SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: csüt. nov. 23, 2017 10:27 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2089 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Frissítéshez ötletek/javaslatok/kérdések vitafóruma
HozzászólásElküldve: vas. nov. 12, 2017 10:40 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Pláne, ha néhány "öreg" játékos még az éppen aktuális szabályt is rosszul tudja... :twisted:
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Frissítéshez ötletek/javaslatok/kérdések vitafóruma
HozzászólásElküldve: vas. nov. 12, 2017 9:37 pm

Jol mondod ;)
De legalább az " öreg játékos" tenné meg a vele egy rajba osztott ujoncal azt hogy az épp aktuális szabályokat elmagyarázza neki az sokat segitene csakhát már sokaknak az is nehezére esik

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 12, 2017 2:22 pm

Sajnos, manapság nem azzal van a gond, hogy a MASZ mire tér ki vagy mire nem.
A gond inkább az, hogy a kiíráson kívül nem nagyon foglalkoznak vele.
Olyannyira átment a szervezés "megélhetésibe", hogy minden játékos (2-2500ft-a) után két kézzel kapnak a szervezők és "elnézőek".
Az "elnéző" pedig nagyon tág fogalom, szinte minden belefér nekik, korhatár, FPS, alkohol, bármi.
Természetesen nem csak ezen a fórumon meghirdetett játékokról van szó de kivétel nélkül, az összesnél ott szerepel: MASZ Sőt nagy részénél még a szokásos kemény szöveg is: "egy FPS-t sem....hazaküldjük....stb, stb"
És akkor a "kevert" szabályzatokról még nem is esett szó, amikor az eligazításon elmondják, hogy ez pld MILSIM vagy pld REALSIM és elkezdik hosszan sorolni, hogy ez meg ez meg ez most nem számít meg nem úgy van mint a szabályzatban aztán kikerekedik belőle valami egész más, -ami persze nem feltétlenül rossz- és úgy kerül be a köztudatba.
És ezután jönnek a "sokat látott veteránok" akik oktatják a kezdőket az általuk hallott szabályokról.
Érdemes kimenni és feltűnés nélkül meghallgatni ezeket, figyelni a kronózást pár méterről meg hallgatni amikor a szervező félrehívja (jobb esetben legalább) a 400 FPS felettieket és udvariasan megkéri őket, hogy "épületben meg a közelében légyszíves egyes lövést".
Értem Én, hogy a MASZ nem kötelező szabályzat ha máshol van kiírva a játék de minek írja ki az aki nagy ívben le.......?
Szóval amíg a "kirakat" a lényeg és a mögöttes tartalom lényegtelen (mert leginkább nincs is) addig örüljünk, hogy van nekünk a MASZ és legjobb tudásunk szerint játszunk úgy, ahogy mi is elvárnánk a többi játékostól.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 07, 2017 12:18 pm

Sajnos a masz nem tér ki a kis lyukak átlövésére akár épületen belül-kívűl nyilván a bokrok ágai között kilövés nem tartozik ide, mert az eléggé abszurd lenne, de tárgyak között, tárgyban, pl. fal lyuk, raklapok közötti lyuk. És csak akkor lenne érvényes a találat ha valamekkora távolságból lőnek át rajta. Általában bevett szabály szokott lenni a rutinosabb játékosok között hogy A4-es lap mérettől kisebb vagy ahol a fejed nem fér át ott nem lövünk ki. Viszont ezt a kezdők nem tudják, mert nincs benne a maszban és gond szokott lenni belőle. Most az van a maszban, hogy csak célzott lövést szabad leadni szabály van. Tehát ha van egy 5cm széles és 30cm magas lyuk ott kitudsz lőni közelről célzottan mert az irányzékkal kilátsz rajta csak oldalra nem, viszont ha elfordítom a lyukat 90 fokkal azaz 30cm széles és 5cm magas már nem tudsz célzottan lőni max ha elforgatod 90fokkal a fegyvered és úgy lősz. Ezek közül melyik a szabályos? Nem lehetne erre kitérni a masz-ban hogy pl. ilyen "kis" lyukaknál közelről nem lehet kilőni csak távolról kb. 5-10m-ről. Csak még egy példa ha van egy kb 20x20-as rés amitől mindkét játékos egyenlő, pl 10 méteres távolságra áll, akkor mindketten egy jó 1m-es darabot fognak egymásból látni. Innentől ugyan olyan fair a játék, mert mindketten ugyan akkora eséllyel lövik el egymást. Vagy ha raklapot használok fedezéknek a lyukaiból távolról kilőhetnek engem, de én nem használhatom a raklap lyukait. Mert messziről sokkal kevesebb az esélye hogy eltalál de ha én onnan lövök ki közvetlen közelről engem semmi nem akadályoz hogy ki lőjem őt. Nem tudom mennyire érthető a probléma. :) Vagy ez inkább maradjon meg házi szabályként hogy ne általánosítsuk minden pályára?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd szept. 19, 2017 11:22 pm

okostelefon app, viszonylag konzisztens, nem kell milliókat költeni rá

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd szept. 19, 2017 1:18 pm

device írta:
Aeren írta:
..... elég konklúzív eredményt hozott.

Ne haragudj, de ez alatt mit értesz?

Azt, hogy elírtam :)
Utána kifejtettem, hogy tök random volt a hatás, bár igaz, hogy nem sokat próbálkoztam (2-2 próba minden vastagsággal).
Beszerzek különböző vastagságú gumilapokat és megpróbálok valami mérhető tesztet csinálni.
Decibelmérő eszköze van esetleg valakinek kölcsönbe?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 18, 2017 9:21 am

Aeren írta:
..... elég konklúzív eredményt hozott.

Ne haragudj, de ez alatt mit értesz?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 10, 2017 8:59 am

A jelenlegi, 2015-ös verziónak van angol fordítása? Ahogy keresgéltem, csak a 2010-est találtam meg.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 06, 2017 9:40 am

Most, hogy lehet kapni fém testet a ThunderB gránáthoz (igaz, házilag barkácsolt), újból felmerül a ThunderB kérdése. Ezt lehet akkor használni és ha igen, ki és hogyan fogja mérni a hangerejét? Én vettem és kipróbáltam 1-2-3db gumilappal, nekem elég konklúzív eredményt hozott. Elvileg minél több lapot rakok bele, annál később robban és annál hangosabb lesz, ehhez képest teljesen random volt az időzítés, és a hang is (bár mindegyik halkabb volt, mint a műanyag).

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 30, 2017 1:05 pm

Czaboo írta:
Bízzuk a szervezőre, hogy ezek alapján dönthessen arról, kívánja-e engedélyezni a lentebb említett héjjal...

Sokan javasoltuk ezt, de jelen pillanatban a MASZ explicit tiltja és az itt kiírt játékoknak ez ugye betartandó.

Czaboo írta:
A szervező megkérdezte az eligazításon a résztvevőket, hogy kinek van kifogása a hanggránát használata ellen. Miután senki sem kifogásolta, engedélyezett volt a használata.

Szerintem az a korrekt, ha a szervező ezt előre kiírja. A helyszíni kérdésnek sokszor kicsit olyan feelingje van, hogy: "Na ki az a nyámnyila szar, aki nem meri bevállalni?" FPS limitet is növeltek már pár játékon ezzel a módszerrel, ezt nagyon inkorrektnek tartom. Amíg pedig a MASZ tiltja a gránátot, addig a helyszíni felülbírálós kérdés mindenképp inkorrekt(mondom ezt úgy, hogy én támogatom a ThunderB-t).

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 18, 2017 4:42 pm

Én még mindig nem értem honnan jön(jött) ez a tracer-el nem kell célpontazonosítani!? Én még sehol nem találkoztam ilyen kiírással, sem ilyen gyakorlattal!

Szóval olyan kijelentést tenni, hogy jelenleg ez az általános gyakorlat érzésem szerint erős túlzás.
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 18, 2017 1:44 pm

@tomeKK:
Köszi.

A cél nem az éjszakai játékrész túlszabályzásának kiharcolása, hanem a jelenlegi gyakorlat szabályhoz (tracer használat nem jelent mentességet célazonosítás alól), vagy a szabályzat gyakorlathoz (célazonosítás elengedhető) igazítása.

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 16, 2017 9:35 pm

ÉJSZAKAI JÁTÉK:

Jelen állás szerint a MASz 2015 kimondja, hogy:

Kötelező:
- nagy fényáteresztő képességű szemvédő
- célpontazonosítás
- a fegyverre szerelt lámpa, vagy éjjellátó

Ajánlott:
- Láthatósági, fényvisszaverő találatjelző
- nyomjelző-készülék használata

Tilos:
- célpont azonosítása nélkül, VAKTÁBAN tüzelni

Tehát nem kötelező villantani, viszont célpontot azonosítani kell!

Utóbbi történhet lámpával, éjjellátóval, helyszíni fényforrások segítségével - kivilágított pályán, vagy erős holdfénynél... Egy másik játékos taktlámpájais segíthet, autós reflektor, vagy keresőlámpák is... de akár jelszóval, vagy egyéb megoldások alapján is, ha rádiót használsz, vagy infra lámpával villogsz a társaidnak, akiknél éjjellátó van , de akár fel is ismerheted a játékostársad hang alapján, de az sem kizárt, hogy fegyvere hangját ismered fel... Nem tudtam minden eshetőséget felsorolni, mert rengeteg módja lehet. A MASz sem tud/akar...

Én utóbb kötelező villantással szervezek, mert úgy némileg biztonságosabbnak tartom és így a játékmenet is pörgősebb szerintem. De korábban szerveztem kötelező villantás nélkül is...

Szubjektív kérdés... Lámpával is arcon lehet varrni csapattársat 2 méterről, és villantás nélkül is lehet biztonságosan játszani.

Szerintem egy felelős szervező nagyjából fel tudja mérni milyen játékostársaságnak szervez milyen jellegű játékot. Meg tudja nézni a holdnaptárat és a totál felhős az ég, vagy full amatőr játékosgárda jelenik meg a rendezvényen, menet közben még mindig variálhat.

Én nem venném el a választás lehetőségét a játékszervezőktől. Túlszabályozásnak érzem.

DMR KÉRDÉS:

A távcsövet meghagynám, és persze az egyéb szabályokat is. Max a kötelező fegyverhosszból engednék autentikus fegyver-replikák esetén.
Mindezt annak tudatában, hogy a kötelező fegyverhossz valójában egy technikai "balansz" (is), ami "hátráltatni" próbálja a nagyobb torkolati energiájú fegyverek használóit (nagy FPS -t kompenzál mérete miatt nehezebben használható replikával)

GRÁNÁT KÉRDÉS:
Nem izgat különösebben a téma. MASz szerint szervezek.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 15, 2017 11:27 pm

Grimes írta:
...... Célbajuttatáskor a földön, biztonságos körülmények között kell működésbe lépnie....

Timer verziók akkor ezek szerint tiltottak lennének? :axe: bocsi

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 13, 2017 6:08 pm

A játékos és a játékszervező (itt kimondottan a profi szervezőkre gondolok) teljesen eltérő érdeke miatt nem kedvelik ezt a témát.
Elég csak az alábbi pár oldalon taglaltakra gondolni (pedig akad még) a MASZ itt van meg a kiírásban is de azért itt-ott nem vagy nem annyira erőltetjük, foglalkozunk vele.
Ez hol az egyik félnek jó, hol a másiknak néha meg mindkettőnek.
A különbség közöttük csak ott van, hogy kinek mit szabad.......

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 13, 2017 6:01 pm

Grimes írta:
sajnos mint az jól látható eddig egyetlen szervező se böfögött be semmit.

Ha csak a zöld nevűeket vesszük szervezőnek, igazad van...

Elég szomorú, hogy ma ott tartunk, hogy úgymond "hülyebiztosra" kell szervezni/szabályozni a dolgokat.
Be kellene látni, hogy ez a hobbi (is) csak bizonyos értelmi színvonal felettieknek való! (A seregbe sem vettek fel minden hülyét, vagy ha mégis, nem biztos, hogy fegyvert is adtak a kezébe...)

Hanggránátok(+(AS)botlócsapdák, (AS)taposóaknák, (AS)IED-ek): Munkavédelmi felügyelőként és lassan mv. szakmérnökként sem értem, hogy mi értelme volt a MASZ2015-be ilyen küszöbértéket meghatározni. Gondolom a szabálymódosító a 66/2005. (XII. 25.) EüM rendeletből vette az alsó beavatkozási határértéket (80dbA).
Ha már figyelembe vesszük a rendeletet(ami csak a szervezett munkavégzés kereteire vonatkozik!) mert emberünket a jóindulat vezérelte, érdemes lett volna értelmezni az egészet.
LEX,8h= 80 dB(A) a zajexpozíció idővel súlyozott átlaga egy nyolcórás munkanapra vonatkoztatva...
Vagyis a munkáltatónak 80dbA-t meghaladó zajterhelés esetében, mely egy 8 órás műszakra vonatkoztatva átlagosan kijön, el kell kezdeni a "beavatkozást".
Fentiek folyamatos zajterhelésre vonatkoznak!

A mi esetünkben ha az airsoft replikákkal leadott lövéseket és robbanásokat vesszük figyelembe, impulzív zajforrásokról beszélünk. Nem sorolnám a nagy energiájú impulzív források közé, mert azért nem egyenértékűek az éles megfelelőikkel.
Ezekkel az MSZ ISO 1996-1:2009 szabvány 3.5. pontja foglalkozik, de az is csak szubjektíven, a fenti rendelet (66/2005.) nem foglalkozik velük, nem határoznak meg alkalmi csúcsértékeket.

Visszakanyarodva a 66/2005. EüM rendelethez, az alsó beavatkozási szinthez kapcsolódóan volt egy legnagyobb hangnyomásszint is meghatározva, melynél 135db(C) érték szerepel.

Nem azt mondom, hogy a maximális hangnyomás értékét határozzuk meg 135db-ben, sőt. Az "ideális" -ha lehet ilyennek nevezni- esetünkben a 120db(nem okoz sem maradandó károsodást, sem fájdalmat) lenne, de mivel ezek ellenőrzése nem követelhető meg a szervezőktől, nem ebben az irányba indulnék el.
Bízzuk a szervezőre, hogy ezek alapján dönthessen arról, kívánja-e engedélyezni a lentebb említett héjjal...
Továbbá amire volt is példa és korrekt megoldás lehetne a "vitára": A szervező megkérdezte az eligazításon a résztvevőket, hogy kinek van kifogása a hanggránát használata ellen. Miután senki sem kifogásolta, engedélyezett volt a használata.

Az éjszakai játékmódnál továbbra is WD, Redbo és Sledgehammer véleményével értek egyet. Sokszor az azonosításhoz nem szükséges a megvilágítás, mivel azt a holdfény, a közvilágítás és a csapattársak/ellenfél megvilágítása ezt kiváltja.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 13, 2017 1:56 pm

sajnos mint az jól látható eddig egyetlen szervező se böfögött be semmit.
ami tökre nem azért van mert az egymással való rivalizálás miatt egyik se mer állást foglalni, ha hónap végéig nem történik semmi érdemi akkor elengedem a témát, meg a softairt is mert ennek így nincs értelme.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 13, 2017 1:21 pm

Nahodka írta:
.... kiemeltem neked a lényeget...

Köszönöm, bár szerintem nem ez a "lényeg", de mivel nem kívánok értelmetlen trollkodásokba, és fi..reszelésekbe beleállni így inkább hagyjuk...

A MASZ pedig mivel folyamatosan fejlődik és lehetőség van adva a változtatásra, ami többnyire működik is ezért remélem az alább taglalt kérdésekben is eredmény születik.
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 13, 2017 10:59 am

Grimes írta:
az Iránymutatás szót felejtsük el, mert kb azt jelenti, hogy igen betartom a szabályt ameddig nekem kedvez.
:!: :!: :!:
annyi kiegészítéssel, hogy itt (softair) szervezett játékoknál kötelező betartatni.
máshol -a magyar törvényeknek megfelelően- azt csinálsz, amit akarsz.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 13, 2017 10:13 am

az Iránymutatás szót felejtsük el, mert kb azt jelenti, hogy igen betartom a szabályt ameddig nekem kedvez.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 13, 2017 9:31 am

MASZ 4. bekezdése, kiemeltem neked a lényeget...

BEVEZETÉS
A Magyar Airsoft Szabályzat (MASZ) a biztonságos, kulturált játékhoz nyújt alapot. Minden játékosnak tisztában kell lennie a benne foglaltakkal, és elfogadnia azokat. A MASZ „lefelé nyitott” rendszer, tehát szabadon alkalmazhatunk a leírtaknál szigorúbb szabályokat! Speciális szabályok is bevezethetők, ha nem sértik a biztonsági előírásokat! Ezekre a játék meghirdetésekor, és annak megkezdése előtt is fel kell hívni a figyelmet!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 13, 2017 8:18 am

Nahodka írta:
A MASZnak pont az a lényege, hogy ad egy egységes szabályrendszert a játékra. Ha alacsony a 80 db akkor fel lehet emelni, de ne ezzel az igazi kiskapuzással, hogy majd a szervező eldönti. Ilyen alapon meg lehetne szüntetni a MASZ-t és majd a szervező eldönti.

Alapvetően minden a szervező hatásköre... Ha ő valamit kifejezetten tilt/engedélyez, és ezt a játék szervezési fázisában a játékosok tudomására hozza, akkor ez miért is baj? Amúgy úgy tudom a MASZ iránymutatás, ill. segítség a szervezőnek, hogy ne kelljen minden játék elött 2-3 órás mindenre kiterjedő biztonsági oktatást, és felszerelés ismertető kiselőadást tartani. Szóval az hogy bizonyos nem alapvető és nem minden 1es játékon előforduló kérdést 1értelműen szervezői hatáskörbe utal a MASZ az semmi esetre sem kiskapuzás! A tipuslista, hogy melyek használhatóak és melyek nem, az jó ötlet lenne, de gondolom abba is lenne aki belekötne, ahogy a megemelt db határba is jó eséllyel. A köztes megoldás lehet az, hogy ami az EU területén kereskedelmi forgalomban kapható kimondottan Airsoft célra árult ilyen eszköz, azt lehessen használni.

A pirotechnikai eszközöket pedig fölösleges ide keverni, arra létezik (komoly) törvényi szabályozás, és nem is láttam még olyan szervezőt aki ezeket engedte volna használni az erre megfelelően kioktatott szervezői segítőkön kívül másnak. (még akkor sem, ha ezek pl. 18éven felülieknek egész évben szabadon használható eszközök voltak)
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 12, 2017 2:24 pm

Szerintem nem troger
Sajnos tapasztaltunk már olyat hogy a jázék elején bemutatt cucc és a játék közben használt cuc csak külsöre volt egyforma hangra volt elég sok eltérés :(
Igy pl az menet közben lett "letiltva"

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 12, 2017 2:19 pm

Nahodka írta:
Grimes írta:
de alapvetően ha valamit nem ismer a játékszervező azt fixen nem engedélyezi ennyi.

Vagy engedélyezi és utólag derül ki, hogy nem kellett volna.

ezzel gyakorlatilag azt mondod hogy a játékszervező aki így tesz egy tróger és nem törődik a saját játékával,

erre 1 jó megoldás van, nem szabad hagyni játékot szervezni...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 12, 2017 2:12 pm

De akkor és ott meg tilthatja ;)
Bár játék elején meg kell mutatni neki és késöbb már nem lesz meglepetés ;)

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 12, 2017 1:50 pm

Grimes írta:
de alapvetően ha valamit nem ismer a játékszervező azt fixen nem engedélyezi ennyi.

Vagy engedélyezi és utólag derül ki, hogy nem kellett volna.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 12, 2017 1:09 pm

az alapvetően benne van a Masz ban, hogy ilyen jellegű pl(volt honvéd stb...) nem lehet használni, szerkezet listát lehet csinálni, de alapvetően ha valamit nem ismer a játékszervező azt fixen nem engedélyezi ennyi.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 12, 2017 12:53 pm

Én mondjuk konkrét típusokat jelölnék meg, h vége legyen a sírásnak. Nem bíznám a szervezőre, hogy felismeri a honvédségi gyakorló gránátot, és nem elrugaszkodott példa, robbant már mellettem játékon olyan.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 12, 2017 12:51 pm

Ok, tegyük fel hogy fel emeljük 110, 120 ra, hogyan méred játékon, miként tudod ellenőrizni, mi van akkor ha 121 db?

Én értem ezt a kontroll mániát de ez kezd olyan lenni mint az itthoni fegyvertörvények, amit tökre nem az előző rendszerből emeltünk át.

Masz nak alapvető biztonsági szabálynak kellene lennie, nem mellesleg ott van hogy házibarkács tiltott, és regisztrálni kell a játékszervezőnél.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 12, 2017 12:45 pm

A MASZnak pont az a lényege, hogy ad egy egységes szabályrendszert a játékra. Ha alacsony a 80 db akkor fel lehet emelni, de ne ezzel az igazi kiskapuzással, hogy majd a szervező eldönti. Ilyen alapon meg lehetne szüntetni a MASZ-t és majd a szervező eldönti.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 12, 2017 12:39 pm

Messor:
Igen a BB szóró és az egyéb lövedékes GL témában egyet értek szét kell szedni, ha nem előz meg senki akkor majd írok rá egy vállalható verziót.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 12, 2017 12:39 pm

Azért került bele, mert kezdett elterjedni, hogy vécépapírgurigába egy csipogót raktak, és az volt a "gránát", aztán ment a hülyén nézés, hogy miért nem adja meg a találatot, de láttunk már házi kotyvasztott pirókat is - bár azt a régi is szabályozta azt hiszem.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 12, 2017 12:33 pm

Sziasztok,

A gránát kérdést már régebben sem értettem miért nem lehet szervezői hatáskör alá tenni. Amelyik szervező engedi kiírja aki nem akarja "hallgatni" az meg nem megy arra a játékra és pont.
De ne tegyük már tönkre mások(milsim) játékát eszetlen tiltásokkal...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 12, 2017 11:51 am

Sledgehammer1 írta:
Ez a lényeg, hogy ne dobj vele senkit fejbe, vagy akár mellbe/hátba... az ablakon is célba juttatható, oda kell "sétálni" és az ablaknyíláson át benyúlva beejteni...

mivel van volt több gránátom ezért a beejtés pont nem jó hiszen akkor aki be ejti az is megy a levesbe ;)

a lényege a gránátoknak (kézi gránát) az az értelme hogy pár méterre el tudd ejteni (nem mondom a dobást mert úgylátom félre érthető)

de szerintem kár ezt ragozni legyen a játékszervező feladata eldönteni a pálya adotságait tekintetbe véve hogy mit hogyan enged ;)

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 12, 2017 11:46 am

Elég sok vaklőszeres, riasztólőszeres téma volt mindenféle régebbi MILSIMeken is botlóknál meg IEDnél.

Valahogy Grimes és Sledgehammer1 megfogalmazását lehetne összevágni, mert nyílván az a cél hogy ne dobálják egymást szájba az emberek.

Iowa:
"Azért kezd ez a gránát kérdés megint átmenni dedósba...."
Egyetértek, számomra is vicces a pánikolás valami rosszul copy pastelt törvény miatt. :) A szervező meg továbbra is eldönheti hogy akarja-e vagy sem.

Grimes:
A BB szórós és az egyéb gránátvetőket biztosan szét kell majd választani.

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2089 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra