SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: csüt. szept. 20, 2018 12:35 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 226 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Játszanál bio bb-vel a játékokon?
Igen, mert természetbarát. 78%  78%  [ 416 ]
Nem, nem foglalkozom a természettel 22%  22%  [ 120 ]
Szavazatok száma : 536
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Bio BB-t a játékokra.
HozzászólásElküldve: kedd szept. 13, 2016 11:52 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Tapasztalatom szerint pontosabbak. A nagyon jó sima BB-kben is van buborék, csak jobb az eloszlása. Bioban általában nincs.

Az üvegtörő bio BB az egyetlen fajta volt, a bioval átlátszója, sok évvel ezelőtt. A mostaniaknál nem hallottam semmi olyat, hogy veszélyesebb lenne a normál BB-nél.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 12, 2016 7:48 am

Sziasztok!

Van arra tapasztalat hogy a bio bb-k pontosabbak lennének? Mivel mindenhol azt lehet olvasni hogy a bio bb az keményebb, tömörebb, ezért érdekelne hogy mondjuk egy 0,25g bio bb van e olyan pontos mint mondjuk egy 0,28g bb? Egyrészt az ár miatt másrészt sérülést sem szeretnék feleslegesen okozni (lásd korábban szemüveg és üveg tesztek átlövése bio bbvel). De azért érdekel a környezet szennyezés is ezért térnék át bio-ra.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 06, 2015 4:15 pm

Bocsánat! Épp önfeledt pillanataimat éltem. Nem lösz, hanem szik. Szikesedésre gondoltam, meg a szik talajok létrejöttére, csak nem ezt sikerült leírni. :oops:

Szóval, azért kezdtem a tanúsítványos dologgal, mert más eset egy marék elszórt BB és más eset pár kiöntött zsák, (vagy depóniába összegyűjtött, komposztálásra váró mennyiség). E mellett meg az sem mindegy, hogy mi az az élőlény, amivel találkozik. Egy cserép sem 3 fázisú talaj, meg a talajvíz sem csapvíz. Nekem is áll cserépben pár BB és kiváló élőhelye lett pár zuzmónak. :roll:

interpol írta:
Azért én megnézném, hogy egy 15000m2-es csarnokban mennyiszer fogsz felsöpörni...egy laza löszös alföldi területen meg pláne... :))

Igen, a csarnok esete kiváló. Ha a BB elbomlana, akkor nem kellene felsöpörni. A dologhoz viszont többnyire kellene UV-a, esetleg víz, talajlakó organizmus, stb. Nem egészen az történik vele, mint a paintball kapszulájával. Szóval mind a normál, mind a Bio ott fog maradni a csarnokban és el lehet majd esni rajta. Többnyire az első ilyen baleset után rendszeressé válik a seprés, vagy legalább elkezdenek kísérletezni homokkal, forgáccsal, stb. Több, nem csak CQB pálya esetében rendszeres ez a takarítás. Ha jól emlékszem, akkor egyes gyártók pont a lebomlási körülmények biztosítása végett írtak elő a komposztálást. Nem tudom, hogy mostanában mi szerepel a használati útmutatón.

vinilklorid írta:
A lebontható polimerekkel szemben elvárás, hogy mind a kiindulási, mind a bomlástermék teljes mértékben beilleszkedjen a természet körforgásába.
Ha kilós tömbök lennének kipakolva a műanyagból még el tudom képzelni, hogy beleszólna a közvetlen környezetének élővilágába rövid távon, de BB méretben, eltérő időnként elszórva nem hiszem hogy gondot okozna.

Ilyen mélységekben nem vagyok járatos a műanyagipar működésében és a polimerizáció szabványosításában, de mindenképp megnyugtató. Ezek szerint a lebomlik alatt már nem az évekkel korábbi szétesik alkotóelemeire és visszamarad 60-80% ásványi komponenst értik.
És igen, pont a mennyiség miatt kérdeztem a tanúsítványra. Az oké, hogy napestig zabálhatom a BioBB-t és nem lesz tőle semmi bajom, de mi az és milyen körülmények között, aminek baja lesz tőle? Erről óhatatlanul a korai hulladéklerakók esete jut eszembe. Úgy gondolták, hogy majd a talajban elbomlik a kommunális hulladék, csak be kell takarni földdel. Aztán, amikor felszámolták az első ilyen telepet, akkor derült ki, hogy a rendszerben nem játszódnak le még az elemi bomlási folyamatok sem, mert hiányzik pár feltétel.

Remélem, hogy azért pár éven belül lesz majd olyan BioBB, amiről tudható, hogy miből készült, mivé alakul és milyen körülmények között hogyan viselkedik. Egy marék műanyaggal szemben a kémiailag átalakuló anyagok azért veszélyesebbek, mert nem látható szennyezőforrások, kimutatásuk pedig költségesebb és mivel könnyebben mozognak (esetünkben pl. talajvízzel), így a mentesítés is problémásabb.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 04, 2015 7:28 pm

Idézet:
Én egy dologtól félek. Amíg egy műanyag (értsd normál BB) 10-50 év elteltével is összeseperhető, addig egy szétesett, reakcióba lépett anyag csak újabb vegyszerek kijuttatásával ellensúlyozható.

A lebontható polimerekkel szemben elvárás, hogy mind a kiindulási, mind a bomlástermék teljes mértékben beilleszkedjen a természet körforgásába.
Ha kilós tömbök lennének kipakolva a műanyagból még el tudom képzelni, hogy beleszólna a közvetlen környezetének élővilágába rövid távon, de BB méretben, eltérő időnként elszórva nem hiszem hogy gondot okozna.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 04, 2015 6:50 pm

Zalán írta:
...Nem forog közkézen, de a víz és széndioxid együttes jelenléte szénsavat eredményez...
Amíg egy műanyag (értsd normál BB) 10-50 év elteltével is összeseperhető...

Hát, most nem állok neki átnyálazni a nemzeti alaptantervet, de az én időmben ez általános suli 7-8. osztálya körül taníthatták kémiaórán...de, ha véletlenül mégsem, akkor középiskola 1. osztályos tananyag...A löszösödés mesterségesen lassítható megfelelő növényi társulások telepítésével, locsolásával...mondjuk ennek a költsége valószínűleg elég nagy lenne, meg beletelik vagy 20-40 évbe, amíg stabilan megtelepedik, és kialakul a felső pár cm-es termőréteg...A talaj pH-ját elég sok minden befolyásolhatja, nem a BB-fog neki a legnagyobbat ártani.

Házilagos tesztek voltak itt a fórumon, volt aki napra tette a BB-ket vízben, volt aki megette (különösen a kezdeti időkben megjelent keményítő alapú BB-ket), volt aki beásta a virágoskertbe, de rövid távú eredményt az alak és méretváltozáson kívül senki sem tudott mérni...

Ilyen jellegű kutatás inkább egy TTK vagy MFK szintű kutatócsoport feladata lenne, ha kapnának erre pénzt...de mivel gazdaságilag és biológiailag egy elhanyagolható tényező, erre senki sem fog pénzt, és energiát fordítani, különösen azért, mert mire a degradáció első mérhető lépései megtörténnek, addig eltelik sok év (min. 2-5év), és egy ilyen kutatás pályázati időtartama általában 3-5év (színvonaltól függően)...szóval felejtős...

Azért én megnézném, hogy egy 15000m2-es csarnokban mennyiszer fogsz felsöpörni...egy laza löszös alföldi területen meg pláne... :))
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 04, 2015 6:24 pm

Pár éve próbáltam felhajtani a BioBB-s csomagoláson feltüntetett tanúsítványokból, meg kértem nálam okosabb emberek segítségét is, de nem jártam nagy sikerrel. A tanúsítványok többség egyszerű alkotóelem lista, vagy humántoxikológiai vizsgálat volt. Mivel a BioBB névvel illetett anyag elég ritkán kerül emberi szervezetbe, így ugyan megnyugtató, hogy ha lenyelem, akkor nem lesz bajom tőle, de jobban érdekelne a környezetre gyakorolt hatása. Mármint arra a környezetre milyen hatást gyakorol, amiben "el fog bomlani"?
Találkozott-e már valaki olyan BioBB-vel, amihez tartozott mikrobiológiai, vagy növényegészségügyi, netán talajélettani vizsgálat? Netán ezekről valami tanúsítvány?
Nem forog közkézen, de a víz és széndioxid együttes jelenléte szénsavat eredményez. A szénsavas víz pl. az egyik oka a talaj pH változásnak, illetve a lösztalajok létrejöttének. Ebből meg egyenes út vezet a biodiverzitás változásához az adott területen.
Én egy dologtól félek. Amíg egy műanyag (értsd normál BB) 10-50 év elteltével is összeseperhető, addig egy szétesett, reakcióba lépett anyag csak újabb vegyszerek kijuttatásával ellensúlyozható.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 26, 2013 7:18 am

A BioBB lebomlása a programozott élettartamú alapanyag minőségén (Politajsav alapú polimer), és néhány nüansznyi szerves kémiai különbségen alapul (polimerizálás módja, depolimerizátor faktorok). Azt tudni kell, hogy a PLA alapú műanyaggyártás, bár már használja az ipar, még elég gyerekcipőben jár.

Legegyszerűbb kísérlet, amit mindenki elvégezhet, hogy fogsz bioBB-t, odateszed egy cserépbe a virág mellé, asszony normálisan locsolja, kapjon természetes fényt, ahogy az adott növény megkívánja (egy "barlangi kaktusznál" nem fogsz olyan látványos eredményeket kapni, mint egy fény, és vízigényes növénynél), te pedig kb. két hetente ránézel (esetleg egy nagyobb adagot használsz, és minden ilyen ellenőrzéskor kettőt-hármat összetörsz, szétvágsz, hogy lásd, ha változik a belső szerkezet). Így 4-6 hónapon belül már látható mértékű bomlásnak kell végbemennie.

Ellenpróba: hagyj egy vékony anyagú (tescos pl.) szatyrot az ablakban, ahol természetes fény éri, egyet pedig tarts sötét helyen elzárva. A napon lévő szatyor szakítószilárdsága elviekben 1 hónap alatt jelentősen más kell hogy legyen (röviden összefoglalva a bomlást az UV sugárzás katalizálja).

Tehát a BioBB lebomlásához talaj (a mikrobakultúra miatt), víz, illetve széles spektrumú (UV tartományban legalábbis) fény szükséges, és akkor fél éven belül láthatóan bomlásnak kell indulnia.

Wolf

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 24, 2013 10:54 pm

Nem vagyok kémikus meg elég gyenge is voltam belőle az iskolában, de viszont természetbarát vagyok. Itt ott hallottam személyesen hogy van olyan gyártó akinek a csak a felirat szerint bio a terméke. Otthon a kertben már elég sok BB van a fűben meg a növényzet tövében a fegyver javítások miatt (kb 1000 db) vegyesen gyártó nem bio - bio majd idővel kiderül hogy melyik mennyi idő alatt bomlik vagy nem bomlik de viszont nem fogom meg tudni melyik melyik volt. Nem is értem hogy egyáltalán miért forgalmaznak még olyan terméket ami károsítja a környezetet, de ezért mi is hibásak vagyunk mert meg vesszük én automatikusan bio-t veszek, rá szánom azt a + 1000 ft-t, de nem vagyok 1 nagy bb szóró támogatós.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 22, 2013 11:12 am

Nem mindig, de az esetek többségében Bio-val nyomom. Nálam nem volt gond sosem. Természetesen a szemetemet is összeszedem.
Gondolom úgyis erre van a kérdés kiélezve.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 30, 2012 1:47 pm

Exodia írta:
Valószínű én értek valamit félre, de végtermékként szén-dioxid keletkezik? Annak nincs köze az üvegházhoz?

Az üvegházhatású gázoknál a legkevésbé "káros" gáz a CO2, ami csak azért jelent nagy veszélyt mert a járművek és hőerőműveknek jelentős termelése van. Azonban azonos mennyiségű metán és a (mára már betiltott) freon gázok sokkal erősebb üvegházhatást idéznek elő.
Visszatérve a CO2-re, ha nem lennének autók akkor ez lenne a legkevésbé veszélyesebb, de így is ha minden játékos bioBB-t használna még akkor is mérhetetlenül kicsi lenne a CO2 kibocsátás világi szinten. Ráadásul a CO2-t fotoszintézis útján át lehet alakítani O2-é. A műanyagot meg hát kicsit nehezebb bármivé is átalakítani.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 28, 2012 6:47 pm

Vivax írta:
Lásd gyerekjátékok...ott rendszeresen kerülnek a fogyasztóvédelemhez olyan játékok, amik a kölök nyálában feloldódó egészségre káros anyagokat tartalmaznak...de ebbe ne menjünk bele, csak példaként hoztam fel.
Évek óta BB-t használok a nyelvemben lévő piercing-en. Most én is kíváncsi lettem :)
Justice írta:
amit általában használunk szemüveg, az nem ül teljesen az arcra, és bőven van rés, amin bármilyen bb simán bemegy.
Pár éve én is pórul jártam a sima szemüvegekkel. Igaz, én voltam a b**sz, mert lépcsőfordulóban hajoltam le, és lentről jött is a BB... pont befért. Szemészet, 1 hétig kenőcs (v szemcsepp), de szerencsére semmi maradandó. Mák, hogy 0,5J rugósokkal játszottunk akkoriban :)
Cerberus írta:
Általános BioBB ...végtermék CO2 és H2O
Valószínű én értek valamit félre, de végtermékként szén-dioxid keletkezik? Annak nincs köze az üvegházhoz? Vagyis akkor mennyire környezetbarát a bio? :twisted:

Apropó, valószínű nem újdonság, de a topicot végigolvasva nem találtam semmit. Nemrég kaptam P&J (taiwangun-os) BBB. 0,28-as lévén, nem igazán használtam. Tegnap viszont kipróbáltuk egy CA SL8-ban, star lowcap-pel. Az adagolása förtelmetes. Kb minden 2-3 elsütés után 2 BB kipottyant a csőből. Néha-néha volt 1-1 értékelhető lövés. Az viszont szép, egyenes vonalon ment. 0,2-as Guarderral nem volt adagolási probléma, viszont az nem DMR-hez való :P

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 05, 2011 5:35 am

Haliho!

A BIO BB használata egyes pályákon nem szavazás kérdése.
A BTK 280§ egyértelműen fogalmaz a környezetszennyezéssel és annak büntetési tételével kapcsolatosan. Ha a pálya tulajdonosa tisztában van ezzel, akkor ez fel sem merül, mint kérdés.
1-1 rendszeresen használt pályán, éves szinten több tonna le nem bomló, műanyag hulladék keletkezik, és ha nem tudod maradéktalanul összeszedni, az már környezetkárosításnak minősül.
Tőlünk nyugatabbra erre van külön törvény, ami még egyértelműbb.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 04, 2011 10:30 pm

Milyen szavazás? :roll:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 04, 2011 9:35 pm

Elhiszed, ha azt mondom, hogy úgy nagyjából senkit nem érdekel a szavazás? :))
Meg hogy egyáltalán mi van odaírva? :axe:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 04, 2011 9:20 pm

Úgy érzem a fenti szavazás nem teljesen életszerű illetve túlságosan propaganda hatású.

Pl.:Aki "nem"-et nyom az nem biztos, hogy nem foglalkozik a természettel.
Simán lehet, hogy csak a sok félinformáció és babona miatt csak a műszert félti.

Lehetne esetleg egy "Nem- mert nem tartom biztonságosnak a használatát.-opció is?

Sok érdekes infót jelentene szerintem ez az opció is pl.: kik azok akik nem tudnak a Bio BB-ről semmit csak azt, hogy "ne használd mert elbassza a csövedet,meg eltörik oszt mevakítasz valakit".

Azért mert egy a hobbink még nem vagyunk egyforma kultúrkörből ill. a hozzáállás is változhat.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 07, 2011 8:13 pm

Tokyo Soldiert, Umarexet akármilyen olcsó is soha, ha bio, ha nem. Széthasznált alapcsőben is megadakadhat.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. márc. 04, 2011 10:55 am

azért szép első rendelés volt egy ismeretlen BB ből

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 03, 2011 10:45 pm

Legközelebb minőségi BB-t vegyél és nem lesz gond...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 03, 2011 9:02 pm

Nekem volt egy kis gondom a Bio BB vel........
Tokyo Solider nevű márkát vettem 15 000 darabot, az AK 47 es csöve szerencsésen eldugult kb 20 -30 lövés után, alig tudtam kiszedni belőle.... Az SPR -em még elboldogult úgyahogy vele, de abban kivégezte a csövet.
Nem tuningcsövek voltak pedig.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 12, 2010 10:08 am

"és a bio bb-t szeretik a hangyák??" :D Na igen a bioval nincs semmi gond ha normálisan tartod akkor semmi baja nem lesz habár egy zacsi bb-nek nálam nincs annyi ideje hogy bármibe is belekezdjen "szereti az m249" :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 04, 2010 7:55 pm

Ha visszaolvasnátok, nem kérdeznétek ilyen sületlenségeket.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 04, 2010 7:51 pm

Igen. Ne várj vele 3-4 évet felbontás után.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 04, 2010 3:30 pm

ha már bio bb, arra tudtok megoldást hogy ne "erjedjen" a palackban a bb, ha már bio?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 04, 2010 3:18 pm

Sziasztok!

Abban tudna valaki segíteni, hogyha a nyitott tasakos BioBB nedvességet kap, akkor formáját vesztheti részlegesen? Pl. precíziós csövekben már nem ajánlott a használata?

Üdv,

Egy "analfabéta ez ügyben"

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 27, 2010 7:36 pm

Én arra szavazok, hogy igen, de nem érdekel túlzottan h természetbarát-e! Inkább az az ok, hogy ha jön egy eső elolvad! És ami nem látszik az nem fáj senkinek!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 02, 2010 10:12 am

Általános BioBB összetétele (%)
Ásványi por 60.0%
Talc H2Mg3(SiO3)4 vagy Mg3Si4)10(OH) 21%
(hydratált magnézium silikát Talkum vagy hidratált magnézium-szilikát)
Ba < 0.03% (Bárium)
CaCO3 12.3% (Kalcium Karbonát)
Mg < 0.22% (Magnézium)
Ca 4.95% (Kalcium)
Al 1.4% (Alumínium)
K < 0.1% (Kálium)
Lebontási idő kb 9-18 hónap, végtermék CO2 és H2O
----------------------------------------------------------------------------------------------
G&G Bio keményítő bázisú airsoft lőszer Type (II)
(B1150B-NA) az ISO 9001 szabvány OK.
KépKép
Keményítő származék (polimer) Kb 30%
Ásványi por (Bárium) 60%
Módosító kb 10%
Adalékanyagok kb 2%
Stabilizátor kb 2%
Átmérő 5.95-0.01 mm
Nagy precizitású csőteszt(6.03): Rendben
Kapható 0,20, 0,25, 0,28 (kissé szürkés fehérebb)
Csomagolása 1 kg-os műanyag bevonatú alumínium tasakban, visszazárható felső
nyomózárcsíkkal, párátlanító kristály tasakot tartalmaz.
Tesztelt lebomlási idő: A erdei környezetben 25c 1,3év, a hideg földön 10C 2,6év.
Tárolása: Tasakjában árnyékos száraz helyen 1-2 éves korig méret és súly tartó.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Ezt merem ajánlani, ha a játék kiírás engedélyezi a használatát! :)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cerberus szomb. márc. 26, 2011 7:40 am-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 02, 2010 10:36 am

Én tapasztalatom szerint a bio bbket olyan helyen éri meg bevetni ahol kedvez az idöjárás és nincsenek ablakok ablakdarabok mert a bio azt tudtommal könnyen belövi mert tán keményebb

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 28, 2010 8:16 pm

Na, már az amcsik is! :)

http://index.hu/tech/2010/06/28/kornyezetbarat_loszert_vet_be_az_amerikai_hadsereg/

http://www.dailyrecord.com/article/20100626/COMMUNITIES/100625124/1005/NEWS01/Picatinny-develops--green--bullets

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 05, 2010 6:54 pm

Jó gondolat. Kiváló meglátás. Elég nehéz szimulálni a valóságot, és egyben mindenki által elfogadható mérési eredményeket kapni.

Justice/környezetgazdász-kertész/ :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 05, 2010 12:24 pm

interpol írta:
Ugyan itt erősen OFF, de azért mégis:
Bio-BB teszthez nem csak kémiai tudás javasolt. Én most kérdeztem utána egy biológus munkatársnál, és neki az a véleménye, hogy a sima virágföld nem feltétlen jó választás a teszthez.
Javaslata: erdei talaj a benne lévő szaprofita élőlényekkel együtt, anaerob körülmények, kicsit magasabb hőmérséklet, és több nedvesség. Ezzel szokták szimulálni a TTK-n a talaj lebontó hatását. Egy próbát megérne. Nekem csak 2 fajta BioBB van itthon.

Csak hogy a megfelelő helyen folytassuk :)

Pontosan az ilyen dolgok miatt fordultam inkább a környezetmérnöki intézetéhez az iskolának, és kerestem környezetmérnökszakos évfolyamtársat magam mellé :) Én tisztában vagyok azzal hogy hogyan kell egy minőségellenőrzési folyamatot végigvinni, nagyjából a dokumentációt is meg tudom saját kútfőből oldani, viszont a kémiai, és főleg a biológiai tesztekhez mindenképpen kellett mellém valaki aki ezt tanulja.
Nagyjából ők is ezt mondták el, de ettől függetlenül ha sikerül végre laborba jutnunk, akkor egy analitikai kémia tanárral már le van egyeztetve hogy konkrét komponensvizsgálatot is szeretnénk végezni.
A tesztekhez véletlenül sem gondoltam virágföldet használni, a tápanyagtartalma magas ugyan, de kémhatásában összetételében nem sok köze van egy erdős talajhoz, nem beszélve az általad említett élőlények/baktériumok szinte teljes hiányáról.
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 16, 2010 6:10 pm

2010. 04. 15-től Császáron is Bio BB only.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 07, 2009 2:23 pm

Megérkeztek a bogyók, épp rendezgetem őket (normál/bio, márka, súly) és máris kellemes derültséget okozott a "sárga csájníz" elnevezésű csoda. Kevésbé a neve miatt, inkább azért mert az egyik "bb" formája nekem leginkább kutyagumira hasonlít :D
Ha minden jól megy holnap egy környezetmérnökös kollega társaságában megejtjük a randevút a tanárral, átadom neki a BBket és egyeztetünk hogy hogyan tovább. A közelgő karácsony és (sokkal inkább) a vizsgaidőszak miatt, az első eredmények január végén, február elején várhatóak a keménységi és töréstesztekről, majd ezek összegzése összegzése, értékelése közben elindítjuk a lebomlási vizsgálatokat. Ha szerencsénk van és sikerül egy analitikai kémia tanárt megfűzni az ügynek, akkor a bogyók összeételéről is nyerhetünk infókat, de ez még nem biztos.
Látom Tomekk a vége felé már kezdted unni a bogyó számolgatását :)) Engedelmeddel ha vége a teszteknek a megmaradt és használható bogyókat majdan felahsználom, amit meg használhatatlannak minősítünk, így is úgyis megy a kukába :))

Malu: Kösz az infót, végül tényleg az általad megadott címen tudtam átvenni a csomagot. (Még ha az értesítőn teljesen más cím is ált :S )
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. dec. 04, 2009 8:55 pm

Az tök jó, mert én 1076 Budapest VII. ker Dózsa György u. 6-os címmel kaptam az értesítőt :D
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: pén. dec. 04, 2009 5:18 pm

Budapest 70 posta
1087, Verseny u.3.
Telefon:1 3424820 Fax:1 3514319
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. dec. 04, 2009 3:09 pm

Megérkeztek a bogyók (elvileg...), ha minden jól megy és valami kisebb fajta csoda folytán sikerül kiderítenem hogy hol van a 70-es posta budapesten (nem, google az istennek nem hajlandó kidobni a térképen, konkrét címmel sem, sem a posta honlapján található posta kereső, az ugyanis egyáltalán enm működik) akkor jövő hét elején kézbekapom, és akkor tudok konkrétumot mondani az tanárokkal való egyeztetés után, hogy mikor tudunk nekiállni a vizsgálatoknak.
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 226 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra