SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: hétf. szept. 24, 2018 1:26 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2347 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 68  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Gázüzemű replikák: GBB Puskák
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 02, 2018 9:04 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

"Ha mégis rendelésre adod a fejed, kérj az említett helyeken, illetve itt is tippet"

@Tatanka Tudom ez a mondat nem nekem szólt, de Eu-ból, vagy egyéb helyről hol van a legjobb ára A GHK G5-nek?
A koma G5-öse úgy megtetszett, hogy én is befektetnék egybe.(1 fegyver, carbine kit, 4 tár)
Igen tudom, hogy használtan van az eladó topikban igen jó áron ugyanez, de én ragaszkodom mindig az új replikákhoz.(és tudom, hogy ez plusz költséggel jár)

A samoon-on e fenti rendelést szállítással 668USD-ért vállalják, amire még jön az áfa és a vámkezelési díj. (kb 240k Huf a vége) Ha ennél olcsóbbat tudtok javasolni, ahol megvan a fegyver+4 tár(carbine kitet utólag is be tudom szerezni), azt megköszönném.

edit: közben keresgettem és magyar shopban a fegyvert és a carbine kitet jóáron találtam.(145k huf)

Update: Tárakat nem találtam az eu-ban, azt akkor a samoon-ról? Mennyi az esélye hogy azok átcsúsznak a vámon? 4 tár kb annyi mint a fegyver :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 02, 2018 5:59 pm

BUGIC írta:
Sziasztok.
Tervezek rendelni egy GHK AKM-et tajvanból.Van valakinek tapasztalata a GHK modellekkel?

Van bizony! :)
GBB Hungary videóit nézegesd YT-n, ott van szétszedés, karbantartás, bemutató, teszt.
Sok embernek van itthon GHK-ja, tőlük is nyugodtan kérdezhetsz akár az ezzel foglalkozó facebook csoportokban is (pl. Magyar GBBR Klub)!

Semmikép se vegyél sima AKM-et, AKMN-t vegyél, aminek van infrabak az oldalán. Később biztosan hiányolni fogod, ha nélküle veszel, és nagyon macerás utólag normálisan felrakni.
Ha a Samoon-ról rendelted volna, ami a gyártó hivatalos webshopja, akkor ott most nincs AKMN (GHK nevén GKMN) raktáron, van viszont AIMS (GIMS), aminek más a válltámasza, de a tuscsonk tudtommal ugyanaz, így utólag is rakhatsz fel rá egy külön beszerzett fix fa válltámaszt.

DE.
Európában is találsz GHK-kat, amikor utoljára új GHK-t kerestem üzletben, még picivel olcsóbbak is voltak, mint az ázsiai rendelés. (VÁM+ÁFÁ-ra Ázsiából biztosan számíthatsz a bolti ár mellé, ezt ne felejtsd el)
És a helyedben még az itteni új GHK-kon sem gondolkodnék, csakis használt.
A használt GHK-k ki vannak próbálva, ha volt gyári hiba, azok már jelentkeztek, orvosolták (legtöbb esetben), sokszor a gyárinál jobb belső alkatrészekkel kapod meg, és hidd el, a GHK tulajok ritkán ütik-vágják a fegyvereiket, mert szeretik őket, és újszerű állapotban lévő használt fegyvereket kaphatsz. Nekem most a hatodik GHK AK-m van, az első bolti volt, és bajom volt vele, a többi használt, és tökéletesen elégedett voltam velük (az egyiknél annyi gond volt, hogy az előző tulaj rosszul rakta helyre a válltámaszt, de könnyen orvosolva lett).

Itthon is árulnak egy AKMN-t, keress rá a megfelelő topicban. Tárakat, kiegészítőket, szereléket, hangtompítót stb. is kapsz hozzá az eladótól, összesen kb. 400.000 Ft értékű cuccot ad neked kedvezőbb áron, ráadásul országon belül van, elmehetsz személyesen érte, megtaperolhatod, kipróbálhatod stb.

Ha igazán jól akarsz szórakozni, akkor viszont az AKS74U-t (GKS74U) ajánlom, több okból:
A kedvenc GHK AK-m, iszonyat jó érzés használni, sokkal-sokkal jobban érezhető a visszarúgása, mint bármelyik másik AK-nak, és átalakítható, hogy több szerepben is használhasd:

Ha csak simán, a gyári keret válltámasszal és fa előaggyal hordod, akkor nagyszerű lázadó/tálib/terrorista fegyver. Még szovjet témájú játékokon is megfelel.
Ha veszel hozzá Zenit utánzat sínezett előagyat, zenit válltámaszt, esetleg Groza átalakító szettet, modern orosz fegyvert kapsz, így digi flora-val is jól mutat, ill. a tokozást felhasználva, hosszabb front set-et/átalakító készletet beszerezve AKS-74, AK74MN, AK-105 is lehet belőle, a lényeg, hogy a behajtható válltámaszos tokozású AK egy esetleges későbbi átalakítás szempontjából sokkal univerzálisabb, mint a fix tusos AKM(N)!

Ha mégis rendelésre adod a fejed, kérj az említett helyeken, illetve itt is tippet, honnan érdemes újat venni, de még egyszer mondom, ne félj a használttól, az itteni GBBR eladó topicban árult AKMN szerintem nagyon jó vétel. Ha nem hiszed, számold csak ki, mennyibe kerülne neked egy új GHK-t négy tárral megrendelni.
Térkép: http://archivportal.arcanum.hu/maps/htm ... oogle.html

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 02, 2018 12:01 pm

BUGIC írta:
...ezért lenne a kérdésem még afelől is hogy a csúszó/kopó alkatrészeket zsírozni kell?

Szia!
Én is újonc vagyok a gázos világban. A típust nem ismerem, úgyhogy a kérdésed másik felére válaszolnék:
Zsírt, olajat nem szabad használni, mivel egyrészt rossz hatással lehetnek a gumi és polimer alkatrészekre, másrészt pedig tapadnak. Kenéshez szilikon olaj használatos. Csepegtess a súrlódó felületre, majd ujjal húzd el, hogy egyenletes filmszerű felületet képezzen. Én minden játék előtt teljesen tisztára törlök mindent, majd újra szilikonozok. Ezt egyébként hetente megcsinálom akkor is ha nem használom a fegyvert. Mint mondtam, nem ismerem a típust, de a gázos fegyverknél az esetek nagy részében kell foglalkozni a megfelelő FPS beállításával. Általában NPAS szelepet vagy szűkített nózit szoktak használni. Szerintem érdemes még vásárlás előtt utánajárnod hogy a kiszemelt típusnál mit szoktak ajánlani, mennyire elérhető, esetleg ha messziről kell rendelni előre rendeld meg.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 02, 2018 11:23 am

Sziasztok.
Tervezek rendelni egy GHK AKM-et tajvanból.Van valakinek tapasztalata a GHK modellekkel?Elég húzós lesz az ár mire megérkezik de hosszútávra tervezek vele.Külseje pazar úgyhogy a belsejére lennék kiváncsi.Nem volt még gázos fegyverem ezért lenne a kérdésem még afelől is hogy a csúszó/kopó alkatrészeket zsírozni kell? Vannak itthon speckó zsírok olajok stb. Köszönöm a válaszokat és elnézést a hülye kérdésekért :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 26, 2018 4:15 am

Sziasztok!
WE Scar L átalakítást tervezek DMR szabványnak megfelelően, ehhez kérnék segítséget főleg termékválasztás és beszerzés tekintetében.
A terv a következő:
  • belső cső csere 250->460 mm, valami 6.03-as kellene
  • külső cső toldás (cnc?) 210 mm
  • PWS rail (madbull?)
  • full auto mód kiiktatása (nem végleges módon)
A cél elérni a gyári FN MK 16 LB hosszát (99cm) és 80 méteres lőtávot mellalakra megközelíteni amennyire lehet.

Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 25, 2018 9:39 pm

Köszönöm a választ!

Már találtam is videót róla :) Nem lesz gond megcsinálni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 25, 2018 9:33 pm

Szervusz, nekem carbine kitem van , és valóban 350-430 környékén muzsikált hőmérséklet függvényében. Nem kell vennie állítható nózit, Gbbr Hungary videója között (vagy másik csatornán?) van egy videó ami alapján a gyári nozzle könnyedén átalakítható állíthatóra.

Zsírzással olajozással csínján, képes levenni 50 fps-t szemrebbenés nélkül a ragadó nózi.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 25, 2018 7:37 pm

Üdv!

Megint igénybe venném a fórumtársak tudását.

Egy komám GHK G5 beszerzése előtt áll, carbine kit-el szeretné használni.
Azt nem tudjuk kideríteni, hogy ezzel a konfiggal, az alap G5 az milyen FPS-eket produkál.
Olvastunk netes forrásokból 370-430-ig mindent.Ha tudnátok segíteni azt megköszönnénk, mivel akkor venne hozzá állítható nózit, ha 400 fps fölött teljesít a fegyver alapól(carbine kittel).

Válaszokat előre is köszi!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jún. 24, 2018 1:00 pm

Ezer hála és köszönet! Tényleg az volt a hiba, és az a legszebb, hogy kívülről nem is látszódott, hogy az szorult be.

Már csak az elejét kellene valahogy leszedni, és boldogan halok meg :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jún. 24, 2018 10:56 am

Nekem G74B van, sokat szenvedtem, amire rájöttem, hogy a perselyek, amibe a csapszeg megy, szeretnek elcsúszni kicsit a helyükről, pont beleillenek a test furatába. Csavarhúzóval megtoltam kicsit befelé, ki is jött szépen az elsütő.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jún. 24, 2018 9:48 am

Üdv Urak!

Egy kis segítség kellene. Well 74U-ból hogy a francba lehet kivarázsolni az elsütő/belsőrészt? (triggergroup)

Elöl a csapszeget kitoltam, a markolatot leszedtem,a tűzváltót kiszedtem, az elsütő billentyű védőt lecsavaroztam komplett. A belső rész már mozog, de mintha elöl még tartaná valami és nem tudom kiszedni, és nem is látom, hogy mi tartja vagy hova van beakadva!

Továbbá, az első része: az első irányzékot már leszedtem, a felső előagyat is, de az alsót ötletem nincs hogyan kellene leszedni.(kicsit mozog az egész első rész megnézném, hogy hol, de nem tudom szétszedni)

Sajnos a WE 74u nagyon sokban eltér, hiába nézek szétszedős videókat.

edit: pl az alsó előagy tartó gyűrű(#18-as alkatrész), amit we 74-en 2 ujj mozdulattal húznak le a csőről, nálam azt a drága kínai jómunkásember lazán hozzáragasztotta a külső csőhöz.Most keresem hogy mi oldja azt a ragasztót...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jún. 13, 2018 10:51 pm

O-gyűrűt sose rendelek aliexpressről, mert a legközelebbi városban _aznap_ megkapom fillérekért.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jún. 13, 2018 2:28 pm

Üdv!

Jelentem a Well G74 co2 tárainak kimenő szelepei botrányosan egyszerűen javíthatóak:

- 2db 4mm X 2mm (belső átmérő x vastagság)
- 1db 8mm x 1.5mm

ó-gyűrűkkel. (occó aliexpresses)

100%-ban működik az összes.

Rugós pufferben nem tudna segíteni valaki ,mert sehol sem találni.....

UI. Csak nem úszom meg az elsütő rendszer szétszedését.... ma a fegyver úgy döntött, hogy elindul a pacifizmus irányába, és csak egyes lövésre volt hajlandó.... de azt legalább stabilan csinálta.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 11, 2018 11:18 am

Esetleg dobj rám egy PM-et, most tudok egy eladó példányt - ha azóta nem kelt el.
Fegyverneppernél a legolcsób jelenleg, annál olcsóbbat magam sem láttam jelenleg. Megéri az a replika az árát, nem kell sajnálni rá. :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jún. 10, 2018 11:38 am

Sziasztok!
Afelől érdeklődnék, hogy esetleg van-e valakinek tuti tippje, hogy hol lehet Európán belül, viszonylag emberi áron KC-02-höz jutni. Amcsiban és Ázsiában 50 ezer magyar forint körüli összegekért mennek, az EU-ban viszont még sehol nem találtam 90 körüli árnál kedvezőbbet. Tudom, tudom, itt minden drágább, mások a viszonyok stb., de azért ez mégis kicsit meredek árkülönbség. Esetleg valaki valamit?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jún. 06, 2018 7:21 am

Nekem 7 táram van, de gyakorlatilag sosem lövöm el őket - igazából 2 tár tartalék. Ha hiba vagy gond van, ne essen ki táram, kocsiból kivesz és örül tovább. :))

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd jún. 05, 2018 12:49 pm

Azzal a gumival simán mehet bele akár a 0.40-es bb is. ;)

5 db tárral tökéletesen játszható a fegyver, az enyém legutóbb a Front-on bizonyított.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 05, 2018 10:35 am

Megérkezett a hangtompító (GK Tactical 110), nagyon jól néz ki, és csak 2-3cm-el hosszabb mint a gyári (görbén menet metszett) lángrejtő.

Kép

Sikeres nőgyógyászati vizsgát is tettem, ugyanis sikerült kicserélnem a gyári hop up gumit egy maple leaf deception 60-ra a fegyveren belül, 50 méteren a pontosság drasztikusan javult (0.28 BLS BB-vel, sikerült egy 20x20-as pizzásdobozt többször eltalálni). Továbbá a belső csövet teflon szalaggal "tömítettem/stabilizáltam" az első irányzéknál/alatt/belül, mivel minimálisan volt egy kis holtjátéka, most meg sem moccan.
Alakul a fegyver, én eddig maximálisan meg vagyok vele elégedve.Már csak a tárakba várom a tömítőket, és lehet játékra vinni.(aeg backuppal, amíg az összes gyerekbetegséget meg nem oldom)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 01, 2018 11:16 am

A tárakban is van egy-egy csapágygolyó egy rugóval, ezek hivatottak a reteszeket pozícióban tartani - simán beakad emiatt a reteszek közül bármelyik is. Alapvetően én a dryfire-switch-et gyakran kiveszem, de az új ötlet alapján minden táramat megcsináltam már.

Igen, az is simán lehet hogy annyi zsír és olaj van benne, hogy feltapad vhol.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 31, 2018 2:59 pm

Igen a táraknál időnként nehezen jár a pöcök, azt majd megoldom a te rugós módszereddel.

Az ütőszeg emelő retesz szabadon jár bár úgy érzem lehetne határozottabb a rugója(nézegetem a robbantott rajzot, azé az oldalról/ kívülről behelyezhető 101-es rugó?)

De ha már megbontom akkor cserélek benne egy 92-est (azt a rugót ami az ütőszeg közepén megy át valószínű ez a visszahúzó)

Egyébként valami nagyon enyhe probléma lehet, mert, ha elkezdett lőni, utána már hiba és akadás nélkül kilövi a tárat.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 31, 2018 11:27 am

- A tárakban található reteszt, ami emeli az ütőszeget feltétlenül le kell nyomni - különben sok esetben üres-állásban ragad, marad.
- Ha ezek után sem jó mindig, érdemes meglesni, hogy az ütőszeget emelő retesz könnyedén jár, annak rugója működik-e.
- Ha az is működik, az ütőszeg-visszahúzó rugóját is csekkold.
- Ezek után nem maradt más, mint a rugós üres-kapcsoló mód, ami még segíthet a dolgon.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 30, 2018 2:35 pm

Sikerült beleraknom az NPAS-t KicsiKínai remek nózi rugójával. A nozi közepéről a 2 távtartót le kellett reszelni olyan 2mm környékére, és az NPAS-t a legkisebbre állítani, úgy lőtt szépen. Reszelés nélkül a BB-k csak kiestek a cső végén. Sajnos eddig ne volt keret chronora, kíváncsi lennék az FPS-re. Az udvaron kipróbáltam, 50 méteren a gyári hop up gumival szép azonosak az ívek.

Időnként van egy olyan probléma, hogy csőre töltöm, és nem lő(nincs gáz adagolás), ki kell venni a tárat, üríteni a csövet, majd újra... akkor lő. Gondolom az ütőszeg környékén valamelyik rugó rossz... Pedig reménykedtem, hogy nem kell szétszedni azt a részét.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 29, 2018 10:02 am

SCAR/M4 esetében biztosan vágni kell. AK-ban őszintén szólva nem teszteltem még - de várhatóan kell ott is. Előtte azért mérd össze a gyári és RAT szelepet.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 28, 2018 8:07 pm

Nálam még nem volt ilyen probléma a well táraknál. De jó ötlet a rugó.

Végre megérkezett a szerszám és sikerült szétszedni a szelepet. Egy igen egyszerű és könnyen javítható szelep van benne ,csupán 4mm vagy 4.4mm-es belső átmérőjű, 2mm vastag tömítő gyűrű kell hozzá, hogy gatyába rázzam.A gyári tömítők borzalmasak voltak, valami kemény átlátszó rideg cucc.

Én úgy terveztem, hogy veszek 2mm-es pu lapot, és lapvágó cnc-vel kivágom belőle a megfelelő méretű tömítő gyűrűket.Állítólag a PU-t lehet így vágni, majd meglátom.

De szépen alakul a fegyver, nemsokára érkezik hozzá az NPAS. Az ra-tech oldalán azt írják scar kapcsán(elméletileg hasonló a belseje) , hogy a távtartó rudakat le kell vágni kb 2mm-re Ez valós?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 28, 2018 7:55 pm

Én mostanában fogok belekezdeni tömitések gyártásának 3D-nyomtatással készült formával.
Még nem kezdtem bele, de hamarosan csinálok egy tesztet, hogy a PU mennyire tapad a PLA-hoz - újrahasználható sablon készítése a cél ugyebár.

WE és WELL AK-hoz ezt követtem el a hétvégén:

Kép

A dolog lényege, hogy a WE úgy tervezte meg a tárakat, hogy újratöltés után a kapcsolót le kell nyomni. Ha elfelejted, vagy tárból kivéve felnyomod a kapcsolót, simán ott is marad - ekkor a tárat fegyverbe téve üresen kattan egyet. Terveztem egy rugócskát, hogy ezzel folyamatosan töltött állásba toljam az üres-kapcsolót, ezzel ezt a hibát többé-kevésbé meg is oldottam. Hozzáteszem sajnos a WELL esetén gyakran alapból szorul a kapcsoló vagy vannak más bajai is, de ezzel a WE tárak esetén azonnal megoldódott a bajom, WELL esetében is jó eséllyel nem kell más módosítást csinálni. :) 10 perc alatt kényelmesen megcsinálható, egy rugó, 1.5mm-es fúró és picit fémragasztó szükséges hozzá - én speciel ragasztó nélkül tettem be.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 25, 2018 2:17 pm

Batmause írta:

Lehet tervezni kellene bele egy esztergáltatnivaló tömítést - PU anyagból tartós lehetne.

Hmm, ezen elgondolkoztam. Majd lemérem mi van benne.
Pontosan milyen anyagra gondoltál? Cnc-vel 0.01 precizitással tudok vágni :D

edit: PU lapot(1mm vastag) már 7 USD-től lehet kapni, most néztem.
Ha nem pont 1 vagy 2 vagy 3 mm vastag a tömítő gyűrű akkor megszívtuk, csak ilyen lapokat lehet kapni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 25, 2018 2:01 pm

WE szelepet ne vegyél, hamar kuka állapotú lesz a tömítési megoldása miatt.
Ez akkor lenne használható, ha a szelep tengelye normálisan lenne megvezetve és nem lenne oldal-lógása. Ha picit oldalra billen és rázár a tömítésre (ami inkább karmantyú), karmantyú sérülés után kuka.

Lehet tervezni kellene bele egy esztergáltatnivaló tömítést - PU anyagból tartós lehetne.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 24, 2018 7:56 pm

@Gegsite

Köszi, akkor mindenképpen megpróbálom menteni a gyári tömítőket. Párhuzamosan kínai barátainktól a lemért értéktartomány körül berendelek egy rakat tömítőt, a nagy számok törvénye alapján egyik csak jó lesz.

ez a Gyári újratervezettet ez miféle? Hol lehet beszerezni?

edit: közben lejjebb tekertem a postban, :rolleyes: most már látom honnan és milyet, köszi.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 24, 2018 7:50 pm

Levy írta:
Kettő well tár is felül ereszt az output valve-nál, a kiáramló nyíláson ereszt lassan, mintha nem zárna jól a szelep kifelé.(többet nem próbáltam, mert még nem tudom szétszedni őket.)

Kérdés: javítható e a szilikonolaj tömítés áztatás-meleglevegő-szilikonos tömítő gél a menetre(gasket maker) -vudu-ráolvasás-felszentelés kombóval, vagy érdemesebb új tömítő gyűrűket venni.

Ez nem olyan mint a WE. Nagyon nem.
Ó gyűrűt venni hozzá nekem nem sikerült pont olyat ami neki jó.
Ha még találsz is megfelelő méretűt, nekem mindet lassan felfújta a CO2 és megdagadtak. Ergo nem mozgott a csap.

Kép

Ez a két Ó-gyűrű ugyanaz...

Kép

Gyári újratervezettet vettem, abból 10-ből 8 jó :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 24, 2018 7:41 am

Kettő well tár is felül ereszt az output valve-nál, a kiáramló nyíláson ereszt lassan, mintha nem zárna jól a szelep kifelé.(többet nem próbáltam, mert még nem tudom szétszedni őket.)

Kérdés: javítható e a szilikonolaj tömítés áztatás-meleglevegő-szilikonos tömítő gél a menetre(gasket maker) -vudu-ráolvasás-felszentelés kombóval, vagy érdemesebb új tömítő gyűrűket venni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 23, 2018 7:47 pm

ML gumi jó lesz hozzá, de Modify is nagyon jó. A lángrejtő mindig is csavarral volt rögzitve, az összes szérián, cserébe nem lötyög. :)) A tárak sajnos olyanok, amilyenek, én WE-t használok - annak meg a tárteste gyenge, de nem ereszt és sima GG. Alapból a WE AK74UN 7 játékon járt, hiba egy elakadás volt - még mindig nem nyúltam hozzá, még takaritani se...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 17, 2018 3:14 pm

Megérkezett a fegyver(well 74u), hááát, van jó is, meg rossz is.(összességében tetszik)

pozitív:
-A szegecsek a testbe normálisan be vannak rakva, nem lóg ki egyik sem.
-Az infrabak tartó nem lötyög az oldalán
-A sütése jó, "ránézésre" működik, egyben van.
-a válltámasz nagyon minimálisan lötyög, nevezhetjük stabilnak is.

negatív:
-A kínai jómunkásember a lángrejtőbe ferdén applikálta be a menetes rész, így az egész csálén áll :cry: Még jó hogy a csövet az az aranykezű nem görbítette el.(be kell szereznem valami egyenes cuccot a végére)
-A lángrejtő/hangtompító leszedésénél a pöcök nem rugós! Hátulról van rögzítve egy imbusz kulcsos megoldással.Ha le akarod szedni a hangtompítót/lángrejtőt, le kell kapnod az egész első irányzékot.(lehet rendelek hozzá we első irányzékot ez nem állapot)
-1 co2 patron kb 20 BB, a tárak faszán eresztenek.(erre már rendeltem szilikonos tömítő okosságot, azzal megoldom őket.)
-Csőtisztítás és zsírtalanítás után a szórására nincs emberi szó :D Nem sikerült 2 BB-t távolról is hasonló pályán megröptetni...Szóval hop-up gumi csere is lesz.

Hát sok munka lesz még a fegyverrel, de nem baj szeretek bütykölni. A legjobb , hogy rengeteg alkatrész van hozzá.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 17, 2018 8:07 am

Batmause írta:
Esetleg még hopup gumi, Modify vagy AIP. Minden más rendben van, sok sikert a replika használatához. :)

Köszi, remélem jó összerakású sorozatot fogtam ki és kevés utómeló lesz vele.

Egy régebbi tanácsod alapján először kitakarítom a gyári hop-upot, kipróbálom azzal. Ha nagyon nem jó( viszonyítási alap egy aeg 74u zöld GG gumival), akkor egy maple leaf 60-as (decepticon) gumin gondolkozom.Elméletileg az VSR kompatibilis.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 17, 2018 7:23 am

Esetleg még hopup gumi, Modify vagy AIP. Minden más rendben van, sok sikert a replika használatához. :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 15, 2018 9:04 am

@Gegsite: Köszi a választ, sikerült jóáron NPAS-t szerezni.

Urak, még egy gyors kérdés.
Hosszas keresgélések után megtaláltam, hogy miket kell a fegyóhoz(well 74u) rendelni, amit érdemes kicserélni rögtön. we alkatrész számok:#74, #103, #92, #101 (#1, később ha törik a tok)

A nózi rugót és a rugós buffert sikerült fórumtársaktól beszerezni.

Ezen kívül érdemes még mást is berendelni? Nincs annál rosszabb amikor egy kis rugóra kell várni 3 hétig...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2347 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra