SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: pén. okt. 19, 2018 2:32 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 335 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Szerző PM
HozzászólásHozzászólás témája: Re: Airsoft lövedékek (BB, BBB) tesztjei, tapasztalatok
HozzászólásElküldve: pén. júl. 09, 2010 7:23 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Kerestem a 0,25-ös Biót az oldalukon de én nem találtam. (Sőt régebbről sem emlékszem, hogy valaha is látta volna náluk olyat.) Bióból csak Bió-BBOne 0,28-asat lehet kapni, de azt teszteltem a héten, és szerintem jó lőszer, nagyon pontos. (Legalábbis szerintem) Engem is elkapott a tesztelési láz, és csináltam egy lőtesztet. 30 méterről a Bio 28,as minden lövése egy 12 cm sugarú körön belül talált. A fegyver egy AEG, 400 - 410 fps közötti torkolati energiával, 6.03 prec.csővel, és a hop-up H lenyomóval szerelt. A tesztet nyílt, igaz ligetes téren végeztem, így a levegő csak enyhén mozgott. A fegyvert pedig kitámasztottam, de nem volt állványba fogatva. A szélerősséget nem tudom megmérni.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Airsoft lövedékek (BB, BBB) tesztjei, tapasztalatok
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 08, 2010 10:50 pm

beszerzo írta:
A bio BB-t is teszteltem tőlük és nagyon jónak találtam. Még jobb volt, mint a sima. Az autóban tároltam bontatlanul néhány napig pár darabot és nem láttam, hogy bomlott volna ennyitől. Én elégedett vagyok vele.

Nos, mi is kaptunk egy tesztmennyiséget a 0.25-ös biobb-ből, de nem tudnám megerősíteni az elégedettséget.
4 viszonylag pontos AEG-ben is teszteltük és 3-4 lövésből egy mindig másfelé kanyarodott, néha nem is kicsit.

A normál 0.20 és 0.25-ös viszont tényleg jó, simán Guarder minőség.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 05, 2010 6:08 pm

Azt gondolom, hogy a 0,28-as bbone 0,001 -0,002 súlyszórása eléggé magáért beszél. Most már tudom miért használok én inkább ilyet, mint mást. :idea:
Én még nem mérte meg őket, mert nincs mivel, de annyi biztos, hogy érezhetően jobb mint a legtöbb kapható golyó.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 03, 2010 8:13 pm

Idézet:
A felszínéről a sima 1,5-2x-4x-es nagyítások is nagyon jó képet adnak...próbáld azzal ha van.

arra gondoltam én is, de csak 10-60x -os nagyítás volt, ha lesz lehetőségem átmegyek kisebb nagyitásu mikroszkópra, ahol nagyobb terület látszódik a bbből.
Üdv: S.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 03, 2010 10:50 am

beszerzo írta:
50m-en tenyérnyi szóráskép, ami szerintem már elég jó

A fotó tanúsága szerint 12 lövést számolok, 6 van tenyérnyi helyen...a többi becsapódás egy 2x A4-es lap mérete... :twisted:

@Süti:
A felszínéről a sima 1,5-2x-4x-es nagyítások is nagyon jó képet adnak...próbáld azzal ha van.
Mi boncoló mikroszkóppal néztük meg a BB-ket, egy két BB márka olyan volt, mint a narancs. De szerintem ezek olyan minimális dolgok, hogy nem érdemes foglalkozni vele. TomeKK erre fel is homályosított. Aki tök sima felszínt szeretne, vegyen SGM 0,29-est.

A méret leméréshez tolómérő, és 3 oldali mérés/BB is jó. Csak egy idő után sok lesz az adat.
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 03, 2010 7:57 am

nah, készitettem egy mini tesztet-tájékoztató jellegű, nem laboratóriumi körülmények között készült, de ne mis laboratóriumi körülmények között van használva a bb gyakorlatilag.

prezentálnám amit elkövettem:

két darab random kiválasztott .4g bb metál-mikroszkóppal +telefonnal fényképezve:(ezt sem szabadna bevinni munkahelyre, mert a sok titok..ipari kémkedés ...)
Kép

Kép

a homályosabb-fókuszon kivül eső homályosabb foltok azok valami szennyeződések a bb anyagában, fekete és vörös (barnás?) anyagok!

a nagyon hibásakról nem tudtam képet készíteni, mert nem volt olyan kis nagyítású/nagy látószögű lencse a leica mikroszkópban!

a másik dolog pedig megmértem tízezredesig mérő-kijelző mérlegen 10-10 bb-t a .28-as és a .4-es bb-kből, ezredesig lett regisztrálva íme:
Kép

átmérőt nem mértem, mikrométer nem volt, rögzíteni a bb-t (kétoldalas ragasztoval meg macerás+időhiány).

azért csináltam ezt az egész "mérősdit" mert kíváncsi voltam és mert rendelkezésemre állnak az eszközök, nem akartam semmit bizonyítani vagy cáfolni..esetleg rávilágítani valamire, ennek fényében tessék nézegetni!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 03, 2010 7:05 am

Már kb 3 hónapja BB ONE-t használok és nem volt semmi problémám vele. Remélem az igényeinkhez fejlesztik a BB-et is, nemcsak a fegyvereket. A BB ONE 0.40-el csináltam is lőtesztet és nagyon jól sikerült. 50m-en tenyérnyi szóráskép, ami szerintem már elég jó - de lehet jobb is. A bio BB-t is teszteltem tőlük és nagyon jónak találtam. Még jobb volt, mint a sima. Az autóban tároltam bontatlanul néhány napig pár darabot és nem láttam, hogy bomlott volna ennyitől. Én elégedett vagyok vele.
http://kepfeltoltes.hu/view/100628/P624 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100628/P624 ... es.hu_.jpg

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: pén. júl. 02, 2010 11:33 am

Ha jól értem a témát, akkor itt a golyókkal kapcsolatos tapasztalatokat lehet közreadni.
Én legelőször Blastert használtam, mint gondolom nagyon sokan. Később áttértem a Guarderre, mert azt tapasztaltam, hogy jobb a Blasternél. Aztán az év elején egy ismerősöm javaslatára. kipróbáltam a bbonet és jónak találtam. Pontos, nem szór és olcsóbb is.
Most kipróbáltam a mesterlövész bbjüket, és azt tapasztaétam, hogy 50-60 méteren kb. két tenyérnyi helyre mennek a BBk. Rosszat nem találtam benne. (Meglepve olvastam, hogy ennyi rossz és sérült darabot talált valaki benne. Szerintem ne Lottózzon!)
Kipróbáltam más BBket is, a Speedfiret, a MadBullt, a Maruzent és másikakat is. Ezek sem rosszak, viszont a bboneéhoz könnyebb hozzájutni és olcsóbb is.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 02, 2010 10:59 am

czigler18 írta:
elöször gurader 28as bb-t használtam hozzá de vettem utána BBone márkáju magyar BB-t és sokkal jobb lett a sebessége és a pontossága is. Ugyan annál a hopup állásnál a BBone golyó sokkal jobban feltekeredik.

Süti írta:
BBOne .4g minta zacsiból pár darab a teljesség igénye nélkül:
...
ápdét: most néztem a .28g bbket amikből még kaptam tesztadagot,

És még 3 hszt találtam csak az első oldal első felében a BBOneról :roll:
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 02, 2010 9:39 am

Nem láttam a magyar bbone rol beirász ezért írok rola bbdepo.com

Ezzel a bbvel 100°°ig megvagyok elégedve Jó minöségü bbket adnak minöségükhöz képest olcson.

Én blasterröl álltam át ra és sokkabb jobb nála.talán még a guardernél is

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 02, 2010 6:29 am

nemtudom mennyire jött le annak aki nézte a képeket, de van olyan is ami egy kosárlabda vagy inkávv egres mintázatára erezettségével vetekszik, ez mire utal, netán anyaghiba?!

(megjegyzés: mikor állon lőtt egy sniper, a kioperált (ugyan ilyen barna szinű) bb-n is hasonló erezettség volt látható -a bb-ből nem vált le darab szerencsé(m)re)

eléggé kiábrándító a minőség, jól gondolom, hogy csak az sgm maradt -ahhoz még nem volt szerencsém- ami minőségileg megfelel -értsd nem hibás darabokból áll, mint pl. ez és a madbull-speedfire család ?

Vissza a tetejére
RAINBOWUSER

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 01, 2010 8:57 pm

azt nemvagom hogy ilyen hulladekokat egyaltalan hogy adhatnak ki a kezuk kozul amikor nem egy ceg gyart BB-t

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 01, 2010 8:49 pm

Idézet:
...de a lényeg (majdnem mindenhol) látszik.

Csöppet bubis... :?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 01, 2010 5:36 pm

BBOne .4g minta zacsiból pár darab a teljesség igénye nélkül:

http://img52.imageshack.us/gal.php?g=dsc00851mc.jpg

a kép minőség fos a telefon miatt, de a lényeg (majdnem mindenhol) látszik.

ápdét: most néztem a .28g bbket amikből még kaptam tesztadagot, nem tudom honnan szedik-merik, de sok helyen szutykos a bbk felülete, körömmel lekaparva lejön :?

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd jún. 22, 2010 8:41 pm

majorosn írta:
Hihetetlen mit kibír! Míg az átlag Guarder ketté törik, megreped a beton fal vs. 430fps találkozásnál

inkább törjön ketté mint, hogy alakváltozás nélkül bevigyen valamit :wink:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 22, 2010 7:14 pm

Üdv!

Kipróbáltam a Speedfire 6 mm 0.20 g BIO BB -t (Kb már 4000db-on túl vagyok)
Hihetetlen mit kibír! Míg az átlag Guarder ketté törik, megreped a beton fal vs. 430fps találkozásnál, ezen meg a becsapódás helyén lévő kis fehér ponton kívül semmi.
A pontosságára sem lehet panaszom. Bár ez nem csak BB függő. Nem tartozik a legolcsóbbak közé, de legalább környezetbarát!

majorosn

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára majorosn kedd jún. 22, 2010 9:11 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: pén. jún. 18, 2010 5:31 am

Nos néhány warnt kiosztottam azoknak akik nem figyelnek a moderátori "kérésre". A következő esetben egy kis pihi is fog járni mellé.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 17, 2010 1:49 pm

$peedY írta:

igen, akárhogy guglizok, ennél olcsóbban én sem találtam. :)
majd kipróbáljuk!

Vivax írta:
Valahogy még mindig azt érzem, hogy a BB továbbra is az utolsó szempont...sajnos.
Előbb van megvéve a csilliós fegyver, mint a minőségi BB...

Node kérem! Csak guardert használok :)
a legeslegelső bb vasarlasom volt blaster 25-ös. azota guarder 20as, ugyanazt a lőképet hozza.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 17, 2010 1:29 pm

:arrow: http://shop.modell.hu/

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 17, 2010 12:28 pm

Köszönöm a tanácsokat.

Hol lehet ezt beszerezni emberi áron?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jún. 16, 2010 11:05 am

Megerősítem. G&G bio nagyon jó. Mostanában mindenhova azt használom, még ha nem is feltétel.
A zacskójára rá van írva, hogy normál körülmények közt asszem másfél év alatt bomlik. 60 fokon, nagyon nedves trágyában meg pár hónap.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. jún. 16, 2010 10:53 am

Megjegyzem, hogy van ilyen. G&G Bio pl ilyen.
Továbbá nem egy egy zacskóval kell rendelni, hanem egyszerre az egész csapatnak és akkor még olcsóbb is lehet.
Valahogy még mindig azt érzem, hogy a BB továbbra is az utolsó szempont...sajnos.
Előbb van megvéve a csilliós fegyver, mint a minőségi BB...

Tapasztalat:
Madbull 0.25-ös BBB kb 3 hónapot volt egy pohár vízben, a radiátoron. Szabad szemmel nem sok különbséget véltem felfedezni. Semmi dagadás, semmi alakváltozás. Talán kicsit érdesedett a felülete, de az lehet a vízkő is...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 15, 2010 8:32 pm

Royonik írta:
Zet írta:
Tudom, környezetvédelem, meg minden, de akkor is.. maradunk a műanyagnál.

Inkább meg kéne találni azt a BBB-t, ami minden szempontból jó...

Természetesen. Amint piacra dobnak olyat, ami nem dagad 50% páratartalom fölött, nem törik már a zacskójában, és nem két forint darabja, akkor minden további nélkül átállok rá.
De addig csak kell valamivel lövöldözni

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 15, 2010 5:46 pm

Zet írta:

Inkább meg kéne találni azt a BBB-t, ami minden szempontból jó...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 15, 2010 5:45 pm

Hány hónapig feküd a sárban az a fegyver?
Több mint másfél éve használok rendszeresen /majdnem mindig/ BioBBt de hasonló még a prometheus preccsővel se fordult elő.

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bishop1 kedd jún. 15, 2010 5:48 pm-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 15, 2010 5:43 pm

MongooseNX71 írta:
Ha már bio-BB tapasztalatok:
A klíma meleg,nehéz,párás erdei volt. Talán ez játszhatott szerepet a jelenségnél? Tisztítás után hagyományos Blaster 0.20 bb-vel 5-6 órán át gond nélkül ment...

a párától a préselt kukoricadaara (közismert nevén BioBB) megdagad, mint pistike a darázsfészken ülve.

Borzasztó.

Valahogy került egy biobb egy tárba, csak annyit vett észre a játékos, hogy a fegyver -katt-, és meghalt.

Később derült ki, hogy mi okozta. egy tisztitopalcat elhajlitottunk, mire sikerult a 7+ milisre dagadt biobb-t kiszedni a csőből.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd jún. 15, 2010 1:19 pm

Üdv! Van egy a&k svd-m elöször gurader 28as bb-t használtam hozzá de vettem utána BBone márkáju magyar BB-t és sokkal jobb lett a sebessége és a pontossága is. Ugyan annál a hopup állásnál a BBone golyó sokkal jobban feltekeredik.

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 10, 2010 12:56 pm

Ebből a sztoriból nem lehet értelmes következtetéseket levonni.

Sokszor találkoztam hasonló jelenséggel. Nagyrészt a koszos cső, vagy retkes BB, volt a ludas, de érdekes lehet a BioBB márkája is - pl Cybergun BioBB -t láttam már a bontatlan flakonon belül is bebarnulva, felpúposodva...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 10, 2010 11:23 am

Ha már bio-BB tapasztalatok:
2009 Májusában egy tengelici erdős-bozótos játékon volt szerencsém résztvenni. Az egyik srác a gyári állapotú Cyma Ak47-esét használta bio-lőszerrel és a harmadik hosszabb sorozat után sikerült teletömni a csövet a golyókkal. A klíma meleg,nehéz,párás erdei volt. Talán ez játszhatott szerepet a jelenségnél? Tisztítás után hagyományos Blaster 0.20 bb-vel 5-6 órán át gond nélkül ment...

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 04, 2010 9:00 pm

Hallottam olyan tapasztalatról, hogy esős időben X személy fegyvere elázott. Mivel bio BB-t használt, a csőből kifolyó víznek sárgásbarna színe volt.

A történet nyomán egy kevés vízbe raktam egy darab 0.25-ös GG Bio-t. Az áztatás után 1 órával a pohár alján barnás anyag ülepedett le, ami lejött a BB felületéről. Összehasonlítva egy másikkal látható is volt, hogy veszített fényességéből.
A BB-t továbbra is áztattam, és a 3. napon egy miteszer méretű dudor jelent meg rajta.
A korábban leváló anyag a második napra felszívódott.
(Tanulság: ne tároljuk vízben a Bio BB-t. ;))

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 27, 2010 9:38 pm

Nos ha valakit érdekel, elkészült pár 0,25 BB mikroszkópos tesztje.

Speedfire:
Kép
Jól látható a hólyagosodás.

Guarder:
Kép
Valójában a legkeményebb anyagú BB volt, alig bírtam kettévágni, ez a felületén is látszik, hogy nem igazán akart simán eltörni...

Blaster:
Kép

Bár a korábbi röntgen felvétel jól mutatta a zárványok mennyiségét, mégis szerintem inkább a felhasznált anyag minősége a mérvadó.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 23, 2010 5:53 pm

Üdv!

Volt alkalmam kipróbálni a Speedfire normál 0,25 BB-t.
Még mikrométeres, és tolómérős vizsgálatoknak nem vetettem alá, (elvileg jövő7en lesz időm erre is) de a mai nap, egy főként CQB játékon meggyőzően szerepelt.

Sajnos komolyabb (lőtéri) tesztre nem jutotta, de az időjárás kedvező volt a mai játéknap folyamán. (minimális légmozgás, a lő teszt idején már optimalizálódott a páratartalom. (értsd: nem párásodott már a szemüvegem.) )

A teszthez használt fegyver egy 340 fps torkolati sebességgel működő CA M16 volt, alap csővel, kék Madbull gumival Element H lenyomóval.
45 méterről szabad kézből leadott lövésekkel 10-ből 5; míg kitámasztott fegyverrel 10 lövésből 7 alkalommal, volt meg egy A4 lap méretű fém lemez.
Leginkább a légmozgás befolyásolta a röppályát, de M szériás aeghez képest kiváló teljesítmény volt (szerintem).
Az még talán bele tartozhat, hogy 30 m-ről ellőttem egy fegyvercsövet. :)

Annak idején Blastert használtam, majd a hirtelen minőségi romlást követően áttértem Guarder 0.25-re, nálam az teljesített eddig a legjobban, így nem mondom, hogy mostantó' a Speedfire az isten, de alternatív megoldásnak (ha pl. elfogyott a Guarder.) teljesen kiváló. A Blasterhez képest pedig... No comment.

Próbáljátok ki, nem hiszem, hogy nagy csalódást okozna.

Ápdét.
Mérési eredmények száraz anyag:

10 db BB súlymérési eredmények:

0,239
0,241
0,241
0,240
0,241
0.242
0.240
0.239
0.241
0.240

10 db BB ovalitási eredmények (két oldalon mérve) :

5,945 / 5,948
5,944 / 5,950
5,959 / 5,944
5,952 / 5,953
5,954 / 5,956
5,944 / 5,951
5,955 / 5,951
5,951 / 5,950
5,958 / 5,944
5,964 / 5,966

Nagyobb zárványokat keresve felvágás után, mikroszkóppal vizsgálva 10 db BB-ből 2-ben volt. (ezeket a zárványokat sajnos nem tudtam pontosan lemérni, de a későbbiekben majd megpróbálom.)
A BB-k felületén mikroszkóppal semmi egyenetlenséget nem láttam (mint pl. a Blaster illesztési varrata.)
Sajnos ma még nem volt semmi összehasonlítási alapom a BB-k magváról, de mindnek hab képződés van a magban, ez ügyben hamarosan bevizsgálom a Guardert, már csak kíváncsiságból is. :)
(Sajnos gőzöm sincs, hogy tudnék fényképeket készíteni a mikroszkópon keresztül. :( )

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 04, 2010 4:34 pm

Ajánlom figyelmetekbe a sima G&G 0.25 BB-t. Blasterhez képest érezhetően jobban szerepel.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. márc. 31, 2010 9:48 pm

Sziasztok!

Hétvégén próbáltam (volna) BBKing 0.25-ös bio bb-vel játszani. Teljes kudarc, kb. minden ötödik bb hagyta el a csövet. Próbáltam állítgatni a hop-upot, de nem segített. Hagyományos ICS 0.25-ös bb-re áttarazva a hibajelenség azonnal megszünt és többet nem is jelentkezett.

A hardware: Kalash RK-01, alap gearbox, Guarder hop-up kamra, MadBull Shark hop-up gumi, Prometheus cső, MAG AK74 plum tár.

Sziasztok!

novi

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 22, 2010 5:22 pm

Úgy gondolom itt a legjobb helye ha már BB. Speedfire BB-ről kinek van valami információja?

ÜDV!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 335 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra