SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: csüt. júl. 19, 2018 6:35 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 105 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Szerinted van-e létjogosultsága az airsoftban a snipereknek?
Igen, nagyon jó támogatók. 86%  86%  [ 373 ]
Nem, csak jól néz ki a fegyverük, de semmivel nem különbek, mint egy jól tuningolt AEG. 14%  14%  [ 61 ]
Szavazatok száma : 434
Szerző PM
Admin

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. feb. 18, 2008 8:36 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

atka01 írta:
ezért szerintem teljes játékokat nem lehet rájuk építeni viszont igenis fontos szerepet töltenek be a játékokon mivel (jobb esetben) mint egy kísértet képesek működni a terepen

Archivum Sniper's valley-k !

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 18, 2008 8:29 am

Csak épp egy rutinosabb banda az első közeli lövés után megeszi az orvlövészt ..... ezért javasolt a nagyobb lőtáv, ami nálam az AEG lőtáv utolsó negyedét jelöli, itt akkora az átlag AEG szórása, h van tér lelépni, plusz jó lassú a BB, szóval ki is lehet térni előle. Ezért nem szeretem a DMR-eket :)) Plusz nem tudnak lerohanni oly könnyedén, hisz 40-50 (minusz a 20 rálövésim) méter erdős terepen kevesen futnak értékelhető sebességgel

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 18, 2008 7:24 am

atka01 írta:
...Sziasztok

Lehet hogy most baromságokat fogok írni de...

Spanyolviasz.
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: vas. feb. 17, 2008 11:49 pm

Sziasztok

Lehet hogy most baromságokat fogok írni de ahogy olvastam a topicot szükségét éreztem hogy megosszam veletek

- idézem: "...jo alcaval,es jo bbvel egy 35-40mre pontlövöve belött 400 fpeses halk fegyoval is lehet igencsak jo eredmenyt elerni." - DonPepe

ebben szerintem teljesen igaza van (bár ismét hozzá teszem nem játszottam még "élesben") de egy sűrűbb erdőben 30-40 méternél nem sokszor több a lőtáv igy egy jól álcázott sniper gond nélkül lőhet 1et 2őt anélkül hogy észrevennék utána persze nem árt arrébb állni szép óvatosan és ugye a 400 fps a max a "normál" fegyverek között tehát ha nem tévedek szükség esetén full auto üzemmódban is tudná használni

+ szerintem egy mesterlövésznek nem feltétlenül az a feladata hogy nagyszámú ellenfelet "hatástalanítson" sokkal inkább magasabb rangú célpontok "semlegesítése" mint ahogy írtátok korábban: squad leader, medic, stb + véleményem szerint a supportosok ellen is hasznos tud lenni. Főbb feladatai : stratégiai pontok megfigyelése, felderítés / információ közlés, az ellenfél feltartóztatása / lelassítása, medic / squad leader / support ki iktatása, és az egyik legfontosabb feladatuk a demoralizáció

ezért szerintem teljes játékokat nem lehet rájuk építeni viszont igenis fontos szerepet töltenek be a játékokon mivel (jobb esetben) mint egy kísértet képesek működni a terepen

hát azthiszem egyenlőre ennyit írok mert késő van és holnap korán kelek :shock: de ha tévednék / valamiben nem értetek egyet irjatok :oops:

ui.: az egészet erdős terepre vonatkoztatva nézzétek épületek közt ötletem sincs hogy milyen lehet (vagyis ötletem van de abban nem vok biztos :) )

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 04, 2008 2:18 pm

Hitman, jöhet az anyag, kíváncsi vagyok rá.
Weapons

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 04, 2008 12:15 pm

punker írta:
felderítők voltatok a játékunkon.

Hihetetlen, hány ember fantáziáját mozgatja egy jól sikerült játék ;)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 04, 2008 11:26 am

Hitman én kérném ha lehet, mert gondolkozok valamin ami inkább sniperes dolog, hasonló lehetőségekkel mint amikor ti felderítők voltatok a játékunkon.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 04, 2008 11:25 am

Red írta:
Az én véleményem szerint az lennne a legjobb megoldás ha minden eggyes játékkirásnak lennne egy külön sniperekre vonatkózó része,

Szerintem meg a sniperek alkalmazkodjanak a körülményekhez, találják fel magukat...

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: hétf. feb. 04, 2008 11:19 am

Abaqsz írta:
Sokat gondolkodtam azon már én is , hogy mit lehetne kitalálni, milyen játékokat lehetne szervezni, ami a sniperekre alapul.

Nyár elejére tervezünk egy hasonló játékot, ha érdekel átküldöm a "munkaverziót". :D

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hitman hétf. feb. 04, 2008 12:06 pm-kor.
Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 04, 2008 8:34 am

A Sniper Valleyre való jelentkezés pont ezért nem feltétlenül jelenti azt hogy jössz is.

U.i.: Aki arra szavazott hogy nem tudnak többet mint egy AEG az még biztos nem próbált ki NORMÁLIS snipert.

@Red: ezt egy jó irányító az éppen aktuális helyzet alapján is kiadhatja nekik, felesleges eleve megkötni mit csináljanak

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. feb. 03, 2008 8:42 pm

Hi all

Az én véleményem szerint az lennne a legjobb megoldás ha minden eggyes játékkirásnak lennne egy külön sniperekre vonatkózó része, illetve külön feladtauk lenne. Pl: demoralizálás, informáci gyüjtés stb.. Persze mindezt előre meghatározva.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. feb. 03, 2008 6:50 pm

Sokat gondolkodtam azon már én is , hogy mit lehetne kitalálni, milyen játékokat lehetne szervezni, ami a sniperekre alapul. Érden a sniper's valley nagyon jó alap, remek kísérlet erre. Ahhoz, hogy élvezetes sniper játékot lehessen összehozni, ahhoz igenis olyan "érett" embereket kell invitálni, akinek nem 1-2 hónapos AS tapasztalata van, nem a hentelés a kedvenc játéktípusa, el tudja ismerni, nem érzi "szégyennek" hogy kilőtték. Oda-vissza ez a sniperekre is ugyanúgy vonatkozik.
Gondolkodtam már sniper hide cup-on is, ami télleg arról szólna, hogy időre kellene feladatot teljesíteni. Egyszerűen lefordítva: ki a legjobb lövő. Akár egyéni, akár páros.
http://youtube.com/watch?v=R2W40u2uIZ0 (helikopter felejtős) :lol:
De kishazánk AS társadalmában max 20-25 olyan ,de lehet hogy ennél is kevesebb játékos van, akit érdekelne egy ilyen jellegű rendezvény. Addíg is marad a madarasi ablakból-lövős-riogatós, hentelésben hátolról szemezgetős játék.
Weapons

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 30, 2008 9:11 pm

Trasher!

Ámulva néztem az Urban War VII.-n hogy szedted ki az embereket a fatővéből... Ott voltam melletted(kb 3 méter) és alig vettelek észre. 8)
Azt hiszem a VSR-el voltál kint, jó mesterlövész érzékkel rendelkezel szerintem.

Üdv

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 30, 2008 9:02 pm

Szerintem a játékot irányító parancsnokon múlik, hogy van-e értelme a sniper-spoter párosoknak. Ha sikerül neki értelmes feladatokra bevetni az embereit akkor egyrészt hasznára lesznek, másrészt élvezni is fogják a játékot. Sajnos sokan azért nem érzik ennek a harcmodornak a jelentősségét, mert az erdeményességet skalpokban mérik. Pedig a pontos, időben a támaszpontra juttatott információ egy jó parancsnok kezében már fél siker.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 30, 2008 8:21 pm

usmchun írta:
Valószínü bennem van a hiba mert én spec. élesben gyakoroltam

Az éles technikák jó része nem működik, mert nem airsoft lőtávolságokra, ballisztikára, és nem airsoft rendezvények időtartamára, tempójára találták ki őket. Attól nem lesznek használhatóbbak, hogy megnöveljük az fps-t.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 30, 2008 6:32 pm

Hát amit eddig "maszatolásként" láttam, az télleg olyan volt, mintha az illetők beálltak volna egy paci mögé :)
De akkor ha van kicsike tapasztalat is, az a 600 FPS szinte mindenre elég.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 30, 2008 6:15 pm

ok,azt sohasem vitattam hogy nincs szükség tapasztalatra, ellenkezőleg.Valószínü bennem van a hiba mert én spec. élesben gyakoroltam és ott "nincs" fps limit de az adrenalin 5x akkora föleg ha szakavatott ember figyeli a minden mozdulatodat és nincs annál nagyobb elismerés mint amikor ugyan ez az ember vállon vereget hogy szép volt.

Elnézést ezért a saját véleményért többet nem offolom a témát

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 30, 2008 5:50 pm

75RANGER75 írta:
A gyakorlotton a hangsúly :) És nem sniper párosok is tudnak bokor ruha és összemaszatolt arc nélkül is láthatatlanok lenni és 0 tűzharcal megúszni egy nappali és éjszakai játékot.

És ha ráadásul ezek a gyakorlott játékosok maszatolják kicsit az arcukat,
megesik, hogy állva nem veszik őket észre két méterről.... Kell a tapasztalat,
na. Anélkül nem megy.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 30, 2008 5:41 pm

Trasher írta:
usmchun írta:
1., a snipereknek a 600fps-limit szerintem nevetségesen kevés,mert a tuningolt aeg-ek BB locsolása óhatatlan is eléri amúgy jól álcázott snipert (messzebröl kilött ellenség,biztonságos távolság)

Akkor sokadjára vegyünk megint át, hogy nem az fps határozza meg a pontosságot és a hatékony lőtávot...

Megfelelő taktika alkalmazása mellett igen ritkán fordul elő, hogy egy gyakorlott airsoft snipert kilcsoljanak.

A gyakorlotton a hangsúly :) És nem sniper párosok is tudnak bokor ruha és összemaszatolt arc nélkül is láthatatlanok lenni és 0 tűzharcal megúszni egy nappali és éjszakai játékot.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. jan. 30, 2008 4:51 pm

Továbbá ballisztikai alapismeretek birtokában rá lehet jönni, hogy fps határt elég sokkal kéne növelni akár egy kis pontosság/lőtáv növeléshez. Annyira meg sose fog felmenni a határ!!!!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: szer. jan. 30, 2008 4:45 pm

usmchun írta:
1., a snipereknek a 600fps-limit szerintem nevetségesen kevés,mert a tuningolt aeg-ek BB locsolása óhatatlan is eléri amúgy jól álcázott snipert (messzebröl kilött ellenség,biztonságos távolság)

Akkor sokadjára vegyünk megint át, hogy nem az fps határozza meg a pontosságot és a hatékony lőtávot...

Megfelelő taktika alkalmazása mellett igen ritkán fordul elő, hogy egy gyakorlott airsoft snipert kilcsoljanak.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 30, 2008 3:57 pm

Neharagudjatok , hogy elmondom a véleményem csak azért mert nem szoktam irogatni.egy-két észrevételem van a témához.

1., a snipereknek a 600fps-limit szerintem nevetségesen kevés,mert a tuningolt aeg-ek BB locsolása óhatatlan is eléri amúgy jól álcázott snipert
(messzebröl kilött ellenség,biztonságos távolság)
2.,megemelném ezáltal vagy a korhatárt vagy az airsoftban eltöltött idöt ha valaki sniper akar lenni(600 feletti fps)
3.,sniper team összeszoktató játékokat lehetne szervezni ahol nem az a cél hogy jól lerohanjuk a teamet hanem a kitüzött feladokat kell idöbe,láthatatlanul,eredményesen leküzdeni.
4.,csak távcsövel nézhetik a sniperteamet és jelezhetik hogy látják ill.pontozhatják őket.

Az airsoftban van létjogosultsága a sniper-spotter párosoknak de nem ilyen fps limit mellett.

Ha netán nemmegfelelö a hozzászólásom akkor töröljétek plz

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: szer. nov. 14, 2007 4:10 pm

Áthelyezve ide: http://www.softair.hu/viewtopic.php?t=597 Ace

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 30, 2007 2:41 pm

közlegény írta:
... "csak" egy olyan lövész, aki szükség esetén jól célzott lövésekkel támogatja a rajt, a hagyományos lövészek tűztávolságánál kicsivel messzebbről ...

Nem akarlak lebaszarintani, de legalább a topic tetején a szavazás eddig nyerésre álló válaszlehetőségét elolvastad pontosabban?
Amúgy amit időnként olvashatsz itt a fórumon, hogy milyen AEG-ből lehet jó DMR-t csinálni, az pont erről szól. DMR = Designated Marksman Rifle. És minő véletlen pont az m14-esek népszerűek ebben a feladatkörben az airsoft keretein belül is.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd okt. 30, 2007 2:24 pm

Sziasztok!

Van egy ötletem a snipereskedés másik változatához!

Mind a tengerészgyalogságnál, mind hadseregnél megjelent minden rajban egy beosztott mesterlövész. A tengerészgyalogságnál a Squad Advanced Marksman (SAM), a hadseregnél a Squad Designated Marksman (SDM) - ő nem a hagyományos értelemben vett mesterlövész, "csak" egy olyan lövész, aki szükség esetén jól célzott lövésekkel támogatja a rajt, a hagyományos lövészek tűztávolságánál kicsivel messzebbről, de amikor e feladatkörben nincs rá szükség, ugyanolyan lövész, mint társai. Ennek megfelelően a fegyvere is a lövészek M4A1 vagy M16A2/A4 gépkarabélyának egy precízebb változata, jobb nagyítású optikai távcsővel, vagy pedig egy M14-es automata puska. Ez utóbbi feltűnése egyébként kissé ironikus, lévén az 1960-as években ezeket váltotta le az M16 mint szabvány lőfegyver, de most ismét előkerültek viszonylag nagyobb számban, mivel nagyobb teljesítményű lőszere pontosabb és hatásosabb.

Nem tudtam eldönteni hogy hova rakjam ezért ide tettem. Ha nem ide való, akkor mekérem a modokat, hogy tegye át a megfelelő topicba.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 02, 2007 7:39 am

Szia,

kérdésed áttettem az egyéb fegyverek / sniper club-ba. A választ ugyanott megtalálod, a következő hozzászólásban. A topic az alábbi linken is elérhető:

http://www.softair.hu/viewtopic.php?p=115678#115678

V.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2007 7:23 pm

Egy ideje kostolgatom a temat,bar igazi springes sniperrel keveset jatszottam( regesregen volt egy vsr 10esem :D ),de sokkal izgalmasabba teheti a jatekot!
Miskolcon,Szentesen anno,meg egy par helyen joval erosebb,es pontosabb aeggel jatszottam ,mint az altag,a szakaszomnak felderitettem,hatulrol fedeztem öket,es kiktattam,azt,aki pl,50mre egy ablakbol locsolt.
Nagyon szerettem lapulni,bevarni,mig elmennek mellettem,vagy teljesen mas iranybol sunyiban hatbakerulni a masik tarsasag hatvedjet,es agyaggalamblöveszetet tartani,ami neha össze is jött. 8)
Párszor radion is kommunikaltunk,de meg rengeteget kell gyakorolni.
Sniper walley-n meg sajnos nem voltam,de egyszer ugyis eljutok.
Tenyleg van pszichologiai hatasa a dolognak,foleg h a nehezebb bb szepen süvit a celpontok felé.
Tavasszal ghillie készitese,és spotter tars kivalasztasa is meglesz majd,most masiranyu elfogglaltsagom miatt nem tok ilyesmit uzni.
Meg vmi!
Nem kell feltetlenul 600 fps a sniperkedeshez,jo alcaval,es jo bbvel egy 35-40mre pontlövöve belött 400 fpeses halk fegyoval is lehet igencsak jo eredmenyt elerni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2007 5:12 pm

tomekk: az más kérdés, hogy nálatok ezek müködnek, nem véletlen annyit csapaton belül A MISKOLCI játékot :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2007 5:10 pm

Akkor mondok okosabbat :D

Az utóbbi két játékunkon külön odafigyeltünk a sniperekre.
Sniper-spotter párosokat játszattunk, külön rádiócsatornájuk volt, külön parancsnokkal, aki a piros és a kékoldali parancsnokkal karöltve kavarta a sz@rt végig a játék során...

Botlóaknák felszerelése, tábori kórházak felállítása, felderítés, szeddki a duplakarszalagos rajPK-kat, medikszalagokat kellett elhozniuk, kitűntetett sebesültet keresni és védeni, hozdide-viddoda feladatok voltak nagyrészt, szal semmi egetrengetően új, vagy komoly...

De az, hogy kiemeltük a snipereket, és külön mindkét csapat tudott a létükről, nagyon izgalmas hangulatot keltett.

A rádióban folyamatosan arról dumált mindenki, hogy mikor hol tűntek fel, hogy egy-egy üldöző raj mikor és hol veszetette el őket, hány embert szedtek ki, stb...
Mikor vki snipert kiáltott, automatikusan vágta hasra magát mindenki, kapkodva néztek körbe az emberek, az újonc játékosokat a földre rántották maguk mellé, vagy éppen próbálták lerohanni a sniper-teameket...

A rádiók gagyiságát csak úgy tudtuk áthidalni, hogy mentünk a fronttal. A (sniper-spotter párosnak és parancsnoknak relatíve normális rádiója volt...)

Úgy gondolom a viszajelzésekből, hogy elég jól működött a dolog, mert nagyonis komoly ellenfelek voltak a snipák. Nekik is kihívás volt és szerintem megérdemelnek ennyi külön odafigyelést, ha már a lőtávjuk arányaiban sem hasonlítható az éles helyzetekhez...

De ha már a lőtávnál tartunk és van ez a bűvös 600FPS-es határ náluk(nagyon helyesen), akkor szerintem érdemes lenne elgondolkodni az átlag aeg-ek 400 alatt tartásán és a lőszerlimiten...
bár ez már inákbb egy másik topic...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2007 4:50 pm

Alapvetően akkor lehet a snipereknek nagyobb szerepet osztani, ha tényleg tudnak sniper teamként működni. de ehhez kell, müködő parancsokság, aki elküldi a snippat meg spottat, hogy ugyan már derítsenek föl, koordinálja a csapásmérő rajt, hogy ugyan már snippával komunikálva kezdjen támadni, majd snippa tök más irányból kezdje szemezgetni a fontos embereket a célpontok közül meg könnyítve a csapásmérők dolgát, akik pedig fedezik a kivonolú lövészt...

Kellene ehhez: éppkézláb térképpel hq-n csücsülő harchelyzetet átlátó parancsnok, normális rádió forgalmazás, normális tájékozódás.

Ez olyan milsim szagú:)

szerk: és a felderítő, szigorúan nem lövős, fontos embert kilövős, rajokat támogatósról még szó sem volt. Legutolsó sorban a leg egyszerübb tinglitangli is lehet NEKED milsim, ha lowcapezvel fullmálhával játszól meg olyan fegyverekkel, mindekinek olyan a játék amilyenné teszi, bár igaz, ha minden klappol sokkal egyszerübben jön össze...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2007 1:56 pm

hát tomeKk tud okosabbat mondani, hogy szervezői szemszögből hogy vált be, de a 2 uccsó miskolci nagyjátékon külön spec feladatok voltak a snipereknek, és szerintem mint sima játékos bevált a dolog.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2007 11:13 am

Leginkább ötleteket, amik tapasztalatokra, észrevételekre épülnek. Ezáltal több olyan játékot lehetne szervezni majd, ahol jobban tudnának érvényesülni a sniperek. Ne az legyen, hogy felmegy a mesterlövész a játék elején az emeletre "a kibérelt" helyére és onnan osztja az igét. Ezért próbáltam ezt a topicot létrehozni, de ha fölöslegesnek érzitek, akkor kérem töröljék a topicot. Köszönöm.
Weapons

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2007 10:46 am

Most itt játék leírásokat vársz vagy eddigi tapasztalatok alapján választ arra, hogy hol lehet jól használni snipereket?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2007 9:39 am

hát mi mos tpróbálunk olyna játékot ahol lehetnek sniperek, speciális feladatuk a rajPK-k medic-ek levadászása, a felderítés, ellenséges mobil kórház szabotálása, az előző miskolci nagyjátékon botlódrótos aknát telepítettek stb, rengeteg lehetőség van, ha van 1-2 végtelen türelmű kúszó mászó ember.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Sniper játék MOD-ok
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2007 9:17 am

Olyan játék-stílusok leírását várom, amikben legnagyobb hangsúlyt a sniper-spotter párosokra helyezzük.
Weapons

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 105 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra