Ksznjk FreePrivacyPolicy!
SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: csüt. dec. 05, 2019 5:21 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: MASZ - Ötletelés
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 25, 2019 6:05 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Hát a medren belül vagyunk csak sajnos egy másikban.....
Ha mindenki hajlandó lenne visszaolvasni kicsit (egy oldal plusz) akkor rájöhetne, hogy ez a hely a felvetett és megadott formában leírt "újítási" ötletek, javaslatok LEZÁRT gyűjtőhelye lenne, hogy -az előbb említett- visszaolvasási problémák csökkenjenek.
Más kérdés, hogy aki legjobban kérte, miután "megkapta" be se nézett ide és csak lóg a levegőben.

Jó lenne átrakni innen a megfelelő helyre a gondolatcseréket és csak a kért formában, pár mondatban megfogalmazott, megindokolt "újítási" ötleteket meghagyni és a másik topikban menjen az eszmecsere.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 25, 2019 8:25 am

Ez a játék abban próbál meg más lenni a paintballhoz képest szerintem, hogy jobban törekszik a realisztikusságra, de mellette a biztonságra is.

Az, ha egy duplaajtós részen a két ajtó között hagysz egy vékony rést és onnan fogod a folyosót az nem realisztikus, mert szinte lehetetlen kilőni téged. Az, hogy a jelentős holttered miatt befutó emberkéknek javaslod azt az erősen korlátozott paintball maszkot szintén nem realisztikus, legalább párásodik is mint az állat és az evés-iváshoz le kell venni az egészet a fejedről, ami meg balesetveszélyes is.

Szarul mutat minden ruhához és még rádiózni sem tudsz vele, mert teliben takarja mindkét füledet.

Ha ennyire nem érdekel sem a kinézet, sem a realisztikusság, akkor lényegesen jobb szórakozás lenne neked a Lasertag, meg a paintball.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 25, 2019 3:15 am

A mondandóm lényege az, hogy mindenki felelős a SAJÁT épségéért is.
Megfelelőnek tartom a jelenlegi szabályzat ide vonatkozó részét:
"Aki megfelelő arcvédő nélkül vesz részt a játékban, SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE TESZI!"
"Aki megfelelő fejvédő nélkül vesz részt a játékban, SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE TESZI!"
A játékban mindenki ki van téve találatnak. Emiatt már eleve megfelelő védelemmel kell rendelkeznie mindenkinek.
SZU álláspontja, hogy ne lehessen bizonyos körülmények között CÉLZOTT lövést leadni mert balesetveszélyes.
Szerintem viszont helytelen olyan szabályt alkotni ami azért korlátozza az egyik játékos lehetőségeit mert a másik nem visel megfelelő védelmet.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2019 11:06 pm

Na de Vivax!

Emberünk a MASZ ötletelésbe dobta be, hogy sok felesleges megkötés van, mert az embereknek kötelességük lenne védeniük az arcukat rendesen.

Ez hol van szerinted a medren kívül?

Az lenne medren kívül, ha reagálnék az általa felvetett megoldásnak a macsós kérdésére.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2019 8:29 pm

Utoljára szólok, hogy maradjunk a mederben.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2019 7:41 pm

Mi a baj vele? Nem macsó?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2019 4:23 pm

Lol további szép napot.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2019 12:49 pm

kösz nem

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2019 11:14 am

Idézet:
Elmondanád, hogy te a teljes maszk viselése alatt mit értesz ezek szemében?

Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 23, 2019 8:48 pm

Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 23, 2019 8:35 pm

Ezt csak így ideteszem... ötletnek... azoknak a peches embereknek, akiknek tutira azt a mm2-t sorozzák szét ahol nincs védelem.
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 23, 2019 6:14 pm

captaINstraiTJacket írta:
elhiszem, hogy ezt 350 FPS okozta de te meg fogadd el, hogy teljes maszk viselése esetén ez a sérülés megúszható lett volna.

Nem írok sokat, nehogy eltévedj benne. Leírom harmadszor és utoljára.

A srác sisakot viselt a feje tetején.
Alatta egy szemüveget, nem biciklist, hanem azt a klasszikus ballisztikus replikát.
Alatta pofamaszkot.

A bb a sisak és a szemüveg közötti kb. 6-8 mm-es résen ment be. Háromszor.

Elmondanád, hogy te a teljes maszk viselése alatt mit értesz ezek szemében? A vívómaszkot?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 23, 2019 9:49 am

Régen azzal foglalkoztunk, hogy hogyan tudnánk "még jobbat" játszani, és egyszerű szabályokat létrehozni hozzá.
Mindezt azért, hogy az egységes szabályrendszer miatt, bárhová megy a játékos, "ne keveredjen" össze.

Most ott tartunk, hogy a régi MASZ egy már (a balfaszok miatt) túlbiztosított de tökéletesen működő változatát próbálják "átmagyarázni/átfogalmazni".
Ha a józan paraszti ész működne és LENNE KÖVETKEZMÉNYE a nem megfelelő viselkedésnek vagy szabályszegésnek akkor most nem feleslegesen pofoznánk a szart.

Egy-egy "terminátor" vagy FPS túltengésben szenvedő Istvánka, évekre eltűnt mert senki se akarta látni, senki se akart vele játszani, maximum a saját "kis közösségében" játszott valahol, amíg rá nem ébredt, hogy ő volt a barom.

Ez most nem működik, ha működne akkor nem lenne miről írogatnunk itt.......

Többen írtátok, hogy a példamutatás az ami működik, ezer százalékosan egyetértek!
De nem, vagy csak ritkán látom a jó példákat.
A lentebb írok között azért akad régebb óta a pályán lévő játékos, Ők szerintem láttak pár megszégyenülten távozót de mostanában maximum olyat látni, hogy anyázva, üvöltve, a saját véleményét hajtogatva "hőbölög", hogy "kifizettem a belépőt és játszok, nekem ne mondja meg senki, hogy hogyan".

Ne akarjuk újra feltalálni a spanyol viaszt, azt már mások megtették, használjuk józan ésszel.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 23, 2019 7:36 am

Megint elkanyarodtunk...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. márc. 22, 2019 11:12 pm

Idézet:
Magyarázhatsz az elméleteidről, de úgy látom hitetlen és tapasztalatlan vagy.

SZU:
Inkább arról van szó, hogy nem egyezik a tapasztalatunk.
Bevallom, 350 FPS fegyvertől én még ilyen sérülést nem láttam pedig gyakran játszunk közel 400 FPS-sel CQB-t. Nagyon ritkán vérzik és sosem megy bőr alá.
380+ FPS fegyver csövét ujjal befogva, csuklómra (az ujjmozgató inaknál), vádlimra szorítva merőlegesen lőttem. Nem esett jól. Az ujjamon és a vádlimon csak egy körív alakú véraláfutás lett, a csuklómon lett egy kis púp is. A fejemre nem lőttem, azt megtette már más. Az eredmény ott is púp lett. Azóta használok dupla plexis paintball maszkot CQB játékra.
Nyilván maradt még fedetlen rész ami eléggé tud fájni de az kalkulált kockázat.
Nincs okom kételkedni a szavaidban, elhiszem, hogy ezt 350 FPS okozta de te meg fogadd el, hogy teljes maszk viselése esetén ez a sérülés megúszható lett volna.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. márc. 22, 2019 11:58 am

Négy fotót látok. Háromnál biztosan nem volt arcvédelem, a negyediknél lehet, hogy volt.
Olyan fegyver aminél nincs előírva minimum rálövési távolság (<400FPS), egy centiről sem okoz ilyen sérülést. Bőven 400FPS fölötti fegyverrel kaptak közelről. Az arcvédő így is kivédett volna hármat. Ezért írtam korábban, hogy 400 FPS fölött min. 30-40m rálövési távolság kellene legyen.

Kép

Ezt a képet én fotóztam, nem netről van vadászva. Trasher kisérleti CQB játékán készült, ahol szigorúan bekronóztatott mindenkit és max. 350 FPS-el lehetett jönni, de engedve volt a rövid sorozat is.

A srác egy max. 350 fps-es fegyverből kapott egy burstot és sisak, arcvédő és szemüveg védelemmel játszott. Bement pont a sisak és a szemüveg közé.

Magyarázhatsz az elméleteidről, de úgy látom hitetlen és tapasztalatlan vagy. A srác nem 2m-en belül kapott fejre sorozást, azt is hidd el nekem. Ott voltam.

Az utolsó kép konkrétan az én fejem, nem volt arcvédőm, a buildingben kaptam a lövéseket kb. 8-10 m-ről. 400 max. limittel voltunk bent, ha jól rémlik és mindenkit kronóztak.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. márc. 22, 2019 11:43 am

Ha nem ragadod ki kontextusból, amit írtam, akkor látod, hogy nem egyenlőségről beszéltem általánosságban, hanem az unreális helyzetből származó előnyszerzésről, amit az airsoft közösség próbál a lehető legjobban elkerülni, mivel ez egy, a valóságot szimulálni próbáló játék (normálisabb közösségekben legalábbis).
Ha te jobban fegyverkezel, jobb pozíciót találsz, akkor nyilván az egy reálisra hajazó előnyszerzés és azzal semmi baj nincs.

Ugyanezen ok miatt (nem valósághű előnyszerzés) kerül újra és újra napirendre a ROF limitálás, a minimum súlyok, stb. mert ilyen jellegű előnyszerzéssel jár. Csak ameddig nincs rájuk egyszerű megoldás, nem lesznek szabályozva. De amit lehet, igyekszünk.

A túl butítás résszel egyet értek, bár szerintem nem is akarta senki.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. márc. 22, 2019 10:58 am

Ebben szerintem a legtöbben egyetértünk. A jó példa többet ér mint bármilyen szabály.
Alapvetően jó a MASZ ahogy van. Maradjon meg annak, ami. Definicíók, biztonsági szabályok, ajánlások röviden, közérthető formában. Elég aktualizálni az elmúlt évek tapasztalatai alapján.
Az, hogy hol lehet kilőni, belőni, mi kemény és mi lágy fedezék szerintem nem tartozik a tárgyhoz. Nem butítanám le a játékot azok kedvéért akik nem hajlandók megfelelő védőfelszerelést használni. (A vége valami koreai mintájú 148 FPS max lenne BANG-BANG-gel megfejelve.) Annyiban kell fairnak lennie a játéknak, hogy megadjuk a találatokat és vigyázunk egymásra amennyire csak lehet. Az egyenlőséget el kell felejteni. Nem vagyunk egyenlők.
Sem fitnessben, sem tapasztalatban, sem technikai felszereltségben. A játékok lényeges eleme, hogy előnyt szerezzünk az ellenféllel szemben majd kihasználjuk azt amennyire csak lehet.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. márc. 22, 2019 6:17 am

Pár dolog kell csupán, józan ész, egy csipetnyi odafigyelés, az ellenfél tisztelete és tökéletesen működik a dolog.
Azzal, ha valaki seggfej és kretén a legszigorúbb szabályrendszer sem tud mit kezdeni.
A közösségnek kell rávilágítani a deviáns viselkedésére, ill. megtanítani a megfelelő viselkedési normára, amit a pályán, játék közben be kell tartani.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 21, 2019 10:54 pm

Idézet:
azt mondod megfelelő védőfelszerelés használata mellett nincs veszély? Egyrészt de, van, mert nézd meg az aláírásomban szereplő emberkéket, amelyiknek három lyuk van a fején

Négy fotót látok. Háromnál biztosan nem volt arcvédelem, a negyediknél lehet, hogy volt.
Olyan fegyver aminél nincs előírva minimum rálövési távolság (<400FPS), egy centiről sem okoz ilyen sérülést. Bőven 400FPS fölötti fegyverrel kaptak közelről. Az arcvédő így is kivédett volna hármat. Ezért írtam korábban, hogy 400 FPS fölött min. 30-40m rálövési távolság kellene legyen.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 21, 2019 10:32 pm

SZU:

Idézet:
MASZ2015:
"Csak célzott lövést szabad leadni!" - ha tud a célozni is a nyíláson keresztül akkor ok

Az idézet a saját hozzászólásomból való.

Célzott lövés: belátod a fegyvered és a cél közötti területet.

Az igaz, hogy nem látod ki van oldalt, de akkor sem látod ha ajtón vagy ablaknyíláson lősz át. Ott is bárki eléd léphet. ...vagy sarkon centikről szembetalálkozol az ellenféllel és reflexből kölcsönösen tüzet nyittok egymásra.

Idézet:
mi a faszt csináljon a halomra lőtt támadó, ha még az ajtófélfából is lő az ellenfél

Ismerje fel a helyzetet és alkalmazkodjon. Nincs lehetetlen csak tehetetlen.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 21, 2019 10:11 pm

Idézet:
fejnél kisebb hézagot használ lőrésként közvetlen közelről, akkor az veszélyes

Egy fejnél nagyobb hézagon kilövéskor ugyanúgy hirtelen a tűzvonalba kerülhet egy játékos. Előfordulhat, hogy közelről kap lövést. Szerintem mindannyian kaptunk már olyan találatot ami után elmorzsoltunk egy könnycseppet. Ez ilyen. Önmagunk épségéért is felelünk, nem csak másokéért. Ha valaki maszk, sisak, kesztyű, stb. nélkül játszik az az ő dolga.

Idézet:
unfair, mert nem lehet a fedezéket átlőni, mint a valóságban

Ugyan már. Az élet sem fair.
A világosból a sötétbe is nehezebb betalálni. A széllel szemben is nehezebb lőni mint hátszélben. Aki a magasabban levő pontot birtokolja az is előnyben van általában. stb...
Ettől jó a játék. Nem rinyálni, alkalmazkodni!

ui: A rácsos szemvédelmet pl. egy az egyben kitiltanám minden játékról.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 21, 2019 9:29 pm

Idézet:
ha beúszik hirtelen a rés elé, akkor majd jól halántékon lövöd 5 cm-ről?

Nem látom be, hogy mi a probléma ha nincs minimum rálövési távolság.
Nyilván direkt nem okozunk fájdalmat de ha pont rosszkor van rossz helyen akkor így járt.
Amúgy meg kb. ugyanannyira érzed 5cm-ről mint 1m-ről. Egy méterről bevitt találat cseppet sem ritka CQB játékon. A játékmódnak megfelelő védőfelszerelés használata mellett nincs veszély.

Te most csak játszod a hülyét?

Azt írtam, hogy halántékon lőnek, erre te azt mondod megfelelő védőfelszerelés használata mellett nincs veszély? Egyrészt de, van, mert nézd meg az aláírásomban szereplő emberkéket, amelyiknek három lyuk van a fején, az full teljes arcvédelem és sisak kombónál kapott pont a sisak és a szemüveg közötti vékony résbe három lövést egyszerre. Dőlt a vére konkrétan.

Másrészt mivel is véded a halántékodat?

Harmadrészt a MASZ 2015 ezt írja a témáról:

8. Fegyverhasználat:

a) Csak célzott lövést szabad leadni! Fedezék mögül kitartott, ablakon-ajtónyíláson át bedugott, stb. fegyverrel, VAKTÁBAN TÜZELNI TILOS ÉS BALESETVESZÉLYES! Kiállt játékosra, csapattársra, megkülönböztető jelzést viselő személyre lőni TILOS!

Célzott lövés. Érted? Ha én távolról látom, hogy a rés mögött vagy és meglőlek, az célzott. Max nem talál. Ha te a résen keresztül lősz valakire, az marha nagy célzás lesz, gyakorlatilag lősz a résen keresztül kifelé és látsz egy pár centi széles sávot. Akárki beszaladhat eléd, akár egy fotós, láthatósági mellényben arcvédelem nélkül.

És még mindig nem fogod fel, hogy az jobban nem fair, hogy egy ceruza vékony résen keresztül halomra lőni a folyosón szenvedő játékosokat, mint az, hogy ők lelőhetnek a résen keresztül, ha mákosak meg ügyesek, és te meg nem lőhetsz vissza.

Tessék a réstől elhúzódni. Meg van oldva, a te fordított esetedben mi a faszt csináljon a halomra lőtt támadó, ha még az ajtófélfából is lő az ellenfél?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 21, 2019 4:40 pm

Márpedig a réslövés igenis egyirányú, legalábbis máshogy nagyon nem tud jól működni a szabály.

Ha messziről betalálsz egy lukon, és mögötte állt valaki, akkor így járt, megvolt, álljon normális fedezék mögé, te pedig ügyesen lőttél. De ha valaki egy fejnél kisebb hézagot használ lőrésként közvetlen közelről, akkor az veszélyes, és unfair, mert nem lehet a fedezéket átlőni, mint a valóságban. A drótháló nyilván nem fedezék semmilyen formában, így arra ilyen szabályok nem vonatkoznak, ez magától értetődő.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 21, 2019 4:14 pm

Idézet:
ha én át tudok lőni az 1cm széles résen 30m-ről és eltalállak, örülnék, ha megadnád és igen, ha te onnan akarsz kilőni, odaszorított fegyverrel, akkor ne tedd

A találat az találat. Természetesen megadom mert úgy fair.
Az viszont nem túl fair, hogy bizonyos rések "egyirányúak".

Idézet:
ha beúszik hirtelen a rés elé, akkor majd jól halántékon lövöd 5 cm-ről?

Nem látom be, hogy mi a probléma ha nincs minimum rálövési távolság.
Nyilván direkt nem okozunk fájdalmat de ha pont rosszkor van rossz helyen akkor így járt.
Amúgy meg kb. ugyanannyira érzed 5cm-ről mint 1m-ről. Egy méterről bevitt találat cseppet sem ritka CQB játékon. A játékmódnak megfelelő védőfelszerelés használata mellett nincs veszély.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 21, 2019 3:11 pm

Olvass. Ahol ki tudja dugni a fejét.

A résen, ahol ki tudod dugni a fejed, kilőhetsz. Az ablakon, ahol nem tudod kidugni a fejed, nem lőhetsz. Bár az akkor már nem ablak, hanem inkább szellőző nyílás max.

Igen, ha én át tudok lőni az 1cm széles résen 30m-ről és eltalállak, örülnék, ha megadnád és igen, ha te onnan akarsz kilőni, odaszorított fegyverrel, akkor ne tedd, mert azon a résen át csak egy vékony szegletét látod a világnak és azt nem, hogy mondjuk az ajtó túloldalán már odaosont egy ellenfél, aki nem vágja, hogy te a félfa mellől lőnél a folyosó végére, aztán ha beúszik hirtelen a rés elé, akkor majd jól halántékon lövöd 5 cm-ről?

Nem, csak célzott lövést adhatsz le. Én azt sem engedélyezem az általam szervezett CQB-ken, hogy a nem kitörött ablakon keresztül vezeti valaki a kitörött részen keresztül kitartott fegyverének lövéseit. Eléggé unrealisztikus és még csak nem is sportszerű.

@Gegsite

A drótkerítés nem fal. A fejed kifér a két kerítés oszlop között? Igen? Akkor kilőhetsz. Ne a drót lyukai közé próbáld betömni a hozzászólásomra az ellenérveidet.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 21, 2019 2:53 pm

Idézet:
...a félfa-ajtó közötti résen kukucskál a muki és eltalálod pár ajtóval messzebbről, az találat. Viszont a kukucskáló nem lőhet ki a réshez dugott fegyverével.

Csak az lőhetne át egy nyíláson aki távolabb van tőle? :D
Elég gáz lenne, hogy a kinti játékos 40 méterről belőhet egy ablakon de nem lőhetnek vissza rá.
Mekkora méretű és milyen alakú nyílások esetében gondoltad alkalmazni ezt a szabályt?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 21, 2019 2:42 pm

Szerintem 400 alatti fegyverrel kilőhet ha tud célozni is, 400 felettivel biztonsági okból nem.

MASZ2015:
"Csak célzott lövést szabad leadni!" - ha tud a célozni is a nyíláson keresztül akkor ok de figyelembe kell venni a minimum lőtávolságot is.
400+ FPS fegyverrel hiába tud célozni, nem látja be az egész minimum lőtávolságon belüli területet -a holttérből bárki elé léphet- ezért ilyen fegyver nem lőhet.

Sebezhetetlenség? Ugyan már!
A kis nyíláson kilövöldözés kétélű fegyver. Előnyös, hogy kis támadási felületet mutat viszont fogalma sincs, hogy mi történik a holttérben.
Ahol kilőnek ott be is lehet lőni. Valahogy odament -nincs körbefalazva-, tehát megkerülhető, elfoglalható.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 21, 2019 1:01 pm

SZU írta:
Nem értem a problémát.

Ki tudja dugni a fejét a lyukon? Igen? Kilőhet célzott lövéssel. Nem? Nem lőhet ki sehogy.

Tök mindegy mekkora a lyuk/rés mérete, ha pár méteren túlról lő rá, akkor a sikeresen átlőtt BB-kel okozott találat érvényes.

Ki van nyitva az ajtó a folyósora és a félfa-ajtó közötti résen kukucskál a muki és eltalálod pár ajtóval messzebbről, az találat. Viszont a kukucskáló nem lőhet ki a réshez dugott fegyverével.

Partly OFF:
No offense!

Aki dróthálós kerítés mögött van az szegény nem lőhet vissza akkor :D

u.i.: Jé Pendra él, vagy feltörték a fiókját :)

ON:
Eddig se volt nagyon nagy balhé ilyenekből, CQB amúgy is sz*pás (imho)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 21, 2019 11:42 am

Nem értem a problémát.

Ki tudja dugni a fejét a lyukon? Igen? Kilőhet célzott lövéssel. Nem? Nem lőhet ki sehogy.

Tök mindegy mekkora a lyuk/rés mérete, ha pár méteren túlról lő rá, akkor a sikeresen átlőtt BB-kel okozott találat érvényes.

Ki van nyitva az ajtó a folyósora és a félfa-ajtó közötti résen kukucskál a muki és eltalálod pár ajtóval messzebbről, az találat. Viszont a kukucskáló nem lőhet ki a réshez dugott fegyverével.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 21, 2019 10:52 am

Az ilyen probléma úgy is orvosolható, hogy a pályán minden ilyen kérdéses rést vagy be kell tömni (purhab) vagy ki kell tágítani (szekerce). Ezután a kérdés fel sem merül problémaként.

Szerintem egy ilyen rés nem ad akkora taktikai előnyt sem. Le tudsz fogni vele egy fix, statikus területet és annyi.
- Amig előre figyelsz, addig megkerülnek, hátba lőnek.
- Ha nem tudnak, mert a harcvonal már előrébb van, akkor egy idő után kikerülsz a lőtávból
- Vagy mondjuk egy szobát fogsz le, akkor előbb utóbb kikerülik a szobát
- Esetleg a pálya szélén van, ahova a madár se jár.
Összességében a "sebezhetetlen vagyok" érzését hamar az unalom veszi át. Aki meg ezt a sebezhetetlen dolgot keresi, annak nem kell ilyen rést keresni. Alég kimenni a parkolóba, ott aztán senki nem tud majd rálőni.

És akkor még nem említettük a fegyver találatot. Ha mást nem látnak belőled, jó eséllyel a puskat szórják meg. Az ugyan nem fáj, de ha mondjuk belövik az optikát vagy letörnek ezt-azt a puskán, az már fog.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 21, 2019 8:13 am

Réslövés problémája
A nagyon kicsi lukon való KILÖVÉS (csak kilövés, vagyis, ha a luk közvetlen közeléből lőnek a luk túloldala irányába) szerintem nem csak biztonsági kérdés. Nem elég azt megvizsgálni, hogy célzott lövést tud-e leadni a felhasználó.
Az vele a probléma, hogy, ha valaki beül egy deszka ajtó, vagy egy egysoros téglafal, stb. mögé, amin van egy kis rés, ahol ki tud célozni, neadjisten más irányból megközelíthetetlen a pozíciója, akkor az a valóság-hűtlen szituáció alakul, ki, hogy az illető kilőhetetlenné válik. Az AS fegyverekkel ugyanis (szerencsére) nem lehet falat/fedezéket bontani, így a valósággal ellentétben totális biztonságban van a réslövő. Erre a jól bevált "ahol átfér a fejed", vagy ehhez hasonló ökölszabályok jól és egyszerűen tudnak működni a tapasztalatok alapján.

Messziről, hogy lukon megy-e át a BB, semmi jelentősége nincs ilyen szempontból, nem alakul ki túl nagy előnyszerzés, mindkét félnek nehéz dolga van.

Tiltott réslövés tehát az én értelmezésemben az, amikor az éppen fedezékként használt falon van a luk, és onnan lő kifelé valaki.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 21, 2019 6:10 am

A kezdő ne vitázzon, hanem tanuljon, és legyen alázatos. Aki kezdő, az nem kimegy és megmondja a tutit és vitázik, hanem figyeli a rutinosokat, és megpróbálja a saját értelmi szintje alapján megtanulni az ott látottakat. Mert ugye, ha elmegyek karatézni, akkor nem fogok ajánlásokat tenni, hogy ugyan változtassák már meg a szabályokat, mert én kezdő vagyok. A Kinevet a Végén is ahány ház annyi szokás alapján játszódik, de az alapszabályok le vannak fektetve és ha tetszik, ha nem az a hivatalos szabály.
Ugyan ez a helyzet itt is, l"egyen már magas az FPS, mert minden kinai csoda 420 fps"...
Nem!
A MASZ-nak egy bolondbiztos alapszabályzatnak kell lennie, aminek ismerete alapján bárki elkezdhet játszani.
Az hogy a szervező saját hatáskörben úgy dönt, hogy a fegyvertalálat nem találat, vagy a másodlagossal tovább mehet a találatot kapott játékos, már más tészta.
Ott van például a sisak, menő meg minden, de kb 3-6cm-rel megnöveli a fejed, és nagyobb célfelületet ad...akkor ha a sisakot lövik meg, nem találat? Mert ha a hátizsák íly módon kiesik a találati felületek közül akkor az szerintem még több vitát eredményez.
Emberek ez egy becsületsport, figyelem az ellenfelet és ha koppan valami rajtam, akkor nem kezdek el futkározni, hanem megvizsgálom, hogy vajon lehetséges, hogy eltaláltak, vagy csak egy ág csapódott nekem.

A falon kilövöldözés is szerintem egy olyan dolog, hogy ha letudsz adni célzott lövést akkor nincs vele gond.
Mesterlövésszel se lőjek be egy téglányi lyukon, ha nem fér be a fejem?
Szvsz marhaság.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. márc. 20, 2019 11:40 pm

Sziasztok, maximálisan tiszteletben tartva a nálam tapasztaltabb játékosok véleményét, íme a meglátásom a fegyver / plüssmaci / hátizsák / satöbbi találattal kapcsolatban.
Szerintem ezt a szervezőre kell bízni, mert olyan játékokon, ahol sok kezdő van, ez konfliktusforrás lehet. Egy kezdő nem biztos, hogy érzékeli, ha eltalálják a hátibatyut, vagy egyszerűen nem vesz tudomást a fegyvertalálatról, mert nem szeretne kiállni, vagy mert erre a pontra külön nem hívták fel a figyelmét. Egy MILSIM, vagy LARP játékon teljesen oké ez a dolog, és nem is fog senki vitázni rajta - én sem tenném.

Van egy másik dolog viszont, amit hozzáadnék a szabályzathoz, ez pedig az, hogy honnan lehet lőni. Úgy gondolom, hogy ha van egy olyan lik egy falon, amin keresztül én célzott lövést tudok leadni, akkor miért ne adhatnék le célzott lövést? Ugyan ez vonatkozik egy fedezékre is pl. Ha jól tudom, ez nincsen leírva, csak a szervezők által megadott szabályok vannak, " ahol a fejed kifér", vagy "ahol te kiférsz" Erről mit gondoltok? Lenne értelme ilyesmivel bővíteni?
Üdv
csabi

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. márc. 13, 2019 2:34 pm

Így van a default MASZ alapján minden felszerelést (fegyver, puttony, teleszkópos tükör, plüssmaci) ért találat, találat, amit ugyan úgy illik megadni, mint mikor nagyon fáj.

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra