SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: csüt. jún. 21, 2018 11:01 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 136 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző PM
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 12:27 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Ez a BB-locsolás probléma kicsit túl van lihegve, különösen itthon.

Február óta játszom, alig hagytam ki játékot, és nem tudnék olyan harczost megnevezni, aki menetrendszerűen, ész nélkül "hugyozná" a BB-t, egymás után fogyasztaná a hicap-eket...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 12:26 pm

Első körben azok a játékosok akinek volt pénze AEG-re, a technikába
belenyomott plusz zsetonnal próbálják meg (szerintem tök jogosan)
ellensúlyozni a tapasztalat hiányából eredő hátrányokat. Ez főleg a
jelenleg is springgel játszó és tegyük hozzá jelentős kissebségnek
okoz gondot.
Természetesen támogatom az egyes lövést, mert anélkül nem lehet
egy bizonyos játékos tudáson túl jutni, vagyis aki egyes lövéssel nem
tud megoldani egy hasonló kaliberű és fegyverű ellenfél szituációt
az csak egy bizonyos szintig tud majd segíteni magán a tuninggal ill.
BB szórással.

Mivel hazánkban kisebb létszámú, gyakorló jellegű játékokra nem sokan
járnak, így botorság lenne azt hinni, hogy ripsz-ropsz pár hónap alatt
tucatszám fognak a földből kinőni az profi egyeslövéses játékosok, fanok.

Az elmúlt 3 év a az AEG-el játszó emberek körében nem arról szólt,
hogy gyakoroltak, (ad abszurdum) egyes lövéssel játszottak volna.
Remélem nemsokára eljön majd az idő amikor ez a gyakorlási mód nem
opcionális lesz, hanem alap követelmény azoknál, akik komolyabb szintet
szeretnének elérni.

És még valami: Az egyes lövés főleg kis létszámú, kisebb területű
helyekre való, pl. CQB, csapat vagy raj gyakorlás ill. néha nagyobb
össznépi banzájon is, de ez itthon egy idényben max. 2x menne el.
Alap és középhaladó AEG-esek körében, akik főleg nagyobb létszámú
gamékra járnak, ott főleg az simpla játék és sorozat volt (és lesz) a nyerő.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 12:19 pm

Rozmár(SzSz) írta:
gondolom a magad fajták nagyon élveznék, hogy mindenféle nehézség nélkül kicsipkézhetik a hangyamód szaladgáló kis busmanokat a katlanban.

Valószínűleg ilyen vagyok! Ezért úsztam át a GW-n a folyó egyik mellékágát ötödmagammal teljes felszereléssel együtt, lopakodtunk 1 órát és támadtuk meg a vietkong főhadiszállást, amikor ott jelentős túlerőre számíthattunk. Amiből - számunkra is meglepően - az lett, hogy egy lövés nélkül elfoglaltuk. Ahelyett, hogy beástuk volna magunkat várva az ellenre, hogy tökéletes legyen a mészárlás.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 12:03 pm

Trasher, szerintem lesznek olyanok akik azt is kiprobaljak...
Voltak olyan idok, amikor ha 120 db. BB-t lottem el, az mar hatalmas jatek volt es mar AEG volt a kezemben... (igaz ennek hamar vege lett)
Az biztos, ha ilyen lesz akkor az mar abszolut nem mindenkit fog erinteni
pont az ilyen vitak miatt.

Egyebkent igazad van.
Rozmarral is egyet ertek.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 12:01 pm

Rozmár(SzSz) írta:
... és a support fegyver (amit csak egy helyből lehet használni).

Idézet a Magyar AS Szabályokból:

Támogató fegyverek: a fegyver full automata lövésre képes, számos Hi-Cap, extra kapacitású tár tartozik hozzá, valamint villalábbal rendelkezik, vagy legalábbis hasonlít egy igazi támogató (support) fegyverre. Maximális energiája 1.7 J (kb. 130 m/s), a használt lövedék nem lehet nehezebb mint, mint 0,25 gramm.

A félreértések elkerülése végett nincs benne a szabályzátban, hogy csak egyhelyben lehet használni.
[My best friends][Kezdőknek segítség]

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 11:58 am

@ Nightwalker

Én mindössze arra hívtam fel a figyelmet, hogy a kispénzű, vagy kis lőszerigényű játékos ne erőltesse rá a játékstílusát másra. Ez fordítva is igaz. A pályán mindenki érezze jól magát akár 50-et lő, akár 5000-et.

A lőszerfelhasználás függ a helyzettől is. Ahogy a GW-t említte a n8 is. Én ott kb. 700 bb-t használtam el. Ennek kb 80%-a fedezőtűz volt.

Ha a játékkiírásban szerepel a lőszerlimit, akkor biztos, hogy egy szót sem szólok, de menet közben már ne találjunk ki + szabályokat.

Én nem nézem le azt aki 100 bb-vel egy szál gyekorlóban, fegyverrel a kézben jön ki játszani. De nálam a realizmunshoz a teljes málha is hozzá tartozik. Az ujjam se viszket a elsütőbillentyűn, előrjáratozgatok órákig ha a az adott játéknál erre van szükség.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 11:58 am

Látom csöppet elszabadultak az indulatok.

Én nem vagyok ellene a BB-korlátozásnak, amennyiben a) a realitás fokozáta végett vezeti be a szervező, b) a korlátozás figyelembe veszi, hogy NEM vonható SEMMILYEN párhuzam éles és AS fegyverek lőszerjavadalmazása között (ergó nem szabad a játékosokat ugyanannyi lőszerre limitálni, mint amennyit egy igazi baka cipelne).

Csatlakozva másokhoz, a szigorú moderálás jó dolog, én támogatom, de szerintem ezen a fórumon egy csöppet túlzásba viszitek... Flémet, k. anyázást, reklámot, stb lehet takarítani azonnal, de szerintem nem omlik össze a szerver, ha a kevésbé releváns topikok nem másnap, hanem egy hét múltán kerülnek a kukába.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 11:46 am

A BB mennyiség anyagi oldala csupán ott mutatkozik meg, hogy ha valakinek nincs pénze sok BB-re, akkor automatikusan úgy kezeli a BB-ket mint a valódi katonák a lőszert, azaz keveset lő és takarékoskodik ha lehet, mert tudja hogy limitálva van. Ezzel szemben akinek korlátlan pénze van BB-re, az választás elé kerül. Vagy él a korlátlan lehetőségeivel BB téren és kilő oránként 2000 lőszert, slag módjára íveli a fedezékek mögé, addig húzza a elsütőbillentyűt amíg szét nem esik a fegyvere és ezzel előnyre tesz szert az élethűen játszó keresőkkel, a kényszerből takarékoskodó csóró kisiskolásokkal és egyetemistákkal(akik egyébként lehet hogy slagoznának ha megtehetnék), illetve az élethűen játszó csóró kisiskolásokkal és egyetemistákkal szemben. Ez az előny persze nagyon jó, mert pótolni lehet vele a lopakodási és rejtőzködési készséget, a taktikai tudást, a megfelelő időzítést és még sok mást.
A tuning értelme úgyszintén nem az hogy aki pénzesebb annak jobb fegyvere legyen, hanem egyszerűen az, hogy a fegyverek minél élethűbb távokba képesek legyenek ellőni. De, ha elolvasod a magyar softair szabályzatot, le van benne írva, hogy milyen erős lehet maximum egy sima fegyver(amivel azt csinálsz amit akarsz, futkoshatsz és sorozhatsz), egy sniper (amivel csak egyes lövéseket lehet leadni de cserébe távolabbra lő mint a sima fegyverek) és a support fegyver (amit csak egy helyből lehet használni).
Ennek a játéknak szerintem az élethűség felé kellene hajlania és nem affelé hogy kihasználjuk az élethűre legyártott fegyverek nem élethű tulajdonságait, mint pl azt hogy ugrálva csípőből lövünk m60al, több ezer lőszert ellövünk egy mp5ből pár perc alatt vagy a hasonló kiskapuk, amik bár a softairben lehetségesek, a valóságban nem éppen lennének azok.
Namost mi alapból élethűen játszunk, egyikünknek sem jutna eszébe olyan dolgot csinálni ami valódi fegyverrel nevetségesen végrehajthatatlan lenne, viszont ha rendes játékot akarunk, ahova olyanok is jönnek akik ezzel esetleg nincsenek tisztában, vagy ezt nem veszik figyelembe, akkor az élethű játékra való kényszerítésnek az eddig ismert legjobb módja nem más mint a lőszer limit. Tarthatnánk előadásokat is "Miért élvezetesebb a softair ha nem slagozunk?" vagy "Miért jobb ha élethűen játszunk és nem csak a győzelem érdekel minket?" címen és talán sikerülne pár embert ráébreszteni arra amire mi már rég rájöttünk, de nem hiszem hogy ez lenne a legjobb megoldás és hogy megjelennének túl sokan az előadásokon... Tehát lőszer limit
Valójában mi a baj? Nyilván van valami baj ha ennyire ellenzik egyesek. Egyeseknek a lőszerlimit nagy hátrány, mert nem tudnak mit kezdeni egy lövéssel? Zavar hogy akik eddig is csak egyeket lőttek rád azokra te ezek után csak egyet lőhetnél vissza egy pár százas sorozat helyett? Akit ez zavar, annak a hozzáállásával vannak a problémák, mert valószínűleg csak a győzelemben talál örömöt, ha minél több felszereletlen csóró kisiskolást kilőhet, de ennyi erővel ha már a valódi háborúkat hoztad fel eljácchatnánk egy afrikai falu megszállását is, ahol ti gazdag keresők high capes aeggel jöttök, mi meg ágyékkötőben botokkal próbálunk védekezni. Ez bizony élethű, volt ilyen nem egyszer, és gondolom a magad fajták nagyon élveznék, hogy mindenféle nehézség nélkül kicsipkézhetik a hangyamód szaladgáló kis busmanokat a katlanban.
Viszont van a softairnek egy másik oldala, ami a tanulásról és a fejlődésről szól. Ezt az oldalát úgy lehet megélni, ha minél reálisabbá tesszük a körülményeket, teljes menetfelszerelésben menetelünk ki a helyszínre, letáborozunk(én szeretek minél kevesebb hozott anyagból dolgozni bár ebben nem sokan követnek:) ), kiépítjük a bázis védelmét, felderítőket küldünk az ellenség irányába, stratégiai pontokat védünk be, és a bázisból, mint a valódi katonák, csak egy bizonyos mennyiségű lőszert tudunk magunkkal vinni, mivel a valódi lőszer nehéz. Az erdőben kúszunk, mászunk rejtőzködünk, lopakodunk, becserkésszük az ellent, vissza vonulunk, kitoljuk a frontot stb. Ha az összes dologban hasonlít ez a játék a valódi harcászathoz, akkor miért pont abban kell hogy különbözzön hogy néhány ember végtelen lőszerrel játszik? Miért pont ez az egy az amihez annyira ragaszkodnak egyesek? Nélküle nem megy? Nem baj! Pont ezért javaslom mindenkinek hogy próbálja meg és gyakoroljon limitált lőszerrel. Ha egyes lövéssel ki tudsz szedni valakit a bokorból - márpedig ki lehet - akkor sorozattal is. Fordítva viszont közel sem igaz. Miért zárkóztok el a nehezebb körülményektől? Ezzel a saját fejlődésetek útjába álltok.
Azért emiatt ne töröljétek ki a hozzászólásomat, de offtopicként megemlíteném még a letagadott találatokat. Ha eltalálnak, abból tanulságot kellene levonni, pl, hogy bazeg túlzottan kint volt a seggem a fa mögül, legközelebb erre odafigyelek. Ha valaki letagadja az megint csak a győzelemhez való görcsös ragaszkodását bizonyítja, ami viszont a játék élvezeti értékéből rengeteget visszavesz. Persze ezt csak az tudhatja aki már játszott máshogy is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 11:24 am

szimpatikus a hozzászólásod Nightwalker
annyit még hozzátennék ,hogyha nagyon sok pénzem lenne és raktáron állna a lőszer utánpótlásom és megengedhetném magamnak hogy naponta akár 50ezer lőszert is ellőjek...nem tenném meg!max gyakorlásból sörösdobozokra meg iylen poénok:D de játék közben... rendeltem 30as tárakat :D és én izzadva fogok tárazni a játék hevében és élvezni fogom :)

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 11:22 am

Zed írta:
attól függetlenül meg lehet próbálni lőszer utánpótlást megoldani meg ilyesmi!

ez pl. egy jo otlet

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 11:14 am

@Braun:
Szerintem az AS-nek (es benne egy-ket embernek!) nagyon jot tenne a loszerlimites opcionalis szabaly, koztuk nekem is, akirol pedig nem mondhatjatok el, hogy nagy teherbirassal vagy hosszutavfutoi baberokkal rendelkezem :cry:
Masreszrol, ha valaki nem annyira regi motoros mint Te, attol meg lehet jo/hasznalhato/meghallgathato otlete. Hogy nem jo helyen teszi fel a kerdeset, az mar gond, de nem kell nagyon leugatni. Szolni kell neki es kesz.
A "csoro egyetemista" kifejezes pedig SZERINTEM igenis dehonesztalo jelzo. Ha valakinek van penze, akkor tudja venni havonta az 5-10k loszert, ha nincs akkor csak felevente a 3-4k-nyit. Ez van, ez a valosag. Aki kevesebb loszerrel van, az megtanul pontosan loni, kuszni-maszni, stb. De nem kell emiatt megszegyeniteni.
Ha van egy szuper tunning csapat, akkor az vagy allandoan kisebbsegben lesz vagy szet lesz osztva, mert az AS egy sport/szorakozas, nem az eletunk fugg rajta.

Szerintem.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 11:05 am

1. RedOne, a flame-moderalast esszel szerintem. Itt semmi olyan nem volt amit ki kellett volna moderalni, sima vita. (ajanlott 'irodalom': Index Polforum) Amit moderalni kell: kurvaanyazas, minosithetetlen baromsagok, szemelyeskedes.
Hagyjuk a dolgokat kifejlodni.

2. A megoldas egyszeru, a szabalyzatban nincs loszerlimit, es az adott jatek szervezoje megmondhatja, hogy a mai jatek "lowcap" - ebben az esetben az altala megadott limit szerint fog menni a jatek.

3. Az is az emberekre van bizva, hogy ki mennyire nyomja realisan, military stilusban, felolem aztan lehet dress code is bizonyos jatekokon, valamint konyhai sulyokat is aggathatunk magunkra - max nem megyek ki. Ugy erzem ez mind a jatekszervezo hataskore, ha van ra igeny, csinaljuk.

4. Igazabol nem ertem ezen miert kell vitazni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Ez meg az!
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 11:04 am

Ami itten kerekedett az szerintem elég gázos.

Ahogy látom most eléggé összecsapott, a tök real feeling, felszerelés stb-,
a technikai sportra jellemző, "aki gazdagabb az nyer, győz" stb. elvével.

Pár konkrétum az airsoft Wargame ágáról:

Jelenleg a világon túlnyomórészt elektromos fegyókkal nyomják, ami
alapból adja, hogy van sorozat lövés és így is játszák. Persze, ahol
ennek van múltja és kultúrája ott csak, akkor alkalmazzák a bokor
hegyesztést stb. ahol arra FELTÉTLENÜL szükség van. (Fedezőtűz ill.
a PB-ban is használt "nehogy ki tudjon nézni az ellenfél" dolgot).

A Játékos fejlődéséről pár mondatban: Első körben az emberek alig
lőnek, mert nincs célpont. Aztán elkezdenek lőni. Majd egyre többet
lőnek. A végén, ha megtanultak valamelyest játszani ismét kevesebbet
lőnek, visszavesznek a tuningból stb.
Vagyis mindig van egy airsoftos réteg, amely a tudást technikával
helyettesíti. Ezen minden CSAK AEG-es játékos átesik, átesett. Hogy
a tanulási időszak mennyire hosszú az emberfüggő.

Lassan kiérlelődik annyi komoly gamer, aki AEG-el is szeretne komolyabb,
össznépi szervezés alatt egyes lövéses/lőszer limites játékot játszani.
Erre van igény szóval valószínű lesz is ilyen játék. Minden esetre azt tudni
kell, hogy az egyes lövéses célleküzdés már komoly felkészülést igényel,
vagyis ahol kezdő, kezdő-haladó gamereknek rendeznek főleg játékot,
ott ez a játékmód valószínű nem fog átütő sikert hozni.

Na most gyorsan ennyit. Majd még vasárnap reagálok ha lesz még topic.

Amúgy nem véletlenül koptatom a billentyűket, szóval az értelmes topic
zanzát kéretik meghagyni, archiválni valami átlátható formában. Végül
is asszem ez is a moderátorok feladata. További szép napot és jó munkát
hozzá. Üdvözlettel:

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára VIS hétf. aug. 08, 2005 10:28 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 11:02 am

A baráti társaságban nálunk is volt példa, hogy meghívtuk a másikat egy teqilára, de azért nem vettem a nevemre. :D

Azért hoztuk létre a csaptunkat, hogy bizonyos dolgokban - ha a csapattagdíjból történő beszerzéseket nézzük - anyagilag is segítsük egymást. Nem feltétlenül BB beszerzésével, hanem olyan közös felszerelések vásárlásával amik a játékot színesebbé teszik. Más ha a csapattársamnak adok kölcsön lőszert.

A lehetőség másoknak is fennáll!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 11:00 am

@ n8
igen van igazság abban amit mondasz egyetértek!
attól függetlenül meg lehet próbálni lőszer utánpótlást megoldani meg ilyesmi!

@ Braun
"jön néhány a fórumon speciel nem túl aktív személy és elkezdi benyújtani az igényeit."
lehet hogy a fórumon nem vagyunk aktívak...és ahogyan kitaláltad : mi megszervezzük a magunk kis játékait és aktívkodunk már pár éve AS ben!
a lőszerlimit a legutóbbi RedOne&Sten által szervezett játék után merült fel, és WD akkor találta ki ezta vietkongos játékot és ott beszéltük a lőszerlimitet...csupán ezért kérdeztem rá..nem azért hogy mi benyujtsuk az igényeinket...

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 10:56 am

@Nanu

Igazad van, de azt Te is tudod, hogy a GW-n is volt akinek eldurrant az agya
es minden aron feladatot teljesitett nem torodve az egeszsegevel, es volt
aki bizony megallt pihenni.
Ezt alaposan atbeszeltuk, be kellett latnom nekem is, hogy jobban kellett volna
figyelnem masokra es nem pedig azt a pontot vedeni minden aron, mert ez
csak egy jatek.
Igazabol itt megint a kulonbozo igenyeket es hozzaallast hoznam fel, de alapvetoen tokre igazad van.

@Braun

Az lett volna a jo, ha igy kezded ;).
Amit hozzatennek, hogy ugylatszik a barati tarsasagok kozott is van kulonbseg,
mert nalunk vagy szolidalis a masik, vagy vesz neki tekilat ;).
Megint a kulonbozo hozzaallas...

Majdnem elfelejtettem, egyebkent nem kobor otlet volt, bar lehet ugytunt.
Errol mar volt szo regebben koztunk eleg sok, Zed ezert kerdezett ra!
WD is emlitette, hogy ki fogjuk probalni, szoval volt elozmenye a dolgonak.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 10:53 am

Most miért pont mi :?: :D
[My best friends][Kezdőknek segítség]

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 10:49 am

@RedOne

A problémám a következő (volt):

Vagy te aki szervez egy játékot, majd jön néhány a fórumon speciel nem túl aktív személy és elkezdi benyújtani az igényeit.

Ha valaki ki akar próbálni újabb játékstílust, akkor szervezzen önmaga játékot, ne más szervezésénél dobja fel az ötleteit. Én is így szoktam csinálni.

A másik ami felbosszantott, hogy a lőszerlimitet a realitás mellett anyagi okoból is jónak tartották. Erre jött a "csóró egyetemista" kifejezés. Nem negatív jelző volt, hanem tény. Annak idején a baráti társaságom egyik fele dolgozott, ill. munka mellett tanult, a másik fele pedig főállású hallgató volt. Sohasem modta a sörözőben senki, hogy ne igyatok tequilát mert én nem engedhetem meg magamnak az ösztöndíjamból. Ha nem volt pénze nem jött szórakozni, de nem szólta le a banda másik felét, mert az megengedhette magának.

Te azért ismersz engem annyira, hogy nem vagyok az a típusú játékos aki le sem veszi az ujját a ravaszról. Nem hiszem, hogy a lőszermennyiség korlátozása az AS fejlődésének egyik előmozdítója lenne.

Az a csapat, amelyik mondjuk kiállít egy tuning m60-ast. + gránátvetőt és egy rakás 0130-as fegyvert az ki lesz zárva a játékból? Vagy szét lesz osztva a csapat? Mert akkor az egész csapatosdinak, specializációnak semmi értelme.

Na ez szerintem most normál hangú hozzászólás lett.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 10:49 am

loszerlimit vegulis nemrossz dolog CQB-ban.

erdos terepen szvsz nemjo, mert a BB nemjut el a kivant helyre...

GW-t hoznam fel peldanak, ez volt legutobb. Olyan erdos terepen volt a game amit telleg vietnamba illett volna. Latotavolsag neha meterkre csokkent le. Annyi jatekos volt hogy becserkeszni szinte lehetetlen volt. Nagy letszamu jatekon nemtudsz becserkeszni megkerulni 1 adott jatekost vagy csapatot ha vki nemnyomja a supportot es tartja az ellent lelapulva vagy fa moge bebujva...pl. szarul alltunk egy pont vedesenel szoltam radion a masik szakasznak kuldtek egy rajt na azok szepen ledaraltak az ellent ket tuz koze fogva oket. Illetve a support szerepe is eltunik a loszerlimittel:( nagy letszamu csataknal pedig egy supportos csoka hjah de jol tud jonni...

Akik springgel kezdtek par eve kis letszamu csatakat vivtak, mostmar nemritka a 40 fos jatek itthon sem. Mas JATEK...

Illetve az allokepesseg ami meg felmerult...szinten GW 35-40 fokos hoseg volt arnyekban, mindenkinel full cucc szunet nuku, fejenkent jopar litel viz kaja mindefele felszerles szal azert ott volt kemenyen megterheles a szervezetnek reggel 7- tol delutan 3-ig kb...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 10:44 am

Egyebkent akarki akarmit mond, GhostFACE-nek tokre igaza van.

Azthiszem maradunk a privat jatekszervezesnel loszerlimit ugyben, ahogyan
eddig is hetvegenkent maganban satoroztunk.

Nem megy ez kozosben, mindenkinek mas igenyei vannak...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 10:38 am

@ RedOne:
Lehet, hogy vannak szóló emberek is, akiket nem ismersz annyira!

@ All:
Szerintem felesleges ezen vitázni. Már most körvonalazódik, hogy hasonló utat fog bejárni az AS, mint a PB, játékstílus terén (és remélem tovább is jut annak szintjén).
Lesznek, illetve már vannak, a játékosok, akiknek az a lényeg, hogy jót szórakozzanak, jó sokat lőjenek, nekik nincsen 8-10 kg-os felszerelésük, csak amennyit az a pár ezer BB nyom. De nem is kell, hogy több ezerrel játszanak, lehet nekik is lowcap, ami a lényeg: ők azért játszanak, mert jó szórakozás, kikapcsolódás.
És vannak akik a reális játékmódra törekednek, akik felhúzzák a bakancsot és felveszik a mellényt, és nem panaszkodnak ha a fegyverük nehéz, vagy több km-t kell gyalogolni a CÉL érdekében. Azért emeltem ki a célt, mert most nem arra gondolok, hogy van 20 életed és az a küldetés, hogy ölj meg minél több embert.

Egyébként is mindenki olyan játékot szervez, ami a stílusának megfelelő, és arra az jelentkezik, akiknek tetszik az a stílus.

Ja és hogy ne legyek teljesen off: támogatom a lőszerkorlátozást. Egyébként sem férne el a 3-4 lowcap táramba több. De nekem úgyis mindegy, ha nincs korlátozás, kicsit nehezebb lesz a játék, ez van.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GF csüt. aug. 04, 2005 10:45 am-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 10:38 am

Itt van az, ami ma torlesre kerult! (legalabbis egy resze)
Jol nezze meg mindenki, mert ilyet tobbet nem akarok a forumon latni!
Mindenki olvassa el, vonja le a kovetkeztetest es a tovabbiakban tartozkodjon
barmifele altalanositastol vagy szemelyeskedestol!

"ACE
Na de GYEREKEK...

75RANGER75
Mélyen tisztelt Braun .
Ez a pár kisiskolás pisis egyetemista senki. Akik megengedhetik maguknak hogy jófejek legyenek és komolyan vegyék ezt a játékot viszont szerintem törekednek arra hogy jól érezzék magukat, és a realitás leple alatt játszák ezt a játékot keményen. Tehát oké mondom lehessen hozzni lőszert meg mindent, de akkor keljen súlyt cipelni, tudod mint igaziból. Legyen mindenkinek olyan fegyvere mint az állat. A lőszer limitet nem érzem kicseszésnek . De te úgyis olyan jó fegyverrel rendelkezel és kiváló játékos vagy, akkor ezen mért kapod fel a vizet ? Egy pisist nem tudsz eltalálni pár lövésből ?
Ha ez így van beszélhetünk professzionalizmusról ?

Ohh még valami tilts ki minket a Játékaidról

Rozmár(SzSz)
a versenyszerű softairben limitálva van a tuning, pont azért hogy a beképzelt keresők ne keménykedhessenek ennyire. Akkor elárulod hogy miért szokott pl azonos lenni a csapatlétszám? miért próbálunk egyenlő esélyeket teremteni a két csapatnak? Hát azért mert itt nem az a cél hogy leigázd a másikat és ráeröltesd az akaratod erőszakkal, hanem az hogy összemérjük a tudásunkat és egyenlő esélyekkel megmérkőzzünk. Ebben különbözik a háború a sporttól.

Bacsa
Én sem akartam hozzászólni több okból sem:

- Kopasz vagyok
- Nincs AEG-em (@Braun - nem azért mert nem engedhetem meg magamnak, csak mert még nem jött ki a TM M14 Laughing )
- Nem feltéltlenül tudok elmenni minden játékra

@Braun

75Ranger75 hozzászólása szerintem nem a pénzről szólt... Bizony 20-30 éves technikát vittek Irakba az amcsik az M16-M4 család képében. Hamár valóság - a raj automata fegyver kezelőn (M249) SENKINÉL sincsen 300-360 lőszernél több, nála is csak 600 (vagy 800, ha visz még egy tárat). Akkor most hogy is van ez?

@75Ranger75

csöndben megjegyzem egyetértek...

Most lehet leüvölteni a hajamat.

Sten
Ez erős volt azért.......

Zed
TE JÓ ÉG :o

Braun
Nos nem akartam hozzászólni, de mégis csak megteszem.

@75RANGER75

Vannak olyanok, akik a realitás kedvéért minden játékon magukkal cipelik azt a 8-10 kilót.

Az irakiak sem kérhették meg az amcsikat, hogy hozzanak a háborúba 20-30 éves haditechnikát, csak azért, hogy nekik is legyen esélyük. Ha én - vagy bárki más - megengedheti magának, hogy játékonként 4-5000 lőszert ellövöldözzön, akkor nehogy már néhány csóró kisiskolás/egyetemista miatt bármilyen lőszerlimetet bevezessünk.
A háborúhoz 3 dolog kell: pénz, pénz, pénz. EZ igaz minden technikai sportra. De tudjátok mit: tiltsuk be a tuningot, mert esetleg akad olyan ember aki azt sem engedheti meg magának.

Mindenestre, a szervező dolga eldöntei milyen játékot szervez. Akarni a WC-n, szeretni a hálószobában kell.

75RANGER75
Hello . Olvasom a lenézősebbnél lenézősebb replyokat Smile
Hát ne legyen lőszer limit , de 250 skuló mindenkinél legyen és aki többet akar vinni annak legyen kötelező 1,5 kg al többet cipelni (hozok konyhai mérleg súlyokat ) Razz Tehát persze lehessen két 3500 as doboz lőszerrel kimenni harcolni de akkor kelljen a táskába plusz 10 kg al futkorászni . Lehet hogy az Springnek nek leáldozott, de a keveset mozgok és sokat lövök stílusnak pedig a múltkori érdi játéknál járt le az ideje . Ne az legyen meghatározó az AS ben hogy kinek mennyi pénze van. A legutolsó hülye is tudja a elsütőbillentyűt húzni és egy helyben állni . Nem igaz? És még annyit hogy úgy veszem észre kezd nőni azon játékosok száma akik kezdik unni a hentelős pörgős dolgokat. Én legalábbis szeretném ha nem ilyen nudliknak néznék az AS eseket , hanem lenne valami kis hírunk . Tehát nekem tetszett nagyon hogy ez évben végre volt már olyan játék ami fizikai igénybevételt is jelentett . Várom a következő ilyen stílusú játékokat mert ott aztán igazán kiütközik az hogy a profi AS eseket le lehet simán darálni , ráadásul a SIMA LOW BUDGEs emberek és a kezdők összefogásával.

U.I Továbbá a lőszer limit, az egész napos kemény játékok a ti és a magyar AS fejlődését is elő segítik . Vagy nem így látjátok ? Mert ha szerintetek az a fejlődés hogy ki tud 240 es tárral leküzdeni 1 célt és ki tud kevesebbet mozogni.....
"

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára RedOne csüt. aug. 04, 2005 10:38 am-kor.
Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 10:37 am

Frankó a csevely, csak épp nem tudom, h miről is folyik...............

Talán mértékkel kellene modolni a hozzászólásokat, hamár visszautaltok rá..... SZVSZ

Amúgy az alaptémához: miért is lenne jó a lőszerlimit? Persze, realisztikuasabb. Már amennyiben eltekintünk a real steel cuccok lőtávjától/átütő képességétől & pontosságától.

A felszerél meghatározása pedig gyakorlatilag azt feltételezné, h mindenkinek van két teljes ruhakészlete a megkívánt szinekben + hogy folyamatosan kihordja a játékokra mindkettőt. (Vagy mindig előre el van osztva a banda és mindenki ki is jön...)

Mindezek persze csak az én aggályaim, de talán megfontolásra érdemesek.... :roll:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 10:34 am

Szeretnem a magan jellegu vitat lezarni, ha valakinek van meg mondani valoja a loszerlimittel kapcsolatban, az irjon, ha nincs, akkor holnap este
torlom a topicot, mert a lenyege sajnos elveszett...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 10:31 am

Nem akarok veszekedni, nem is fogok...
Sajnos nincs mar meg a hozzaszolasod, valaki torolte, de ott valami
szabalyok bevezeteserol beszeltel, hat nem igazan ertettem ez teny,
mert nem minden otletbol lesz szabaly.

A csorózás pedig egyetlen esetben sem all hozzam kozel, ugyhogy akarmilyen
hiperszuper mondanivalo volt mogotte, kicsit csalodtam mert toled nem ezt a
fajta hozzaszolas stilust szoktam meg.

Inkabb a stlilus esett rosszul mint a mondani valo.

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 10:27 am

@RedOne

Nyugodtan elhagyhatod a jómodorod, ha nem értetted meg a mondanivalóm lényegét úgyis mindegy!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 10:22 am

Sajnos a törölt hozzászólásokat nem tudom visszahozni, pedig érdemes lenne.

Nekem most sok mindenkiről sikerült véleményt alkotnom.

@Rozmár
Teljesen igazad van!

@Ranger
Ez már annyira realisztikus, hogy rajtad, az angyalokon, az SzSz-en és
rajtam valamint Ikaroson kívül más erre nem lenne képes.

@Braun
A jómodorom miatt csak ennyit fűznék hozzá:
Szeretek csóró egyetemista lenni és dupla olyan realisztikusan játszani ezt a
játekot mint barki más. Valamint mindeki olyan játékot játszik amilyet akar,
és olyan ötleteket vet fel amilyet akar, max. kimoderálják vagy törlik!

A topicot én felügyelem, mivel nincs neki jobb hely jelenleg, ezért itt marad!
Egyelőre senki ne törölje!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 9:21 am

En is jo otletnek tartom a loszerlimitet.
Ki kellene probalni...

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 04, 2005 5:39 am

Haliho!

A lőszer limit jó ötlet, de ki kell találni hogyan alkalmazzuk.
A csapatok megkülönböztetésére célszerű lenne a szlovák módszer:
-VC: a felső testen ill. fejen viselt fekete felszerelés
-US:terepszínű vagy zőld felszerelés, a felső testen nem lehet fekete (a mellény sem).

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: szer. aug. 03, 2005 11:06 pm

Én támogatom az ötletet - amint az AS fegyverek olyan pontosan/messzire fognak tüzelni, mint egy igazi puska. :)

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: szer. aug. 03, 2005 10:41 pm

lenne egy kérdésem!
volt szó a multkor lőszerkorlátról amit egy élet alatt fel lehet használni
kb 200-250db skuló...mint ahogy igazából is általában visznek a szoldzserek
így még érdekesebb lenne a játék!
ez mennyire valószínű hogy életbe lép?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 136 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra