SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szer. jún. 20, 2018 10:23 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3720 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 107  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Optikák, fegyverkiegészítők
HozzászólásElküldve: pén. jan. 15, 2016 10:56 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Sejtettem hogy nem a legjobb választás de mivel 170ezer helyett 70ezer gondoltam megkérdezem.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 15, 2016 10:40 pm

Csapatba vettünk a nowarban ilyen kategóriájú nvg-t. Még papír nehezéknek se jo...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 15, 2016 9:36 pm

Trasher írta:
SZEPI írta:
Az ára a teljesen új 3 év garis készüléknek 69.000 ft. Megéri vagy inkább hagyjam?

Mivel a használhatóbb éjjellátók többszázezer forint körül kezdődnek - mármint a gagyibbak -, ezért a hülyének is megéri 69e-ért. Hát még neked!

Évi kb. 3 játékra használj zseblámpát, sokkal jobban fog működni, mint a Yukon.

Már vártalak! Köszönöm.

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: pén. jan. 15, 2016 8:56 pm

SZEPI írta:
Az ára a teljesen új 3 év garis készüléknek 69.000 ft. Megéri vagy inkább hagyjam?

Mivel a használhatóbb éjjellátók többszázezer forint körül kezdődnek - mármint a gagyibbak -, ezért a hülyének is megéri 69e-ért. Hát még neked!

Évi kb. 3 játékra használj zseblámpát, sokkal jobban fog működni, mint a Yukon.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 15, 2016 8:26 pm

Évi kb. három játékon használnám mint játékos és még 1-2 játékon mint moderátor az éjszakai saját szervezésű játékokon.

Máshol is olvastam már ezt a monokular dolgot de az én fejemben nem áll össze hogy nem fájdul bele az ember feje abba hogy más képet lát az ember két szeme?

ui: köszönöm mindenkinek a választ!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 15, 2016 1:52 pm

Először is tisztázzuk hogy 57a vagy 57e

Az 57a-ról tudunk véleményt formálni, az egy infrakamera, nem éjjellátó. Az infrafényt kb annyira lehet kiszúrni mintha feléd világítanának lámpával. Feltűnő - hátrány - nem akarod. Mármint másik éjjellátó számára. Szabad szemmel csak akkor szúrod ki ha feléd fordul a foncsor, akkor egy piros pöttyöt látsz.

Emellett nehéz is, hangos is, igaz hogy olcsó, de csak akkor tudod használni, ha az ellenfélnek nincs éjjellátója, és nem tudja első körben mi az a piros pötty a távolban. Ha sünnek képzeli akkor nyertél :D

Látótávolsága kb 30-40 méter (szerk.: egyesek szerint csak 20-30), mivel a közelebbi tárgyakon szinte ég az infra fény, a távolabbi tárgyakon viszont már nem jut el ezért halványabb minden. Beleemeled a fegyvered akkor kiég a szemed (egy kis túlzással)

Ha veszel akkor olyan terméket vegyél ami eléldegél némi csillagfényből, szóródó fényből. Ne kelljen feltétlenül IR-t használnod.

Pulsar challengert vettünk miután a PNV-t eladtuk. A tűzkeresztségen még nem estünk át, de hála isten nem csak 40 méteren látni vele , hanem csillagfényben részletgazdagon bámészkodhatok. Jó nem kell IMAX-re gondolni de sokkal jobb mint a PNV. Igaz hogy monocular, de engem személy szerint koránt sem zavar. Mintha összedolgozná az emberi agy a bal és jobb szem által látottakat, remélem ez majd "élesben" is ugyanígy fog menni reddottal a puskán.

Amúgy hadd kérdezzem meg, miért érzed egyre inkább szükségét az éjjellátónak? Mi azt tapasztaljuk hogy évente 2 játék van ahol érdemes elővenni, azon kívül nincs éjszaka játék, csak alvás.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 15, 2016 1:40 pm

SZEPI írta:
Sziasztok!

yukon tracker 1x24 gen1+ binocular nvg fejkosárral .

Binokulárisnál elveszted azt az előnyt hogy az egyik szemed alkalmazkodva a sötéthez, használható marad amikor fel kell majd hajtanod/eltenned az éjjellátót mert rád lámpáznak vagy csapattársak kezdenek lámpázni.
A szemlencse pupilla távolság legtöbbször kicsi volt a Yukon, Bresser, Pulsar, PNV-57A(gen.0) éjjellátóknál, jelentősen szűkítve a látószöget és növelve a párásodást.
Ami viszont a többi gen.1 éjjellátóhoz képest sokkal jobbnak tűnt az a Dipol D125-ös.
Védőszemüvegben használva is megmaradt a teljes látószöge és a többi technikai paraméter is jobb volt (felbontás, fénybetörés elleni védelem, kiegészítési lehetőségek).

Bárhogy akciózzák a Yukon vagy pulsar gen.1-eseket, airsoftra inkább Dipol D125-öt.
Mindenképpen próbálj ki ilyen ketyeréket vásárlás előtt, mert hogy mikor mennyit látni egy éjjellátóval az igen összetett dolog...

Vagy hagyd az egészet és vegyél minőségi lámpát éjjellátó helyett:-)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 15, 2016 1:36 pm

PNV57 és Yukon Tracker között azért van különbség.
Körülbelül mint egy Trabant 601 és egy Honda NSX. Nekem volt pnv 57-em és erős túlzás azt állítani róla h éjjellátó! Maximum éjjelnéző de látni nem lehet vele... :wink:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 15, 2016 12:26 pm

-Használható
-Messzebbről mint ameddig te magad ellátsz vele
-Annál azért jobb, de ne várj csodákat

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 15, 2016 10:31 am

Sziasztok!

Külföldi illetve néhány nagyobb hazai éjszakai játékon egyre inkább szükségét érzem egy éjjellátónak. Egy akció keretében az alábbi éjjellátó jó áron beszerezhető: yukon tracker 1x24 gen1+ binocular nvg fejkosárral . Visszaolvastam itt is, komolyan utánnanéztem az egész nvg kérdéskörnek, tudom hogy ez csak gen 1, mégis kérdéseim vannak azok felé akik használtak hasonló éjjellátót.
- védőszemüveggel mennyire használható?
- aktív üzemmódban milyen messziről lehet kiszúrni az infravető fényét?
- összességében mennyire használható? Pnv-57-et láttam már használat közben, ahhoz képest mire számítsak?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2016 6:08 pm

Rendben köszönöm, akkor megnézem a Samoon-t.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 11, 2016 10:09 pm

Samoon-ról rendelj, ők többféle holo-t árulnak, ott is van XPS-hez nagyon hasonló. (CR123A elemmel kell etetni, ez a jó benne)
Az ő holoik talán kicsit drágábbak, de úgy készülnek, hogy bírják a GBBR-eknél jelentkező visszarúgást, fél év garanciát is vállalnak rá, tehát strapabíróbb darabok lehetnek.
Térkép: http://archivportal.arcanum.hu/maps/htm ... oogle.html

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 11, 2016 7:08 pm

Xps altalaban hasznalhato, tobbi nagy valoszinuseggel hot gagyi.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 11, 2016 4:35 pm

Sziasztok!
Van tapasztalatotok Eotech Holo replikákkal?
Milyet érdemes venni, esetleg valami árnyoldal?
Köszönöm.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: vas. dec. 13, 2015 10:23 pm

migkillerlaci írta:
ha nem megfelelő a tömítés, akkor az optikai szerkezetek penészesedhetnek, amely ha időben nincs kitisztítva, tömítve, akkor visszafordíthatatlan kárt képez okozni az optikai felületeken. Penész, baci megeszi az optikai felületeket.

Népszerű bullshit, gyakorlatban sosem találkozol vele, hacsak nem kajamaradékot tömsz az optikai szerkezetbe, beleköpködsz, vagy mocskos kézzel fogdosod hosszasan a lencséket.

10+ éve használok tömítetlen optikai rendszereket extrém körülmények között, gomba nulla, fátyolréteg nulla.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. dec. 13, 2015 8:11 pm

Hali.

Egyrészt igazad van, a tapasztalat az,hogy ha benne figyel a gáz,akkor nem párásodik be belülről a távcső,csak kívülről,ahonnan aztán le tudod törölgetni.

Többféle gázzal töltik a gyártók a távcsöveiket.

"Az argonnak nagyobb a molekulaszerkezete,ezért "nehezebben szökik" meg.
Ha nincs megfelelő tömítettség,akkor mindegy milyen a gáz,akkor is kiszökik,ha argon,ha kripton,ha nitrogén,legfeljebb kisméretű lyuk esetén az egyik pár héttel később,a másik előbb.
Nem annyira a gázon van a hangsúly,hanem azon,miként sikerült a tömítettséget elérni,valamint milyen időtartamra sikerült túlnyomást létrehozni a távcső belsejébe.
A kétcsíkos száraz nitrogén is teljesen jó erre a célra,nem kellenek mindenféle nemesgázok,ha szivárog a tömítésnél,akkor mindegyik gáz elhagyja a fedélzetet.

Maga a töltésnek több feladata is van.

Egyrészt a túlnyomásnak az a feladata, hogy a tömítéseket nekifeszíti a háznak, ezáltal létrejön a tömítettség.
Más részt, és ezt senki nem említette, hogy szobahőmérsékleten összeszerelt távcsövek esetében ha nem megfelelő a tömítés, akkor az optikai szerkezetek penészesedhetnek, amely ha időben nincs kitisztítva, tömítve, akkor visszafordíthatatlan kárt képez okozni az optikai felületeken.
Penész, baci megeszi az optikai felületeket.

Fátyolréteget ( fehér ködszerű) biztos már sokan láttak távcső belsejében, az optikai elemeken, amely azt jelzi, hogy az idő vas foga rátelepedett.
( ez tisztítható)

Harmadik, hogy gázzal való töltés esetében tisztább képet képesek létrehozni, amely nem látható szabad szemmel, de a gyártók kimutatták műszeres ellenőrzéssel, tehát van benne valami."

Az idézőjelbe tett rész a kollégáktól származik :) de jól összefoglalták.

Tehát ha kiszökik a gáz akkor a lencsék koszolódhatnak, penészedhetnek, rozsdulhatnak a prizmák pedig el is mozdulhatnak illetve ugye uszkve rosszabbul látni a levegőben (mert az valamennyire szennyezett és nincs túlnyomás alatt) mint a gázok. De volt szerencsém olyat is látni, hogy minimális nyomásesés illetve levegőbejutás tejfölszerűvé tette a gázt és így egy kukkot se láttam, gázt kellett cserélni.
Javaslat ha nem színházba viszed akkor gáz nélküli távcsövet vegyél. De a te döntésed :) illetve pénztárcád.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 10, 2015 7:57 pm

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.
Én is 10x50 mellett tettem le a voksom, bár nem tűnik annyira gyakori nagyításnak, ahogy elnézem, most 7x50-es dömping van.
A távmérést elfelejtettem, illetve csupán segédvonalakra bíznám, viszont az iránytűhöz egyre inkább ragaszkodom, egy olyan darabot szeretnék találni, ahol az irány megjelenítése nem jár azzal, hogy nagy része ki van takarva a képnek.
A régi katonai darabokra a nagy súlyuk miatt nem gondoltam, de persze nem zárom ki őket a versenyből.

Egy valamit nem értek, ez a tájékozatlanságomnak tudható be:
A gáztöltés mit befolyásol? Én úgy tudtam, hogy ez csak a párásodást előzi meg, illetve hogy a nitrogén töltetű távcsövekben is prizmák vannak, vagy hogy értetted ezt az ellentétet, M.K.Laci?

A MINOX BN 7X50 DCM nagyon tetszik, tökéletesen meg lennék elégedve a plusz tudásával, viszont idáig is 6X távcsövet használtam, ennél jelentősen nagyobb nagyításút keresek. Létezik vajon 10X50 távcső ilyen tudással?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 09, 2015 8:56 am

Távcsövekről, volt nekem is több féle, de rá kellet jönnöm hogy ezek a Kínai műanyag dömpingárús távcsövek sz@rt se érnek! inkább régebbi és megfizethető Zeiss....Tento....Mom katonai távcsö százszorta többet ér.
Jelenleg Mom 8x30 - Tento 10x50 használok, nagyon jók!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd dec. 08, 2015 8:45 pm

Sziasztok!

Távcsőnél minél nagyobb a gyűjtőlencse (pl 50-es) annál jobb szürkületi értéket kapsz, magyarul annál jobban (tovább) látsz vele szürkületben.
Másik fontos tényező, hogy ha lehet ne gáztöltésű legyen (hanem prizmás!), mert egy koccanás és már nem is látsz semmit mert elszökik a gáz.
Éjszaka a normál távcsövekkel kizárólag megvilágított helyen fogsz vele látni. Éjszakai vadászathoz-megfigyeléshez csak az éjjellátók jók amik vagy segédfényt használnak vagy csillagfényt.

Egy belépőszintű aránylag jól használható távcső az 10x50-es, és nem kínai! de nem kell a nagy neves gyártók címkéjét se megfizetni ha nem muszáj. A legcélravezetőbb egy orosz távcső, kiváló termékeik (kereső és céltávcsövek) vannak megfizethető áron. (Yukon, Tento, BPC stb...)

Szerintem hobbira egy 10x50 , 12x56 keresőtávcső bőven jó (bár én vadászathoz is ilyet használok és tökéletes szürkületben is)

Itt nézelődj:
Iránytűs: http://www.vadasztavcso.hu/category.php?id_category=71
Távmérős: http://www.vadasztavcso.hu/category.php?id_category=49

A beépített jó távmérősök nagyon drágák, inkább vegyél két félét:
Keresőtávcső:
http://www.makszutov.hu/termekek/binokular
Távmérő:
http://www.makszutov.hu/termekek/tavolsagmero

Üdv

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd dec. 01, 2015 11:34 am

Pár darab megfordult a kezemben (Nikon, Minox, Swarowsky, MOM, kínai ratyi, stb...)

A Minox-nak szép képe volt, kicsi volt a monokulár mivolta miatt, de az iránytűje fénygyűjtős volt, tehát szürkülettől kezdve kuka volt a funkciója...az átlagos frontlencse átmérő miatt szürkületben még éppen lehetett használni...szerintem drága.

A Nikon fasza volt, volt benne kézremegés csillapítás, de hobby-távcső...szűk volt az frontlencse, cserében nappali fényben kristálytiszta volt. Az ára nevének, és funkciójának megfelelő volt 3xeHUF.

Német katonai raktárból származó Swarowsky...robosztus, erős, nagyon jó képe volt, skálázott volt az optika, szürkületben és alkonyatban még használható volt 300 méterre épületet megfigyelni. Éjszaka nyilván ez is megvakult. Kontrasztos éles kép, széles tartományban állítható dioptria. Az ára horror volt.

MOM, Határőrség, Munkásőrség feliratú magyar binokuláris: a 6x-os fix nagyítású még mindig viszi a pálmát, és bagatel összegbe kerül, ha sikerül kifogni egy hibátlan példányt. Kontrasztos, tiszta kép, a szálkereszt használható, kis helyen elfér, és ha kibírták a kommunizmust, meg az utána következő 30 évet...akkor még ennyit kibírnak. Valamikor tervezem beszerezni egy ilyet...

Kínai ratyi: TESCO-s szar 10x-es nagyítással...miniatűr méret, olcsó ár, a minősége olyan, amilyen. Megvétele előtt köcsög módon kinyitottam szinte mindegyiket, és azt hoztam el, amelyiknek a legszebb, torzulásmentes képe volt. 2008 óta van meg, most adta meg magát. Szikrázó napsütésben 500 méterről ruha alapján azonosíthatsz vele embert, 100 méteren már homályossá teszi kicsit az arcot...annyit, amennyibe kerül.

Fomei: cseheknél készült vadásztávcső...állítólag garanciával. Nem lehetett érvényesíteni, a ragasztott optikás távcsövekre 6-12 hónap volt a gari idő. A prizmákat csak a ragasztás felszedése után (ami vagy jár roncsolással, vagy nem) lehetne igazítani. 18eHUF-ért a miénk pontosan 12,5 hónapot bírt ki úgy, hogy alig használtuk.
Amíg működött szép képe volt, kontrasztos, szürkületben használható volt még, 300 méteren még kivehető volt az emberi arc vonásai. Dobozában szállítottuk, hátizsákban. Valahol nekiütődhetett valaminek (bár ilyenre nem emlékszünk), és a prizmák elmozdultak benne. Hát ennyit bír.

Ha teheted, akkor kerüld a ragasztott távcsöveket, csak olyat vegyél, aminél látszik a front lencsét helyén tartó, becsavarható gyűrű, illetve látod a csavarjait, amivel szétnyitható a test. Ezeket baromi olcsón (3-9eHUF) tudják javítani. A ragasztottakat, ha esetleg el is vállalja valaki az országban, piszkos drága, és nincs rá gari, hogy sikerül. Nekünk még a gyár sem volt hajlandó foglalkozni vele...

Ha többe is kerül a szerelhető, csakis olyat vegyél...
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 30, 2015 9:42 pm

Utána nézve azt találtam, hogy készülnek szemüvegesek számára is binokulárok, amelyeknek távolabb van a kilépő fókusza (ha így hívják) a lencsétől.
A távolságmérés valóban túl költséges móka lenne, viszont egy beépített iránytű (mint a tengerészeti binokulároknál) nem lenne hülyeség. Kérdés az, hogy ezekben vajon mennyire pontos az iránytű.
Esetleg segéd vonalakkal ellátott darab is lehetne.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 30, 2015 7:34 pm

Igen, pont ezért kérdeztem, mert nekem nincs binokulárom, de úgy láttam minden képen, hogy az emberek rá vannak tapadva közelről.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 30, 2015 7:21 pm

SZU írta:
...Játékon maszk/rácsos szemüveg/rendes szemüvegen keresztül lehet a binokulárral érdemben látni is?

Nekünk nem sikerült. Ellenben a fegyvertávcső a távolabbi betekintés miatt működött...bino-val védőszemüveg fel, kukkol, aztán védőszemüveg le...közben rutinszerű ima, hogy Ifj. Veér István ne találjon meg egy 600-as AK-tárral... :twisted: :))
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: vas. nov. 29, 2015 9:41 pm

Tatanka írta:
Akkor várom a javaslataidat egy minőségibb darabra.

Mivel köbö 8-10 féle felhasználási célra gyártanak binokuláris távcsövet, előbb el kéne döntened, hogy mi a XXXX is akarol pontosan, illetve milyen távmérővel (analóg vs lézeres)...

A lézeresekből a komolyabbak kb. 800 USD-től kezdődnek, sőt, olcsóbban nem is nagyon találsz... Noname kínyaiból van minden párszáz USD-ért.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 29, 2015 8:10 pm

Csak kíváncsiságból kérdezem.

Játékon maszk/rácsos szemüveg/rendes szemüvegen keresztül lehet a binokulárral érdemben látni is?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 29, 2015 7:51 pm

Akkor várom a javaslataidat egy minőségibb darabra. Lehet, hogy használtan "olcsón" hozzájuthatok...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: vas. nov. 29, 2015 1:02 pm

Az occsóbb kínyai szarhulladéknak is megfelelő képe van kirándulgatásokhoz, erszofthoz meg kurvára mindegy... 30e körül komolyabb darabot nem kapsz.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 28, 2015 8:13 pm

Sziasztok!
Binokulár vásárlásához szeretnék segítséget kérni!
Régóta tervezem, de most el is jött az ideje, hogy beszerezzek egy komolyabb darabot, viszont teljesen szűz vagyok a témában. Nem csak airsoftra, kiránduláson is sokat használnám!
Jelenleg egy MOM 6x30-ast nyúzok, de méretéhez képest nehéz, és már nem elégíti ki az igényeimet.
Azt se tudom, hogy milyen gyártót, mekkora lencsékkel keressek, illetve hogy hány foktól számít jónak a látószög!
Ha konkrét márkát vagy típust ajánlanátok, az nagy segítség lenne, de az is jó, ha alap jellemzőket mondtok, ami alapján keressek.
Rendelés sem gond, 30e körüli összeget szánnék rá, de ha van valamilyen speckó darab, amiben esetleg távolságmérő vagy hasonló okosság van, akkor a dupláját is!

Előre is köszönöm! :wink:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 24, 2015 2:36 pm

Hátha valakinek használható az infó:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. júl. 19, 2015 8:07 pm

Sziasztok. Egy kis segítséget, véleményt szeretnék. Van valakinek tapasztalata erről a távcsőről? : http://www.airsoftcentrum.hu/shop_produ ... so-15-4x30
De még nézegettem egy kicsit borsosabb árut is ez volna:
http://www.guangzhoustore.com/views.asp?hw_id=614
Érdemes lenne ennyit kiadni rá?

Előre is köszönöm

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 03, 2015 10:33 am

stuckie írta:
Melesleg nem kell huszonezer dollàros cumó, itthon 4-500k körül ...

Valljuk be, a játékosok 99%-ának ez a két kategória ugyanoda esik. :)

Vissza a tetejére
Csapatmoderátor

HozzászólásElküldve: szer. júl. 01, 2015 8:07 pm

Nem jobb a pvs-nél a termàl, màsra való. A kettő együtt alkot egy jól hasznàlható rendszert. Integràlt rendszerek jól ötvözik a két cucc előnyeit.
Melesleg nem kell huszonezer dollàros cumó, itthon 4-500k körül màr nagyon jól hasznàlható tenyérnyi méretű, FLIR gyàrtmànyú termàl is beszerezhető.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 01, 2015 5:33 pm

Ámérikái gírdók huszonezer dolláros hőkamerákkal azé' megcsinálják ezeket a pvs-eket.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Csapatmoderátor

HozzászólásElküldve: szer. júl. 01, 2015 6:37 am

Rowen írta:
, oszt van ahol már ez is idejétmúlt gagyi..

Az érdekes lenne...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 30, 2015 4:07 pm

Kint a srác fegyverén volt egy pvs-14, meg egy másik a fején, oszt van ahol már ez is idejétmúlt gagyi.

Meg van amiből már a kínai majdnem drágább az élesnél, nekem ez az érthetetlenebb.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3720 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 107  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra