SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: csüt. jún. 21, 2018 11:00 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 136 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző PM
Admin

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 21, 2006 4:57 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Az idézet idézésének idézetét hanyagoljuk pls!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 21, 2006 4:27 pm

75RANGER75 írta:
FlashKill3R írta:
75RANGER75 írta:
Nah igen. De mondjuk 2 meg 4 napos eventekből kiindulva ha az első nap tönkre megy nem állok neki szét szedni (részemről oda adni egy ebben járatosabb csapattársnak) és tisztogatni. 2 napos eventünk azért szokott lenni, 4 naposnak meg ott volt szlovákia.

nekem mikor elakad a hicap tárm játék közben kiálltam és szétszedtem. azelött még nem szedtem szét tárat de yorsan megoldottam.... :D mind1

Nekem még nem döglött be, de tuti nem állnék ki :) Midcap be és dolgozni tovább :) Szlovákiába is hülyén vette volna ki magát :)

jo csak nekem akkor épp csak azaz egy táram volt. egy idaig nyomtam pisztolyal de idegesitett és inkább kiálttam amikor volt rá alkalom

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 18, 2006 9:43 pm

FlashKill3R írta:
75RANGER75 írta:
Nah igen. De mondjuk 2 meg 4 napos eventekből kiindulva ha az első nap tönkre megy nem állok neki szét szedni (részemről oda adni egy ebben járatosabb csapattársnak) és tisztogatni. 2 napos eventünk azért szokott lenni, 4 naposnak meg ott volt szlovákia.

nekem mikor elakad a hicap tárm játék közben kiálltam és szétszedtem. azelött még nem szedtem szét tárat de yorsan megoldottam.... :D mind1

Nekem még nem döglött be, de tuti nem állnék ki :) Midcap be és dolgozni tovább :) Szlovákiába is hülyén vette volna ki magát :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 18, 2006 9:16 pm

Nekem az also rogzito csavar kiesett a hicap tarambol, 3+ ev utan! Sose kentem, sose szedtem szet.... :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 18, 2006 5:11 pm

75RANGER75 írta:

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 18, 2006 4:14 pm

Megaztán a kopó- fogyó alkatrészeket kenegetheted. Mint ahogy a kilágyult spirálrugót is...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 18, 2006 12:46 pm

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 18, 2006 12:32 pm

75RANGER75 írta:
Azonban a hicap talán télen meg poros körülmények között jobban tud koszolódni mivel ugye az alja nyitott.

Hát igen de szét lehet szedni megtisztitani esetleg szilikon bele. Szal csak kis gondoskodás. mongyuk ez mindenre vonatkozik nem csak tárakra :roll:

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 18, 2006 10:02 am

Eveken keresztul egy darab 470-es hicap tarat hasznaltam a G36-hoz. Locsoltam is vele vidaman, ha kellett, de soha nem volt olyan, hogy leporgott volna a tar mert annyit lottem vele - mindig volt ra idom hogy ujratoltsek, altalaban amikor ujraszulettem, vagy volt egy kis pihenoidom. Sohasem ereztem azt hogy tobb tar kellene.
Most midcapokkal jatszom (150-170 bb) es 3 darabom van, ez kb. ugyanannyi bb-t jelent. A folyamatos tekergetes jelentette frusztracio helyett most a kifogyas veszelye fenyeget - eppen ezert ha van egy kis szabad idom akkor gyors tarcsere, es egy gyorstoltovel telenyomom a felig ures/ures tarat. Ha pihenek, akkor meg az osszeset.
Gyakorlatilag ugyanaz a ketto, de nekem jobban esik hogy nem kell allandoan tekergetnem a tarat es hogy nem csorog-zorog. (amugy sajna a 3 ev nem mult el nyomtalanul - neha meg-megsimogatom azert a midcapek aljat is, keresve a kis fogaskereket :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 18, 2006 8:19 am

kvitya írta:
Azért a hicap tár és a locsolás közé nem kellene egyenlőség jelet tenni... A hicap csak annyiban más, h több lőszered van az adott tárban, tehát, ritkábban kell tárat cserélned, valamint, ha a helyzet úgy hozza, hatékonyabban tudod a társaidat támogatni egy-egy hosszabb sorozattal. De ez közel sem locsolás.....

én sem az ilyenfajta lövöldözésre gondoltam a locsolás terén. Főleg olyanra gondoltam ha észnélkül szórja valaki a löszert mert ugyebár tudja hogy neki 600 van egy tárba meg a zsebébe még 3000 (a másiknak meg csak 70-es tárjai vannak, abból is 4 db és már 3 szor cserélt :) hehehe... szegény én :)) )
ja igen, meg locsolás terén én arra gondolok amikor már parabóla ívben próbál meg valakit lelőni hosszú-hosszú sorozattal.

Idézet:
én az utóbbi idők játékaiból azt figyeltem meg, hogy egy csomó ember játék előtt és után egy csomó bb-t feleslegesen elpazarol, és össze-vissza lövöldöz, míg játékon alig lő.

hát igen...pl én is... van olyan hogy játékon kb egy 70-es tárat lövök el. A játék után meg csak ellövök már még egy tárat, hosszú sorozattal (a fegyver elsütésének az élvezete céljából :) ) ha már ilyen keveset tudtam lőni.

Na de mindegy... végülis azt hiszem tényleg igazatok van. Ha valaki normálisan játszik akkor ugyan mindegy hogy hicap vagy lowcap van nála.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. szept. 17, 2006 6:11 pm

Az mp5 hi-cap amit linkeltél viszont egyszerre csak keveset tud feladni, míg az AK-illetve M4/M16 tárak ennél kicsit többet. Én kúsztam mp5-el,M4-el,Ak-val és a tár mérete sose zavart eközben, mivel mindig leért úgy hogy teljesen mindegy a dolog....Azonban a hicap talán télen meg poros körülmények között jobban tud koszolódni mivel ugye az alja nyitott. De ezeddig meghibásodást környezeti hatás miatt még nem érzékeltem.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: vas. szept. 17, 2006 3:25 pm

Kicsit egyértelműbbnek kell lenni.
Nekem a Hi-Capok kb 1,5 éves korukban kezdtek szarakodni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. szept. 17, 2006 2:56 pm

Számomra sokkal könnyebb volt az MP5-el kúszni ha ez a hi-cap volt benne. Az tény, hogy baromi csörgős a cucc. Nekem nem romlott el a mechanika soha és az M4-esem hi-cap tárját is ugyan annyit kell tekergetni mint ezt kellett. Fene se tudja mi a jobb. Ezért írtam hogy stílus és helyzet kérdése a dolog. Elnézést hogy ingerülten válaszoltam de a lenéző stílust nem szeretem. Végülis mindketten ugyan azért lelkesedünk még ha a tárakban nem is értünk egyet. PEACE & Világbéke! :)

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: vas. szept. 17, 2006 2:46 pm

Az általad belinkelt tárral, és a két hasonlóval (AKß, és M-16 VN) az a gond, hogy a HI, és a Mid- Capok minden hátrányát egyesíti.
Ezek pedig:
Egy Hi-Caphoz képest alacsony kapacitás, tekergeti kell, zörög, és a mechanika miatt meghibásodásra hajlamosabb.
Ezek mellett nem ad sok előnyt a kúszásban, legalábbis nekem az AK-tárral ez volt a tapasztalatom, mert én is kísérleteztem ezzel.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. szept. 17, 2006 2:36 pm

Igazad van, túlságosan az MP5-re specializálva gondolkodtam ez ügyben. Az előző hsz-embe a linkek alatti 2 tárra gondoltam. Személyes tapasztalat alapján kultiváltam a hi-cap tárat.

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: vas. szept. 17, 2006 2:30 pm

Azt látom, hogy nem vagy tisztában dolgokkal. De segítek.
Vegyünk egy Low/ Mid- cap M-16 tárat.
A méretei: 6.5X15X2,3 cm
A kapacitása: 68/ 130 BB
Ez az eredetiben egy standard 30 lőszeres tár másolata

Namost egy 330 BB kapacitású Hi-cap tár bármilyen meglepő pontosan ezekkel a befoglaló méretekkel pontosan ennek a tárnak a másolata.

Kérdésem: Mi a rossznyavajáért lehet bármelyikkel is jobban kúszni- mászni.
Nekem az az egy ötletem volt, hogy a BB csörgése miatt gondoltad, de mivel a kúszás lassú, ezért a BB nem zörög. Ez a gond a gyorsabb mozgásnál, futásnál jelentkezik, tehát kilőve.
Más magyarázatom nekem nincs, te jössz!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. szept. 17, 2006 2:22 pm

Mac írta:
DannyL írta:
A Low-Cap egyedüli előnye csak a mérete lehet, mert könnyebb vele kúszni mászni.

Mondcsak, te tudod, hogy miről is beszélsz PONTOSAN?

Nem én valójában hülye vagyok és csak reszeltem a körmöm! Te majd elmondod mit szerettem volna mondani, ebben biztos vagyok!

Na jó az tény hogy legtöbb esetben a méret sem változik azzal, hogy low cap a tár. Mert ugyan akkora csak nem fér bele annyi skuló. De egyes típusoknál mint MP5 pl., kifejezetten használhatóbb a hi-cap tár, a miatt, hogy teljesen más az elrendezése.

Most kifejezetten MP5-re gondoltam:

1. Igerem, hogy megtanulok linkelni roviden is!

2. Tenyleg megigerem, hogy megtanulok linkelni roviden!

Erre gondoltam. Valóban nem általános probléma. Jól gondoltam vagy fogjam be a pofám? :) PEACE!

(szerkesztettem, mert a hetmerfoldes linkjeid tortek a forumot - Rephyx)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DannyL vas. szept. 17, 2006 2:32 pm-kor.
Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: vas. szept. 17, 2006 2:20 pm

DannyL írta:
A Low-Cap egyedüli előnye csak a mérete lehet, mert könnyebb vele kúszni mászni.

Mondcsak, te tudod, hogy miről is beszélsz PONTOSAN?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. szept. 17, 2006 2:17 pm

Nézzük már reálisan a dolgokat! Hi-Cap-el lehetőséged van keveset lőni és agyatlan sorozatot lőni is tudsz, míg Low-Cap-el csak keveset tudsz lőni. Szerintem felesleges vita! Miről beszélünk itt? :? Ez nem tár, hanem stílus és ember kérdése.

A Low-Cap egyedüli előnye csak a mérete lehet, mert könnyebb vele kúszni mászni. <== Ez hülyeség volt, mert csak egyes esetekben igaz!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DannyL hétf. szept. 18, 2006 6:12 am-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. szept. 17, 2006 2:11 pm

Nekem is van hi-cap táram, mégse szoktam locsolni. Nem amiatt szeretem, mert nem kell töltögetni vagy cserélni, számomra eddig 100% -ig megbízható volt és azt a lőszert amit a midcapeim nem lőttek ki simán vitte, nem beszélve arról, hogy meghibásodás se volt még vele. Imádom viszont a midcapeket. Jó szerintem ha cserélgetni kell. Meglehetősen ember függő úgy vettem észre és valóban van akinek lét eleme a hicap, mert hogy ő sokat akar lőni....

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. szept. 17, 2006 12:06 pm

én az utóbbi idők játékaiból azt figyeltem meg, hogy egy csomó ember játék előtt és után egy csomó bb-t feleslegesen elpazarol, és össze-vissza lövöldöz, míg játékon alig lő. a kérdés itt meg szerintem úgyis a feelinre megy, úgyhogy teljesen felesleges vitázni, ki milyen tárat használ

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: vas. szept. 17, 2006 12:01 pm

szerintem a hicapet azért találták ki, mert javítja a játékélményt - mert nem kell a töltögetéssel foglalkozni, miközben ezren soroznak a bokorból, ennyi. mégis csak egy játék, meg aztán nemcsak hogy a falon nem megy át a bb, de a bokrokon is alig-alig.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: vas. szept. 17, 2006 8:51 am

Azért a hicap tár és a locsolás közé nem kellene egyenlőség jelet tenni... A hicap csak annyiban más, h több lőszered van az adott tárban, tehát, ritkábban kell tárat cserélned, valamint, ha a helyzet úgy hozza, hatékonyabban tudod a társaidat támogatni egy-egy hosszabb sorozattal. De ez közel sem locsolás.....

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. szept. 17, 2006 7:41 am

A lowcap azért "jobb" mert ekkor az ember takarékoskodik a lőszerével és nem kezd el "locsolni" mint a hülye mert 600-as tárja van. A lowcap-el célozni kell, megfontoltan lőni. Ha nem elég a lőtávod a célzott lövésre (nem akarsz locsolni) akkor taktikázz, mozogj közelebb stb.
"Elhivatottság" kérdése az egész hogy mennyire vagy eredményes lowcap-el. Zavar a "sűrű" és időigényes tárcsere? Gyakorold! Ha már beidegződött a mozdulatsor, 2-3 mp alatt szerintem mindenki ki tudja cserélni a tárat.

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 16, 2006 2:39 pm

Én annyiban szólnék bele, hogy ott vannak a Mid-Capok is. Szerintem az az arany középút.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 16, 2006 10:37 am

Egyetértek. Nekünk is volt kellemetlenségünk jópárszor, a 30-as tárakkal. Aki tényleg jót akar JÁTSZANI, vegyen magának Hi-cap-ot. Ezt nem vitatom.
A 30-as tárak akkor érdekesek, ha MINDENKINEK olyan van a játékon. ;)

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 16, 2006 10:23 am

Hát, én spec nem vagyok low-cap párti - ezt sokan tudják :lol: . Most a Faludzsa miatt beszerzek párat, mivel érdekel a game és nem szívesen hagynám ki. Cca azt is sejtem, h utánna évente max. 1-2x fogom használni őket...

De hogy témánál maradjunk: persze, bizonyosan feeling a real/low-cap stílus és talán több odafigyelést követel, mint a hicap-es megoldás, de vannak hátulütői is. Ez cca vitathatatlan. Persze eme hátrány csapatmunkával és nagyon tudatos játékkal ötvözve csökkenthető, de nem kiküszöbölhető - szerintem. CQB-ben talán nem oly szembeötlő, mint nagyobb lőtávot igénylő területeken, de szerintem közelharcban is előnyösebb a több -hirtelen elérhető- lőszer. Ha kellő rutinra teszel szert és az ellenfeled is rutinos (s ideális esetben nem 1-2 vs 15-20 a játékosarány), akkor úgysem lősz sokat, max pár sima, egyes lövést. Ha azonban bármely személyi tényező nem áll fent, akkor kelleni fog a több lövés, amit pont nem tudsz produkálni - mivel elözőleg lemondtál róla.

Szumma: low/real-cap játék szerintem csak rutinos játékosokkal és kis játékos-számmal kivitelezhető, viszont akár nagyobb pályán is - és hatalmas feeling lehet. Ellenben nagy számú vagy vegyes tapasztalattal rendelkező player esetén rohamosan csökkenni fog a játékélmény, sokaknál.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. szept. 15, 2006 8:44 pm

Idézet:
Mitől lesz realisztikusabb a játék: ha realcap-et használsz, amiből az utolsó néhány BB-t általában nem tudod kilőni (tehát máris nem annyira reál), és biztosan üresre kell lőnöd a tárat a távolabbi célpontokhoz, VAGY ha hicappal, hosszú (nem túl reál) sorozatokkal, több könnyű fedezék mögött rejtőző ellenséget is le tudsz küzdeni egy tárral, nagyobb távolságról is?

Egyik sem jobb a másiknál, mindkettő a maga módján a realisztikusságot szolgálja... Szituációtól függően hol az egyik, hol a másik közelít jobban a valósághoz.

naja ez akár lehet végszó is :) 8)

amugymeg a legegyszerübb hogy aki valósághüen akar jáccani de nem akarja lerontani a játékélményét az vesz 4-5 low vagy real cap tárat meg 1 vagy 2 hicapot azt CQB-n kicsivel kint meg naggyal...

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: pén. szept. 15, 2006 12:14 pm

Akkylania írta:
Akkor legalább abban közelítsünk a valósághoz amiben tudunk.

Mitől lesz realisztikusabb a játék: ha realcap-et használsz, amiből az utolsó néhány BB-t általában nem tudod kilőni (tehát máris nem annyira reál), és biztosan üresre kell lőnöd a tárat a távolabbi célpontokhoz, VAGY ha hicappal, hosszú (nem túl reál) sorozatokkal, több könnyű fedezék mögött rejtőző ellenséget is le tudsz küzdeni egy tárral, nagyobb távolságról is?

Egyik sem jobb a másiknál, mindkettő a maga módján a realisztikusságot szolgálja... Szituációtól függően hol az egyik, hol a másik közelít jobban a valósághoz.

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: pén. szept. 15, 2006 11:13 am

A lowcapet a valóságközelisége mellett azért is szeretme mert csöndes. Nem zörögnek a BB-k, és nem kell recsegve felhúzni :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. szept. 15, 2006 11:05 am

ACE írta:
FlashKill3R írta:
jolvan realcap. de azt csak 400 fps en meg izompontos fegyverrel. mer amugy egy igazival ha oda célzol odalősz. AS ben meg van 1-2 tényező ami miatt nem mindig. mind1 :D

Nagyon sok cqb játékon lehettél ahol 400 vagy annál nagyobb fps-sel játszottak. Megnézném mennyi ideig bírnád ki. Nekem volt hozzá szerencsém nem örültem neki.

Bőven elég az alap fegyver és akkor még sorozatot is lőhetnél.

Mekkora távolságok is lehetnek úgy álltalában?

Hát voltam már olyanon és nem volt valami jó érzés tudni h van egy olyan ellenfelem :D én nem erre akartam célozni. CQB ra jó a real/low cap és az alap fegyver kültérre gondoltam én. ;)
amugy szzerintem is jó ha minél jobban a valóságot közelitjük meg (realcap tárak).

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: pén. szept. 15, 2006 10:41 am

Trasher!

Azzal egyet értek, hogy nem lehet a két dolog közé egyenes párhuzamot vonni. Ez világos. De ez elméletileg egy valóságot szimuláló extrém sport.
Ha a lőtávok nem valósak, ok. Ha a pontosság sem közelíti meg az élesekét, rendben. Akkor legalább abban közelítsünk a valósághoz amiben tudunk. A megjelenés szerintem kevés. Hisz ebben az egyben térünk el a paintball-osoktól. Ők is 200-as sorozatokat lőnek, autómatán, ráadásul rövidebb távon és pontatlanabbul. Ha már a technikai előnyünk megvan velük szemben, akkor hozzuk közelebb a valóságot, amennyire csak lehet (mármint ilyen apróságokra gondolok, mint tárak, gránát és füst).

Faludzsát pedig jobban várom, mint eddig bármelyik játékot!
Pont ezért.

Üdv:Akky

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. szept. 15, 2006 10:28 am

Amivel nincs is semmi gond. Csak a lowcapezést a realitáshoz való közelítésként lehet felfogni. Azaz, a házban CQBben aki támogató tüzetk akar ontani, az vagy cserélgeti a tárakat, mint a villám, vagy többen felváltva produkálják ezt, vagy bevisznek egy olyan support fegyvert, ami 330 fps alatt van, így lőhet sorozatot vele...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. szept. 15, 2006 10:10 am

Igazából WD szerintem azért fogy sokkal több bb cqb-n, mert sokkal erőteljesebb lefogó tüzeket szoktunk produkálni!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. szept. 15, 2006 7:23 am

Ha abból indulunk ki, hogy hol lehet CQBzni, akkor általában a folyósón van a legnagyobb lőtáv, meg az épület megrohanásakor. Azon túl egy szobán belül már csak 10m-en belül.

Esetleg Szentendrén a gépszerelő csarnokban van 10m+ lőtáv, de még CQB pálya.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 136 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra