SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: vas. dec. 09, 2018 11:53 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 182 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Új Vihar
HozzászólásElküldve: kedd jún. 11, 2013 8:50 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Kikerült a legfrissebb REALSIM szabályzat AIRSOFT része.

https://sites.google.com/site/ujvihar/realsim

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 20, 2013 8:47 pm

https://sites.google.com/site/ujvihar/f ... sivatagban

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. feb. 01, 2013 7:29 am

Ukrán-Angol közös hadgyakorlat

A jövő hónapban az Ukrán és az Angol hadsereg egy közös tüzérségi hadgyakorlatot tart Ukrajnában, Smila település közelében.

A hadgyakorlat célja, hogy a békefenntartó missziókban résztvevő más országok hadseregei közötti együttműködés nehézségeit, a katonák a gyakorlatban is megtapasztalják.

E mellett természetesen az ilyen kiküldetések során előforduló más egyéb feladatok gyakorlására is sor kerül, tüzérségi felderítő, EOD és egyéb mentesítő gyakorlatok.

Ukrán részről, záró akkordként egy tüzérségi éles lövészettel fejeződik be a közel egy hetesre tervezett gyakorlat.

A dolog érdekessége, hogy a katonai műveletek, egy volt tüzérségi laktanya területén folynak majd.

Az ex tüzér bázis egy részét már a Smila-i önkormányzat kezelésébe majd tulajdonába adta a hadsereg, másik részét kiképzési célokra megtartotta.

A furcsa helyzetből adódóan, -mivel így egyik fél sem tudta, tudja megfelelően hasznosítani- lassan az enyészeté lett a hajdani katonai komplexum.

Részben ezért és részben a kihasználatlansága miatt -évek óta nem tartottak itt semmilyen gyakorlatot- a hadsereg vezetősége úgy döntött, hogy kérvényezik az értékesítését.

Ezt 2012 június 12-n a kormányzat elfogadta és egy pályázatot írtak ki a terület polgári célra való hasznosítására ezt 2012 szeptemberben, a Smila-i önkormányzat nyerte meg.

A tényleges átadásra egy év múlva, 2013 szeptemberben kerül sor, addig továbbra is részben a hadsereg tulajdona a terület.

Ez idő alatt, a hadsereg teljesen átvizsgálja és mentesíti a területet, az önkormányzat pedig elvégezteti a hasznosítás megkezdéséhez szükséges vizsgálatokat.

A hadsereg vezetése úgy döntött, az átadás előtt még tartanak itt egy gyakorlatot mivel a hasznosítás után erre a környéken már nem lesz lehetőségük és ezzel adóznak a hajdani bázis emlékének.

2013.február elsején egy brit egység kezdi meg a terület előkészítését a gyakorlatra.

https://sites.google.com/site/ujvihar/fnh/roevidhirek

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. szept. 21, 2012 8:07 pm

https://sites.google.com/site/ujvihar/f ... iverengzes

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 14, 2012 6:55 pm

A Royal Army 21-es részlege toborzást tart.
Várjuk a jelentkezőket változatos beosztásokra és feladatokra. :D

https://sites.google.com/site/ujvihar/szervez

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 15, 2012 7:35 pm

törölhető

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. feb. 22, 2012 12:38 pm

Elnézést, akartam csak valahogy elfelejtettem.
De ugyanott ahol a "régi".
Az mindig az aktuális.

https://sites.google.com/site/ujvihar/realsim

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. feb. 22, 2012 10:20 am

azért egy linket adhattál volna,hogy hol is van az a módosított szabályzat...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. feb. 22, 2012 10:05 am

Már túl vagyunk pár játékon és gyűjtöttünk sok tapasztalatot, ennek tükrében kissé módosult a szabályzat.
Csak olyan dolgok kerültek módosításra, amiket ebben a formában lehet játszhatóan és mégis életszerűen megvalósítani.
Ezen kívül pár rész csupán kihangsúlyozásra került.
Tulajdonképpen már a második, harmadik alkalom óta így játszunk, tehát nem újdonság csak most került írott formába.
Ez nagyon időszerű volt, hiszen jelentősen bővül a játékosok köre, egyre többen éreznek rá erre a ...-ra.:D
Kérek minden érintettet, hogy olvassák át végig, esetleg véleményezzék is.
Főként olyanokra gondolok akik már részt is vettek ilyen rendezvényen és tapasztalatból írják a véleményüket.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 20, 2012 3:16 pm

úúú. A második nagyon üt. Király a kamera mozgás. wow. :idea:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 20, 2012 10:28 am

http://www.youtube.com/watch?v=3ulZ6f2D ... ture=share

http://www.youtube.com/watch?v=r4tAsyB5 ... re=related

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. feb. 19, 2012 11:30 am

törölhető

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Julie hétf. feb. 27, 2012 8:17 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 01, 2012 4:31 am

Redbo04 írta:
:D :D :D

Mindig ez a birodalmi agresszió....
ahelyett hogy normálisan mulatnátok:-)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 31, 2011 10:36 pm

:D :D :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 31, 2011 9:53 pm

Boldog újévet redbo:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=artOXVZxECA[/youtube]

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 30, 2011 6:37 pm

Most, hogy kissé "tisztult", hogy mit is játszottunk ezen a "realsimes viharoson" és hogyan, az alábbiakat tartom fontosnak megjegyezni.

1....JÁTÉKSOROZAT fogalmának új megközelítése.
Hát igen, ez a fogalom nem egyenlő minden esetben, az egymást követő játékok halmazával.
A lényeges különbség, a "Vihar"-os és a többi sorozat között, hogy itt egymással szorosan összefüggő események zajlottak a "terepi" játékok között is.
Ezen események beépülnek a következményekbe, néha szinte észrevétlenül.
Pl.: konspirálsz, eszközt fejlesztesz, karaktert formálsz, ingame fórumon taktikázol, hasonlók.......
Ha kellő beleéléssel teszi az ember, akkor legalább annyi játékélményt okoz mint a terepi játék.
A lényeg, hogy ehhez nem kell kivárni a következő kiírt játékot, hanem otthon is (mondjuk este a PC előtt ülve) tudsz készülni (játszani).
Ezek nyilvánvalóan a játék ARG jellegét erősítik (bővebben az ARG-ről, pl. az Újvihar fórumon).
Külön köszönöm Lobster játékostársunknak, hogy ezt a fogalmat elhelyezte, kategorizálta a "Kúltúra, szerepjáték" témakörben, az ELTE-n tartott előadásában.

2......Külső események (tényleges akciók).
Én két olyan külső akcióról tudok, amely lényegesen befolyásolta az "Újvihart".
Az egyik "Bess" beszervezési kísérlete, a másik "Tyereskova" letartóztatása (lásd, előző hsz-ek, itt vagy a játék topicjában).
Az elsőnél jelen voltam, felvételek is készültek, (nemcsak a mi oldalunkon).
Ilyen akciókat nem mindenkivel lehet eljátszani, főleg mert nem mindenki ér rá játszani a terepi játékok között.
Ezekben a dolgokban fontos, hogy minden résztvevő pozitívan élje meg az akciót, tehát játékélménnyel gazdagabban távozzon.
Ugyanúgy, mint ahogy ezt mindenki elvárja, aki egy airsoft játékra elmegy.
Fontos alapfeltétel külső akciónál a szervező személyes jelenléte. Ha ő úgy látja jónak, akkor tanácsadót, game-marshall-t, stb. úgyis bevon a játékba (mint ahogy történt is).
És nem utolsósorban fontos, az érvényben lévő társadalmi együttélési szabályok (írott és íratlan) betartása (pl. nem keltünk riadalmat a környezetben).

3..........A jó játékoknak persze biztos sok más feltétele is van (erről a szervezők tudnának többet regélni), de én úgy láttam, hogy a fenti feltételeknek sikerült megfelelnünk, legalább is azon a játékokon (akciókon), ahol jómagam is jelen voltam.

Köszönöm minden résztvevőnek és külön a szervezőknek.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 15, 2011 3:41 pm

Aki még nem érezné ezt a szart!!!!Avagy egy kis kedvcsináló :)
Nos hát szeretnék én is mesélni annak aki még esetleg nem hallotta a történetet.

Egy szép nyári estén történt a dolog miközben nagy nyugalomban dolgoztam bent a Bajorban.Este felé megérkezett az egyik nagyon "kedves" ismerős barátnőm akivel már rég nem láttunk egymást.Megbeszéltük hogy meló után még beülünk a mellettünk lévő kávézóba beszélgetni.Miután végeztem aljas módon becsalt egy sötét utcába azzal az ürüggyel hogy pár szót váltani akar a munkatársával aki majd később haza viszi.Na ide nem kellett volna elkísérnem....
Ahogy sétáltunk befelé észere vettem egy kék színű autót és még a gazdáját is tudtam hogy ki de hát nem hittem a szememnek.Ott kellett volna futnom ahogy csak tudok.De hát nem tettem.A következő pillanatban egy ismerős hang szólalt meg velem szemben,az arcát nem láttam mert elvakított a lámpa fénye:Jó estét Bess,hogy van ma este?
Na akkor már tudtam hogy innét nincs menekvés.Mit kiderül a hölgy orvul tőrbecsalt.! :D 4-en voltak a nevüket nem említeném de már jó helyen vannak :finga: .A következő pillanatban egy fehér színű furgonban találtam magam "beadtak egy igazság szérumot",csuklyát raktak a fejemre és megbilincselték a kezemet.Kipakolták a táskámat lefényképezték az igazolványaimat átmásolták a telefonkönyvemet.Majd kérdezgetni kezdtek a vezérkarral kapcsolatban ki a felettesem,ki a főorvos,tudni akartak mindent mit tudok-tudunk a szállítmányról.Videó felvétel is készült ahol fel kellett olvasnom egy szöveget:"Mindig is utáltam az angolokat ezentúl az oroszoknak fogok dolgozni teljes szívemmel és lelkemmel."Miután végeztek ezekkel megmutattam nekik ( London )egyik felkapottabb kávézóját.Ott sokáig beszélgettünk az én és a családom jövőéről,hogy milyen most és milyen lehetne.Sok pénzt és jó életet ígértek ha átállok hozzájuk és nekik dolgozok.Fotókat készítettek amivel tovább akartak zsarolni hogy elküldik a felettesemnek ahogy karöltve ülünk egy kávézóban,és persze a fent említett videót is.Egészen hazáig követtek.Ekkor már éjjel fél 2 volt,megcsörrent a telefonom ahogy beértem a kapun.Egy ismerős hang szólt bele ahogy ha nem akarok hadbíróság elé kerülni akkor azonnal menjek ki a kapuba.Beültem hozzájuk a kocsiba.Elvittem őket egy elhagyatott helyre ahol nyugodtan tudtunk beszélgetni,hiszem az oroszok még akkor is a városban voltak nem lehetett kockáztatni.Elmondtam nekik mi történt nagyjából mire emlékszem hiszem a "szertől kába voltam és inkább foszlányok maradtak meg mint tiszta emlékek" :)
Másnap már jött is a telefon,hogy miket kell csinálnom.Az egyik emberünkről kellet infot szereznek határidőn belül hol lakik,kikkel él együtt,hol dolgozik,mikor és hogyan jut haza.Némi információt ki kellet adnom hogy hitelesnek tűnjek és mind ezt úgy csinálni hogy ne legyen feltűnő(kíváncsi lennék mennyire sikerült).Természetesen mindenről kellet tájékoztatnom a felettesemet hogy ki mikor keresett meg hová megyek éppen.Hetekig kellett játszanom hogy nekik dolgozom és titkolóznom kellett mindenki előtt hiszen én nem tudtam ki van beavatva és ki nincs.Kiben bízhat az ember és kiben nem.
Elég izgalmas volt bárhová mennem akár dolgozni akár egy kerti partyra...Folyton figyelni melyik sarkon csapnak le újból rám.Idegen kocsi a ház előtt,gyanús boríték a postaládában stb...Ezek mind mind színesítették csak az unalmas hétköznapokat.
Végig maximálisan ügyeltek a játék biztonságára!
Természetesen ha ebbe nem egyeztem volna bele és nem mentem volna bele a játékba mert ez még mindig az akkor ez meg sem történt volna.Az én döntésem volt.Számomra ez az egész dolog vicces volt és élveztem minden percét köszönöm mindenkinek ;)
Várom a folytatást :) (illetve ez most is megy... ;) )

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 13, 2011 7:09 pm

Egy svéd-orosz pályakezdő lány naplójából: 2. rész:

Ekkor ugrott be az a „mentő ötlet”, hogy magamat megadva talán időt nyerek társaimnak amíg kitalálnak valamit. Védtelen, gyenge nőként kikiabáltam hogy félek, és megadom magam ha nem bántanak. Igenlő válasz után, önvédelmi fegyverem az épületben hagyva feltett kezekkel kiléptem a fénybe. A vakító reflektor, a rám irányzott fegyvercsövek, a marcona, gyilkos tűzzel égő szemek…Rögtön falhoz állítottak, megmotoztak (elég felületesen, ugyanis a késem nálam maradt), majd a betonútra hasaltattak. Két őrt állottak mellém, hogy ha szökni próbálnék, lőjenek le. Kérdem én, mi szükség erre egy védtelen, összezavarodott nőnél? Nem láttam rá az épületre hogy mi történik a többiekkel, de e percekben oldalról orosz testvérek tüzet nyitottak a birtokháborítókra. A zűrzavarban átvillant a fejemen hogy most megszökhetnék…de ha sikerül is rávetnem magam az egyik őrömre, a másik azonnal kivégez…nem érte meg. A mieinket likvidálva több idejük jutott ránk, ugyanis időközben megbilincselve kihozták az ügyvezetőt is az épületből. Alaposan átkutattak, elszedve tőlem minden szökésre alkalmas eszközt (és közben kipréselve belőlem a maradék levegőt is…). Kisétált továbbá az épületből a sofőröm, csak úgy, fütyörészve. Beletelt pár másodpercbe, mire az agyam feldolgozta a látottakat. Elképesztő düh fogott el és kétségbeesés. Csúnyán elárult minket. Legszívesebben bokán haraptam volna. Éktelen szitkozódásomra és dühöngéseimre válaszul a legnagyobb szájú brit kutya szó nélkül lábon lőtt. Ajkamba harapva szó nélkül tűrtem hogy egy felcserük ellássa a sebem, míg a többiekről semmit sem tudtam…Megérkezett egy rangosabb tisztjük, az körbejárva a terepet utasítást adott a táborba szállításomra kihallgatás céljából. Láttam még a mellettem térdelő társam, a gúnyosan vigyorgó árulót, de lábra állítva elhurcoltak valami autó irányába. Két fiatal katona….gondoltam itt a soha vissza nem térő alkalom, így megpróbáltam rábeszélni őket hogy álljanak a mi szolgálatunkba és engedjenek elbicegni…azonban impotensek lehettek, mert még a maláj prostituáltak és a cafeteria, se a thai férfi-nő szolgálók sem hozták lázba őket. Kíméletlenül beraktak egy autóba, majd elhajtottak a pár km-re levő katonai támaszpontjukra. Ott ráfektettek egy hordágyra, majd a kórházba vittek ahol egy marcona, sorozatgyilkos kinézetű főorvos üvöltött rám hogy nem beszél, nem mozog, majd a hordágyról ráborítva a műtőasztalra fél órán keresztül kínozta a 2 lövés is érte lábam, de be kell vallanom, hogy a fél óra pokol után már nem fájt semmim. Igaz, szökésre már nem is gondolhattam, oly járásképtelenné tett mindenféle vassal…Egy ágyra dobva vártam további sorsom, és még mindig volt egy őr, akinek csak az volt a dolga, hogy engem figyeljen…Közben orosz nővéremet is behozták, őt is hasonlóképp kezelték mint engem. Következett a kínzás második része. Egy tanuló felcser ült le az ágyam mellé, és elkezdett beszélni. És beszélt, és csak beszélt…Szerencsémre pár óra múlva értem jött egy jóképű katona aki kihallgatásra vitt. Sálamnál fogva elcibált egy épülethez, ahol egy kihallgatóhelyiségbe lökve egy székre ültettek, majd elkezdett faggatni egy ismeretlen.
Furcsa kérdései voltak, nem értem, miért gyanakodott rám hogy bármi rosszat is tettünk volna. Mióta dolgozom a cégnél, mi a munkaköröm, mivel foglalkozunk, milyen nemzetiségű vagyok, mond-e valamit az Essex név, jártam-e Londonban, voltam-e már büntetve, mit tudok a titkos kísérletekről, minek a sok fegyveres ha tényleg ártatlanok vagyunk…legjobb tudásom szerint feleltem neki, mégsem hitt nekem… Ezután a fogdába vezettek, ami a kórházhoz közel lévén egész éjszakás kínzást jelentett: a bolond felcser még mindig beszélt. És beszélt….ekkor álomba sírhattam magam, és csak reméltem, hogy testvéreim nem szenvednek és viszont látom valaha a szabad eget és szeretett kávé ültetvényeinket…

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 11, 2011 8:34 pm

Egy svéd-orosz pályakezdő lány naplójából: 1.rész

2011. november 8.

2011. november 5-én egy, cégünk számára igen jelentős tárgyaláson kellett részt vennem, így csak a kora esti órákban érkeztem meg telephelyünk városába. Megbeszéltek szerint atyámfia jött az IC elé, majd körbenézve, gyanús személyek/járművek után kutatva beszálltam a személygépjárműbe. Sofőröm több percig szerencsétlenkedett egy gumikesztyűvel, majd azt végre felhúzva elindultunk a GPS mutatta útvonalon. A tükörből figyeltem az esetleges követőket, de semmi gyanúsat sem észleltem. Az országúton félrehúzódva, felkapcsolt világítással megállt, kirakott egy csomagot, majd a telephelyre indultunk. Ott örömmel üdvözöltem testvéreim, hisz igazságtalan bebörtönzésem és szabadulásom óta sokukat most láttam először.
Nővérem megmutatta a barakkunkat, gyorsan felöltöztem (egyre hűvösebbre fordult az idő, s rajtam még a nyugati tárgyalókosztüm volt, némi Mc’Donald’s szaggal keverve), majd felsőbb utasításra elindultunk körbejárni a telepet, mert mint megtudtam, a konkurencia nagy fenyegetést jelent számunkra. Természetesen önvédelmi fegyver nélkül egy tapodtat sem tehettünk. Csapatunk élén haladva átnéztük a kamiont, ott idegenekre utaló nyomot nem találtunk, míg a raktárnál illetéktelen behatolás nyomai látszottak, bizonyítva, hogy nem ok nélkül van szükség a biztonsági intézkedésekre…Laborjainkban a kávé-kísérletek nyugodtan folytak, őreink a helyükön, így miután útnak indítottunk egy szállítmányt legkiválóbb sofőrünk vezetésével, némi scsi elfogyasztása után (Istenem, de jól esett a brit börtönkoszt után…) vodkázni kezdtünk. Ez azt eredményezte, hogy egyikünk perceken belül lerészegedett, és józanító sétára indulva vele és nővéremmel, pár perc séta után a megállított kamionunkat láttuk meg, valamint ordítozó brit katonákat-ukrán földünkön! Tovább tántorogva mintha valamelyikük felszólított volna, hogy álljunk meg, de nem nagyon értettünk angolul, így mikor testvérünk lehajolt hányni, ránk lőttek többen is...

Egyikünket karon, engem lábon lőttek, míg szegény ittasunkat több lövés is érte. Nem közelítettek felénk a katonák, így gyorsan segítséget kérve nemsoká kiérkezett a mentőszolgálat, beültettek minket nőket, majd a súlyosabb sérültért indulva a katonák megállították felcsereinket, és felszólítottak hogy szálljunk ki a kocsiból. (Gyalázat! Biztos nem hallottak még nemzetközi jogról…) Egyesével előrekúszattak minket a reflektorfénybe, majd a betonon hasaltattak hosszú ideig. Erősen vérezve talán némi szitok is elhagyta a szám…
Végtelennek tűnő percek után doktorunk azonban kimentett, és sebesültjeinkkel együtt visszatérhettünk a bázisra, hogy szakszerűen ellássák sérüléseink…üröm az örömben, hogy egy segítőkész társunkat azonban ott kellett hagynunk a britek kezei közt.
A szakszerű ellátás után (közben történt egy gyilkossági kísérlet békésen füstkarikákat eregető doktorunk ellen) a barakk ajtajából az éjszaka neszeit kellett figyelnem, hiszen egyre aggasztóbb hírek érkeztek a külvilágból. Őrszemeink szerint több kommandós is beszivárgott a területre, így a már holtfáradt bátyámat aludni küldve(Ó, ha tudtam volna mi vár még ránk…), testvéreimmel védtük az épületet. Szakértőnk saját biztonságunk érdekében IED-eket telepített a barakk köré, majd az utolsót rám bízta a következő megtisztelő szavakkal: „Ty…, ezt magára bízom. Ha már végképp nincs kiút, és bejut az épületbe az ellenség, várja meg míg többen bent lesznek, és robbantsa fel magát velük együtt…”
Idegtépő várakozás következett. Azonosíthatatlan neszek, hangok hallatszottak mindenfelől. Árnyak suhantak. Biztosak voltunk benne, hogy az ablak tövében valakik gubbasztanak, így robbantottunk egyet. Síri csend és hullaszag. Percekkel később pedig egy férfihangszerűség törte meg a Vihar előtti csendet, megadásra szólítva fel minket. Gondolkodás nélkül tüzet nyitottam irányába, hiszen ártatlan civileket fenyegetni éjnek évadján, a saját telephelyükön…Ekkor konstatáltam, hogy félkör alakban mintegy 15 felfegyverzett katona áll az épület körül. A robbanótestet kidobva próbáltam őket likvidálni, de fortuna nem állt mellettünk, nem sült el. Villámgyorsan visszahúzódva jeleztem a látottakat a többieknek, majd abban a pillanatban robbanás rázta meg az épületet. Bele sem merek gondolni, mi lett volna, ha az épületen belül történik mindez…A közvetítő ismét elkezdett fenyegetéseket kiabálni és megadásra szólított fel…Átvillant az agyamon hogy mindjárt meghalok…de hát csak pár hete, hogy szabadultam…és olyan fiatal vagyok, ez nem lehet...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 10, 2011 9:16 pm

Ha nem félnék attól, hogy elbízza magát, azt mondanám: Ez a srác nagyon kezdi érezni ezt a .....

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 10, 2011 7:25 pm

BIG like, még....
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 10, 2011 10:41 am

Új Vihar élménybeszamoló avagy egy tűzszerész naplója:

Egy pohár wiskeyvel a kezemben léptem az ajtóhoz.
Kipillantva a keskeny biztonsági üveg ablakon csak a reflektorok fénykévéit láttam elterülni a hullámzó esőáztatta füvön.
Már vagy 5 éve nem jártam itt, apám háza volt és most hogy lezárult az akció ide jöttem pihenni. Persze csak miután gondosan előkészíttettem a helyet néhány megbízható szakértővel.
Szemem a riasztórendszer vezérlő egységére tévedt és megnyugvással töltött el a sok apró zöld Led fénye, minden rendben. Vigyázva hogy ne löttyintsem ki az italomat megrángattam balommal az ajtót, a nehéz vasalattal megerősített biztonsági ajtó meg sem rezzent, masszívan és kitartóan óvta rejtekhelyem titkait.
…és mégis, nem merem magam elengedni, csak félve lépek ki az utcára és még a fürdőbe is magammal viszem az öreg 1911es.
Elég! Parancsolok magamra, ha így folytatod előbb vagy utóbb a saját fejedbe fogsz golyót ereszteni te vadmarha.
Lassan és gondolataimba mélyedve lépkedek fel az öreg tölgylépcsőn, mikor a feléhez érek, az egyik deszka megreccsen és magamra öntöm a wiskeyt, pedig már gyermekkoromban is recsegett.
Azt hiszem kipurcantak az idegeim.
A dolgozószobában már az asztalon vár az a fél üveg, amit még meghagytam egy nagy kupac papír mellett. Újra töltök magamnak és kényelmesen elhelyezkedek abban a karosszékben, amiben apám akkor is ült, amikor megmutattam neki a friss katonai diplomámat. Nem tudott maradéktalanul örülni nekem, mert tudta jól hogy heteken belül indulok Dublinba ahol a 11 EOD Regiment RLC kötelékéhez fogok csatlakozni. Ugyanitt ült, amikor elmondtam neki, hogy kértem az átvezénylésemet Afganisztánba és itt ült volna, ha még életben van és én elmondhattam volna neki, amikor átvezényeltek az új vihar csoport kötelékébe.
Most én ülök ebben a karosszékben és talán az életbiztosításomat írom.
Talán a nekrológomat. Vagy talán egy egyszerű megemlékezést.
Egy egyszerű tűzszerész vagyok, műszaki suliba jártam, aztán polgári állás és egyszer csak valahogy a British Army Training Unit Suffield akadémián kötöttem ki, magam sem tudom hogyan. Megjártam Dublint és Afganisztánt, láttam pár csúnya dolgot, de mindvégig mezei baka maradtam, egy hal a vízben, egy senki. Aztán tavaly nyár derekán megkeresett két öltönyös fickó, akkoriban épp Baghlan tartományban állomásoztam és egy mentesítő és megsemmisítő csapatot irányítottam.
Sok pénzt ígértek és fedett állást. Nekem meg épp teli volt a bakancsom a buckalakókkal és a drótkupac bombáikkal így hát belementem. Ha már akkor tudtam volna mi ez az egész, talán soha nem teszem.
Két nappal később már egy gépen ültem, útban London felé.
Alig egy hetet töltöttem itt, első két nap egy titkos hadműveleti bázison beavattak a rám vonatkozó részletekbe, aztán lényegében kivontak a hétköznapi világból.
Eltüntettek minden adatot rólam, ami csak hozzáférhető volt.
Papíron nem volt többé családom és múltam, nem voltak emlékeim és élményeim, szakmám és diplomám.
Eddig egy senki voltam a királynő seregében, most megszűntem létezni.
Elmondták, hogy a csoport fő feladata egy Tyrell Corporation nevű fedőcég megfigyelése és leleplezése. Hogy a cég vezetője, valami Kutuzov egy istenverte fantom, aki az olaj biznisztől az emberkereskedelmen át a tömegpusztító fegyverekig mindennel seftel. Elmondták, hogy kelet Európában, aki az útjába kerül, azt hamarosan egy golyóval a tarkólyában találják, hogy az emberei jó részét kiugrott KGB ügynökökből és Orosz, Ukrán, Magyar és isten tudja még milyen nemzetek speciális egységeinek tagjaiból verbuválta és az első embere egy bizonyos Kobzov nevű fószer.
A cég elvileg teakereskedelemmel foglalkozik, az eligazításon a vén szivar, amikor ezt említette mindig felröhögött, akkor még nem értettem miért.
Most már tudom. Mert ez a tea taccsra vág.
A speciális egység, ami a cég leleplezését, felszámolását és a vezetők bebörtönzését vagy likvidálását kapta feladatul az Új Vihar csoport fedőnevet kapta, rám pedig a csoport munkáját támogató technikai szakasz vezetését bízták.
Ezután bemutatták az új egységem tagjait Gabriella Prynn Little és Bess Hawthornt, mindketten jól képzett szakemberek, de kevés harctéri tapasztalattal. Kicsit féltem, hogy milyen lesz velük együtt dolgozni, még sosem voltak G.I Jane-ek alám osztva, de rövidesen bizonyították rátermettségüket.
Csatlakozott még az egységhez Lord Teddy Meldrum, egy öreg róka Afganisztánból egy kutatómentő alakulattól. Talán kicsit túl öreg is, de mégis az a fajta fószer, akire habozás nélkül bízom a hátam, míg könyékig túrok valami elcseszett dróthalmazban a detonátort és a kioldókábeleket keresve.
Mikor egyben volt az egység egy gyorstalpalóra küldtek minket egy biológiai harcviselés specialistához aztán kettőt nem pislogtunk és már úton is voltunk az Ukrán Moldáv határra.

Mostanában már szinte ismerősként köszönt ez a vidék.

Éjszaka ugrottunk közel két tonna felszereléssel egy C-130asból kis magasságból. A feladatunk egy rejtett harcálláspont kiépítése volt és egy határátkelő biztosítása.
Az egység egy része már a határzónában tartózkodott, mi pedig munkának láttunk.
A szokásos rutinmeló csak épp nem az én szakterületem…
Parancsnoki állás, legénységi pihenők, erőmű, latrina fogda, védművek és egy határátkelő kiépítése.
Ráadásul az a rühes aggregátor megsérült, mert csak az egyik ernyője nyílt ki, órákig bütyköltük mire hajlandó volt beindulni.
Hogy mi volt a pontos feladatunk máig nem tudom, a pletykákra meg nem adok. Ez tart életben.
A fedő sztori szerint egy nemzetközi határőrizeti gyakorlaton vettünk részt.
A határőrizet stimmel, a többi nem.
Az biztos, hogy azt mindenki fejébe beleverték, hogy a Tyrell kamionja semmi esetre sem juthat át Moldáviába.
A vállalat emberei többször kóstolgatták az erőinket, egy alkalommal maga az „alvezér” Kobzov jelent meg a csatlósaival az átkelőnél matt részegen. Persze csak annyira volt részeg hogy fényképezni tudja az embereinket és soha ne kerüljön a háta mögötti dombon lapító mesterlövészei és a mi embereink közé. Csak azt nem tudta, hogy az ő mesterlövészein meg a mieink tartották a szálkeresztet.
Sosem voltam egy rambó típus, de itt sikeresen belerángattak egy beszivárgó küldetésbe.
Az éjszaka közepén helikopterre pakoltak engem, Gabriella Prinnt és két SAS kommandóst, a feladat, beszivárogni az ellenséges táborba és zavart kelteni egy robbantással, míg egy másik egység elvégzi a munkáját.
A helikopter egy mocsár mellett landolt, miután mind kiugráltunk futólépésben indultunk a mocsáron keresztül a sötétben alig látható erdősáv felé. Térdig cuppogtunk az iszapban és csak arra tudtam koncentrálni, hogy ne szakadjunk el az SASes srácoktól, mert akkor végünk, de az igazi szívás csak a mocsárból kijutva az erdőben kezdődött.
Az orrunkig sem láttunk. Éjjellátókat nem használhattunk az infradetektorok miatt.
Egymásba kapaszkodva lépésről lépésre haladtunk előre úgy hogy az elöl haladó egyik kommandós szabályosan kitapogatta maga előtt az utat, tájékozódni pedig csak a GPS alapján tudtunk.
Közel 2 órán át tapogatóztunk a sötétében némán előre haladva, míg elértük a célterületet.
Ekkor jött a következő meglepetés, az ellenséges tábort áthatolhatatlan kökényes bozót vette körül.
Újabb két óra tapogatózás árán szólt az egyik cserzett képű hogy reménytelen csendben bejutni a táborba ebből az irányból és a másik csapatnak sürgősen lépnie kell, szükségük van a figyelemelterelésre. Kerestünk hát egy alkalmas helyet, egy közeli beton bunkert, amit elhagyatva találatunk és bepakoltam az összes C4est, amit magunkkal hoztunk.
A robbanás elemi erejű bolt, jó 30 méteres sugarú körben letarolta az ölnyi törzsű fákat.
Innentől ment minden, mint a karikacsapás, alig két perccel később megkaptuk a jelzést, hogy az Alfa egység sikeresen végrehajtotta a küldetését és egy negyed órával később már a helikopteren ültünk ismét.
Az akció alighanem felpaprikázta a cég embereit, mert másnap lövöldözésre ébredtem a sátramban, rajta ütöttek a határátkelő őrségén. Épp kimásztam mikor egy elszaladó alak odakiáltotta, hogy teljes mozgósítás és Kobzov sérülten fekszik valahol a cserjésben, elő kell keríteni mikor ütést éreztem a tarkómon. Egy eltévedt golyó elkapott, de valaki vigyázhat rám, mert elcsúszott a koponyámon. Minden esetre az eszméletemet elvesztettem és mikor magamhoz tértem épp az egyik előző este megismert kommandós vállán rázkódtam úton a kivonási pont felé.
Az akció lezárult.

Hetekkel később Angliában töltöttem a kimenőmet két akció között mikor az éjszaka közepén megcsörrent a telefonom.
Az egységem egyik tagját Bess Hawthornt elkapták, jelenleg épp fogságban van, próbálják beszervezni és a mentőcsapat úton van hozzá. Hozzátették, hogy tartsam a pofám, elláttak instrukciókkal hogy hogy kell viselkedjek és mit kell tegyek, valamint közölték hogy rám utaznak, hozzám próbálnak eljutni az emberemen keresztül.
Ami ezután következett az maga volt a paranoia. Naponta kellett jelentenem mi történik, hova megyek mit csinálok. Azóta sehová nem megyek fegyvertelenül. Bevonták az egységem másik tagját, Gabsát is mivel a fedőállásában napi kapcsolatban állt Bessel.
Azt viszont elfelejtették közölni, hogy Bess vajon átállt vagy megbízható.
Minden mozdulatát figyeltük és lassan összeállt a kép. Egy szőke ügynöknő, bizonyos Tyereskova csalta el a munkahelyéről és betuszkolták egy furgonba. Ami eztán következett az akkor még nekünk szürke folt volt, amit biztosan tudtunk, hogy órákkal később a mi elhárításunk emberei a saját lakásáról hurcolták el és másnap reggel már ismét otthon volt.
Bess végig abban a hitben élt, hogy semmiről nem tudunk.
Hetekig rettegtem, minden sarokban árnyakat láttam, minden autóra azt hittem engem követ.

folyt.köv.

Vissza a tetejére
Military Police

HozzászólásElküldve: vas. nov. 06, 2011 2:24 pm

Hát... akkor egyedül leszel... :))

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 04, 2011 6:43 pm

Üdv Skacok!

Csak hogy később ne legyen belőle félreértés.
Holnap tuti nem tudok menni.(Gyógykezelés alatt állok-inkább nyögök. :shock: )

Jó játékot nektek!

NEM REGELTEM!

Később mindenképpen számíthattok rám!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 03, 2011 8:43 am

A kiírásban található linken minden fontos információ megtalálható.
Ami még érdekelheti, azt már a választott oldal pk-tól vagy az egység pk-tól fogja megtudni.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 02, 2011 9:24 am

doki333 írta:
Ellenséggel,nyet tárgyalni! :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 01, 2011 7:37 pm

A softaires kiirás alapján csak egy oldal létezik. A Kutuzovoké. A kopasznak nem fog lejönni ha vannak alternativák.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 01, 2011 6:24 pm

Ha regisztráltál a játék fórumára, az egység pk-d mindenről tájékoztat elvileg.
Ha mégsem akkor rá kell kérdezni nála.
Te ha jól sejtem, akkor a Tyrell corp telephelyére igyekszel. :)
De bővebbet Én nem mondhatok. :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 01, 2011 11:48 am

Néminemű aktualizált informacie jól esne egy kozáknak!

Pl.:Egy kisebb általános leírás,1-2 tapasztalat.
Játékok helye és ideje:(Most hétvégén láttam kiírva)??

Olvastam a honlapot is de azért eléggé ködös még a dolog.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 19, 2011 4:30 pm

KÖSZÖNÖM AZ EDDIGI TANÁCSOKAT MINDENKINEK!

Értettem és megfogadom!

Bishop1:
Ellenséggel,nyet tárgyalni! :)
De azért köszi.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 19, 2011 3:35 pm

Doki, ne spirazd túl! Ha jönnél allj hozza úgy mintha tényleg ilyen szituba kerülnél.
Itt nem az a cél hogy minél profibban lőjük egymast halomra hanem hogy a valósagot vagy legalabbis egy valósaghoz közeli alternatív vilagot szimulaljunk. Ebben benne vannak a hétköznapok, az unalom, a latrinapucolas, technikai feladatok, logisztika, hadtap, körlettakaírtas de a mélységi felderítés, technikai felderítés, fegyveres összecsapasok, hatarőrizet és sorolhatnam a végtelenségig...

Előfordulhat hogy el sem sütöd a fegyveredet de az is hogy végig harcérintkezésben leszel.

Oldalakról:
Kutuzov emberei egy larposabb, szerepjátszósabb oldal, nagyon kidolgozott karakterekkel, lehet sunyulni, gengszterkedni de ha a marshall útjaban vagy habozas nélkül golyót ereszt a tarkódba.
Brit regularis hadtestnél pedig igyekszünk egy valódi hadsereg minden napjait modellezni, itt sokkal inkabb egy hadtest szimulalasa a cél, itt is kidolgozott karaktere van mindenkinek de itt a cél sokkal inkabb úgy viselkedni mint a valódi katonaknak, a személyiség ehhez képest kicsit hattérbe szorul. Itt nem kapsz golyót de fegyelemsértésért fogda... és nem fél órara.

Szóval nem feltétlen a "Központi irányítás,egyedi elgondolások,a személy és raj egyéni dinamikájának kihasználtsága és a fegyverek képességeinek kiaknázása!" a cél hanem egy valósaghű szimulació. Egyszerű példa de jól kifejezi: Lövést kaptal, nem sarga sapkat húzol és fél óran belül újra jatékban vagy hanem ha a sérülésed jellege engedi stabilizalod magad és küzdessz tovabb míg tarsaid kórhazba tudnak vinni, ott az orvos lehet hogy megműt de legalabbis ellat majd lehet hogy 3 órat labadozol... persze ingame!

Szóval okosan, megfontoltan és hideg fejjel ;) Javasolt a realsim szabalyzat nagyon gondos tanulmanyozasa és ha tényleg jönni szeretnél akkor kérdezz, kérdezz, kérdezz és éld bele magad minél jobban. A palyan mar mindenki segíteni fog és ha megtetszik akkor isten hozott a csapatban.

PS: Új vihar és nem sivatagi vihar

https://sites.google.com/site/ujvihar/

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: szer. okt. 19, 2011 2:48 pm

doki333 írta:
Ja igen!
Olvastam a Sivatagi Vihar oldalt is.(Nem csak vaktában fórumozgatok.)

Hogy mit is?
http://www.as300.hu

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 19, 2011 2:39 pm

Közkívánatra:
Kép

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára SAW szer. okt. 19, 2011 3:39 pm-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 19, 2011 2:12 pm

Üdv!

ÚJ VIHAR-osok!(Elnézést :)

Jelentkezem:orosz.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára doki333 szer. okt. 19, 2011 4:27 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: szer. okt. 19, 2011 1:17 pm

Akkor válasz oldalt:

Kutuzov marshall emberei

Szinte kizárólag volt KGB-s ügynökök, akik a vezetőjükkel szemben maximálisan lojálisak, ha ezt Ő nem így érzi, akkor így vagy úgy de tesz róla, hogy egy embere apró megingása se veszélyeztesse az elképzeléseit.
Bonyolult érdek- és kapcsolatrendszerrel bíró szerveződés, melynek ambiciózus vezetői mernek nagyot álmodni... De vajon mit álmodnak ők?

Kontaktszemély: Kobzos

A Brit egységek

Az oroszoknál zajló események sokak érdeklődését felkeltették. A többnyire nyugati országok érdekeit képviselő csoportok, akik próbálják kideríteni kikből áll és mit akarhat elérni ez az alig behatárolható szerveződés...

Nem biztos, hogy mindenki ugyanazt és ugyanúgy akarja, előfordulhat, hogy egy időben több egymásról mit sem sejtő szervezet is akcióba lép az adott régióban.

Kontaktszemély: Redbo
http://www.as300.hu

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 182 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra