SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szer. aug. 22, 2018 5:15 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 226 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Játszanál bio bb-vel a játékokon?
Igen, mert természetbarát. 78%  78%  [ 416 ]
Nem, nem foglalkozom a természettel 22%  22%  [ 120 ]
Szavazatok száma : 536
Szerző PM
Admin

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 9:08 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

A világon nem lesz felkészültebb közösség a BIO BB-ről mint mi ha mindez elkészül :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 9:04 am

Amilyen bio bogyó beszerezhető, szinte mind érkezik hozzám pár szem, és mindből megy majd gázkromatográfba, pontosan tudni fogjuk miből van, miből mennyi van adott bogyóban.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 8:52 am

A polietilének bomlási ideje több ezer év, elég nehéz ellenőrizni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 8:51 am

MASZ:
Idézet:
6. Fegyver:

Kizárólag 6mm műanyag (vagy környezetbarát) BB gömblövedéket célbajuttató...

A .27 minden tekintetben úgy viselkedik mint az üveg. Nem létezik olyan műanyag, ami percekig elviselne alakváltozás nélkül 500 fokos nyílt lángot. Vagy ha létezik is, szerintem nem potom pénzért vesztegetik, ellentétben a .27-essel. Ezért lenne érdekes bedobni pár darabot hidrofluorsavba. Ha szétmarja, akkor üveg => nem műanyag => MASZ szerint nem játszik.
Ha azért játszhat mert környezetbarát akkor az acél BB is játszik, mert az is környezetbarát. Ráadásul kémiailag lebontja a rozsda :D. Szóval a környezetbarát kitétel környezetbarát műanyagot/polimert takar.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 8:25 am

WD írta:
...Ezek a: G&G Natural BB, és a Biotech Bioval BBB termékei...

Erden melyik biovalt aruljatok? Ezt a lebomlot, vagy amit el is kell hasznalni, mert megduzzad. Jo lenne tudni, ami megmaradt azt elhasznalhatom-e meg most hetvegen, vagy kukazhatom is ki. (Mielott olvasdelacsomagolast jon, ketten vettunk egy csomaggal, es maruis zacsiban van az enyem, szal no info, csak hogy bioval 0.25)
Koszi!

Vissza a tetejére
Military Police

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 7:45 am

Hi urak

Kedden délelött beviszek az ismerösömhöz kétfajta biobbt az ANTSZ laboratoriumába,és kérek rolla hivatalos állásfoglalást.

ami nekem itthon van az a G&G 0.25 és a Cybergun 0.20g
Ezeket tudom bevinni.

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 7:43 am

Haliho!

Találtam pár tesztet különböző Bio BB-kről:

http://www.arniesairsoft.co.uk/?filnavn ... _tests.htm

http://pubtalkpress.blogspot.com/2009/0 ... -scam.html

http://www.evike.com/forum/viewtopic.php?f=3&p=81016

http://www.skirmish.nl/bbtest.php

Különböző típusú, Bio-nak nevezett BB van kereskedelmi forgalomban, de nem mindegyik készül valóban környezetbarát, biológiailag lebomló anyagból.
-Létezik olyan amelyet növényi keményítőkből gyártanak. Felbontás után el kell használni, mert a levegő nedvességtartalmának hatására viszonylag hamar elkezd bomlani, és gyorsan megváltoztatja a térfogatát (megduzzad). Ezeket akár meg is eheted.
-Egy másik fajta Bio-nak nevezett termékcsoport műanyag porból, adalékanyagokkal összesajtolt BB. Amelyek nedvesség hatására, egy idő után szétesnek, ezért nem áll hegyekben a pályán a "bogyó", de valójában nem környezetbarát anyagból vannak.
-A valódi lebomló BB egy olyan , általában növényi alapanyagot is tartalmazó, speciális műanyagból készül, amelyet a talajban lévő baktériumok le tudnak bontani. A lebomlási folyamathoz nedvesség, meghatározott hőmérséklet, és az a bizonyos baktérium jelenléte szükséges. Az EU-s szabvány kiköti, hogy 6 hónapon belül 90%-ban le kell bomlania.

Eddig csak 2 olyan BB-t ismerek, amely a gyártó szerint a legutóbbi kategóriába tartozik, és tényleg környezetbarát módon bomlik el
:?: .
Ezek a: G&G Natural BB, és a Biotech Bioval BBB termékei.

A Bioval 0.27-es átlátszó BB-je tényleg baromi jó, de nagyon kemény (üvegszerű) anyagból van, és annak lebomló voltáról még nem láttam hivatalos papírt.

Aki tud valami tényleg okos dolgot ezzel kapcsolatban, az kérem tegye közzé, de feleslegesen ne OFF-oljátok szét a topic-ot!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WD kedd aug. 18, 2009 10:09 am-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 12:29 am

Pendra írta:
Más. Nyugtassatok meg, hogy ezt a .27-es Biovalt MASZ szerint nem lehet használni játékon.

Mintha nem tudnál olvasni...

MASZ jelenlegi verziója szerint lehet. Szervezői hatáskör.

ÁASZ szerint nem lehet, anno én javasoltam, hogy tegyék bele.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 10:41 pm

Van még erre arra néhány 5 éves Excel szürke bio BB-m. Félig meddig kültéren voltak (nyitott garázs). Nem úgy tűnik, hogy mostanában el akarnának bomlani.
Más. Nyugtassatok meg, hogy ezt a .27-es Biovalt MASZ szerint nem lehet használni játékon.
Esetleg van valakinek lehetősége kipróbálni ezt az "üveg" BB-t egy kis HF savban? Az ha jól tudom az üveget oldja, a műanyagot viszont nem.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 9:35 pm

Klassz!

De ha már itt tartunk a többit is érdemes lenne tovább tesztelni, mert a 27es valóban kiemelkedően ridegebbnek tűnt a többi bióbogyesztől, de ez nem azt jelenti, hogy többi nem okozhat hasonló károkat...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 9:26 pm

tomeKK írta:
Az autók sérülései miatt aggódjanak a tulajok! Ez a teszt csupán tájékoztató jellegű, abszolute nem biztos, hogy egy szélvédőben komoly kárt okozna bármelyik is.

Pedig ez sajnos kábé egy éve abszolút biztos... Több rendezvényen (olyan apróságokra gondolok, mint a Berget) TILOS a Bioval BBBMAX .27 használata, mert 110-120m/s körül is betöri a szélvédőt... Volt a H1 Hummertől kezdve a Volvo teherautókon át minden. De nem csak gépekkel csinált ijesztő dolgokat. ;)

Szóval én nem fogok aggódni - az aggódjon, akit azon kapunk, hogy ezzel a sz*rral lő az autókra! Ha nem én verem szájba a kerékkulccsal, akkor majd valaki más fogja feldugni neki a saját fegyverét keresztbe!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 9:23 pm

No hát ez így már valóban érdekes, mert a G&G hasonlóan keménynek tűnt az én tesztem alapján...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 9:19 pm

tomeKK írta:
Hát akkor érdemes lenne pl Blaster25-tel is rálőni egy másik ugyanilyen suzuki ablakra, hogy mizu...

Érdemes megnézni másik oldalról is, mert az emberek hajlamosak általánosítani és egy két ilyen hsz miatt temetni a BioBB-t, közben meg lehet, hogy a mezei 6mm-es 0,25 -ös lövedék is megtörné azt az üveget...

Most sajnálom, hogy nem videóztam :D Szóval: elötte lőttem rá GBBR-el 400 körül 0,2 guarderrel, 0,25ös guarderrel, játékokon az autóba beszerelt párjai is kaptak már pár ezer bb-t. elötte persze kaptak a 310-es m4-el ugyan ezekkel a bb-kel. noeffekt. Aztán rálőttem 1-et 0,25ös biovallal, kondíciók nem változtak, a 310-es aeggel, és összetört. ennyi.

Játékon már GG bioból kapott sokat játékon azzal nem volt látható sérülés, a többiről nem tudok nyilatkozni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 9:10 pm

Hát akkor érdemes lenne pl Blaster25-tel is rálőni egy másik ugyanilyen suzuki ablakra, hogy mizu...

Érdemes megnézni másik oldalról is, mert az emberek hajlamosak általánosítani és egy két ilyen hsz miatt temetni a BioBB-t, közben meg lehet, hogy a mezei 6mm-es 0,25 -ös lövedék is megtörné azt az üveget...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 9:06 pm

tomeKK írta:
...és ha kilövik a fogát valakinek és a fájdalomtól összerándulnak az izmai és tarkónlövi az előtte állót és a az meg az azelőtt állót lövi tökön és emiatt megszakad majd a Bjögenheimer vérvonal, közben meg eltapossák az utolsó nemzőképes középeuópai atomritka ganajtúróbogárbizbaszt és komplett faj hal ki...na akkor meg mi lesz :twisted:

HálIstennek az autógyártók már jóideje figyelnek az üvegtörés kockázataineknak minimalizálására, de bárhogy is legyen, senkit sem akartam elriasztani.

Én csak leírtam a tapasztalataimat, mindenki azt hámoz ki belőle amit akar!

Nézzük csak: Két pajero van mind a kettő 80-as évek vége, egy samu 83-as egy uaz gondolom az sem fiatal, hi-lux kis taknyos. ergo tök valós para. és ismétlem, ha üvegtörés miatt baleset van és elbasz valakit az autó/átmegy valakin az minden más bb okozta sérülésnél kicsit parább, mert abba esetleg meghalsz. és mint irtam, a 0,25-ös bioval úgy átszaladt a suzuki oldalablakon mint sicc, szép nagy szilánkokra törte.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 9:00 pm

OFF:
tomeKK írta:
...és ha kilövik a fogát valakinek és a fájdalomtól összerándulnak az izmai...

ezt megcáfolnám tomekk. másfél éve kilőtték a bal szemfogamat kb 3m-ről. csak egy koppanást éreztem. a nyelvemmel kerestem a fogamat de nem volt a helyén :(
ON

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 8:50 pm

dawe írta:
...igen az autóba behull a darabos szélvédő mondjuk szétcsapja a söfőr combját, az pöttyet nagyobb para mint egy fog kilövés, mert alapvetően balesetveszélyesebb egy autó (10fps/1tonna, hány zsúl is?) mint egy bb 400fps/0,2gramm)...

...és ha kilövik a fogát valakinek és a fájdalomtól összerándulnak az izmai és tarkónlövi az előtte állót és a az meg az azelőtt állót lövi tökön és emiatt megszakad majd a Bjögenheimer vérvonal, közben meg eltapossák az utolsó nemzőképes középeuópai atomritka ganajtúróbogárbizbaszt és komplett faj hal ki...na akkor meg mi lesz :twisted:

HálIstennek az autógyártók már jóideje figyelnek az üvegtörés kockázataineknak minimalizálására, de bárhogy is legyen, senkit sem akartam elriasztani.

Én csak leírtam a tapasztalataimat, mindenki azt hámoz ki belőle amit akar!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 8:39 pm

tomeKK írta:
Én csak azt mondom, hogy egy hiányzó szemfog bosszantóbb lehet, mint egy repedés a szélvédőn :wink:

szívemből szóltál :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 8:38 pm

tomeKK írta:
Igazából bőrfelületen és ruhán keresztül semmivel sem üt nagyobbat, mint a többi BB, csak akkor lehet gond, ha mondjuk a fogadat találja el, mert valószínűleg a szemfogad hamarabb deformálódik mint pl az áttetsző Bioval 0,27 :(

Az autók sérülései miatt aggódjanak a tulajok! Ez a teszt csupán tájékoztató jellegű, abszolute nem biztos, hogy egy szélvédőben komoly kárt okozna bármelyik is.

Vékonyfalú befőttesüvegekre lődöztem 15 méterről, céges kocsira már nem volt kedvem :D

a vékonyfalú beföttes üvegre elég csekély az esély, hogy pont merőleges lövést tudsz leadni, nekem viszont síküvegek vannak az autómban... az oldalablakok simán pusztulhatnak...

u.i.: igen az autóba behull a darabos szélvédő mondjuk szétcsapja a söfőr combját, az pöttyet nagyobb para mint egy fog kilövés, mert alapvetően balesetveszélyesebb egy autó (10fps/1tonna, hány zsúl is?) mint egy bb 400fps/0,2gramm)...

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dawe hétf. aug. 17, 2009 8:43 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 8:37 pm

Én csak azt mondom, hogy egy hiányzó szemfog bosszantóbb lehet, mint egy repedés a szélvédőn :wink:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 8:27 pm

tomeKK írta:
Az autók sérülései miatt aggódjanak a tulajok!

ej, de kedvesnek tetszik lenni. nehogy egyszer véletlen fullgázon elhajtsak előled, amikor fedezéknek használod ;) :lol:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 8:23 pm

Igazából bőrfelületen és ruhán keresztül semmivel sem üt nagyobbat, mint a többi BB, csak akkor lehet gond, ha mondjuk a fogadat találja el, mert valószínűleg a szemfogad hamarabb deformálódik mint pl az áttetsző Bioval 0,27 :(

Vékonyfalú befőttesüvegekre lődöztem 15 méterről, céges kocsira már nem volt kedvem :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Military Police

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 8:11 pm

Gratula tomeknek a tesztért, nagyon jól sikerült. Viszont egy kicsit elszomorított hogy a bio bb-k egy része ennyire kemény és akár komolyabb sérülést lehetne vele okozni, vagy akár komolyabb kárt a gépjárművekben.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 7:36 pm

tomeKK írta:
Azt biztosan kijelenthetjük, a fenti tesztek alapján, hogy jóval keményebbek és sokkal kevésbé deformálódbak a Bio-lövedékek, szal CQB-ra semmiképp sem ajánlanám őket.

Jó tudni! Meg az is jó, hogy ez egy teszt alatt derült ki, nem élesben. Köszi!

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 7:23 pm

Jó sok uborkát meg kellett enni hozzá :wink:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 7:09 pm

tomeKK írta:
...

Érdekes, tanulságos olvasmány...ismételten. ;)
Engedelmeddel bemásoltam a fórumunkra is kibeszélésre. ;)

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 6:54 pm

Néhány érdekesség BioBB-kkel kapcsolatban:

Kép

Méret, súlyszórás és kronóteszt:
Kép

Lőképet nem tudtam nézni, mert eléggé fújt a szél, de egy töréstesztet csináltam. Nemtom mennyire mérvadó, de jobb nem jutott eszembe.

Elővettem a legerősebb fegyveremet, nullára húztam a hopupot, így 405-407 FPS-t mértem rá.
Kép

Lemértem 15 métert és egy doboz tetejére kiraktam egyíforma befőttesüvegeket, majd egyeslövésen különböző BB-kkel lőttem rájuk kb 2mp időközzel amíg szét nem törtek.

Íme az eredmények:

- Blaster 0,25
15 lövés után semmi, így átváltottam fullautóra és kiürítettem a tárat. Kb 40 lövés után sem volt nyoma repedésnek sem.

- Guarder 0,28
10-15 lövés után semmi, így átváltottam fullautóra és kiürítettem a tárat. Ezután sem volt nyoma repedésnek sem.

- G&G 0,20 Bio
3. lövés átvitte az üveget

- G&G 0,25 Bio
8. lövés átvitte az üveget

- P&J 0,25 Bio
12. lövés átvitte az üveget

- Cybergun 0,20 Bio
10-15 lövés után semmi, így átváltottam fullautóra és kiürítettem a tárat. Ezután sem volt nyoma repedésnek sem.

- Cybergun 0,24 Bio

- BioVal 0,20 Bio
7. lövés átvitte az üveget

- BioVal 0,20 Bio Tracer
9. Lövés átvitte az üveget

- BioVal 0,25 Bio
9. lövés átvitte az üveget

- BioVal 0,27 Bio (áttetsző)
1. lövés átvitte az üveget. Gyanús volt, így kipróbáltam egy másik befőttesüvegen is, de az is 2 lövést bírt

Kép

Természetesen 15 méterről nem tudtam minden lövés ugyanoda pozícionálni, és nem mindegy, hogy az üveget milyen szögben találja el az ember, nomeg persze az autóüvegek ellenállóbbak is egy befőttesüvegnél, de viszonyítási alapnak talán megteszi.

A következő tesztnek egy összevisszakarcolt Zekler védőszemüveg esett áldozatul:

2-2 lövést adtam le a fenti 407-FPS-ses fegyverrel 2cm-ről a kezemben tartott védőszemüvegre egymás mellé.

Blaster25 csak mattította a becsapódás helyét.

Guarder28 már csinált egy-egy krátert:
Kép

A BioBB-k egytől-egyig közel azonos, vagy komolyabb nyomokat hagytak, mint a guarder28.

G&G 0,25 nyoma sorozatra állítva:
Kép

BioVal 0,25 nyoma sorozatra állítva:
Kép

BioVal 0,27 áttetsző BB fullautón:
Kép
2 BB valószínűleg egymásnak ütközött és porrá-robbantak az ütközéstől.

Azt biztosan kijelenthetjük, a fenti tesztek alapján, hogy jóval keményebbek és sokkal kevésbé deformálódbak a Bio-lövedékek, szal CQB-ra semmiképp sem ajánlanám őket.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 12:55 pm

wolverine írta:
... elültettem cserépben, ....

Van egy pszichologus ismerosom. Megadhatom neki a szamodat? :) :D
De elotte rohogok meg egy fel orat! :)

ON:
Nekem a biovalt a GP/WGCcustom annyira nem szerette. Rovidsorozatnal sokszor csak 1 ment ki, es volt olyan tar, amibol alig adagolt fol vagy 20 db-ot.
Hetvegen szilikonnal is kprobalom, mert csont szaraz volt mar mindenem.
Ja, amugy ha lott, nagyon szepen ment. Osszessegeben elegedett vagyok, rosszabbat vartam a biobbtol. Csak adagoljon majd szilikonnal rendesen :)

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 12:01 pm

maximálisan egyetértek bobekkal, irányított a kérdés és negatív diszkriminációra ad okot.

aki írta monnyonle :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 12:00 pm

Pontosan! A bioBB használata nem egyenlő a környezetvédelemmel és ismerek olyat, aki nem BioBB-t használ, viszont rendszeresen jár szemetet szedni...

A környezetvédelem mellett szerintem nagyon vonzóak a BioBB használata által megszerezhető új, biztonságos és huzamosabb ideig hivatalosan használható területek is.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 11:53 am

Hali.

Elég rosszul van megfogalmazva a szavazásra tett kérdés. Elég lenne az igen meg a nem és a nem után a többi rész felesleges mert úgy néz ki a dolog ha valaki a nemre szavaz akkor az egy szemét a környezetével nem törődő sz@r alak. Pedig itt a kérdés csak a bio BB használatárol kéne hogy szoljon.

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 11:19 am

Madbull Precision 0,25 BioBB

szürkés színű, elég furcsa szagú bb. csak játékkörülmények között teszteltem, de ott minimum hozta a marui, blaster, vagy guarder lőképet. nem merem azt mondani, hogy jobb ezeknél, mert nem csináltam lőtesztet vele.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 11:19 am

Én igenre nyomtam, bár nem azért mert megmentjük vele az erdőt hisz elhanyagolható mennyiség amellett hogy mégha nemis direkt de elhagy az ember egy zacsit vagy palackot. Ne értsetek félre jó dolog hogy lebomlik és ennyivel is kevesebb lesz a szemét. Nekem csak bio bb-m van itthon.
Én adagolási problémát sem tapasztaltam. Meg vagyok vele elégedve, szórásképek is nagyon tetszenek.
Az üveg biovalból nincs könnyebb? Mert én még egyszer tökölön kaptam egy marékkal ami állítólag 20 as volt belepakoltam a psiztolyomba pont egy tár volt. Olyan szépen lőtt vele a pisztoly hogy csak ámultam. Azzal az egy tárral szerintem több embert szedtem ki egy nagy épületvédés során, mint az Mp5 ömmel az egész játék alatt. Pozitívum persze az is hogy az ellenség nem látja talán csak ha nagyon figyel, én pedig végig tudom követni a röppályát. Ezzel nem lepleződik le a pozíció. Bár a hang még ugyan úgy ott van, de egy épületnél mond meg hogy melyik ablakba vagyok bb csík nélkül.
Amíg az üveggel lőttem addig nem vettek észre, de miután beleraktam fehéret a kb harmadik lövés után már tudtk hogy hol vagyok.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 10:41 am

Ez esetben a NEM-re nyomtam. Hogy miért? Mert az általunk ellőtt "műanyag" mennyisége messze alulmarad az illegális szemétlerakók által felhalmozott mennyiségétől. Én is inkább az önkéntes szemétszedést preferálnám, nem fog senkinek leesni a karikagyűrű az ujjáról emiatt.
Hozzáteszem természetbarát vagyok, a szemetet szigorúan szelektíven gyűjtöm :idea:

Vissza a tetejére
Military Police

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 10:05 am

Támogatom a Bio BB-t én is de:

Csináljunk tesztet pár szemüvegen meg rácsos maszkon.

Én fel tudok ajánlani 2 uvex I-vo lencsét a tesztelésre.

Biztonság mindenekelött.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 226 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra