon bárki összedob egy eseményt és kész a buli, nem kell megfelelni a softair szabályzatnak (hovatovább szervezőnek lenni). A másik tény, hogy a MASZ2015 kicsit megkopott már és ideje lenne frissíteni.

Viszont, a MASZ VAN! Azaz, tök jó, hogy mindenki szídja, hogy milyen, de mindenhol ki van írva, hogy MASZ meg helyi kieg vagy csak simán MASZ. Így vagy úgy oda megyünk vissza, hogy a MASZ... Van aki olyat szervez, aminek a szellemisége teljesen azonosul a szabályzattal, van akinél csak pár betű, amit odarak az eseményhez. A diskurzus megint csak rámutatott, hogy hiába, hiába, lehet szídni a csontvázakat, a megmondókat (és bizony Redbo mondja jól, társadalmi vita volt a 15-előtt) és magát a szabályrendszert, csak épp azt felejtik el sokan, amit Redbo elmesélt, na meg azt, hogy aki nem akar MASZ játékot, annak ott a lehetőség arra, hogy bármilyen másfajta játékon részt vegyen (szerk: ezt máshol pont úgy értékelték mintha kirekesztően mondtam volna, holott a cél az volt,hogy rámutassak, van alternatíva és lehet mást választani a kirizálás, szídás helyett).

Régebben (több mint 8-10 éve) jártam nem MASZ játékokra is, de azok már lassan feledésbe vesznek. Nekem nem hiányzik már, hogy egy laza sorozatot kapjak buksira 400+al közelről, mert épp vadnyugati helyre csöppentem. Nekem a MASZ, meg a szellemisége, egyfajta biztosíték, hogy nem esik meg a fenti történet, ha befordulok egy sarkon vagy szobába játék közben.

A MASZ update lassan esedékes lenne, mert a replikák teljesítmény táblája kicsit hiányos és páran rámutattak, hogy nem érnek össze az értékek sem. Azonkívül csak pár pontot kellene szerintem aktualizálni, néhány újdonságot beilleszteni és rendben is lennénk még pár évig.

A fórummal kapcsolatban annyi észrevételem lenne, hogy érdemes volna néhány arra megfelelő személyt beemelni a moderátori körbe vagy a szervezők közé. Tudom, nincs akkora forgalom, hogy kellene a plusz erőforrás, de szerintem szükség van rá, ha már a régi moderátorok nem járnak erre. A Red-Alliance pont ettől szenved, hogy ott nem aktívak a modok, adminok, szinte magára hagyták, amit eddig felépítettek. Az új szervezőkkel meg reményeim szerint több játék is lenne kiírva.

A felhígulás pejoratív fogalomként való használatával nem értek egyet. Sajna el kell fogadni, hogy bizony vannak új arcok is. Ezt érdemes megtenni, mert már nem fogunk soha ott tartani, ahol régen és a már meglévő játékos állományhoz mindig csapódnak újak. Ez általánosságban, de a kis mikro közösségeinkben is tetten érhetők. Mikro közösség nekem az orosz oldalt játszó 2-300 fő például (aztán lehet ennél többen is vagyunk, ki tudja).

Szek2: Teljesen mellékesen, de nekem tetszik és egyre jobban értékelem, hogy a fórumon nem szólnak hozzá másodpercenként az emberek a témákhoz.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 14, 2020 9:13 pm

Valamikor, réges, régen, egy messzi, messzi .....
Volt egyszer egy softair, akkor nem egy egyszerű fórum volt, hanem egy létező közösség, nem a mai divatos arcoskönyv fajta, amit közösségnek nevezni hát..... de mindegy is, ez lényegtelen.
Akkor is voltak vérpistikék, találatnemmegadók, kritizálók, sőt még hobbinácik is.
Volt viszont egy jó adag -manapság már málló csontváz- akiknek köszönhetően, kialakult a játékszervezés, egyfajta etikett és VAN, LÉTEZIK A MASZ.
Persze, könnyű dolguk volt, hiszen előttük senki nem csinált ilyet hát nosza, pikk-pakk összedobták.
És, hogy a dolgukat kicsit megkönnyítsék, nem a saját szájuk íze szerint csinálták, hanem végig kérdezték az akkori csapatokat és még szavazásra is bocsájtottak pár dolgot.
Aztán, mert nagyon unatkoztak és ráértek, pár évente, meg is újították, a csapatok majd később már a játékosok maguk is adhattak tippeket, ötleteket a megújításra, aztán szavazhattak is.
És lőn vala, MASZ 2015.

Mint már említettem, akkor is voltak akiknek nem tetszett de volt annyi vér a pucájukban, hogy KÉSZÍTETTEK, ÍRTAK EGY MÁSIK SZABÁLYZATOT.
Nem is egyet, ez persze megosztotta a közösséget és volt hátránya is de legalább ŐK túlléptek azon, hogy kritizáljanak és áldoztak rá időt, energiát.

A mostani állapot pedig azt mutatja, hogy időnként feltűnik valaki, -össze téveszti a kritizálást a kritikával- jól megmondja a frankót és azt, hogy majd aztán ők jól megcsinálnák bár félig már csinálják is......aztán követik páran de amikor pár normális hangnemű kérdésre nem tudnak logikus választ adni, eltűnnek....ekkor a téma megint csak alszik addig, amíg újra fel bukkan valaki, aki aztán a frankó-frankót mondja meg: "Nézd má! hónapokig senki se írogat ide, milyen egy izé ez..."
És nem érti, pedig újra és újra, türelmesen elmagyarázzák neki......

Amit viszont Én nem értek, és szeretnék választ kapni rá, az a következő:
-Ha nem jó a MASZ meg el is avult és annyi de annyi dolgos, szorgos, ügyes, a közösségért tenni akaró emberke akad, miért nem veszik a fáradtságot, miért nem írnak egy akárminek elnevezett új frankó szabályzatot?
Miért?
És ha ez a fórum egy elavult, vacak, akkor mi a jó fenének regisztrál, jelentkezik be és mi a jó fenének írogat ide?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 14, 2020 3:51 pm

Pendra írta:

Arra jutottam, hogy minél "nagyjátékabb" a kiírás annál szarabb lesz maga a játék.

Én is hasonlóra, a saját ökölszabályom már egy ideje az, hogy 50 fő felett ne számíts sok jóra :D

Persze biztosan van kivétel, de a környékünkön elég ritkán. A szervező a ténylegesen nagyobb és bonyolultabb játékokat 90%ban képtelen lemenedzselni és átlátni. A nehezen átlátható játék közben pedig előbújnak a résekből a "kényelemből csalók", akik magukkal rántják a "haverokat".

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 14, 2020 3:40 pm

Idézet:
Én azért örülök, hogy nem springes Tm USPvel kergetjük egymást.

Nekem az volt a kedvencem anno. A felvezető/levezető pisztolykör.

Idézet:
öt "N" sniper tíz négyzetméteren 15 kamerával felszerelve

Jajj de birom az ilyet. Amikor egy halom BA sniper betömörül egy adott helyre. Lőni nem tudnak, egymást zavarják, aztán a végén az egész bandát kilocsolják. Amikor ilyennel találkozom mindig lepihenek egy kicsit tisztes távolságban és figyelem a bohózatot.

A bérfegyverről annyit, hogy egy játékon figyelgettem pár mackó nadrágos srácot akik fogalmam nem volt mit csinálnak szünetben a puskával. A BB kb 10m után csavarodott 90-fokban felfelé. Gondoltam poénkodnak vagy valami. No amikor a játékon is ezt csinálták, rákérdeztem, hogy ők-e a légvédelmi alakulat? Szó szót követett, amiből kiderült, hogy először vannak, fogalmuk nincs az egészről, a hopup-ról meg annyit tudnak, hogy olyan mint a pöcs, huzoagatod, aztán egyszer csak jó. No az ővéké nem volt jó. Ott helyben megpróbáltam beállítani, de olyan laza volt, hogy pár lövés után mindig lement 0-ra. Kb 30m lőtávval hagytam ott őket, de legalább tudtak célozni meg látták a BB-t. Ez is valami azzal a "technikával". Előtte azt gondolták, hogy azért nem látják a lövéseiket, mert olyan gyorsan mennek olyan messzire. Ki kellett ábrándítsam őket.

A softair.hu nem elavult. Játékot szervezni lehet, eszmét cserélni lehet, adni-venni lehet. Azokat a dolgokat tudja, amit egy fórumnak tudnia kell. Nincs rajta csilicsálé animáció, facebook, insta meg tinder plug-in. Olyan, mint az AK, egy adott célra lett tervezve és azt a mai napig tudja. Az, hogy ez a képessége ki van-e használva, egy másik kérdés.

Hogy akik csinálták, moderálták csontvázak-e vagy sem, nem tudom. Amit én eltűntetnék az a minimál HSZ meg a HSZ jóváhagyás. Az olyan izé már. Ha az 1. hsz normális, akkor nem kell tovább korlátozni mert megöli a párbeszédet. A másik az adás-vétel HSZ-hez kötése. Na az elavult. A szervezett játék MASZ-hoz, titulushoz kötése is valahol kérdéses, de ebbe a témába elvből többet nem folyok bele, soha többet senki és semmi kedvéért.

Felhígulás? Fogjuk már fel mi ez. Cosplay, természetjárás meg rom túrizmus, ahol közben egy játékpuskát markolászol. Az airsoft: számháború túlkorosoknak, veretési lehetőség a gazdagoknak, legális náculás az arra vágyóknak, kardió edzés és megélhetés páraknak.

A végletekig megtekert "nagyjátékok" meg Kb arról szólnak amit korábban írtak. Egy jól csengő cím, valóságtól elrugaszkodott, rosszul megírt szabályok, 90% tanácstalanság, aztán amikor látszik, hogy sehova nem tart a dolog, a szervező meghekkeli az egészet. Rajokat visszahívnak, mert most ott kell lennie a támadóknak ahova reálisan képtelenség lett volna bejutni. Aztán védeni kell egy pontot, ahol semmi nincs, hogy a másik oldal minimális ellenállás mellett eljusson oda ahová a történet szerint el kell jutnia, hogy megtörténhessen aminek a történet szerint meg kell történnie du 1-ig. Utána meg nagy lófasz annak a 30-40 embernek, akik még nem mentek haza véletlenül. Arra jutottam, hogy minél "nagyjátékabb" a kiírás annál szarabb lesz maga a játék. Ez egyébként 10 éve is ilyen volt. Lehet, hogy nem vagyok "nagyjáték" kompatibilis, de nem szeretek biodíszlet lenni úgy, hogy még én adok érte 5 rongyot. Én az organikusan kibontkozó játékokat preferálom, ahol van egy terep, vannak oldalak és a támadás, védekezés, manőverezés nem valami hülye, absztrakt koreográfia szerint történik, hanem ahogy adja magát.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 14, 2020 2:39 pm

Azok a szervezők/játékosok akik a hazai airsoft komolyabbik oldala felé is kacsintgatnak, azok továbbra sem kerülik el a fórumot. Az más kérdés, hogy a könnyű hozzáférhetőség miatt az arányok elmentek a speedsoft és tanglik irányába. De ez a dologok természetes velejárója.

A fórum ettől nem avul el, csak a szerepe változott meg. Sok esetben nem front csatornaként működik a játékszervezésekben, adokveszekben és egyebekben, de kérdéses esetekben mégis van hova visszanyúlni. Összeszedetten, átláthatóan megtalálható rengeteg fontos infó, amire a közösségi oldalak alkalmatlanok.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 14, 2020 2:04 pm

elég sok mindent elmond a hazai airsoft állapotáról, hogy az ezt megelőző hsz az cca 2 hónapja volt...
vagyis inkább a hazai airsoft a softair korrelációjáról! régebben ez egy megkerülhetetlen oldal volt, ez volt a hazai airsoft epicentruma.
voltak itt jópáran olyan "moderátorok" és egyébb állatforma akinek áldásos tevékenységének köszönhetően kialakultak a facebookon pl a szervezés és az adok veszek egyaránt.

most már csak a régi függők, vagy a változásra kevésbé nyitottak látogatják ezt a zöld felületet, hát végül is magyarok vagyunk ami jó azt szétbasszuk....

az, hogy meg milyen a mai erszoft, azt ne a régi csontvázak döntsék már el. Ők már döntően a szekrényben vannak félretéve a jobb szebb idők eljöveteléig.... azok akik meg szétb@szták már nem is játszanak vagy valahol valami lőtér alagsoraiban penészesednek...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jún. 24, 2020 12:25 pm

Szerintem sem kellene hosszan várni, mert addig a tapasztaltabb játékosok is 1. abbahagyják (párszor megfogadtam, hogy hagyom a fenébe és nem csak egy rossz játék után) 2. a könnyebb, casual airsoftot választják inkább.

Redbo ötlete nagyon tetszik, hogy lehetne egy összefogás, amolyan régi mintára. Ez akár fenntarthatná a fórumot még egy jó darabig. Ha tudok, szívesen segítek.

A technikai fejlődés tényleg lenyűgöző. "Gyorsan" eljutottunk a műanyag Ak-tól a full acél+fa dolgokig, olyan teljesítménnyel, ami régen az atomtuningolt replikákra volt jellemző.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 23, 2020 5:34 pm

Ezzel az a baj, hogy folyamatosan változnak a körülmények (eddig is változtak csak kisebb ütemben) és a körülmények változása, mindenkiből mást hoz ki.
Amit leírtál, nem kevésszer végig csináltam, amíg a körülmények stabilak, addig egész jól működik, de ha nagyobb mértékű a változás, már a kezdetben "komoly" arcok is kezdenek inkább a könnyebb irányba menni.

Nem abban látok reményt, hogy a 2000-s évek második felében kialakult AS közösséghez hasonló kialakuljon, csupán abban reménykedem, hogy egy -országosan- akkora társaság kialakuljon, ami kiad pár havonta egy élmény játékot.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd jún. 23, 2020 4:20 pm

Csokáv írta:
Szerintem Rocko, ez a kivárás azért nem működik, mert nem maradnak meg az emberek, és fejlődnek, hanem mindig újabbak jönnek, és pár játék után mennek is. Régen nagyobb befektetés kellett a kezdéshez, jobban megmaradt, aki belevágott.

ezt a következtetést azok alapján gondolom, hogy vannak srácok, akikkel szoktam beszélni a témával kapcsolatban és 2-3 éve vannak benne. most jönnek rá arra, hogy a játék nem csak attól jó, hogy lehet lőni. illetve a hozd el anyádat is a csapatfelvarrónk alá nem működik, mert teljesen másra célokat kergető emberek adhoc összeverődése, amiből csak a kínlódás marad, mert a banda egy része más irányokba húz. kezdik érezni, amit az elején mondtam (a saját magam tapasztalatán), hogy ne akarjon senki csapatot eröltetni, tagot toborozni. inkább el kell járni játékra és összeverődni olyanokkal, akik egy hullámhosszon vannak. ez időigényes, viszont a végén lesz egy olyan pár fős banda, akik kvázi felépítetek valamit és nem hullanak csak úgy ki a magyar airsoftból.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 22, 2020 9:36 pm

Az első pár hozzászólás, nagyon szépen leírja a helyzetet!
A jelenlegi játékok 99%-a, inkább egy fesztivál hangulatát adja, mint AS játékét.
És itt jön be a képbe a "kifizettem a xxxforintot, nehogymá majd izé meg minden.." és ezt játékosként eltöltött időtartam nélkül, függetlenül hallottam már, kezdődtől meg "öreg" játékostól is.
Ezzel nem lehet mit kezdeni és nem is érdemes.
Viszont a példamutatás már egészen más dolog, kiindulásnak talán az egyetlen lehetőség.

Vegyes élményeket szereztem ezzel tapasztalatban:
-Siker, ritkán, de mindent megért, amikor a kezdetben értetlenkedő, -vagy minket hülyének néző- játékosok, pár óra elteltével, elkezdték másolni amit csináltunk, köztük, bérfegyveresek, "régi/új" játékosok.....nagy élmény volt.
-Fél?? siker??, fene tudja minek nevezzem. Amikor már a szervezőnek, az eligazításon feltett kérdés megválaszolása is gondot okozott (MASZ téma) majd a játékosok undora -irántam- mert minek keverem itt szart.... igaz, a játék végére, egy addig ismeretlen raj, két tagjával, nagyon jól tudtunk együtt működni, a mai napig emlegeti a két "kezdő".
-Talán valami? amikor a játék szünetében!!!! -mert ilyen is volt....a kényes viselkedésre, udvariasan rákérdeztem, az illetőtől, a helyszínen... "old meg, én tudnám hogyan, de nem mondom meg, különben is ki .... vagy te, ugyan annyit fizettél a játékra mint én..."
Itt is volt azért pozitívum, mert páran oda jöttek és kíváncsian hallgatták és az arcukon látszott, az "így is lehet?" kifejezés.

Ami a kivárást illeti, annak nem látom értelmét, a jövő "öregjei" a kisujjukat sem fogják megmozdítani még a saját csapattársukért sem, nem hogy valami megfoghatatlan valamiért, amit itt közösségnek mondanak, pedig a izén, van belőle ezer szám.

Egy jó kezdeményezést szívesen látnék, de szigorú keretek között, megválogatott résztvevőkkel, akiket akár utólagosan is szelektálhatnánk.
Előre megbeszélt és LEÍRT, egymásközt MEGBESZÉLT, célokkal, feladatokkal, amihez, szigorúan ragaszkodnánk.
Egy zárt csoport, kezdetben maximum 10-15 fővel, akik alá tudnak rendelni sok mást, ennek a célnak és akiknek nem csak egy hirtelen hóbort, vagy menőzés, az egész.
Csak itt, a zöldike fórumon, lépnének színre és csak itt osztanák meg a tapasztalataikat, sehol máshol.
Talán még a tényleges kilétüket sem kellene nagy dobra verni, egyszerűen csak tennék a dolgukat.....
Nem játékok szervezésére gondolok, hanem egy csoportra, akik részt vesznek mindenféle rendezvényen, és ott ténylegesen megvalósítják a fentieket, így az anyagi indíttatás is kiesik.

Szerintem kezdetnek ennyi elég lenne.
A kezdetekben, a MILSIM is így alakulgatott, nem volt elég jelentkezni, meg kellett dolgozni azért, hogy el/befogadjanak.
És működött addig, amíg meg nem látták, mekkora "lehetőség" van benne és elkezdték kiszolgálni, az igényeket.

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 83 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra