SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: vas. jún. 24, 2018 10:17 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 136 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 14, 2006 9:34 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

FlashKill3R írta:
jolvan realcap. de azt csak 400 fps en meg izompontos fegyverrel. mer amugy egy igazival ha oda célzol odalősz. AS ben meg van 1-2 tényező ami miatt nem mindig. mind1 :D

Nagyon sok cqb játékon lehettél ahol 400 vagy annál nagyobb fps-sel játszottak. Megnézném mennyi ideig bírnád ki. Nekem volt hozzá szerencsém nem örültem neki.

Bőven elég az alap fegyver és akkor még sorozatot is lőhetnél.

Mekkora távolságok is lehetnek úgy álltalában?
[My best friends][Kezdőknek segítség]

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 14, 2006 8:49 pm

Na ja, pont erre lenne jó az, hogy mindenki lowcapezne a CQBben (Ügye Falludzsa ilyen lesz).

Kicsit más élmény lesz, ha bemész a szokott technikáddal, s ajtónként félreállsz tárat cserélni! =)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 14, 2006 7:03 pm

jolvan realcap. de azt csak 400 fps en meg izompontos fegvyerel. mer amugy egy igazival ha oda célzol odalősz AS ben meg van 1-2 tényező ami miatt nem mindig. mind1 :D

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 14, 2006 5:46 pm

Haliho!

Azért van némi külömbség a 3-10 BB-s és a 50-100 BB-s sorozatok között.
Nekem pont a CQB-n nem jött be a low-cap, sokkal többet kellet lőnöm egy-egy célra mint általában.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 14, 2006 5:43 pm

Ja!
Egyedül CQB-ken lehet normálisan real lowcapezni. Ott annyira nem számottevő a különbség a realsteel és az AS ballisztika között (persze, nem számítva a falon kereszül lövéseket, gellert, stb.)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 14, 2006 4:19 pm

Akkylania írta:
A BB zuhany nem túl valósághű , hogy többet lősz ki EGY tárból, mint amit egy magyar katona éles bevetésre vinne magával összesen.

Az sem túl valósághű, hogy nem tudok lukba-lukat lőni 100m-en... Airsoftban nem lehet a BB-k száma és az éleslőszerek száma között egyenes párhuzamot vonni, hosszan lehetne sorolni miért, és már megtettük párszor.

A Falludzsa low/midcap only lesz.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 14, 2006 3:46 pm

Woof!

Én személy szerint arra voksolnék, hogy Real-Cap tárakkal játszunk.
A valóságban is meg kell gondolnod, mire lősz és mikor.
Mindenki annyi BB-t hozhat magával, amennyit a Tárjaiba be tud tárazni az adott helyzetben. Ha van 10 Real-Cap tárad M16-hoz akkor van 300 lövésed. Ha meghalsz, visszaslattyogsz a visszaállópontra, ott lenne BB, újratárazol Oszt mész bosszút állni. Csak cipeld is azt a 10 db tárat.
Ez több okból is megvalósíthatatlan (tárak ára/ BB-k stb), de így lenne valósághű.
A BB zuhany nem túl valósághű , hogy többet lősz ki EGY tárból, mint amit egy magyar katona éles bevetésre vinne magával összesen (600-as Hi-Cap kontra 210db (7 tár) 7,62-es kalas-lőszer a málhamellénybe.).

Azt javaslom, szedjük össze magunkat és szervezzünk egy Real-Cap/Low-Cap játékot, de ne egy Tingli tanglit, hanem egy TET-méretűt. Az ezen szerzett tapasztalatok alapján pedig mondjunk ítéletet, erről.

Én azt mondom Real-Cap 4EVER!!!

Üdv: Akky

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 29, 2006 10:43 am

Hmm..Ez a SEAL videó nagyon tetszett, főként ez a vállérintős dolog
szépen visszavonultak ha jól láttam :) :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 29, 2006 12:38 am

Nem kapcsolódik szervesen a topikhoz, de érdekes, hogy "BB-szennyezés" miatt milyen lépésre szánták el magukat a legnagyobb, legnevesebb amerikai milsim játék szervezői... Röviden annyiról van szó, hogy kizárólag support fegyverekkel lehet hicap-eket használni (azok száma is korlátozott), mindenki más max 200-as tárkapacitású, nem tekerős low/midcap-ekkel harcolhat.

http://www.oplionclaws.com/forums/viewtopic.php?t=64

"First, there are the environmental problems with airsoft - persistence and visibility. Fields are hard to come by in California. Fields that will accommodate Lion Claws are really hard to come by in California. California's mild dry climate means BBs do not degrade for a very long time. One site has closed its doors to airsoft due to accumulated and very visible plastic waste that is still there years after several major games were held there. Players who regularly attend both "open" and "restricted" games know that when magazine sizes are limited, the net amount of ammunition used drops. This is in part because of delays in reloading, and partly because the play style changes. For an event like Lion Claws, pellet waste is substantial and is a factor in our being able to secure fields. Anything we can do to reduce the rate at which this waste accumulates is a good thing.

Second is game play. It is true that airsoft is rarely "one shot, one kill," that the guns do not have the range of the real world versions, and that brush and wind can notably effect their performance. This perhaps is an argument for enhanced magazine sizes, but... most airsofters react in an exaggerated manner to suppressive fire that already slows the game. When an AEG carries enough ammunition that every rifleman can suppress a target for long periods of time, with no thought to his remaining ammunition... this has a undesirable effect on game flow. By reducing magazine capacity across the board, teams will find they have greater freedom to maneuver, and squad tactics and coordination will be more useful. This is our vision of what airsoft should be. Our intent is to create rules and situations that inspire realistic tactical responses and experiences for the customers.

Some games have addressed these issues by placing an absolute limit on ammunition (each player has only X BBs for the entire event). Others have "only put X BBs in each mag" rules. We considered these options carefully. Although these ideas solve some of our problems, after much staff discussion we concluded none of them proved a practical and comprehensive solution given Lion Claws' magnitude, logistics, and changing focus.

We understand that this may put the game out of financial reach for some players, and that others may strongly disagree with this rule. We are announcing this change four months ahead to give players a chance to offset this expense. We are sorry if this means some of you will not be returning. We feel strongly that these compelling environmental and tactical issues merit the change. Future Best of USA games will re-use these rules so your investment will be rewarded. There have been many less expensive new magazines released recently (<- example link) for multiple weapons platforms. We encourage you to try out different solutions before attending the game to determine the arrangement that works best for you.
"

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 18, 2006 12:34 am

Haliho!

Tényleg érdekes lenne egy low-cap, esetleg limitált lőszeres játék:
-Egy "szektoros" játékon megvalósítható lenne (pl. Korean War játékötlet)
-A BB-t a szervezők 100-200 db-os csomagokban kimérve biztosítanák, saját BB használata nem engedélyezett!
-Minden szektorban lenne lőszer raktár a védők és támadók lőszerkészlete elkülönítve ( a támadóké zárt táskákban).
-A védők minden szektorban fejenként csak egy-egy adaghoz juthatnának, és a BB elfogyása is kiesést jelentene. A fel nem használt BB a támadókat illeti, vagy a másik szektorban felhasználható??
-A támadók a szektor elfoglalásával +munícióhoz juthatnának, de a kiinduló pontnál mindig tölthetnének.
-A géppuskák védelemben, megnövelt javadalmazással (500-1000 BB), de szektoronként csak egy-egy fix, kiépített állásból tüzelhetnének.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 09, 2006 9:01 pm

Fél év múlva ugyanitt! :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 09, 2006 8:46 pm

npt írta:
Nos az AirSoft-ban nem vagyok túl járatos (ma lőttem be a zsír fegyveremet)

Na akkor a témára bőven ráérsz visszatérni mondjuk fél év múlva. ;)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 09, 2006 8:04 pm

Tiszteletem!

Nos az AirSoft-ban nem vagyok túl járatos (ma lőttem be a zsír fegyveremet), de ez a limitált lőszeres dolog igen csak fincsinek tűnik. És bozótharcnál is van jelentősége a jó időben történő tárcserének. Pl.: szar dolog előre szökellve azon kapni magad, hogy nem tudsz fedező tüzet nyújtani a társadnak. A SEAL videó jó volt, de ezek a srácok csak lőszert, némi kaját meg vizet visznek magukkal, tehát nekik simán belefér egy elszakadásba fejenként három tár. Az pedig ha kiszámolod nem is olyan sok.

Szerintem minden fegyverhez annyi lőszert használhatna az illető amennyi annak az alap javadalmazása. Pl: AK-63 5 tár tárazva és még 150 db lőszer ömlesztve. A zacskózós technika zsír, mert így nem kéne rögtön mindenkinek tárakért futkoznia, de a málhamellény is értelmet nyerne.

A csapatra osztott lőszerrel azért nem értek egyet mert kap a csapat mondjuk 1000 lőszer, de egy PKM-hez alapból tartozik 300 hevederezve és 300 ömleszve. Szóval a többieknek nem sok jut.

Persze ez is csak egy vélemény!

Minden jót!

npt

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: vas. nov. 20, 2005 10:43 pm

Azt kéne csinálni hogy mindenki játszik 3-4 órát aztán összegyűjtik a golyókat , és aki többet talál az nyer(és még jól is jár) :lol:

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 19, 2005 10:11 am

Az én Mp5-öm már elvesztette a felhúzó karját :P de ő most meg sincs
Az m4 el pedig hivatalos mag. change drillt nyomok már mióta :P

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 18, 2005 11:32 pm

Trasher írta:
Bacsa írta:

De akkor majd úgy kéne csinálni, hogy nem AS tárcserét, hanem az igazival azonos, szabályos tárcsere drillt hajtanak végre az emberek. Hány MP5-nek fog letörni a felhúzókarja... :P

@Makma

Végre megnéztem a Seal videót. Király...
Hát igen vörös izzásig lőtték a csöveket, de minden egyes hátravonulásnál tárat cseréltek az M4-ben.

@Trasher

Alapvetően egyetértünk benne, hogy nem a Hicap tárak használata fog dönteni egy erdős terepen. Lehetsz M249-el is :lol: ha hátbalőnek, mert nem figyeltél. Pécelen így lőtt ki valaki a múltkor. Elbambultam, nem figyeltem, és hiába volt akkor éppen tele a tár...
A hivatalos tárcserés drillben benne vagyok (szerintem GhostFace is) - szépen fognak csattogni az M14-ek! :lol: :lol: :lol:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 13, 2005 6:42 pm

A WD féle megoldás elég tetszetős. Csak kellenek emberek akik méricskélnek. Ha kell nekem van pár ezer darab kis önzáró zacskóm. Csak valahogy jelölni kellene, hogy .20-as vagy .25-ös, mert hop-up beállítás szempontjából lehetnének kellemetlen meglepetések.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 13, 2005 6:25 pm

Már csak az hogy szerintme is a low cap tár teljesen jó mert van tárcserélgetés és nem tártekergetés. Már csak (szerintem) az a problema hogy 70BB van pl. a M14 tárban és ha monnyuk 60 lenne akkor az jobb lenne mert minha 3tár lenne, vagy végül is így is 3 és fél tár. És Még igazából nem tom ki hogy csinálja de ha utána csőre is töltöd a fegyvert úgy a fílinges 8) :wink:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: vas. nov. 13, 2005 4:48 am

Haliho!

Igény esetén szervezhetünk egy ilyen játékot.
Technikailag úgy lehetne megoldani (szerintem):
-Regisztrációs díjat kérni. Ebből venni jó minőségű BB-t.
-Előre simítózáras zacskókba 2-300 db-ot kimérni (sokat: pl. fejenként 5-10 zacskót)
-A zacskókat a két csapat között elosztani
-Induláskor mindenki csak 1-1 zacsit kapna.
-Az utánpótlást bázisról, lőszerrakrából vagy support emberek által kellene megoldani.
-Esetleg az ellenféltől is lehetne zsákmányolni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: vas. nov. 13, 2005 3:07 am

Bacsa írta:
én magam részéről nem tartom reálisnak hogy kvázi minden egyes egyéni lövészfegyverből raj támogató fegyver válik, mert tárcsere nélkül szór ki 4-500 golyót.

Szerintem csak én tudok az M249-cel folyamatosan ilyen mennyiségű lövést leadni (meg akinek még motoros tárja vagy nagyon jól sikerült hicapja van), az AK-m hicapját elég sűrűn kell tekergetni... A P90-em hicapja tudott még egy feltekerésből 300-at, de azt arra tervezték. Szóval nem látom, hogy ez a veszély - minden egyéni fegyverből BB locsoló lesz - hol fenyegetne. Itthon biztosan nem. :)

Szerintem zárjuk le azzal a disputát, hogy nagyon jó dolog lenne az igazival azonos tárkapacitású fegyverekkel játszani, HA mondjuk 2x akkora lenne a hatékony lőtávolsága, fele akkora a szórása az AEG-eknek, mint most, ÉS tárcserénél nem hullana ki mindig 3-4 lövedék fegyverekből. De addig a BB-k számával tudod az AS fegyverek technikai fogyatékosságait, - ha úgy tetszik a tré ballisztikát - kompenzálni.

Ahogy írtam egy szigorúan locap, sokat tárcserélős CQB játékra bármikor nyitott vagyok, mert ott látom értelmét, súlyát a dolognak. Egy erdei játéknál nem a tárcsere miatt fognak kilőni, vagy kerülsz helyzeti előnybe...

De akkor majd úgy kéne csinálni, hogy nem AS tárcserét, hanem az igazival azonos, szabályos tárcsere drillt hajtanak végre az emberek. Hány MP5-nek fog letörni a felhúzókarja... :P

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 13, 2005 12:20 am

Trasher

Sajnos nem tudtam megnézni a videót... :(

Viszont ha jól sejtem, akkor valami olyasmi történhetett, hogy megzavarták őket, mire ők folyamatos fedezettüzet adva - folyamtaosan tárat cserélve az M4-esekben - rugalmasan elszakadtak.

Félreértés ne essék, én nem a fedezettűz "ellen" vagyok... csak én magam részéről nem tartom reálisnak hogy kvázi minden egyes egyéni lövészfegyverből raj támogató fegyver válik, mert tárcsere nélkül szór ki 4-500 golyót.

DE - azt is el tudom fogadni ha valaki így dolgozik - én nem fogok.

Részemről a téma lezárva.

u.i.: Trasher, hogyis tudnék hozzájutni ahoz a videóhoz? :lol:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 12, 2005 10:18 pm

Nem vitázok. Kezd arra emlékeztetni, mint amikor két vak a kékről vitatkozik.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 12, 2005 10:13 pm

Mi hány harcérintkezést is játszunk le újra + újra egy játék alatt? Hányszor éledünk újra? És hány lenne valójában, hány nap alatt? :)

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 12, 2005 9:37 pm

A margó széljegyzete: hány percig?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 12, 2005 8:44 pm

A limitált lőszermennyiség margójára. :)

http://www.combatvids.com/vidshow.php?v ... actics.mpg

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 12, 2005 8:22 pm

A valóságban....

de ez nem a valóság. Itt megvan az a "bug", h egy normál tár is lehet 5-600-as (& h akit lelősz, az nem hal meg, max röhögtök egy jót a végén).

Amúgy nem beszélsz hüleséget, szimplán más az álláspontod.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 12, 2005 8:18 pm

Szerintem meg minden tárméretnek meg van a maga helye...
Kép

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 12, 2005 7:35 pm

kvitya írta:
Bacsa írta:
de inkább ezt mint egy 500-as hicap-ből kilőtt 30 másodperces sorozat...

Pedig elég meggyöző tud lenni, mikoris szimplán tűzerőből fedezékhez-földhöz szegezel ember(eke)t és az előrehaladó s fedezékhez érkező társaid v épp Te magad pár méterről megkérdezed barátságosan:
"Ugye nem akarod, h Rádlőjjek?! "

Hát nemtom... nekem ez a legkevésbé sem meggyőző... a valóságban ezt még SAW-al sem csinálod meg...

Hogy is szokta VIS mondani? Én csak egy kis tejáskanna vagyok, oszt hülyeségeket beszélek...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 12, 2005 7:13 pm

Bacsa írta:
de inkább ezt mint egy 500-as hicap-ből kilőtt 30 másodperces sorozat...

Pedig elég meggyöző tud lenni, mikoris szimplán tűzerőből fedezékhez-földhöz szegezel ember(eke)t és az előrehaladó s fedezékhez érkező társaid v épp Te magad pár méterről megkérdezed barátságosan:
"Ugye nem akarod, h Rádlőjjek?! "

:roll:

Viszont vitathatatlan, h a low-cap játékoknak is lehetne komolyabb létjogosultsága, hisz feelingesek és néha kell egy kis kihívás is... :lol:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 10, 2005 11:54 pm

Nekem annyi a véleményem a témáról, hogy nem vagyok hajlandó hicap tárakat beszerezni.

Szerintem a tárcsere ugyanúgy hozzátartozik a harci szimulációhoz mint pl. a fedezék használata, álcázás, taktikai mozgások, stb.

Az más kérdés, hogy emiatt elég sok játékon taktikai hátrányba kerülök (folyamatos tárcserék - tárazások, pl. most Pécelen), de inkább ezt mint egy 500-as hicap-ből kilőtt 30 másodperces sorozat...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 10, 2005 5:47 pm

Kieg:
csak 23 ember volt

Tapasztalatok:
a reality szervezesenel ezeket vegigragtuk es megallapitottuk:
nehez ellenorizni a loszerlimitezest, vagyis mindenki ugyis csak akkor fogja betartani ha o szuksegesnek erzi
kialakulhat erdekes szitu: utantolto helyen levo ember vegtelensegig lohet?

Ezenkivul szerintem nem nagyon erdemes ragni ezt a temat, mert ha valaki ilyen jatekot akar szervezni akkor maganak fogja ugyis vegiggondolni hogyan vezeti be a loszerlimitet

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásHozzászólás témája: Re: lőszer
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 10, 2005 5:41 pm

COLONEL REGIS írta:
A lőszer limitet kb 500 lőszerben /játék/ meglehetne állapítani és esetleg az után pótlásos verzióval próbát tenni .A tapasztalatok alapján aztán további szűkítésre esetleg bővítésre kerülhetne sor.

A Reality Game tapasztalatai alapján 30 emberre, és 1 játéknapra 300 lőszer nagyon sok.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 10, 2005 3:07 pm

Lowcap tarak eleg dragak. Szoval ez tenyleg csak erre a 3 tipusra igaz hogy van olcso verzio.. Ja, es a MAG tarak eleg szar minoseguek. A SIG tar siman lepotyant. Szal a clip fulek eltornek. 8 tarbol 1 nek a fule mar a szallitas alatt letort. A meglevo 4 MAG SIG tarambol 3 nak van letorve a fule, de ha jol tudom Radicalnal is valami hasonlo aranyban tortek el :(

Pedig az otlet jo lenne. Mostanaban amugy is egyre jobban sporolok a loszerrel. :)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MuldR vas. nov. 13, 2005 2:06 pm-kor.
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 10, 2005 2:25 pm

Ezekre gondoltam, ha többen összeállnak elég olcsóra jön ki:

8db MAG lowcap M16 tár: 42usd
8db MAG lowcap MP5 tár: 41 usd
10db STAR lowcap AK tár: 50 usd

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 10, 2005 1:49 pm

Elsődlegesen ha a népek 1-es lövéssel tanulnának meg játszani, vagyis
nem a BB mennyiséggel pótolnák a célzási és egyéb hiányosságaikat,
akkor sokkal nagyobb elfogadottsága lenne pl. a limitált BB-s
játékoknak.

Na meg a wargame a fő áramlata, kissé tunigolt minsőségi AEG-ek
használ, így tényleg nehéz elvárani a játékosoktól, hogy évi 1 max. 2
játékra beszerezzenek pluszban alap tárakat.

Megoldás lehet, hogy 1 alap tár + 1 gyorstöltő. Ez 50-70 BB + 110 és
itt tényleg számolni kell, figyelni mikor fogy ki stb. De ez nem a kezdők
játéka, sőt megkockáztatom még a közép haladó réteg sem élvezné
annyira. Persze ha házas CQB jellegű gamére gondolunk, oda elég már
15-20 fanatikus játékos is.

Szóval az egyes lövés ilyen-olyan okok miatt sohasem lesz egy
populáris játék mód, de időnként, megfelelő pályán, érett ill.
megszállott játékosokkal lehet ilyen partikat nyomni. Mert tényleg
hangulatos és elvezetes. Gondoljatok csak az Érdi jákéknapok végén
játszott házas pisztolyozásokra.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 136 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra