Ksznjk FreePrivacyPolicy!
SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: hétf. szept. 27, 2021 5:35 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2148 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 62  Következő
Szerző PM
Admin

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Frissítéshez ötletek/javaslatok/kérdések vitafóruma
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 10, 2015 5:45 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

én annyit garantalok ha meglátok valakit lézerezni játékon, azt úgy kibaszom, hogy a lába nem éri többet a földet

lézer okozta sérülés a szemen NEM GYÓGYÍTHATÓ

aki lézert akar játékon engedélyeztetni az vállalja minden jatekon megjelent lézerrel hogy közelről belevilágítsanak a szemébe

Az OKK-OSSKI több kereskedelmi forgalomban kapható kínai, ill. tajvani gyártmányú lézeres mutatópálcát vizsgált meg lézer veszélyességi osztályuk meghatározása céljából, ezek egy jelentős része 3B osztályú lézernek adódott. A természetes elkerülési reakciók valószínűleg nem nyújtanak elegendő védelmet a szemsérüléstől a 3B osztályú lézeres mutatópálcáknál és optikai eszköz használata esetén a 3A lézeres mutatópálcáknál sem.

Bár a lézeres mutatópálcától származó maradandó szemsérülés kockázata kicsi lehet, a személy, aki akár csak átmeneti szem expoziciót kap egy lézeres mutatópálcától egy fényes felvillanást érzékel, egy kápráztató hatást, amely valószínűleg figyelem elterelést és időleges látásvesztést okoz az érintett szemen és utóképek megjelenése is lehetséges. A hatások elmúlásához szükséges idő változik a személytől és az expozició alatti környezeti fény szintjétől függően. Orvosi kezelés csak akkor szükséges, ha az utóképek órákig megmaradnak, vagy az olvasási látásban zavar jelentkezik. Az orvosi vizsgálatnak csak orvos jogi jelentősége van, mivel a retina lézer okozta sérüléseit gyógyítani nem lehet.

http://www.osski.hu/info/laserpointer/laserpointer.html

És aki azt hiszi a kinai irányzékokban nem ugyanaz a belső, mint egy mutató pálcában, az nagyon naiv.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Frissítéshez ötletek/javaslatok/kérdések vitafóruma
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 10, 2015 5:13 pm

Ne a masz miatt ne tegyen valaki lézert fegyverre....légfegyvere se.... :wink:

Távmérő más tészta, ahhoz hüJJe vagyok.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 10, 2015 5:02 pm

Trasher írta:
...egy másodpercen belül 46x megnyomva a gombot rajta), akkor gratulálok...

Tessék :wink:

Kép

A kérdés az, hogy széles rétegeknek elérhető szabályzatba bele illesszük-e a lézer-eszközök bármilyen használatát? Hogyan ellenőrzöd, hogy a lézer eye-safe a placcon? Lehet-e széles rétegeket (mert a MASZ201x ezeknek az embereknek szól) arra vezetni, hogy a kétes minőségű kínai, egyéb egyszerű munkavédelmi, szemüveges embereknek az úszószemüveg méretű, pára-parázóknak a rácsos szemüveg, stb.-t viselő emberek lézer-védett szemvédőt vegyen...

A MASZ szerintem elsősorban az alap wargame-ek (TDM, Capture the flag, stb.) biztonsága érdekében van, nem pedig a már "emeltebb szintű", profi felszerelést használó emberek, ritkább játékainak szabályzásáért...

Picit komolyabb játékokon/szimulációkon, ahol a rutinosabb, és (remélhetőleg) értelmesebb játékosok jönnek össze, kis létszámban (15-60fő) semmi kivetnivalóm nincs ezekkel a távmérőkkel, de a lézerek minden formáját tiltanám továbbra is...amíg nem lesz mindenkin lézer-védő szemüveg, addig mindenképp...

Speciel a G&P lézeremre (anno 25eHUF körül volt) is 5mW volt írva, és a mérés szerint hozzávetőlegesen 10-15mW között mértük ki, a kínai vörös lézer is 5mW volt, és emlékeim szerint a 20mW fölött volt jócskán, a fizikus kifejezetten veszélyesnek nevezte...

De pl. viszonyításképpen itt egy kép, amit még a kezdeti teszteknél készítettem éjszaka, és látszik, hogy a pici kézremegés bőven egy emberfejnyi felületet világít meg 120 méteres távolságban:

Kép

és 110 méteres távolságban az autón:
Kép

A katonai lézer más tészta, de gondolom nem sokan rohangálunk hadi PEQ-el az AS puskán ~660US$+posta árfekvésben...

Szerk:
Meg aztán induljunk ki az (már bocsánat) egyszerű faék gondolkodású emberekből...mit mondunk, hogy eddig miért volt következetesen tiltva a lézer? Amit megvehet a széles réteg, az veszélyes...a minősített rohadt drága, szemüveget nem fog cserélni...elvakítják véletlenül, bevetődne valahová, hogy utána nehogy kilőjék, és mondjuk a fedél nélküli csatornába lép, mert fontosabb az, hogy ne találják el, mint az, hogy nézze merre lép...és ezekből baromi sok van az országban...
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Csapatmoderátor

HozzászólásElküldve: pén. jan. 09, 2015 9:47 pm

Trasher írta:
(Csak halkan jegyzem meg, hogy a hadi fegyverirányzó távmérők javarésze is eye safe, és azok nem pár száz méterig jók, hanem "néhány" kilométerre). :lol:
Erről beszélek. Jelenleg, az összes issued PEQ erre van szabványosítva.
Amúgy, Trasher neked mi az álláspontod ezügyben?

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: pén. jan. 09, 2015 9:40 pm

A lézeres távmérő a másodperc törtrészéig tartó impulzust ad le, ha valakinek ezzel sikerül szemkárosodást okozni (mondjuk egy másodpercen belül 46x megnyomva a gombot rajta), akkor gratulálok.

(Csak halkan jegyzem meg, hogy a hadi fegyverirányzó távmérők javarésze is eye safe, és azok nem pár száz méterig jók, hanem "néhány" kilométerre). :lol:

Vissza a tetejére
Csapatmoderátor

HozzászólásElküldve: pén. jan. 09, 2015 9:30 pm

interpol írta:
A jelenlegi biofizikus vélemény az, hogy teljesen minden milyen nm-es hullámhosszon üzemel a lézerfény, azt veszélyesnek mondják, és speciális lézerfény elleni védőszemüveget használnak...

És mi a helyzet a leggyakrabban feltűntetett class 3 A "eye safe" lézerekkel?

interpol írta:
És igen, a célpont mozogni fog, forgatja a fejét, és könnyedén lehet 80 méteren a fejére világtani..

És pont ezért nagyon kicsi a valószínűsége, hogy bele tudsz világítani valaki szemébe, (távolság, célfelület nagysága, mozgása stb) Majd próbálj meg eltalálni, csak 30 méteren, egy légynél kisebb mozgó pontot lézerrel. :)

interpol írta:
Lézer távmérőt csakis épületre, járműre használok én is, mert ott megtörik a lézerfény a felületen,
Ahogy a minősített védőszemüvegen is, ami ráadásul szűri, ezzel is csökkentve az energiáját. Mi szemész, kutatást is prezentáló szakorvosok (aki mellesleg családtag) véleményét kértük ki az ügyben, és 0,5 illetve 1w IR lézert használtunk, egy 1800 forintos uvex védőszemüveggel. Nem tudott a szemre káros határértéket produkálni a védőszemüveg már említett tulajdonságai miatt.

Grimes írta:
Én ezt is Játékszervezői döntési körbe raknám, viszont a kiírásban kötelezővé tenném, így aki nem szeretne vele találkozni, annak nem muszáj elmenni az adott játékra.
+1

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára stuckie pén. jan. 09, 2015 9:45 pm-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 09, 2015 9:21 pm

Most akkor tilos lesz használni játékon?

Vagy csak emberre "célozni" vele?

Spec én épületeket, pontokat mérnék vele érdekességből leginkább magam számára.

A kérdésem arra irányul, hogy akkor most masz szerint tilos játék közben használnom vagy sem? Nyilván nem fejek távolságát méregetem vele.

Gondolom jelenleg még nincs rá szabály, a végeredmény viszont érdekelne.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 09, 2015 2:27 pm

Vagy mobilappal megbecsülni a távolságot. =)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 09, 2015 2:21 pm

Embert bemérni vele szimplán hülyeség...egyre jó: Trasher használta először valamikor 2008 környékén a Ghilliemen/Hawk-féle sniper táborban, egy rozoga budi beméréséhez, hogy tudjuk milyen messze van pontosan...

Ha nem felderítési térképhez kell, hogy koordinátákat számolj vele 200 méteren túl egy épületre vagy egyéb földi építményre...akkor tök felesleges...

Szintén csak Trasher örökzöldjét tudom idézni: tanulja meg az illető, hogy egy ember milyen magas (mennyi dot-ot takar ki) különböző nagyításoknál kimért távolságokon.

Tipp: Ha a memória nem megy, fel is lehet írni log-book-ba... :wink:

Szerintem MASZ játékkörülmények között nem lehet annyira kihasználni, hogy érdemes legyen foglalkozni vele...azokon a játékokon ahol meg van értelme használni, ott meg nem MASZ szerint megy a szervezés, hanem milsim/realsim szabályok szerint...ezeknek az embereknek ennek a biztonságos használata nem kihívás...

Én nem feszegetném, és nem is ajánlanám, az IR lézer engedélyezését semmilyen formában a MASZ játékokra, mert akkor hirtelen megszaporodnak az NVG+IR lézert lámpának használó userek...és mivel éjszaka a pupilla ugyebár jobban kitágul, nagyobb részt érhet a retinán a lézerfény...

És igen, a célpont mozogni fog, forgatja a fejét, és könnyedén lehet 80 méteren a fejére világtani...ami a gáz, hogy nem tudjuk, az IR lézer a távmérőkben milyen nyalábbal megy...mert ha tökéletesen párhuzamos, akkor szívás van...ha csak egy közel párhuzamos nyaláb, és a visszaverődött IR energiáját méri, az más tészta...

A másik gond az, hogy alapvetően (és erről megoszlanak a vélemények) az, hogy 5-10mW-os lézer is okozhat látáskárosodást, és ennek nem kéne a lehetőségét a szabályzatban intézményesíteni...

Aki egy játékos távolságát (20-90 méter) nem tudja szemmel megsaccolni, dot-al vagy egyéb rangefinder-es optikával bemérni, az ne akarjon pontosan lőni...

De egyébként lehet venni olcsó, golfozó távmérőt, ami egy 1,8m magas zászló (átlagos emberi testmagasság) magasságával mér egy rácsháló segítségével...alternatíva lehet...

Szerk:
Halkan jegyzem meg, hogy 2007-2008 között azok között voltam, akik vigyorgó pofával örültek a lézernek, használtam is...aztán elvittem őket beméretni a biofizikusokhoz, és az eredményt látva leszereltem, majd eladtam őket...az eredményt itt publikáltuk, és ennek eredménye lett a konzekvens tiltás évek óta.

A PTE-n az oktatási sajátosságok miatt a hallgatóknak sportelméleti vizsgát kell tenniük a játékra menetel előtt. A kezdetek óta állandó kérdés a MASZ -tesztkérdéseknél az IR lézer használhatósága, ahol az egyik helytelen válasz pont ez: "Mivel az IR lézer nem látható, nem is károsítja a szemet, tehát használható"...az elméleti órák ellenére még aktív AS játékosok is el bukták ezt a kérdést...volt aki többször egymás után... :roll:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. jan. 09, 2015 2:19 pm

Grimes írta:
Ha a Userek nem pofán világítják egymást akkor alapvetően nem veszélyes, a gond vele az hogy nem hülyebiztos a cucc...

ez

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 09, 2015 2:16 pm

Én ezt is Játékszervezői döntési körbe raknám, viszont a kiírásban kötelezővé tenném, így aki nem szeretne vele találkozni, annak nem muszáj elmenni az adott játékra.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 09, 2015 2:12 pm

SZU írta:
Illetve nem ártana azt a 80-70-60-50-20 m-t tudni megsaccolni a mildotokkal, vagy szemmel, ha már valaki sniperkedni akar.

Szerintem a kettő (távolságbecslés vs. lézeres távolságmérő) nem zárja ki egymást. Nyilván, ha szeretnék pontos(abb) adatokhoz jutni, és a szabályzat lehetővé teszi akkor miért ne használhatnék gépi segítséget?

(egyébként, ha tényleg káros a 905 nm-is, akkor nincs miről beszélni, mivel akkor nem kell engedélyezni játékon.)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 09, 2015 2:05 pm

SZU írta:
Szerintem mondhatja azt a szabályzat, hogy tilos vele emberre vagy állatra célozni. De ettől még viheti a sniper magával és világíthat vele...

Nem értek egyet. Ha káros, akkor egyáltalán ne legyen megengedve.

SZU írta:
Illetve nem ártana azt a 80-70-60-50-20 m-t tudni megsaccolni a mildotokkal, vagy szemmel, ha már valaki sniperkedni akar.

Ezzel viszont annál inkább :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 09, 2015 1:58 pm

Szerintem mondhatja azt a szabályzat, hogy tilos vele emberre vagy állatra célozni. De ettől még viheti a sniper magával és világíthat vele a célpont közelében a fedezékre, tereptárgyra, járműre.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 09, 2015 1:32 pm

Ha a Userek nem pofán világítják egymást akkor alapvetően nem veszélyes, a gond vele az hogy nem hülyebiztos a cucc...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 09, 2015 12:37 pm

Az infra-lézer ugyanúgy károsítja a szemet, csak nem látható ugyebár...nem is régen tudományos folyóiratban jelent meg róla cikk, ahol a kutatók azt tapasztalták a vele történő egyéb kutatás során, hogy a szemükben furcsa szikrákat láttak "pattogni"...erre indult egy kutatás, ahol állati retinát bombáztak vele, és a látóidegen mérhető aktivitás lett...arra nem emlékszem, hogy károsodásról is szó volt-e a cikkben, mert csak futólag mentem át rajta 1-1,5 hónapja...

A jelenlegi biofizikus vélemény az, hogy teljesen minden milyen nm-es hullámhosszon üzemel a lézerfény, azt veszélyesnek mondják, és speciális lézerfény elleni védőszemüveget használnak...

Nyilván aki nem, az is az ő dolga...de nem érdemes kockáztatni...

Ha pedig az infra-lézer használatát engedélyezni lehet, jogosan fognak a fenti dologra hivatkozni a user-ek...

Lézer távmérőt csakis épületre, járműre használok én is, mert ott megtörik a lézerfény a felületen, és többé (elvileg) nem lesz párhuzamos, így nem tud károsítani...bár az energiája miatt nem tudom mi a helyzet, de majd rákérdezek, ha összefutok az ismerős biofizikussal...

A nálam lévő távmérővel pont pár napja mértem ellenőrzés miatt 350m és 760m távolságra...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 09, 2015 11:19 am

igen.
(nyilván, a gyakorlati használhatóság egy másik kérdés)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 09, 2015 11:00 am

Úgy érted a lézeres távolságmérővel játék közben játékosokra világítasz az ő és a lövész közötti távolság mérésére?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 09, 2015 10:31 am

üdv mindenkinek,

kérdés: lézeres távolságmérők használatának engedélyezése, valamilyen jellemző technikai paramétere alapján?
(az általam nézett konkrét darab műszaki paraméterei között ugyanis ez szerepelt: "lézer: 905nm szemre ártalmatlan, láthatatlan")

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 07, 2015 1:11 pm

Igazad van, nem konkrét a megfogalmazás, úgy gondoltam ésszerűbb mint rof-ot vagy fps-t bolygatni a támogatóknál, valamint a hosszú sorozatoknak is elejét lehetne venni az AEGeknél. Sajnos nincs mérőszám a sorozatok hosszára vonatkozóan, ezért illesztettem be a " szervező dönti el" szöveget. Vártam egy ilyen hozzászólást. :D

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: szer. jan. 07, 2015 12:38 pm

Az ötlet jó is lehet, de hogyan határozod meg a rövid sorozatot? Másodperc vagy BB szám alapján? Az ellenőrzés pedig cca reménytelen, hisz x szerint hosszú volt, y szerint rövid - odabaktat a szervező, meghallgatja mindkét felet és... pénzt dob fel? Kockát vet? Érted.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 07, 2015 11:43 am

A rövid sorozat nem kerülhet bele az általános kézifegyverek kategória leírásába? Így a hosszabb sorozat megmaradhatna a támogató fegyvereknek, értelmet adva a kategóriának.

Piros kiemelés törlendő, sárgászöld kiegészítés:

Támogató fegyverek: automata működésre (sorozatlövésre) képes, nagykapacitású tárral / rakasszal ellátott golyószórók, géppuskák. Villalábbal kell rendelkezniük, VAGY hasonlítaniuk kell valamely létező, igazi csapattámogató fegyverre (M60, M249, M240, RPK, RPD, PKM, MG3/MG42, HK21). Maximális energiájuk 1.5 J (400 fps). Tár korlátozás nincs! Ezt a fegyverkategóriát a játék közben csak tizennyolcadik életévüket betöltött személyek kezelhetik!

Kézifegyverek: általános kategória. Géppisztolyok, gépkarabélyok, hadipuskák, pisztolyok, sörétes puskák, alacsony teljesítményű ismétlőfegyverek tartoznak ide. Maximális energiájuk 1.5 J (400 fps) és tárkapacitásuk nem lehet több, mint 600 BB. Motoros tár használata NEM engedélyezett! Rövid sorozat ( szervező határozza meg ) engedélyezett.

-rocko

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SZEPI szer. jan. 07, 2015 6:56 pm-kor.
Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. jan. 07, 2015 8:40 am

Trasher írta:

TÁMOGATÓ FEGYVEREK:

1) Csak igazi támogató fegyverek replikái legyenek engedélyezve? (Megszüntetve tehát az M4/AK, stb+ motoros tár kategóriát.)

- Mellette szól: kevesebb támogató fegyver a pályákon, kevesebb locsolás, magasabb biztonság (az "igazi" támogatófegyverek többsége jóval nehezebb és/vagy terjedelmesebb, mint egy motoros tárral+villalábbal felszerelt M4).

- Ellene: túlságosan (feleslegesen?) korlátozóvá válik a szabály. Hátrányosan érint olyanokat, akik a 2007 óta fennálló szabály alapján, nem realisztikus támogatófegyver replikával játszanak. Szervezői hatáskör?

Trasher írta:
És eljött mindenki kedvenc pótcselekvése, az fps ide-oda toszogatás. :taps:

- FPS limitek: mivel eddig sem tüntettek tömegek, szervezők, egyesületek +/- irányban változtatásért (ellentétben az előző MASZ revízióval), és nem cél, hogy a fél ország átszerelje a fegyverét, vagy kirekesztve érezze a kicsi lelkét, ezért sansztalan a változtatás... Aki játékbiztonságot akar jelentősen növelni, az a leggyakrabban használt, legtöbb lövést leadó (= legtöbb sérülést okozó) fegyverek táján lobbizzon. :lol:

- ROF: kb. túl van tárgyalva, max egy ajánlás kell.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 07, 2015 8:36 am

Támogató fegyverek:
Ha a támogató csak „valódi” támogató lehet, akkor ezt a kritériumot hogy lehet megfogalmazni? Lenne egy lista és csak és kizárólag a szerint lehet valamit támogatónak nevezni? Minden más kézifegyver és nem lehet motoros tára?
Ennek az egésznek akkor van igazából értelme, ha lőszerlimites a játék. 600-as tár támogatáshoz is bőven elég, főleg ha van belőle vagy 5. Itt viszont normál játékot vesz alapul a MASZ.
Mi lenne, ha a motoros tár (2000 bb feletti tár) használata FPS limites lenne?
Támogató csak támogató lehet (lista) a korábbi megkötések szerint. Amennyiben valaki kézifegyverhez motoros tárat akar használni, akkor ezt csak úgy teheti meg, ha a fegyvere ereje nem haladja meg a 350 FPS-t.
Pro
- Megmarad a támogató előnye a motortárasokkal szemben (+50 FPS), de nem csúszik bele a DMR-be.
- 350 FPS is elég a nagy lövésszám mellé.
- Normál kézifegyverrel is lehetne támogatni, ha valaki csak kipróbálná a posztot.
- Az alapjáték koncepciója sem változna, mert a 600 BB mindenre elég.
Kontra
- A támogatós lista önkényes lesz. Nem minden támogató lesz támogató (HBAR, meg társai kieshetnek).
- Nagy tárhoz CQB kategórás fegyver kell. A ló túloldala, ha jönnek a rakaszos Stubby-k.
- Kronónál külön jelölés kell 350 alattira.
- Rugócserések szívnak, mert náluk a fegyver teljesen átalakítható lenne egyik kategóriából a másikra, de a rendszer ezt a kronózás útján tiltja.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd jan. 06, 2015 10:30 pm

Loki írta:
JAVASLATOM:

emlékeztetőül (mindenkinek, mert már sokat kell lapozni):
Trasher írta:
Javaslatot az alábbi feltételek mellett lehet tenni, vitára bocsájtani:

1) MASZ 2010 és vonatkozó jogszabályok ismerete, átolvasása,

2) Minimum egy év játéktapasztalat,

3) Javaslat ismertetése néhány mondatban,

4) Javaslat indoklása néhány mondatban, különös tekintettel arra, hogyan hatna a játékbiztonságra, egyszerűbbé vagy bonyolultabbá tenné a MASZ-t, mit adna hozzá a játékélményhez, stb.

http://softair.hu/viewtopic.php?p=570887#p570887

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd jan. 06, 2015 9:18 pm

Ott a bb limit, legyen betartva, meg a tárazási szabály is aztán hali. Nem kell túldimenzionálni.

Pók: + 1 ;)

(Amennyiben fedezet tüzet kell adnom van, hogy kiküldök 2-3 sorozattal egy tárat gyors egymásutánban. De akkor is célzottan. 70-es micdap-pel is lehet locsolni, csak nem tart olyan sokáig. :D )
Szerintem a support fegyver az legyen az ami igazából is az.
Az IAR M27 is csapattámogató ha jól tévedek...a maga 30-as tárjával...asszem. :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 06, 2015 9:04 pm

Hali!
Kérek mindenkit csak az reagáljon a hozzászólásomra aki normális hangvételben, kulturált keretek között tud válaszolni. Köszönöm.

Azt hiszem egy dolgot nem lehet kiküszöbölni. Korlátozni lehet a motoros tárakat, hicapot nem. Pl: AK dobtár 2500-as kontra csini-szipi-szupi mellény amibe fér 4-6-8-100db 500BB-s hicap.

Nem vagyunk egyformák (még jó) Mást jelent a "jó játék" fogalma mindenkinek. Inkább egy közös álláspontot kellene kialakítani.
Üdv: J

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 06, 2015 8:45 pm

P@nther írta:
"Aki csak locsol, azt figyelmeztetni kell"
Ezt sosem értettem. Mert ugyebár mi számít locsolásnak..meg amúgy se ellenkezik semmilyen szabállyal. Maximum morálissal.
.

Ebben is van igazság.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 06, 2015 7:51 pm

"Aki csak locsol, azt figyelmeztetni kell"

Ezt sosem értettem. Mert ugyebár mi számít locsolásnak..meg amúgy se ellenkezik semmilyen szabállyal. Maximum morálissal.

Sniperrel játszom, engem szoktak kilocsolni.

De, adott egy pl 8 hektáros játék...rám húz valaki 300 bb-t. Rádión hívom a szervezőt (miért is?)...addig leáll a játék nekem és az ellennek is. A szervező oda kutyagol..majd azt mondja a delikvensnek, ne locsolj légyszi. Ez óvoda.

Játszani megyek ki, nem mószerolni,meg ácsingózni a szervezőt várva egy dádáért. Egyszerűbb elfogadni és csendben visszaállni.

Én is Radírpók véleményét osztom. Ha ő támogató akar lenni,akkor vegyen támogató fegyvert és ne csigatárat. Érjen meg rá, gyűjtsön rá, érje el az álmait.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Csapatmoderátor

HozzászólásElküldve: kedd jan. 06, 2015 7:23 pm

Loki írta:
l is operálni. A rövid sorozat nagy előnye, hogy a füledbe duruzsoló motorzajok között meghallod a megadott találatot,

És amikor adott ROF mellett, ez a rövid sorozat 30-40 bb?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 06, 2015 7:10 pm

SZU írta:
Természetesen ez nem közérdekű infó szerinte és csodálkozás van, hogy továbbra is csalnak, trükköznek.

Khmmm...nem helyi brigád, hanem országos csoportosulás...ha meglenne erről a hangfelvétel, hidd el betenném ide, mert lesz*rom ilyenkor a személyiségi jogokat, ha bizonyítékról van szó...de így nincs értelme, és az egyetlen tanúm erre a párom, és még mi lennénk hazugnak kikiáltva, mint mindig...és mivel 2 ember állít valamit szerintem 6-8-10 emberrel szemben...megszokhattuk, hogy ki hazudik... :roll:

@Borg: mivel személyesen én nem találkoztam gyors rugócserés replikával (értsd: csapatban sincs, nem is szereltem ilyet), hogyan tudom kiszúrni amikor kronózom, hogy ez olyannal szerelt box-e?
A válaszod jöhet PM-ben is, hogy ne itt szemeteljünk...Köszi előre is!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 06, 2015 6:31 pm

Az, hogy mennyire locsol vki., az a személyiségétől függ. 1. AS-om céges kereteken belül volt. 300 BB-vel 2-3pályát végigvittem, másik oldalon meg volt olyan, hogy 1. pályán mire a lövészárokból az épületig értem (nem volt több 50 m-nél), addigra ő már csak állt az épület tetején, mert ellocsolta az összeset. Azért, mert vannak ilyenek, nem a high cap tárak a hibásak. Aki csak locsol, az figyelmeztetni kell, majd ki-, vagy hazaküldeni. Ha nem tudja megtanulni, hogy nem kertésznek ment, akkor ez nem az ő sportja.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 06, 2015 4:49 pm

BorgWarrior írta:
interpol írta:
Amíg Magyarországon előfordulhat olyan, hogy XYZ csapat játékot szervez, és külön jelszavuk van arra, hogy mikor kell a gyors rugócserés gearbox-ban kicserélni titokban a rugót, addig ne nevezzük már az AS-t a Úriemberek sportjának...

Nyugodtan nevesíthetnéd

Már előtte is pár hszében megemlített valami rekkentő csaló brigádot, akit ki szokott küldeni pihenni, de csak azért is megy a balhé.

Természetesen ez nem közérdekű infó szerinte és csodálkozás van, hogy továbbra is csalnak, trükköznek.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 06, 2015 3:41 pm

Hali!
Kérek mindenkit csak az reagáljon a hozzászólásomra aki normális hangvételben, kulturált keretek között tud válaszolni. Köszönöm.

Az új szabályozást nem hinném túl kell gondolni. A mostani MASZ-ban megvannak a javításra szoruló pontok. Véleményem szerint az alapszabályokat kategóriák határait fektetni le, ráhagyással. Utána 1. és 2. mellékletként kifejtve részletesen minden apróságot. Részletes szabályozástól a játékszervező mint eddig is szabadon eltérhet csak a kírásban feltünteti miben. 1. általános szabályok 2. melléklet részletes járműhasználatot.

Érzem, hogy ez egy halva született ötlet, mert vannak olyanok akik a mostani MASZt sem olvasták nemhogy 1-2 mellékletet :) J

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd jan. 06, 2015 3:26 pm

Loki írta:
- az 500+-os sniper rálövési táv 30 méter, ha nem tudja a távot megítélni, akkor nem kell erős fegyverrel játszania

Nem tudja.
Loki írta:
- gyors rugócserés fegyverek megbuktatásának egyik járható lépése, amikor pl. a visszaállókon szúrópróbaszerűen ismételt kronózásra kérik fel a játékosokat. Nem fogják minden visszaállásnál ki-be rakosgatni a rugókat a játéktéren

Egyszerűbb, és gyorsabb, ha az első kronókor valami módon ideiglenesen átalakíthatatlanná teszik a fegyvert, látható módon. Annak a hiánya egyből maga után vonja a csalás szándékát. Pl: Kábelkötegelővel "nyithatatlanná" tenni a fegyvert, mint M4eknél upper/lower összekötegelése, így tovább

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2148 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 62  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra