SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: csüt. jún. 21, 2018 2:01 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 325 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Airsoft lövedékek (BB, BBB) tesztjei, tapasztalatok
HozzászólásElküldve: pén. júl. 02, 2010 6:29 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

nemtudom mennyire jött le annak aki nézte a képeket, de van olyan is ami egy kosárlabda vagy inkávv egres mintázatára erezettségével vetekszik, ez mire utal, netán anyaghiba?!

(megjegyzés: mikor állon lőtt egy sniper, a kioperált (ugyan ilyen barna szinű) bb-n is hasonló erezettség volt látható -a bb-ből nem vált le darab szerencsé(m)re)

eléggé kiábrándító a minőség, jól gondolom, hogy csak az sgm maradt -ahhoz még nem volt szerencsém- ami minőségileg megfelel -értsd nem hibás darabokból áll, mint pl. ez és a madbull-speedfire család ?
Üdv: S.

Vissza a tetejére
RAINBOWUSER

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Airsoft lövedékek (BB, BBB) tesztjei, tapasztalatok
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 01, 2010 8:57 pm

azt nemvagom hogy ilyen hulladekokat egyaltalan hogy adhatnak ki a kezuk kozul amikor nem egy ceg gyart BB-t

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 01, 2010 8:49 pm

Idézet:
...de a lényeg (majdnem mindenhol) látszik.

Csöppet bubis... :?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 01, 2010 5:36 pm

BBOne .4g minta zacsiból pár darab a teljesség igénye nélkül:

http://img52.imageshack.us/gal.php?g=dsc00851mc.jpg

a kép minőség fos a telefon miatt, de a lényeg (majdnem mindenhol) látszik.

ápdét: most néztem a .28g bbket amikből még kaptam tesztadagot, nem tudom honnan szedik-merik, de sok helyen szutykos a bbk felülete, körömmel lekaparva lejön :?
Üdv: S.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd jún. 22, 2010 8:41 pm

majorosn írta:
Hihetetlen mit kibír! Míg az átlag Guarder ketté törik, megreped a beton fal vs. 430fps találkozásnál

inkább törjön ketté mint, hogy alakváltozás nélkül bevigyen valamit :wink:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 22, 2010 7:14 pm

Üdv!

Kipróbáltam a Speedfire 6 mm 0.20 g BIO BB -t (Kb már 4000db-on túl vagyok)
Hihetetlen mit kibír! Míg az átlag Guarder ketté törik, megreped a beton fal vs. 430fps találkozásnál, ezen meg a becsapódás helyén lévő kis fehér ponton kívül semmi.
A pontosságára sem lehet panaszom. Bár ez nem csak BB függő. Nem tartozik a legolcsóbbak közé, de legalább környezetbarát!

majorosn

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára majorosn kedd jún. 22, 2010 9:11 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: pén. jún. 18, 2010 5:31 am

Nos néhány warnt kiosztottam azoknak akik nem figyelnek a moderátori "kérésre". A következő esetben egy kis pihi is fog járni mellé.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 17, 2010 1:49 pm

$peedY írta:

igen, akárhogy guglizok, ennél olcsóbban én sem találtam. :)
majd kipróbáljuk!

Vivax írta:
Valahogy még mindig azt érzem, hogy a BB továbbra is az utolsó szempont...sajnos.
Előbb van megvéve a csilliós fegyver, mint a minőségi BB...

Node kérem! Csak guardert használok :)
a legeslegelső bb vasarlasom volt blaster 25-ös. azota guarder 20as, ugyanazt a lőképet hozza.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 17, 2010 1:29 pm

:arrow: http://shop.modell.hu/

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 17, 2010 12:28 pm

Köszönöm a tanácsokat.

Hol lehet ezt beszerezni emberi áron?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jún. 16, 2010 11:05 am

Megerősítem. G&G bio nagyon jó. Mostanában mindenhova azt használom, még ha nem is feltétel.
A zacskójára rá van írva, hogy normál körülmények közt asszem másfél év alatt bomlik. 60 fokon, nagyon nedves trágyában meg pár hónap.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. jún. 16, 2010 10:53 am

Megjegyzem, hogy van ilyen. G&G Bio pl ilyen.
Továbbá nem egy egy zacskóval kell rendelni, hanem egyszerre az egész csapatnak és akkor még olcsóbb is lehet.
Valahogy még mindig azt érzem, hogy a BB továbbra is az utolsó szempont...sajnos.
Előbb van megvéve a csilliós fegyver, mint a minőségi BB...

Tapasztalat:
Madbull 0.25-ös BBB kb 3 hónapot volt egy pohár vízben, a radiátoron. Szabad szemmel nem sok különbséget véltem felfedezni. Semmi dagadás, semmi alakváltozás. Talán kicsit érdesedett a felülete, de az lehet a vízkő is...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 15, 2010 8:32 pm

Royonik írta:
Zet írta:
Tudom, környezetvédelem, meg minden, de akkor is.. maradunk a műanyagnál.

Inkább meg kéne találni azt a BBB-t, ami minden szempontból jó...

Természetesen. Amint piacra dobnak olyat, ami nem dagad 50% páratartalom fölött, nem törik már a zacskójában, és nem két forint darabja, akkor minden további nélkül átállok rá.
De addig csak kell valamivel lövöldözni

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 15, 2010 5:46 pm

Zet írta:

Inkább meg kéne találni azt a BBB-t, ami minden szempontból jó...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 15, 2010 5:45 pm

Hány hónapig feküd a sárban az a fegyver?
Több mint másfél éve használok rendszeresen /majdnem mindig/ BioBBt de hasonló még a prometheus preccsővel se fordult elő.

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bishop1 kedd jún. 15, 2010 5:48 pm-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 15, 2010 5:43 pm

MongooseNX71 írta:
Ha már bio-BB tapasztalatok:
A klíma meleg,nehéz,párás erdei volt. Talán ez játszhatott szerepet a jelenségnél? Tisztítás után hagyományos Blaster 0.20 bb-vel 5-6 órán át gond nélkül ment...

a párától a préselt kukoricadaara (közismert nevén BioBB) megdagad, mint pistike a darázsfészken ülve.

Borzasztó.

Valahogy került egy biobb egy tárba, csak annyit vett észre a játékos, hogy a fegyver -katt-, és meghalt.

Később derült ki, hogy mi okozta. egy tisztitopalcat elhajlitottunk, mire sikerult a 7+ milisre dagadt biobb-t kiszedni a csőből.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd jún. 15, 2010 1:19 pm

Üdv! Van egy a&k svd-m elöször gurader 28as bb-t használtam hozzá de vettem utána BBone márkáju magyar BB-t és sokkal jobb lett a sebessége és a pontossága is. Ugyan annál a hopup állásnál a BBone golyó sokkal jobban feltekeredik.

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 10, 2010 12:56 pm

Ebből a sztoriból nem lehet értelmes következtetéseket levonni.

Sokszor találkoztam hasonló jelenséggel. Nagyrészt a koszos cső, vagy retkes BB, volt a ludas, de érdekes lehet a BioBB márkája is - pl Cybergun BioBB -t láttam már a bontatlan flakonon belül is bebarnulva, felpúposodva...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 10, 2010 11:23 am

Ha már bio-BB tapasztalatok:
2009 Májusában egy tengelici erdős-bozótos játékon volt szerencsém résztvenni. Az egyik srác a gyári állapotú Cyma Ak47-esét használta bio-lőszerrel és a harmadik hosszabb sorozat után sikerült teletömni a csövet a golyókkal. A klíma meleg,nehéz,párás erdei volt. Talán ez játszhatott szerepet a jelenségnél? Tisztítás után hagyományos Blaster 0.20 bb-vel 5-6 órán át gond nélkül ment...

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 04, 2010 9:00 pm

Hallottam olyan tapasztalatról, hogy esős időben X személy fegyvere elázott. Mivel bio BB-t használt, a csőből kifolyó víznek sárgásbarna színe volt.

A történet nyomán egy kevés vízbe raktam egy darab 0.25-ös GG Bio-t. Az áztatás után 1 órával a pohár alján barnás anyag ülepedett le, ami lejött a BB felületéről. Összehasonlítva egy másikkal látható is volt, hogy veszített fényességéből.
A BB-t továbbra is áztattam, és a 3. napon egy miteszer méretű dudor jelent meg rajta.
A korábban leváló anyag a második napra felszívódott.
(Tanulság: ne tároljuk vízben a Bio BB-t. ;))

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 27, 2010 9:38 pm

Nos ha valakit érdekel, elkészült pár 0,25 BB mikroszkópos tesztje.

Speedfire:
Kép
Jól látható a hólyagosodás.

Guarder:
Kép
Valójában a legkeményebb anyagú BB volt, alig bírtam kettévágni, ez a felületén is látszik, hogy nem igazán akart simán eltörni...

Blaster:
Kép

Bár a korábbi röntgen felvétel jól mutatta a zárványok mennyiségét, mégis szerintem inkább a felhasznált anyag minősége a mérvadó.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 23, 2010 5:53 pm

Üdv!

Volt alkalmam kipróbálni a Speedfire normál 0,25 BB-t.
Még mikrométeres, és tolómérős vizsgálatoknak nem vetettem alá, (elvileg jövő7en lesz időm erre is) de a mai nap, egy főként CQB játékon meggyőzően szerepelt.

Sajnos komolyabb (lőtéri) tesztre nem jutotta, de az időjárás kedvező volt a mai játéknap folyamán. (minimális légmozgás, a lő teszt idején már optimalizálódott a páratartalom. (értsd: nem párásodott már a szemüvegem.) )

A teszthez használt fegyver egy 340 fps torkolati sebességgel működő CA M16 volt, alap csővel, kék Madbull gumival Element H lenyomóval.
45 méterről szabad kézből leadott lövésekkel 10-ből 5; míg kitámasztott fegyverrel 10 lövésből 7 alkalommal, volt meg egy A4 lap méretű fém lemez.
Leginkább a légmozgás befolyásolta a röppályát, de M szériás aeghez képest kiváló teljesítmény volt (szerintem).
Az még talán bele tartozhat, hogy 30 m-ről ellőttem egy fegyvercsövet. :)

Annak idején Blastert használtam, majd a hirtelen minőségi romlást követően áttértem Guarder 0.25-re, nálam az teljesített eddig a legjobban, így nem mondom, hogy mostantó' a Speedfire az isten, de alternatív megoldásnak (ha pl. elfogyott a Guarder.) teljesen kiváló. A Blasterhez képest pedig... No comment.

Próbáljátok ki, nem hiszem, hogy nagy csalódást okozna.

Ápdét.
Mérési eredmények száraz anyag:

10 db BB súlymérési eredmények:

0,239
0,241
0,241
0,240
0,241
0.242
0.240
0.239
0.241
0.240

10 db BB ovalitási eredmények (két oldalon mérve) :

5,945 / 5,948
5,944 / 5,950
5,959 / 5,944
5,952 / 5,953
5,954 / 5,956
5,944 / 5,951
5,955 / 5,951
5,951 / 5,950
5,958 / 5,944
5,964 / 5,966

Nagyobb zárványokat keresve felvágás után, mikroszkóppal vizsgálva 10 db BB-ből 2-ben volt. (ezeket a zárványokat sajnos nem tudtam pontosan lemérni, de a későbbiekben majd megpróbálom.)
A BB-k felületén mikroszkóppal semmi egyenetlenséget nem láttam (mint pl. a Blaster illesztési varrata.)
Sajnos ma még nem volt semmi összehasonlítási alapom a BB-k magváról, de mindnek hab képződés van a magban, ez ügyben hamarosan bevizsgálom a Guardert, már csak kíváncsiságból is. :)
(Sajnos gőzöm sincs, hogy tudnék fényképeket készíteni a mikroszkópon keresztül. :( )

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 04, 2010 4:34 pm

Ajánlom figyelmetekbe a sima G&G 0.25 BB-t. Blasterhez képest érezhetően jobban szerepel.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. márc. 31, 2010 9:48 pm

Sziasztok!

Hétvégén próbáltam (volna) BBKing 0.25-ös bio bb-vel játszani. Teljes kudarc, kb. minden ötödik bb hagyta el a csövet. Próbáltam állítgatni a hop-upot, de nem segített. Hagyományos ICS 0.25-ös bb-re áttarazva a hibajelenség azonnal megszünt és többet nem is jelentkezett.

A hardware: Kalash RK-01, alap gearbox, Guarder hop-up kamra, MadBull Shark hop-up gumi, Prometheus cső, MAG AK74 plum tár.

Sziasztok!

novi

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 22, 2010 5:22 pm

Úgy gondolom itt a legjobb helye ha már BB. Speedfire BB-ről kinek van valami információja?

ÜDV!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 09, 2010 7:06 pm

Készül a beigért BB teszt, csak a srác akivel együtt dolgoztam volna sajnos kénytelen családi okok miatt passzolni a TDK-t, egyedül pedig lassan haladok mert rendesen összesűrűsödtek korábbi csúszások miatt a tárgyaim ebben a félévben.
Lesz a bogyókról analitikai kémiai vizsgálat elvileg, abból kiderül átlagban milyen anyagokat használnak a gyártók.
Viszont házi gyártásról le lehet tenni, ahogyan Csokáv is írta precíziós gyártás, az öntést még csak-csak meg lehetne otthon oldani, bár a zárványok minimalizálásához valahogy viszonylag magas nyomás alatt kéne fröccsönteni a bogyókat, ha ez még sikerül is, a polírozás esélytelen, erre külön beállított gép kell, azt is el tudom képzelni hogy külön ehhez gyártott eszköz.
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 09, 2010 12:38 pm

A BB tudtommal nem egy anyagból van. Eléggé precíziós gyártás kell hozzá, hogy ne legyenek bubik benne, illetve a felületét polírozzák, bevonják valamivel. BBDepo gyártat saját, jó BB-t, esetleg ők többet tudnak mondani.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 09, 2010 12:34 pm

Sziasztok

Remélem jó helyen irom

Érdeklődnék hogy pontosan valaki tudja e vagy linket tud e adni a BB anyagmegnevezéséről mert lehetőség lenne egy tesztadag legyártására csak az anyagmegnevezése kellene hogy miből érdemes

PBT műanyagra gondoltuknk szerintetek ?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 04, 2010 11:05 pm

Madbull Tracer 0,25-ös BB tesztje:

http://pecsairsoft.hu/madbull_tracer0,25.html
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 04, 2010 8:29 pm

Sziasztok

Találtam egy érdekességet :!: . Angolul van, de a lényeg érthető, google toolbarral le tudjátok fordítani is.
A Bio BB-k összetételéről szól.

Link>>> http://biodegradable-bb.co.uk/?page=bb%20spec

G&G Bio BB-jét :tonqe: mondták itt a legjobbnak. Amúgy Bio BB-k átlagos lebontási ideje 1-4 év ez alapján a leírás alapján, de van amelyiknél már 90nap után megkezdődik a lebomlás, persze végleg kb 1-2 év múlva bomlik el.

Üdv Demo

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Tesztek, okosságok
HozzászólásElküldve: pén. jan. 29, 2010 6:28 am

Blaster átlagos külső átmérője 5.92mm az ICS 5.95mm mégis :
blaster 400fps
ICS 385fps
Ugyan azon fegyverben természetesen

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 28, 2010 7:37 pm

tomeKK írta:
A méret és súlykülönbségből simán adódhat 20-30 FPS különbség is névlegesen ugyanolyan súlyú BB-kkel mérve. A hideg miatt dermedt hopupgumik és a mínuszban megőrülő kronókról nem is beszélve...

Igen itt is a méret volt amelynél " elszökött" az FPS ugyanis a BIO KIN BALL dobozán feltüntetett hogy a méret 5 ,95 mm +/- .Szóval itt adott de az tény és való hogy a felsoroltak is közre játszanak ,de a mi tesztünk ben ez meleg szobában történt!

szerintem amúgy nem egy rossz BB ez a 10 FPS-t kárpótolja az hogy BIO lőszerrel játszunk és az ára még ígyis jóval a Blaster alatt van! :wink:

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 28, 2010 6:07 pm

A méret és súlykülönbségből simán adódhat 20-30 FPS különbség is névlegesen ugyanolyan súlyú BB-kkel mérve. A hideg miatt dermedt hopupgumik és a mínuszban megőrülő kronókról nem is beszélve...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 28, 2010 3:39 pm

Üdvözlet!

Valamelyik nap az egyik barátommal mi is rájöttünk egy kis érdekességre!
Gondoltam megosztom veletek!

2 BB márkát vettünk Górcső alá ahol az FPS külömbségeket mértük le egy Stabil 420 FPS(0,20gramm) -t lövő G36 c-vel!

A tesztet többször is megcsináltuk ahol arra jutottunk hogy:

BIO KING BALL BB (0,25 gramm) A fegyver 382-390 FPS-t lőt!
BB BLASTER (0,25 gramm ) A fegyver 390-402 FPS-t lő!

Szóval a két golyó között átlagban 10 Fps veszett el.Mindez annak köszönhető hogy a BIO KING BALL golyó nincs olyan pászos mint talán a Blaster(Itt nagyon kicsi értékről van szó)
Viszont az alacsony ára mégis melette szól és a lőképe se volt rossz!

Mielőt a fegyverünket hibáztatnák érdemes nagyon kicsi apró dolgokon elmélyülni ugyanis a szerelésben ezek kulcsfontoságú dolgok!

Remélem valakinek hasznos volt: Ha nem tárgyhoz illő töröljétek.
Üdv

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 19, 2009 9:04 pm

Sziasztok!

Nemrég feltűnt egy új BB márka, és mivel pozitív véleményeket olvastam róla, így rendeltem, majd teszteltem is őket.

BB One névre hallgat, és egy magyar cég dobta piacra 0,23 0,25 és 0,28 súlyokban.
0,23-ast rendeltem, meg kaptam mellé kipróbálni 0,28-ast, így ezeket tudtam összehasonlítani az épp itthon található BB-kkel.

A teszt 35 méteren történt, szélcsendben, 350 fps-es pontos fegyverrel. Az eredmények találati százalékot jeleznek. 4, vagy 5*10 lövést leadva az egyes márkákkal.
BB One 0,23 - 92%
G&G Bio 0,20 - 83%
Xtreme 0,25 (jóvan na, ez volt) - 65%
Blaster kifogyott sajna.

A nehezebb BB-t 500 Fps-es sinperrel teszteltem 40 méterről
BB One 0,28 - 90%
Blaster 0,30 - 75%

Tudom, hogy nem azonos súlyúak, és hogy nem igazzy™ teszt, stb, de viszonyítási alapot adhat, a már ismert BB-khez képest.

Én még innen rendeltem: http://bbone.5mp.eu/
De készül az új webshopjuk: http://bbdepo.com/

Összességében én elégedett voltam vele, főként, mivel olcsóbb, mint a Blaster, és annál sokkal jobb, még a G&G biot is megelőzte, pedig az egész jó.
Aki csinál szofisztikáltabb BB tesztet mikrométerrel, meg ilyesmivel, akkor javaslom, tesztelje ezt is.

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 325 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra