SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szer. dec. 12, 2018 5:24 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5905 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 169  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Akku kérdések
HozzászólásElküldve: vas. dec. 09, 2018 5:40 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Tévedés ne essék, részemről ez még mindig a TR javításából indult ki, és csak tesztképp feszegettem a határokat, hogy mi a “plafon” most. (ami egyébként kb 300 as rpm nek felelne meg ha ezzel szórakoznék széndékosan, és az ujjam sem lassulna)
Csak azért csatoltan vissza itt, mert boldogsággal töltött el, hogy nagyobb beruházás nélkül sikerült javítani a TR en, (amit máshogy lemérni eszköz híján nem tudok) miközben a rof nem lett olyan szélsőségesen sok, mint a lejjebbi videóban :D

Na mindegy, majd legközelebb örülök magamban, ez már csak ilyen :)) :))

Egyébként, mint az eddig eltelt jópár évben sem, úgy ezután sem szándékozom egyel sem többet rálőni valakire a szükségesnél, NE TESSÉK FÉLREÉRTENI!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. dec. 09, 2018 8:36 am

Messze elkerülöm az ilyen triggerhappy játékokat, így nincs olyan veszély, hogy kénytelen vagyok viszonozni a jóságukat. Szerencsére az ember lábbal szavaz, a környéken meg inkább a taktikus, realisztikusabb játékmódok maradtak divat, mint a paintball szerű, agyatlan lövölde. :D
Persze, ha valakinek erre van ingerenciája, az nyugodtan tegye.

Jó tudni, hogy van, aki kidolgozta, hogy mi a jó fogaskerékáttétel, motor és akku arány. Biztos nagyon sok taktikai szituáció fog ezen múlni, és két raklap között elégedetten csettint majd a nyelvével.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. dec. 09, 2018 8:30 am

A videón az a baj, hogy a fickó 1-2 szükségtelen találatot bevitt minden egyes momentumban, amikor emberre lőtt. Konkrétan 4 mp alatt két, vagy három játékosra is rádurrantott 3-4x.

Ennyiből mondhatnád, hogy fejenként 1-2 extra találatot kaptak az amúgy "kötelező" ráduplázáson kívül, amit én is preferálok. Csak ezt egy 4-5 órás CQC harcon képzeld úgy, hogy ha ez a játékos jön szembe, mindig odaküld legalább 3-4-et és tök feleslegesen. Azért lő ennyit, mert meg sem várja, hogy megadják, ő már rusholna tovább és inkább szitává lő mindenkit, csak hogy menjen a pörgős stílusával tovább.

Ha a pályán senki sem csalt aznap, jogosan jön elő, hogy de bakker, egyébként is közelről lőnek meg és aznap kaptam volna 20 találatot, ez a majom miatt meg kaptam 40 találatot összesen és a java része fájt is. Tök megérteném az indulatokat, sőt azt, hogy valaki ha rá tud lőni, már csak azért is fejre fog célozni, és/vagy nem rádupláz, hanem addig lövi, amíg jól látható és hallható a kínja.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. dec. 09, 2018 1:02 am

Annyit szoktam mondani hangosan hogy "HULLA". Ha valaki egymás után többször genyó módon játszik akkor ha van rá lehetőségem akkor a szabályok adta kereteken belül viszonzom a kedvességet. A viszonzás sokkal könnyebb és mókásabb ha a te fegyvered is van olyan jó, vagy jobb mint az övé és máris a témánál vagyunk.

Videó: Bevitt egy-két talán szükségtelen találatot de szabályosan játszott a srác.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 08, 2018 9:31 pm

captaINstraiTJacket, aki össze-vissza üvölt mindenért, az igen, ilyen rossz fajta.

Viszont ha esetleg te kapnál CQB-n a videón látható 4-5 egyeslövést 1mp-en belül, pár méteren belül egy kis területre úgy, hogy mondjuk 395fps is mellé a csúzli, szerintem egy visszafogott "Ej!" Vagy "Hű" csak elhagyná a te szádat is.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 08, 2018 1:03 pm

Tök OFF: az üvöltés egyeseknek olyan mint a Makarenkoi pofon. Van aki CSAK ebből ért.

Nálam a magas ROF, FPS és a HPA még mindig a pöcshosszabbítás és a tudás hiányának a mércéje. ;)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 08, 2018 12:42 pm

Csak ésszel, különben hamar rá fogsz jönni, hogy a másik oldalon is vannak gyors fegyverek és még nálad is gyorsabb ujjú játékosok.

SZU: Szerintem a legrosszabb fajta aki üvölt és fenyeget. (Tökmindegy milyen indokkal.)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 08, 2018 11:23 am

Te miről beszélsz Lazlo? =D

Nem kell annyira a nagy akkut hajhásznod? De jó, hogy végül csak egy mérsékelt 11.1 V-s 20C-sel elérted az 5 lövés per másodperces egyeslövés arányt.

Üdvözöllek a Brrrrrt warriorok világában!

Arra azért készülj lelkileg, hogy ha 2-3 BB-nél többet fogsz lőni egy mp alatt egy emberbe CQB-n akkor előbb-utóbb leüvöltik a hajad, de akár kaphatsz melegebb fenyegetéseket is majd...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 08, 2018 9:59 am

Jólvan na, gondoltam csak visszajelzek, hogy én is arra jutottam, hogy nem kell hajhászni annyira a nagy akkut, és örülök, mint majom a farkának, hogy egész jó lett. (de nyilván, akkora tapasztalati hasznot nem nyújtottam :D )

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 08, 2018 9:24 am

Hátezfantasztikus...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 08, 2018 8:21 am

A vita ami az akkukérdésből indult: végül is nem lett szükséges a változtatás.
Végül a gyári motorból és a 11,1V-os 20C-s, 1100mAh-s kis akkuból, 18:1-es 2 foggal rövidített kerékszettből sikerült kihozni elégséges TR-t, a szűk keresztmetszetet bullpup rudazat révén már most a mutatóujjam jelenti. :D
Most 5 lövésre vagyok képes 1mp alatt vele egyeslövésen, automatán pedig 1100 köré ment a rof. Nem überreál, de elég.

A legnagyobb áttörést egyébként nem is a TR javítása, hanem a bullpup rudazat "előfeszítése" hozta az egészből, azzal, hogy a P90 elsütőbillentyű útjából 80% ban kigyomláltam a holtjátékot egy támasztékkal, ami nem engedi annyira előre az egész rudazatot, eb-t.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 06, 2018 12:19 pm

Tudom, hogy nem gyakori. A múltkor tanúja voltam, hogy egy srác téglával és kombinált fogóval alakította formára a felpuffadt akkuját, hogy beférjen a tokfedél alá és nemhogy nem gyulladt ki de még működött is a fegyver. Mindenesetre én inkább vigyázok az alkálifémekkel.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 06, 2018 10:35 am

Egyetlen egyszer volt egy lipós fegyveremmel probléma. Leégett a FET és felforrósodott a tokfedél. Az aksi nem gyulladt ki, füst sem jött meg semmi.

Szépen letettem a földre és hátra léptem, majd mivel nem történt semmi, levettem a forró tokfedelet, vártam egy kicsit, majd az aksit kidobtam. Az ijedség sem volt nagy, inkább csak a bosszúság.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 06, 2018 10:28 am

mindig 7,4-es lipo-t használtam, igaz 2010 óta egy fegyverem van.

játszom, amióta lipozik az erfos. egyszer sem láttam még lángoló, robbanó akkut játékon. (bár ez lehet az én tájékozatlanságom.)
hogy otthon ki mit csinál vele, az szerintem nem tartozik szorosan a témához.

+1: ne hagyd a szélvédő alatt

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2018 10:01 pm

Kb 2007 óta repkedek helikkel, quadcopterekkel, idén meg belekóstoltam az airsoftba.
Soha nem volt semmilyen bajom a LIPO aksikkal ezen tevékenységek alatt!
csak néhány alapszabályt kell betartani:
-Nem dzsunka ballról LIPO-t kell venni, a megbízhatóak kb 500 forinttal kerülnek többe mint a gagyik.(turnigy egy jó közép kategória)
-Kb párszáz forintért lehet venni tűzálló zsákot, abba töltsed, de ha nem, akkor fogsz a konyhából egy fém edényt és belerakod töltés közben :)
-Ne gagyi töltőt használj! Nem kell 10-20k-s lipo töltő, de egy jófajta 5-8k-s (huf) már nem fog gondodt okozni.
-Ne szurkáld, ne ütögesd kapaláccsal, és ne tedd bele egy lavór vízbe a lipot-t de gondolom ez természetes.
-Játék után merítsd le tárolási feszültségre, nem fog felrobbani a polcodon, ha nem teszed, de fel fog púposodni és dobhatod ki.
-hűvös helyen tárold, de ne fagyaszd, egy olyan szoba, ahol le van csavarva a fütés tökéletes.
-Ha felpúposodott a lipo dobd ki, a plasztikai sebész az arcodra többe kerül mint egy új aksi.

Ismétlem soha nem volt lipó tüzem, pedig komplett helit kellett az aksi köré építenem egy nem tervezett leszállásból :)

Veszélyesek ezek a cuccok az tény, de nem az ördögtől valóak :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2018 3:32 pm

Ritkán szoktam bikázni a Volvo-ról a lipo-t...de majd figyelek.
8 év alatt egy akut láttam a szememmel meggyulladni...

ON: én 11.1-est használok, hasonló megfontolásból mint Rocko. Nem nyekereg a cucc...át pöccintve sorozatba, a találatot vonakodva megadókat szoktam jobb belátásra bírni.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2018 11:39 am

Ha elromlik a FET az nem akkora probléma mintha porrá égne az otthonod.
Sajnos oltottam már cimboránál airsoft felszerelések tárolására szolgáló melléképületet.
Félni nem szabad de az óvintézkedések szerintem indokoltak.
Én ilyet használok az akkuk tárolására:

Barkácsáruházban akciósan 3.000,- HUF volt mert elvesztek a kulcsai.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2018 10:32 am

Rocko a "ne legyen egy nyekergő szar" eddig a legjobb érv mellette, +1 :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2018 9:06 am

a lipótűz nálam az a kategória, mint a fettől való félelem. (bár utóbbival többször találkozni, a cikkben említett okok miatt. a lipo-t hál istennek nem az egyszeri buherálók eszkábálják maguknak, így ez a tényező kizárható.)

ilyen g&p m120 motorom volt. egyesben lassú, sorozatban csíkot húz, főleg gyenge rugóval. ez pont az ellenkezője annak, amiről most beszélek(ünk). high speed motorok számomra a legalja kategória. gyengék (=egyesben lassú), de a tekercselésük miatt nagy a fordulatszámuk (=ha mozgásban van a rendszer gyors).

számomra nem a taktikai lózung miatt érdekes a reakcióidő (vagyis annak alacsonyan tartása), hanem a játékpuska lövéskiváltásának érzése, hogy ne egy nyekergő szar legyen a kezemben, hanem "azonnal" reagáljon, amikor azt akarom.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2018 8:46 am

Lehet én vagyok szerencsés, de a fet amit használok az egyik replikába lassan 6. évét tölti a másikba 4-et. Pedig lövök. Sokat. Télen-nyáron.
Ugyanezt tettem ebbe is, mert hátha :D

Trigger response nekem egyetlen esetben ütközött ki nagyon, hogy milyen fontos: CQB szemtől szemben "reflexjátékban"
Mivel az átlagos 5-10m-es lőtávokon a BB repülési ideje még nagyon kevés szerencsére, több idő telik el az én és a fegyverem reakcióidejével. Nagyon nem mindegy, hogy az ellen az én hibámból tud kihajolni, vagy a fegyverem lassúsága miatt.
Hogy mennyi lesz a rof a "tuning" miatt, igazából nem is számít, mert a fullCQB replikámat építem, amit valószínűleg nem is fogok sehol automatán használni.
Az outdoor, vagy vegyes használatú Augom 850rpm, ennek megfelelően lassú TR-al, de nem is kívánom feljebb rángatni, mert azokban a taktikai helyzetekben valóban nem nyom sokat a latba.

(Vivax: igen, sajnos rettentően hígulunk. Felénk is évről-évre egyre jobban meg kell válogatni, hogy mely csapatokkal érdemes még játszani)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2018 8:14 am

Tök OFF, de manapság már a legtöbb esetben nem az miatt bukok el egy egy sakk matt jellegű taktikai szituációt, mert lassú a fegyverem, alacsony a rof, vagy mert csak 360 fps, hanem mert akire rálőttem teljesen vert helyzetből csalással kihúzza magát.
Nekem sajnos emiatt kezd elmenni teljesen ettől a játéktól a kedvem.
Nem igazán izgat ki milyen roffal vagy fps-sel játszik, csak alázattal tenné...

És akkor itt OFF OFF. :D

On: gyulladt már ki előágyba lipo, tusba fet...nagyjából annyi idő alatt elégett, hogy felfogjam, mi is történt...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2018 12:41 am

Idézet:
...megútáltam, mert igazából az nyer, akinek több pénze van fejleszteni és gyakorolni...
A gyakorlás részével egyetértek de airsoft játékon nem csak az idővel versenyzünk. Sok más, fontosabb tényező befolyásolja az eredményt.
Ennyi erővel pl. gránátot, kafa hopgumit, csövet, stb. se használjunk mert nincs mindenkinek?

Ne keverd a "trigger response" és a "rate of fire" fogalmát.
A nagy tűzgyorsaságot nem szeretem. Le van véve késleltetéssel az éles eredetivel megegyező értékre. Nekem csak az a fontos, hogy mindig ugyanott álljon meg a dugattyú és az elsütőbillentyű meghúzása után a lehető leghamarabb repüljön a BB.
Ehhez kell a nagy nyomatékú motor és egy nagy áramot leadni képes (magas C értékű) akku de még más trükköket is be kell vetni.
A nagy sebességű motor a nevével ellentétben lassabb "trigger response"-t eredményez mert lassan pörög föl. Csak néhány lövés után éri el a teljes fordulatszámot.
IPSC: ott külön kategóriában versenyeznek a különféle fegyverekkel. Action-air versenyen nincs akkora előnye a nyílt kategóriának mint élesben.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd dec. 04, 2018 11:17 pm

Ígértem egy lipo "tüzet":

4S 5200mA 10C

El lehet képzelni ugyanezt egy műanyag tusba rejtett, 3-as nuncsaku akkuval, és a 25-50C, vagy még magasabb "C"-értékkel... :))

Ez a 10C-s akku arra van kitalálva, hogy hosszú időn keresztül adjon le 5-8A-t az utazósebességhez...
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd dec. 04, 2018 10:58 pm

...és lassan eljutunk oda, hogy az emberi képességet, amiről kéne szólnia a játéknak, leváltja egy Reagen elnök-féle StarWars, magyarul az nyer, akinek hipermodern fegyvere, felszerelése van...innen egy lépés (mondjuk uszkve 800e-1000e HUF-ból megoldható) a lánctalpas, autonóm működésű robot, amit majd a parkolóból lehet irányítani egy sajtburgerrel, esetleg ülésfűtéssel (mert azért hideg van télen)... :))

Nem futtatni akarom magam, illetve az M4-em, de a fogaskerek fajtája miatt, a delayer-el, az M120hispeed motorral...soha nincs elakadásom, elfogadható a reakcióidője, és előre tervezéssel tudom mikor, és mennyi ideig hajoljak ki, kényszerítsem fedezékbe a másik játékost, amíg a többiek mennek előre az épületben...

Az IPSC-féle nyílt kategóriának megfelelő módosításokat itt nem érdemes emlegetni, mert nem releváns...az egy másik világ. Tudom. Csináltam. Bíróztam is. És nem mindig a technikán múlik. Tudom. Láttam versenyen. De megútáltam, mert igazából az nyer, akinek több pénze van fejleszteni és gyakorolni...AS IPSC-ben az egyik alacsony árkategóriájú versenypisztoly 2008 környékén 160eHUF-ot kóstált a tulajának, plusz a heti 5-6000 lövés gyakorlás otthon...meg a mérőóra, és a többi...mégis megszorongatták a szegedi versenyen egy TM Desert Warrior-al (35eHUF), és szétlövéssel lett első (reddot irányzék vs. stock nyílt irányzék)...

Értem a hiedelmed a magas ROF-ra, de elképzelhető, hogy nem voltál annyi játékon, hogy lásd, milyenek az emberek néha, és milyen egy igazi baleset, ami szerencsés kimenetelű volt...Nekem full CQB-n, 350fps alatti AEG-el, rövid sorozattal olyan szerencsétlenül találták el a keretes védőszemüvegem, hogy a kerete eltört, a következő BB kivitte a lencsét, és a következő azért nem talált, mert a többiek azonnal SÜN-öztek (a poén kedvéért írva), és a fejem lenyomva rántottak ki a tűzvonalból...ez az egész tarthatott vagy 5-8 másodpercig...
Rétság CQB, kb. 20-an törtünk be, és ennyi ember védekezett...BB felhő volt...a védőszemüveg minősített volt, kb. 6-7eHUF koörül emlékeim szerint...

Ezek után képzeld el, ha 0,25 helyett valaki (mert ugyebár kisebb a szóráskép) 0,28, vagy nehezebb BB-vel lő, mondjuk 1500-as ROF-al...az 25BB másodpercenként, 2BB/0,1sec...

7,4V-os akkuval a 310fps-es gyári M4-em, gyors egyes lövéssel 300BB-s (5BB/sec) ROF-ot, full automatán 1110BB-s (18-19BB-sec) ROF-ot, produkál...

Az 1500-as ROF potom 400BB-vel tud többet, az másodpercenként plusz 6,5BB...egy 160-as tárat 6,4sec alatt locsolunk ki...2,4 másodperccel kevesebb, mint az enyém...

Tényleg ennyit számítana?

Tényleg csak kérdezem, mert szeretném megismerni a másik oldalt...de, ha csak annyit írsz, hogy kíváncsi vagy mi hozható ki egy AEG-ből maximálisan a gyakorlatban...azt is megértem, csak akkor nem kell a taktikai indoklás...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd dec. 04, 2018 9:44 pm

Precockingból csak optikai érzékelőst és adaptív fékest. :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd dec. 04, 2018 9:30 pm

7,4-gyel (plusz minél nagyobb C) és egy jobbfajta nagy nyomatékú motorral, 18:1-gyel kielégítő "érzésűre" redukálható a reakcióidő egyesben anélkül, hogy sorozaton iszonyatos rof-ot produkálna a jószág.

a fet-nek szerintem alapnak kéne lennie minden airsoft fegyverben, ha fontos a megbízhatóság hosszútávon. a fettől való félelemről pedig a fet faq 2.0-ban leírtam a véleményem.

a marui psg-1 minden tekintetben egy igazi hulladék a mechanikus precockkal egyetemben.

de amúgy tény és való sokkal több múlik a csapatmunkán és a szerencsén.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd dec. 04, 2018 9:07 pm

Idézet:
Én még soha nem találkoztam olyan helyzettel, hogy a TR-on múlt volna valami...

Akkor neked nem éri meg. Nincs rá szüksége mindenkinek és nem is csodaszer.
Egytized másodpercet viszont mindenki érzékel. Standard a felhasználói interfészeknél is.
Ha azt akarod, hogy a felhasználó azonnalinak érzékelje pl. egy gomb lenyomása (szgép. billentyű, érintőképernyő, elsütőbillentyű, stb.) által kiváltott akciót akkor a reakcióidőnek 0.1 mp alatt kell lennie.
Egy alap AEG reakcióideje bőven fölötte van. Ezért érezzük lassúnak. (Érzés)
Vannak akik ezzel együtt tudnak élni és vannak akik megpróbálnak tenni ellene.
Egy éles sportfegyver reakcióideje nagyságrendekkel gyorsabb mint egy AS fegyveré és mégis rengeteg figyelmet fordítanak az elsütés javítására. (Rövid úton járjon az elsütőbillentyű, 0.5-1kg húzóerővel.) Miért? Mert befolyásolja meddig kell célra tartani és hogy mennyire rántod be elsütéskor. (Pontosság)
A sebesség pedig sokat jelent amikor fedezékből pillanatokra kihajolva lövitek egymást.
Ha célra emelt lassú fegyverrel olyan gyorsan nézel ki és adod le a lövést, majd azonnal visszahúzódsz mint az aki gyors fegyverrel játszik akkor a te BB-d a saját fedezéked fogja eltalálni. Nincs más választásod mint hosszabb időre kibújni a fedezékből mint a másik fél.
Elfogadom, hogy neked nem fontos de nekem igen. Peace!

...és még valami:
Gyors játéknál a reakcióidő mértékénél is fontosabb, hogy mindig ugyanannyi legyen.
(minden ciklus után ugyanott álljon meg a dugattyú)
Különben nem sok esélyed van a gyorsan mozgó célokat egyeslövéssel leszedni.
Nem tudod mennyivel lőj elé mert nem tudod, hogy most .16, vagy .06 lesz a TR.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd dec. 04, 2018 7:09 pm

Rocko írta:
...ezért szeretem a nagy nyomatékú motorokat, mert 7,4-gyel sem érződik lomhának és döglöttnek.

+1
Lazlo írta:
...Nem lesz adagolási problémám, mert van egy jól kiszámolt delayerem, és nem ég el semmi mert ABFET-esítve van...

2009 óta a G&P gyárilag delayer-el adta ki a replikákat, a mostani M4-ben 2010 óta van gyárilag a delay-er...biztos felettem repült el az idő, de mit kell kiszámolni a delayer-en? Nem űrtudomány...anno a tuningerek (nem szégyellem én is voltam ezen az úton hatalmas pénzállományt elégetve értelmetlenül) csináltak sok mindent: 3S lipo, motorkerékpár akku, Satan-nyomatékú G&P motor, meg hí-speed helikális, és az isten tudja milyen csodaszettek lettek megvéve...jöttek a hiper ROF-ok, jézusom volt akinek 1600-1800-as ROF-ja volt...meg adagolás gondok, mert a tappet nem bírta...aztán jöttek az utólag betehető delayer-ek, és megszűntek ezek a jelenségek kb. 90%-ban...a maradék 10% akinél van, azok meg nem követik az olyaon írását, mint Rocko, Beczl, WD, stb...
szóval az ilyen tuninger korszakban mindenki feszenget a FAP-FAP replikákkal...aztán jött a "csórógyerek" egy tököm cm.028.-al, és beégett a technika...
ABFET? Volt nekem is...amíg párszor el nem füstöltek, és lőtt a fegyver folyamatosan, vagy puffadt fel a lipo (a felrobbanást még megúsztam, de majd előszedek egy igazi lángolást, ami a repülőm akkuja volt)...sőt volt tűzvezérlő computer is az M16A3-ban, hogy real legyen a használhatósága...semmit nem ért taktikailag...jampizni jó volt...ha aznap balf*sz voltam, akkor kilőttek...ha jó napom volt, akkor nem...Én még soha nem találkoztam olyan helyzettel, hogy a TR-on múlt volna valami...nagyon egyszerű okból...mert ez már a MASZ együttes találat jelenti, és onnan kezdve pedig fair play, hogy együtt állunk ki...ezért tök felesleges a TR...
captaINstraiTJacket írta:
...Garantált a széles vigyor ha valaki először próbál ki egy gyors fegyvert.

garantált a széles vigyor, amikor úgy szedsz ki valakit 1 lövéssel, hogy azt sem tudja honnan jött a lövés, csak néz tétó módon...vagy keveset kell visszaállóra menni...ezek megérnek egy mosolyt...Vagy egy ghille ruha, és melletted mennek el, és nem látnak...de ez nem akku kérdése, hanem ruha kérdése...
Értelmes pre-cockinról egyedül a PSG-1-nél hallottam, illetve a short-stroke-ról (remélem jól írtam, mert régen volt ám) az AS IPSC keretében...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd dec. 04, 2018 6:28 pm

Nem létfontosságú de az is rövidíti a ciklusidőt pl. 18-ról 12-esre váltásnál harmadával.
(1000rpm mellett kb. 21ms-t jelent) Nem jelentős de miért ne? :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd dec. 04, 2018 5:43 pm

feleslegesek ezek a gyors fogaskerékszettek, ha csak nem varrógépet akarsz.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd dec. 04, 2018 3:59 pm

Idézet:
trigger respons? Minek? Tervezel, taktikázol, és máris nem fog számítani...

Igen, de ha a másik fél is tervez és taktikázik?
Ha csak a "trigger response" a különbség akkor kinek van több esélye?
CQB játékban pl. élet-halál kérdés. Szerintem.
Még a gyakorlati előnyét figyelmen kívül hagyva is sokkal jobb érzés egy gyorsabb fegyverrel játszani.
Szerintem bőven megéri. Egy nagy nyomatékú motor pl. 12-14:1 szettel és/vagy egy jó kis "precocking" megoldás csodákat művel.
Garantált a széles vigyor ha valaki először próbál ki egy gyors fegyvert.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd dec. 04, 2018 9:01 am

a reakcióidő szerintem egy rohadt fontos egy AEG-nél. minél gyorsabban megy végig egy ciklus annál jobb. és itt most nem tűzgyorsaság agyatlan, végletekig emelésére gondolok, mert az egy proli dolog. ezért szeretem a nagy nyomatékú motorokat, mert 7,4-gyel sem érződik lomhának és döglöttnek.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd dec. 04, 2018 8:43 am

Köszönöm Rocko!

Interpol:
Nem lesz adagolási problémám, mert van egy jól kiszámolt delayerem, és nem ég el semmi mert ABFET-esítve van.

Ne az értelmét keresd, csak a sok másik kész projekt mellé épp a legújabb készül (mert az építést legalább annyira élvezem, mint a játékot), messzilövő, pontoslövő már van, most a gyors trigger response-os jön. Mivel a motor éppen, de megfelelő, akku meg mindenképp kell, gondoltam azzal oldom meg egyből a kérdést ha sikerül, ha nem, úgyis motort kell vennem.
Sajnos a csapatom nem hajlik a milsimre, így az nem is kérdés.

Tervezés, taktikázás: A/ játékod, ~5-6 évvel ezelőtt "Ez a gyerek láthatatlan, stb." :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 03, 2018 6:40 pm

Lazlo írta:
... csak 7,4-esben találtam jó méretűt. De motort nem szeretnék cserélni, azzal meg nem jó a trigger response.

Ellenben nem is lesz csilliárdos a ROF, esetleg nem lesz adagolási problémád, nem ég el a tűzkapcsolód, és nem zabálja le a motor a gearboxot...

M4 - 320fps - 7,4V 1200mAh 25-50C akku tökéletes...

És ami a lényeg: ha már úgyis kacsintgatsz a milsim felé, kisebb lipo-val talán közelebb marad a ROF az eredetihez...trigger respons? Minek? Tervezel, taktikázol, és máris nem fog számítani...3S akkuval 30-60BB kilövése sorozaton kb. 2-4 sec...pazarlás...egyes lövéssel meg tök mindegy...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 03, 2018 5:10 pm

akku = hobbyking
olcsó, eu raktárból 1 akkut is megéri venni, mert fillérekbe kerül a posta. ha megvan a méret tudsz keresni, ha megadod.

https://hobbyking.com/en_us/batteries-c ... rder=price

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5905 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 169  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra