Ksznjk FreePrivacyPolicy!
SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: kedd okt. 27, 2020 9:26 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3370 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 97  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Általános kérdések tuningolt fegyverekről
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 26, 2020 4:32 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Rocko írta:
minek kicserélni valamit, ami jól működik? (mellesleg a cyma fém kamra az egyik legjobb olcsó kamra.)

engedjük már el ezt a "mindent ki kell cserélni dolgot". nem lesz jobb. sőt, sokszor sokkal szarabb lesz a végeredmény, mint a gyári, illeszkedő alkatrészekkel.

ezt a szórás dolgot nem kenném a nózira. ha rázár a gumira jó. ha hosszú nem fog adagolni.

A gyári kamra a nozi bemenetnél repedt illetve halál sorjás ezért kell a csere. Az orrmányt meg az előző hiba kezdte ki de csúnyán ezért cserélném :)
a szórást arra értettem hogy egyesben is 3-4 bb kimegy, ezért gondoltam hogy kellhet bele a kicsit hosszabb... Hátha így világosabb :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 26, 2020 4:01 pm

minek kicserélni valamit, ami jól működik? (mellesleg a cyma fém kamra az egyik legjobb olcsó kamra.)

engedjük már el ezt a "mindent ki kell cserélni dolgot". nem lesz jobb. sőt, sokszor sokkal szarabb lesz a végeredmény, mint a gyári, illeszkedő alkatrészekkel.

ezt a szórás dolgot nem kenném a nózira. ha rázár a gumira jó. ha hosszú nem fog adagolni.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 26, 2020 2:43 pm

Sziasztok!

Csak hogy tisztázzuk az elektromos kábelezés témát...

Ha jót akartok magatoknak, felejtsétek el a szilikon szigetelésű kábeleket, túlságosan sérülékeny.

Ami nagyon jól használható az az autóipari pvc és a fep ("teflon") szigetelésű kábelek. A FEP-es vezetéken a szigetelés gyakorlatilag mindent kibír és sokkal vékonyabb a szigetelő réteg, mint a szilikonoson. 1,5 kvadrátos bőven elég belőle.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 26, 2020 2:06 pm

Sziasztok
Szerelek egy CM077est. /Használtan félhalottan került hozzám/
Kérdésem: cserélni kell benne a gyári fém kamrát, költséghatékonyság miatt piros element menne bele. Megfelel e?
Valamint orrmány is cserés.. ami benne volt az ránézésre shs short, de én 19.63ra mértem viszont szerintem ez rövid volt bele mert 1esben is szórta a bb-t. Mehet bele 19.75 airsoft pro?
vagy maradjak a 19.72 -esnél SHS esetleg jobb tipp?
Köszi a választ

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 26, 2020 4:50 am

A Fetekhez speciel nem értek, viszont az értékelések közt az elsőben írják, hogy jó meg minden, de a kapcsolót nem védi, mert nincs dikertben rákötve. Ezt elfogadom reálisnak.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 26, 2020 1:16 am

Brat írta:
Toldás nagyon indokolt esetben szokott lenni, amikor valahol oldani kell a vezetéket a szerelés miatt, de csak akkor érdemes, ha a gyári hulladék vezeték kikerült a boxból. Jó minőségű vezetékkel áthúzod az egészet és jó lesz. Ha bennmarad a gyári és mással rátoldasz az csak probléma forrás lesz. Érdemes szilikonos vezetéket beszerezni, barkács vagy szakboltból.

FEthez az elsütő felé szokott menni a vékony, de egy hozzáértő majd elmagyarázza.

Én sem szivesen szarakodnék vele.
Ez pl. elég hülyebiztosnak tűnik:
https://www.evike.com/products/36749/

Itt nem teljesen világos, hogy vajon megóvja-e a hagyományos kapcsoló érintkezőjét a szokásos kormolódástól és felületi sérülésektől, t.i. technikailag továbbra is rajta keresztül folyik az áram, és nem csak a jelet adja. (vagy rosszul látom?)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 26, 2020 1:11 am

Toldás nagyon indokolt esetben szokott lenni, amikor valahol oldani kell a vezetéket a szerelés miatt, de csak akkor érdemes, ha a gyári hulladék vezeték kikerült a boxból. Jó minőségű vezetékkel áthúzod az egészet és jó lesz. Ha bennmarad a gyári és mással rátoldasz az csak probléma forrás lesz. Érdemes szilikonos vezetéket beszerezni, barkács vagy szakboltból.

FEthez az elsütő felé szokott menni a vékony, de egy hozzáértő majd elmagyarázza.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 26, 2020 12:32 am

Püsilaci írta:
OBI és barkácsboltok. PL. ahól Dremelt vagy hasonló barkács gépeket árúlnak. Időközönként a LIDL is szokott ilyen szetteket árúlni.

Köszi, rámentem egy Dremelre, egy csomó fejjel együtt.

Más:
Újrakábelezés esetén sok féle megoldást láttam, de szerintetek milyen kábelt szerezzek be és honnan, hogy V2 és V3 GBt szükség esetén toldjak vagy átvezetékezzek? Illetve FETeléshez a kapcsolókör esetén láttam, hogy vékonyabb kábelt is használnak.
Köszi a tanácsokat előre is!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 21, 2020 3:02 pm

OBI és barkácsboltok. PL. ahól Dremelt vagy hasonló barkács gépeket árúlnak. Időközönként a LIDL is szokott ilyen szetteket árúlni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 21, 2020 1:45 pm

Sziasztok, tudnátok javasolni esetleg boltot, ahol tudok olyan pici polírozó korongot és befogószárat venni, amivel a cylinder belső falát feltudom polírozni? Illetve hogy mi a javaslat, tipp és trükk rá? Ha csinált már ilyet valaki.
Köszönöm szépen!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. szept. 25, 2020 10:22 am

Uuuuuristen mekkkoooora homaly van itt az emberek fejeben :lol:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. szept. 13, 2020 7:00 am

Pay to wint az fps-el, joule-al nem tudom hogyan hoztad ossze, mert egy replika a tobb fps-tol nem lesz igazán jobb.
Pont :)

Pay to win mindenhol jelen van es nekem ezzel nincs bajom. Ilyen a való világ, ilyen a sport is. Ezzel egyutt kell elni. Egyebkent az is egy skill ha megteremted pl a versenysporthoz kellő anyagi hátteret, hiszen valahol mindenki a sajat sorsanak a kovácsa, ha tetszik ha nem.

Ezt korlatozni szabalyzatban nem kell es nem is lehet.

Megjegyzem, hogy sokszor egy jol megvalasztott replika es nehany olcso fejlesztes egeszen elkepesztoen jo vegeredmenyt hozhat. Mondom a peldat: arcturus ~200eur replikaja stock tokeletes de ha ezt tovabb csiszolod egy fickosabb motorral es egy jobb gumival akkor kezedben van egy felso kategorias aeg also kozep arszinten. 100-120e ft nem nagy befektetes egy replikaba ebben a sportban. Lehet nem nepszeru a mondat de akkor is igy van, akinek ez nem megy az sajnos nem fogja tudni űzni, sajnalom de emiatt hadd ne nekem kelljen fajjon a fejem. Ez az adjuk meg az eselyt a jg kolcson replikasnak egy versenyben ha ugy tetszik, picit alszent es ertelmetlen is. A haboruban sem tartjuk ki a fejunket hogy legyen eselye az enemynek. A sportban is bevet mindenki mindent a gyozelemert a jobb eredmenyekert. Tudom a részvétel a fontos de aki nem hajt a győzelemre az siman hazudik.

Az pedig, hogy en vagy akarmelyik masik jatekos a sajat gondosan megepitett replikajaval kihasznalom annak minden elonyet a sajat tudasommal.egyutt messze nem pay to win, inkabb a 15+ eves jatektapasztalat es annak szeretete. Sok jatekos vett mar kezbe pl srs-t es adta el utana mert eredmenytelen volt vele. Nem tudta megfelelően hasznalni. Az elso srs-em 3 emberen ment at mire megtalalta azt a gazdit aki tud vele loni. Pedig a legenda szerint kilovi 300 meteren a hangya faszat is. Szoval messze nem eleg egy draga puska, ha nincs mogotte olyan jatekos akinek megvan a tudasa jol hasznalni azt. Bizony ez a szavaiddal elve "skill" itt is kell ám. Ezert is van rendre tele elado sniperrel az airsoft bazar. A filmekben ott a celkereszt kozepen es durr fejbe van love az enemy. Valojaban ez nem igy megy... en fel napig allitottam be a puskat 60-90m re zerozva hogy az azt tudja amit en a jatekstilusommal elvarok. Az hogy mögé tudok tenni anyagi eroforrast, nem juttat a pokolra es nem csokkenti az eredmenyek minoseget sem.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 9:54 pm

A Pay2Win ilyen videojátékos kifejezés és általában nem olyan drasztikus, mint amilyennek hangzik. Ha mondjuk két azonos képességű játékos esetében 10 ből 6x az nyer, akinek drágább a cucca. Vagy mondjuk egy gyengébb képességű de drágább felszerelésű játékos 10 ből 5x nyer a jobb képességű, gyengébb felszerelésűvel szemben. Ha a pálya kicsit a pénzesebb felé lejt a játékban akkor ott már P2W forog fenn. Nevezhetjük egyfajta doppingnak is.
Az szerintem kijelenthető, hogyha a puskádba beleteszed a lóvét meg kiskapuzol ahol kell, akkor olyan lőtávod és pontosságod lesz, hogy nem nagyon kell megerőltetned magad a fragért átlag AEG ellen. Az a +20m, vagy az, hogy a tiéd már átlövi a susnyát míg a másiké lepattan a levelekről sokat tud ám segíteni. Vagy mondjuk CQB-ban 2000 RPM-el fosod a BB-t és nincs késleltetés elsütéskor és gyorsabban lősz egyest, mint más sorozatot. Az se rossz.
Néha érdemes végigtolni egy napot "dobozból kivett" kínai csodával. Akkor tudja az ember igazán felmérni, hogy mi a skill és mi a P2W szintje.
Én se el se meg nem ítélem a drága puskásokat. Mindenki tolja kedve, érzése, igénye szerint. Csak próbáljuk már megadni az valós esélyt azoknak is, akik nincsenek úgy elengedve.

A fojtáson alapuló FPS szabályozási para valószínű annyira valós, mint a célzó lézertől való para. A lézer pointer is vagy 30 éve velünk van, mégsincs tele félvakokkal az utca. Nézzétek el a bizalmatlanságomat, valószínű a korral jár.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 8:22 pm

Hopp mi a fene
Ezzel is egyetertek
A paytowin egy baromsag amit a vesztes esetleg onamitassal vag az ugyesebb enemy fejehez. :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 8:19 pm

Ezt a "pay to win" fogalmat nem tudom értelmezni az airsoftban. Fizetsz mindenkinek, hogy hagyjanak nyerni vagy mi?
Szerintem attól, hogy valaki drágább és jobb cuccot használ az ellenfelénél még nagyon sokat kell tennie a győzelemért.
Meg nem is sportszerű másik teljesítményét egy az egyben a felszerelésének tulajdonítani.
Lúzer önámítás, hogy a másik azért nyer mert drágább cuccot használ. Pont. :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 8:12 pm

Pendra. Kicsit boszorkány üldözős a poszt.
Ez az npas paranolya szerintem kicsit túl van tolva részedről.

Legyetek kedvesek normálisan beszélgetni!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 8:11 pm

Pendra írta:
Egymás köreit nem zavarjuk, meggyőzni én biztos nem, max súlyos agyi trauma tud, így a lényegi dolgokat szerintem is megvitattuk. Az, hogy kinek van igaza vagy ki látja helyesebben a dolgokat, baromira senkit nem érdekel. Szerinted te, szerintem én, mások szerint meg ők.

Na most figyelj: 100% agree :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 8:08 pm

Marmint milyen szellemisegnek. Hagyjuk mar ezt...
Hogy a berelt jing gongnak legyen eselye es inkabb jatszink 300fps alatt mert az jo?
Van eleg szervezes valassz olyat ami tetszik neked.
Ertem en hogy rossz ha egy jobb cucc ad elonyt de az elet ilyen es minden sport ilyen.

Kezd parodia lenni. Kandikamera van valahol? :)

Szerencsere a szervezo donti el kit hogyan jatszat nem az itt forumozo feltucat ember.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mokker szomb. szept. 12, 2020 8:12 pm-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 8:06 pm

Idézet:
"Ha odairod a mondat vegere, hogy pont, azzal ugy gondolod igazad van?"

Te arra használod?

A "Pont." kifejezés volt hivatott hangsúlyozni, hogy a megelőző mondat foglalja össze a J creeppel kapcsolatos aggodalmainkat. Azért tartottam fontosnak hangsúlyozni mert terelsz.
Szerinted nem veszélyes az erős J creep, szerintünk meg igen. A szabálynak talán megfelel de a szellemiségnek semmiképp.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 8:06 pm

Egymás köreit nem zavarjuk, meggyőzni én biztos nem, max súlyos agyi trauma tud, így a lényegi dolgokat szerintem is megvitattuk. Az, hogy kinek van igaza vagy ki látja helyesebben a dolgokat, baromira senkit nem érdekel. Szerinted te, szerintem én, mások szerint meg ők.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 7:48 pm

Ez is egy vélemény, tiszteletben tartom de egy soraval sem ertek egyet.
Inkabb csak azt mondom megtalaltad azt ahol neked jo 400fps.alatti jatek ahol jol erzed magad es en is jatszom ott ahol nekem jo. Mindenki örül. Serules nem a joule miatt volt hanem mert a hulye fotos leesett az elzart reszrol ahova fel se mehetett volna :)) Cheers
Nem kell apokalipszist vizionalni oda ahol nincs. En szivesen lovom le az enemyt 80-100meterről. Ja csak szolok, nem könnyű. Messze nem annyi, hogy aha ott a celkereszt kozepe es durrdurrcsimbumm.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 7:39 pm

Az NPAS-al kapcsolatban vannak szubjektív kételyeim. Anno nagyon rég volt egy olyan szabály, gondolat vagy elv, hogy fegyvert fojtással vagy hasonló dologgal nem szabad gyengíteni. Ezt még akkor jelentettük ki, amikor emberek kispuskát meg Slavia-t akartak hozni, mert lefojtva befér. Erre mi mondtuk, hogy nem kéne, mert csak egyszer szarik be a fojtás aztán vér fog folyni. Az NPAS lényegében ez. Egy Sniper kategóriás fegyvert leszabályozol normál szintre. Én személy szerint minden FPS állítós fegyvert maximumon kronóznék .4 körüli BB-vel. Ha meg nem tetszenek a sniper meg DMR megkötések, akkor nem kell NPAS se a puskába. De a MASZ-t nem én írom, a játékot nem én szervezem, az meg abszolút nem érdekel, mi lesz a magyar airsofttal ha komoly sérülések kezdenek történni. Az agyalást ezen meghagyom azoknak, akiket érint.

A kronó kérdésben nem tudok mit mondani. Én 380-ra lőttem be az AEG-et aztán ha 20FPS- téved felfelé, még akkor is beférek. Vesztek, nem tudom 2 métert, de nincs gyomorideg. Ha azon a 20 FPS-en múlik valami, akkor már ott ette meg a fene.

A probléma nem a nagyot, messzit lövő puska. Pár darab mindkét oldalon hangulatos. De amikor a játékosok 1/4e ilyennel tolja, az nagyon rombolja az élményt. Van otthon 600 FPS gázos BA, 500 FPS DMR de egy ideje csak max 400 FPS játékra megyek mert a Pay 2 Win től hányingerem van. Akkor is, ha egyébként nekem kedvezne. Megengedhetem magambak a csillió dolláros puskát, de hol abban az élmény? A játékon kb 45-50m nél kezdek lövöldözni. Nem azért mert annyit tud a puska, hanem azért mert azon a távon már a bérlős JG is vissza tud lőni így a játék mindenkinek szórakoztató lesz. Nekem talán szórakoztatóbb, mert az enyém pontosabb, de az esélyt megadtam.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 7:08 pm

Ha odairod a mondat vegere, hogy pont, azzal ugy gondolod igazad van?
Es melyik meres szerint ferjek bele a 3 kulonbozo ertekbol amelyikbol 1 se hiteles es ketto alatta van az elvartnak? amig ilyenek a chronok illik kettovel merni ha valakivel gond van. Megjegyzem senki se joulet mér ...pontpontpont #sarcasm :)

A mondandombol ne.ennyit.ragadj mar ki

Ps: egy szot nem ejtettem irigysegrol de ha belelattad akkor valakiben ez is benne van. Azt mondtam a pay to win a jatek resze ha tetszik ha nem es az fps pont nem pay to win, mert nem attól lesz egy replika nagysagrendekkel jobb a masikenal, szoval a pelda is rossz volt amit Pendra irt

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 7:05 pm

Mokker:

Kb. 1000x elmondtuk, hogy a durva J creep a probléma te meg jössz megint a 401 FPS-sel, meg, hogy irigységből akarják lekorlátozni a csillió dolláros fegyverek képességét. Férjél bele az energialimitbe. Pont.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 5:23 pm

Itt igazából a replika npas általi gyengithetőségére akartam utalni, mennyire univerzális remek cucc. Persze abban ahogy leirtam lehet fogast talalni igazad van, de elhiszem, hogy nem rossz szándékkal tetted.

Én is kb 2005 óta játszom, nincs különosebb gondom a masz*l talán inkább csak a kockasággal mikor +- 5fps egy két szervezőnek gondot okoz ott ahol 3 chrono képes 30fps produkálni pláne azokkal a fos filléres bb-vel amivel mérnek. Tudom jön ilyenkor a szöveg, ne a határra állítsd de mitől határ mondjuk 375fps ami mult héten 400-at és 380-az at produkált két azonos markaju xortec chronon egymas mellet az a replika ami az én saját chronomon 375 volt. tehát ha nincs hiteles normális mérőeszkoz akkor ne legyunk már totál kockák ahol a 401 elfogadhatatlan a 399 pedig oké. Ez vicc kategória.

2-3meterről találat: sajnos a hulyékre nincs orvosság, ha 2 meterrol pofan lőnek az komoly gond annak a fejében aki lőtt. Idioóták ellen nincs szabály max ki lehet tiltani a következő játékokról.

Sportszerűség: nézd a technika fejlődése és az un. pay to win nem egy megállítható dolog és bocs már ha az srs vagy a g3 egy kiváló setuppal 10x jobban lő mint a haver 14 éves cymája. (nem a cymat szolom le csak példa) Erre nem megoldás, hogy rontsuk le a jobbat mint a tulszabalyozott elcseszett forma1-ben ahol a gyartók lassan el is tunhetnének és mindenki menjen egyforma autóval..

Amugy szerintem te is mint régi motoros nagyon jól tudod szerintem, hogy egy jó hopup rendszer es egy megfelelően összehangolt belső szerkezet sokkal többet számít mint +100fps. Erre pont jó példa a G3 ami 450 és 370 fps mellett is ugyanazt a pontosságot hozza hasonló lőtávon. Azóta még picit tekertebb bentebb az npast és semmi sem változtott pontosság terén. Tehát nem is értem miért hozod fel fps terén a pay to wint mert semmi köze hozzá. Nem az fps től lesz jobb a replika amit mondjuk nagy gonddal építek mint a haver stock akármije, mikor én a bb-t mérleggel válogatom, ultrahangos mosóval mosom és minden játék után darabjaira szedem a cuccom és áttakarítom.

Minden sportban jelen van a jobb rosszabb sporteszköz és ez nem hivatkozási alap arra, hogy hozzuk őket egy szintre, de a háboruban se reklamlál senki vagy hiába teszi,: hé tesó a te tankod jobb ez nem ér :)

Amugy tul nagy szigorításokat a szervezők sem fognak bevezetni egeszen egyszerűen azért, mert ez üzlet nekik és nem is rossz ha jol csinalod, es nem fogjak hagyni eltunni az állomány akár felét mert tul kockán vagy szigoruan szabályoznak agyon mindent.

Úgy gondolom a jelenlegi szabályozással nincs gond a jatekosok szervezok ugy ahogy ismerik hasznáják. Ami mukodik nem kell megjavitani.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 3:43 pm

Pár hozzászólással korábban azt fejtegetted, hogy azért jó az a G3 mert DMR lőtávod van és épületben is lehet használni. Én tök elhiszem neked, hogy szigorúan betartod a DMR szabályokat, de akkor miért adsz olyan tanácsot ami rád sem igaz? Fura. Mindegy.
A MASZ-al kapcsolatban meg, 14 éve vagy jelen itt. Bőven volt és van is alkalmad megszakérteni és belevitatkozni. Lehet, hogy 10 ember vette csak a fáradságot, hogy leírja, de a többség különösebb unszolás nélkül elfogadta, mert rendben van. A gázos fegyverek térhódítása miatt mondjuk ráférne egy kis frissítés már.

Nem a fáj, nem fáj a gond. Inkább az, hogy nem biztos, hogy mindenkinek kibír a szemvédője egy 2-3J-os találatot 3 méterről. Szerencsére már túlléptünk a napszemcsis játékosokon, de nem jó kísérteni a sorsot.

A sokkal nagyobb gond a sportszerűség hiánya. Képzeld azt, hogy 30 éves férfi odamegy egy 6 éves gyerekhez, hasba rúgja, aztán ünnepli magát, hogy mekkora street fighter. Kicsit visszás nem? Vagy, az ha egy 6 literes verseny géppel legyorsul valaki egy 1.2es Swiftet az utcán és nyomja mindenkinek, hogy skill. Az is inkább szánalmas, mint menő.
A MASZnak a biztonságon kívül a sportszerűségben és az esélyek kiegyenlítésében is fontos szerepe van. MASZ játékon kb mindenki ugyanolyan erejű fegyverekkel játszik. Azonos erejű, jól felépített és összerakott fegyverek kb ugyanúgy lőnek. Azonos a súlycsoport. Innentől kezdve az egyéni és csapat képességek lesznek a meghatározók. Mozgás, taktika stb. Namost, ha jön a trükkös kapcsolós Pay 2 Win puskás "pro" aki 2x olyan messzire lő mint mindenki más, az szerinted, hogy fog hatni az átlagos játékélményre? Az egyik oldal azzal megy haza, hogy ez egy szar játék volt mert nagyon lőni se tudtam mert kissedtek. A másik oldal meg azzal megy haza, hogy ez egy szar, unalmas játék volt mert az ellenség lőtávolba se tudott jőnni. Egy-két faszkalap meg vigyorog, hogy mindenkinek sikerült elrontania a szórakozását meg a fél napját.
Amikor aztán már csak a 10-20 faszkalap marad meg ugyanennyi kezdő akik még ezt nem tudják, akkor kezdődik a nyavajgás meg a sírás-rívás, hogy nem jönnek játékra meg felhígult a társaság.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 12:07 pm

Kép
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 11:31 am

Rowen írta:
Azt tudjuk, hogy a jelenlévők sosem csalnak. De ez meg nem a mokker.hu.

Masz forumon lenyomni sokadszor a nem érdekel az idejétmúlt masz műsort olyan, mint rendőrrel vitatkozni a "köcsög kresz miatt".

Ezaz haver mondd meg a tutit hiszen ez a rowen.hu
:))
Na hagyjuk.. fárasztó

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 11:17 am

Azt tudjuk, hogy a jelenlévők sosem csalnak. De ez meg nem a mokker.hu.

Masz forumon lenyomni sokadszor a nem érdekel az idejétmúlt masz műsort olyan, mint rendőrrel vitatkozni a "köcsög kresz miatt".

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 11:10 am

.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 11:03 am

Rowen írta:
Vicces ez a burkolt személyeskedés valahányszor felmerül a kérdés.

A szabály nem az én havi tampon használatomon alapszik, hanem párezer ember egyetértésén.

Az hogy te 2x erősebb puskával jársz jól lőni, annyit jelent, hogy jobbnak tartod magad. Én viszont még nem hallottam vip szekcióról softair kiíráson.

Nem.par ezer ember irta a maszt csak az a 10+ aki nagyon vipnak tartja magat itt es a fele mar nem is játszik de szeret velemenyt alkotni mert az jó. Mi tobb meg lehet nezni a jatekkiirason kivul hany helyen van es mennyi hozzaszolas vagy a masz topicban mennyien isnbeszelnek rola... oszd el azt a par ezret nyugodtan :)Nem volt burkolt szemelseskedes. Azt gondolsz bele amit akarsz. Ja zarojelben jegyzem meg en az npast onszantambol tekertem lefele 450fpsrol 370re mert bőven elegnek talaltam. Eletbe nem lottem sorozatot, eszembe sem volt bevinni meg epuletbe a g3at es nem csaltam soha. Egyes lovessel sniperezek vele erdoben.. ami nem tul veszedelmes egy 370fps 2joulos replikatol :) lehet rettegni :) Ezek a kis celzasok a masik hozzaszolotol elegge mellementek.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mokker szomb. szept. 12, 2020 11:11 am-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 10:52 am

Vicces ez a burkolt személyeskedés valahányszor felmerül a kérdés.

A szabály nem az én havi tampon használatomon alapszik, hanem párezer ember egyetértésén.

Az hogy te 2x erősebb puskával jársz jól lőni, annyit jelent, hogy jobbnak tartod magad. Én viszont még nem hallottam vip szekcióról softair kiíráson.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 10:20 am

Igen meg mindig szornyu problema belealltam a g3 lovesbe 10 meterrol egy poloban piros potty a hatamon. szerintem ha ez gond inkabb ne gyere airsoftozni, van sok mas bekesebb jatek. Ja az a gyors 1es 4db 20as low tarral 370fps 2j kurva veszelyes am, sajnalom, hogy ennyire elkapott a retteges es maris szaladtok uj maszt irni :).
Amugy lemertem az srs-t is 584fps 20as bb 48as al 3,29J na hat ez is am akkora szornyuseg hogy erdemes is miatta vergődni.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 8:21 am

Pendra írta:
Csokáv írta:
370 0.20-assal mérve. 0.40-essel meg 350 fps. :)

Éreztem én, hogy az az 1.3J Joule Creep nélkül karcsú lesz ahhoz a 80m-hez. 2.2 J meg egy kicsit veszélyes lesz nem DMR fegyvernek. Az, hogy a MASZnak csak a szelleme tiltja az ilyet, a szava meg nem, egy dolog. Az meg, hogy van user aki ezt kihasználja egy elvileg becsület játékban, egy másik...

"Számold ki"
Nem könnyű, mert a ballisztikai táblázatokat általában éles lőszerek adataival töltik fel, azok meg nagyságrendekkel erősebbek mint az AS. Sacc per kb 2-3mp-re tippelnék. A Joule creep beszámtással a fele.

Pár hete a sniper részlegben ezért lehülyéztek a nagyok, ez így jó ahogy van.

Aeg matricával bemegy a júzer, oszt ha nincs nagyon meleg, épületben még pont sniper limiten van a gyors egyes.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. szept. 11, 2020 10:17 am

Csokáv írta:
370 0.20-assal mérve. 0.40-essel meg 350 fps. :)

Éreztem én, hogy az az 1.3J Joule Creep nélkül karcsú lesz ahhoz a 80m-hez. 2.2 J meg egy kicsit veszélyes lesz nem DMR fegyvernek. Az, hogy a MASZnak csak a szelleme tiltja az ilyet, a szava meg nem, egy dolog. Az meg, hogy van user aki ezt kihasználja egy elvileg becsület játékban, egy másik...

"Számold ki"
Nem könnyű, mert a ballisztikai táblázatokat általában éles lőszerek adataival töltik fel, azok meg nagyságrendekkel erősebbek mint az AS. Sacc per kb 2-3mp-re tippelnék. A Joule creep beszámtással a fele.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3370 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 97  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra