SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: pén. nov. 24, 2017 5:49 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Pomogácsok
HozzászólásElküldve: szer. márc. 01, 2017 7:02 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Üdvözlök mindenkit!

Egy ideje tervezem ezt a bejegyzést, de eddig jóformán semmi érdemlegeset nem tudtam volna ideírni. Ez idén megváltozni látszik.
A csapat magját ketten alkotjuk Kuvik kollégával. Az ismeretségi körből huzamosabb ideig nem tudtunk rászoktatni erre az életérzésre, életformára senkit. Számunkra az Airsoft nem csupán egy játék vagy kikapcsolódás. Számunkra egy tudat állapot. Ha belépünk egy kapun, átlépjük a pálya határát, azonnal átkapcsolunk, kikapcsolunk, bekapcsolunk. Átváltunk a szürke hétköznapból, kikapcsolunk és kilépünk a gondterhelt nyomasztó mókuskerékből, bekapcsoljuk a vadászösztönt.

Einon: 2007-ben kezdődött ismeretségem az ízével és a velejével a dolognak. Egy cimborám csomagtartójából előkerült egy JG G36C. „- Hát ez mi a picsa?” Bukott ki belőlem a döbbenet. Nem is azon, hogy G36C, hanem azon hogy JG. Régóta érdekeltek a lőfegyverek, kések így nem volt számomra ismeretlen a dolog. Cimborám elkezdett mesélni az Airsoft hogyanjáról és mikéntjéről. Én ittam a szavait a játékokról, a replikákról, a pályákról. Egy hónap múlva már az Izbég laktanyában találtam magam kezemben egy kölcsön AK 47. Mondanom se kell egyből megcsapott a lázadás íze. Nagyon kevés kellett ahhoz, hogy majdnem kettéfagyjak annyira hideg volt és fújt a szél is. Ahogy elkezdődött a játék ez semmivé vált.
Innentől teltek az évek. Nagyon sokáig egy Cyma M14 est nyúztam. Nem azért mert tetszett, hanem mert azt tudtam megvenni.
Kisebb nagyobb kihagyásokkal minden hónapban legalább egy „nagy” játékon kint voltunk. A nagyjáték max. 70 embert takart.
Pár év után egyedül találtam magam, elfogytak az emberek, kivándoroltak, új helyre költöztek, abbahagyták a játékot. Én is feltettem a polcra 2 évre a cuccaimat. Egészen addig, amíg meg nem ismertem barátomat, Kuvikot.
Kuvikkal talán 2011 ben kezdtünk el közösen tevékenykedni. Sikerült megfertőznöm nagyon hamar. Onnan tudtam, hogy örökre a rabja marad az Airsoftnak, hogy első játékán 3 órát őrködtünk egy kihalt épületben, egyetlen lövés vagy akció nélkül. Mindennél jobban élvezte, aztán ahogy fokozódott a helyzet annál jobban kezdett elveszni benne.

Csapat:
Kezdetben ennyi volt a „Nagy Csapat”. Két elhatározott és kitartó fószer akik ketten is képesek megváltani a világot, ha kell. Mivel mindig ketten voltunk csak játékon így nagyon nem mozoghattunk szabadon, mindig egy rajhoz csapódtunk, később mikor már elég rutinosnak éreztük magunkat bevállaltunk kezdőket, akiknek nem volt raja vagy tapasztalt játékos mellette.
Az újonc nevelgetés egészen nagyszerűen ment. A játékok végére mindenki kellemesen elfáradt, rengeteg sztorit gyűjtött. Ebből a tapasztalatból táplálkozva gondoltunk egy merészet.

2016 év elején elkezdtem a cégnél ahol dolgozom játékokat szervezni. Budapest közeli cég vagyunk és tavaly felfedeztem, hogy nyílt két új pálya is egészen közel hozzánk. Az oktatás és fegyverhasználat súlyát levették a vállamról így a többi gyerekjáték volt. Első alkalommal, 12 fővel sikerült kezdenünk, de a létszám a következő játékra épphogy elérte a hetet. Nem adtuk fel és folytattuk. Egy év alatt kialakult egy olyan kemény mag, akire mindig lehetett számítani. Elég „intenzív” CQB kiképzést kaptak. Az elején csak esztelen metélést élvezte mindenki. A harmadik játékra már elhalt az újdonság varázsa. Minden alkalommal újabbnál újabb és bonyolultabb feladatokat kellett rájuk bízni. Szépen fokozatosan a „Tank” szerepéből visszaléptem a vezető szerepkör felé. Mára ott tartunk, hogy elég, ha hátulról osztogatom az észt és mindenki tudásának megfelelően végrehajtja a kapott utasítást.
Elkezdett egy olyan csapat kialakulni, akikben végre ugyan az a tűz ég mint bennünk.
Lett három saját nevelésű új csapattagunk, akiket bátran elvihetünk egy nagyobb játékra.
A szerepkörök még alakulóban, nagyon izgatott és kíváncsi vagyok a csapat miatt. Kíváncsi vagyok, hogy fognak fejlődni, kinek mi lesz az ereje, gyengéje.

Kettőnk közül Kuvik a taktikusabb, agilisabb, jobb helyzet felismerő. Jómagam tényleg egy „tank” vagyok. Lomha, hangos, veszélyes. Ezt kihasználva elég könnyen megtudjuk oldani néha a legváratlanabb szituációkat is. Nem egyszer tartottunk harcálláspontot ketten 3 raj ellen. Én zajt csapok, elterelek, Kuvik addig megkerüli a kialakult helyzetet és élvezi a dobatás minden egyes pillanatát.
Az évek során rákellet jönnünk, hogy a „Jobbra át, Balra át!” nem a mi világunk. A lázadó oldali gerillaharc és amint mondtam rengeteg rajjal és játék stílussal való találkozás után mára elmondható rólunk, hogy dörzsöltek lettünk.
Nem vagyunk mindenhatóak. Van alkalom, hogy a visszaálló ponton csak annyit kérdeznek: „- Ti már megint itt vagytok?”
Igen ott vagyunk és megyünk is vissza amint lehet!

Felszerelés:

Einon: A&K M4 CQB + CA M203, KJW KP-08, AGM 003

Kuvik: Cyma 005 (M4 CQB) + CA M203

Raj: Cyma M4, Cyma AK 47 Tactical, JG Aug 1

Ruházat:

Einon: PMC/Civil

Kuvik: teljes OD/Civil

Raj: Minél szakadtabb civil. A megtévesztés kedvéért. Később persze valami formát öntünk bele.

Találkozunk a pályán!
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra