Ksznjk FreePrivacyPolicy!
SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: csüt. okt. 29, 2020 8:11 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 83 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: A magyar airsoft állapota 2020 környékén
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 22, 2020 3:47 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Idézet:
Szerintem sokkal érdekesebb a tachnikai fejlődés.

...és a velejárói. Mára úgy fejlődik az airsoft technika mint a mobiltelefonok.
Egyrészt azt eredményezi, hogy bőven van választék, másrészt a gyártók próbálják meggyőzni a közönséget -gyakran ismertebb játékosok közreműködésével-, hogy a reklámozott termékkel majd ők lesznek a pálya császárai. A jómódú játékosjelöltek ezt be is cumizzák ahogy kell.
A fejlett technikával semmi bajom, annak nagyon örülök. A reklámozás közben elhintett hazugságok, részigazságok viszont sokat tudnak ártani a vevőknek és ezáltal a közösségnek is.

(pl. öt "N" sniper tíz négyzetméteren 15 kamerával felszerelve áll nyílt a betonon és szidja az ellenfelet, hogy nem adják meg a találatot. (100-120 méterre van az ellenfél) Tunnel vision on, szigszalagozott cm28-cal felszerelt robotmaszkos gyerek az oldalukba kerül és lekaszálja az egész társaságot egy rövid sorozattal. Mondhatnánk kajánul, hogy megérdemlik meg legalább lesz olcsón eladó fegyver másnap ha nem lenne rendszeres és szomorú a történet.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 22, 2020 2:29 pm

Rocko írta:
Nahodka írta:
Vettem egy SRS-t

a pénzért megvető technika szerintem nem teszi jobbá a játékot magát.

Én azért örülök, hogy nem springes Tm USPvel kergetjük egymást.
Viccet félre téve, per definíció nem lesz jobb, de az tuti, hogy rosszabb se. Lehetőség viszont van benne.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 22, 2020 2:23 pm

Szerintem Rocko, ez a kivárás azért nem működik, mert nem maradnak meg az emberek, és fejlődnek, hanem mindig újabbak jönnek, és pár játék után mennek is. Régen nagyobb befektetés kellett a kezdéshez, jobban megmaradt, aki belevágott.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 22, 2020 1:35 pm

Nahodka írta:
Vettem egy SRS-t

és most már "olcsón" nóricstól is kapsz komplett vsr-t amivel nem kell szopni.
a pénzért megvető technika szerintem nem teszi jobbá a játékot magát. ezzel csak nyugati irányba tolódik a dolog. ahol a hétvégék kb arról szólnak, hogy ki mit vett épp a héten és mekkora a guccsifucktor két elfogyasztott cigaretta között.
captaINstraiTJacket írta:
Emiatt nem lehet haragudni rájuk.

nem haragszom én senkire. mindenki döntse el mit élvez. viszont, ha egy ilyen emberek bekeverednek egy "komolyabb hangvételű" játékra a haverjaikkal és lelépnek ideje korán vagy csak simán nem "értik" a történéseket, akkor van gon, mert boríthatják a játékmenetet.
probélma, hogy mindenki mindenre megy még akkor is, ha az nem az ő rendezvénye.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 22, 2020 12:44 pm

Szerintem sokkal érdekesebb a tachnikai fejlődés. Nagyon kíváncsi vagyok, mit tartogat a jövő, mert már most nagyon jó dolgok vannak. Stabil hanggránátok, olcsó thermal, olcsó minőségi optika (Holosun pl.).

Vettem egy SRS-t, rugó, hop-up gumi csere és 70-80 méteren szedem le az embereket, csöndben. Ez korábban elképzelhetetlen volt. 6-7 fős rajban végre tudjuk használni a snipert, nem csak egy nyűg. Lehet, ez nem újdonság annak, aki belerakta a rengeteg időt és energiát a VSR-be, de most megveszem és használom.

Nekünk volt átmeneti rossz időszak a csapat aktivitásban, de most is vannak nagyon jó játékok.. Ami szerintem sokat javult az a találat megadás. Tény, Tomekk nekem nagyon hiányzik a 2 napos játékaival. Az 1 napos lehetőségek viszont rendben vannak.

Ez a fórum meg elavult, azért nem nézik. Én 14 éve látogatom, hát nem sokat változott...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 22, 2020 11:11 am

Idézet:
mindig lesznek olyanok, akik szolgáltatásként fognak tekinteni az erfosra.

Emiatt nem lehet haragudni rájuk. "Civil" szemmel egy nyilvános airsoft rendezvény pont olyan lehet mint a lézerharc, paintball, vidámpark vagy mozi. Fizetek azt' játszhatok/szórakoztatnak.

Idézet:
a nagyon megszűrt, kevés kezdős játékok szerintem az út

Kétségtelenül ez lenne a leghatásosabb de rengeteg a jelentkező és őket mindenképp ki fogja szolgálni valaki. A jövő szempontjából jobb ha olyan aki számára nem a profit az egyetlen cél.

Az airsoft közösség érdeke, hogy minőségi utánpótláshoz jusson.
Maximálisan egyetértek azzal, hogy a példamutatásnál nincs jobb módszer.
Ahhoz, hogy a tapasztaltabb játékosok át tudjanak adni valamit a tudásukból és a játékukkal példát tudjanak mutatni az újaknak, nekik is minél nagyobb számban és rendszeresen el kellene járni ilyen -számukra kevés értékkel bíró- játékokra. Munkát kell befektetni a jövőbe. Nem megvetéssel, lenézéssel, az újoncok lemészárlásával hanem végtelen türelemmel és segítőkészséggel. Tudom, hogy ez se nem könnyű se nem hálás feladat de ha csak 50-ből egyet sikerül "megtéríteni", az már jó.
A kezdők közül pár önként jelentkezőt beosztva/befogadva egy rutinos rajba a leghatékonyabb a nevelés. Testközelből láthatja, hogy megy a csapatmunka, együtt nevetés/sírás. Egy teljesen más arcát fogja látni az airsoftnak ami merőben más, jobb élményt nyújt.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 22, 2020 8:59 am

ezek miatt a problémák miatt írtam, hogy most ki kell várni, hogy a tömeg kinője a gyerek cipőt. nagy részük abba fogja, hagyni. egy részük megmarad olcsó péntbólosoknak. és mindig lesznek olyanok, akik szolgáltatásként fognak tekinteni az erfosra. kb, mintha elmennének bólingozni. nagyon kis részük pedig megérik arra, hogy összetettebb, feladatmegoldós játékokat akarjon.
most van egy kaotikus massza. a játékokra jár boldog-boldogtalan függetlenül a kiírástól, csak annyit látnak, hogy LESZ és lehet menni lőni, meg beöltözni. és mivel olyan, mint a bóling (szolgáltatás) bármikor úgy dönt, hogy áhhh, mégsincs kedvem elmenni.
továbbra is a nagyon megszűrt, kevés kezdős játékok szerintem az út, ha valaki most érzi magában a "népnevelő" szerepet.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 22, 2020 8:01 am

captaINstraiTJacket írta:
A világ működésébe és az airsoftba is belépett a Z generáció.

Az itt leírtak nagy részét mi is tapasztaljuk. Nekünk sok a "házi edzőjátékunk", amelyeken lehetőség van újoncok "beszoktatására", és rendszeresen akarnak is csatlakozni fiatalok a csapathoz.
Eljutottam arra a szintre, hogy nincs kedvem megvárni, hogy 2 alkalom után milyen kifogással nem jön harmadjára.
Az elmúlt 5 évben 5 évet öregedett is a csapatunk. :D A régiek maradnak, az újak "jönnek-esznek-elmennek". 1-1 kivétel ha van évente, már örülhetünk.

Pedig igyekszünk segíteni, megértetni az AS lényegét, sőt igyekszünk úgy alakítani a játékokat, hogy sikerélménye is lehessen kezdőként is.
Egyszerűen nincs megfelelő emberanyag, aki vevő lenne rá. Én személy szerint nem látom egyenlőre a kiutat ebből, de örülök, hogy vannak optimistább meglátások is, remélem nektek lesz igazatok :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 22, 2020 6:30 am

Nem változott semmi, max ha szamít, hogy Trshernek kihullott már a foga és nekem is kell néhány magnézium tabletta játék után.
Találat meg nem adás ugyanúgy van, ha fejbe lövöd, azért visít egy kicsit.
Első fegyver m4. Jó ha könnyű hiszen a call of duty- n felnőtt buksi nem bír el olyan fegyvert ami nehezebb mint a cicája. A pályák talán jobbak és a szervezések mögött is több a meló. A fegyverek jobbak, végre vannak használható gázosok is.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 22, 2020 3:49 am

Igazad van, a felgyorsulás meglátszik nagyjából mindenkin, nem csak a fiatalabbakon. Utolsó milsim játékom tényleg elég milsimre sikeredett, mert elhibázta a sofőr a ledobási zónát, azt se tudtuk, hol a HQ, parancsok nem voltak egyértelműek stb. Így szépen ottmaradtunk tévedésből fobot kialakítani és őrizni, ahol nem kellett volna. Ilyenkor egy idő után elindul a kaszinózás, amit nem bánok, csak nekem a szelfizés öli meg az immerziót.

Nem akarok védeni vagy támadni senkit, de sajnos a régi motorosok is végigdumálják az eligazítást. Olyan játékon is előkerülnek gyakran ismétlődő kérdések, ahol elvileg nem szabadna, aztán a 20 perc eligazításból lesz 1 óra. A MASZos topikban említették, hogy ilyenkor keményen kellene a jatékszervezőnek megtartani. Arra viszont kíváncsi leszek, amit Kallerék terveznek augusztusra, hogy nem találkozik a két ellentétes oldal, nem lesz közös eligazítás. Tetszik az ötlet (nagyon Milsim West), a kivitelezésre leszek kíváncsi.

Valahol a régebbi és tapasztaltabb játékosoknak segíteni kellene az újaknak példát mutatni. Réges-rég olvastam, talán pont a Bad Company szerű gyakorló játékokról, ahol tapasztaltabb játékos vezetett kezdő rajt. Lehetne ilyen is, de valahol úgy érzem, mindenki a haverokkal bandázni megy elsősorban. Ahol meg van úgymond "utánpótlás nevelés" az meg néha nem a legjobb példával és tudással ellátott csapatoknál, egyesületeknél van. Vannak kivételek, de sokszor látom, hogy egyesület és kb tangli szint a foglalkozás az újakkal. Nincsenek azért nagy illúzióim, mert pont az ilyenek nem kérnek tanácsból, segítségből. Nekik az a kis mikrokozmoszuk, akik meg milsimezni járnak, már látták, hogy van más is. Mosquito mondta jól, hogy az újaknak van esélye a szemléletváltasra, de "átnevelni" a rossz beidegződéseket, nehéz.

Nekem onnan indult a kíváncsiságom, hogy miért egyre kevesebb az ember "milsimeken", amikor egyre több a játékos. Lehet ragozni, de ahogy mondták itt bizony megint mindent fel kell építeni, majdnem a 0-ról, ha azt szeretnénk, hogy másoknak is jó alternatívának tűnjön a milsim játék. Nem nem a hardcore milsim, amiről 2010-ben ment a diskurzus, mert ahhoz sokan, talán jómagam sem vagyunk érettek. Szerintem a tapasztalt játékosok és szervezők összetartása elengedhetetlen, az újaknak példát kell mutatni, azt sajna gyakran be kell csomagolni és marketingelni ezerrel, mert az embereket ehhez szoktatták hozzá. Nehéz, hosszú folyamat, de sokan már eleve ezt csinálják, nekik csak megköszönni tudom.

A MASZ update pont azért lenne nehéz, mert sokan el sem olvassák, HA elolvassa az értő olvasás néha kihagy. Viszont azt akkor is megmosolyogtam, amikor az előzőek is voltak, hogy jöttek sírni a népek kb csak azért felregelve, hogy milyen az már hogy egy kis közösség mondja megy egy egész országnak, hogy mi alapján játszon puttyogóst, meg miazmár, hogy neki 450 a puskája, nehogymár butítson rajta, mert ahova járni szokott az a norma meg a hájkep tár :lol: Rant over.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jún. 21, 2020 8:22 pm

A világ működésébe és az airsoftba is belépett a Z generáció. A globális nemzedék. Nagyjából ugyanazon a zenén, ételen, mozifilmen, és divatirányzaton nőnek föl. Virtuális közösségekben élnek, a világhálón töltik szabadidejük nagy részét. A kapcsolataikat is az internetes közösségi oldalakon építik ki. Nem tanulják meg a konfliktusokat megfelelően kezelni. Egyszerre több dologgal foglalkoznak és emiatt gyakran felületesek. A korábbi generációknál sokkal gyorsabban élnek. Sok az inger, információ, hamar elunják magukat. Nem érnek rá elolvasni 3 sornál többet. Ha szabály akkor pláne mert unalmas és különben is őket ne akarja korlátozni senki.

Az airsoftban ez így csúcsosodik ki:
Guszti olvassa a "milsim" kiírást, jelentkezik is rá +10 fővel (biztos ami biztos)
A játék előtti napon 1 jelzi, hogy mégsem tud menni. 3 arra se veszi a fáradságot, hogy a haverjainak szóljon, hogy nem megy. Egyszerűen nincs ott az indulásnál. (valójában: fel kéne állni a gép elől de hideg/meleg van, fáradt, az adott pillanatban nincs kedve játszani.)
Ha hívják a haverok, mindig van valami nyomós mentség: hasmenés, napszúrás, fial a koca, stb. Aki otthon maradt, este látja a fotókat valamelyik közösségi fórumon és úgy érzi, hogy kimaradt valamiből. Megfogadja, hogy a következő játékon ő is ott lesz. (tudjuk, hogy nem lesz ott)
A tizenegy főből heten megjelennek a játékon.
Érkezés, készülődés: (lemerültazakksim, otthonmaradtagyorstöltőm, hoztálnekemtalálatjelzőt?, menjünkkronózni, várjálmégnemvagyokkész)
Eligazítás: Egy (aki beregisztrálta a csapatot) lehet, hogy beleolvasott a kiírásba. A többi tuti nem mert regisztrálni sem volt idejük. Emlékeztetőül: ők a + fők.
A társaság egy részének gőze sincs hol van, az eligazítást végigpofázza, szelfizi, poénkodja aztán oszolj után: (holaHQ?, mitkellcsinálni?, szomjasvagyokvanvized?, bepárásodottaszemüvegem)
Az oldalak elfoglalják a helyüket, elindul a játék.
Egyesek nekiállnak cigizni, fegyvert szerelni, belőni, mások sztorizgatnak, fotózkodnak, ismerkednek. Amikor végre ők is elkezdenek játszani, akkor a kapott feladatot vagy megpróbálják végrehajtani, vagy nem. Tökmindegy melyik mert ha meg is próbálják akkor vagy a koncentrációkészség éri el az időkorlátot (max 5 perc) vagy a diszkomfort érzés miatt adják fel. (por/sár/hideg/meleg/rovarok/kényelemetlen testhelyzetet igénylő pozíció/éhség/szomjúság/telefonnyomkodás hiánya)

Egy játék a közelmúltból:
Az eső lehetősége miatt 70-en el se jöttek. Persze nem értek rá szólni a szervezőknek, hogy mégsem jönnek. A maradék 200-ból kb. egy óra változó intenzitású eső után a NATO oldalon 8, a tálib oldalon 20-30 ember maradt. :D
Lehet vitatkozni rajta, hogy jó-e ez így vagy nem de ez van. Ehhez kell alkalmazkodni.

ui.: Nem akartam megsérteni senkit. Nyilván nem egyforma egy generáció összes tagja de ez egy létező jelenség ami az airsoft rendezvényeken is jelen van.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jún. 21, 2020 7:40 pm

Köszi Rocko!

Ameddig a softair volt az elsődleges platform, addig a játékosok adtak az olyan dolgokra, mint jelentkezés (tudom-tudom volt kifogásgenerátor), de akkor is, nem az volt, hogy a fele banda a játék előtti fél órában lemondja a jelentkezést. Amit szemléltetni akarok, volt súlya a dolgoknak, nem kényelmi funkció. Az meg csak ront a dolgon, hogy bárki csinálhat eseményt, csoportot. Ebből is jön az hogy egyre kényelmesebbek a játékosok, ez meg a casual 300 fős nagytanglik lecsökkentik az igényt.

Persze nem kell olyan komolyan venni, néha nekem is jól esik tanglizni, csak inkább "milsimre" járnék, ahol meg úgy kell a régi játékosokat összeimádkozni. Cserébe a softairen nick alapján látom, hogy kik jönnek és az ad egyfajta előrevetített minőséget.

A játékos állomány felhígulását, a több száznyi csapatot, szervezőt, csoportot és az egyre terjedő kényelmesedést tudom be a 4-5 órás játékoknak.

Ameddig minden arról szól, hogy ha valaki összekap a másikkal és bumm csinál új csapatot, szervezést, addig elég nehéz lesz akár a softairnek is megmaradni. Nekem speciel tetszik visszajárni ide, csak valahogy az új játékosokat is erre kellene terelni,.megmutatni nekik, hogy van más a facebookon, meg a tanglikon kívül is. Azokat is megértem, akik nem kérnek a "segítségből" és belterjesedés szépen kifejlődik. Sajnos vannak olyan helyek és játékok, amiktől azért esek el, mert nem akarok olyan helyre menni, ahol a MASZ valami távoli ködös mítosz, de arcoskodás az megy ezerrel.

Szerintem sok helyen a szolgáltatás akadályozza meg az igényesség kifejlődését. Kibérli a cuccost, játszik, de tanácsadást, segítséget nem kap kezdőként. Ha marad is 1-2 évig az új játékos, akkor is esélyes, hogy tanglizik aztán megunja.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásHozzászólás témája: A magyar airsoft állapota 2020 környékén
HozzászólásElküldve: vas. jún. 21, 2020 6:16 pm

kezdők, haladók, profik, régen és most, akkor minden jobb volt, most minden jobb lesz, olcsó péntból, speedsoft, tingli-tangli, milszim, realsim, larp, kihalt műfajok, végig bír e a mostani nép egy 6 órás játékot, vagy a 4 is sok, ez lenne 3. nagy airsoft bumm? honnan hova tartunk? bajok és gondok megoldása? MASZ2020? mi lesz veled softair? a fácse csoportok a királyok? lassan ott is vérre megy a nép a napi szinten 1000-szer feltett kérdések miatt, pedig régen az volt a safe place...
átváltozott e az airsoft hobbiból szolgáltatássá?
kb innen indult a topik: viewtopic.php?p=622323#p622323

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 83 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra