SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: hétf. aug. 20, 2018 8:29 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 325 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Szerző PM
Moderátor

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Airsoft lövedékek (BB, BBB) tesztjei, tapasztalatok
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 04, 2011 9:59 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

én is próbáltam, hómméd-átláccó-hopupkamrás-1ledes-trészerrel. faszán működött, adagolási gond nem volt, röppálya az elvártat teljesítette.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Airsoft lövedékek (BB, BBB) tesztjei, tapasztalatok
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 04, 2011 8:37 am

DannyL:

Két hete kaptam egy zacskóval, próbajátékon hibátlanul üzemelt, szép, erős fénye volt, amit aránylag sokáig tartott. Félig világos térben is jól látható volt, nem csak vaksötétben. Adagolási probléma sem lépett fel (mag mid-cap).

Üdv,
W

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 04, 2011 7:24 am

A BB One 0.25g TRACER BB milyen minőségű? Próbáltátok már?

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: szer. márc. 16, 2011 8:16 pm

Amiket használtam az utóbbi 1 hónapban:0.20 guarder, 0.23 guarder,0.28 guarder, 0.23 bio ICS,0.20 blaster. Kezdeném az Ics-vel. a lőkép borzalmas, szanaszét dobálja a BB-ket, ráadásul nem csak oldalra, van amit ellő max 35-40 méterig, van amit 25ög "kiprésel".
a guarder 0.28-al nagyon pontos, bár nekem a golyó sebessége és a lőtáv kicsit kevés, bár ez természetesen fegyverfüggő. a 0.20 és a 0.23 teljesen meggyőző, gond nélkül zabálja őket. a blastert is tökéletesen vitte, ami hibát találtam benne hogy hi-cap tárba néha megakad feltekeréskor de ez tár hibája is lehet:) összességébe blasterrel és guarderrel eddig semmi gondom nem volt, amit tudok ajánlani az a blaster 0.20 és guarder 0.20, 0.23. ezeket a nemes BB-ket egy jg g36c-ből lőttem ki.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. feb. 20, 2011 4:00 pm

trucker írta:
0.28-as guarder most hét végén bontottam ki. :vom:
Átlagban minden harmadik elindul világot látni....Ritka sz@r eresztés.

Én azt használom már két éve a Bolt action sniperbe 490FPS el. Nekem bevált de csak a dobozos. A zacskós nekem bűzlik valamiért nem tudom miért találtam benne eltérő színűt is.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 16, 2011 9:39 pm

Ma volt szerencsém összemérni a G&G 0,25-ös bio-t a BB One-féle 0,25-ös normállal, és azt kell mondanom, hogy mindkettő teljesen szuper volt. :) Nem tudnék különbséget tenni köztük szórásban.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 16, 2011 9:39 am

Nálunk az egész csapat G&G 0.25 et használ mi imádjuk én mindenkinek ájánlom :D :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 11, 2011 9:02 pm

:axe:
November közepén rendeltem guarder bb-t....0.20guarder,ok, 0.25-öst semmi baj vele,szuper!
0.29 speedfire jó, 0.30as blaster,még nem tudtam mibe kipróbálni..
De! 0.28-as guarder most hét végén bontottam ki. :vom:
Átlagban minden harmadik elindul világot látni....Ritka sz@r eresztés.
Tesztelve: Jg Dragunov, Cyma aksu,Jg m4, ugyanolyan rossz szórás mindegyiknél.
Brrrrrr.......
Talán shotiba jó,de abba elég nehéz...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 23, 2010 8:36 pm

Üdv Mindenkinek!

Gondoltam írok egy rövid leírást legutóbbi BB tapasztalataimról.
Nowarról rendeltem nemrég egy 3000db- 0.25 ös Bio Blaster BB-t, mivel ebből volt még raktáron (gondolom mert már sokan ismerik). Szóval első tapasztalataim szörnyűek voltak. Jg G36-al teszteltem, 400fps körül van és az a csodás jelenség támadt hogy az első pár BB rendesen kirepült, majd a többi épp csk kipottyant, majd elakadtak a csőben. Ugyanis mint utána kiderítettem a BB jóval több mint 6 mm, a felülete puha ragacsos, és összekeni a csövet. szóval használhatatlan. (lehetséges hogy eddíg semmi újat nem mondtam, akik egyetértenek kezdjék innen az olvasást :D ) Viszont a következőre jöttem rá, ami mégpedíg a megoldás. Az egésznek a baja a pára. Ugyanis a BB annyira porózus, gumiszerű hogy megszívja magát mint a (valami frappáns). Egy napíg vízbe áztatva átlag 7.5mm átmérőjűre növekszik. Ezt úgy tudtam orvosolni hogy belenyomtam a G36 dobozából szerzett páramentesító tasakot a BB flakonba, mert bár gyárilag is volt benne egy apró izé, de kijelenthetem hogy semmit sem ér.
Szóval miután betömködtem ezt a tasakot és hagytam "hatni" lám a BB-k felszíne kicsit megkeményedett, és már nem szorul a csőben. ezután sem lesz a BB-k királya, de szerintem kerti lövöldözésre legalább megfelel.
Remélem ért valamit amit írtam, (legyetek kedvesek, mert ez az első tesztem)
UI Ha valaki elmondja hogy tudok ide képet feltölteni, akkor feltöltök párat

http://imgur.com/wnnqb&jInhf&3ybWo?full
http://imgur.com/wnnqb&jInhfl&3ybWo?full
http://imgur.com/wnnqb&jInhf&3ybWol?full

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd nov. 23, 2010 4:15 pm

szia.

Én is vettem próbaképpen g&g lövedéket, 0,20ast és 0,25 et.

0,20 as: könnyü, közelre pontos, de messzebre szor. Pár játékon tulvagyok vele, és hibát nem tapasztaltam.

0,25 ös, ez már jó szorásképet mutatott messzebre is, és fün bokron jobban átlehetet vele lőni. Hibát itt sem tapasztaltam.

Mind a két fajtából, fél fél zsacskót ellöttem már.

bye

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 18, 2010 10:15 am

Sziasztok!
Hát én nem érzem ezt a bio kérdést ,vettem 4000 db-os g&g pedig erre azt mondják nagyon jó minőségű,lőttem kb 20-25 bb és elakadt kiderült a csőbe kerülése előtt darabokra tört és eltömített mindent gyorsan haverommal átnéztük a bb- ket
nem hiszitek el de legalább a fele tojás alakú vagy úgy deformált volt , hogy sima szemmel látni lehetett,lehet kifogtam egy selejt szériát de 7000.-ft- t hagyj ne má szarakodjak vele...

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 04, 2010 4:32 pm

Ma a nyáron vásárolt Guarder 0.23 g-os BB-ben találtam egy félbetört darabot. Szerintem érdemes a zacsit vásárlás után átnézni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 02, 2010 9:46 am

BB One V_rtex géppel készűlt képek,( X= nagyítás mértéke)
Sorrendben:
0,23 18X
0,28 Bio 18X
0,23 116X
0,28 Bio 116X

Kép
Kép
Kép
Kép

Ahogy jutok mintákhoz sorban készítem őket.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 26, 2010 9:08 pm

Hali!

Készítenék egy BB tesztet.... (röntgen, felületvizsgálat, tömegmérés)
Ehhez szeretnék mindenféle-fajta BB-t összeszedni, ami kapható itthon és külföldön!

Amim van:
Blaster 0,20;
Blaster 0,25;
Blaster 0,30;
Guarder 0,25;
Guarder 0,28
Devil Blaster 0,28
G&G Bio 0,25
G&G 0,28
Speedfire 0,36
Speedfire 0,39
WE 0,36

Ha van valakinek feláldozható 100 darab BB-je ezeken kívül,
akkor azt megköszönném (ha kell kifizetem)

Küldjétek el PM-ben a BB gyártóját és tömegét és megmondom, hogy kaptam e már olyat, vagy sem

HA valakit érdekel részletesebben a teszt PM-ben keressen

A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára chrome csüt. nov. 25, 2010 7:09 pm-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. okt. 10, 2010 6:14 pm

Teszteltem a 0,23-as BB One BB-t. Az alábbi a véleményem a tapasztalatok alapján:

Blaster 0,20g << BB One 0,23g ~ Blaster 0,25g

vagyis a BB One 0,23-as majdnem (vagy kb.) olyan jó, mint a Blaster 0,25-ös, és egyértelműen jobb a 0,20-as Blasternél.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 07, 2010 8:32 pm

0.2-es BB One is tutko.
Mondjuk én M249-hez használom aminél nem a pontosság a lényeg, de azért látszik, hogy nem szórja szana szét.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 07, 2010 8:30 pm

Nekem a BBOne 25-öse a tuti (sajna a 20-as, 23-as felejtős, mert össze-vissza kanyarodik), viszont holnap kénytelen leszek venni speedfire-t. Meglátjuk hogyan muzsikál vele a puska :rolleyes:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. szept. 26, 2010 11:51 am

Üdv!

Én nyilatkoznék a BBOne-ról, mégpedig a 0.40-eshez volt szerencsém.
Eddig 2 játékon használtam,valamint otthon is tesztelgettem.
A teszteken, és a játékokon egy JGbar 10 g-specel próbáltam,ami 530FPS.

Bártan tudom ajánlani mindenkinek,aki sniper,és nagy FPS-el rendelkezik.
Azért próbáltam ki,mert nem nagyon találtam könnyebben beszerezhetőt,és kiváncsisából teszteltem,és eddigiekben nagyon is pozitív véleménnyel vok róla.

Remélem más is hasonló véleménnyel van,de ha nem kiváncsian várom az ellenvéleményeket is.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. aug. 27, 2010 6:14 pm

Üdv!

Olvasottak szerint eléggé megoszlanak a vélemények marketing szaga van az egésznek.
Részemről:
BBone 0,25 +
BBone 0,28 ++
BBone Bio 0,28 +++
Ajánlom mindenkinek próbálja ki és akinek nem jön be postázza nekem :wink:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 26, 2010 6:45 pm

Nos a sok elégedett felhasználó után én is megosztom tapasztalatomat kis hazánk BB-jéről (BBone).
0,23-as:
Kalash AKS74, 380 fps, kék madbull gumi+H lenyomó.
Lőkép: pocsék. Olyan szinten, hogy 40m-en egy embert kb a 10. bb után találtam el. Másoknál is ez volt a tapasztalat, egyszerűen borzasztó.
0,25-ös:
CA MP5 a gazdája azzal hozta hozzám szerelni, hogy tönkrement a hop up, 30m-en nem tudott senkit eltalálni. Hop upnak semmi baja, alapos takarítás után:
Lőkép: 30m-en kb 1m-es szóráskép, egy bokor összes szélső levelét eltaláltam, pedig feltámasztva lőttem és a közepét céloztam.
0,28-as:
A&K SVD Dragunov, 495 fps, Systema V gumi
Lőkép: általában 60m-en sikerül eltalálnom egy embert 10 lövésből 5x, de ezzel még 45-50m-en is nehezemre esett ezt a szintet hoznom.

Ezek a BB-k 2 különböző forrásból származnak és időben is 1 hónap eltéréssel. Elégedettség: -5
Csak összehasonlításképp:
Guarder 0,25+CA MP5: bokor közepe, kb 30cm-es szórás
Guarder 0,28+SVD: fent leírt 60m-en 10-ből 5x emberalak

Lehet, hogy csak én vagyok peches, csapaton belül is van aki meg van elégedve a 0,25-ös BBone-nal, nálam sajnos egy életre megutáltatta magát.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 26, 2010 5:13 pm

hogy on legyek, találtam egy cíííp blastert:
Kép
Kép
Kép
Üdv: S.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 21, 2010 5:11 pm

köszönöm, immáron megvilágosodtam

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 21, 2010 4:13 pm

Mi is ezt használjuk,és nem kicsit pontosabb a fegyver nagyobb távolságokon!

BBone :lol:

Bl.sterrel küzdöttünk sokáig de már bánom.....előbb os átérhettünk volna!

És ráadásépp jobb árban is!

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 20, 2010 2:38 pm

Én is nem rég váltottam át Blaster bb-ről BBone bb-re. Meg vagyok vele elégedve, jobb lett a szórásképe is a fegyvernek, és én sem tapasztalok annyi kanyar lövést mint előtte. Ráadásul az ára is baráti.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. júl. 11, 2010 8:55 pm

Bocsánat uraim a kioktatásért!

A bb golyó soha nem volt LŐSZER!!!!!! http://hu.wikipedia.org/wiki/L%C5%91szer

Max: LÖVEDÉK!

Sorry ha csak az én szememet szúrja a rossz megfogalmazás!
A BB one-hoz csak annyit tennék hozzá,másfél két hónapja használjuk többen is,(8-10 fő)
sokkal jobban vannak vele megelégedve a fegyverforgató "katonák",mint az előtte használt
Bl...er, vagy G.....r bb-kel. Az Uma.... már meg se említem.
Nincs annyi elakadás,kanyar lövés,faágvadászat(megvoltál! láttam!) stb.
"Tesztfegyvereink" igen heterogén összetételűek Aeg szinten.
Szerény becslésem alapján még a pontosság is növekedett valamelyest.Több a kar,láb,fegyver találat :)) (no bio,pedig kellene!)
Az ár dominál,de szerintem ez már másik kérdés.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: pén. júl. 09, 2010 7:23 am

Kerestem a 0,25-ös Biót az oldalukon de én nem találtam. (Sőt régebbről sem emlékszem, hogy valaha is látta volna náluk olyat.) Bióból csak Bió-BBOne 0,28-asat lehet kapni, de azt teszteltem a héten, és szerintem jó lőszer, nagyon pontos. (Legalábbis szerintem) Engem is elkapott a tesztelési láz, és csináltam egy lőtesztet. 30 méterről a Bio 28,as minden lövése egy 12 cm sugarú körön belül talált. A fegyver egy AEG, 400 - 410 fps közötti torkolati energiával, 6.03 prec.csővel, és a hop-up H lenyomóval szerelt. A tesztet nyílt, igaz ligetes téren végeztem, így a levegő csak enyhén mozgott. A fegyvert pedig kitámasztottam, de nem volt állványba fogatva. A szélerősséget nem tudom megmérni.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 08, 2010 10:50 pm

beszerzo írta:
A bio BB-t is teszteltem tőlük és nagyon jónak találtam. Még jobb volt, mint a sima. Az autóban tároltam bontatlanul néhány napig pár darabot és nem láttam, hogy bomlott volna ennyitől. Én elégedett vagyok vele.

Nos, mi is kaptunk egy tesztmennyiséget a 0.25-ös biobb-ből, de nem tudnám megerősíteni az elégedettséget.
4 viszonylag pontos AEG-ben is teszteltük és 3-4 lövésből egy mindig másfelé kanyarodott, néha nem is kicsit.

A normál 0.20 és 0.25-ös viszont tényleg jó, simán Guarder minőség.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 05, 2010 6:08 pm

Azt gondolom, hogy a 0,28-as bbone 0,001 -0,002 súlyszórása eléggé magáért beszél. Most már tudom miért használok én inkább ilyet, mint mást. :idea:
Én még nem mérte meg őket, mert nincs mivel, de annyi biztos, hogy érezhetően jobb mint a legtöbb kapható golyó.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 03, 2010 8:13 pm

Idézet:
A felszínéről a sima 1,5-2x-4x-es nagyítások is nagyon jó képet adnak...próbáld azzal ha van.

arra gondoltam én is, de csak 10-60x -os nagyítás volt, ha lesz lehetőségem átmegyek kisebb nagyitásu mikroszkópra, ahol nagyobb terület látszódik a bbből.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 03, 2010 10:50 am

beszerzo írta:
50m-en tenyérnyi szóráskép, ami szerintem már elég jó

A fotó tanúsága szerint 12 lövést számolok, 6 van tenyérnyi helyen...a többi becsapódás egy 2x A4-es lap mérete... :twisted:

@Süti:
A felszínéről a sima 1,5-2x-4x-es nagyítások is nagyon jó képet adnak...próbáld azzal ha van.
Mi boncoló mikroszkóppal néztük meg a BB-ket, egy két BB márka olyan volt, mint a narancs. De szerintem ezek olyan minimális dolgok, hogy nem érdemes foglalkozni vele. TomeKK erre fel is homályosított. Aki tök sima felszínt szeretne, vegyen SGM 0,29-est.

A méret leméréshez tolómérő, és 3 oldali mérés/BB is jó. Csak egy idő után sok lesz az adat.
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 03, 2010 7:57 am

nah, készitettem egy mini tesztet-tájékoztató jellegű, nem laboratóriumi körülmények között készült, de ne mis laboratóriumi körülmények között van használva a bb gyakorlatilag.

prezentálnám amit elkövettem:

két darab random kiválasztott .4g bb metál-mikroszkóppal +telefonnal fényképezve:(ezt sem szabadna bevinni munkahelyre, mert a sok titok..ipari kémkedés ...)
Kép

Kép

a homályosabb-fókuszon kivül eső homályosabb foltok azok valami szennyeződések a bb anyagában, fekete és vörös (barnás?) anyagok!

a nagyon hibásakról nem tudtam képet készíteni, mert nem volt olyan kis nagyítású/nagy látószögű lencse a leica mikroszkópban!

a másik dolog pedig megmértem tízezredesig mérő-kijelző mérlegen 10-10 bb-t a .28-as és a .4-es bb-kből, ezredesig lett regisztrálva íme:
Kép

átmérőt nem mértem, mikrométer nem volt, rögzíteni a bb-t (kétoldalas ragasztoval meg macerás+időhiány).

azért csináltam ezt az egész "mérősdit" mert kíváncsi voltam és mert rendelkezésemre állnak az eszközök, nem akartam semmit bizonyítani vagy cáfolni..esetleg rávilágítani valamire, ennek fényében tessék nézegetni!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 03, 2010 7:05 am

Már kb 3 hónapja BB ONE-t használok és nem volt semmi problémám vele. Remélem az igényeinkhez fejlesztik a BB-et is, nemcsak a fegyvereket. A BB ONE 0.40-el csináltam is lőtesztet és nagyon jól sikerült. 50m-en tenyérnyi szóráskép, ami szerintem már elég jó - de lehet jobb is. A bio BB-t is teszteltem tőlük és nagyon jónak találtam. Még jobb volt, mint a sima. Az autóban tároltam bontatlanul néhány napig pár darabot és nem láttam, hogy bomlott volna ennyitől. Én elégedett vagyok vele.
http://kepfeltoltes.hu/view/100628/P624 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100628/P624 ... es.hu_.jpg

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: pén. júl. 02, 2010 11:33 am

Ha jól értem a témát, akkor itt a golyókkal kapcsolatos tapasztalatokat lehet közreadni.
Én legelőször Blastert használtam, mint gondolom nagyon sokan. Később áttértem a Guarderre, mert azt tapasztaltam, hogy jobb a Blasternél. Aztán az év elején egy ismerősöm javaslatára. kipróbáltam a bbonet és jónak találtam. Pontos, nem szór és olcsóbb is.
Most kipróbáltam a mesterlövész bbjüket, és azt tapasztaétam, hogy 50-60 méteren kb. két tenyérnyi helyre mennek a BBk. Rosszat nem találtam benne. (Meglepve olvastam, hogy ennyi rossz és sérült darabot talált valaki benne. Szerintem ne Lottózzon!)
Kipróbáltam más BBket is, a Speedfiret, a MadBullt, a Maruzent és másikakat is. Ezek sem rosszak, viszont a bboneéhoz könnyebb hozzájutni és olcsóbb is.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 02, 2010 10:59 am

czigler18 írta:
elöször gurader 28as bb-t használtam hozzá de vettem utána BBone márkáju magyar BB-t és sokkal jobb lett a sebessége és a pontossága is. Ugyan annál a hopup állásnál a BBone golyó sokkal jobban feltekeredik.

Süti írta:
BBOne .4g minta zacsiból pár darab a teljesség igénye nélkül:
...
ápdét: most néztem a .28g bbket amikből még kaptam tesztadagot,

És még 3 hszt találtam csak az első oldal első felében a BBOneról :roll:
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 02, 2010 9:39 am

Nem láttam a magyar bbone rol beirász ezért írok rola bbdepo.com

Ezzel a bbvel 100°°ig megvagyok elégedve Jó minöségü bbket adnak minöségükhöz képest olcson.

Én blasterröl álltam át ra és sokkabb jobb nála.talán még a guardernél is

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 325 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra