SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szer. nov. 21, 2018 10:10 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 372 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Star Rainbow Comapny [SRC]
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 26, 2011 2:53 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Szerintem ugyanazt pakolják mindenbe.
G36-ban zsugorkötött a pinion. Sajnos.
( henger is ugyanaz a fekete alu )

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 26, 2011 2:44 pm

stefanitsr írta:
Pinion csavaros, vagy lehúzó szerszámos ?

Ezt csak WD tudhatja már :roll: én nem emlékszem erre, tavaly október elején járt nála.

Ha megtudod nézni, akkor nézd már meg hogy milyen hengerrel szerelték azokat az SRC-ket, amiket videoztál.
Az én rövid HK416-omban matt fekete alu telihenger volt --> vágott rézre cserélve.
Kíváncsi vagyok, hogy mindent egy félével szerelik-e.
Üdv: S.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 26, 2011 2:32 pm

Pinion csavaros, vagy lehúzó szerszámos ?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 26, 2011 2:29 pm

WD elmondása szerint a HK416om GB-je "out of box" tocsogott a zsírtól és még a kamrába-gumiba (jó félének ítélte meg a gumit alapból -de amugy is systema energy ment volna bele) is jutott belőle. A pinion pedig félig elkopott -puha volt. Csere segített rajta.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 26, 2011 10:30 am

SRC G36 KSK

Ugyanaz volt benne mint a többi Taiwangun-os G36-osban.
Azonkívül, hogy kicsit sorjás a sector gear és "ette" a dugattyú belépő fogát ( :)) ) semmi baja nem volt. Hézagolás, minden oké. Egyszer csak viszont nagyon szar hangja lett.

Az ok :
Kép

Nem sikerült az a betétedzés. :D

Motormagasság jó volt. Előtte szép hangja volt. Egyszerűen rideg volt a pinion ( látszik a törésen ) és megadta magát a 120-as rugónak. Motorcsere ( gyors javításra volt szükség és volt itthon motor hozzá ) után újra csodaszépen muzsikál. :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 26, 2011 10:08 am

Vidám kis bemutatót rögtönöztél. :)
(Nem buherát állapotban :roll: vsz a hopgumut-kamrát sem kell nagyon piszkálni dobozból. 8) )

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 25, 2011 8:38 pm

SR36C

SR933 / M733 / M4 CQB

A videón elmondottakkal ellentétben az SR4 TC-t 118 m/s-re mérte be az mkh, úgyhogy vélhetően alaphangon 120-as rugóval jönnek ezek a jószágok.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 25, 2011 5:48 pm

Arthi!

Nekem is jelen voltak ezek a dolgok. Minden, mint ahogy leírtad: A tár be fog kopni, a bolt imitációs hopup takaró lemezkén meg kis szilikon segít majd! :wink:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 25, 2011 11:37 am

Gzsípí is képes erre, + az még van olyan édesded, hogy ha jó kedve van akkor a kamrát, az állító kerék csavarjánál fogva magával húzza egy icipicit előre. :))

Gyorsban összecsaptam 3 videót 3 SRC aegről: SR733, SR4 M4 Tac Carbine, SR36C. Szép sorban különösebb igazgatás nélkül mennek fel youtube-ra, és igyekszem őket ide linkelgetni.

SRC M4 Tactical Carbine SR4 TC

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 25, 2011 8:58 am

Arthi írta:
- A hopup állító egységet takaró belső íves lemezke szorul kissé, úgy kell a helyére visszatessékelni (remélem egy kis szilikon segít majd rajta).

A HK416-nál is szenvedtem vele, mert olyan vékony puha alumínium, hogy összevissza hajlik a lába s megakad, képes "keresztbe fordulni" -ennél még a JG HK416 is jobbat tudott 2008ban :shock:
Én inkább kivettem.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 24, 2011 9:48 pm

Sziasztok!

Éppen ma lettem egy SRC M4A1 RIS tulaja. :twisted:

A nyitóírás egyes részeit én is felismertem a fegyón (pl.: vertikál markolat nélkül lötyögő alsó ris panelrész elöl), de összességében eddig nagyon jó benyomású fegyver.

Nekem mondjuk 120-as rugót csomagoltak mellé plusszban, ezek után kiváncsi vagyok az első kronózásra.
A hangja alapján nem gyönge!
Persze majd olyan 350 környékére szeretném beállítani rugócserével, ha eljutok odáig.

Két kisebb negatívum viszont jelentkezett:
- A tárat nehezen veszi be (remélem bekopik), egyelőre kicsit nyomva tartom a kioldót, hogy könnyebben bevegye.
- A hopup állító egységet takaró belső íves lemezke szorul kissé, úgy kell a helyére visszatessékelni (remélem egy kis szilikon segít majd rajta).

Komolyabb tapasztalat, ha lesz és érdemes publikálni, úgy beírok majd még.

Kérdésem viszont volna: Melyik a legnagyobb aksi (márka-kapacítás-feszültség) ami még belemegy a mozgó tusba? köszönöm

Üdvözlettel:
Arthi

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2011 3:46 pm

stefanitsr írta:
Vagy legközelebbi ...

Köszönöm, valószínűleg élni fogok vele. Most már csak az időpontot kell kitalálnunk.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2011 3:27 pm

stefanitsr írta:
a táraimat (star emag, ares, rs stanag mid, meg talán valahol akad pár ca midcap is)

Tárfétis? :)) :))

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2011 2:47 pm

Vagy legközelebbi játékra elhozod és belepróbálgatjuk a táraimat (star emag, ares, rs stanag mid, meg talán valahol akad pár ca midcap is)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2011 2:24 pm

Köszönöm. :allah:
Akkor a MAG-al nem futok lyukra.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2011 12:39 pm

+SRC saját (hájkep) ofkorz
+MAG mids

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2011 12:00 pm

Az enyém tökéletesen adagolt ezekkel a tárakkal:

Dboys Hicap, JG hicap, Valami kínai midcap, CA midcap.

Ha még lesz lehetőség belepróbálok majd mást is.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2011 11:08 am

SRC M4 milyen gyártmányú tárakat szeret? A Tárkompatibilitás táblázat
nem tartalmazza.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2011 9:05 am

Rugócsere tapasztalat:

Az M120 rugót azért kellett kivennem, mert Madbull gumival hajszálnyival 400 FPS feletti átlagot kronóztak rá. Most le lett kronózva SP110-zel, 385 és 402 FPS közé esett a teljesítménye 5 lövésből. (Mindkettő komoly cuccal lett bemérve, az utóbbi garantáltan az.)

Necces kissé, ha a kronó felfelé csal egy játék előtti bevizsgálásnál... :roll:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Star Rainbow Company [SRC]
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 16, 2011 8:55 am

Kékről áthozva: SRC Gen3 G36K tapasztalatok.

(Taiwangunos rendelésben jött tavaly az E testvérével. )

Kép

-Lengyó barátaink elbaxták a hopot :evil: , gyárilag mindkettő működésképtelen volt. Gumicsere után (a K Madbull-t, az E Guarder 50-est kapott) a K 400-406 FPS-t, az E ~360 FPS-t tolt. (Utóbbinál a csőrögzítés a hopkamrához nem 100%-os, vsz. szelel, kinéz egy csőcsere is.)
A hideget nem nagyon szereti a fém hopkamra - mínuszos és gyenge pluszos játékoknál lehetett bőszen tekergetni a normális lőtávhoz. (Lehet a kék Madbull gondja is, ezt nem tudom biztosan - 15 fok fellett viszont már tökéletesen üzemel.)

-SRC villalábat csapattársamnak úgy kellett felfaragnia az E modellre, valamit nagyon elmértek a tajvani szakik. :axe:

-K esetén az optikás hordfogantyú beállíthatatlan volt (4 m-ről 3 cm-t jobbra hordott max. beállításon) :shock: , a tubus ráadásul be van ragasztva a keretbe. Alkatrész cserére a bolt nem volt hajlandó. :butthead:

Emiatt először kapott egy JG railt és egy reddotot:
Kép

Loopionak hála később találtam kínai utángyártott optikás hordfogantyút, azzal tökéletes lett. 8)

Masz2010 inkompatibilitás és Bio BB adagolási gondok miatt :? az M120 rugót SP110-re cseréltem, így a beléről is elsőkézből van infóm. :lol:

"Szétszedni nem volt nagy élvezet - elsőre a boxot volt nehéz kihámoznia tokból egy AK-hoz képest.

Kép

A box lengyó barátainknak köszönhetően (?) úszott a gépzsírban, jutott belőle még a tűzkapcsolóba is. :O Fél évnyi használat (~3-4000 BB) után egyébként a krómozott tűzkapcsoló kicsit kormos volt (nem mikrokapcsoló, standard késes), ami a POCSÉK hézagolás (és a sok egyeslövés) számlájára is írható. Egyedül a sector gear volt rendesen kihézagolva, a másik két kerék jó héttizedes (!) kotyogást mutatott. (Krva anyádszki Jerzi, csúszott ki a számon...)

Kép

Az alkatrészekre nem lehet panasz, nagyon jól néztek ki - amellett, hogy szép színesek (muhaha) tényleg tartósak és precízek a jelek szerint. (Krómacél M120 rugó, alu duplagyűrűs dugattyú és hengerfej, csapágyazott rugóvezető, tömített nózi, frankó polikarbonát dugattyú, 8 mm golyóscsapágyazás - nagggyon korrekt.)

Kép

Az összképből egyedül a sorjás, kidolgozatlan és meglehetősen puha műanyagból készült tappet lógott ki - hogy ez miért ilyen bóvli kivitelű, az érthetetlen. :O A feladatát ellátja, de akkor is égő ilyen alkatrészek mellett...

Kép

A nózi 25 mm hosszú, ha valakit érdekel, nem egy törésre hajlamos típus. :)

Kapott egy SP110-es rugót, és egy Element delayeres sector geart - a gyárira nem lehetett rátenni a kis réz delayer elemet. :/ No problemo, pár órányi hézagolás után szépen siklottak egymáson a kerekek a boxban.
Összeszerelés után 7,4-es Lipo-val is egész tűrhető ROF-ot produkált, a BIO bb adagolási gond sem jött elő azóta."

Kép

Mint kiderült, a motormagasság-állító csavar is elmászott 3 hónap alatt, NAGYON ronda kerregő hangot tud produkálni ilyenkor a brutálisan erős motor. :shock: Boxot szétszedve minden frankó volt, kék menetrögzítő megoldotta a problémát. :D

Ennyi. Ja, MAG midcap tárakat szereti - a gyári műanyag hicap kissé lötyögős, és elég törékeny fajta.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Jing Gong [JG]
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 14, 2011 5:12 pm

Az SRC topik is segíthetne abban, hogy több legyen belőle, így, szerteszét szórva elvesznek azok az információk amik vele kapcsolatban eddig összegyűltek.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: [SRC] - Star Rainbow Company
HozzászólásElküldve: vas. máj. 01, 2011 5:04 pm

Gyártó oldala

Akkor ha már témánál vagyunk írnék pár mondatot. A csapatunkban 2 SRC M4 van. Az egyik az enyém ( SRC M4A1 RIS) a másik egy M4 CQB műanyag akkutartós előaggyal. Mindkettő Gen III-as. A sajátomról írok egy pár sort, az eddig felhalmozódott tapasztalatokkal kapcsolatban. Remélem elég kimerítő lesz, és tudok vele segíteni annak aki ilyen fegyverben gondolkodik.

Tehát: SRC M4A1 RIS

Nem vagyok elvonatkoztatva, vannak negatívumai de én nagyon meg vagyok vele elégedve. Tél előtt vásároltam én is szintén a Taiwangunról, sajnos elég rossz euró árfolyamon. Akkor postával 74 000 Ft-ért amit még mindig nevetve fizettem ki érte a mostani bolti árakhoz képest és némi olvasgatás után tudva, hogy minőségi darabhoz jutok hozzá ennyi pénzért. A fegyver megérkezett a a TWG-tól megszokott 3-4 napon belül.

Amit a pénzünkért kapunk:

-Egy nagyon csini doboz
-Színes füzet képekkel
-Fegyver + egy darab 300-as Hicap tár
-Csőtisztító
-Az elülső irányzék állításához szükséges kis műanyag "szerszám"
-Railes vertical grip
-Két tustalp (Az egyik hajlított gumi végű, a másik sima műanyag egyenes.)
-És egy plusz rugó ami az én esetemben egy 100-as volt és a fegyver 120-assal volt szerelve. (Sajnos)

Akku és töltő valóban nincs hozzá. Én 7.4-es 1200 mAh-os lipóval használom. A tűzgyorsasága megfelelő, egyes lövésnél a trigger response jó de ezzel az akksival nagyon picit "gondolkodós". A fegyver külseje gyönyörű, az illesztések hajszál pontosak. A test CNC-zett alumínium, matt fekete festéssel és markingokkal. A festése sokkal tartósabb és szebb mint az egykori Dboys M4-emé volt, de ahol kell ott kopik. A első irányzék szürke, fémes színű. A tár egy enyhén mozog a tárfészekben. De tökéletesen adagol. Az alján kis SRC logo látható és "made in taiwan" felirat. A tárkioldó szépen illeszkedik a reciverbe pici hézag van mellette. A zárakasztó viszont picit kopog. A tűzváltó szépen jár, biztosan kattan az állásokba.
A fegyveren sok acél elem van aminek én nagyon örültem. Ide tartozik, az első irányzék, tárkioldó, tűzváltó kar, zárakasztó, felhúzókar, tárköpeny, és a stiftek. A felhúzókar kis akasztója amivel ki lehet húzni a bolt imitációt, az műanyag vigyázni kell rá.
A műanyag részek tartósak, fél év aktív használat után sincsenek rajta karcok. A markolat alatt egy teli talp van nem a rácsos fajta, így dzsuva nagyon nem megy bele. A talp csavarjai nem a markolat műanyagjába mennek bele hanem a benne lévő fém menetes részbe. Amúgy a markolatban egy végtelen nyomatékú motor kapott helyet. A pinion gear-en egy két helyen sajnos lepattogtak az élek. A tus 6 ponton állítható, kihúzva nagyon minimálisan lötyög.
A RISes előagy 2 részes CNC-zett Alu, a deltaringet hátrahúzva lehet kiszedni az alsó különálló darabot. A hozzá kapott railvédő panelek nagyon passzosak. A hajlított kis lemezeket kiszedve is csak a fegyvert betámasztva nagy erővel tudom csak lehúzni. Nekem amúgy az egész előagy a csővel együtt lötyögött. A RIS csöhöz fixáló fémdarab két csavarját és a deltaringet meghúzva tökéletesen áll az egész elülső rész, és sehol nem nyeklik vagy mozog. (Én annyira megtéptem a spiáter deltaringet, hogy az egyik kis fém pöcök letört. Szóval finoman!) a Raileken öntési nyom sehol sincs. Az alsó rész a vertical grip-et levéve lötyög. Ezt egy pici papírdarabbal orvosoltam, bár a vertical grip az oldalsó raileknek köszönhetően picit neki feszül a railvédő paneleknek és atom stabilan áll a különálló rész. A vertical Grip a rajta lévő raileknek köszönhetően kesztyű nélkül elég kellemetlen. A cső sajnos egy részes, de legalább alumínium.
A hopup egyrészes fém házas. egyrészes dupla lenyomóval. Először meglepően szépen lőtt, de az állítással szenvedni kellett mivel a az állító kerék nem ért hozzá az alatta lévő kisebb kerékhez.. Később hopup gumi cserénél egy alátét orvosolta a problémát az állításra. A benne lévő cső 6.05mm-es rézcső.

A gearbox mint elhíresült, tele van minden finomsággal.

-Acél kerekek
-8 mm-es fém csapágyazás
-Alumínium cilinder
-Alumínium dugattyú és cilinder fej, mindkettő dupla O-gyűrűs
-Acél csapágyazott rugóvezető
-És egy végtelen nyomatékú motor

A gearbox oldalán egy SRC logo látható, mint egyébként a markolat talpon és hordfogantyús irányzék alján és a RIS kivehető darabjának az alján és a tárfenéken is látható.

Az első szerviz alkalmával át lett nézve, hézagolva és kenve és maradt benne a 120-as rugó.
A TWG-s chronozási adatok a következők voltak:
-401-405-402-408-407-401-401-402-409-403
Gyengítés végett és hogy MASZ kompatibilis legyen a jószág, belekerült egy 100-as rugó amivel 299-et lőtt a fegyver.
Ezt kevésnek találtam ezért belekerült egy SHS 110-es rugó egy Guarder 70-es gumi és a hopup kamra is kapott egy kis teflon szalagot mert szelelt így olyan 380-390 körül lő a vas. Viszont ami a legutóbbi átnézésnél hideg zuhanyként ért a gearbox az orránál megjelent az a bizonyos hajszál repedés. Ezért aki ilyen fegyvert vesz mindenképpen a 100-as rugóval szerelve kérje!!!
Azóta kibírt 2 játékot a GB. Ha ledobja az orrát veszek másikat, de aki tudja ezt előzze meg.

Fél év alatt nagyon jól teljesített a fegyver. Kb 8000 BB ment át rajta összesen. Ez alatt a (GB repedésén kívül ami szinte biztos, hogy a 120 rugónak köszönhető) alkatrész törés, akadás vagy fegyver megállás nem történt.
Amit a saját hibámból törtem el az az első szíjakasztó és a deltaring egyik kis pöcke. A csapatban a másik m4-nek a dust coveren lévő kis pöcök letört, ő ezt a rugó megfordításával javította ki. Egyéb más hiba az övén egyáltalán nem történt.

A fegyverrel kapcsolatban az én tapasztalataim szerint az összes negatívumot és pozitívumot leírtam. Akivel beszéltem az SRC III-as szériájáról, akár szerelő akár sima mezei játékos és hallott róla, mindenki dicsérte. Véleményem szerint egy nagyon jól működő és időtálló konstrukciót kapunk a viszonylag "kevés" pénzért a mai árakhoz képest. Nem azt mondom, hogy ez a legjobb fegyver, de mindenképpen az élen jár a minőségben. Ár-érték arányban pedig szerintem a legjobb amit mostanság kapni.

Remélem annak aki SRC-ben gondolkodik tudtam segíteni! :wink:

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 372 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Időzóna: UTC + 1 óra