SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: hétf. júl. 23, 2018 6:52 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8138 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 03, 2006 10:48 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Üdv

Ismét elővettem a tanaka m40a1 -nek keresztelt hulladékot...

Vettem bele G&G Rubber Kit féle hopup-ot (amit találtam review-et a fegyverről mindenki ezt ajánlotta). A belső cső lötyögését csináld magad módszerrel atomstabilra varázsoltam. Alapból 1 barrel spacer van a cső végén. Ezek után elmentem kipróbálni...

Telinyomtam green gas-al. A tárat helyi hőmérségletre felmelegítettem (rezgett a levegő a melegtől, szél nem volt), 3 lövésenként újratöltöttem gázzal a tárat, 30mp időközönként lőttem, 0,36 straight BB-vel. A fegyver oldalirányú szórása megszünt :taps:
CSAKHOGY...
Ha állítom a hopup-ot hogy 50-70m re is elmenjen a bogyó akkor, 10-ből akár 10-szer is előfordul hogy 20 m-en felvágja az űrbe a bb-t (elég finoman állítgattam a hopup-ot de ugyan mindegy volt). Ha kitekerem teljesen akkor nem csinál ugyebár ilyet de nem lehet vele messzebb lőni 40 m-nél... úgy gondolom hogy elég precízen raktam őssze a hopup-nál a csövet, úgyhogy ismét tanácstalan vagyok.

Van még valakinek további ötlete, hogy hogyan lehetne ezt a "romhalmaz" fegyvert végre játszhatóvá tenni? :siras:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 23, 2006 2:48 pm

Telen konkretan nem lonek.

Ha beleteszed a RedGast, akkor kidobhatod a 12 000 ft-os tarad, mert szetnyomja. :)

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: pén. jún. 23, 2006 12:39 pm

Tudom hogy ez egy kicsit off, de mégis e témához kötném!
A mesterlövész fegyverek közül ugye a gázosak az olcsóbbak, de ezt csak a melegebb hónapokban ajánljátok! Télen például milyen próblémák fordulhatnak elő vele? Megaztán én úgy tudom van olyan gáz a vörös amit a hidegebb időkben szoktak használni! Az nem képes nagy erővel kilőni a BB-t?

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 23, 2006 9:49 am

MuldR írta:
Aki 40 000 ert akar snipert venni, annak szamitani fog plusz 15000 a stukkerre.

OFF: Aki 40.000 forintért vesz snipert, az oldalfegyvernek inkább egy 5.000 forintos UHC, max 8.000 forintos TM springes pisztoly körül gondolkodik, nem 15.000 környékén ;)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 23, 2006 9:27 am

Aki 40 000 ert akar snipert venni, annak szamitani fog plusz 15000 a stukkerre.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: pén. jún. 23, 2006 9:11 am

Ha egy springes marui pisztolyt fognak belekalkulálni akkor nem kell sokat rákölteni :) igaz nem ez a legjobb megoldás, de jók azok a springesek

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 23, 2006 8:06 am

Amit leendo kedves sniper kollegak elfelejtenek, MASZ szerint sniper fegyver melle (mar ha az ereje is sniper) kotelezo az oldalfegyver. Tehat a pisztoly arat is kalkulaljatok bele :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 22, 2006 11:26 pm

wlk írta:
Igen, ez egy hasznos, és mindenképpen tanulságos hozzászólás volt, köszönöm! :wink:
Ettől függetlenül már csak kiváncsiságból is, ki kell próbálnom :P

Peace

Kicsit visszavett hangnemben mondok pár példát pro és kontra:

1. Saját példám. Próbálok DM fegyvert kicsikarni az M14-ből. Per pillanat kb. 200e HUF-ot költöttem rá, és kb. 3-5 méterrel tudok többet mint a többiek. Hogy hatékony legyek, még kell ráköltenem kb. 50e-t. És ezzel kizártam magam pl. a CQB-k ből, mert ezzel a ház közelébe sem mehetek.

2. Rephyx-Colonel Regis páros: Per pillanat szerintem a leghatákonyabban működő sniper-spotter páros Mo.-on. Regis spotterként a Ghillie-jében úgy lő hátba 10 m-ről, hogy azt sem tudod honnan jött a lövés, még akkor sem ha történetesen nem hátba lőtt, hanem hasba és pontosan előtted volt. Az meg egy más kérdés hgy Rephy fejméretet tol ha jól emlékszem 70-80 m-ről... :shock:

De ez így nagyon drága mulatság. Attól próbállak megóvni hogy ne legyen játékélményed, és feladd az egészet egy rossz választás miatt.

cs

u.i.: Hogy ne tűnjek értetlennek, értem, és nagyra értékelem hogy ki akarod próbálni mindkét játékstílust mielőtt döntesz.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 22, 2006 10:52 pm

Igen, ez egy hasznos, és mindenképpen tanulságos hozzászólás volt, köszönöm! :wink:
Ettől függetlenül már csak kiváncsiságból is, ki kell próbálnom :P

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 22, 2006 10:36 pm

wlk írta:
Igen, olvastam több oldalnyi hozzászólást a témában, és tisztában vagyok vele, hogy a sniperkedésben nincs akkora előny... mint írtam is közel áll a szívemhez a sniperkedés. A másik döntő ok, amiért e mellett maradnék, hogy - ha tetszik a játék - nem vagyok hajlandó jelen pillanatban többet költeni erre a mókázásra egy HFC VSR-11 + távcső áránál. Namármost: ennyi pénzből nem tudok olyan AEG-et venni, amit ekkora lőtávon tudok használni, noha világos, hogy másoknak olyan van, amivel ki tudnak könnyedén szedni. Ezért maradt lehetséges variáció a fentebb (és lentebb:)) említett fegyver. Azt is írtam, hogy mind két variációban (sniper, AEG) is ki szeretném próbálni a játékot, mielött saját fegyver vásárlásába belevágnék.
Tehát az alap kérdés: Kitől tudnék hasonló kategóriájú snipert bérelni egy játékra?
Továbbá: Ha hasonló árból ki lehet hozni olyan AEG-et, ami hasonló lőtávval rendelkezik, akkor megköszönném ha mondanátok egy lehetséges variációt.

UI.: Noha a hozzászólás már elkanyarodott a topic témájától, elnézést kérek, de örülnék ha építő jellegű hozzászólást kapnék ;)

Akkor megpróbálok építő jellegű lenni:

Ha jól emléxem Endeavournak van valami kínai forgó-tolózáras fegyvere. A lőtávolsága nem egészen 35 méter. Kérd el tőle.

Tudod mi fog történni? Ott fogsz ülni egy bokorban, nyakig álcaruhában, meredten figyelsz a távcsövedbe. Feldé jön az ellen. Mongyuk egyedül, mert szerencséd van. Meredten bámulod a távcsövet...az adrenalin szárnyal...a szálkereszted a homlokára igazítod...eljátszol a gondolattal...lejjebb viszed a szálkeresztet a mellkasára...elhúzod az elsütőbillentyűt...és az a szemét nem áll ki. Ekkor töltesz, majd amilyen gyorsan csak tudsz, újra lősz. És az a rohadék még mindíg nem áll ki. Ekkor elkezdesz anyázni, majd két nap múlva telesírod az összes topikot hogy micsoda emberek vannak.
Éppen csak azt nem vetted észre, hogy a BB kb. 10 méterrel az ember előtt leesett a földre. Mindkét BB.
Ja, folytatom. Ekkor ez ember meghallotta hogy csatog a zár, feléd fordul, és egy rövid (hosszú, ki-ki vérmérséklete szerint) sorozattal úgy emel ki a helyedről 45 méterről, hogy pislogni sem tudsz. Ezt eljátszod 3-4-szer, és utána rájössz, hogy inkább kellett volna spórolni egy AEG-re, majd egy hét múlva egy HFC VSR11 megjelenik az adásvétel topikban mint alig használt, fegyverváltás miatt eladó fegyver.

Tudom-tudom, most az jön hogy te nem vagy ilyen, meg figyelsz meg minden. Csak amit most itt fenn leírtam, az konkrétan megesett az egyik csapattársammal, anni minimális különbséggel, hogy ő meg tudta állapítani a találatokat, így teljesen önállóan rájött, hogy ez nem neki való. Ja, és kb. 2 év airsoft után döntött úgy hogy kipróbálja a snipert. Ja és ő is kb. 200e-t költött rá.

Építek tovább:

a 40e HUF kategória a komolyabb kínai. Ha azt tuningolod, talán meglesz a 40 m. Hidd el - ha komolyan akarsz játszani, NE költs 40e-t egy fegyverre! Inkább várj egy kicsit, spórolj, és költs 70e-t egy olyan fegyverre, amit tudsz mindenhol használni!

Építek még tovább:

Van egy öszvér kategória - shotgun. Nagyon jól tuningolható, pontos, negy lőtáv, jobb tűzgyorsaság mint egy forgó-toló. Beszélj VIS-el hogy mennyiért tuningel meg neked egyet.

Eleget építettem?

Hidd el hogy ha valaki rászánja az időt és nem csak annyit ír hogy olvass vissza a topikokban akkor az építeni akar...

cs

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 22, 2006 10:13 pm

wittman írta:
Muldr!
Nagyon elkeserítettél mikor azt mondtad , hogy a gázos mesterlövész puskák 4 hónapnál nem bírják normálisan tovább, mert éppen egy Kar98k-ban gondolkoztam. Meséld el légyszives , hogy mi a probléma ezekkel a fegyverekkel, mert eddig még nem hallottam semmi rosszat róluk.
Amúgy szerintem időben senki ne határozza meg a fegyverek hatékonyságát mert az attól is függ mennyit van használva, sőt lényegében csak attól függ.

4 hónap 2006-ban: máj-jún-júl-aug
4 hónap 2007-ben: máj-jún-júl-aug
4 hónap 2008-ban: máj-jún-júl-aug
4 hónap 2009-ben...

cs

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 22, 2006 9:12 pm

Igen, olvastam több oldalnyi hozzászólást a témában, és tisztában vagyok vele, hogy a sniperkedésben nincs akkora előny... mint írtam is közel áll a szívemhez a sniperkedés. A másik döntő ok, amiért e mellett maradnék, hogy - ha tetszik a játék - nem vagyok hajlandó jelen pillanatban többet költeni erre a mókázásra egy HFC VSR-11 + távcső áránál. Namármost: ennyi pénzből nem tudok olyan AEG-et venni, amit ekkora lőtávon tudok használni, noha világos, hogy másoknak olyan van, amivel ki tudnak könnyedén szedni. Ezért maradt lehetséges variáció a fentebb (és lentebb:)) említett fegyver. Azt is írtam, hogy mind két variációban (sniper, AEG) is ki szeretném próbálni a játékot, mielött saját fegyver vásárlásába belevágnék.
Tehát az alap kérdés: Kitől tudnék hasonló kategóriájú snipert bérelni egy játékra?
Továbbá: Ha hasonló árból ki lehet hozni olyan AEG-et, ami hasonló lőtávval rendelkezik, akkor megköszönném ha mondanátok egy lehetséges variációt.

UI.: Noha a hozzászólás már elkanyarodott a topic témájától, elnézést kérek, de örülnék ha építő jellegű hozzászólást kapnék ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 22, 2006 8:59 pm

Muldr!
Nagyon elkeserítettél mikor azt mondtad , hogy a gázos mesterlövész puskák 4 hónapnál nem bírják normálisan tovább, mert éppen egy Kar98k-ban gondolkoztam. Meséld el légyszives , hogy mi a probléma ezekkel a fegyverekkel, mert eddig még nem hallottam semmi rosszat róluk.
Amúgy szerintem időben senki ne határozza meg a fegyverek hatékonyságát mert az attól is függ mennyit van használva, sőt lényegében csak attól függ.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 22, 2006 8:51 pm

wlk írta:
Ez nekem teljesen világos!
Éppen ezért ki szeretném próbálni a játékot így, ilyen feltételek mellett... Aztán nyilván kipróbálom AEG-el is...
Viszont akkor mondd meg kérlek melyik az az AEG, ami 40m lötávval rendelkezik, lenne esélyem 40m-ről ez a fegyver ellen, és hasonló az árfekvése!

Gyakorlatilag bármelyik tuning AEG-el ellősz 40 m-re. Egyáltalán bármely sniperrel akkor van esélyed AEG ellen, ha el tudsz rejtőzni, türelmes vagy, kerülöd a találkozást és főleg nem vesznek észre. Ha valaki kiszúrt akinek AEG van a kezében, akkor véged van.

A leírt kategóriában még nemigen fogsz komolyabb AEG-et kapni, kb 65-70 e től kezdődnek a minőségi csúzlik.

Még 1x: Az összes komolyabban sniperkedéssel foglalkozó ember leírta már jópárszor, hogy NEM a fegyveren múlik a sniper... egyszerűen nincs annyi előnyük a fegyverben hogy megérje azt venni ha nem vállalod fel a rejtőzködést.
Airsoftban a sniper egy játékstílus, semmi több.

Viszont annak eléggé élvezetes, ez tény. :wink:

u.i.: szerintem először bérelj egy komoly AEG-et és próbáld ki a játékot, utána dönts.

cs

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 22, 2006 8:27 pm

Ez nekem teljesen világos!
Éppen ezért ki szeretném próbálni a játékot így, ilyen feltételek mellett... Aztán nyilván kipróbálom AEG-el is...
Viszont akkor mondd meg kérlek melyik az az AEG, ami 40m lötávval rendelkezik, lenne esélyem 40m-ről ez a fegyver ellen, és hasonló az árfekvése!

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 22, 2006 8:06 pm

Sniperkedni NEM lehet 250 000 ft alatt.
Hiaba veszed meg a VSR-11 est. 40 meter lotavod lesz, es kilonek az AEGesek.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 22, 2006 7:24 pm

Remélem jó helyre írom a hozzászólásomat. Szóval:
Még nem játszottam AS-t, de ha minden jól megy, az érdi játékon ottleszek. Ha tetszik a játék, akkor mindenképpen beruháznék saját fegyverre, de nem áll szándékomban 100e Ft értékben TM fegyvert venni, ezért - és mivel a sniperkedés amúgyis közel áll a szívemhez - egy springes HFC VSR-11-re gondoltam, először tuning nélkül. Namármost, az a tapasztalatom, hogy bérelni nagyrészben AEG fegyvereket lehet, viszont én ha megyek játszani, mindenképpen ki szeretném próbálni, egy a fentebb leírt fegyverhez hasonlo kategóriájú fegyverrel a játékot. Tudtok valakit, akitől ilyen teljesítményű fegyvert tudok bérelni (persze távcsővel ellátott fegyverre gondolok)? Ha lehet még valami sniper kinézete is legyen, mert az eléggé illúzióromboló, amikor egy M16-ost kell felhuzogatni lövésenként ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 21, 2006 9:46 pm

Értem, köszönöm. Utána nézek még jobban ezeknek a sniper puskáknak, megnézem a tiédet is, aztán majd meglátjuk! Mégegyszer köszi a segítséget!

Üdv: Tamás

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jún. 21, 2006 8:45 pm

Tóth Tamás írta:
250??? Az eélg húzós dolog! Azok milyen távra pontosak? Amiket 70-80-90 ezerért lehet kapni (pl: a Bullets-ben) azok gagyik?

Azokban még nincs tuning. Mire bele rakatsz egy olyan tuningot, amivel 90m-ig elvisz, addigra lesz kb. 250k a fegyver.
Amúgy a HFC gázos sniper (amilyet az aláírásomban is látsz) 45000 HUF, és nagyon meg vagyok elégedve vele.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szer. jún. 21, 2006 6:04 pm

250??? Az eélg húzós dolog! Azok milyen távra pontosak? Amiket 70-80-90 ezerért lehet kapni (pl: a Bullets-ben) azok gagyik?

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jún. 21, 2006 4:11 pm

Hat ez egyszeru. Mindegy melyiket veszed, es 250 000 ft lesz :) Legalabbis springes eseteben. Gazost meg lehet uszni 120 000 korul, de az instabil, meg nem is lehet csak kb 4 honapig normalisan hasznalni.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: szer. jún. 21, 2006 4:03 pm

sziasztok!

Aki tényleg ért hozzá, tudna nekem air-sof-os sniper puskákat ajánlani árkategóriák szerint? Nagyon megköszönném a szakmai segítséget!

Tamás

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 10:38 pm

hi!
kösz a sok infót,asszem amig kényszerszüneten vagyok airszoftból készítek magamnak egyet :wink:

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 7:38 pm

Mar leirtam valamikor a topic elejen, hogy "igazi sniper feeling" nincs az airsoftban. Aki sniperkent akar jatszani, az nyugodtan megteheti egy 365-os fegyoval is, bujkalni, bozotturni ugyanugy lehet, a tavcsobe nezes, cserkeszes, a vadaszat orome ugyanugy megvan, csak jol el kell tudni bujni, es kozel engedni a "vadat".
A konnyu ghillie-m (ill. inkabb alcaruham) melle most szereztem be egy ilyen cuccost:
Kép
Ez gyakorlatilag egy szimpla derektaska, a zsebek nem modosithatoak, egybe van epitve az ovvel az egesz, de nagyon sok kacat elfer benne, kaja, viz, tarak, kendok, potfegyver, es ra tudom huzni a ruhat is. Remelem szlovakoknal is be fog valni. Hogy egy komoly ghillie ala hogy fer be, azt nem tudom, de nekem idealis :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásHozzászólás témája: -
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 7:24 pm

Nem akarok nagyon beleszólni ami nem áll közel hozzám, de ha épületen belül még használható a 400Fpses fegyver, ami csak egy M120as tuningot jelent, akkor most miért jó egy 365Fpses "mesterlövész" fegyver? Én azt mondom még new gen kínai játékon talán lenne 5 méter előnyöd a többiekkel szemben, de ez nem hiszem, hogy az az igazi sniper feeling amire te számítasz. De te döntesz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 6:56 pm

Azért szerinted megéri a 20000 Ft-ot és tényleg képes 360 FPS-re?

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 4:40 pm

Hát nekem van ilyen . Lényegileg semeddig, mivel a jó öreg Cybergun nem szerelhetőre gyártotta ! Azért nem ilyedtem meg de erössen barkácsolós tipusú emberkéknek ajánlott a tuningolása !

Az egész fegyver felépítése nagyban hasonlít a Marui által készítettekre, de a dugattyú pld. kisebb, tehát nem kompatibilis ...
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 2:57 pm

Üdv!
Azt szeretném megkérdezni, hogy meddig lehet tuningolni ezt a fegyot:http://www.speedytoys.com/shop/item.asp?itemid=461
Milyen rugot bír ki max? ÉS szüksége van-e rugón kívűl más tuningra is??
Előre is kösz a segítséget!

Vissza a tetejére

Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 2:18 pm

A részvételben bizonytalan vagyok, de esetleg megoldható... A szlovák játék után beszélek megint vele, éjszakai lövészet + fotózás kapcsán. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 10:15 am

Annyit még érdemes megjegyezni a Tanakák kapcsán, hogy növeli a lövések konzisztensségét, ha mindig maxra töltöd gáztartályt, akár 2-3 lövés után is.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 9:56 am

hali

Rajta van a dobozán a PCS felirat , de még nem sikerült kihámoznom hogy hogyan kell , de akkor keresem :)

köszi

[quote="B@zs@"]@dynax:
Ha PCS-es (ha igen, rá van íva a dobozára, vagy a manualba), akkor állítható az ereje, egyébként nem. Ha állítható, akkor kívűl kell lennie az állítónak. Egy olyasmi csavart keress, mint a távcsövek állító csavara. Az AICSnál a távcső-sín tetején van a sín elejénél, szal, ha rajta van a tácvcső, akkor elég macerás az állítása. Egyébként max. 10 %-ot állítanak ezek a kompenzátorok, szal annyira nem fog változni a lövésed.
Az enletlen szórás abból is eredhet, hogy nem egyenletes tempóban lőttél. Ha túl gyorsan lősz (fél perc/lövés-nél gyorsabban mondjuk), akkor csökkenni fog az ereje.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 9:29 am

COLONEL REGIS írta:
remálem Trasher látta a műsort és tud valamit írni a fegyóról.Nekem ismerős valamelyik KALIBERBől utána hesszelek én is.

Emlékeim szerint Ottónak még mindig SIG 3000 puskája van. Rosszkor tetted fel a kérdést, mert szombaton beszéltem vele. :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 8:50 am

valószínűleg mázlija volt, ha megismétli, akkor meg próbálja meg 100m-ről is, ha onnan is megy neki, akkor egy született lövész. valószínűleg 100 emberből 2 csinálja meg.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 6:10 am

@dynax:
Ha PCS-es (ha igen, rá van íva a dobozára, vagy a manualba), akkor állítható az ereje, egyébként nem. Ha állítható, akkor kívűl kell lennie az állítónak. Egy olyasmi csavart keress, mint a távcsövek állító csavara. Az AICSnál a távcső-sín tetején van a sín elejénél, szal, ha rajta van a tácvcső, akkor elég macerás az állítása. Egyébként max. 10 %-ot állítanak ezek a kompenzátorok, szal annyira nem fog változni a lövésed.
Az enletlen szórás abból is eredhet, hogy nem egyenletes tempóban lőttél. Ha túl gyorsan lősz (fél perc/lövés-nél gyorsabban mondjuk), akkor csökkenni fog az ereje.

@falsh:
A ghillieből alapvetően két fajta van, a light és a heavy. A light egy síma neccháló, szösszel tetrakva, ezt úgy, ahogy van magadra teríted, és ált csak a hátadat takarja, sza mellénynél nem zavar. A heavy, ami ismertebb, valamilyen gyakorlóra felvarrt, vagy anyagában beleszőtt hálóval van megoldva, és ezen lóg a szösz. Ezeknek ált nem zárható az eleje, szal, ha alatta van a mellény, akkor könnyen alá tudsz nyúlni. A zárt heavy a macerásabb, ott is mellényre rakják, de inkább nem használnak mellényt, úgyis nagyon körülményes kiszedni belőle valamit. Ilyeneknél csak a legszükségesebbeket viszik magukkal, illetve olyan cuccokat, amiket nem kell elővenni (pl. rádió, camelbak, ilyesmi).
Ha zártad van, és gázos a fegyvered, akkor vagy csak gonban, mert vagy cipeled a gázt magaddal, vagy beosztod a tárad. A ghillie-n kívűlre nem sok értelme van rakni semmit.

Veszel egy övet, utilty pouchot, és abba pakolsz mindent (vagy olyan málhát, ami csak övön van), a ghillie felsője takarja. Ez talán a legjobb megoldás.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára B@zs@ hétf. jún. 19, 2006 2:14 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jún. 18, 2006 9:00 pm

hi!
ghillie cuccban hová teszitek az ilyen dolgokat?
-gáz
-lőszer
-tartaléktár
-másodlagos fegyver
-innivaló,kendő, meg ilyenek...

esetleg hátizsák,és az is álcázva?

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8138 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra