SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: csüt. jún. 21, 2018 11:00 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 226 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Játszanál bio bb-vel a játékokon?
Igen, mert természetbarát. 78%  78%  [ 415 ]
Nem, nem foglalkozom a természettel 22%  22%  [ 120 ]
Szavazatok száma : 535
Szerző PM
Admin

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 19, 2009 2:45 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Az alábbi linken a Madbull 40es BB adatlapját találjátok, az izgalmas rész a PE/PP/BaSO4 sor. Gyanítom, h minden gyártó hasonló összetevőkből hozza össze a BB-it, legalábbis a nagyobb tömegűeket.

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.ph ... S40_srch_1

Na most, ha ennyire bio-k lettünk, érdekelne, h van-e valakinek nagy tömegű, konzisztens minőségű és paraméter hűségű környezettudatos BB-je vagy a sniper stílusban játszó egyének - mint pl én- ki lesznek-e tiltva a pályák döntő többségéről?

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: szer. aug. 19, 2009 12:13 pm

számoljunk átlag 0.25-ös bb-vel. egy játékon egy átlag júzer ellő 1000 bb-t. egy átlag játékon van 100 júzer. egy átlag évben van 100 nagy játék. de számoljunk egy régi érdi pályát: egy évben 52 hétből 30-on volt nagy játék, 3 éven keresztül. az több mint két tonna.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 19, 2009 12:09 pm

Érden a gyakran játszott részeken azért durva mennyiségű fehér bogyót lehet látni a földön illetve a földbe taposva. A jobb fedezékeket meg kis BB kupacok jelölnek. Egy egy játéknap után nem tartana sokáig megtölteni egy 600-as tárat a földön található BB-kből.
Gondolom az egyszeri erdész/környezetvédő/TV stáb csak azt látja, hogy tele van az erdő fehér szarral. Ráadásul nem hiszem, hogy ránézésre meg tudják különböztetni a 6 milis fehér nem Bio BB-t a 6 milis fehér Bio BB-től. A szemükben minket az különböztet meg a sittet/autóalkatrészt éjszaka ottfelejtő köcsögöktől, hogy mi előre bejelentjük, mikor megyünk.

Az egyszerű, ötvözetlen, festetlen, stb vashulladék sem szennyezi a környezet rozsdásodás közeben, de ha kiöntenék egy nagy zsáknyit egy természetvédelmi övezetben, szerintem nem dicsérnének meg érte.

Szóval a környezetkímélés nem feltétlenül csak annyiból áll, hogy nem gőzölög ki nehézfémet. Ilyen szempontból a sötét szürke bio BB jobb, mint a fehér bio BB. Kevésbé szúr szemet.

Khm, mondtam már, hogy BB limit?

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pendra szer. aug. 19, 2009 12:17 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 19, 2009 11:57 am

Szervezzünk BB szedő akciót :!: :lol: :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: szer. aug. 19, 2009 11:57 am

mi másfél - két tonna bb-t számoltunk most ki kb. 3-4 évre visszamenőleg.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: szer. aug. 19, 2009 11:51 am

Haliho!

X cm vastag réteg még nincs, ez tényleg túlzás, de a Birkaszaros, Gödrös erdő, Katlan környékén nagyon feltűnően látszik az AS tevékenység. Nagy mennyiségben van a földön a BB, sajnos a talaj kötöttsége miatt az esőzések alig valamennyit mostak be, ahol vastagabb az avar, ott nem annyira feltűnő.
Számoljatok utána, hogy az elmúlt években kb. hány millió darab lett kilőve :?:
Számításom szerint min. 4-500 kg BB lehet a földön szétszórva, talán a kummunális szemétből sincs ennyi az egész erdőben. Hosszú távon mindenképpen aggasztónak tartom a jelenséget.
Beszélgettem már néhány pálya tulajjal/üzemeltetővel, néhányan komolyan fontolgatják a nem lebomló BB-k betiltását, mert ahol gyakran van játék, ott hamar meglátszik, épületekben balesetveszélyes is, és senki sem szedi össze helyettük.
Szerintem csak addig lesz drágább a Bio, míg szélesebb körben el nem terjed, de most sem sokkal drágább, mint anno a Marui vagy a Marushin volt (aki még emlékszik rá). Ha jó üzlet lesz akkor sokkal több gyártó fog, egyre jobb minőséget piacra dobni.
Én inkább attól tartok, hogy nem a valóban biológiailag lebomló BB-k terjednek el, és akkor az egész valójában felesleges erőfeszítés.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 19, 2009 11:40 am

Bobek írta:
... sőt nem is látnánk nagymennyiségben BB-t .....

Latni :( :cry:

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: szer. aug. 19, 2009 11:27 am

Hali.

Azért ezek nem tulzások ?
"műanyag réteg fedi az avart"
"nem alakítanak ki centi vastag fehér BB réteget"
Úgy gondolom hogy mióta elindult az AS hazánkban a legtöbb játék Érden volt . Szerintem ha végigmennénk a pályán akkor nem találnánk meg az x centi vastag BB réteget , sőt nem is látnánk nagymennyiségben BB-t .
Az persze igaz hogy az évek során sok-sok kilónyi el lett ott lövöldözve de a mennyisége még csak a százada sem a más szétdobált szemétnek. Ha a játékszervező azt mondja hogy bio bb kell akkor nincs más az kell . Ha nem köti ezt ki akkor mindenki azt használl amit akar. Viszont ha az erdőgazdaság eleve kikötötte hogy csak biot lehet használlni akkor ez az egész topic mehet az arhívumba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 19, 2009 11:19 am

itten ám nem az a fő baj, hogy műanyag réteg fedi az avart, hanem hogy az a műanyag azért rendesen tartalmaz mérgező nehézfémeket és mindenféle más kemikáliát.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 19, 2009 10:51 am

Erdő telefosása BB-vel egyszerűen megoldható: szigorúan BB limites játék :twisted:
Nem bio BB max 50 db (mondjuk nehéz mesterlövész BB), lassan bomló bio BB max 500 db aztán osszad be! 2 legyet 1 csapásra :)
Géppuskásnak meg olyan nagyon gyorsan bomlóból korlátlan.
Megszűnik a BB hugyozás, kivéve a támogató géppuskát. A támogató által kilőtt BB-k viszont hamar elbomlanak így nem alakítanak ki centi vastag fehér BB réteget.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: szer. aug. 19, 2009 8:49 am

Haliho!

A G&G BB-t még nem próbáltam, de a Bioval nem bomlik el "csak úgy, magától", (de ezt már több hozzászólásban leírtuk), a felbontott csomag akár évekig tárolható.
A BBBmax 0.27-es BB elterjedésének nincsen valós veszélye hazánkban, mert senki sem forgalmazza. Tényleg igen rideg, kemény anyagból van, nagyobb a "roncsoló" képessége.
A Bioval BBB (fehér) BB paraméterei csak kis mértékben különböznek a normál BB-ktől, bár mivel nincsen síkosító felületi bevonata, néhány fegyver/tár típus adagolási gondokat produkálhat velük.
A Biovalnak létezik "Tracer" változatai is, ami jobban adagol, és a kategóriájában nem is drága.

A magyar törvények egyenlőre nem szabályozzák kellőképpen a kérdést. Magánkézben lévő pályákon a tulajdonos felelőssége, hogy mit enged, de az Erdészeti területeken be kell tartani a hatályos jogszabályokat (pl Btk 280. §)!
A erdőkben eddig is sarkalatos pontja volt a megállapodásnak a szemétszedés kérdése, és a környezetbarát lövedék, de ezt a józan ésszel is be lehet látni. Csak idő kérdése mikor keményedik be az ellenőrzés, kit-mennyire fognak megbüntetni.

Személy szerint, nagyon szeretek erdős pályán játszani, de nem támogatom a terület "telifosását" BB-vel (még Bio-val sem), a szemétkupacok növelését (pl. szétdobált PET palackok és egyéb kommunális hulladék), és növényzet pusztítását sem (Bázisépítés címszó alatt). Örülök is meg nem is az új lehetőségnek, de fenntartásaim vannak a hosszabb távú következmények tekintetében.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szer. aug. 19, 2009 8:29 am

Ellőheted nyugodtan. kb 4-5 hónapja bontott csomag BioVal nem deformálódott semmit (20,20tracer,25,27 - egyik sem)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: üveg
HozzászólásElküldve: szer. aug. 19, 2009 8:11 am

OFF:
Redbo04 írta:
...A versenyautókban az üvegeket "plexi"-re cserélik ki,....

Reg volt az. A plexi ugy torik, hogy vag mint az uveg. Mar regota policarbonatra cserelik.

wolverine írta:
... 3 azaz három darab arany ászok márkájú sörösüvegemen végzett tesztem során, még 2006-ban (igen, akkor még fogyasztottam alkoholt, lehet röhögni)...

Ebbol az alabbi tanulsagokat vontam le:
1. Ha valaki arany aszokat iszik, akkor cserepbe fogja a BBt ultetni
2. Leszokik az alkoholrol.

Menem sort ittal?:)

ON:
Akkor most a multheten kapott biovalt elhasznalhatom meg ezen a hetvegen, vagy az a megdagados kidobos fajta???? Valaki pls aki tudja ez melyik tipus, irja mar meg.

Ja, szemuveg elloves. FG-nek komaromban cqb-n lottek el a Guarder C3 keretet! Nem gagyi, fps limit, nem uveggolyo, megis tort! :(

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: üveg
HozzászólásElküldve: szer. aug. 19, 2009 7:35 am

A különböző üveg és szélvédő tesztek nem mérvadóak.
Az autóüvegek a megfelelő helyen és irányból már a legkisebb erőhatásra is repednek, széthullanak.
A hátsó és oldalsó un. biztonsági üvegek arra vannak kitalálva, hogy baleset esetén ne okazzanak nagy sérülést, ezért millió darabra hullanak ki amit aztán 3-4 év múlva is megtalász a kárpit alatt. :)
Az első, ragasztott biztonsági üvegek pedig több rétegből vannak összeragasztva, amiatt, hogy inkább viszonylag "egy" darabban essenek ki és repedjenek de ne vágják több darabba a delikvenst.
Persze ezek is repednek de nem hinném, hogy van AS fegyver ami ezt átvinné. (Kaptam cukorrépát a szélvédőre 140km/h-nál és nem esett az ölembe de a hazafelé vezető utat már kivett szélvédővel tettem meg.)
Az autó üvegeknél a kulcs szó : feszültség.
Ha ezt a feszültségek direkt vagy véletlenül kihasználjuk egy simogatás erejével tudjuk őket tönkre tenni.
Az egyébb üvegtesztek esetében pedig szerintem nem nagyon lehet kétszer ugyanoda lőni.
A versenyautókban az üvegeket "plexi"-re cserélik ki, persze leginkább a súly miatt de mivel az első szélvédő kivételével szinte mind sík üveg, ezért ha valaki biztonságosabbá akarja tenni az ingame járgányát, minimális befektetéssel teheti meg.
Bár nem tudom a vastag plexi hogyan viselkedik a BB hatására.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 19, 2009 6:34 am

Bio BB használat kapcsán (ha már téma) az én személyes véleményem.

1. Mindennél előrébb való a testi épség.

2. Ha már annyira bio bb-zni akar valaki akkor vegye figyelembe hogy milyen pályán játszik. Pl. az 5 m mélyen lerohadt szutykos, trágyás, vegyszennyezett talajú elhagyott laktanyákba felesleges....
Ha jól tudom airsoftozni csak magánterületen lehet és jelen esetben (azokon a helyeken ahol a leggyakrabban szokot játék lenni) airsoftozásra vannak kitalálva nem pedig vadneveldének. Tehát az amortizáció magától érthetődő...
Aki olyan pályán játszik ami igazából nem airsoftra van kitalálva (a játék idejére elkerített erdőrész) ott megértem a bio bb használatának felvetését...

3. ...bár a környezetvédelem nem a bio bb használattól fog megváltozni, sokkal égetőbb gondok is vannak.

4. sok rémhírt hallottam én is a bio bb-ről. Akár igazak akár nem, amíg valaki meg nem cáfolja őket én elhiszem.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 10:48 pm

Nem értem a felháborodást, mert nem állítottam, hogy a bioval nem okoz kárt az autó szélvédőben, illetve pont az ellenkezőjét. Az ismert fizikai tényező miatt. És pont azért nem fogja átvinni a szemüveget. Nyomot meg a Blaster is hagy 2 méterről. De nem kell nekem elhinni, tessék kipróbálni, a csipetcsapat legerősebb fegyvere vs leggagyibb szemüveg, aztán kész. Oszt mindenki olyan játékszabályt hoz amit jónak lát.

Amire utalni próbáltam, hogy a környezetvédelmi szempont nem onnan érdekes, hogy tényleg elbomlik-e vagy nem. Hanem hogy ki fog rá elsőként berágni, hogy ezrével szórják az emberek a műanyag bogyót az erdőben. Szerintem ennek érdemes proaktívan elébe menni, mielőtt a törvény szigora lecsap. Mint ahogy már lecsapott például Ausztriában, meg néhány északi országban, ahol szabad téri játékot már törvényileg csak bio BBvel lehet játszani. Egyébként a "madárkás" hírek is onnan származnak (ugye hihető hogy eleségnek nézik), mert átbeszéltük velük hogy mi újság és miért van ez így.

Remélem kis hazánkban a szokásoktól eltérően nem cuppan rá senki a témára és nem lesz semmilyen korlátozás.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 10:42 pm

Késöbbiekben már annyival erősebbre csinálták az üveget. :D :D :lol:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 9:17 pm

halkan megjegyzem, hogy 3 azaz három darab arany ászok márkájú sörösüvegemen végzett tesztem során, még 2006-ban (igen, akkor még fogyasztottam alkoholt, lehet röhögni) a gyári, alap rugóval ellátott G36K-m 3 azaz három lövésből törte darabokra nevezett alapanyagokat. a későbbiekben megismételve a tesztet ugyanezen tesztalanyokon M120 systema rugóval szerelve ugyanezen csúzliból lóf@sz nem történt.
a lövedék mindkét esetben 0.23-as iksztrém precízsön bb volt.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 9:13 pm

Most voltunk kint érden szombaton, bementem a bokorba egy kukárét és beledobáltam a széthagyott szar olajoskannát, és pillanatokon belül félig lett a kuka mert jöttek oda az emberek beledobálni a szemeteiket.
Szinte semmi ahoz képest hogy a parkoló végébe a kisház melletti bunker elött tele van szórva szeméttel, de legalább az a kis szemét is a kukába került.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MecladA kedd aug. 18, 2009 10:41 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 8:59 pm

tibor@hellsoft írta:
Viszont rugalmas felületen, ugyanezen okból adódóan, kisebb kárt okoznak. Tehát bőr felszabás, zúzódás mértéke, szövet átszakítása, stb tekintetében kisebb kárt okoz. Erről van egy svájci ballisztikai jelentés,

1. Namost mivel ezt a tesztet a Bioval fizette, és egy valószínűleg nemlétező labor végezte el (semmilyen infót nem találtam róluk), plusz kínosan kerülték a tesztben a kényes témákat, plusz mostanában a Bioval piszkos húzásaitól hangosak a fórumok (konkurencia alattomos sz*rozása, dezinformáció, gerillamarkecing), erre ne vegyél mérget...

2. Honnan tudod miből van a BBBMAX?

3. Konkrétan idéznéd a madárkás forrást?

4. Honnan tudod mivel lőttek a Bergeten? :) Csak azért kérdezem, mert nekem Spof-tól, illetve a Trustee-ktől vannak infóim... A Berget mellett volt egy másik svéd játék is, ahol több hasonló incidens történt, és helyben teszteket végeztek a .27-es Biovallal a sérült szélvédőkön... Arrafelé annyi PTW van, mint nálunk CA, és ezekhez sokan a .27-est használják az adogatási hibák (BB törés) kiküszöbölése végett... Az már más kérdés, hogy a .27-es a keménysége miatt tönkreteszi, lekoptatja a PTW-k nóziját, és akkor meg az okoz adogatási hibát. :lol:

5. Lőszer szócska használatát kerüljük BB-k kapcsán, ha lehetséges...

6. Nekem közönséges BB-vel is majdnem teljesen keresztbe repesztették, egyetlen lövéssel, a megfelelő minősítésű Oakley védőszemüvegemet. BBBMAX-al nem szeretném ugyanezt kipróbálni, pláne, hogy a keretek gyakrabban törnek, mint a lencsék, és sokan gagyi kínyai szemüvegeket hordanak. ;)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 8:54 pm

K.E.S. írta:
... ha mindenki össze szedné a szemetet amit talál a pályán és környékén,már többet tennénk a természetért.....

Sok esetben már az is jó eredmény lenne, ha a b. játékosok nem hagynák szét a szemetet. :(
Bár ennek ellenére én támogatom a biobb-t, mert sok kicsi is sokra mehet.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 8:48 pm

Nem bántás képen.Hihetetlen mit el lehet ezen vitatkozni,miközben még ezer féle képen szennyezzük a környezetet mindannyian sajnos.Joshua-al értek egyet,miszerint ha mindenki össze szedné a szemetet amit talál a pályán és környékén,már többet tennénk a természetért.Mindenki hangoztatja mennyire természetvédő,de nézzen mindenki magába,hogy hány eldobott szemét mellett ment el úgy,hogy nem szedte fel.Természetesen fontos a bio bb,ha tényleg anyagában óvja a természetet.De higgyétek el nem a bb anyagösszetételén fog múlni az erdő épsége.
(Wass Albert)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 8:42 pm

dawe írta:
ne kezdjünk bele hülyeségekbe... a kocsi ablak törik ha hozzábaszol egy követ a leg több szemüveg meg az acélsöréttől sem. enyhén más a policarbonát meg az üveg.

én az "óccó" kategóriás polikarbon szemüvegek vs bioval menetre lennék kíváncsi, ezért írtam. ;)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 8:33 pm

Egyébként sem azt írtam, hogy a szemüveg törik hanem, hogy olyan nyomot hagy amit nem szeretnék rajta. A kerete meg lazán törhet.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 8:27 pm

BorgWarrior írta:
tibor@hellsoft írta:
Négy fizika. Mutass egy átlőtt védőszemüveget, aztán majd beszélgetünk a többiről.

kérünk egy darab védőszemüveget, és egy darab 0,27es biovalt.

ne kezdjünk bele hülyeségekbe... a kocsi ablak törik ha hozzábaszol egy követ a leg több szemüveg meg az acélsöréttől sem. enyhén más a policarbonát meg az üveg.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 8:25 pm

tibor@hellsoft írta:
Négy fizika. Mutass egy átlőtt védőszemüveget, aztán majd beszélgetünk a többiről.

kérünk egy darab védőszemüveget, és egy darab 0,27es biovalt.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 7:48 pm

MagicHorse írta:
Szerintem ha csöndben maradtál volna, bölcs maradtál volna.

Egy. Nem hiszem hogy megérdemlem ezt a hangnemet. Ez bunkóság.
Kettő. Az üveg BB a Berget szervezői fórumáról való infó, nézz utána, ha érdekel.
Három. Ha meg már beidézgetsz, akkor tedd azt úgy hogy a hangsúlyokat megfelelően kezeled, a környezetvédelem kapcsán nem olvastam senkitől a mérgezési faktorról, szvsz értékes infó volt.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 6:58 pm

Én úgy gondolom, hogy ha az erdőket telelőnétek több ezer üvegbbvel, akkor nyári szárazságnál lehet aggódni az ezernyi kis napfény fókuszáló nagyítótól...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 6:53 pm

tibor@hellsoft írta:
... Tehát járműves játékba ne használjuk.
Meg olyanokban, ahol védőszemüvegek vannak? Igaz, hogy tomekk tesztjében nem vitte át a lencsét, de azt sem szeretném, ha nyomot hagyna, továbbá sok esetben a keret gyengébb, mint a lencse.
tibor@hellsoft írta:
... Erről van egy svájci ballisztikai jelentés, ahol élő embereken is lemérték a különböző BBék hatásait. És ez a kemény burok hatás az, ami miatt a ballisztikai tulajdonságai viszont jobbak mint az átlag...
Igen, ez a teszt pont a Bioval oldalán található meg emlékeim szerint és csak puha felületre lőttek vele.
tibor@hellsoft írta:
No, amiről még akartam írni, az a környezetbarátság. Úgy tűnik elkerülte a figyelmeteket, hogy ...
Alig pár hsz-el lejjebb:
Pendra írta:
Környezetbarátság tekintetében esetleg figyelembe lehetne venni azt a terhelést is ami a BB előállításhoz szükséges.

tibor@hellsoft írta:
Egyébként a 0.27-es (átlátszó) lőszer helyenkénti betiltásának ez volt az egyik kulcskérdése, ugyanis valami észlények (pl Bergeten) valóban üvegből készült BBvel lőttek (lehet olyat is kapni)...
Azt kell, hogy mondjam, hogy ebben a tekintetben inkább adok olyan szavára, aki ott is volt (Trasher). Továbbá furcsa egybeesés, hogy pont a BBBmax vitte át az alább látható tesztben elsőre a befőttes üveget.

Amúgy a Bioval azzal indokolta, hogy direkt törekszik is nagy keménységű BB előállítására, hogy pont az említett tanulmány készítése közben megfigyelték nagy sebességű kamerával, hogy a hopup adta pofon a BB-t valamilyen szinten deformálja az ideális gömbhöz képest, ergo biztos romlik a röppálya "puha" BB-vel. Részemről inkább lövök +1-2 centi szórásképet, mint valakinek a szemét.

Szerintem ha csöndben maradtál volna, bölcs maradtál volna.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 4:30 pm

Én is leteszem a 2 centet :)

A hard shell (nem csak bioval és nem feltétlenül csak bio) BBék kárt okoznak rideg anyagokban. Azaz szélvédő törés, akár 300 FPS alatt is bekövetkezhet. Mivel nem lapul szét a BB, nagyon kis felületen ad le nagyon nagy energiát. Tehát járműves játékba ne használjuk.

Viszont rugalmas felületen, ugyanezen okból adódóan, kisebb kárt okoznak. Tehát bőr felszabás, zúzódás mértéke, szövet átszakítása, stb tekintetében kisebb kárt okoz. Erről van egy svájci ballisztikai jelentés, ahol élő embereken is lemérték a különböző BBék hatásait. És ez a kemény burok hatás az, ami miatt a ballisztikai tulajdonságai viszont jobbak mint az átlag, ami feltétel volt amikor a *nemtudommelyikország* fegyveres alakulata megrendelte anno a bioval 0.27-es BBét.

No, amiről még akartam írni, az a környezetbarátság. Úgy tűnik elkerülte a figyelmeteket, hogy alapvetően ez három dolgot is jelent, nem csak azt hogy lebomlik-e. Fontos szempont még a gyártási eljárás során keletkező káros anyag mennyisége, továbbá az, hogy ne legyen mérgező.

Az erdészek sokkal inkább arra rágtak be néhány országban, hogy megpusztult madarak, apró állatok gyomrában megtalálták a BBét, mert összecsipegették azok és ettől megpusztultak. Úgyhogy a bioval termékek ezért is jobbak a legtöbbnél, mert megeheted őket, nem toxikusak.

Végezetül még megemlékeznék arról, hogy a bioval lőszer nem üveg. Nagyon egyszerű a teszt, törjed össze, ha szilánkokra hasad, akkor üveg, ha nem nem.

Egyébként a 0.27-es (átlátszó) lőszer helyenkénti betiltásának ez volt az egyik kulcskérdése, ugyanis valami észlények (pl Bergeten) valóban üvegből készült BBvel lőttek (lehet olyat is kapni) és a szervezőknél elsődleges prioritása lett annak, hogy egyszerűen ránézésre észrevegyék, ha valaki üveg BBvel próbálkozik.

No, eztet akartam leírni :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 11:49 am

Pendra írta:
Tehát mivel az acél BB környezet barátabb szinte mindennél amivel lövöldözünk, akkor MASZ szerint használható?

Környezetbarátság tekintetében esetleg figyelembe lehetne venni azt a terhelési is ami a BB előállításhoz szükséges.

Ezt a kérdést jobb ha nem feszegetjük, mert esetleg érdekes dolgok jönnének össze biobb kapcsán...

Pontosabb megfogalmazás híján igen, az acél elvileg használható... Az üveg ártalmatlan a környezetre, még mindig hamarabb lebomlik, mint a műanyag, és újrafeldolgozható...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 10:53 am

A BioVal oldalán azt írják a BBBMAX-ra hogy nem üvegből készül, és nem tudja annyira fókuszálni a napfényt hogy tüzet okozhasson.

Kíváncsi leszek mit hoz a teszt, felkeltette az érdeklődésem a dolog :twisted:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 10:34 am

Az átlagos üveg nem bomlik le mostanság a természetben. Obsidian pl természetes üveg és találtak 100 millió éves darabokat, viszont 145 millió évesnél idősebbet nem szóval van remény.
Van olyan üveg, ami hamarabb lebomlik, ahhoz viszont adalékokat kell adni azaz nem tiszta karchomok. És akkor még nem is említettem azt a lehetőséget, hogy az üveggömb lencseként fókuszálhatja a napfényt és erdőtüzet okozhat. Bár ennek az esélye elég alacsony.
Az acél BB ezzel szemben megfelelően nedves környezetben akár 50 év alatt is lebomlik. 100%-ig természetes úton és 100%-ig természetes anyagokká.

Tehát mivel az acél BB környezet barátabb szinte mindennél amivel lövöldözünk, akkor MASZ szerint használható?

Ez természetesen költői kérdés, nem fogok acél BB-vel lövöldözni.

Viszont ha a MASZ szerint az üveg használható mivel környezetbarát, akkor ez felveti ezt a kérdést.

Környezetbarátság tekintetében esetleg figyelembe lehetne venni azt a terhelési is ami a BB előállításhoz szükséges.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 9:19 am

Pendra írta:
üveg => nem műanyag => MASZ szerint nem játszik.

Az üveg környezetbarát és lebombló... Hacsak a kvarchomokot nem tartod veszélyesnek a természetre.

COLONEL REGIS írta:
Ahogyan az sem bizonyított hogy a hagyományos műanyag BB szennyezné a környezetet Mert nem bizonyított hogy mérgező anyagú vagy bomlása káros hatással van bármely biológiai életformára.

Öööö...ahogy elnézem a közönséges BB-k anyagának (ABS) alkotóelemeit, csak úgy sorjáznak közöttük a mérgező, degeneratív, karcinogén anyagok.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 9:18 am

dawe írta:
Amilyen bio bogyó beszerezhető, szinte mind érkezik hozzám pár szem, és mindből megy majd gázkromatográfba, pontosan tudni fogjuk miből van, miből mennyi van adott bogyóban.

Ez fantasztikus lenne :).

Esetleg tudnád kezdeni majd a Bioval .27-essel? Azzal kapcsolatban merült fel a legtöbb kérdés. Köszi!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 226 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra