SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: csüt. okt. 18, 2018 12:48 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 75 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Téli Üzem
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 21, 2010 3:12 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Batmause írta:
Én még a gázos pisztolyokkal kapcsolatosan szólnék annyit, hogy inkább ne használjátok őket 10 fok alatt; mert ...

Erre való a téli gáz...Anno beczl is így használta a KSC G17-ét...amíg be nem fejezte, addig működött nála. Ahogy szoktuk mondani: a minőségi pisztoly nem adja meg magát...

De a biztonság kedvéért én sem használom őket télen. Túl drágák, hogy tönkremenjenek.
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: szer. jan. 20, 2010 11:24 pm

Royonik írta:
A nagyobb mínuszok előtt érdemes leginkább nekiesni a szétszedésnek, és takarításnak. És persze végül egy kevés szilikonnal való kenésnek.

Szerintem a szilikonsprét nyugodtan kukába lehet hajítani, semmi szükség rá AEG-ek karbantartásához, működéséhez. Előnye kevés, hátránya annál több.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 20, 2010 10:06 pm

Én még a gázos pisztolyokkal kapcsolatosan szólnék annyit, hogy inkább ne használjátok őket 10 fok alatt; mert nagyon gyorsan lehűl a rendszer és még könnyebben törnek az alkatrészek, másrészt a gáz se tud megfelelően tágulni. Nekem 10 fok alatt tört el a loading muzzle. Pesze 10 fok környékén működgetni fognak, de én inkább nem erőltetném - pedig nagy GBB-fan vagyok...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 20, 2010 8:10 am

Magam részéről köszönöm ezt a rövid cikket, volt benne újdonság, még számomra is.
Én mindössze a tárak felkészítésére hívnám fel a figyelmet, az év közben lerakódott kosz-por stb. amit a BB-k felhordanak ilyenkor károsítják a merev hop-up gumit. A nagyobb mínuszok előtt érdemes leginkább nekiesni a szétszedésnek, és takarításnak.

Szerkesztve.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Royonik csüt. jan. 21, 2010 7:40 am-kor.
Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásHozzászólás témája: Téli Üzem
HozzászólásElküldve: szer. jan. 20, 2010 7:28 am

Haliho!

Mivel nagyon sok új és néhány hónapja játszó "rutinos" játékos fegyvere megadja magát a hideg téli időben rendezett játékokon. Közzéteszek néhány gondolatot és saját tapasztalatot:

-Hidegben az akkuban zajló kémiai folyamatok lelassulnak, ezért akku típustól függően veszítenek a teljesítményükből. Az akkut a játék előtt rendesen töltsd fel! Ne a hideg csomagtartóban tárold, hanem inkább a kabátod belső zsebében, és csak közvetlenül a játék előtt rakd be a fegyverbe! Ha befér akkor valamilyen hőszigetelő anyaggal is betekerheted.

-Főként 400 fps és a fölötti fegyvereknél, ha nem nagy nyomatékú motor van benne nagyon hamar leszívja az akkut a nagyobb áramfelvétel miatt. Főként azok a típusok ahol kis akkuval hajtanak brutál rugókat. ezért fontos a jó motor, vezetékek és érintkezők, hogy minél kevesebb áramveszteség legyen. Én télen csak 400 alatti fegyvert használok.

-A felesleges érintkezőket, csatlakozókat célszerű kiiktatni, és jó minőségű (áram vezető képességű) vezetékelést alkalmazni. Ami nem feltétlenül vastag, pl. a legtöbb AEG teflonos bevonatú vezetékelése igen jól működik, de a kis TAMIYA csati felejtős.

-A különböző anyagok mechanikai tulajdonságai is megváltoznak (pl. hőtágulás, a gumi veszít a rugalmasságából). A puhább, szilikonos hop-up gumik jobban bírják, de a H lenyomóval csínján kell bánni, mert ha túltekered akkor beszorulhat a BB és annak ált. alkatrésztörés a vége.

-Ha netán elakad a BB, akkor először a tárat kivéve, egyes lövéssel megpróbálhatod kilőni, vagy a csőtisztító pálcával kipiszkálni. Soha ne használj ilyenkor sorozatlövést :!:
-A hidegben a spiáter és a műanyag alkatrészek könnyebben törnek, óvatosabban essetek :D !

-Figyel oda kire-mikor-hogyan lősz, mert a hidegben kiszáradt bőrfelületet ért találat sokkal jobban fáj, és hamarabb vérzik! Viszont a vastagabb öltözet miatt a találatot nehezebb észrevenni, a csapattagok figyeljék egymást, és nyugodtak szólhatnak egymásnak ilyenkor. Ne az ellenfélnek kelljen vitatkoznia!

-Szeles időben próbálj inkább közelebbről (de ésszel) lőni, a biztosabb találat miatt, és nehezebb (0.25. 0.28) BB-t használni.

-A tárakat ne ejtsd le a hóba, latyakba. Ha koszos lesz inkább ne használd! A Hi-cap tárak belsejébe, könnyebben kerülhet kosz, és be is fagyhatnak.

Konklúzió:
A jól összerakott, jó minőségű, feltöltött akkuval használt AEG-ekkel, megfelelő felkészüléssel és odafigyeléssel, a téli hidegben is nagyon jókat lehet játszani.

A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára WD szer. jan. 20, 2010 11:33 am-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 75 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra