SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: kedd szept. 25, 2018 5:09 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 182 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Új Vihar
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 10, 2010 9:29 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Tere írta:
nem Новый шторм hanem новая буря

ennyit a google translate-ról :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 10, 2010 9:23 am

nem Новый шторм hanem новая буря

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 10, 2010 8:50 am

Egy nap a Pokolban – Az Új Vihar hadművelet, Császár, 2010.05.08-09

FSZB megjegyzés:
Lent olvasható dokumentumot ügynökeink ……… (törölve) forrásból, 2010.05.10.-én, súlyos veszteségek árán szerezték meg. Hitelességének vizsgálata folyamatban.
Csak „2” biztonsági besorolás felett olvasható! Szigorúan bizalmas!

Oleg Vlagyimir Stolnichkaja tábornok, FSZB, Moszkva

A nevem… a nevem nem érdekes. Szólíthattok Póknak, ha már mindenáron ragaszkodni kell a nevekhez. Ez is megteszi – éppen úgy, mint bármi más. Valaha volt nevem. Valaha volt hazám, volt hadseregem, feletteseim, akik parancsoltak, beosztottaim, akiket vezethettem. Mindez már a múlté. A változás, amely szeretett hazánkat is elérte végül, csupa rosszat hozott: Párttitkárokból lett oligarchák kormányoztak, a Hadsereg szétzüllött, a katonákat szélnek eresztették, az …… (törölve - FSZB) ellenség pedig már a határokon vicsorgott; csak a megfelelő pillanatra várt, hogy végezzen velünk.
Szerencsére, akadtak még közöttünk, tisztek között igazi férfiak, akik tudták a megoldást: ha szép szóval nem megy, ki kell kényszeríteni a kormánytól a döntések meghozatalát. Ezért, amikor Lac_us és El Santo (a nevek titkosítva – FSZB) tábornok behívatott az irodájába, és megkérdezte, van-e kedvem csatlakozni az általuk vezetett „Новый шторм” hadművelethez, örömmel mondtam igent.
Bajtársaimmal (Gagyi „Chilisbab” mami és Godot tisztekkel) kocsiba pattantunk, és sötétedéskor elindultunk a Titkos Rakétabázis felé. Mivel GPS segítségével mentünk, az út jóval tovább tartott, mint terveztük – ennyit az amerikányec technológiáról – de végül csak odataláltunk az elhagyatottnak tűnő Bázishoz. Itt találkoztunk Tere bajtárssal, aki éppen akkumulátortöltéssel szorgalmasodott. Berádiózott, hogy megérkeztünk, és maga Lac_us tábornok sietett elénk. Megtudtuk, hogy Santo tábornok titkos küldetésben jár, ezért majd csak később teszi tiszteletét nálunk, majd behordtuk a felszerelésünket a Bázis egyik üresen álló épületébe. Ezután kezdetét vette az eligazítás, melyen ott volt a Новый шторм összes harcosa. Itt tudtuk meg, hogy a híres-hírhedt Redbo generális, a nemzetközi kalandor és kémfőnök zsoldosokat toborzott maga köré, és csapataival együtt a környéken látták feltűnni. Ezt mondjuk nehezen hittem. Mármint azt, hogy valaki látja Redbo-t és el is tudja mondani.
Gagyival és Godot-al együtt a 3-as „Gyorsreagálású” rajba szerveztek. Első feladatunk a felszerelkezés után egy őrjárat a Bázis mögötti területeken. Godot lett a rajparancsnokunk, Gagyi a felderítő, én pedig – a legénység. A vizes fűben gázolva pillanatok alatt ázott át a bakancsom és a nadrágom, az erdőben az aljnövényzet néhol nyakig ért, nedves ágak csapdosták kezünket, arcunkat. Teljes sötétben, és amennyire csak lehetett csendben vonultunk. Gagyi átkutatott néhány utunkba eső épületet, de ezt később feladtuk: a vak sötétben semmire sem mentünk vele. Így beértük annyival, hogy az épület ajtajánál és ablakainál hallgatóztunk percekig, majd továbbhaladtunk. Jókora utat tettünk meg, amikor Godot közölte, hogy célunk megvizsgálni a tisztáson lévő rakétaindító állványt. Mivel éppen egy tisztáson voltunk, ezt kételkedve fogadtam, főleg, amikor kijelentette, hogy „ez még nem az a tisztás”. Így beljebb hatoltunk az erdőbe, egyre távolodva a HQ-tól és a többiektől.
A harmadik tisztáson végül engedélyt kértünk a HQ-tól (hívójele: Vihar) lámpa használatára. Mikor megkaptuk, felkattintottam az M16 szereléksínén lévő „taktikai” lámpámat, és a kék ragyogásban körbevilágítottam: semmi. Mivel ez elfogadhatatlan eredmény volt, ezért újra, aprólékosan átkutattuk a tisztást, minden bokorba bebújtunk, minden levelet odább raktunk, de az eredmény – megint semmi. Rövid rádióforgalom Viharral, aki higgadtan közölte: „3-as, a tisztáson nincs rakéta, ismétlem, NINCS rakéta, ott nem is kell lennie, a feladat az volt, hogy vizsgáljátok át a tisztást.”
Rövid fohászkodás után, folytattuk az őrjáratot. A lámpahasználatot természetesen mellőztük. A bakancsunk cuppogott a sárban, néha egy –egy belógó ág rendesen képen törölt, a rádióforgalom akadozott, összességében mégsem aggódtam, amikor…
„ÁÁÁÚÚÚRGHHH VÁÁÁ-HÁ UGGGGHHHH” – hallatszott tőlünk balról. Csak azért nem tojtam be, mert hirtelen nem jutott az eszembe ez a lehetőség. Mozdulni sem mertünk, ám a hang nem szólalt meg újra. „MI volt ez?” néztünk egymásra. „Talán valami állat…”- kezdte Godot, amikor megint felhangzott a „VAAAUUHH GRRRR VRRRHHH…” – üvöltés. Na, ekkor rádióztunk be, hogy „Vihar” van egy kis baj… valami ordítást hallunk… nem, nem emberi, határozottan nem… NEM, nem fogjuk megnézni, mi vagy ki adja ki… ó hogyne. Godot ránk nézett: „Vihar azt mondja, ha már nem nézzük meg a hang forrását, vizsgáljuk át az épületeket lámpahasználat nélkül.
Magamban csúnyát kívántam Viharnak, de hát a parancs, az parancs – így elindultunk.
Kissé megzavart bennünket, amikor egy magaslesnél véget ért az út, ami a térkép szerint nem is volt ott. Godot piros szűrőt helyezett a lámpájára, és ennek fényénél összedugták fejüket a térkép felett. Én, mint jó beosztott a sötétséget fürkészerintem, ellenség után kutatva. Ami persze kudarcra volt ítélve a fél méteres látótávolság miatt. Rövid vita után megegyeztek az irányban, és újra elindultunk a sötétben. Két métert, mindössze, és egy kerítésbe ütköztünk. Vissza. Végig az úton. „03:30, az őrjárat elveszett, rádiókapcsolat nincs, vagy szakadozik.” Szép sírfelirat lenne, nem mondom. Botorkáltunk tovább, meg-megállva hallgatózni, majd megtorpantunk egy, az úton keresztben fekvő hatalmas fatörzsnél. Godot: „Ez az előbb még nem volt itt.” Ezen gondolkodtunk egy két percet, majd rájöttünk, hogy még tovább jutottunk, mint eredetileg szerettünk volna. Átmásztunk a fán, és folytattuk az utunkat.
Végül, úgy 04:00 – 04:20 magasságában átbújtunk egy rozsdás szögesdrót kerítés maradványai között, és kiérkeztünk - egy szántóföldre.
Minden rosszban van valami jó: legalább elértünk valakit a rádión. Tere próbált meg a hold alapján betájolni minket, végül is abban egyeztünk ki, hogy felőlünk nézve a hold a fák fölött van. Taktikai pisiszünet után immár a mély barázdákban vergődtünk előre. Szépen kivilágosodott, mikor előttünk feltűnt az országút aszfaltja. Jobbra fordulva ügettünk az útpadkán a Bázis felé, a hajnali csendben. A koreográfiánk a következő volt: talpalás – motorzúgás meghallás – árokba vetődés vizes fűben hasalás – autó elhaladás – tovább talpalás. No, ezt így vagy négyszer-ötször. Utoljára egy buszmegállóba ugrottunk be a közeledő jármű elől. Ami egy busznak bizonyult. Szerencsénkre senki sem akart leszállni. Lejelentettük Viharnak, hogy újra a Bázis területére léptünk. A HQ-n jelentettünk Lac_us-nak, majd átvezényeltek bennünket a Gránit védelmére. Gagyi az időközben beérkező Santo tábornokkal a Gránitban maradt, míg Godot és én a közelben felállított Mistral-nál vettünk fel védekező pozíciót. Magunkra húztuk a ponchónkat, és egymásnak vetve hátunkat küzdöttünk az álmossággal, és a felhőben támadó szúnyogokkal. Mindkét csatát elvesztettük.
07:30 kor Vihar jelezte, hogy nemsokára leváltanak bennünket. 08:30 kor Vihar ismét jelezte, hogy nemsokára leváltanak bennünket, majd 09:30 kor beérkezett a 2-es raj, mi pedig bevonultunk a szállásunkra. Gyorsan megkajáltunk, majd két téglából egy éjjeliszekrénykét csináltam, rátettem a kibiztosított pisztolyt, ellenőriztem, hogy könnyedén elérem-e a hálózsákból, aztán leszórtam magamról a vizes ruhákat, és elaludtam. 11:30 kor Lac_us vágtatott be, majd a következő párbeszéd hangzott el:
- Gyorsan kapjátok ös… ez kávé?
- Szóval, gyorsan szedjétek maga… ez tényleg kávé?
- Nos akkor, kávézzatok meg… mondtam már, hogy ti vagytok a Gyorsreagálású Egység?
- Igen, Főnök. Kérsz egy kis kávét?
A 2-es jelentette, hogy kiszúrták Redbo gaz zsoldosait, és észrevétlenül kísérik őket. Elindultunk feléjük, de még csak az ajtón mentünk ki, amikor újra megszólalt a rádió: „tűzharcba keveredtünk az ellenséggel, 6 sebesült, saját veszteség zéró, fogytán a lőszerünk, erősítést kérünk”. Sovány malac vágtában indultunk Gránit felé, ahol a foglyok már ellátva, megkötözve feküdtek egymás mellett, közöttük a hírhedt rejtőzködő művész: Redbo generális. Ilyen trófeát nem hagyhattak parlagon: a 2-es és az 1-es bevitték kihallgatásra a foglyokat, mi pedig fedeztük őket. A HQ-ra érve Vihar újabb őrjáratra küldött bennünket, ezúttal eltévedés nélkül hajtottuk végre a feladatot. Visszafelé tartva találkoztunk a 2-es rajjal, akik velünk szemben haladva őrjáratoztak. Rövid helyzetjelentés után folytattuk az őrjáratot, és az épületek átvizsgálását. Visszaérve Gránithoz parancsot kaptunk Vihartól, hogy vonuljunk be az 1-es rajjal együtt a HQ-ra: feladatunkat teljesítettük, a politikusok engedelmeskednek követeléseinknek, az Új Vihar hadműveletnek vége.
Megkönnyebbülten tértünk vissza szállásunkra, elbúcsúztunk összeesküvő-társainktól, majd az autó orrát a Város felé fordítva hazaindultunk…

RadírPók

Pro: újszerű játékötlet, „real-sim”, fantasztikus pálya, kiváló játékosok
Kontra: különórákat kell vennünk térképismeretből

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára RadirPok hétf. máj. 10, 2010 9:00 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 10, 2010 7:03 am

én is írom már a beszámolót, ha kész lesz, ide felrakom, ha publikálásra érdemesnek találjátok, akkor mehet a milsim-re. :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 10, 2010 6:56 am

Munkaügyileg megpróbálom behozni a lemaradásomat és összeirogatok egy élménybeszámolót.

Azért én is agyaltam pár dolgon, a számotokra nem játszó területen felbukkanó járőrökön a többiek nem is lepődtek meg annyira mint én. :))

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 10, 2010 12:00 am

Aki érez magában egy kis affinitást, nagyon szívesen vennénk ha írna élménybeszámolót. Milsim.hu ra tuti kimenne és ha érdeklődés van akkor természetesen a 6mmre is.

lac_us@milsim.hu - címre küldjétek és akkor összeszedjük majd megy is ki

előre is köszi.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 09, 2010 11:08 pm

De hogy Reconnal végig CQB-ztuk a fél laktanyát a "nem játszó" részekkel együtt úgy, hogy a végén pont azt az egy kiba.. épületet hagytuk ki, amiben a felder csapat tanyázott... soha nem bocsátom meg magunknak! :D
Jelzem, hogy csak ez az egy járőr egy 5 órás projekt volt...
A Jeti... hát az beszarás.
-Derítsétek fel a hang forrását!
-Faszt!
-Jó, akkor... :D

Aztán jött a kérdezősködés, mert mi még hallottuk egymást.
-A göncölszekér csúcsa pont a Viharra mutat. :D (Jó, de a pálya melyik oldalán vannak?)
-A Holdat látjátok? -Látjuk, de az erdőt nem találjuk, g.cinagy rét van, meg fák. :D
-A Hold mögöttünk van. -Jó, akkor forduljatok meg. .... (hmmm, de a pálya melyik oldalán lehetnek, mert k.vára nem mindegy, de csak visszatalálnak valahonnan valahogy) -Jóvan, jó az irány. :D
A "játék" végén jutott eszembe, hogy ott röhög a kurvanagy nyereségű Diamond antenna a csomagtartómban vagy 15m kábellel. Lac_us alig hallott valamit a házon belül a gumirudis rádiójával. Császár kemény terep rádióügyileg a még úgy-ahogy, de élő passzív rádióhullám-elnyelő rendszer miatt.

Viszont hatalmas grat Redboéknak, mert nagyjából úgy néz ki a dolog, hogy ha akarták volna, egyesével szépen kiirthatták volna a csapatunkat és simán "nyerhettek" volna. A "védelem" dupla túlerőben volt a "támadással" szemben. Bár a mi feladatunk a saját objektumaink felállítása, védelme és üzemeltetése volt, amit végülis sikeresen végrehajtottunk. Ez úgy lett volna még izgalmasabb, ha mi se tudunk az éjjel érkező felderítőkről.
Még bokorba hugyozás is tényleg olyan volt, hogy bocs Redbo... :D

A térkép az remek volt, Santo elfelejtette a 4. rakéta és járőr mellé írni: цифрами на карте обоэначены. (legend, vagy jelmagyarázat; és nem az a térkép volt a bázison, ami itt most lent van, hogy a takticseszkij karta alatt vannak a jelek, hanem fent voltak 22 környékén, bár Recon ráérzett a dologra és bemondta a tutit, de kicsit későn tette és ezért volt, aki eltévedt)
Lac_us nem tudta, hogy mi a pén a гранит (gránit), ami egy szovjet fejlesztésű atombiztos tároló típusa. Azt kellett leginkább védenünk, ugye. Ebből 3 db is van a területen, persze nem "játszott". Mentségére legyen mondva, ő szólt, hogy ne cirill legyen a térkép... :D Nekem tetszett, de legközelebb tényleg lehet magyart, vagy orosz-magyart csinálni, a félreértések elkerülése végett, de ennyi hiba asszem bőven belefér egy "idegen területen".

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: vas. máj. 09, 2010 10:25 pm

Legközelebb le kell lőni :)
Viccből :DDD

Egyébként -ha jól sejtem :)- az indítómodul megérkezett, a rakéta elindult és nem sokkal később rakétatámadás érte a... foly.köv. :)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára El Santo vas. máj. 09, 2010 11:55 pm-kor.
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 09, 2010 10:05 pm

Gagyimami írta:
Kihagytad a legfontosabb mondatok egyikét a hétvégéről:

bárki megbotlott az erdőben, az leszólt halkan -bocs Redbo... :D

Járőrözés, úgy hajnal 0200 körül. Lassan haladunk előre, Ruszki elöl én középen Skagen hátul. Egyszer csak egy fémes csattanást hallok a hátam mögül, ami kísértetiesen emlékeztet egy pisztolyon végzett töltőfogás zajára. Hátrafordulunk Ruszkival, s mit látunk? Skagen ránk fogja a pisztolyát!!!
- Beépített ember vagyok, tegyétek le a fegyvert!
Vazzeg ez szopacs! Mi tagadás megállt bennem a vér is! Na jó, leteszem az MP-5-öt, de a Glock-kal úgy mellbe lövöm ha Ruszki felé fordítja a csőtorkolatot, hogy arról koldul!!
- Beszartatok mi? Na jó, csak vicceltem!
'nyáááád, kötsög!!! Frankón beszoptuk, ugyanis Redbo-tól simán kitelik, hogy beszervezi!
:)) :)) :))

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 09, 2010 10:02 pm

Idézet:
Üzenem, hogy A RAKÉTA NEM LÉTEZIK! :evil:

Jah, mert az volt a jelmagyarázat :)))
Mellé volt írva, hogy ez és mi :)
Nem tűnt fel senkinek, hogy ott volt a járőrútvonal jele is? Egy pici, pöttyözött szakasz? :axe: De ezek szerint nem :))

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 09, 2010 8:52 pm

Lac_us írta:
...de így jobb lett mert még nagyobb területet térképeztetek fel nekünk :twisted:

Igen..."itt jetik élnek". Amott meg "itt nincsen rakéta főnök". "HQ, itt g*ci sötét van", "nem, nem tudjuk hol vagyunk", "innen nézve a hold a fák felett van", "itt sárkányok élnek", "küldjetek értünk kocsit vagy helikoptert, sose találjuk meg a pályát".
Illetve kb 6 óra "felderítés" után: "HQ, itt a hármas. Elértük a játékterületet" :)) :))

Örültünk, hogy segíthettünk.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 09, 2010 8:36 pm

Ja az tény hogy vagy fél órán át kerestük hogy hol lehettek...hogy melyik ország felé induljatok :)

Amúgy van itt egy félreértés, a rakéta jövendőbeli helyét kellett megkukkantani, amit el is mondtam, csak biztos a headset zavart be :finga: :D , de így jobb lett mert még nagyobb területet térképeztetek fel nekünk :twisted:

gyors reagálású mi? :D

- Gyorsan kapjátok ös....
- Ez kávé? :D
- Szóval gyorsan szedjétek maga...
- Ez tényleg kávé?
- ÖÖÖ akkor kávézzatok meg... :D:D:D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 09, 2010 8:35 pm

Kihagytad a legfontosabb mondatok egyikét a hétvégéről:

bárki megbotlott az erdőben, az leszólt halkan -bocs Redbo... :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 09, 2010 8:28 pm

köszönjük a meghívást, nagyon zsír volt... főleg a tíz kilométeres túra a nem létező rakéta után, melynek keretein belül a puxingok hatótávján is kívül kerültünk a r*hadt HQtól. Na meg a pályától is. Üzenem, hogy A RAKÉTA NEM LÉTEZIK! :evil:
hogy tanult Pók kollégámat idézzem, amikor az országúton bujkáltunk a fagyisautók és a piacra tartó öregbácsik elől a csalánosban: "kevesetlövős játék". :))

Szintén a hétvége idézetei közé tartozik:
Vinnyogva parázva az éjszakai járőrben: "HQ, itt a hármas. A sötétből valószínűleg egy jeti morog ránk."
"Hármas, derítsétek fel a hang forrását"
" :sertodott: "
"Jó,akkor legalább, hogy embertől származik-e."
" Nem embertől, b*zmeg. A hármas fél"
"Rendben, akkor alternatív parancsot kaptok: kutassátok át az összes épületet lámpahasználat nélkül"
"..."

:)) :))

Kedvenc felderítőnk sorai a második nap fináléjából:
"Jé, ezek itt vannak,kik ezek... sziasztok!! de miért lőttök? de ezek lőnek! ... megvolt..."

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. máj. 09, 2010 8:03 pm

Pár kép (sajna csak mobillal):
http://www.hellsoft.hu/node/158

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 09, 2010 7:50 pm

Ezennel szeretnék köszönetet mondani a résztvevőknek.
Az élménybeszámolóval még késni fogok és meghagyom a lehetőséget a többieknek is. :)
Igazából egy hirtelen jött ötlet került itt megvalósításra, pár ember segítségével.
Mindemellett remek alkalom volt, hogy kipróbáljuk, hogyan lehet játszani kissé valósághű szabályokkal és, hogy van-e pár játékos akinek ez tetszik.
Nem átverés show volt és nem szivatásnak szántuk, ha mégis valaki annak érezte akkor tőle itt és most kérek elnézést.
És akkor a résztvevők:
-Lac_us
-El Santo
-Skagen
-Godot
-Gagyimami
-Radírpók
-Hitman
-Gsmferi
-Gsmfefe
-Recon
-Ruszki
-Tere
-Mike
-Dely
Felderítők:
-Vivax
-A_Messor
-Cortez75
-Kroovy
-Red
Összekötő, fegyverdealer:
-Vic78

Srácok, kitettek magatokért, gratulálok és köszönöm.

(Végül és nem utolsósorban, köszönet a pályáért is.)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Redbo04 hétf. máj. 10, 2010 7:06 pm-kor.
Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: vas. máj. 09, 2010 5:20 pm

Én igazából mindenkit megutáltam aki ebben részt vett, beleértve magamat is. :D

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: vas. máj. 09, 2010 10:38 am

Nagyon jó volt a játék! :) Köszönöm Redbonak és az ellenfeleknek, és persze az esőnek (az kellett) :)

Vissza a tetejére

Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. máj. 09, 2010 8:39 am

Köszönöm, hogy ott lehettem! Nagyon emlékezetesre sikeredett! ;)

...és a szlogen, ami a leggyakrabban hangzott el a felderítők között: "Soha ne nyomd full kreténbe!" :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 08, 2010 5:14 pm

Oooohhyeeaaahh hát ez kajak volt. :D

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: pén. máj. 07, 2010 1:42 am

Tere írta:
Kакой знак?

Знак представляет собой соглашение (явное или неявное) о приписывании чему-либо (означающему) какого-либо определённого смысла (означаемого) (см. значение).

Xорошo? правильный? :))
другой вопрос? :finga:

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 06, 2010 10:17 pm

Kb 11 körül még olvasok fórumot aztán telefonon el tudtok érni ha van valami:

06 30 479 02 69

Hívónevek:

Vihar - HQ
Villám - HQ helyettes

1 - 1 -> 1-es járőr vezetője (pk)
1 - 2 -> 1 es járőr

2 - 1 -> 2-es járőr vezetője (pk)
2 - 2 - > 2-es járőr

és így tovább

Abban az esetben ha + járőr csatlakozik egy másikhoz akkor még egy szám jön mellé pl:

2 - 2 - 1 -> 2-es járőr alá tartozó 1-es járőr vezető
2 - 2 - 2 -> 2-es járőr alá tartozó járőr

A térkép alján lesz egy mező ahova fel tudjátok vésni a hívóneveket, saját + hq + amit akartok még és így tuti nem lesz kavarodás. A hq-n lesz lista minden hívóval és aktuális pozicióval, így ha nem tudjátok hogy ki hol van és nagyon fontos lenne abban az esetben onnan kérhettek infót, ne legyen járőrök közötti kommunikáció ha csak erre parancs nem érkezik hogy kooperáljatok.

Akinek van az készüljön pótaksival, szükség lesz rá. Nagyjából folyamatos meló lesz úgy készüljetek hogy amit kivisztek magatokkal két órára őrségbe azt tudjátok mozgatni, sátrat ne pakoljatok be őrséghez :) . Előfordulhat hogy a 2 óra után kaptok még feladatot hq érintése nélkül de majd a pontos részleteket helyszínen úgyis elmondom.

Beérkezés hq-ra:
Mindent rádiózzatok!!! Indultok, közelben, hq-nál.
Beérkezett raj lejelentkezik a hq-nál jelentést tesz, aztán kapja a parancsot, ami lehet pihi kaja bármi.

Ez nagyon fontos mert így tudjuk követni a történéseket, továbbá aki kihagyja a hq-ra beérkezés ezen menetét ne csodálkozzon ha szénné lesz lőve.

Nagy vonalakban ennyi.

@godot: ha nem vennénk észre az már rég rossz lenne, akkor kétséges hogy redboékat észrevesszük :) ergo megjöttök nem kell átmennetek a pályán minket keresve megtalálunk titeket és behozunk. Én kb 3-4 körül kint leszek elvileg már.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 06, 2010 10:09 pm

Kornél!

Ezer köszönet az összefoglalóért.

Mi a PMR1-re állunk, ha nagy lesz rajta a forgalom, átmegyünk a 2-re, ezt max 4-ig csináljuk.
A létszámunk kissé megcsappant de a srácok nagyon meg vannak indulva, hogy túrázzanak egyett. :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 06, 2010 10:01 pm

Kакой знак?

________
Na, eltűnt. :evil: De Lac megírta, OK.
________

вызывайте условный знаки 8)

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Tere csüt. máj. 06, 2010 10:42 pm-kor.
Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 06, 2010 9:01 pm

Álljatok be +36 20 318 5433 -ra! :)
A szokásos parkolóban van a tali, a főbejárat előtt.

Itt meg a taktikai mappa:
Kép

Hовaя буря - Új vihar
Tактический карта - Taktikai térkép
Чесары - Császár
Гранит - Gránit
Oснова - Bázis / HQ
мистраль - Mistral
мистраль запасной - Tartalék Mistral
усиление - erősítés
патруль - járőr

Rövid eligazítás, az előzmények már ismertek.
Kiérkezés, HQ elfoglalása, őrség megszervezése (2 óránként)
Légvédelem telepítése, 2 fő kezelőszemélyzet, váltás megszervezése (2 óránként)
Gránit álcázása, őrség megszervezése (2 óránként)
Őrjárat megszervezése, folyamatos, beérkezik, megy ki a következő (járőr pár)
Utakat, nyílt terepet kerüljük! A járőr mozgása maradjon rejtve!

Minimális, csak a legszükségesebb létszámmal, a lehető legkisebb mozgással legyünk jelen a területen!

Fokozott figyelem, minden gyanús dolgoz azonnal jelenteni! Fegyverhasználat szükség esetén, kizárólag védekezés céljából engedélyezett!

Kontakt esetén a HQ azonnal hív erősítést. A deszant várható érkezése 2 óra, a megjelölt pontra.

(A gyakorlatban a deszant az addig elhalálozott embereinket jelenti. Akit lelőttek, elballag a "D", a nagy épület legfelső szintjének leghátsó termébe és csendben várja a 2 óra leteltét. A visszaállás egyszerre történik, amikor letelt az első kontakttól számított 2 óra. Ezt az első odaérkező figyelje és ő indítja a "deszantot". Újabb visszaállás viszont nincs :) ).

Szombat du/estére érkezik meg az indítómodul a Gránithoz!

(Lac_us nyomtat majd a térképből színesben és kap mindenki! )

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 06, 2010 8:20 pm

Beáltam 444.650-re.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 06, 2010 7:43 pm

Válasszatok egy szimpatikus UHF frekit:

xxxxxutólag töröltemxxxxxxx (MHz)

ezeken tudtommal csend van a környéken. "Mistral" a szerencsés kiválasztotton várhatná és állíthatná irányba a betérőket...
Santo?

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tere kedd máj. 11, 2010 12:18 pm-kor.
Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 06, 2010 7:35 pm

Gagyimami írta:
Én ugy értelmeztem eddig: Kimegyünk a laktanyába, ahol kiépitünk egy rakétasilóslégvédelmiágyusarkétás-bázist és örködünk, meg járörözgetünk meg csak ugy elvagyunk. Osztán, másnap valamikor véletlenül betévednek a gonosz enemik és mi jól meglepjük őket, hogy csak na.

És előtte-közben-utána kurva jól érezzük magunkat, jó lesz a társaság (még Skagennel együtt is :)) ), és lesz sütögetés, baromkodás, kisméretű téglából minaret építés meg minden... :shock: :)) :))

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 06, 2010 7:23 pm

godot írta:
Értem én,hogy titkos, de nem tudok/nem értek semmit, és kicsit nyűgös vagyok most már emiatt. :(

Ez azért van, Zsuzsi, mert nő vagy! :) A nők, mint tudjuk, gyakran nyűgösek. Márpedig akkor nyüglődnek :P Szóval viselkedjél szakadár orosz tisztként. Hehe :) :twisted:

Na, komolyra fordítva a szót, pont annyit tudtok, mint amennyit egy ilyen műveletnél tudnotok kell. Redboékról is csak azért, mivel nyilvánvaló a túra miatt, ami ugye nyilvánosan lett szervezve.

Ma este még megírom az összefoglalót, most egyeztettünk Redboval. Ez most nem egy scriptelt történet, inkább real-sim, mint milsim és tessék végiggondolni, hogy mi minden történhet a valóságban. Valami ilyesmit próbálunk meg most összehozni.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 06, 2010 7:00 pm

Én ugy értelmeztem eddig: Kimegyünk a laktanyába, ahol kiépitünk egy rakétasilóslégvédelmiágyusarkétás-bázist és örködünk, meg járörözgetünk meg csak ugy elvagyunk. Osztán, másnap valamikor véletlenül betévednek a gonosz enemik és mi jól meglepjük őket, hogy csak na.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 06, 2010 9:33 am

El Santo írta:
Gyerekek, nem fogjátok elhinni!? A PARKOLÓBAN találkozunk! :D

1. De a redboék akkor már ott lesznek, vagy csak másnap érkeznek? Azt mondta délután kimegy, de nem derült ki, hogy az már ongame -e, vagy "csak úgy". Sőt, ha őszinte akarok lenni, még azt se mondta el senki, hogy mikor kezdődik.
2. Most akkor kimegyünk silót őrizni estétől estéig, majd hazajövünk? :) Vagy mi az elképzelés? Értem én,hogy titkos, de nem tudok/nem értek semmit, és kicsit nyűgös vagyok most már emiatt. :(

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 06, 2010 8:45 am

jelentkezem.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 06, 2010 8:31 am

A ruházatra mi a kikötés?
Utóljára civil ruházatról hallottam. Azóta változás?
Én olyan sok oldalú vagyok, hogy az már gömb!!! :-)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 06, 2010 7:06 am

Mi taxisoknak szoktuk magunkat "álcázni", arra mindent meg lehet magyarázni. :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 06, 2010 5:33 am

Én 1 fő vagyok.

Beszéljünk meg egy kamionos-kódot. Én leszek e Tréleres Józsi. :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 182 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra