SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: hétf. okt. 22, 2018 5:40 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: MASZ frissítés - Gázos replikák kronózása (HPA, GBBR)
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 09, 2018 11:09 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Szerintem nem első sorban a GBBR-(es)eket kell pellengérre állítani, meg a GBBR-ekre kihegyezni ezt a kérdéskört, mert:

A GBBR-emmel egy tárból 28 BB-t lövök el 90%-ban egyeslövéssel. Sorozatnál hatalmas a szórás.
A múltkori játékon egy játékos -vélhetően- hi-speed szettes, 11.1-es akksis, 399-fps-es MASZ kompatibilis replikájából leadott 50-70 BB-s rövid sorozatú hurkapálcájánál mennyi energiát is kellett elnyelnie a habtestemnek?

Ráadásul a 390-395 FPS-es AEG! ezt produkálta 0.28-assal:

0.20: 1.46 J ----- 0.28: 1.72 J
Tehát AEG-ről beszélünk ez esetben..!

Kép

Tehát ezzel bátran lehet akár 200 BB-s sorozatot lőni egy RPK mid-cap-el. Ráadásul gyakorlatilag minimális szórással.

A jelenyésző számú GBBR-es játékos mellett- mennyi ilyen AEG van használatban?

Remélem értitek mire szeretnék rávilágítani...

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bikerlacee szer. júl. 11, 2018 11:50 am-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: MASZ frissítés - Gázos replikák kronózása (HPA, GBBR)
HozzászólásElküldve: szomb. júl. 07, 2018 3:32 pm

Jelenleg
elsődleges: 0,49-el használom mérve legutóbb 0.45-el volt VSR-10 3.0-3.1J
másodlagos: 0,28 G&G Firebird (12cm cső kb) 1.1-1.2J, 24/s

az első fps-ben amikor legutóbb mérték játékon 552FPS+-1 volt az utóbbi 350+-4.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 07, 2018 3:02 pm

Interjuan, te milyen bb-vel használod a sajátod?
hány fps/J 20-assal?
mennyi az általad használt bb(k)-v(k)el?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 07, 2018 11:57 am

"Személy szerint a HPA rendszereknél a Covboj által alkalmazott sémát preferálom, mely értelmében csak DMR/sniper kategóriában engedélyezem a használatukat. Így a ROF téma le is van szabályozva."

-Ahogy írtam jelenleg is utolérik/felülmúlják az elektromos DSG-k a HPA rofot. Ezzel azon kívül, hogy hátrányosan megkülönböztetsz egy csoportot semmit nem érsz el. Ezzel az erővel a gyors rugócserés AEG-eket és a DSG-ket is ki kéne zárni merhogy hát ez a legegyszerűbb nem? Igaz nem nagy effort mert hogy gondolkodni sem kell a témában meg utána olvasni sem de legalább le van tudva.

"Majd ha kialakul egy jól működő szabályozás és kiforrott rendszer arra, hogy a játék közbeni "állítást" meg lehessen akadályozni, beszélhetünk a többi kategóriában való engedélyezésükről."

-Jelenleg is meg van oldva tornament locknak hívják és minden regulátorom van és használom is a félreértések elkerülése végett. A nyíregyi játékokon alkalmazták azt hogy random megmérték az embereknek játék közben a fegyvert. A legjobb dolog a világon. Ott nincs idő babrálni a fegyveren, senkinek nem kerül semmibe, nem csökkentette a játékélményt és a legjobb módszer szerintem a szabálytalanságok megfogására.

"Egyrészről a kronók műszaki paraméterei is korlátozzák"
-Jelenleg is a kronók 95%-a tudja azt hogy beállítod a BB súlyát és annak megfelelő energiát számol a sebességből. Az hogy a játékszervező meg egy 43-as csomag BB-t is tart magánál szerintem nem megugorhatatlan feladat.

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Frissítéshez ötletek/javaslatok/kérdések vitafóruma
HozzászólásElküldve: szomb. júl. 07, 2018 9:21 am

Rocko írta:
játékszervezők mit szólnak a dologhoz?

Személy szerint a HPA rendszereknél a Covboj által alkalmazott sémát preferálom, mely értelmében csak DMR/sniper kategóriában engedélyezem a használatukat. Így a ROF téma le is van szabályozva. :D
Majd ha kialakul egy jól működő szabályozás és kiforrott rendszer arra, hogy a játék közbeni "állítást" meg lehessen akadályozni, beszélhetünk a többi kategóriában való engedélyezésükről.

GBBr kérdéskörben az a javaslat, mely szerint mérjünk 0.20-as és mondjuk 0.40-es BB-vel is, működőképes elképzelésnek tartom.
Azt a rendszer, hogy a user hozza a saját kis BB-jét és azzal (is) kronózunk több helyen is vérzik sajnos. Egyrészről a kronók műszaki paraméterei is korlátozzák, valamint a játékos is "tévedhet" a BB súlyával kapcsolatban.

Talán ezzel kellett volna kezdenem, de azt a rendszert, mely szerint nem FPS-t hanem Joulet mérjünk, mindenek előtt a legelső lépésnek tartom a probléma megoldásában.

Adós vagyok még egy cikkel a védőszemüvegekkel kapcsolatosan, melyben pont a nehezebb BB-k miatt merülnek fel újabb kérdések...

Végezetül pedig szeretnék tisztázni egy téves képzetet. Ennek a témának a felvetése és Rocko cikke nem azért jött elő, mert a játékosokról alapból rosszat feltételeznénk. Szó sincs erről. Egyszerűen csak a műszaki fejlődést kell lekövetnie a szabályoknak és próbálnánk egy olyan megoldást találni, ami MINDEN résztvevőnek elfogadható.
Az elsődleges cél továbbra is az, hogy maradandó/komolyabb sérülések nélkül térhessünk haza a játék után. A játékélmény másodlagos lesz úgy is, ha bekövetkezik a baj.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 07, 2018 7:11 am

szögezzük le, és feltételezzük, hogy az itt érvelők mind kivételek és a szabályok elméleti és gyakorlati betartásával használják eszközüket.

megspórolunk pár felesleges kört.

annak idején felvettem a hpa csoportban, hogy jó lenne kidolgozni valamit erre szabályozás ügyileg. olyat, amit ÁLTALÁNOSAN be lehet emelni a MASZ-ba. de a tournament lock és az "én szabályosan használom" kommenteken kívül más nem történt.

szóval jó lenne összeszedni, hogy lehetne megoldani ezeknek a mérését úgy, hogy: könnyen, gyorsan, szarakodás nélkül lehessen mérni a játék előtt.

lentebbi ötleteim:

Rocko írta:
két megoldást látok:

1. 40, 43, 45, stb nehéz bb-vel kronózni ezeket és a zsúl táblázatot nézni. a kronón, ha beállítod a bb tömegét, a J-t is ahhoz fogja számolni a sebességből.

2. kitalálni egy olyan 20-assal mérhető fps-t, amivel biztosan bent lenne a leghosszabb csővel szerelt cucc is a kategóriájának a limitjébe.
pl 280 fps 20-assal, akkor mondjuk 40-essel beférne a 1,5J-os, általános kézifegyver kategóriába, azaz a "400fps alattiba". (csak példa, tesztet kéne csinálni, egy hosszú csövű szörnyeteggel)[/color]

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Frissítéshez ötletek/javaslatok/kérdések vitafóruma
HozzászólásElküldve: pén. júl. 06, 2018 8:31 pm

Amcsiknál már rég óta sok helyen J-ban van a pályákon/játékokon megszabva a limit. Itt is csak a játékszervezőn múlik mibe méri/kéri és írja ki előtte. A rof-ot bele lehet írni a MASZ-ba nem fog senkit bántani.
2 éve használok HPA-t idáig is és ezután is szabályok szerint. Nem azért vettem, hogy hülye gyerek effekt játszon be hanem azért mert a legmegbízhatóbb télen nyáron. 2db hpa szettem van soha nem kellett javítani őket. Kb 20-30K BB lett kilőve és tökéletesen működnek minden körülmények között. Évi 1 óra karbantartás (olajozás).

A rof-hoz annyit, hogy a HPA-val is adagolási gondok vannak 32-35/sec fölött (az én setup-omban) amikor teszteltem az elején. Egy ismerősöm az elektromos DSG fegyverével simán kitolja a 42+ rof-ot. Aki akar az tud hülye lenni hpa nélkül is. Nem zavar az általánosítás mert nem veszem magamra de ostobaság egy egész társaságra általánosítani.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 06, 2018 6:50 pm

Rocko írta:
és ez hogy nézne ki a gyakorlatban?

Ez nekem user-error kategória :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. júl. 06, 2018 6:39 pm

Skylight írta:
ROF-ot lehetne szabályozni

és ez hogy nézne ki a gyakorlatban?
van egy 100 fős játék. ebből 60-an utolsó pillanatban esnekbe, 20-an késnek, 10-en nem jönnek el.
szóval pörögni kell a kronóval, kevés idő van rofokat méregetni.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 06, 2018 3:51 pm

Mike-ot én bannolnám, foleg így a Novritsch videó után. Ott a szenvedo fél elég jól reagálta le a helyzetet, de az én tapasztalataim alapján kevesebbért is volt már anyázás játékon.

Kronózás: Joule-ban és játékon használt BB súlyban mérni mindent . Ha 1,5 alatt vagy mehet a sorozat, ha felette, akkor semi only. A legalapabb Xcortech kronó is tud mérni J-ban tehát nem is járna pluszkoltséggel. Amúgy jogszabályok is ebben vannak megadva és nem FPS-ben és ennek meg is van az oka.

ROF-ot lehetne szabályozni. 26-27-et tudnak a sima AEG-ek 11.1V-tal, ennél tobb teljesen felesleges

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 06, 2018 3:29 pm

40Májki, ahogy Rocko által linkelt esetben is, az átlagfelhasználó pont így viselkedik, van az a felpörgött pillanat, amikor az ember nem teljesen tiszta fejjel dönt. Ezt kell tudomásul venni, egy DMR vagy Sniper esetén rossz esetben is pár lövést ad le, egy húzott HPA vagy májki melett már necces. Szerintem a 40M offos, a megszakíthatatlanság miatt, főleg épületben látom veszélyesebbnek ha lepattanót locsol a falról.

HPA-t nem kriminalizálni kellene, mert akkor huhogni fognak sokan, ami egyfelől érthető is, másfelől meg abszolút gyerekes. Kitapasztalni nyomás-BBsúly-cső űrméret alapján nem kis feladat (bár val'szeg rá lehet húzni ésszerű matematikai modellt).
Én személy szerint a RoF-ot szabályoznám ésszerű keretek között.

Creepes fegyverek esetében meg 40+ BB mérés, szigorúan J-ra. Vagy ami talán működhet szervezői szempontból, hogy a játékos használt súlyú BB-vel méri a szervező saját tárból.
Esetleg a játékos által 400 alattinak szánt replikákat 36, a felettieket 40+ mérni.

400+ ban ami felett a szervezők szemet hunynak az a 95 centis alsó határ, És itt most kifejezetten az Silverback SRS-re gondolok, ami viszonylag elterjedt, de legalábbis több prominens játékosnak van. (A1 480mm a legkisebb) Ezt sem ártana szerintem tisztába tenni, bár nem fog elterjedni az ára miatt.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. júl. 06, 2018 10:54 am

miért viszi jobban a bokrot a gázos?

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. júl. 04, 2018 9:04 am

hpa

egyértelmű, hogy vannak a hpának nagyon jó és örvendetes tulajdonságai.
és ugyanígy veszélyei: őrült rof + nagy kapacitású tárak + könnyű, gyors átalakítás + brutál joule creep kvázi dobozból.

fontos kiemelni, az idetévedő hpa tulajoknak, akik nem látják át a problémát ÁLTALÁNOS szabályozás oldalról!
a fenti veszélyek összessége egyenlő a hülyegyerek komból ultimét veszélyével. dobozból.
értjük, hogy a hangjukat hallatók mindig kivételek, de próbáljunk elvonatkoztatni. mi van akkor, ha valaki él a fenti lehetőségekkel, mert úgy gondolja neki ez jár?
és többé-kevésbé megteheti, mert bujkál a szabályok kiskapui között.

jelenleg a hpa rendszer egyedüli fékjei az ára és, hogy itthon még nincs annyira a fejekben.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. júl. 04, 2018 7:48 am

hiába írja a elő a masz a kronózást úgy, ahogy a gyakorlatban gyors kronózás megy, 20-as bb-vel.

két megoldást látok:

1. 40, 43, 45, stb nehéz bb-vel kronózni ezeket és a zsúl táblázatot nézni. a kronón, ha beállítod a bb tömegét, a J-t is ahhoz fogja számolni a sebességből.

2. kitalálni egy olyan 20-assal mérhető fps-t, amivel biztosan bent lenne a leghosszabb csővel szerelt cucc is a kategóriájának a limitjébe.
pl 280 fps 20-assal, akkor mondjuk 40-essel beférne a 1,5J-os, általános kézifegyver kategóriába, azaz a "400fps alattiba". (csak példa, tesztet kéne csinálni, egy hosszú csövű szörnyeteggel)

hpa agyhalott-rof limit: csak dmr/mesterlövész kategória.

jelezem, hogy a rugós sznippéreknél is van ez a jelenség. a jóval nagyobb henger/cső térfogat arány miatt.

játékszervezők mit szólnak a dologhoz?

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. júl. 04, 2018 5:11 am

Nosztalgiavonat: Heti két alkalommal van edzés, szombaton a juniorokkal, keddenként csak felnőttek. Hasznos.

Anno a Housekeeper 3-mon kaptam két gránátot is kb fém méterről, azon kívül hogy a gáz párolgott a gatyámból semmi elviselhetetlent nem éreztem...na jó csöppet meglepett a dolog. :D

Rocko előttem már kifejtette, hogy a nehezebb bb gázos fegyver esetében igen is nagyobbat üt...a "súrlódási együttható" és az egyéb vélt voodoo nem játszik számottevően.
Teszteltük nem keveset és erre a megállapításra jutottunk.
Ha hosszabb a cső, csak hatványozódik az effekt. ;)

Grimes: nagyon rá vagy izgulva. Vegyél, teszteld le alaposan, publikáld és akkor kész tényekkel tudunk dolgozni.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd júl. 03, 2018 11:15 am

Royce: nosztalgiavonat +1.

FPS és bb súly vonzatában csak egy tesztet mutattam a fiuknak itt a lőtéren:

Adott volt egy A&K M24 + 598 FPS, puha fenyődeszka, 0.20-as ill. 0.40-es bb kb 3 méterről lőve.

- előbbi visszapattant.
- utóbbi nagyjából teljesen belefúródott a deszkába.

Ezzel a ténnyel adtam a kezükbe a fegyvert használatra.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 03, 2018 11:07 am

Szvsz:
-40mm retard evil lézershow instabanban (leírtátok lejjebb, hogy miért)
-HPA varrógépek ban/rof limit, vagy legyen rájuk játék szervezve

Nosztalgiavonat:
Szerettem, mikor régen menő volt "350 fps mindenre elég" tagnak lenni, meg csak egyessel operálni (hozzáteszem, én még mindig itt tartok, a 11.1-es lipókat is csak a trigger response miatt használok). Száraz és "éles" gyakorolni kellene (fegyverkezelés, irányzékhasználat, elbaszott testhelyzetek, célpontváltás, váltás marokra), meg rágyúrni robbanékonyságra meg állóképességre. Persze sokkal egyszerűbb a gyér atletikumot meg technika hiányát méregdrága szarokkal palástolni, ahelyett hogy időt áldoznál saját magad csiszolására. A hideg kiráz, mikor meglátom az ilyeneket a felkapott grillsimeken.
(Emlékszem, mikor Trasher fikázta a hajléktalanmellényes, mackógyatyafalvás, lakodalmas reddotos usereket, nekem pl ezek a "megveszekmindent, majd a technológia megoldja helyettem" típusú retardáltak sokkal jobban rontják a játékélményem - nem véletlenül kerülöm mostanában a kommersz játékokat...)

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd júl. 03, 2018 7:33 am

persze, mert az fps a játékos számára, elsődleges csak azt határozza meg, hogy mennyi idő alatt ér oda a bb, ahová kb szánja. a mozgással hordozott energia fáj és üti át a bokrot. és pl 300 fps, 40-es bogyóval 1,66J, 20-asra vetített fps-ben 424. (vonatkoztassunk el, hogy ez nem egy kifejezetten extrém példa, de jól szemlélteti az arányokat)

a gbbr esetében real meg low capek vannak és a rof is limitált a rendszer jellegéből kifolyólag.

viszont a hpa rendszerből olyan rakaszos varrógépet lehet építeni, amilyet nem szégyellsz.

40-es miklósra visszatérve.
ez is egy gázos szerkezet, a kérdés, hogy mi van akkor, ha nehezebb bogyóval etetjük meg?

azt értjük, hogy meglehet etetni kevesebb bogyóval. de ez megint olyan dolog, amit nem lehet odabízni a játékosra. "mer ha mán megvette, nehogy má kevesebbet tuggyon!"

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd júl. 03, 2018 6:47 am

0.40-es bb-vel kimondottam kellemetlen hatást lehet elérni a gázos jellege miatt... a relatív alacsony fps érték ellenére is.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 02, 2018 8:33 pm

Skylight írta:
Dehogy ON is legyek: HPA-nál érdemes lenne bevezetni a Joule-ban mérést a Joule Creep-pel való csalók ellen.

ahogy a gbbr-nél is, bár ott a körülmények kevésbé "fájdalmasak".
viszont a hpa hál istennek még relatíve drága. ellenben a gbbr egyre olcsóbb.

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra