SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: csüt. jún. 21, 2018 11:02 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 556 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 18, 2006 11:36 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Idézet:
Szerintem meg az lenne a nagy fíling, ha a zombik fegyvertelenek lennének, és hordákban rohannák le a springes/GBBs embereket.

Ez tök jó ötlet!

Persze szigorú lőszerlimittel. Ügye egyik zombi sem szeretne golyózáport kapni az esetleges koncentrált spring és AEP/GBB-kből. Fejenként 20-50BB. Annyi tárba rakja bele, amennyibe akarja, tudja. Oszt gó! A végső robbanás elől menekülő, lőszerhiánnyal küzködő túlélők tényleg futhatnak az életükért! :twisted: :twisted:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 18, 2006 10:22 am

1 zombi biztos lesz, mert ha kell én szivesen kezdek zombiként.... BRAIN...BRAIN :vom:
Megoldható, hogy egy rajban azzal kezdi valaki, hogy együttmozog az élőkkel, aztán egyszercsak elkap valakit egy jelre, és akkor máris van 2 zombi. (A szervező tud csak róla, hogy ki az, ill. hogy melyik rajban van az elölre kijelölt ember/ek... a lehetőségek határtalanok)
Gyenge idegzetűeknek nem célszerű szúró-vágó ezközt magukkal vinni. Lehet, hogy amikor az eddig normális csapattárs üvöltve elkap, valószínűleg csak csendben elájulok :) de előfordulhat az is, hogy az életösztön lesz az erősebb és... megint csak elájulok. :))

Zombi "szakirodalom": Játékonként és filmenként elég változó, mostanában egyre többet használják azt, hogy az agyat kell elpusztítani. A közvetlen fejlövést viszont szeretném azért elkerülni, ezért nyugodtan tehetnénk bele egy olyan csavart, hogy a szivet (testet) kell meglőni. Persze ez nem a végleges kiiktatás, arra ott a medik mindenféle anyaggal.

Erősen támogatnám én is a GBB/NBB/spring ötletet, zombik meg fegyver nélkül. Előkerülnek a 3000Ft-os kinai csodák a láda sötétjéből, nekem is van 2db spring G36C, és nem sajnálnám odaadni ha valaki nem tud szerezni a játékra. Vinnék még 1-2 vacak pólót amit fel lehet kicsit javitani szakítással, sárral, némi piros festékkel, stb... Szóval nem veri az ember nagy költségekbe magát. + a fehér porvédő maszk (1-200Ft?)

Futhatnak a zombik: szakirodalom :) : Holtak Hajnala film, aszem abban volt ahol futottak, és nem vette el a zombis feelinget a futás bevezetése.

Az igazán élvezetes zombis játék olyan szerintem amikor majdnem a zombik "nyernek" a végén, csak 1-2 túlélő van. ...és jöhet a boldog happy end, szereplők, majd egy villanásnyi bevágás, amiből kiderül, hogy a veled együtt megmenekült társadon van egy karcolás... :shock:

Bocs, kicsit megint bő lére eresztettem, de elkap a hév ha "zombit" hallok.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 18, 2006 9:53 am

Idézet:
És ki vállalná így be a zombi szerepet?

Én benne vagyok hogy fegyvertelen zombi legyek.

Ám az eredeti Biohazardban úgy van ez megoldva hogy 2 menetes a játék. Így egyszer az egyik fél a zombi a másiknál pedig cserélnek.
Ez így lenne tisztességes.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 18, 2006 8:02 am

Jack Bauer írta:
Van egy dilemmám!

az elöbb waxx és Trasher erre már tett javaslatot:

- Kiegyenesített kasza
- Gereblye
- Szívlapát

:twisted: :twisted: :twisted:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 18, 2006 7:10 am

Van egy dilemmám!

Úgy tudom a zombikat úgy lehet likvidálni, ha nyakuk elválik a fejüktől, vagy gerincvelőjüket erősen elválasztják a további működéstől.

Legalábbis a szakirodalim szerint (resident evil) ez a megoldás. Ezt, hogy oldjuk meg? :lol:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 17, 2006 9:58 pm

Szívlapátot kihagytad! :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 17, 2006 9:54 pm

szerintem se kene a zombiknak fegyver, viszont lenne naluk kiegyenesitett kasza, meg gereblye. :))

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 17, 2006 9:19 pm

:lol: :lol: :lol:
És ki vállalná így be a zombi szerepet?
:lol: :lol: :lol:

Egyébként tényleg az lenne az igazi.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 17, 2006 9:11 pm

Szerintem meg az lenne a nagy fíling, ha a zombik fegyvertelenek lennének, és hordákban rohannák le a springes/GBBs embereket. :D :twisted:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 17, 2006 8:25 pm

A spring/AEP/GBB/NBB kérdés nekem kerek két hét dilemmát okozott, mert valóban az lenne a feeling, ha a zombik ilyenekkel nyomulnának, a behatolók meg természetesen fejlett technikát, azaz bármit használhatnak. Ez volt az első gondolatom, de sajna nem mindenkinek van több fegyvere, és nem lenne igazságos ha csak azért nem tudna játszani bárki is, mert nincs két fegyvere.
Szvsz a zombikat nem nagyon kell félteni hátrányügyileg, ugyanis, ők bekempelve, vagy legalábbis pozícióból várhatják a behatolókat, rengeteg célpontjuk van az elején, és ők tudják, mire számíthatnak. Gondolok itt arra, hogy tudják, hogy kb merre fog mozogni az ellen.
A végén meg az az előnyük, hogy rengetegen vannak (ez lehet hátrány is).
Azért nem szeretnék oda-vissza gyógyulós szabályt csinálni, mert úgy szinte biztos, hogy siker a vége (előbb vagy utóbb felrobban mindegyik pont). Így viszont a játék végéig nyitott marad a sztori, és három befejezés lehet:
-Nem sikerül mindet felrobbantani
-Sikerül felrobbantani, de a túlélők nem érnek ki
-Sikerül felrobbantani és lesz néhány túlélő
Így szvsz kicsit izgalmasabb mindkét félnek a vége is.

A gyáras epizód valószínűleg mindenkinek egyes lövéses lesz. De az majd kialakul a tinnyei tapasztaélatokból.

A last man standing módnak szerintem nagy előnye, hogy a játékosok végig motiválva vannak.

Jah, egyébként ma kint voltam a pályán, csináltam pár képet, este felrakom ftp-re.
Térképet is elkezdtem skiccelni, de a tulaj mondta, hogy ezen a héten szerez helyszínrajzot az önkorményzattól, és elküldi emilben.
Egyébként a pálya csupa bozótos (de áthatolható bozót, illetve magas fű, bogáncsos), kb 10 kisebb (30*15-ös) tisztással, asszem 4 vagy 5 hangárral (olyan, mint az érdi domb alatti, csak ezek duplák). Addigra egy-két ilyen hangár tetejére lesz kiépítve homokzsákos bázis. Van egy-két szakadt verda, egy épület (kb mint a szentimrei kisépület). Nagyon bújkálós a pálya, de nem nehéz a terep, szal nem valószínű hogy emiatt lelassul a játék.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 17, 2006 2:46 pm

A Kokainháború 2 elég keménynek ígérkezik, ha szeptembertől-októbertől tart majd! =)

A zombis módhoz valóban a spring/AEP/GBB/NBB/EBB fíling menne jobban.

Az is jó ötlet, hogy a Medic tudja visszaváltoztatni a lövéssel kiütött zombit, s véglegesen kinyírni is. Viszont a tengerészgyalogosok-at a medic ne tudja felgyógyítani. Ha meghal, akkor zombi lesz 1 perc múlva, hacsak nem ér oda egy medic és nem gyógyítja 30 mp-en belűl.

Ez akkor érdekes, ha egy medic van és 2-3 haldokló zombivá váló katona! Akkor biza szaladás, vagy gyorsan a legközelebbit ellenszerezni, majd futás.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 17, 2006 12:45 pm

Apropó, részünkről két játék van tervbe véve:

- Falludzsa Ostroma (CQB, helyszín-időpont bizonytalan)
- Kokainháború 2. (Érd, szept-okt )

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 17, 2006 12:38 pm

Bár nem rajongok ezért a játékmódért, de a zombis fílinghez kozelebb lenne, egy occsó springes cuccokkal, GBB/NBB/AEP pisztolyokkal nyomott játék, az utolsó emberig. :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 17, 2006 11:44 am

Szabályrendszer:
- Hááááát.... az eredeti Biohazardhoz semmi köze, de ha ugy fogom fel mint mutáns-vadászat, akkor emészthető számomra. (A lényeg ugyis a "last man standing" érzés)
- Limitált lőszer: Szerintem a zombi/mutáns nyugodtan tárazzon, ugyis csak 1-es lövése van, meg nem futhat. Ez elég hátrány számára.
- Mutánssá válás: igen ez kicsit buktatós, mert képzeljük el, hogy egy csapat bentragad egy szobában, kilőnek egy emberüket a mutik aki 1 perc után felkel a szűk helységben mint enemy :) Az 5. 1mp-es éledés után már érthető a probléma aszem. Erre jó lehet a megsemmisitő kapszula, antiszérum mittomén : 30 mp-ig egy élőnek meg kell érintenie az átalakuló mutit és ha sikerül, akkor a mutáns fehér kendőt ölt és kihúz a megsemmisitettek respawn pontjára, ahonnan megint játszhat. Esetleg a mutáns is dönthet úgy, hogy inkább a respawn pontról respawnolna (önként).
- Medic: pl. Csak ő semmisitheti meg a mutánsokat végleg, esetleg ő kutyulhat valami ideiglenes védőszert és akkor tényleg csak a 2. találat után válik muti az emberből. A fehér karszalagokat nem felköti, hanem leveszi sérüléskor a játékos. Elcammog a medichez és az beoltja (azaz felteszi neki a karszalagot), persze a medicnek nincs végtelen számú védőoltása és pl az ember csak 2-3 szérumot bir ki. (stb, sok lehetősége lenne, fantázia kérdése).
- Maszk: a pormaszk szerintem tesztelésre éppen elegendő megkülönböztetés.

Minden játékterved érdekel, csak legyünk túl egy tesztjátékon.
Amint le vannak fixálva az alap szabályok tedd közzé kérlek!
Üdv!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. júl. 16, 2006 4:44 pm

Nah, megvan a helyszín, és az időpont, a héten ki is fogom írni a játékokhoz, csak még csinálok a pályáról egy-két képet, és azt is felrakom majd ftp-re. Aug. 25-26-i hétvégén lesz valamelyik nap, tinnyén (hajrá üvegtigris).
Először egy zombis módot fogunk végigjátszani. Azért írom ide előbb, hogy hátha elindít egy kis vitát, ami alapján még tudok változtatni a kiíráson (meghirdetés után már nem fogok változtatni).

Szal a lényege az lesz, hogy kis létszámú zombi csapat lesz, akik védik az elején az egész ojjektumot. Mivel egyetlen bejárata van a helynek, ebből nem lesz probléma. A kezdő zombikra valószínűleg fel fogok kérni egy vagy két jó csapatot, akik biztos, hogy gondoskodni fognak róla, hogy sok áldozat essen a behatoláskor. :twisted:
Játékosszámtól függően lesz 1-3 pont a pályán (amúgy 11 Ha a pálya, az kb érd teljes), amiket sorrendben kell megsemmisíteni, ennek a módja az lesz, hogy bemegy a csipet-csapat, és beindít egy kb negyed órás időzítőt, ami leállítható, tehát védeni kell a pontot negyed óráig. Most intézem a pirotechnikát (hivatásos pirotechnikussal), szal ha minden jól megy látványos is lesz a pont megsemmisítése. Végig kell haladni a pontokon, és ha megvan, akkor az utolsó pontnál (valószínűleg a pálya legtávolabbi pontjánál) olyan fél órás időzítő lesz, amit már nem lehet leállítani, így lesz a csapatnak fél órája elhagyni a területet, mielőtt az egész repül.
Ez lesz a behatolók feladata.

Zombik kizárólag egyes lövéssel (egyszerre egy BB a levegőben) "sebeznek". Nem futhatnak. Akit eltaláltak zombi lesz. Így eleinte úgyis hullani fognak az emberek, mint a legyek, a végén viszont már tudnak majd rendesen nindzsázni.

Még pár kérdést nyitva hagytam, ezeket szánom vitatémának:
- zombivá válás: itt két lehetőségre gondoltam. Az egyik, a realisztikusabb (máramennyire lehet egy fantázia játéknál realisztikusságról beszélni :) ), hogy akit eltalálnak, leül, fehér kendő, és egy perc múlva zombi lesz. Ennek azt a veszélyét látom, hogy ha egy csapatot megtizedelnek a zombik, és a csapat nem mozog tovább, iszonyat nagy hent alakulhat ki, és az ilyen ált elég komoly anyázásba szokott torkollni. A másik, hogy lesznek (sok) megjelölt zombi respawnok, amik érintősek. Nekem az első jobban tetszik szvsz.
- zombik már nem tárazhatnak újra (ti: hülyék hozzá). Erre azért gondoltam, hogy bele lehessen vinni egy kis limitált lőszeres dolgot is.
Itt komoly buktató, hogy úgyis fognak. :? Meg ugye a lowcapesek hátrányban vannak.
- Medic legyen-e. Szlovákiában jól működött, hogy a játékosoknál levő fehér szalagot rájuk kötötte a medic, így mindenki túlélt egy találatot, itt is gondolkoztam rajta, itt csak a játék jellegéből adódik, hogy olyan hülyeségnek tűnik. Mindezek mellett jó lenne rendszeresíteni Mo-n is ezt a fajta medicezést, mert jó szvsz.
- Mi jelölje a zombikat. Én arra gondoltam, hogy lesznek fehér pormaszkok. Szerintem jó, elég feltűnő, minimálisan, de véd a BB-től. Párásodni nem nagyon fognak miatta a szemcsik, mivel a zombik úgysem futhatnak. De ha párásodik, az sem gond, ha nem látnak az emberek olyan tisztán, még "zombisabban" fognak viselkedni. :twisted:

Asszem mindenhez tudtam pro és kontra írni.

A zombik "visszagyógyítását" én elvetettem magamban, mert bizonyos létszám felett nehéz az ilyen jellegű bonyolításokat irányítani, és erősen benne van a pakliban, hogy elfogynak a zombik. Így, hogy kevés zombi kezd, és kevés ember éli túl, így van egy folyamata az átállásnak (nincs benne oda-vissza), így a két legroszabb, ami történhet, hogy vagy nem éli túl senki (ez kontrollálható a megfelelő számú megsemmisítendő céllal), vagy túl gyorsan végigmennek a behatolók a pályán (ez szintén az előbbi módon szabályozható, illetve a kezdő zombik pont ezért lesznek egy összeszokott jó csapat, vagy kettő, akik tuti gondoskodnak arról, hogy kevesen éljék túl a dolgot). Meg a zombis játéknak alapból is last man standing az alapkoncepciója.

Remélem kialakul egy kis konstruktív vita a dologból mielőtt kiírom a játékot (szerintem kedden vagy szerdán fogom, ha megvannak a fényképek).

Egyébként ezt három részesre tervezem, ha bejön a népeknek, a köv. rész egy gyárépületben lesz "A kaptár" címmel és jelleggel. Na, az egy nagyon durva hely, szal ha ez bejön, attól kifekszenek az emberek, és a harmadik része valószínűleg érdre kerül egy szörnyvadászatos játék lesz, valószínűleg "Stalker" címmel (a far cry-os, tudom, hogy nincsenek összefüggésben, de hangulatilag stimmelnek).

Ezen kívűl meg szeretnék még csinálni egy fegyencjárat fantázianévre hallgató dolgot is, ez nemrég jutott az eszembe. Itt egy kisebb csapatot kéne egy nagy területen átkísérni (egyik részről), illetve megszöktetni(másik részről). Csé VIP-es jellegű, csak itt szöktetni kell, nem kinyírni. Ez még 0.0.1-es béta verzió, szal még csak az alapötlet, a részleteket még ki kell találni, de ez kb jövő tavaszra kerül, szal még van idő. :)

Nah, asszem beharangozónak ennyi elég volt.
Vélemények?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: pén. júl. 14, 2006 8:31 pm

Háhh, végre megtaláltam a nekem való játékot... Élőholtak, p90, shotgun, nem is lehetnék ettől boldogabb, persze szívesen lennék Stubbs the Zombie is...

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 10, 2006 7:26 pm

SZU írta:
Mondjuk a zombiknak valami világos T-shirtöt is fel kell venni, szal nem lesz probléma az azonosítással. + ha valaki fegyvertelenül rohan feléd nyújtott karokkal és "Braaain" hörgéssel, azt feltétlen lődd fejbe! ;)

vagy tesztnek egyszeruen a piros karszalagosok lesznek a combik.

Blááájen? oke. :))

jaes, ha nincs zombie maszk, akkor frankon egy katonai bazis/lakatanya teruletere veletlenul ejtett virusbomba tuleloit kell betakaritani, mikozben azt a sajat csapataink altal infiltraljuk.

a lehetosegek vegtelenek. Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 10, 2006 7:16 pm

waxx írta:
de azert valahogy meg kell am kulonboztetni oket a jatekosoktol. ;)

Mondjuk a zombiknak valami világos T-shirtöt is fel kell venni, szal nem lesz probléma az azonosítással. + ha valaki fegyvertelenül rohan feléd nyújtott karokkal és "Braaain" hörgéssel, azt feltétlen lődd fejbe! ;)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 10, 2006 6:54 pm

SZU írta:
...de a zombimaszk helyett legyen elég a sima maszk is!

de azert valahogy meg kell am kulonboztetni oket a jatekosoktol. ;)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 10, 2006 6:43 pm

Az elesett bajtársakat felfalják ügye? =)

Egy ilyen játékban benne vagyok én is. Akár zombiként, akár menekülő emberként is. De a zombimaszk helyett legyen elég a sima maszk is!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 10, 2006 3:27 pm

A konkrét ilyesztgetést éjszaka szerintem nem ajánlatos...
mert magamat ismerve lehet hogy úgy megijedek hogy nem elfutok hanem összeszarom magamat és ezzel egyidőben ütök és rúgok...
Volt már ilyenre példa... és gondolom van még rajtam kívül is ilyen pszihikai tulajdonságokkal rendelkező emberke.

De a Biohazard szabályai szerint pl. a zombiknak tilos kommunikálniuk egymással, nem használhatnak taktikákat, nem bújhatnak el (hogy lesből támadjanak).
A rémisztgetős hangulathoz nekem elég a maszk meg némi zombis szerepjátszás. hrrrgg..... aaaaaaggggyy............ szóval ahogy a normálisabb zombis filmekben :)) a zombik viselkedjenek zombisan, bojongjanak céltalanul és ha valakit meglátnak minden logikát és taktikát elfelejtve támadják az illetőt.

Ha valaki összehoz először egy Biohazard szabályú zombi játékpróbát az szóljon (nem kell, hogy legyen zombimaszk meg ilyesmi)!!! Addig is beszélhetünk itt erről hogy ilyen meg olyan jó lenne... de előbb ki kellene próbálni az eredeti ötletet, hogy legyen mire építeni!!!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 10, 2006 3:22 pm

Hát egy Dudikoffos C kategóriás amcsi akciófilmet bármikor össze tudnánk ütni...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 10, 2006 3:19 pm

Esetleg lehetne egy őrült tudós, aki a legjobban felfegyverzett, és még ráadásul egy eszközzel is rendelkezik, amivel zombit tud létrehozni a laborban, és a játék célja a labor lividálása, illetve megvédése.

Filmet mikor forgatjuk? :lol:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 10, 2006 3:10 pm

Éjszaka még fejeseket is nehezebb lőni direkt, szal ez a része is nehezebb! =)

Meg aztán a zombik lehetnek szenyák is.
Itt egy csörgő bokor, ott meg egy lapuló zombiszakasz. A kalandor odamegy a csőretöltöt pisztolyával a csörgő bokorhoz, hátulról meg elharapják a gigáját!

S persze lehetnek direkt ijesztgetős zombik is. Inkább lelöveti magát, de berosáltatja az embert egy hangos BUU!-val. =D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 10, 2006 3:01 pm

FÉlek, ha egy épületben egy zombi álarcos elémlép, nem tudom hirtelen felmondani az AS szabályzat odavonatkozó szabályait és 4 lépésről lőnék bele a GLOCK-al, majd gatyátcserélnék :lol: :lol:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 08, 2006 8:37 pm

ésakkor még 1 hét mulva is úgy ébrednél: AAAAAAAAAAARRRGGGGHHH!!!

És megnyugodva dölnél le mondván, hogy csak roszz álom volt a zomibkkal.

Aztán feltünik valami furcsa...
Valami nem stimmel...
Az emlékezeted 1 pillanatra kihagy és újra otthon érzed magad pilipócson disznóvágás után...
Ott volt ilyen szag...
Aztán meghallod mellőled a jellegzetes hörgő sziszegő hangot...de akkor már véged...

A melleted fekvő kedvesedből lett zombi csak két karmolást tudott ejteni rajtad, de az elég volt ahhoz, hogy téged az utolsó embert is 2perc alatt megfertőzzön a VIRUS.

(meghaltál. lapozz a 249.oldalra a végkifejletért... :) )
üdv humánok...
Kittenz rulz the world

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 07, 2006 11:19 am

Idézet:
Egyébként milyen szinten ilyesztgetős játék lehetne ez egy éjszakai/szürkület gémként! =D

MUHAHAHHAHAHAAAAAA!!!! :gonosz:
Eszméletlen jó lenne!!!!!!!!!!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 07, 2006 10:59 am

Muord írta:
DE. Nem vagyok biztos, hogy egy sorozatot meg tudnék számolni miközben akció van és zombit vagy vámpirt játszok. Főleg ha az a fejemen kopogna a maszk mellett :D. Szerintem a mellkas lövés elég. (Fej, végtag nem számit.) Az kiüti egy időre a rémet. Ott fekve könyebb a mp-ket számolni. Legfeljebb jönne közben egy emberke karóval vagy egy antiszérummal, kinek mi tetszik.

Sorozat tilos, szal ez nem vészes. A végtaglövés immunitás nem rossz gondolat. Szal, akit melbbe, hasba, vagy fejbelőnek, mondjuk ráduplázva (tehát minimum 2x eltalálják), akkor az Knock Outol, lecsücsül. Aztán a szérum/karós ember, menjen oda és tegye a dolgát, ha hagyja a többi vámpír, zombi! =)

Egyébként milyen szinten ijesztgetős játék lehetne ez egy éjszakai/szürkület gémként! =D

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SZU pén. júl. 07, 2006 12:21 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 07, 2006 10:11 am

Idézet:
A szimplán lövésszámlálás jöhetne még szóba. Azaz, becsületes emberek játszanak együtt, akkor becsületesen számolja a rajta koppanó BB-et (tehát nem fej, hanem bárhol), s ha eltalálják x-er, akkor kampó.

Ügye, aki biztosra megy, az azt mondja egy zombira ráküld egy fél tárat, akkor a 2 tár lőszerrel nem megy sokra! =)

A becsület az természetes. DE. Nem vagyok biztos, hogy egy sorozatot meg tudnék számolni miközben akció van és zombit vagy vámpirt játszok. Főleg ha az a fejemen kopogna a maszk mellett :D. Szerintem a mellkas lövés elég. (Fej, végtag nem számit.) Az kiüti egy időre a rémet. Ott fekve könyebb a mp-ket számolni. Legfeljebb jönne közben egy emberke karóval vagy egy antiszérummal, kinek mi tetszik.
Még mindig azt mondom az eredeti szabályokat próbáljuk ki, minimális változtatással. pl: Lehessen kamerát és fényképezőgépet használni. :? :D (Hogy miket ki nem találtak, meg ha jól olvastam csak előzetes engedéjjel lehet felhasználni a szabályokat. copyright. :shock: :vom:

Szal. összegezve, ha valakinek van kedve/lehetősége szervezni valami hasonlót, az szóljon és kipróbáljuk! Remélem leszünk egy páran... 15-20 ember már tesztelheti a szabályokat. (Épületben lehet, hogy kevesebb is elég.)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 07, 2006 9:55 am

SzpecNaz írta:
Hát igaz hogy nekem maszkom van de még a 240 fps-es fejlövést sem vállalnám be 20m-ről. A fejet hagyjuk ki a találatokból... :wink:

Azért attól már nem kellene félni. A maszk/arcvédő erre a játékmódra evidens, hogy kötelező lenne. Ha egy tuning AEGet megfog, akkor mi a baj a 240fpsel? Ha a maszk mellett talál el (tarkó, fejbúb, homlok, fül, nyak), biztos kellemetlen, de nem annyira. Azért valami esély kell a vámpíroknak/zombiknak is.

A szimplán lövésszámlálás jöhetne még szóba. Azaz, becsületes emberek játszanak együtt, akkor becsületesen számolja a rajta koppanó BB-et (tehát nem fej, hanem bárhol), s ha eltalálják x-er, akkor kampó.

Ügye, aki biztosra megy, az azt mondja egy zombira ráküld egy fél tárat, akkor a 2 tár lőszerrel nem megy sokra! =)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 07, 2006 9:31 am

Hát igaz hogy nekem maszkom van de még a 240 fps-es fejlövést sem vállalnám be 20m-ről. A fejet hagyjuk ki a találatokból... :wink:

Meg talán előbb tényleg egy az egyben ki kellene próbálni ezt a zombis félét, majd ebből leszűrni a tapasztalatokat és jöhetnek az újszerőbb "túlélős" játékmodok.
(Bár a B@zs@ féle Doom-os játékra ill. ötletére nyagyon kíváncsi vagyok :)) )

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 07, 2006 9:15 am

Vaaah! Lehetne játszani Vampire Slayer-t is!

Az mekkora hl1 mod volt!

2 csapat, vámpírok és vadászok. A vámpír nem használ fegyert, csak késel, de ügye, golyóálló. A játékban csak szívlövéstől feküdt ki egy időre, itt ugyanígy lehetne mondjuk direkt mellkaslövéstől lassulás, fejtől meg kifekvés. Aztán oda kell menni az KO vámpírhoz (1/2 perc ülés) és megérinteni (szivenbökni egy karóval).

Amint elfogy az egyik csapat teljesen (végkiálló), új kör. Persze szigorúan lőszer limites, s 300fps alatti fegyverekkel egyes lövéssel.

De lehet keverni a last man standinggel is, tehát akit megharapnak szintén vámpír lesz. Aki pontatlanul pufogtat, hamar vámpír lesz, vagy futhat egy épületben 5-10 vámpír elől. Aki meg betárazva bújkál, egyedül marad egy végső alien szerű rush ellen. Szerintem tök fíling gém lenne nagynéha!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 07, 2006 9:14 am

VIS írta:
Nagyon érdekes lehet főleg aki először hal meg hogy kb. 1 órát csak hajkurászik. És kapja a lövéseket. De ti tudjátok. :)

VIS

Így van tétje a játéknak! Nem lesznek terminátorok mint az eredeti airsofton a "majd újraéledek" mondattal.
Nem akarod hogy levadásszanak a zombik és utána te is az legyél? Ne hagyd magad és ne játsz úgy mintha végtelen életed lenne...
Mint mondtam az ilyen fajta játék a fantáziadús embereknek való. Na meg kell egy kis beleélés, szinészkedés is hogy normálisan játszon mindenki.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 07, 2006 8:55 am

VIS írta:
Nagyon érdekes lehet főleg aki először hal meg hogy kb. 1 órát csak hajkurászik. És kapja a lövéseket. De ti tudjátok. :)

Mint mondottam én szivesen leszek zombi, remélhetően más elvetemült nem normális is lesz még rajtam kivül. ;) Hál istennek nem vagyunk egyformák. :D
De pl. A véglegesen kiiktatott zombik közül kerülhetne ki az utánpótlás, igy folyamatosan váltogathatja az ember a szerepeit.
Végleges kiiktatás. pl: zombit meglövöd, van 15-30 mp mire "feléled", addig ha van lehetősége rá valakinek az élők közül beadhat neki egy antiszérumot ami készre kiüti a zombit. A zombi fogja magát, fehér kendő fejre és kihúz a resp. pontra, ahol leveszi a maszkot előveszi a stukkert betölt egy marék lőszert és máris mint élő játszik tovább.
Amelyik élőnek meg elfogy a lőszere az szintén kihúz a resp.pontra (evakuálás) és bejön mint zombi.
Minden csak fantázia kérdése... Meg hogy akarok-e játszani ilyet. ;)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 07, 2006 8:42 am

Mondjuk főleg akkor lehet érdekes, ha le van korlátozva a játéktér egy darab épületre Pimrén. Mondjuk az a nagyon romos T alapú épület, vagy a 3 emeletes-re. Akkor aztán jönnek a zombik 1000L! =)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 556 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra