Ksznjk FreePrivacyPolicy!
SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: kedd okt. 20, 2020 7:30 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2148 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 62  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Frissítéshez ötletek/javaslatok/kérdések vitafóruma
HozzászólásElküldve: vas. dec. 28, 2014 2:05 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

@Csokáv: a szigorúbb BB-limitet csak a Beczl-módszer tudja kezelni, de az hosszadalmas 30 fő felett...bár hatékony...

FPS-szigor: ugyan már...azt kell feltételezni, hogy "Ismeretlen Játékos" csalni akar...volt olyan eset, hogy kronózáson a srác AK-ja fennakadt 430fps körülivel (nyilván nem DMR volt), jeleztem neki, hogy ezzel nem játszhat...sírni kezdett, hogy nem tud mivel játszani, és játszana csak egyes lövéssel, vagy nem lő közelre, stb. hülye indokok...eredménye: mondtam megvárhatja a többieket a parkolóban...a srác visszament a kocsijához, és a csomagtartóból kivett egy másik replikát, ami már bőven benne volt a határban...

@SrtR0020: a 20 kérdéses teszt csak arra jó, hogy kiderüljön tud-e az illető olvasni...ettől még nem tudod mennyire bolond/szadista/csaló (a megfelelő aláhúzandó)...pl. most CQB-n sétáltam a folyosón, folyamatosan mondogattam, hogy jövök, és kukás-mellény is volt rajtam...ennek ellenére az egyik játékos reflexből, azonosítás nélkül a bordáim közé lőtt...érzékelte a mozgást, és habozás nélkül lőtt...megkérdeztem tőle, hogy célazonosítás? Nézett zavartan...mivel nem pofán lőtt...elkönyveltem "benne van a pakliban" esetnek...

@Trasher: Nem növelni a játékbiztonságot, ha ismét kötelező lenne valamilyen arc-fogvédelem a full CQB játékon, nem pedig opcionális? Nyilván szigorítani lehet rajta, de régen is jó volt ez a szabály...
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Frissítéshez ötletek/javaslatok/kérdések vitafóruma
HozzászólásElküldve: vas. dec. 28, 2014 1:53 am

hát százalékban meg lehetne ezt határozni ;)
mondjuk 1 százalék és annyi így aki egy két fps el mardna le az nem fog
aki meg többel menne az már igen is maradjon ki ;)

viszont az éles ürmérethez is lehetne alakítani az fps határokat
de a határ akor se legyen sokkal altérő a mostanitól

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. dec. 28, 2014 1:38 am

Onyx: Egyrészt: beállítod a fegyvert 370-380-ra, és nem lesz 1 fps miatt elmaradás. Másrészt: ha van +10 fps tűrés, akkor az pistike 410-re húzza a puskát, és nyunnyog, hogy 411-gyel nem engedik be. Harmadrészt: van tűrés most is a Maszban.

Inkább a 370-380 felé kéne valahogy terelni a népet. Minél közelebb vagy a 400-hoz, annál erősebb BB limited van, vagy annál később kezdheted a játékot, vagy valami. :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. dec. 28, 2014 1:25 am

Szerintem ne legyen olyan szigorú a 400 fps es határ. Legyen 400 fps de legyen valamennyi tűrés. Mondjuk vagy 10 fps. Velem még nem volt ilyen de volt hogy csak 1 fps el maradtam chronozáson a határ alatt. És volt aki 2 fps miatt pisztollyal játszott végig egy csak nyílt terepes játékot. Szerintem sima AEG eknél be lehetne iktatni egy ilyen tűréshatárt mert sokszor nem lehet tudni hogy az a chrono épp milyen márka/állapotú mert ahány chrono annyi féle mérés mindegyiknél láttam már 5-10 fps eltérést egymásthoz képest UFC/Xcortech

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. dec. 28, 2014 1:19 am

hát, én ezekre az FPS, dolgokra lennék kíváncsi, ki is fejtem mire gondolok.

1. a fegyvereket 98% az ember próbálja mindig a plafonra húzatni, legalábbis ez a tapasztalat, h huu a 400 fps az tényleg 400 legyen mert ha csak 390 akkor ő mennyire hátrányba kerül... ami ugyan az avatott embernek persze marhaság. De mint tudjuk sok a fiatal, sok a kezdő, mindenki volt kezdő senki sem úgy kezdte, hogy kis újból rázott ki mindent, és ugye apuci anyuci ha miller akkor telik überninjatuningos fegyverre is. Nos akármennyire jó fej is akarok lenni, nagyobb játékokra ilyen embert be nem engednék... 18 alatt még AM engedéllyel(anyu megengedte) sem.... ennek több oka van, fiatal tapasztalatlan 400 fegyverrel azért komoly sérüléseket lehet okozni, és akkor még ki sem tértem a 600 fegyverekre... akkor a tudásból való hiányosság miatt, egyre több helyről/embertől hallom vissza h sok a tahó fiatal erős fegyverrel a kezében... nem adja meg, 5 méterről ráhúzza a tárat a másikra dobatás helyett.... tehát nem de ez persze én vagyok 24 éves fejjel...

2. az FPS határok körüli szőrszálhasogatás kronókor.. hát mint tudjuk h egy fegyvert a már fent említett határok köré lövünk, akkor előfordul h különféle okok miatt azért ingadozik a dolog pluszba mínuszba rendesen, főleg a gázos fegyvereknél, de a többinél sem meglepő. Én szerintem azért annyira nem kéne kötni az ebet a karóhoz, bár ezt azért erősen szervezők válogatják ki köti is ki nem... persze a józan ész határain belül, teszem azt 400 fegyverrel mész szerinted, és krónónál kiderül h az a 400 valójában 450... meg ilyen finomságokra gondolok...nyilván akkor küldenek haza...

3. nevezzetek bolondnak de egy nagyobb játékra mondjuk 18 alatt, ha van én venném a fáradtságot szervező révén és összedobnék a maszból egy ilyen rögtönzött 10-20 kérdéses motyót... és akkor odaadnám az illetőknek... mert ugye azzal ha fogalmatlan, más játékát teszi tönkre..

Végezetül nem az FPS szekcióhoz tartozik:

szerintem egy játék nem attól sportszerű h minél kevesebbet lövünk.. az ember még is csak "lőni" megy...a nagyobb baj a mai magyar mentalitással van... a legtöbb ember és itt tisztelet a kivételnek, "megbaszná az anyját 2 fillérért" lehet h most igen bunkónak hangzik de nézzetek körbe... és rájöttök h miről is beszélek... azért tartanak minket a környező országok szar fos semmirevaló népnek, mert zéró összetartás van bennünk... mindenki a saját maga javát nézi és le sem szarja a másik x embert maga körül... pl magyar szidja a magyart... egymást küldjük el melegebb éghajlatra, csak mert ő többre vitte, TV ben is ezt látod. ott feljebb elvannak a havi 1-5 misikből de h te megszakadsz a 100.000 a kutyát sem érdekli, legfőképpen őket nem, és ez ugyan így kivetül a játékra, a hétköznapi életre, egymást tapossuk agyon... oké h mi szűkebb közösség vagyunk, de mint fentebb írtam, egyre több a kretén köreinkben is.... és itt ment gajra a sportszerű játék is legfőképpen... először a magyaroknak mint népnek kéne összetartani, utána lehet többet akarni.

köszönöm a figyelmeteket.

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára SrtR0020 vas. dec. 28, 2014 1:31 am-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 27, 2014 11:20 pm

Igazad van Ricsi , bár a szigorú bb limit segít a keveset lőlj hozzá álláson, mert még nagyon sokan játszanak tekergetős tárakkal :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 27, 2014 10:44 pm

azért a pajzs eddig ahol volt mindenhol más szabály vonatkozott rá
volt hogy ha 40 mm es el ellőttök az sem számított találatnak
pedig ha élesben kapná ..... :roll:

MASZ várhatólag frissítésre kerül írta:
Törekedjünk minél kevesebb lövés leadására!

erre az lenne a megoldás ha elfelejtenénk a hicap tárakat

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 27, 2014 9:46 pm

Szerintem a tükröt ugyanúgy fixálni kéne, mint a taktikai pajzsot, hiszen erre lett kitalálva. Ha eltörik az az ő baja de ha eltalálják miért kéne megadni? Nem életszerű hogyha kilőnek a kezedből egy tükröt akkor megsérülsz... szerintem egyenrangú a pajzsal

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: pén. dec. 26, 2014 11:58 pm

2015 első negyedében a MASZ várhatólag frissítésre kerül.

A 2007/2010-es hagyományoknak megfelelően várjuk a játékosok, csapatok, egyesületek észrevételeit, javaslatait. A változtatások szokás szerint akkor lépnek életbe, ha a közösség - tehát a jelenlévő szervezetek, csapatok képviselőinek többsége - megszavazza őket.

Javaslatot az alábbi feltételek mellett lehet tenni, vitára bocsájtani:

1) MASZ 2010 és vonatkozó jogszabályok ismerete, átolvasása,

2) Minimum egy év játéktapasztalat,

3) Javaslat ismertetése néhány mondatban,

4) Javaslat indoklása néhány mondatban, különös tekintettel arra, hogyan hatna a játékbiztonságra, egyszerűbbé vagy bonyolultabbá tenné a MASZ-t, mit adna hozzá a játékélményhez, stb.

* * *

A softair.hu Játékszervezői az alábbi fontosabb változtatásokat javasolták:

Energia és sebesség:
Nehezebb lövedékkel mérve a fegyver "ereje" nem csökken, csak a torkolati sebesség lesz alacsonyabb!

Kronózási segédlet, 6. pont:

Ha a mérés maximum feletti értéket mutat, alaposabb vizsgálatot kell végezni

10. Sportszerű viselkedés:

Törekedjünk minél kevesebb lövés leadására!

- - -

Biztonsági szabályok:

(8. pontból kikerül a fegyverszállítós bekezdés, és átkerül az *új* 9-es pontba.)

9. Utazás, szállítás: airsoft fegyvert töltetlen állapotban, zárt tárolóeszközben kell szállítani. A hozzátartozó lövedékektől elkülönítve, jól zárható helyen úgy kell tárolni, hogy illetéktelen személyek ne férjenek hozzá. Javasolt az akkumulátort is eltávolítani. Fiktív vagy valós fegyveres testületek közrend megzavarására alkalmas öltözékét-felszerelését, annak replikáit (sisak, mellény, tárak, rangjelzés, fegyvertok, stb) CSAK A PÁLYÁN viseljük! Játékra lehetőleg civil ruházatban utazzunk!

- - -

CQB:

c) Épületharc: beltérben, rövid (<10-15m) lőtávolságra, épületek 10m sugarú körzetében folyó játék szabályait a játékszervező választja meg.

- Épületharc sorozatlövéssel: maximális torkolati energia 1.1 Joule (350 fps), csak RÖVID sorozatok leadása (3-4db BB / tűzkiváltás) engedélyezett.

- Épületharc csak egyes lövéssel: maximum 1.5 Joule (400 fps) és KIZÁRÓLAG egyes lövés (félautomata/ismétlő tüzelés) engedélyezett! Sorozatlövés csak a 10m zónán kívül, épületre- vagy abból kifelé tüzelve adható le.

A két játékmód egyszerre alkalmazása biztonsági okokból TILOS!

- - -

SISAK:

4. Fejvédelem: akadályokkal ellátott pályán, épületben, csúszós terepen, jármű használata közben, a balesetveszély csökkentésére sisak viselése MINDENKINEK JAVASOLT! Csak EN1078, CPSC, vagy szigorúbb szabványnak megfelelő fejvédőt használjunk!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. dec. 12, 2014 8:43 pm

Szegény ember VSSe?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. dec. 12, 2014 8:00 pm

off:

Viszont bőven néccá' alatt, hangtalanra letompítva nagyon lehet vele büntetni ;)

on:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. dec. 12, 2014 7:34 pm

Csokáv írta:
Más kérdés, hogy arra a szerepkörre alkalmatlan.

Nagyon finoman fogalmaztál. :)

De amúgy miért szivatná magát bárki is ezzel? Nem értem.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 04, 2014 10:43 pm

Masz szerint nem, de láttam már játékon. Más kérdés, hogy arra a szerepkörre alkalmatlan.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 04, 2014 10:37 pm

Sziasztok!

Nem tudom, merült e már fel kérdésként, hogy az MK1 sniper kit-jét elfogadják e a szervezők sniper kategóriában?
A távcső megoldott. A hossz biztos, hogy nem éri el a 95 cm-t.
Gázosként 400-600 FPS-ig előfordulnak, 17-es tárral.
Volt példa rá? Van ellene kifogás?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: pén. feb. 22, 2013 9:02 pm

IOWA írta:
Úgy látom , hogy a MASZ se lehet végtelen hosszú , hogy mindenre minden példát megemlítsen, erre van a szervező meg a józan ész.

Na végre valaki megértette a dolgokat!!!!!

Kép

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. feb. 22, 2013 9:01 pm

Ok, azért mondom, hogy a tükör témán lépjünk is túl - az játékszervezői döntés.

Felteszem akkor az endoszkópos kamera is az, mert fizikai kapcsolatban van azzal aki tartja.
De mi van a távirányítós eszközökkel? Mert ha a távirányítós akna elfogadott akkor a korábbi hozzászólásomban felvázolt távirányítós AEG + kamera is mehetne elvileg - de igencsak sportszerűtlen lenne...

De látom én is, hogy túlpörögtük/tem...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. feb. 22, 2013 8:28 pm

Picit túlpörögtünk rajta.. a távirányítós bomba rossz példa, mert akkor annyi erővel a falnak támasztott replikámat is lőheti valaki amíg én játszom tőle 10m-re.. azt meg lesheti valaki mikor adom meg :D, hiába felszerelésem része.

Itt az volt a lényeg, hogy ha fogod a tükröt a kezedben és eltalálják akkor mi van....
Erre meg a válasz, hogy játék előtt megkérdezed a szervezőt, hogy ezt hoztad és mi legyen.

Úgy látom , hogy a MASZ se lehet végtelen hosszú , hogy mindenre minden példát megemlítsen, erre van a szervező meg a józan ész.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. feb. 22, 2013 8:19 pm

Szerintem az, hogy összetörhet a kitartott tükör az természetesen saját "felelősség", kb úgy, mint ha valakinek belövik a méregdrága optikáját - ott sincs mire panaszkodni vagy főleg anyázni, tegyen elé plexit, vagy ha annyira félti ne hozza ki játékra. Ha az alapján nézzük, hogy mi minden sérülhet egy játékon és lehet belőle anyagi kár (és abból anyázás azoknál akiknek nem volt gyerekszobájuk) akkor elég hosszú lenne a sor (karórák, zsebben lévő telefonok és hasonlók) de ezek miatt kár bárkinek is felkapnia a vizet... Ahogy korábban is írtam amit én vittem eddig ki magammal az kb 400 ft-ot ér és egyszer már kilőtte a kezemből pont egy csapattárs - jót vigyorogtunk rajta oszt annyi.

De ne ragadjunk le a filléres tükör kérdésnél. Arra próbálok rámutatni, hogy a szabályozás alapján nem feltétlenül egyértelmű, hogy mi számít a játékos felszerelésének (fizikai kontaktusban van vele: rajta, kezében van stb) és mi lerakott tárgynak (attól még lehet "aktív" egy eszköz, hogy nem érek hozzá).

De ha túldimenzionáltnak gondoljátok a felvetést akkor hagyjuk.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. feb. 22, 2013 8:01 pm

kb ennyi, jól írtad.
Ha a szervező engedi akkor mehet és nem számít találatnak. Ha meg összetörik akkor így járt az embör.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. feb. 22, 2013 7:15 pm

Szerintem, egy hátizsák, fegyver találat az egyértelmű találat, sokszor a saját b*lfaszságunk miatt történik. De ha valaki kilógat egy tükröt azt nem véletlenül teszi, és számol azzal hogy kilövik. Valószínűleg a felszerelést érő találatoknál nem az a fő cél hogy azt lőjék ki és ne minket. Maximum bosszúságot szabad okoznia egy tükörnek, egyes játékosoknál előtör a "kurvaanyádérttükrözölteparaszt" érzés, de aki ilyen annak nincs helye a pályán. Én tudom magamról hogy kb magamban annyit mondanék "huhh, ez szép volt". Logikátlan lenne találatnak minősíteni szerintem. :wink:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. feb. 22, 2013 6:35 pm

hát ha már szörszál hasogatóak akarnánk lenni
és azt ami a való életben is "találatnak"számít az lenne az
akkor jó pár dolog nem lenne találat mármint nem vesztenél életet miatta

de ha úgy lenne sokkal több lenne a vita :(

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. feb. 22, 2013 9:07 am

Nem az engedélyezését, tiltását kellene belevenni, mert mint látható, a játékszervezőtől függ. A találat voltát kellene tisztázni, mert a józan észnek ellent mond a mostani.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. feb. 22, 2013 8:59 am

Azért is lenne érdekes a MASZ-ba beletenni az ezzel kapcsolatos dolgok engedélyezését / tiltását mert nem csak tükröt lehet elképzelni a célra hanem pl endoszkóp kamerát is ami manapság már nem is olyan vészes: http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=123074 Plexi előtéttel még lövésbiztos is lenne de attól még a felszerelés része.

Ha még tovább gondolom a dolgot és szigorúan elméleti síkon megerőszakolom a MASZ-t akkor ha ugyan ilyen szerkezetben a kamera és a képernyő nem vezetékkel van összekötve csak "kigurítom" a sarok mögül a kamerát akkor az meg már letett felszerelés? (nyugi, érzem én is a megerőszakolást - csupán elméleti a kérdés!)

Még tovább gondolva (és végképp nem gyakorlatba átültetve!) ha felteszek egy AEG-re egy távirányítót és egy rádiós kamerát - hogy távolról lássam, hogy mire lő - akkor azzal megvalósítom a MASZ-ban előírt "csak célzott lövést szabad leadni" és a "letett felszerelést ért találat az nem találat" kitételt.

Ugye a távirányítós aknát ért esetleges találat sem számít találatnak pedig felszerelés, a korábban említett taktikai pajzs pedig kézben van stb...

Tényleg nem kötekedni akarok, csak a topic címéhez mérten a következő esetleges MASZ módosításnál bele lehetne venni / előre kizárni ezeket az eseteket is.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
The Grillsimmer

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 21, 2013 5:54 pm

azt tenném még Kaszáshoz hozzá hogy amikor majd valaki direkt ellövi a másik tükrét akkor ez fog következni:

http://www.youtube.com/watch?v=FJwvt6-0OJo

nem láttam még játékon de nállam biztos hogy nem lesz tükrözés...
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Military Police

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 21, 2013 4:59 pm

Szebb napot

Először is el kéne dönteni hogy, felszerelés része E?

Felszerelésnek minősül:Fegyver,hátizsák,ruházat.

Ha igen akkor a MASZ 2010 így ír róla.

1. Találat: A játékos testét, ruházatát, felszerelését, illetve a fegyver bármely részét érő lövés találatnak számít. Csapattárs lövése, illetve a fedezéken, tereptárgyon, növényzeten keresztül érkező lövedék is találatnak számít. Visszapattanó lövés viszont nem találat! Levetett felszerelési tárgyakat (pl. fának támasztott fegyver, földre helyezett hátizsák), taktikai pajzsot erő lövés nem találat! Szintén találatnak minősül a „csendes dobatás” (lásd 7. pont)

2.Ha nem akkor annyi.

Lentebb admin úr kitér a egy apró részletre .De az benne is van a maszba, és az már le van írva a szabályzatba.A tükör és egyéb erotikussegéd eszközök amiket felsoroltál nincs.

Tisztázni kell a kérdést. Felszerelés vagy nem ??

Még egy picinyke személyes megjegyzés.Én nem szeretem a játék közben a tükröt mert akármennyire jónak gondoljátok, baleset veszélyesnek tartom.A játékos biztonsága mindennél fontosabb. Hogy melyik szervező engedi és melyik nem abba sajnos nem szólhatok bele, én nem szívesen látom a tükröt játékon. De hangsúlyozom ez az "ÉN" gondolatom.Írásomat nem vita indítónak, és feszültség generálónak szántam.Csak előre látom ha valaki tükröt használ és használatközben kilövik ,most hagyuk ezt hogy szándékosan vagy véletlenül,utána elindul majd az anyázás "hogy kilőtted a tükrömet."
vitára illetve veszekedésre adhat okot. Magyarok vagyunk tuti ez lesz.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kaszás csüt. feb. 21, 2013 5:56 pm-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 21, 2013 9:46 am

Egy borzasztóan kifinomult, 21. századi űrtechnológiás, übertaktikai hadászati segédeszköz:
Kép

Egyébként tecsóban asszem 400 pénz... :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Military Police

HozzászólásElküldve: szer. feb. 20, 2013 9:24 am

Oszt miféle nyeles tükör ez? Csak mert, ha olyan ami az erdőben él, akkor azt inkább ne használd! :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. feb. 15, 2013 6:20 pm

Szervezői döntés, legutóbb mikor ez felmerült több szervező a találat kategóriába tette, játék előtt kell rákérdezni a mithogyanra.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. feb. 15, 2013 6:16 pm

Köszönöm az állásfoglalást!

Akkor kijelenthető, hogy "kukucskálásra" használható eszközök (tükör, periszkóp, endozkop-kamera stb) használhatóak és az azokat ért találat nem minősül találatnak?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: pén. feb. 15, 2013 4:12 pm

Én mernék állást foglalni, és azt mondanám az nem találat.

Lehet idézni :lol:

(a takpajzs is kézben van mégis...)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. feb. 15, 2013 8:35 am

Tiszteletteljes kérdésem lenne amit máshol is feltettem, de még megnyugtató választ nem kaptam:

Nyeles taktikai tükör, használatánál ha a tükröt eltalálják (nem a tartó kezet, csak a tükröt) az találatnak minősül vagy sem?

Egyrészt ugye a játékost vagy felszerelését ért találat az találat - ez alapján igen. Másrészt viszont a lényege pont az (a való életben is), hogy ki lehessen nézni a fal mögül találat kockáztatása nélkül...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 10, 2013 5:07 pm

Simán, főleg ha alapon is hagyod akkor meg főleg kedvelni fognak (felesleges néccára húzni).

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 10, 2013 5:05 pm

Nincs hossz, távcső, kor, stb. limitje ennek. Kézifegyvernek minősül a masz szerint: "alacsony teljesítményű ismétlőfegyverek". A vsr-10 (marui) nem butítandó, alapból nincs 400 fps.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 10, 2013 3:57 pm

Kérdésem a következő: 16 éven felül ugye elvileg csak kézifegyvert lehet használni, de snipereket nem. Viszont Snipernek az minősül ami meghaladja a 2.2 Joule-t és max 3.3 Joule ereje van. Tegyük fel egy lebutított 400 FPSes VSR 10 használható 16 évesen? Persze távcsővel.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 10, 2013 7:55 am

macko-ricsi írta:
hát ez az de vannak tekergetős 190 BB-s tárak is :)
és az mégis high-cap tár :|

a high-cap definiciójában ott a "felhúzószerkezettel" szó, ami egy midcapben nincs.

ez az amit lehetne változtatni a szójegyzékbe, így talán annak is egy értelmű, aki nem logikázza össze a dolgokat.

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2148 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 62  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra