Ksznjk FreePrivacyPolicy!
SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: vas. aug. 18, 2019 4:52 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 226 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Játszanál bio bb-vel a játékokon?
Igen, mert természetbarát. 78%  78%  [ 421 ]
Nem, nem foglalkozom a természettel 22%  22%  [ 120 ]
Szavazatok száma : 541
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. okt. 18, 2009 11:26 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

ez nem is kérdés ha egy játék bio.bb.-vel van kiírva akkor azzal és kész és az is rendbe van hogy van egy pár kiemelt pálya ahol elvárható (csak a bérbeadó fogja vakarni a felyét hogy mért van ott a bio két év mulva is és mivel mindig van rajta játék és bomlani nem szeret ezért lesz is akkor meg lehet magyarázni neki hogy ha az airsoftot váltja majd valami infrás cucc akkor az unokája talán nem látja a fehér kis golyókat és ő ezt majd megértően fogadja......) hogy azzal játszunk.De teljesen áttéríteni a népet még a bio bb ki forratlansága okán szerintem korai.

1. nem az a kérdés hogy milyen gyakori a szemüveg sérülése hanem hogy emeljük a kockázati szintet
2. nem az a kérdés hogy száműzni kéne a rácsos maszkot (ez nem kérdés) hanem hogy sokan játszanak benne,és mondják hogy más meg divatol a design-os lövészszemcsibe azt oldalról bekapja és voltaképp igaz.

3. nem az a kérdés hogy lehet e sima bb-vel is sérülést okozni hanem hogy a bioval sűrübben és nagyobbat
4. ki visz járművet a game-re ha utánna nagygenerál :evil:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. okt. 18, 2009 10:17 pm

Justice írta:
De mivel se betartatni, se elvárni nem lehet igazán, ezért nem lehet egyik napról a másikra változtatni a dolgokon.

elvárni el lehet, sőt! Ahol megköveteli a helyszín igen is kötelezőnek kell lennie...ennyi erővel a szabályok betartását sem követelhetjük meg.

Én továbbra is tartom a véleményem (akármennyire is egyetértek egyes biocuccok veszélyességével) hogy ha az a feltétel hogy bio akkor legyen bio. Betartatni meg nem kell megy ez magától ha megfelelő a társaság...sajnos még mindig itt kell tartani akármennyire is nem tetszik.

Szerintem sokan vagyunk akik nem szeretnének elveszteni kedvelt pályákat amiatt mert "nem tudjuk megkövetelni" esete áll fenn. Legyen kvázi "meghívásos" és ha így is valaki bebukik annak egy és utolsó esélye volt erre, többet én speciel nem lennék rá kíváncsi, irány a szégyenfal és kész.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. okt. 18, 2009 8:15 pm

Úgy gondolom, hogy nem túl gyakori a szemüveg keretének törése játék közben. És ha már az esélyeket nézzük, akkor amit általában használunk szemüveg, az nem ül teljesen az arcra, és bőven van rés, amin bármilyen bb simán bemegy. Na ilyet már többet is láttam. A rácsos szemvédelmet meg már alapból el kell felejteni a bb törés miatt.

A bőrbe lövésről: én sima bb-vel 215 fps pisztollyal, 5 cm ről lőttem combon magam, és úgy is sikerült lyukat ütnöm a szövetbe. Úgyhogy azóta vigyázok rátok is, és bőven betartom a rálövési távolságokat :D

Szélvédőt is lőttek már ki nem bio bb-vel.

Kicsit keményebb. Ennyi. A védelemről, és a megelőzésről ugyanúgy kell gondoskodni mint eddig. Technológiában is akadnak problémák, de azokat könnyebb kiküszöbölni.

De mivel se betartatni, se elvárni nem lehet igazán, ezért nem lehet egyik napról a másikra változtatni a dolgokon.
A részletekben történő bevezetés /szoktatás/ részeként, én a "nem épített környezetben" mindenképpen szorgalmaznám a bevezetését.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. okt. 18, 2009 5:02 pm

Hali!

Csak megerősíteni szeretném Trasher infóját...nekem a rétsági Dynamic Entry-n lőtték ki a lencsét a helyéről...pár hét múlva a kezemve vettem a szemüveget, és mintha valami belső feszültség lenne benne, szétpattant a lencse kerete...
Kicsit jobban megnézve egy BB becsapódási nyoma volt a törés szélén.
Azóta inkább 1200HUF-os munkavédelmit használok.

Csak óvatosan!

Kérdésemre a PTE-n elmondták, hogy ugyan meg tudják csinálni a különböző vizsgálatokat (gázkromatográf, HPLC, stb.) de egy reagens kit horribilis árban van - az én pénztárcámnak biztosan - így részemről ez ugrott. Az ÁNTSZ-ben ahogy valaki írta nem hiszem, hogy erre lesz kapacitás, illetve felszerelés (a pécsiből kiindulva).

Interpol
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 17, 2009 6:46 pm

psyhopatai írta:
A szemüveg széttörésről csak annyit hogy tesztelték a védőszemüveget már 4,5mm-es légpuskával lőttek rá, és nem lett semmi baja a szemüvegnek.

És a keretet is próbálták lőni? :wink:

Egy rakás kint lévő szemüvegnek (pl. Guarder) a kerete igen hamar törik egy erősebb találattól...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 17, 2009 5:26 pm

egyszerűen tul sok még a ? de az elv elméletben helyes!

Vissza a tetejére
Military Police

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 17, 2009 4:30 pm

A szemüveg széttörésről csak annyit hogy tesztelték a védőszemüveget már 4,5mm-es légpuskával lőttek rá, és nem lett semmi baja a szemüvegnek. Gyenge horpadás a lencsén (mint amit a bb is szokott hagyni), de semmi repedés nem volt. Ha azt kibírta, pedig az ólom, akkor ki fogja a bio-t is bírni.
A bőr alá befúródó bb pedig szintén elkerülhető, ha az ember nem félmeztelen játszik, egy szál mellényben. (láttam már ilyet). Még a sima bb is bőrbe fúródik ha csupasz részt kap (puha lágy részeknél) .

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 17, 2009 4:14 pm

Persze, a szemét is gond, de ne okozzon már problémát "egyszerre" több dologgal foglalkozni.
A BBBmax az egyetlen amivel eddig ilyen üvegbelövéses problémák felmerültek és a legtöbb helyről ki tiltották igen hamar. Továbbá az üveget azért képes betörni, mert maga az üveg is kemény, de ettől a tulajdonságától még nem fog a bőr alá befúródni, illetve egy rugalmas polikarbonát szemüvegen zökkenőmentesen átmenni. (Bár az sem kívánatos, hogy csak roncsolja, deformálja.)

Amúgy akik vittek el laborba bioBB-ket, azok mikor értesülnek az eredményről? Mikor teszik azokat közzé?

Vissza a tetejére
Csapatmoderátor

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 17, 2009 1:10 pm

Egyébként mennyire bio ez a cucc, a testben is lebomlik? :roll:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 17, 2009 12:49 pm

álszenteskedés az egész "nem érdekel a környezet meg ehez hasonló bla bla bla", egyszer lyukasztanak át egy ílyen szarral egy szemüveget lövik át a sensei maszkot és lesz tőle nyomorék egy életre aki kapta zakkant aki adta :wink: botrány ügyvéd média ki a fasz.. kell ez :idea:
majd ha gyártanak és csak azt gyártanak ami tuti akkor lehet erről értekezni addig meg foglalkozzunk a pályán hagyott szeméttel na az is eltart majd egy darabig!
a játékok 90%-volt létesítményekben zajlik ahol nem a bogyó hanem az illegális szem. lerakás meg az esti kur.. telepakolt eredménye a gond.
Tököl: nyomjuk a bio. BB-vel mert mi ugye faszák vagyunk (nyomjuk ki a bőr alol) tőlünk meg 300m-re driftel-nek a fas..kalapok :roll:

tesztkérdés megfogalmazása kicsit kampányszagu és ismervén a téma jelenlegi állapotát én pl. egyire se tudok voksolni!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gioconda szomb. okt. 17, 2009 1:58 pm-kor.
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 17, 2009 1:32 am

Kép

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: szer. okt. 14, 2009 6:02 am

Haliho!

Ha tetszik, ha nem, előbb-utóbb nálunk is kötelezővé teszik majd a Bio BB-t, mint más "normális" országokban.
Idővel egyre jobb minőségű és olcsóbb típusok jelennek meg a piacon, amint megnő irántuk a kereslet.
5-6 évvel ezelőtt a Marui és a Marushin BB árfekvésben kb. ott volt, ahol most a jobb minőségű Bio, néhányan mégis azt vettük, mert lényegesen jobb tulajdonságokkal rendelkeztek, mint olcsóbb társaik.

A legfőbb kérdés számomra az, hogy melyik gyártó tud ár/minőség viszonyban , megfelelően jól adagolható, tényleg biológiailag lebomló BB-t piacra dobni.
Jelenleg csak a Biovaltól tudtunk beszerezni hivatalos nyilatkozatot, arról hogy az általuk kínált termék megfelel az EU-s környezetvédelmi előírásoknak. viszont a 0.25-ös normál BBB lövedékel egyes fegyvereknek/táraknak adagolási gondjuk van.
A tanúsítványban nem szerepel a 0.27 BB MAX, az nem is biztos, hogy lebomló.
A G&G Natural 0.25 nekem elég jól adagol, és jó a lőképe is, de nem tudtunk kicsikarni tőlük egy hivatalos nyilatkozatot.
Ezeken felül egyenlőre még a Madbull Bio az esélyes, de azt még nem próbáltam.

Elég sok "humbug" Bio BB van a piacon, ami vagy egyáltalán nem lebomló, vagy csak szétmállik, de ugyanolyan környezetszennyező mint a normál BB.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WD szomb. okt. 17, 2009 7:25 am-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd okt. 13, 2009 7:10 pm

ócsó puska->híg tömeg-> nem tudsz teljeskörben eljárni...

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd okt. 13, 2009 5:43 pm

Szükség van erre a topicra, és szükség van a Bio BB-ra is. Csak azért mert mások parasztok, és nem érdekli őket a környezet...

Ahogyan a csalókat kiszűrték, a nem bio BB-k ideje is lejár majd. csak ne adjuk fel.

Személyvédelem: mindenki saját felelősségére játsza ezt a játékot, döntse el mit ér a testi épség. Sokszor sajnos még a térdvédőért, kesztyűért is könyörögni kell, de ez van. A javaslatom: EN 166 B norma bevezetése, kötelező gumis rögzítés, illetve valamilyen ruha anyagú maszk. (Én a motoros csuklyáűmat használm BMW... nagyon jó és talán párezer Ft volt. b kategóriás szemüvegek 120m/sec-ig védenek 3-4000Ft-ért nagyon jókat lehet kapni.

Fps limitet levinni nem kell, illetve felesleges, mert a hülyék ígyis-úgyis sérülést okoznak majd. :(

A mi feladatunk (illetve a Tietek!!! :D ), hogy helyes példamutatással jó játékosközösségeket neveljetek, akik megértik a játékot illetve betartják a szabályokat. A csalókat ki kell szűrni. Persze ők mindig lesznek, de nekünk ettől nem kell elkeseredni...

Lassú víz partot mos!!!

Vissza a tetejére

Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. szept. 30, 2009 4:11 am

Trasher írta:
Bioval .27, szeretettel az USA-ból is:

Srácok arcán látszik, hogy mekkora anyagi megterhelést jelent számukra az autóüveg kicserélése.
"Basszameg Bob, most fizethetek egy BigMac-et a John-nak ezért a szarért." :))

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 30, 2009 2:05 am

Bioval .27, szeretettel az USA-ból is:

Kép

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. szept. 27, 2009 2:54 pm

"Ausztriában szabadtéren CSAK bio BB-t használhatnak. Ez ott törvényben van meghatározva."

Nálunk is. Ebben a témában a környezetvédelmi törvény világosan fogalmaz...

Más kérdés ennek betartása.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd aug. 25, 2009 1:12 pm

BorgWarrior írta:
csak nem mindegy hogy a védőfelszerelésen keresztül okoz-e sérülést vagy nem. eddig az igen tűnik valószínűbbnek.

Ez így van, de eddig sok konkrét eset nem nagyon került elő.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd aug. 25, 2009 1:04 pm

Vivax írta:
baromira egyszerű a dolog. Ausztriában szabadtéren CSAK bio BB-t használhatnak. Ez ott törvényben van meghatározva.
a kereskedők legnagyobb örömére, mert egyenlőre más haszna szvsz nincs.

Vivax írta:
Sérülés: igen ez egy ilyen játék "kard által vész mind, ki maga is kardot ragad"...ergo benne van a pakliban.
Akinek nem tetszik az sakkozzon. :twisted:

csak nem mindegy hogy a védőfelszerelésen keresztül okoz-e sérülést vagy nem. eddig az igen tűnik valószínűbbnek.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd aug. 25, 2009 1:02 pm

Borisz: baromira egyszerű a dolog. Ausztriában szabadtéren CSAK bio BB-t használhatnak. Ez ott törvényben van meghatározva. Nem hiszem, hogy olyan távoli jövőkép az, hogy itthon is hasonló szabályozás léphet érvénybe. Előbb utóbb csak meg lesz reformálva a fegyvertörvényünk (pöhh) airsoft fegyverre vonatkozó része, és akkor 100%, hogy ezt a kérdést is feszegetni fogják.

Továbbá nem csak azt kell figyelembe venni, hogy mennyi idő alatt bomlik le, hanem, hogy eközben milyen és mennyi káros anyag szabadul fel.
Lásd gyerekjátékok...ott rendszeresen kerülnek a fogyasztóvédelemhez olyan játékok, amik a kölök nyálában feloldódó egészségre káros anyagokat tartalmaznak...de ebbe ne menjünk bele, csak példaként hoztam fel.

Sérülés: igen ez egy ilyen játék "kard által vész mind, ki maga is kardot ragad"...ergo benne van a pakliban.
Akinek nem tetszik az sakkozzon. :twisted:

Zárszóként...majd kifaggatjuk az osztrák ismerősöket...elvégre ők bisztos tudják. ;)

Jöhetnek a kövek! 8)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 25, 2009 1:01 pm

Az meg szerintem a szervezők feladatát nehezítené meg irreálisan. Így sem jut idő legtöbbször a kronózásra sem (ami azért fontosabb biztonsági rés, mint a biobb), képzeld el előtte, hogy "nekem 614 db 0,25-ös, meg 212 0,20-as kell, de csak tízezresem van tudsz visszaadni?" * 100 ember. Játék végéig eltartana a boltolás. :(

Talán utópisztikus vagyok, de nem lehet valamelyest felnőtt airsoft társadalmat elképzelni - hamár becsület alapú az egész játékunk - ahol ha azt mondja a szervező, biobb, akkor a legtöbben azt is hoznak? Ha 90% értelmes, és visz biot, akkor is már sokkal jobb a szennyezés helyzete.

Szerk: közben eljutott az agyamig, hogy fix db bb-vel kalkulálsz a limites játékon - ott valóban csak az otthoni munkáját bonyolítja a szervezőknek.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Csokáv kedd aug. 25, 2009 1:03 pm-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 25, 2009 12:51 pm

-Borisz- írta:
Egyszerűen képtelenség kiszűrni a bb-ket. Csak ilyen márkájú bb-t használhatsz, csak olyan grammosat... tudjátok ellenőrizni, hogy betartják ezeket a szankciókat? Ez nem olyan mint az FPS limit betartása / betartatása kronóval...

Egyszerű, a játékon csak a szervezőktől kapott BB-t lehet használni. A szervező meg beépíti a BB-k árát a belépés árába. Lőszerlimites játékra értem persze.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 25, 2009 12:38 pm

nem értem miért erőltetitek a bio-t...
Nektek fontosabb a természetvédelem mint mások testi épsége?

Egyszerűen képtelenség kiszűrni a bb-ket. Csak ilyen márkájú bb-t használhatsz, csak olyan grammosat... tudjátok ellenőrizni, hogy betartják ezeket a szankciókat? Ez nem olyan mint az FPS limit betartása / betartatása kronóval...

Mint írtátok is vannak "ál" bio bb-k, amik igazából nem is lebomlók csak annak vannak címezve... ezeket ki szűri ki?

Tomekk review-je engem meggyőzött arról hogy nem rohad be a megbontott bio bb 1 év után se, nem kezd el deformálódni... de a testi épséggel kapcsolatban viszont aggasztónak találom a fent leírtak alapján.
Tényleg ennyire fontosa bio???

A bio bb amúgy se 1 nap alatt bomlik le... úgyhogy az érdi erdő ugyan úgy teli lesz kis pici fehér izékkel.

Szerintem ez a bio téma csak felesleges erőlködés, és bevezetése többet árt a softair-es közösségnek mint használ.
Megjegyzem szép gesztus és mélységesen megértem azt a gondolat menetet amely elindította ezt a környezetbarát elképzelést, de az igazi környezetvédelem nem itt kezdődik és e téren az airsoftba a testi épség védelme előrébb való.

Vissza a tetejére
Military Police

HozzászólásElküldve: kedd aug. 25, 2009 8:42 am

alien576 írta:
akár "polgárőr" jelleggel odafigyelni, szemétlerakást, rendszámot lefényképezni, állampolgárilag feljelenti a szemetelőt, stb...

Ezt csinálom már jó egy éve a hatvani pályán és nem sok eredménnyel. Majdnem minden hévégén kinn vagyok a pályán és csak 2 fényképem van szemetelő civilekről, sajnos ahhoz hogy ezt megelőzze az ember akkor a hét minden napján kinn kéne lenni a pályán (arra meg nem mindenkinek van ideje). Egy év alatt annyit tudtunk elérni hogy az egyik leadott rendszám gazdája ki lett küldve a pályára hogy vagy elviszi a lerakott szemetet vagy fel lesz jelentve, hát elvitte. Különben nem kell messzire menni. Egy egy játék után több zsák szemét jön össze a parkolóból és a pályáról csak az ásványvizes flakonokból.Ha majd azt elérjük hogy az emberek úgy jöjjenek el egy játékról, hogy nem csináljanak maguk után szemetet, akkor már a javulás útjára léptünk.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd aug. 25, 2009 8:20 am

Én csak attól sírok, hogy egy alapvetően becsületre épülő játék esetében, mint az airsoft, azon kell gondolkodni, hogyan szűrjük ki azokat a faszokat, akik áttöltik másik zacskóba a bb-jüket, hogy így csaljanak :(

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd aug. 25, 2009 8:04 am

akár "polgárőr" jelleggel odafigyelni, szemétlerakást, rendszámot lefényképezni, állampolgárilag feljelenti a szemetelőt, stb...

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd aug. 25, 2009 7:44 am

Chrysto írta:
attól még a pályán ugyanúgy ott fog maradni az illegális szemét, csak az a mennyiség, amit én láttam az kb. 3-4 konténernyi volt. Előbb ezzel kéne kezdeni valami a kedves "szerveknek" és utána megkövetelni tőlünk a bio bb-t.

Ez így butaság, ne írj már ilyeneket! Nincs összefüggés a kettő között. Semmilyen szemét nem kell oda.

Játszunk bioval és segítsünk be a szerveknek, ha kell a pálya. Meg lehetne ezt oldani.

Vissza a tetejére

Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd aug. 25, 2009 7:13 am

WD írta:
A Bioval néha eltörik rajta.

Ez bezony probléma.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: kedd aug. 25, 2009 7:04 am

Haliho!

Gondolom nem arra akartál célozni, hogy nyugodtan szórjuk teli az erdőt szeméttel, mert mások is ezt csinálják, és megússzák?!
Egyébként magán a játékterületen kevés szemét, de rengeteg szétszórt BB van., mert az évek során azért elég sokat összeszedtünk már. Csak a bekötő utak, mellett felhalmozott lakossági, kommunális és egyéb hulladékkal nem boldogulunk, mert sokkal többet hordanak ki mint amennyit képesek vagyunk kezelni. Talán mostanában változni fog a helyzet, mert az Erdészet és a Rendőrség is rendszeresen járőrözik a területen, az illegális szemetelőket ha elkapják, alaposan megbüntetik. de a terület megtisztításában nekünk is szerepet kell vállalnunk.

A rácsot átlövés témában végeztem néhány tesztet:
CYMA AK-47, 430 fps, 40-80 cm távolságból. 0.25 Bioval és 0.25 Guarder BB-vel, több lövés közel ugyan arra a helyre.
-A fonott (nem préselt vagy forrasztott) acél rácsok esetében, ha 2.5-3 mm-nél nagyobb a lyukméret, és az anyagvastagság 0.8 mm-nél vékonyabb, akkor a normál 0.25 BB (Guarder 0.25) is átmegy rajta ( de jelentősen lelassulva, a mögötte lévő felületen már nem koppant) 10-ből 1-2X attól függ milyen szögben éri a lövés. A Bioval néha eltörik rajta.
Az általam tesztelt rács 3-3.5 mm lyukbőségű, gázlángon kilágyított, fonott acélrács volt.
-A 4 mm-es rácson úgy megy át mint kés a vajon.
-A Sensei rácsos maszk és az utángyártott gagyi kínai verzió is nagyon jól bírta, egy lövés sem ment át. Deformálódott, nyomot hagyott, de mind lepattant.
-A legolcsóbb policarb. szemüvegek lencséje is károsodás nélkül kibírták, még a kínai fegyverek mellé adott is, bár annak a kerete eltörött.

A 0.27-es BBMax-ból is van valamennyim, ki lehetne próbálni, de azt én nem fogom engedni a játékaimon.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 25, 2009 6:05 am

Ebben igazad van! Sajnos persze az illegális szemét is szépen visszaköltözik majd a pályára, ha összeszedik. Előbb az embereket kéne megnevelni! A szelektív hulladékgyűjtőket is szemétdombnak nézik a legtöbben..

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 25, 2009 5:57 am

Chrysto írta:
ott fog maradni az illegális szemét, csak az a mennyiség, amit én láttam az kb. 3-4 konténernyi volt. Előbb ezzel kéne kezdeni valami a kedves "szerveknek" és utána megkövetelni tőlünk a bio bb-t.

Sajnos az illegális szemetelő nem szól, hogy megy ki a pályára, mi szólunk, emiatt az airsoft-al szemben szigorúak, mert csak ott tud valamit elérni :!:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 25, 2009 5:54 am

El Santo írta:
Sűrűbb szövésű, strapabíróbb anyagú kivitellel ez nem fordult volna elő, mint ahogy találtunk olyat is kint, ami bírta gond nélkül.

Én pl. az érdi játékon két teli szájast kaptam bioval 0.25 bb-vel és mondjuk maszk nem volt rajtam csak Shemag vastagon és sokat nem éreztem belőle( szerencsére)! Shemag nélkül szerintem most - 1-2 foggal mondanám mindezt.. Kicsit visszatérve a környezetvédelmi szempontokra:
Sajnos játszhatunk mi bio bb-vel, de attól még a pályán ugyanúgy ott fog maradni az illegális szemét, csak az a mennyiség, amit én láttam az kb. 3-4 konténernyi volt. Előbb ezzel kéne kezdeni valami a kedves "szerveknek" és utána megkövetelni tőlünk a bio bb-t.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 24, 2009 9:49 pm

(350) 8)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 24, 2009 9:41 pm

FPS limit letekerése időszerű lenne amúgy is.
Rácsos szemvédő meg mindig is baromság volt. :twisted:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 24, 2009 9:36 pm

Min érdemes elgondolkodni?

- Fps limitek lefelé tekerése, úgyis tipikusan olyanoknak áll fel rá, akik nem ismerik a játékot, se a fegyvereket. (AEG 380, sniper 550, hehehe :twisted: )

- Szemvédők körüli szabályok szigorítása

- Rácsos szemvédő szigorítása vagy tiltása

- Bizonyos BB típusok nem engedélyezése (pl. CQB, járműves játékok)

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 226 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra