SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szer. okt. 17, 2018 8:38 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8173 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234  Következő
Szerző PM
Csapatmoderátor

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jún. 18, 2006 7:42 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Üdv!

Keressd fel SzpecNaz-t PÜ-ben, neki is tanakája van (csak M40).

Üdv
Barakka

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jún. 18, 2006 7:27 pm

Sziasztok

Ha van esetleg valakinek Tanaka m24 sws az tudna nekem segíteni hogy lehet-e és ha igen akkor hol állitani a puska erejét , gondolom van valami állítható szelep .
És még az érdekelne hogy más is járt ugy hogy lő hármat normál szórással aztán kettőt össze vissza aztán 4-et jól majd 3-at össze vissza?
Szóval néha szór néha meg ( elfogadható keretekne belül ) nem ?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 28, 2006 6:00 pm

Übertuningnál (már ha 170 annak számít) még könnyebb elsütni, ugyanis az az elsütőszerkezet, ami ezt bírja, már tele van nyomva csapágyakkal, és görgőkkel, az enyémben pl csak egymáson gördülő rész van, csúszó nincs (az elsütő szerkezetben).
Egyébként a légzés bele tud zavarni egy egészséges 200m-es terepsprint utáni lövésnél már oda kell figyelni a helyes légzésre (vagy legalábbis arra, hogy lövés közben ne zihálj).

Élessel ballal közel nem lövök olyan jól, mint jobbal, ezzel meg mindkét kézzel kb ugyanolyan biztosan lövök (bár tény, hogy jobbal kényelmesebb).
A ferdéntartás természetesen igaz, már a hop hatás miatt is.

Amúgy meg jó pár száz órát kell játszani, hogy az ember "megtanulja" a fegyverét, hogy pl szelet, vagy mozgó célt jól bele tudja számolni a lövésbe.
Szerintem ha valakinek mondjuk az enyémet odaadom egy játékra, nem lesz sokkal hatékonyabb vele, mint egy akármilyen springgel, mert lőhet akármilyen jól, az csak álló célpontra, kb szélcsendben a nullázott távolságon számít, ezek közül akármelyik, akárhogy megváltozik, azt ki kell tapasztalni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 28, 2006 5:19 pm

Hitman 47 írta:
Az egy dolog, hogy a visszarúgás elhanyagolható és a légzésből adódó hibák sem számottevőek, de ha az ember sütésnél jól beleránt az szvsz igenis kátékonyan hat a pontosságra, legyen szó akár AEG-ről akár sniper fegyverről vagy egy egyszerű légpuskáról.

A légpuskát aláírom hogy könnyen el lehet lövéskor rántani mert nagyobb erővel kell meghúzni a elsütőbillentyűt. De az airsoft fegyvereknél lehelletkönnyű... ezt is művészet elrontani, nem is értem hogy hogyan bírja valaki elrántani... bár lehet hogy valami űbertuning springes snipernél már nehezebb elhúzni a elsütőbillentyűt, ilyen fegyvert még nem próbáltam. Ha valaki mégis elrántaná akkor nézze meg az "elsütő" ujját, hajlítsa be mintha egy elsütőbillentyűt húzna meg, ismételje egymás után ezt a mozdulatsort és figyelje meg hogy az ujjának melyik része tesz meg egyenes utat. Az ujjának azon a pontját kell a elsütőbillentyűn tartani és úgy nem fog elmozdulni a fegyver oldalirányba.
De a feeling kedvéért kafa lehet ha úgy is lélegzel mint ha igazi fegyver lenne :D
Ha már célzási, elsütési hibákról van szó akkor inkább az befolyásolhatja legjobban a BB röppályáját 20m-nél is szerintem, hogy nem egyenesen tartja valaki a fegyvert. Értds: valamelyik oldalra "eldönti" és úgy céloz és lő.
Persze a fegyver is szór bizonyos távolságtól, nem kell oda célzási hiba, ezzel én is egyetértek.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: vas. máj. 28, 2006 2:30 pm

Az egy dolog, hogy a visszarúgás elhanyagolható és a légzésből adódó hibák sem számottevőek, de ha az ember sütésnél jól beleránt az szvsz igenis kátékonyan hat a pontosságra, legyen szó akár AEG-ről akár sniper fegyverről vagy egy egyszerű légpuskáról.

Vissza a tetejére

Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: vas. máj. 28, 2006 2:20 pm

Idézet:
A célzást meg már művészet elrontani ugyanis lövéskor nem rúg vissza a fegyver.

Éles cuccnál a lövedék már rég kint van a csőből mire a fegyver visszarúg... Abban viszont egyetértek, hogy a szívverés, helyes légzés nem sokat számít AS-ben, mert a legjobb sniper fegyverek szórása is nagyobb annál, hogy ez igazán számítson. Arra kell gyúrni, hogy az ember minél többet ki tudjon hozni a puskájából, jól tudjon távolságot becsülni, és tisztában legyen azzal, hogy adott esetben a zérójához képest hova tartson. Még nehezebb azt megtanulni (akárcsak az éles lövészetnél), hogy mikor NE lőjjön az meber. :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 28, 2006 7:35 am

Kimura írta:
nem mindn a puskán múlik, sokat számit a bb, de ezek emmit sem érnek ha nem tanul meg az ember jól lőni, pl sütési hiba, rossz levegővétel, stb.

De igen, minden a fegyveren és a BB-n múlik. Itt ugyanis nem 1000m-re kell célozni ahol már a szívverésed miatt is vagy 10m-ert elmozdulhat a céltól a szálkereszt és a levegővétel sem számít túl sokat 60-70m-re. A célzást meg már művészet elrontani ugyanis lövéskor nem rúg vissza a fegyver. Aki nem tud eltalálni egy emberalakot annak vagy "szar" a fegyvere (beállítás stb.) vagy egyszerűen csak vak (persze a fegyvere erősségéhez viszonyított optimális távolságon belülre értettem ezeket).

A célozni tanulásnak inkább azt a területét kellene gyakorlolni, hogy a szélhez viszonyítva mennyivel kell arréb célozni vagy a mozgó alaknál mennyire kell előretertani a szálkeresztet.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 25, 2006 10:18 am

Találtam két jó kis filmet a sniperek kiképzéséről:
http://youtube.com/results?search=US+Ar ... rch=Search

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 15, 2006 12:54 pm

G36 Custom Sniper Edition

lovely :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 10, 2006 7:34 pm

A g-specet javaslom, mivel nem sokkal drágább, viszont adnak hozzá mount base-t (így persze nincs rajta nyílt irányzék), szíjnak a gyűrűi rajta vannak gyárilag, és a hop-upja sokkal-sokkal jobb, mint a többi vsr-é.
Ja, meg az amúgy is csendes fegyóhoz adnak hangtompítót is, amivel játék közben kb 5m-ről már nem fogják hallani, honnan lősz.
Én eleinte, amíg nem volt benne tuning, a csendességéből próbáltam előnyt kovácsolni, nagyjából sikerült.
Egyébként összességében mindegyik vsr megéri (bár a real shockról sok rosszat olvastam), és jól tuningolható (és van is hozzá cucc).

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Üdv
HozzászólásElküldve: vas. máj. 07, 2006 10:18 pm

SZU írta:
Hogyhogy ennyit bír csak? Mi megy szét? A tár, vagy egyéb tömítés? Nem lehet cserélni?

GÁZOS! Ezt nagyon benézted :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 07, 2006 9:37 pm

WTF!!!

Hogyhogy ennyit bír csak? Mi megy szét? A tár, vagy egyéb tömítés? Nem lehet cserélni?

MuldR írta:
Azert az emlitsuk meg, hogyha elso es egyetlen fegyver, akkor a gazos csak kb 4 honapig mukodik 100%osan, meg kb meg 3 honapig elgyengulve, utana falidisz :)

De az teny, hogy spring sniper nem jon ki 250 000 ft alatt. :(

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 07, 2006 7:48 pm

Kefehu írta:
...A gázost meg megveszed, és már használhatod is. ...

Azert az emlitsuk meg, hogyha elso es egyetlen fegyver, akkor a gazos csak kb 4 honapig mukodik 100%osan, meg kb meg 3 honapig elgyengulve, utana falidisz :)

De az teny, hogy spring sniper nem jon ki 250 000 ft alatt. :(

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 07, 2006 7:30 pm

Ricsi írta:
És továbbá szerintetek melyiket érdemes venni a HFC VSR11 spring vagy a gázos model.
Tudom a gázos erősebb, de nem nagyon bízok így benne. Hogy menyire ereszt a tartály+ hasonlókra lennék kiváncsi.
Előre is köszike!
Ricsi

Szerintem a gázos sokkal inkább megéri. Rugós esetében kb. 5x annyit kell rákölteni, mint a puska ára, hogy sniperkedésre igazán alkalmas legyen. A gázost meg megveszed, és már használhatod is. Majd írok róla egy mini review-t, vagy esetleg megnézheted/kipróbálhatod az enyémet (ha már úgy is egy városban lakunk).
Szerintem nagyon korrekt puska, főleg ennyi pénzért.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 07, 2006 2:07 pm

Nekem van 3 gazos puskam, igaz nem HFC, hanem Tanaka es Marushin, de egyiknek sem ereszt a tarja.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Üdv
HozzászólásElküldve: vas. máj. 07, 2006 1:52 pm

http://www.taiwangun.com/index.php?str= ... uct_id=197
erről van már valakinek tapasztalata?

És továbbá szerintetek melyiket érdemes venni a HFC VSR11 spring vagy a gázos model.
Tudom a gázos erősebb, de nem nagyon bízok így benne. Hogy menyire ereszt a tartály+ hasonlókra lennék kiváncsi.
Előre is köszike!
Ricsi

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 01, 2006 1:48 pm

Kösz a válaszokat!

Nos igen.... most már van valami fogalmam a távtartókkal kapcsolatban. Hát az a helyzet hogy semmi más nem támasztja ill. tartja stabilan a belső csövet csak a külső cső végén (belül) lévő kb 5cm hosszú kis henger amibe belepasszol a belső cső végéből kb 1cm.
Most összerakás után előjött egy újabb bár már nem ismeretlen probléma hogy lövéskor nem ad gázt! (bizotsan jól lett összerakva!) Vagy ha ad akkor kb 10 m-re vagy 5-re lő el 1-2 BB-t utána megint behal. (a tár rendesen a helyén van)
Egyszerűen nem hiszem el hogy ennyi problémája legyen egy majdnem vadi új sniper fegyvernek... külföldi M40A1-es ismertetőkben a mennyekig magasztalják a fegyvert! Lehet hogy valami JÓ szakemberre lenne szükség. Muord-al már teljesen készek vagyunk...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 01, 2006 1:27 pm

Kísérletezgetéshez nem ártana kölcsönkérni egy kronót (mennyire konzisztens a teljesítmény), a lőtávot pedig pontosan kimérni. Biztos, hogy a tár rendesen a helyén van? Tanakáknál ez is befolyásolhatja a teljesítményt...

Ha megoldható, próbáljátok ki hop-up nélkül a puskát, úgy mit csinál, mennyire következetesen lő. Ha hop-nélkül stabilabb a szórása, akkor megvan a probléma. :) Igyekezzetek úgy elhelyezni a távtartókat, hogy a cső lötyögése minimális legyen.

Vissza a tetejére
Csapatmoderátor

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 01, 2006 12:44 pm

Sziasztok!

Én sem pont sniper témában írnék csak sniper tuning téren.
Szóval lassan (kb 1 hét múlva) megjön a HFC VSR11-esem.
Mivel ez állítólag Marui kompatibilis és elég jónak tarják, szeretném
megkérdezni szerintetek milyen alkatrészeket kéne benne kicserélni/belerakni
amivel a gyári fegyvernél kicsit jobbat kapnék és itthon is beszerezhető?

Üdv: Kölyök

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 01, 2006 12:37 pm

Kb egyharmadonként kell rakni a távtartókat. A lötyögéstől elmehet jól a bogyó. A hopupgumi végei annyira nem fontosak, mert nem ott találkozik a BB-vel. Tömítési problémákat hagyjuk, mert az csak az erejét csökkentené, de a szórás irányát nem befolyásolja.
A hopupgumi többféleképp nézhet ki. Ált. síma gumicső, nekem pl van benne a belső oldalán egy kerezstirányú dudor, de az a gspec egyedi gumija.
A csőcsere nem fog megoldani semmit. Azt mondjátok, hogy tök új a fegyver, tehát valami összeszerelési hiba lehet, ennyi idő alatt nem megy tönkre semmi.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 01, 2006 11:38 am

Helló mindenki!
Muord-al mi ápolgatjuk a szóbanforgó Tanaka M40A1-et, és én is megköszönöm a tanácsokat. Most pedig újra a tudásotokra lenne szükségem.
Szétszedtem a fegyvert. A helyzet a következő:
A belső csőtámasz vagy micsoda hogy ne lötyögjön belül, fogalmam sincs hogy mire gondoltatok hogy annak hol kellene lenni.... mindenesetre ha kiveszem, a belső cső lötyögy a végén lévő szerkentyűben.... na ezt most jól megmondtam de mivel japánul van a leírása ezért nem tudom hogy minek nevezzem. Na szóval ez normális? A hopup gumit sem tudom hogy hogy kellene kinéznie újonan... de ez mintha kopna a két végén mert ilyen szeletek le vannak "dörzsölve" rajta...
A cső belseje sértetlen és tiszta...

Szétszedés előtt még kipróbáltam az amlített BB-vel, green gas-al és 5 másodpercenként lőttem egyet.
50m-en nem lehet vele embert eltalálni... 3 BB pedig 20m-nél leesett... valamikor balra felfelé ment a lövés valamikor meg nagyjából oda ahova célzok de fölfelé csavart. Gondolom a hopup 50m-en már felfelé csavarja a lőszert, de ettől függetlenül még mindig olyan a szórásképe mint ahogy Muord leírta... tehát a "jobb lőszer" lehetősége kizárva.

Köszi a válaszokat!
(mégegyszer bocs a "nagyvonalú" szakmai kifejezésekért)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 28, 2006 10:00 pm

Ahogy olvastam, néha előfordul a Tanakákkal, hogy ki kell cserélni a hop-up gumit. Ha nagyon nem tudsz zöldágra vergődni a puskával, próbáld meg ezt (de ne ez legyen az első!):

http://www.evike.com/Merchant2/merchant ... gory_Code=

http://www.evike.com/Merchant2/merchant ... gory_Code=

A másik dolog, amire érdemes figyelni, hogy állítóleg JELENTŐSEN csökkenti a teljesítménybeli szórást, ha állandóan (akár 2-3 lövés után is) maximumra töltöd a tárat gázzal. Ezt leszámítva is érdemes egy kronót szerezni, és megnézni, hogy mennyi a változás lövésenként fps-ben.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 28, 2006 6:47 pm

Kösz a tippeket.
A fegyver tök gyári még, a PCS állitáson kivül nem volt még belepiszkálva. Max 100-150 lövés lett leadva vele.

- Lehet tényleg a hop-up gumi vacakol, mert nem sok minden változott attol hogy erősebbre vagy éppen gyengébbre tekertem, inkább mondhatnám csak roszabb lett tőle a szórás.
- nem arrébb visz, hanem szór a fegyver
- lehet tényleg gyorsan lőttem a lőszert, kipróbálom a nyugodtabb verziót, de engem elsősorban az oldalirányú szórás aggaszt, nem a függőleges.
- a csőhöz csak akkor nyúlok, ha minden más hiba lehetőséget kizártam. Mivel nem vagyok fegyvermester, kicsit félve szedem majd szét.

Máj. 1-én több időm lesz, tüzetesen utánajárok a felsorolt hibalehetőségeknek, de elötte szerzek normális lőszert meg greengast ugyanis a téli gázhoz már kicsit kezd meleg lenni, remélem ennyi is elég, hogy használhatová váljon a fegyver.

Még egy kérdés: mekkora szórással elégedjek meg 50m-en? Megfelel a 30cm átmérőjű kör?

MuldR, B@zs@ kösz!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 28, 2006 5:16 pm

Ekkora szórásképed akkor sem lehetne, ha cybergun bogyót használnál.
Hibák lehetnek:
-Amit MuldR is mondott, a belső cső lötyög. Ha cseréltél belső csövet, akkor megeshet. A belső cső távtartóit normálisan kell berakni, egyébként nagyon "belenghet" a belső cső.
- A hop-up gumid el van csúszva, ezért a hop-up teljesen működésképtelen (nekem volt ilyen, és tényleg gyalázat volt, ahogy lőtt).
- Ha csak ennyivel visz arrébb, de mindig kb ugyanoda, akkor nem ekkora a szóráskép. Csak azért mondom, hogy a lövések között ez tényleg nagy különbség (szerintem a fél méter is az).
- Ekkora szórást eredményezhet az is, ha gyorsan (5-10 mp alatt) lövöd a bogyókat, az ereje drasztikusan csökken. MuldR Kar leírásából 50-100 fps-t is tud lazán ingadozni.
- Koszos a hop-up gumi. Bár ha sokat lőttél így akkor már rég le kellett volna tisztulnia magától.
- Sérült, vagy gyárilag szar (ez utóbbit látatlanban is kizárnám, de bármi lehet) a belső cső. Ha az előbbieket végigellenőrizted, utolsó lehetőségként kapd ki a belső csövét, és lámpa vagy tévé felé fordulva nézz bele. Ki tudja?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 28, 2006 1:22 pm

Sziasztok!
A 44-en láttam egy UHC sniper puskát 30.000-ért. Ez minőségileg ennek a fórumank a témájába eső flinta avagy a kínai topicba kellene kerülnie? Lőtt már valaki ilyennel?

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 28, 2006 9:54 am

Helo!
Tanaka M40A1 gondom van. (még mindig) Lehet a fegyveres fórumra kellene irnom, de mivel sniper puska ezért ide esett a választásom...

Az a bajom vele, hogy szerintem nagyon szór a fegyver. 50m-en kb 1,5-3m átmérőjű kör a szórása. Azt a javaslatot kaptam anno a fegyveres fórumon, hogy állítsak az erején a PCS-el és akkor változni fog a szórásképe. Nos ez nem történt meg, kicsi, közepes ill full erővel is pontosan olyan pontatlan maradt. Ráadásul 10 lövésből 2-3 lőszer olyan gellerrel jön ki a csőből, hogy teljesen eltér valamelyik oldalirányba, még egy épületet sem találok el igy vele.
Állítom, hogy 30-50m-es távon a Classic Army AK-m ugyanolyan pontos, lehet pontosabb is és nincs 10 lövéséből 3 értékelhetetlen.

Állítólag 50m-en kb 30-50cm szórásnak kellene lenni. Esetleg a lőszer nem jó? Classic Army 0,28-as lőszerrel próbálgattam a snipert.

Igy egyenlőre elég használhatatlan a fegyver, vagy más sniper puska is hasonló találati megbizhatatlansággal működik?
Segitsetek pliiiz, hogy hogy lehet pontosabb a fegyver! Thx.
-M-

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 23, 2006 5:55 pm

Nah, a pisztoly topikból átfolyt ide egy téma, a redwolf leírása az aicsról.

Szal a történet így nézett ki:

Ugye a fegyver decemberben jött ki, a redwolfon november eleje óta preorderben volt, viszont a leírásában azt írták, hogy nincs benne hopup, hát természetesen van. Az aicsis topikok december közepi részei tele vannak ilyen kérdésekkel, hogy most van-e, vagy nincs-e... mostanra javították.
- A következő az fps, ez még mindig 395 szerintük. Mindenki más szerint egy 50-essel nyugodtan lehet feljebb írni. Namost ez érthető a japán 400 fps-es limit miatt, viszont a pcs miatt nem.
Ha már pcs. A mai napig nem írták bele, hogy van benne. LOL pedig ez komoly érv egy gázos sniper mellett.
- A következő a súly. Nem 4,5 kg, hanem 5,5. Ezt sem javították még.
- A következő a tárkapacitás, ez 29. Szerintük 27. Bár aláírom, ezt mások is elcseszik, ugyanis az aics-ban van egy biztonsági mechanizmus, ami nem engedi a töltött fegyverből kivenni a tárat, és sokan írják, hogy 30 a kapacitása, merthogy 29 és egy a csőben, de ezt pont nem lehet megcsinálni vele, mert nem tudod a töltött fegyóból a tárat kivenni, hogy utánarakj egyet. Csak nem gondolják végig a dolgot.

Más most nem jut eszembe. Mindenesetre ez elég ahhoz, hogy a sok nyálcsorgató AS-os (mint én is), jól elbizonytalanodjon. Akinek meg meglett, folyamatosan helyreigazítson.
Ha jól emlékszem a blowbackes dologgal is megkavartak valamit,mert abban még mindig zavar van, hogy van-e benne, vagy keverik a töltés indikátorral.Bevallom, én sem vagyok benne biztos, de szerintem blowbackes. Töltésindikátor meg tuti, hogy van benne.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 07, 2006 2:20 pm

Az egy stockhoz jó, nekem a VSR 280 volt. A 30 m is reális. Az, hogy mekkora tuningot tud elviselni, az csak a pénztárcádtól függ. A gyári szerintem max +15-20%-ot. Én nem kockáztatnék.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. márc. 03, 2006 6:24 pm

Üdv mindenkinek!
Madarason láthattatok (már aki ott volt) Egy ca m24-el.
Még nincs 1 hónapos sem.Szerintetek megfelelő, hogy alap állapotban max 30 méter a lőtávja?A hop-up-ot már beállítottam, és 0.25-ös bb-t használok.Valahol esetleg hallottatok-e valamit erről a fegyverről?
Mekkora tuningot tud elviselni, mennyire van "összerakva",stb...
Előre is köszi. :?:

Ja és VIS chronoja szerint 310 fps.
Weapons

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. márc. 01, 2006 6:11 pm

Regis! Állj be valaki mellé spotternek. Tekintettel arra, hogy mindenki nagyon szereti a szegény, védtelen snipereket támadni, többnyire csoportosan, sőt keresik is a snipereket, egy jó tűzerejű spotter elég nagyokat kaszálhat, miközben megvédi a szegény snipert.

Egyébként az alapvető tévhit a snipeolással kapcsolatban, hogy azt hiszi mindenki, hogy van akkora különbség a két stílus között, mint az igaziban. Pedig nincs.
A sniper fegyók többnyire max 10 m-rel lőnek messzebb, mint a jobb aegek, de általában kb ugyanakkora a lőtáv (csak épp 0,28-0,30-as BB-vel), csak azon a lőtávon sokkal pontosabb a sniper. Viszont egy ellentámadás során egy aeggel simán oda lehet locsolni a sniperhez a bb-ket.

Félreértés ne essék, nem szeretném senkinek sem elvenni a kedvét, csak azért mondom ezeket, hogy mindenki jól gondolja át a dolgot előtte, mert utólag esélytelen eladni a fegyvert. Szerintetek én mikor tudnám eladni a vsr-t 2khuf-ért, vagy akár 150-ért? Pedig már kb 270-be van...
Ez olyan, mint a kocsituning. Amit ráköltesz, a büdös életben nem látod viszont, tehát csak akkor tedd, ha tényleg örömet okoz.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. márc. 01, 2006 2:10 pm

AICS review-k:

http://www.digitalwastelands.com/phpBB2 ... .php?p=180

http://www.airsoftretreat.com/reviews/s ... =39&cat=23

este rakok még be egy jót.

A psg-1-es szintén nagyon szép fegyver szerintem, és híresen jó a csöve, sajna az aics-ról még nincs sehol normális range field test, úgyhogy nincs nagy összehasonlítási lehetőség.
A psg-1 egyébként aeg, csak egyes lövésre képes, és abból a szepontból fordítva műxik a többi aeghez képest, hogy előfeszíti a rugót, és ha lősz, oldja, az aeg meg ugye lövéskor húzza fel a rugót, és kioldja.
Ebben nem nagyon tudok tanácsot adni, mert ez kb olyan kérdés, hogy egy ferrari f50-est vegyél-e, vagy egy blackbird-öt. A magya kategóriájában mindkettő ott van a szeren, de teljesen mások.
Hogy melyiket választod, az ízléseden múlik, de számold bele azt, hogy:

- Gázost csak télen tudod használni, viszont kb 0-t kell költeni tuningra
- a psg-1-et fel tudod húzni (a legtöbbet 150-esről hallottam), jó sok pénzért, viszont aeg, télen-nyáron jó (és itt ugye akksi is van).
- Mindenki a fegyverre helyezi a hangsúlyt, pedig arra kb egyszer kell ilyen nagyot költeni, utána még viszi a lóvét a lőszer, mert ami ezekhez a fegyverekhez illő, az a straight, kb 4 ft darabja, a marui supergrade (asszem ez a neve, szintén kb 4 ft, illetve az aps2 super grandmaster, kb 6 ft darabja. Szal ez is viszi a lét rendesen, és kell, mert kb +50%-ot dob az össz lőteljesítményen a jó lőszer. Fel lehet fogni egyfajta tuningnak is ezen lőszerek használatát.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: szer. márc. 01, 2006 1:52 pm

Alapvetően semmi sem kell hozzá, ez az egyik előnye a gázos snipereknek. Megveszed, veszel hozzá gázt, rárakod a távcsövet, belövöd. Szobahőmérsékleten fog lőni kb. 550-600fps/.20-assal, green gas-al. PCS-t beállítod arra a teljesítményre (fps-re), amin a legkevésbé szór a puska. Elmész játszani, aztán anyázol, ha túl hideg van.

Vehetsz bele tuningcsövet, cserélhetsz hop-up-ot (ha találsz), meg kicserélheted a szelepszerkezet alkatrészeit acélra, már amennyiben az M700/M24 alkatrészei csereszabatosak az AICS-sel (valószínűleg igen) .

Kb. ennyi.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: szer. márc. 01, 2006 1:17 pm

a mostani játék után engem is elkezdett komolyabban érdekelni a sniperkedés (mily meglepő :) )

lényeg az hogy ezt néztem ki magamnak:

Tanaka M700 A.I.C.S.

Bazsa mi a véleményed róla? Mit tud egy ilyen fegyver és mi kell hozzá távcsövön kívül hogy használható legyen?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 28, 2006 10:45 pm

A PCS (Power Control System) nem új dolog, már az AICS puska előtt is szereltek vele Tanakákat (M40, M700, M24)...

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trasher kedd feb. 28, 2006 10:54 pm-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 28, 2006 9:51 pm

Nosh, a gáz téma. A hőmérséklet csökkenésével a gáz tágulása is csökken, szal hidegben természetesen gyengébbek, ha kicsi a tankja, be is hal. A VSR-11-et felejtsd el, legalábbis gázosban.
Sniper-gáz probléma:
Ha csak símán gázos a fegyver, snipernak azt is el lehet felejteni, ugyanis ha lősz, a gáz hőmérséklete csökken (a gáz folytáson való kiterjedésének következtében) + a tank is lehűl, tehát meg kell várni a köveztekző lövéssel, hogy visszamelegedjen, különben lásd fent.
Ezek miatt a gázos fegyver simán tud produkálni 100 fps ingadozást, ami ugye snipernél nem túl előnyös.
Mi lehet a megoldás?
A Tanaka kijött a pcs-el asszem csak az aicsban, de lehet, hogy már régebben is, mindenesetre ez a legújabb fegyverük, valószínűleg javítgatták a hibákat (ha voltak egyátalán). Ez egy kompenzátor, praktikusan egy folytás.
A probléma még itt is fenn áll, de vegyük figyelembe, hogy itt már nem a tankból terjed ki a gáz, hanem csak símán egy folytáson áramoltatjuk át (Joule-Thompson effektus, II-es, III-as főtétel, entalpia, szabad entalpia, entrópia ezeket kell átnézni, ha valaki mélyebben bele akarja ásni magát a probléma fizikájába, én itt nem fogom kifejteni, mert 3 szemeszternyi jegyzetünk szól erről, összesen kb 600 oldalon), és itt nem játszik szerepet a lehűlt tank.
Szal, ahogy végiggondoltam, a folytás után is esik az fps, viszont mindig csak ugyanakkorára, ergó stabil marad a szórás.
És tekintettel arra, hogy gyárilag 3,7 Joule-t produkál, szerintem simán belőhető viszonyleg stabil 3,2-re.

Összegezve, én nem vennék kompenzátor nélküli gázos fegyvert snipernek.

A másik a tél... hát igen, ez nyári fegyver, télre marad a spring.

Következő a tuning:

Itt egyszerűbb a rugós, mivel nagyságrendekkel több az alkatrész, ezeket nem részletezném, volt már egy párszor a topikban.
A gázosnál kb a szelepszerkezetet, hopup-ot, és a csövet tudod tuningolni, és kész. Plusz erő belevinni ugye e különböző gázokkal tudod belevinni, de alapból ezek a fegyók top (134A) gázhoz vannak gyártva, a gyártó erre vállal garanciát.
A gázok "erejét" a dobozán szokták feltüntetni (ha feltüntetik), mégpedig kg/cm2-ben. A top gáz kb 4-6, a hfc green 10, a redről fingom sincs, de ennek az alkalmazása nem túl széleskörű, ugyanis mindehol fps-limit felett produkál, az aics pl 5,5-6,5 J-t produkál, ez 0,2-es golyóval 780-850 fps (szokták a redet téli gáznak is hívni, pont azért, mert a hidegben a lecsökkent erejével már egy normális gáznyomást produkál). Szal ha nem 134a-val akarod használni, ahhoz kell a szelepszerkezetet megerősíteni, különben nincs nagy jövője a fegyvernek.

A tanaka kar98 az gázos, konzultálj MuldR-rel, hogy mik a tapasztalatai. Mondjuk itt a téli játékokon nem volt valami hatékony...

spring vs. gáz:

Ez a csata csak most fog szerintem indulni, mert eddig egyértelműen a spring felé dőlt a mérleg, a gázos mellett csak a kevesebb "fogyó" alkatrész szólt. De most, az aics... kíváncsi leszek.
Bocs az elfogultságomért, de van egy olyan tippem, hogy az aics lesz a legjobb gázos as sniper fegyver. Aztán lehet, hogy túl sok reményt fűzök ehhez a pcs szerkezethez, majd meglátjuk.
Én mindenesetre ha beledöglök, akkor is veszek egyet legkésőbb májusban.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8173 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra