SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: pén. aug. 17, 2018 6:38 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3022 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Védőfelszerelés (Szemüveg, maszk, stb.)
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 26, 2018 12:37 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

IOWA írta:
azért ne a 9 dodós szemüvegtől várjuk már a csodát...

Nem vártam csodát, egy esélyt adtam neki, ami végül is úgy néz ki működik. 30+ fokos melegben, vakító napsütésben szabadtéri CQB-n játszottunk 5 órát. A baseball sapkám sild-je is csöpögött az izzadtságtól, viszont a kis f0s 4000 forintos szenüveg semmi párát nem vett fel. Az alsó részén, ahol az arcomhoz ért volt egy pici inkább folyékony állapotú maszat, de annyi. Ráadásul még mesh maszk is volt rajtam, ami általában +50% párát jelent, még a Revision Bullet Ant szemüvegemnél is, amit UK-ból rendelt Revision párataszító nedves kendővel törölgetek. Úgyhogy én meglepődtem. Teljesen jól működött. Haver mellettem játszani is alig tudott, végig ablaktörlőznie kellett a szemüvegét. Köszi a sok választ mindenkinek, én be fogok ruházni egy drágább példányra is.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 18, 2018 9:01 pm

Nekem több ilyen Edge-m van, csapattársnak is, ő is maximálisan elégedett vele, ő már régóta nyúzza, én az utóbbi egy évben szinte alig játszottam.
Meg se kottyan nekik a BB, elméletileg ezek pont úgy bírják, mint a többi nagy gyártó repeszálló szemüvegei. Csak nagy erejű lövedékkel, vagy sörétből több rálövéssel semmisíthetőek meg.

Van két hagyományos Edge szemüvegem, párásodnak, mint a szar, de fűnyírásra jók, az ott repkedő kövektől jobban félek, mint a BB-től. DE ezeken nincs vapor shield bevonat.
Viszont mellette van három vapor shield-es Edge-em is.
Sokszor leírtam már, rövidre fogom, de nem kamu, bepárásítani a bevonat eltávolítása, megrongálása nélkül nem lehet. Csapattárs maszk nélkül használja, a párát nem ismeri.
Óvatosan kell bánni velük, körültekintően takarítani, de nagyon meghálálják. Nem tudom, hogy így mennyi időt fognak kibírni, de lengyelektől is elég olcsón lehet rendelni belőle, ha évente 6000-ből megúszod a párát egy rendesen repeszálló szemüveggel, szerintem elfogadható, számolja csak mindenki össze, mennyit költött már erre idáig.

Van persze gyenge pontjuk, mégpedig ha maszkkal vagy más, szerencsétlenebb módon a fejedhez, bőrödhöz szorítod őket. Ilyenkor lefolyik az izzadság belül a lencsén, és nem klasszikus párásodást tapasztalsz, hanem mintha vízfüggönyön néznél át, a nedvesség, mint valami olaj, finoman szétterül a lencsén, biztos a bevonathoz van köze.
Kerékpározáshoz is sokáig használtam az egyiket, a sisakomból szó szerint csorogni szokott a nafta, mikor megállok és kinyomom, de a szemüvegen jól átlátok így is.

Nekem az a bajom a hagyományos kialakításúakkal, hogy ragaszkodom a maszkhoz, féltem a fogsorom, meg a szexi kis pofikámat, de van nekik síszemüveg-szerű kivitelük is, Edge Blizzard néven, szereztem egyet, természetesen így a szivacsozás távol tartja a lencséket a bőrtől, és ezt maszkon kívül is lehet hordani, ezzel a párásodás nálam idáig nulla, pedig én sajnos az emberiség legjobban izzadó 10%-ba tartozom.

Próbáljátok ki őket, nem kerülnek sokba, csak a vapor shield meglétére és megőrzésére figyeljetek, meg a helyes használatra, szerintem nem fogtok csalódni!

ui.: Mindenképpen olyat vegyetek, ahol felül is van keret a lencsén (tehát ESS Ice-hoz hasonlót NE), és a legnagyobbnak tűnik a lencse felülete, oldalt is, hogy minden irányból védjen, ahogy a többi repeszálló cuccot, úgy ezeket sem az oldalról érkező BB ellen tervezték.
Térkép: http://archivportal.arcanum.hu/maps/htm ... oogle.html

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 18, 2018 5:55 pm

Csoda attól függ, mihez képest.. Rácsost, 500-as munkavédelmit simán veri, szerintem egy elhasznált lencséjű ESS-nél is többet fog nyújtani. Új, jó állapotú ESS, egyéb katonai szemüvegek nyilván nem véletlenül kerülnek sokszor annyiba. A páravédő bevonat tapasztalatom szerint működik, extrém helyzeteket kivéve (nagy meleg, magas páratartalom, erős izzadás). Maga a védelem része a dolognak nem egy nagy cucc. 300 forintos kisker árért lehet en166f-es szemüveget csinálni, nincs értelme ezen spórolni, aztán rátenni egy működő páravédő bevonatot. Nagy kérdés, hogy a bevonat mennyire tartós, nekem olyan 20-30 napnyi játék van benne és nem érzékeltem, hogy jelentősen romlott volna.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 18, 2018 5:30 pm

@Apoth

Nekem is ugyanattól a gyártótól van a Sharp Edge (Thin Temple) típus.
Múlt hónapban a balleground-on egy 500+-os sniper eltalálta az alsó szélétől kb 2-3mm-re.
Akkorát szólt, hogy beleremegett a fejem. Picit meg is ijedtem, visszamentem a HQ-ra megnézni, hogy kell e cserélni(repedés stb amitől veszélyes lett) ,de meglepődve láttam, hogy egy kb 0.2mm-es nagyon halvány horpadástól eltekintve semmi baja.

Az enyémen vapor shield nevű bevonat van, az eddig remekül működött mind cqb-n mind kültéren. Ha nagyon beizzadod(nem pára, csak a fejedről folyik rá a víz) , csak át kell törölni egy mikroszálassal és mehet tovább a móka.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 18, 2018 4:01 pm

azért ne a 9 dodós szemüvegtől várjuk már a csodát...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 18, 2018 3:50 pm

Köszi szépen!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 18, 2018 3:35 pm

Nekem van másik Edge szemüvegem, hasonló technológiával, és elég jól működik pára szempontjából. Olyan nincs, hogy "egyáltalán nem párásodik", de ár-érték arányban elég jó, normál körülmények között tuti tiszta marad. Viszont rá fog csepegni az izzadság a fejedről, ami szép foltokat hagy rajta (letörölhető), illetve mivel ez egy bevonat, nyilván idővel lekopik.
Szabvány alapján bírnia kell mindent, ami AS, sima aeg nem csinált vele semmit, sniperem nincs itthon.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 18, 2018 2:18 pm

Vettem egy Edge Tactical Dragon Fire szemüveget. Az eladó szerint ezek egyáltalán nem párásodnak, na majd meglátjuk. Mielőtt próbaképpen szétlőném, azért megkérdezem, ez ugye alkalmas 600 FPS-es sniperek ellen is? Azt mondják, hogy:
"Edge Tactical Eyewear glasses are tested in independent laboratories to ensure their compliance with ANSI Z87.1+2010 and Military Ballistic MCEPS GL-PD 10-12 standards. All Edge lenses block 99.9% of UVA, UVB, and UVC radiation and are coated to reduce scratching."
https://www.safetyglassesusa.com/xdf61-g15.html

Köszi!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 15, 2018 11:05 am

védőszemüvegre 6B34
védőszemüvegre 6B50

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 14, 2018 8:12 pm

Vartanus írta:
...

Szemüveg: Plexi, nem törik a rossz BB a szemedbe. Pyramex I-Force, GX-1000-el sokan meg vannak még elégedve, (face, google, meg softair kereső a barátod, ha sokkal konkrétabb tapasztalatokat keresel) Én is fontolom a pyramexet, de még nem szántam el magam.

Maszk: Ízlések és pofonok, én a rácsosat barkácsoltam a szemüveg mellé (inkább az államnál zavart a célzásban, mint a szemüvegnél/orrnál, persze így is betéved 1-1 golyó a kettő találkozásánál, de ha nem kell fogkoronát csinálni, az nekem már bőven megteszi :).

Sisak: Csak geardo miatt illetve ha nagyon félsz, hogy rádesik valami vagy fejre esel. Mellesleg eléggé lehet benne párásodni is. Fejvédelemre elég baseball, boonie, kendő, és társai.
A railek lámpák, éjjellátók, fejkamerák felhelyezésére szolgál. Ha most kezded én inkább szemüvegre tolnám a helyedben ezt a pénzt. Sisak ráér, ha milsim-re hajtasz és kitaláltad hogy mit is akarsz.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 12, 2018 8:45 pm

Vartanus írta:
...

Ha olcsón akarsz kijonni akkor a sisakot engedd el akkor inkább egy jó minőségű védőszemüvegre ruházz be és azért ne sajnáld a pénzt.
Pl.: ESS, Revision, Oakley, Bollé, MSA, WileyX. Strapabíróbbak és a lencséjük is garancia hogy nem törik csak úgy a szemedbe.
Találsz többek között http://www.military-shop.hu-n és http://www.tacticalstore.hu-n.

Nem hátrány ha több lencse is van hozzá, sötétített és víztiszta. A jobb márkák víztiszta lencséje is UVA/UVB védelemmel rendelmezik.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 11, 2018 4:58 pm

@Vartanus:

Nekem ezek a tapasztalataim:
Szemüveg: tökéletes a normál munkavédelmi szemüveg, csak arra figyelj, hogy a lencse F osztályú becsapódás védelemmel rendelkezzen, és oldalról is takarja a szemedet.
Rácsosat ne! nagyon ne, egyik srác arcmaszkján a múltkor robbant a bio BB, kis darabot lelőttem az orrából. Bele se merek gondolni mi lett volna ugyanez rácsos szemüveggel.

Maszk: én sima egyszerű félmaszkot(elöl rács, körben szövet) használok cqb-re, kültéri játékokra állítólag elég ha csukva tartod a szádat, vagy egy stílusos arab kendő a szád elé.

Sisak: Ha nem milszimezel nem látom értelmét(főleg nyáron, napon). Én sima baseball sapkában nyomom, eddig azzal nem volt gond.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 11, 2018 4:14 pm

Sziasztok!

Szemüvegnek, maszknak és sisaknak mit javasoltok a kezdő szetthez?

Szemüveg: Plexi vagy rácsos a jobb/bevált és miért?

Maszk: Jobb a fél arc+ szemüveg kombó,mint a teljes arcot fedő maszk?

Sisak: mennyire tartjátok szükségesnek a sisakon lévő raileket?

Én olyan 20-30K-ból szeretném kihozni ezt a három védőfelszerelést.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 13, 2018 8:15 am

Ryan89 írta:
Hát nem kíméltem.... Tudom mire gondolsz, egy ismerősömnek olyan van amit kb oda hajtogatsz ahova akarsz.... De amit én beszereztem rugalmas, nem marad úgy... félbe hajtom, és utána is ugyanaz az alakja sajna. Ti mire esküsztök? Milyen arcvédelem ami kényelmes, és véd is rendesen?

Szia! A maszkok sosem lesznek kényelmesek, inkább azt mondanám hogy hajlítgatással, vágással kényelmesebbé lehet tenni. Van aki beéri egy kendővel, ami kb arra elég hogy hamarabb múljanak el a BB ütötte piros foltok, de a fogaidat nem védi. Én vettem egy ilyen http://goo.gl/tBtppc maszkot, szörnyű. Nem marad a fejeden, levegőt sem kapsz benne. Azt tanácsolom hogy vegyél egy sima olcsó hajltható maszkot és próbáld az arcodhoz, illetve a szemüvegedhez formálni. Nekem eddig ez a legjobb megoldás az arcvédelemre.

SZU írta:
A borotva habos technikát próbáltam már.
Rettentően izzadok és parasodik a szemuvegem. A habbal kb 2 óra tökéletes, utána kis legyezéssel elfogadható még cqbban is. Nélküle kb fél óra múlva játszhatatlan nekem a szemüvegezés.

Szia!
Megvettem a Revisiont és elég jónak tűnik, bár használt. Párásodás van egy pici, bár nem annyira hamar mint más szemüveggel. Viszont kapható hozzá egy páramentesítő törlőkendő, ami igazi varázsszer, eddig 3-4 óra használat alatt semmi pára nem volt. Van egy angol fószer, aki a hadseregtől kapja nagy tételben, és olcsón árulja az ebayen: https://goo.gl/gyB5cz
minden kendőhoz van zárható pakett, és a leírás szerint 25-30 alkalomra jó. Ha gondolod tegyél egy próbát.

Használd a szerkesztés gombot mod by Vivax

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 05, 2018 8:40 pm

Hát nem kíméltem.... Tudom mire gondolsz, egy ismerősömnek olyan van amit kb oda hajtogatsz ahova akarsz.... De amit én beszereztem rugalmas, nem marad úgy... félbe hajtom, és utána is ugyanaz az alakja sajna. Ti mire esküsztök? Milyen arcvédelem ami kényelmes, és véd is rendesen?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 05, 2018 12:26 pm

Ezekben a rácsos cuccokban pont az a jó, hogy lehet hajtogatni. Ess neki kicsit több vehemenciával, fog az menni!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. márc. 04, 2018 9:27 pm

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni, nagyon kezdő vagyok még, most gyűjtöm az infókat, cuccokat,stb. Olyan problémám lenne, hogy vettem egy ilyen rácsos arcvédőt https://images.hobbytron.com/HT-AC-103S-lg-a.jpg
A gond azzal lenne, hogy borzasztóan nyomja az orromat ha felveszem, viszont eléggé rugalmas az egész, nem igazán lehet hajtogatni,formázni... A kérdésem az lenne, hogy létezik e valamilyen megoldás, hogy hordható legyen ez a maszk, vagy szimplán nem passzol a fejemre, és így felejtsem el, vásároljak másikat? Ha ez a helyzet, akkor mit ajánlanátok nekem, ami véd is, és még kényelmes valamilyen szinten, vagy legalább is az orromat nem nyomja vissza az agyamig :D
Előre is nagyon szépen köszönök minden tanácsot, örülök hogy itt lehetek a fórumon :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 26, 2018 11:36 am

Perei írta:
Sziasztok! :)

Most kezdem el összerakni az Airsoft felszerelésem és az egyik legfontosabbnak tartom a fejvédelmet.
Az Emerson G4 Teljes Sisakkal ([url]https://www.airsoftdepo.hu/emerson-g4-teljes-sisak-
Perei

Ha már teljes sisak, akkor inkább ez. https://warq.eu " airsoft mike" kicsit szétkapta az előzőleg említett sisak semüvegét.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. feb. 11, 2018 10:19 pm

SZU írta:
Rettentően izzadok és parasodik a szemuvegem. A habbal kb 2 óra tökéletes, utána kis legyezéssel elfogadható még cqbban is. Nélküle kb fél óra múlva játszhatatlan nekem a szemüvegezés.

Nálam ugyanez. Teszek még egy próbát a Revisionnal, utána meg jön a Barbon :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. feb. 11, 2018 1:29 pm

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 10, 2018 10:53 pm

Sziasztok!
Valakinek esetleg van tapasztalata Revision Bullet Ant szemüveggel? Azt hallottam, hogy a Revisionnak van valami 100%-os technológiája párásodás ellen. @Nahodka, ezt a borotvahabos dolgot tuti ki fogom próbálni :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 17, 2018 10:19 am

Párásodás ellen:

https://divany.hu/lajfhekk/2018/01/17/p ... paign=link

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 21, 2017 8:31 pm

ha esetleg belefér:
https://www.tacticalstore.hu/Gyartok/ES ... CE-Keszlet
https://www.tacticalstore.hu/Gyartok/ES ... rias-Betet

ha hosszabb távon játszol, ez megéri az árát, nyilván így az elején nehezen tudja felmérni az ember

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 21, 2017 1:39 pm

Csempa írta:
újonc lévén nem ismerek egy olyan márkát sem, amire tutira azt mondja a nagyérdemű, hogy frankó.

Kevésbé a márka számít, mint inkább az, hogy az eszköz teljesítse a szabvány szerinti szükséges védelmi képességet (ezt a MASZ-ban megtalálod pontosan).
Nézelődj munkavédelmi boltokban, van választék, és olyan típusok is, amik direkt "látó" szemüveg fölé valók. ;)
Másik verzió az örök klasszikusok, pl. az ESS és a ReVision, amelyek tudnak fogadni optikai betétet. Azonban ezek nem olcsó szemüvegek, és pluszban még hozzá jön a belső optikai keret, és hogy lencsét kell bele csináltatni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 20, 2017 11:18 pm

Értem, köszönöm az infót! Milyen szemüveget, márkát ajánlanátok jó szívvel egy kezdőnek? Nem sajnálom rá a pénzt, ha kapok érte egy teljesen biztonságos, jó páramentes tulajdonságokkal rendelkező szemüveget. Ha befér alá a rendes szemüvegem, külön öröm. Semmi bajom a kínai cuccokkal, de ne azon múljon a szemem világa, hogy Lee mennyire figyelt oda a gyárban...

Olvasgattam mindenféle oldalon, itthonin is meg külföldin is, de annyira megosztóak a vélemények, hogy nemntudok kiigazodni. A másik dolog ami nagyon zavar, hogy újonc lévén nem ismerek egy olyan márkát sem, amire tutira azt mondja a nagyérdemű, hogy frankó.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 20, 2017 5:13 pm

Bár a linkelt szemüveget nem ismerem, a Swiss Arms általában újracsomagolt kínai gyártmányt jelent, amelyet megtalálsz a logójuk nélkül a töredékért más boltokban vagy ebay-en.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 20, 2017 12:47 am

Sziasztok!
Jövőre tervezem elkezdeni a hobbyt, tanácsra lenne szükségem szemüveg vásárlás terén.
Használt már valaki ilyet http://www.combat-zone.hu/swiss_arms_ta ... muveg_1457 ?

Főleg szemüvegesek kérdeznék.

Köszönöm előre is!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 30, 2017 8:42 pm

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hálós maszk sisakhoz rögzítés témájában.
A sisakomon található rail, a szemüveg ehhez is csatlakozik.
Van ötlet arra hogy rögzítsem a maszkot is mellé, nem vagyok biztos benne hogy "vonatozó" pöckök biztonságosak-e.

Van valakinek ilyen tapasztalata?

A válaszokat előre is köszönöm.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 28, 2017 5:17 am

Hali!
https://gunfire.pl/product-eng-11522145 ... Black.html

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. okt. 27, 2017 10:57 pm

Nem praktikus, kivéve talán ha sok CQB játékot játszol. Azok rövidek, hogy gyakran le tudd venni körök közt, és ott jól jöhet a teljes fejvédelem. Célozni valóban körülményes lehet benne.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. okt. 27, 2017 10:51 pm

Perei írta:
Az Emerson G4 Teljes Sisakkal (https://www.airsoftdepo.hu/emerson-g4-teljes-sisak-fekete.html) kapcsolatban szeretném kérni a véleményeteket.

Ez teljesen fölösleges. :) Ráadásul nem is praktikus, ugyanis egyrészt pl. iváshoz-evéshez az egészet le kell venned, a pályán pedig az egész játékidő alatt kötelező a szemvédelem, másrészt valószínűleg akadályoz vagy kényelmetlen a célzásnál (szerintem meg még hülyén is néz ki).

A fejednek semmi baja nem lesz kalapban, sapkában sem. Bőven elég a szemüveg, esetleg kiegészítve egy (kis) rács maszkkal. Ha pedig gírdózáshoz kell a sisak, inkább vegyél egy "normálisat" (és lehetőleg nem feketét). :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. okt. 27, 2017 6:11 pm

Sziasztok! :)

Most kezdem el összerakni az Airsoft felszerelésem és az egyik legfontosabbnak tartom a fejvédelmet.
Az Emerson G4 Teljes Sisakkal (https://www.airsoftdepo.hu/emerson-g4-teljes-sisak-fekete.html) kapcsolatban szeretném kérni a véleményeteket.

Továbbá jelenleg sajnos nem kapható ez a termék a depo-ban és ebben az évben nem is lesz már. Tudtok ajánlani valamit, hogy honnan tudnám merendelni/megvenni?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv.,
Perei

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd szept. 12, 2017 6:18 pm

daki írta:
Valaki használ ilyen szemüveget? Érdekelne hogy dioptriás szemüveggel is jó-e? Airsoftdepon:DL Védőszemüveg Cserélhető Lencsés

jogibeer írta:
Tanácsot kérnék, van egy majdnem 13 centis dioptriás szemüvegem. Kínlódok az állandó védőszemüveg párásodással. Ki milyen szemüveget ajánl a rácsoson kívül, mert az alá se fér be a szemüveg rendesen. GX-2000 tapasztalata van valakinek?

Amit daki linkelt talán egy GX-1000-esnek tűnik nekem.
Én 3 éve GX-2000-est vettem, ami szerintem nagyobb ennél, erről van tapasztalatom. Sajnos abba is nagyon neccesen fértem el a szemüvegemmel. Konkrétan a keret a sarkokon kicsit pont karcolta a plexit belülről (13,5 cm-es volt a szemüveg, nagyfejű vagyok :P), az orrodnál belenyomja az arcodba a keretet, ha papucsos a szemüveg, hypster keretessel még nem próbáltam.
Több nagy játékot is végigtoltam vele, nem lehetetlen, jelenleg unokatesóm űzi vele ugyanezt. Neki jó, nem karcolja és csak kicsit nyomja az orrnál.

Valamint az ilyen típusú védőszemüvegek, a szivacsos szellőzőnyílás miatt párásodnak, mint az állat, szóval az első dolgom volt a szivacsos részt eltávolítani (alatta sűrű műanyag rács van, BB sehol nem fér be, de jobban szellőzik. Ennek ellenére nyári kánikulában, fölé lógó sapi/haj/sisakkal tuti párásodik. A tavaszokat nekem így jól bírta. Unokatesómnak előbb párásodott a dioptriás mint a sima.

A védőmaszk-kompatibilitás pedig egy újabb szép mese... az én arcom egy rémálom volt :D. Unokatesómnak classic rácsos maszkkal jó.

Végszó: ha megteheted és a szemed bírja, kontaklencsézz. Lehet kapni egynaposokat is, játék előtt otthon becuppantod és játék végéig elvagy vele. Nem párásodik, nem zavar, nem korlátolja a látásod.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd szept. 12, 2017 7:35 am

Valaki használ ilyen szemüveget? Érdekelne hogy dioptriás szemüveggel is jó-e? Airsoftdepon:DL Védőszemüveg Cserélhető Lencsés
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 08, 2017 9:37 pm

Hasolót csináltam magamnak (még mielőtt ez megjelent), kb 2 fillérért. Nagyon bevált.
https://goo.gl/photos/BcHMkfxGLryds47u9
A fogvédő a felső fogsort védi, szar vele beszélni, inni.

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3022 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra