SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: pén. okt. 19, 2018 3:38 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 42 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd márc. 10, 2009 10:06 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Nyílván aki a full realisztikusságra törekszik, mert nem realisztikus a speedball, az átjön airsoftozni, vesz egy protektoros ruhát, teljes maszkot, sisakot, alkar, comb, golyó, kézvédő cuccokat, vesz egy kinaíi gányt, megtiningolja a V2-est M130-ra, hogy hasonlóan nagyot csattanjon, mint a paint...Mert hát ahogy egyesek szokták mondani, akkor realisztikus, ha fáj... :roll:
Aztán futkározik a pályán, mint az online BF2-ben az aimbot-ot használó tizenéves gamerek, és darál egy hicap-ből, rosszabb esetben egy c-mag-ből...

A paintball csak az igazi fanatikusoknak marad meg, akik nem sajnálják rá a pénzt, és versenyszerűen csinálják. Akik meg bér-paintballosok voltak rájönnek, hogy a paintball rohadtul drága (1 nap lövi-lövi = 10eHUF), és megfogalamazódik a fejükben, hogy "vazz, csináljunk speedballt AS fegyóval! Olcsóbb, és több játékos is van!"...
Ezt sajnos egyre többet hallom emberektől. Valamilyen szinten meg is értem...elvégre egy sima AS nap occsóbban megúszható.
Csak mi MilSim felé haladó emberek vagyunk olyan "ostobák", hogy ekkora pénzt elköltünk felszerelésre...ja, és pózerek vagyunk :roll: :D

Mit is mondhatnék...pár "OLYAN" játékszervező majd jól megél belőlük, csak nehogy megszaporodjon a fogkilövés, mert azt hiszik reflexből, hogy a BB is loccsan, mint a zselé...

Egyébiránt parttalan vita.
Aki most kezdi az AS-t a paintball után 0 tapasztalattal, az úgysem fogja ezt megérteni.

Üdv!
Interpol
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: kedd márc. 10, 2009 9:51 am

festeklovesz írta:
Az ok amiért egyre többen válltanak, az, hogy az airsoft töredékébe kerül a paintballnak

Ááá, még véletlenül sem azért, mert realisztikusabb és változatosabb felszerelést, játékélményt kínál, és kevesebb védőfelszerelést igényel...

Idézet:
Egyébként egy játék szarozása a játékosok egy részének ruházata alapján és nem a teljesítményük szerint, arra utal, hogy többet adsz a megjelenésre mint magára a játékra. Ez egy üres díszdobozt juttat az eszembe.

Nekem meg egy üres koponya jut erről eszembe... Ha ez moderálatlan fórum volna, akkor azt írnám, de az (Punker), de ez itt igen udvariatlan és nagyon-nagyon csúnya dolog volna, ezért nem teszek ilyet. :roll:

Melyik részen nem volt érthető annak, hogy NEM ÉRDEKEL MINKET A PAINTBALL / SPEEDBALL?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 10, 2009 9:34 am

és szerintem lacus postjával le lehetne zárni ezt a topicot. :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 10, 2009 9:26 am

csak érteném, hogy miért kell meggyőzni az embereket... :?

Az ellentét megfog mindaddig maradni amíg a paintballal összegányolják a pályákat lehet az űbermilsimpaintballos is, marhára nem szeret senki diszperzitet mosni a mellényből airsoft játék után, és sorolni lehetne hogy hány pálya tündöklik a szivárvány összes színében a takonysárgától a hányászöldig.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: kedd márc. 10, 2009 7:11 am

Már látom az ellenpéldát ... Milsimer paintballosok, szigorúan egyeslövés, és a régi reflexek elkerülése végett levágott középső uj a jobb kézen ...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 10, 2009 6:38 am

te figy! ha annyira élvezed csináld vagy paintezz vagy bármit, de ne akard már 0 tapasztalattal győzködni az embereket, akit érdekel az megpróbálja a saját lehetőségei között.....

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 10, 2009 12:11 am

Trasher írta:
... És épp a paintball élsport miatt fordultak óriási tömegek az airsoft felé. Szóval ennyit arról, hova "húzza" az embereket az élsport...

Elképzelem a helyzetet.
Valahol a Pilisben játszó woodsballos, egyszer csak keserűen felkiált:
-Úr Isten! A Bullets már megint megnyert egy nemzetközi versenysorozatot. Én nem bírom ezt a streszt... megyek is airsoftozni.
Mire a többi játékos:
-Ez borzasztó. Meddig kell még elviselnünk ezeket a csapásokat.

Most őszintén. Szerinted a paintballos társadalom nagyobbik részét képező military játékosok nem szarják le nagy ívben, hogy mi történik az airball pályákon?
De. Bizony fogalmuk sincs rólla.
Az ok amiért egyre többen válltanak, az, hogy az airsoft töredékébe kerül a paintballnak és messze nem igényel olyan macerás hátteret, ezért több a játékos, több a játék, több a lehetőség. Azoknak akik amúgy is a military vonalat követték, teljesen logikus döntés.

Egyébként egy játék szarozása a játékosok egy részének ruházata alapján és nem a teljesítményük szerint, arra utal, hogy többet adsz a megjelenésre mint magára a játékra. Ez egy üres díszdobozt juttat az eszembe.
Sok olyan paintballos operett katonával találkoztam akik a versenyzőket ugyan így lebohócozták, és amikor egy pofánlövés után nagyon tiszteletlenül hőzöngnek, csak annyit szoktak nekik mondani, hogy tanulj meg játszani.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 09, 2009 12:31 am

festeklovesz írta:
Az AS közösség álltal oly sokat szapult paintballnak megvan az élsportja, ami játéktechnikailag húzza, az ASnak mondhatjuk ott van a való élet, de a hadseregek érthető módon, nem igazán verik nagy dobra a tuti fogásokat,

Bárki számára szabadon elérhetőek ezek a tuti fogások. :roll: A csípőből lődöző hülye airsoftos még mindig realisztikusabb, kevésbé röhejesebb, mint a színes lufik között tigrisbukfencező, milliókat kaszáló profi.

Az AS közösség azt a degenerált bohócparádét szapulja, ahova az élsport a paintballt (az eredeti survival-game-ből) lehúzta. A youtube-n ott van számtalan profi speedball meccs, nem kell melléjük semmilyen kommentár... És épp a paintball élsport miatt fordultak óriási tömegek az airsoft felé. Szóval ennyit arról, hova "húzza" az embereket az élsport.

Magyarul, nem kell elérnem a sz*rt ahhoz, hogy átlépjek fölötte vagy nagy ívben elkerüljem... A vita parttalan - ahogy eddig is volt - csak neked nem akar sehogysem leesni a húszfilléres. Nem érdekel minket a speedball, mert pontosan tudjuk hova vezetnek a repetetív, agyontenyészett játéformák....

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. márc. 08, 2009 11:11 pm

Ahoz, hogy túllépj valamin elősszőr el kell érned, sőt a gyakorlást akkor sem hagyhatod abba, mert vissza esik a teljesítményed.
Egyébként nem érzem, hogy ezzel a váltással tököseb gyerek lettem, egyszerűen csak több játéklehetőségem adódik, kevesebb kiadással.

Megpróbálok tömörebben rávilágítani a lényegre.
A gyors egymásutáni játékok, alkalmat adnak arra, hogy a hibáidat megpróbáld korrigálni, egészen addig amíg sikerül kijavítanod őket.
Nyilván ez a lehetőség fenn áll minden játéknál, de ebben az esetben a tanulási idő sokkal gyorsabb, mivel ugyan az a problémás helyzet, pár percen belül újra megismétlődik. Ráadásul látod a társaid hibáit, amiből szintén le lehet vonni a tanúlságot és még egymásnak is tudtok segíteni.
Pl. ma Nagygomboson játszottam ahol nem lehet nem bemenni az épületekbe, onnét kezdve, hogy belépek az egyik ajtón, vagy ablakon, tisztán egy speed jellegű játékot játszok, és itt nem az idő a lényeg. A tér leszűkül, a fedezési lehetőségek minimalizálódnak, és a rutin kiütközik. Ha valaki csak CQBt játszik az is megszerzi a kellő tapasztalatot, de a kis épített fedezékes pályákon elöbb elkapja a fonalat.
Az AS közösség álltal oly sokat szapult paintballnak megvan az élsportja, ami játéktechnikailag húzza, az ASnak mondhatjuk ott van a való élet, de a hadseregek érthető módon, nem igazán verik nagy dobra a tuti fogásokat, így aztán mindenki ott tanul ahol tud. Pl. "ZS" kategóriás akció filmekből, sajnos ez sokszor meg is látszik. Biztos mindenki látott már nyílt terepen állva lövöldöző játékosokat épp hogy nem csípőből tartott puskával.
Ma láttam a legjobbat, emberünk áll a lépcsőházban, hátát a falnak veti, a csövét alul kilógatja (biztos dinnye volt a hóna alatt), majd fordulásból (nagy ívben kőrőz a csővel) rám lő, kint marad, rálövök és ugyan úgy visszafordul, nekem háttal. Ezt még egyszer játszotta el. Szinte már vártam hogy a haverja előjön egy bőrmellényben és berogyasztott terpeszállásban egyik kezéből a másikba dobálja a rugóskését, miközben vicsorog. Asszem ezek az izgalmas jelenetek ugyan azokban a filmekben szoktak előfordulni...
Bocs ez elég kiragadott példa volt, de azért vannak hasonlók szép számmal.
Szóval, amíg egy csomó ilyet látni a játékokon, és van lehetőség ezen javítani, akkor nem tök mindegy, hogy honnét ered?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásHozzászólás témája: Re: Speedsoft - avagy speedball airsoft puskákkal
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 07, 2009 8:21 am

festeklovesz írta:
...

Ezen léptünk túl, amikor airsoftozni kezdtünk...

Bacsa írta:
Urak, Hagyjátok már szerencsétlen embert!

Koma, nem bántja senki, beszélgetés folyik.

Összevontam Ace

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 10:21 pm

festeklovesz írta:
Van némi rutinom bérjátszatásban, azoktól senki nem lehet rosszabb :?

Ebben egyetértek,hihetetlenek tudnak lenni.
festeklovesz írta:
szervezek egy speed jellegű (hangsúlyozom: jellegű) játékot akkor, az álltalam megszokott biztonsági feltételek betartatása is természetes dolog lenne. Ehhez a játékhoz 15 ember bőven elég

Nincs értelme túllihegni ezt a dolgot,aki elmegy erre a játékra,majd beszámol az élményről.Ha meg nem megy el senki akkor nincs téma,ennyi.
(Wass Albert)

Vissza a tetejére
RAINBOWUSER

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 10:14 pm

festeklovesz írta:
Van némi rutinom bérjátszatásban, azoktól senki nem lehet rosszabb :?

Hát, lehet meglepődnél :D :D :D
Rjavi Ris 4-5-6-7-8; Abkhazia; Mashtoor Oilfields; OP: Housekeeper 1-2-3; The Border War 1-2-4; Berget 8-9-10; New Horizont; Operation: Fulcrum; WarJunkies; Tears of the Sand; Hard Shift, OP: Juggernaut
Kép

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 10:03 pm

Trasher írta:
...Szerintem csak részben érted mire gondolok...

Tudom mire gondolsz és igazad is van. Számomra természetes, hogy fullface maszkban játszok, mert még mindig kényelmesebb mint a fogorvosi szék és a ragtapaszos képpel csajozás, ezért ha mégis arra vetemednék, hogy a nagy érdektelenség ellenére szervezek egy speed jellegű (hangsúlyozom: jellegű) játékot akkor, az álltalam megszokott biztonsági feltételek betartatása is természetes dolog lenne. Ehez a játékhoz 15 ember bőven elég, ilyen kis létszámnál tapasztalatom szerint nem túl bonyolult feladat szigorúnak lenni. Van némi rutinom bérjátszatásban, azoktól senki nem lehet rosszabb :?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 9:48 pm

festeklovesz írta:
Értem mire gondolsz, ezt tényleg nem szabad egy szál védőszemüvegben játszani,

Sisakban, zárt védőszemüvegben, arcvédelemmel együtt is volt már súlyosabb sérülés, 350fps alatti fegyverrel... Most nem linkelném be újra azt a képet, amint 3 lyuk van (szó szerint) az ember fején.

Szerintem csak részben érted mire gondolok, a paintballal ellentétben itt az ember hamarabb deformálódik, mint a BB, és kevésbé elterjedt a szigorú kronózás és a komolyabb védőfelszerelés viselése.

A feleslegesen erős fegyverekkel másikra lődözés viszont annál inkább divat, különösen a kezdőbbek körében.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 9:40 pm

K.E.S.:
Nem áll érdekemben toborozni, különben kb. olyan lenne min széllel szemben pisálni.
Jelenleg az elvándorlás a két játékostábor között szinte kizárólag az AS javára van.

A nickemmel kapcsolatban viszont mondassz valamit. Talán ezért ez a nagy tiltakozás. Már gondoltam rá, hogy megválltoztatom, hogy ne iritáljon senkit.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 9:36 pm

Összességében arról van szó, hogy az AS társaság nem szereti a műfüvet, a felfújható fedezéket, és a tiritarka ruhákat.
Ha ehez a stílushoz hasonlót keresel, gyere el egy rétsági CQB-re, ahol ugyan nem végkiállás van, de adrenalindús pörgés igen.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 9:24 pm

festeklovesz írta:
'98-ban kezdtem, 2000-ben volt az első komoly milsim játékom, 2002-óta speedezek. Hidd el, imádok lövöldözni, csak ezentúl BB-t.

Weboldalad egy komplett paint ball tárház.Neved és hobbid is a paint ball amint lehet látni.Nekem kicsit visszás a dolog.Csak nehogy toborozni kezdj itt a paint ball-ra később.Az nem venné ki jól magát.

Másrészt meg mindenki olyan játékokat rendez amilyet akar.A játékosok vagy elmennek vagy nem.Szabad országban élünk azt mondják. :roll:
Ezért nem kell elítélni senkit szerintem.
(Wass Albert)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 9:24 pm

Trasher:
Értem mire gondolsz, ezt tényleg nem szabad egy szál védőszemüvegben játszani, hacsak utánna nem akarunk a Mónika showban szerepelni :D
A "realisztikus feeling vs. ez csak játék" kérdéskörben:
Kis lötávon reálisabb a lövedék becsapódási idelye.
Kb. 5 éve volt szerencsém játszani WDvel, épp nem volt fogkrémreklám mosolya, de szerintem az, ahogy megoldotta ezt a problémát egy sisakra szerelt ráccsal, az még belefér a realisztikus kinézet kategóriájába.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 9:05 pm

Nekünk évente 1x simán belefér, hogy egy speed PB pályán szórakozzunk. Mivel a csapatom többségének az airsoft "csak" egy szórakozás, és nem akarjuk vérprofin űzni.

Régen az irsai PB pályán megfordult jópár emberke, és mindenkinek tetszett az ottani játék. Igaz, végkiállós volt és nem preferáltuk a hosszú sorozatot. Bár igaz, ami igaz, spring fegyverekkel jobb volt a speed airsoft! =)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 9:04 pm

Urak,

Hagyjátok már szerencsétlen embert!

Kiírt egy játékmodot, ami szerinte működhet. Az Airsoftosok nagy része nem lesz rá vevő, OK. De szvsz nem kéne mindenkinek külön-külön az orra alá dörgölnie...

Ha nem lesz jelentkező a játékára majd rájön magától h nem kell ezt erőltetni.

cs

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 9:02 pm

psyhopatai:
'98-ban kezdtem, 2000-ben volt az első komoly milsim játékom, 2002-óta speedezek. Hidd el, imádok lövöldözni, csak ezentúl BB-t.

--------------------------------------------------

Köszönöm a játékmeghívásokat, ha lesz időm élni fogok velük!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 8:54 pm

festeklovesz írta:
Lehet, hogy az én hibám, de ezt a logikát nem tudom követni.

A logika annyi, hogy a legtöbb sérülés (fej/nyak/kézlövések) a közeli lövésektől származik, és minél többet / minél pörgősebben osztják az emberek egymást (és ugye a speedball a rövid idő alatt k. sokat lövésről szól, lásd videók), minél kiszámíthatóbb pályán, annál több lesz a sérülés.

A komolyabb védőfelszerelések (pl. nyakvédős, stb teljes maszk) pont a játék realisztikusságát, a korrekt fegyverkezelést korlátozzák...

Vissza a tetejére
Military Police

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 8:46 pm

Szerintem csináld ha annyira akarod, de ne várj nagy támogatást! Kevés az a tábor akinek ez jön be! Több új csapatot ismerek akik így kezdték és egy pár hónap múlva gyorsan rájöttek hogy ez a stílus nem jön be nekik! De ez neked sem fog csak idő kell hogy felfogd! majd ha többet jársz játszani akkor rájössz hogy ez nem elég neked! :twisted: Még a paint ball vér beszél belőled!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 8:31 pm

psyhopatai írta:
...Ennyi erővel olyat is lehetne játszani hogy ki tud több sérülést szerezni egy játékon!...

Lehet, hogy az én hibám, de ezt a logikát nem tudom követni.

psyhopatai írta:
...Szerintem egy AS játék nem erről szól...

Meg tudnád magyarázni egy snipernek, hogy miért nem jó egész nap hármat lőni és bokornak öltözni, egy CQB játékosnak, hogy nem azért lesz ő "jó" airsoftos, mert a csapatával csont nélkül kipucol egy lépcsőházat, vagy egy hc milsimet játszónak, hogy minek gyalogol két lövés között egy kilométert miután fél napra beássa magát?
Azt, hogy miről szól az airsoft azt mindenki hagy döntse el saját magának.
Bármennyire is furcsálod, nekem a snipertől a milsim stílusig mind beleférnek az airsoft játékok közé, és még akkor is így gondolnám, ha ezeket nem szeretném játszani.

Ranger:
Én is tapasztalatból írtam, hogy van némi haszna, ha az ember néha speedezik, viszont az nem mindegy, hogy kivel és hol.
Ha a csapatoddal sokat játszol viszonylag szűk térben, akkor több lehetőséged adódik megfigyelni a reakcióikat, mozgásukat, könnyebb rászokni egymás irányítására, és a kommunikálásra akár kézjelekkel, akár szóban. Egy idő után szavak nélkül is észreveszitek egymáson, hogy a másik mit akar lépni és ez, az egymás fedezésénél nagyon jól jön, de csak ilyen játékot játszani, ugyan azon a pályán, egész nap tényleg unalmas.

Trasher:
Én is láttam már ilyen kergebirkákat, de hát nem születhet mindenki Richard Marcinkonak, valahol nekik is meg kell tanulniuk fegverrel mozogni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: sb
HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 11:07 am

Hello!

Aki ismer, tudja, hogy már a kétnapos milsim játékokat is kezdem rövidnek tartani, :) , de ezt a fajta játékmódot az egyik pályánkon vezettük be a sok kúszás mászástól és akció szegény játék miatt sopánkodó "játékosok" miatt.
Van egy talán 30-40 beállós hangár, a közfalak a beállók között 3 helyen nyitottak és így teljesen végig látható, viszont a távolság miatt nem "lőhető végig".
Középre betettünk egy 200 literes hordót és a két végéről hajrá, miután beleadtunk apait-anyait, a sopánkodó gamerek, 2-3 kör után mindjárt más véleményen voltak és örültek ha levegőt kaptak.
Szóval pörgős levezetésnek nagyon jó, de ennyi és nem más.
A paintballnak is meg vannak a maga előnyei meg az AS-nek is, de meg se próbáljuk őket összehasonlítani.
Mondom ezt mindazután, hogy jó pár évet paintballoztam, a végén már hüvelykivetős real aktion markerekkel, real cap tárakkal de soha nem találtam meg benne azt amit kerestem.

Viszont, ha van kedvetek a "hordó cipelésre" szívesen látunk benneteket vagy bárkit a pályánkon. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Speedsoft - avagy speedball airsoft puskákkal
HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 10:54 am

festeklovesz írta:
addig a speedballt nem tudja pótolni, mert nincs, vagy mert nem tudok ilyen játékokról.

Ezen a kergebirkás, rajtról BB-h*gyozós rohangászáson mindenki átesik az airsoft "karrierje" elején, voltak már ilyesmik 3-4 évvel ezelőtt is, aztán nagyon hamar unalmassá, egysíkúvá váltak... Csináld, ha szerinted szükség van rá - szerintem a CQB játékok eddig is kiválóan pótolták a speedballt.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 9:37 am

@festéklövész

A "nem érdekel nem foglalkozom vele" dolog az oké. A problémám csupán abból keletkezett, hogy szerinted ettől a stílustól még jobb lesz valaki milsimen és cqb-n ,miközben én nem 7 játék után totálisan az ellenkezőjét tapasztaltam itt, ahogy azt írtam is.

De amint olvashattad, ha ilyet akarsz játszani van rá lehetőség.

@Csokáv

Jelenleg pedig jobban utálom az érszoftosokat mint a péjntballosokat :wink:

@Bobek

Pedig volt, h kimaradtam az olyan dolgokból amikor még jártunk arra ;)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 9:07 am

Mielőtt nagyon fikázzátok Festéklövészt (a személyét, mert huje péjntbollos), olvassátok el a honlapját. A duna-átúszós sztorit még a hc milsimesek is megirigyelhetik.

Amit felvetsz itt, szerintem nem elvetélt ötlet, hasonlóan, mint Bobek, én is vettem már részt rendes játék után ilyen egyszerű "összerohanóson". Viszonylag kis pálya közepén nagy láda, amit be kellett vinni a saját bázisra. Jól sikerült, pedig én is inkább az erőben bolyongós, kevesetlövőst szeretem jobban. Bár ez nem a 4-6 perces játék, hanem 10-20 perc, de airsoftban az is speed.

Az ország 50%-a (a kommandósok) meg gyakorolhatják a gyors mozgást, behatolást, ilyesmit, ami rendőrös-katonás-lövős a filmek akciójelenetében szokott lenni. :) Aki meg attól tart, hogy degradálódik a kiesés elrettentő ereje, azok nyomhatják végkiállósan.

Ez is egy vélemény.

Vissza a tetejére
Military Police

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 7:59 am

Ez a típusú játék maradjon csak meg a festékkel lövöldözőknek! Ennyi erővel olyat is lehetne játszani hogy ki tud több sérülést szerezni egy játékon! Szerintem egy AS játék nem erről szól, akinek pedig ez hiányzik az nem airsoftos! Különben mikor tudnánk olyan jókat játszani mint a hétvégi L.A.R.P volt! :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 7:58 am

Azt gondolom teljesen érthető az ellenállás a társaság részéről, ha speedballról kerül szó. :wink:

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Reakció
HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 7:54 am

Hi Festéklövész!

Nekem a véleményem talán 1 licsit szélsőséges ezen kérdésen belül és 1 picit el is tér a témától de:

Nem szertek egy doboz mögül kukucskálva célozni az ellenre miközben egy tartály meredezik az arcom előtt.

A hétvégén 105-en játszottunk Császáron egy igen jó játékon-köszi a szervezőknek és a résztvevőknek-és igen csak voltak pörgős rohangálós másodpercenként változó helyzetű szituációk,pedig a pálya igen nagy.

A mi cqb pályánkon olyan gyorsan pörögnek az események hogy néha "időnk "sincs észbe kapni csak haladni a többi emberrel a kitűzött cél felé,és az egész 3szinten 20perc alatt kész. Itt igen csak oda kell figyelni hogy milyen a fedezék és a célzott,gyors lövések nagyon dominálnak.

És volt rá precedens hogy amikor kiértünk a pályára szembe találtuk
magunkat 1 paintboll-os brigáddal és a sárga irigység sugárzott az arcukról amikor megláttak minket.

Tehát ha gondolod mi is szivesen látunk nálunk téged hogy megnézzed és résztvegyél a cqb-játékunkon.Illetve tervezzük a szituációs lövészetet is időre pontokért és természetesen dijazásért. :) Ha gondolod akkor eltudsz érni az alábbi msn cimen.

Bye

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 7:46 am

Na várjunk csak !
Emlékszem én olyanra is hogy a Szentendrei pályán egy játék végén még nyomtunk 2-3 gyors kört az első hangár előtt levezetés képpen . Középen egy 20 literes műanyag kanna . A két csapat a két végén és hajrá , aki hamarabb viszaviszi a saját kiinduló pontjára a kannát az nyert . Akkor ez mindenkinek tetszett és levezetésnek még jó is volt . Igaz én csak egyszer játszottam ilyet de halottam hogy még párszor a játék végén volt ez a dolog .
Tehát egy nagyobb játék végén ha van rá lehetőség és játékos akkor ki lehet próbálni ezt is .
Ja és akkor ott Szentendrén senki nem harcolt az ellen hogy ne játszunk ilyet , sőt .

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 7:23 am

festéklövéc! Airsoftosok közt paintballt emlegetni olyan mint ... VÁGOD ?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 3:28 am

Kedves Ranger!

Néha tényleg játszottam ócska a fedezékek között, de én legalább olyan dologról tudok véleményt mondani amiről van némi fogalmam.
Ha nem akarod, akkor nem kell csinálnod, semmi baj.
Legfeljebb elképzeled magadban, hogy egy ilyen hülye játék után, akik kijönnek a pályáról azok azért nyertek mert nem vallották be a találatokat, vagy mert kockán sorsolták ki őket.
Nem igazán értem mi nevetni való van azon, ha valaki néha mást is játszik mint te, én sem nevetek a sakkozókon pedig nekik még puskájuk sincs.

Azt, hogy nem lesz rá tolongás, azt előre sejtettem, de ekkora ellenérzésekre nem számítottam, bár a paintballos tásadalom nagyobbik része is így érez. Ők viszont legalább már találkoztak speed játékkal és azért utálják mert lusták megtanulni, hogy maradhatnak játékban 20 másodpercnél tovább.
Érdekesnek tartom, ezeket a hozzászólásokat, mert ha engem nem érdekel valami, akkor nem foglalkozom vele, még csak annyira sem, hogy fikázzam. Pl. a kosárlabda fórumon nem írok az egy kosárra játszók közé olyat, hogy: -"Micsoda dolog figyelmen kívül hagyni a másik kosarat a játékból! Hujék!"
Vagy szerintetek ez a normális?

Visszatérve az előző igen építő jellegű kritikára:
Lehetne játszani lőszer limittel, szokták is.

Igazándiból nem szeretnék egy airsoft - paintball vitát, mindenkinek megvan rólla a maga véleménye, nyilván nekem is, azért vagyok most itt és nem ott.

Tehát ha valaki úgy gondolja, hogy esetleg érdekli a dolog... ha nem érdekel, azt tudom abból, hogy nem szól hozzá, tényleg.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 17, 2009 12:51 am

festeklovesz írta:
Szerintem a természet szeretetébe időnként belefér egy kis tömény akció.

Tehát a tömény akció ha egy 20x20-as területen 15-en egymásnak szaladgálnak, ócska fedezékek mögött. Igazából ezért nevetnek itt sokan a paintballosokon :)

festeklovesz írta:
Tapasztalatom szerint a sppeedball nagyon jól fejleszti a fedezékhasználatot és a csapatmunkát, ami később megmutatkozik a milsim játékokon is, nem beszélve a CQB-ről.

Itt érszoftba amit ez a mod nagyon de nagyon tud fejleszteni az a bolt tulajdonosok pénztárcálja illetve a terminátorok tábora. Le is vezetem miért. Láttam itt már pár embert, aki ezen nevelkedett ( szaladgáljunk egymásnak és lőjünk sokat) és gyakorlatilag egy idő után már nem tart a találattól mivel pár perc múlva úgyis jöhet vissza, és természetesen minnél kissebb fegyverekre és minnél nagyobb kapacitású tárakra van szüksége továbbá könnyű (tártartó meg harci zsíros kenyér) felszerelésre, vagy épp arra se. Ez a hozzáállás és viselkedés pedig roppant mód kívánatos a komolyabb rendezvényeken (nem az). A csapatmunkát annyiban javítja, hogy egy idő után nagy hangsúlyt fektetnek az "egyszerre tűzbe rohanásra" és az "egyszerre üricsük a 600-as hi-cap tárat a másikra" játékmódra. Visszatérve az elejére. A fegyverek fokozott igénybevételének köszönhetően hamarabb mennek tönkre illetve nagyobb figyelmet igényelnek, nem beszélve az elhasznált BB-ről. Na most ez se nekem jó :)

Továbbá a legtöbb játékon, komolyabbakon vagy kevésbé komolyabbakon, általában a hasonló stílust játszó emberekkel szokott a legtöbb probléma lenni. A milsimet megse említeném. Tehát egyenlőre az én tapasztalatom szerint (nyugodtan meglehet erősíteni :D ) jelenleg ez a helyzet a "gyorslabdával" errefelé.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 42 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra