SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: hétf. jún. 18, 2018 12:08 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 213 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző PM
Moderátor

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Systema [PTW]
HozzászólásElküldve: vas. jan. 06, 2013 11:57 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

ja... csak nem mindegy, hogy egy motor egy ptw rendszerű cuccba egy olcsó aeg ára... amire ugyanúgy nincs gar, hogy mikor szarikbe újra.
ha meg valaki kézi tekercserlésű, kiegyensúlyozott csoda cuccot akarsz, az meg annyi mint egy márkás aeg.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 06, 2013 11:24 am

Természetesen ebből a tesztből szerintem senki nem azt akarja kihozni, h milyen rossz a DTW a nagy király PTW-hez képest és indulhat a fikagépezet :)
(PTW-ről is mindenkinek azonnal a motorhibák ugranak be és a sok "valakitől hallottam mennyi gond van az unokatestvére öccse PTW-jének" ... közben a sok TM klón javítására is elég sok szervíz jött létre, csak ezt mindenki belekalkulálja és betudja h olcsó volt a fegyvere)

Egyébként a Celcius ugyanígy indult, hogy 500 dollárért adnak egy jó PTW alternatívát, aztán most ők sem azt adják már. Alsó árkategóriában továbbra sincs PTW klón (550 dollárért teljesen kiherélt CTW-t lehet kapni, ők is valahol 700-800 dollártól indulnak a jó MX3-mal, és PTW árban kínálják a legjobb fegyverüket), én ezért örülök egy újabb olcsónak induló klónnak (egy CQB verziót lehet be is vállalok a jövöben :) )

Szerintem tök jó lenne tudni, hogy a DTW azért az árért mit nyújt és hogy valós alternatíva lehet-e belőle. Szerintem már az is nagy segítség lenne, ha mindenki tudná, h XYZ alkatrészeket biztosan ki kell cserélni 150 dollárért a DTW-ben és máris van egy megbízható, jó minőségű alternatívája a CTW-nek, és PTW-nek.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 06, 2013 9:12 am

Az azért lejött a review-kból is, hogy nem a CTW-PTW párossal akar konkurálni, ahogy azt árában sem teszi, inkább a drágább aegek árfekvésében a marui klónoknak kínál egy alternatívát, amiből kifolyólag talán nem is tisztességes összevetni a fenti párossal. Amikor megrendeltem ezzel tisztában voltam hogy nem kapok ptw/ctw szintű kidolgozást és nem lesz 100% kompatibilis velük. Persze ettől függetlenül összehozhatunk egy összehasonlítást.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 05, 2013 9:43 pm

2011.03 óta használom a CTW-met, eddig nagyon pozitiv tapasztalatokkal.

Amennyiben megjött a DTW, szivesen csatlakoznék egy PTW - CTW - DTW összehasonlító teszthez (már amennyiben igény van rá), lehet hogy több mítoszt el lehetne oszlatni vele ill. sok vélt/hallott információt megerősíteni.

A HK416-tal kapcsolatosan azt hiszem a Powair6-os francia és az S-T-T-S angol csapattal érdemes foglalkozni, garanciákkal vállalják PTW/CTW alapokon nyugvó fegyverek összerakását.

Nekem MK2-esem van, a felvetett kérdésekkel kapcsolatos tapasztalatok:

- tárak:
- Systema PTW fém tár OK,
- kínai műanyag (kaptam, nem tudom milyen gyártó, 5 doboz/70 dolláros konstrukcióból) hibátlan!, sőt jobban szerettem játékon mint a fémeket.
- A&K fém tár ok
- Celcius fém tárok természetesen OK
- Most EMAG-ot rendelek a napokban próbaképpen, és ha jól muzsikál a fémekről átállok ezekre (esztétikai okokból egyrészt)

Összességében az a tapasztalatom, hogy a 120-es midcapekbe 90-100nál többet nem tudtam beleerőszakolni.

- gyors rugócsere: a Coyote ASG-sek (lengyel) csinálták az én MX2-met, és ők raktak össze egy cilindert (380-385 FPS). Ezt használom, mióta megvan. Rendeltem még a németektől egy 400 FPS-es cilindert (ez már a gen.2.-es), de alig használtam, egyelőre nem sok értelme van...

Szóval a gyors rugócserének lehetőségétől egyelőre én nem kaptam meg azt a pluszt, de ez az én hibám és nem a fegyveré (gondolkodom egyébként egy gyengébb rugó berakásán és akkor 340 és 400-as cilinderek kiszolgálnak)

- ECU: hibátlanul teszi a dolgát mióta megvan (minusz 10 és plusz 30 között voltam vele kb, párás és esős időben is, nem volt baja)

- gearbox: addig amig nem törik, marad :) (vélhetően ezek mellett a cilinderek mellett nem is fog)

- hopup:
Pont ma kaptuk szét szeretett PTW-s kollégával mindkettőnk HopUp-ját, első blikkre az MX2-ben a 2008-2009-es Systema egysége van, csont ugyanaz.

Eddig sem a lőtávval, sem a pontossággal nem volt gondom (PTW-nél sem tudtommal)

Az alábbi anyag azonban felkeltette az érdeklődésünket, lehet én berendelek egy példányt belőle:

http://www.s-t-t-s.co.uk/stts_hop.htm

Végre nem a tár alatt kellene pitiszkálni egy fél milis imbusszal, másrészt ha a 2/3-a igaz amit írnak a pontosságáról, már nekem elég.

- egyes lövés: FÉLELMETES! (sokan azt hiszik, hogy sorozatot használok)
- ROF: én még TM gearboxos aeg-et nem nagyon láttam úgy darálni mint ezek a 11.1V-os Lipókkal, nem is tudom kinek mire kellhet ennél több :shock: . Amúgy részemről tök mindegy, 3-as sorozatokat használok terepen, néha még ott is egyes lövést.

- akku: 20C-s 2400mAh és 20C-s 1400 mAh-s akkukkal használom, eddig még egsznapos játékon a kicsit sem sikerült lemeríteni.

EDDIG JELENTKEZŐ HIBÁI:

- első irányzékból rendszeresen hagyogatom a stifteket (eddig egy fegyveremnél sem volt ilyen problémám)

- első előagy mocskosul lötyög, kb. egy éve húzom már, hogy kitaláljak rá valami jó megoldást (mondjuk kb. 2 mm-es kis lemez megoldaná a rögzítésnél, egyelőre így elmegy)

- 2012 nyarán jelentkezett a probléma: az egyes lövés "érzékenysége" az elsütőbillentyűnél csökkent... még így is teljesen rendben, de nekem feltűnik.

JÖVÖ:

- MX3 új ECU-jét szivesen látnám benne (3-as burst miatt)

- új HOPUP, reméljük hamarosan meglesz

Remélem hasznosnak ítéltétek a fentieket!

W

Szerk:

http://store.airsoftarea.ch/g-d-dtw-m4- ... earbox-set

Nekem itt nagyon furcsa, hogy műanyag fogasléc van a tűzváltókarnál.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 05, 2013 7:39 pm

Na egy hazai rivjúra már én is várok, előre is kösz Stefanitsr. Vanaras tárakat az RSOV-on tűrhető árban láttam hozzá, (10-es csomagban.)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 05, 2013 4:13 pm

Köszönöm Rocko!
DE ennél azért tájékozottabb vagyok, s a googlet is egész tűrhetően használom(szerintem)
Tehát pontosítom: DTW-ben lenne... :)

FCC kitet láttam, dicsérik, mondjuk ez a minimum 1000 dolláros+posta+egyéb ár mellett.

WE gázos upperből kialakítottat is lehet rendelni(csak upper test) 350font+posta+egyéb szállítják is MO-ra, de az sem komplett HK416, mondjuk skandinávoknál nagyon megy

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 05, 2013 4:00 pm

Ranger from V.4 írta:
talán, ha lenne HK416 külsővel is lenne akkor nagyobb lenne a csábítás.
:)

decsakazémevan

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 05, 2013 2:38 pm

- A tár kérdés nekem is komoly visszatartó erő...(nekem) 8 darab biztosan kellene...

- A bolt catch aktív funkciója, s hogy nincs száraz lövés az tetszik.

- A gyors rugócsere vonzó, de a MASZ miatt nem sok gyakorlati hasznát látom. Nálam mindegyik AEGem 350-360 körülre van össze rakva...most 30fps ide vagy oda oly mindegy.

- tűzvezető elektronika most is van, short stroke-val a reakció idő is OK.

-alu gearboxokat használok majd mindegyik AEG-ben

- a hop-up lőtáv/pontosság egy nagy kérdés...arra nagyon kíváncsi lennék, hogy mit hogyan, mennyire...pláne TM-hez hasonlítva.

- "egy új, maruiétól eltérő rendszer megismerésének lehetőségét" igen ezt a kis ördögöt én is ismerem :)

talán, ha lenne HK416 külsővel is lenne akkor nagyobb lenne a csábítás.
:)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 05, 2013 2:23 pm

ha csapatban játszol, és csak megkötésekkel; adott helyen/időben lehet tárazni, akkor igen is elég lényeges szempont tud lenni.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 05, 2013 2:21 pm

Az egy dolog, nekem sosem volt szempont, nem lőttem annyit, meg egy 500-as gyorstöltő szokott lenni a zsákomban.

A kínosabb, ha ezzel érdemben akarok játszani akkor a rendelt 3 120-as emag és a gyári tár mellé még rendelnem kell párat. (bár, ha belegondolok, 4 75-s green label emaggal +1 real sword 120-as midcappel végig játszottam már x játékot, az a négy tár több mint elég lesz).

Nem játszom csapatban, az az ~500 BB meg általában nekem egy játékra bőven elég szokott lenni, szóval a parkolóban betárazok, és még viszek is belőle haza, játékon belüli megkötések annyira nem hatnak meg. Ha meg mégis akad még másik aeg, amibe belemennek a sima aeg stanagok (type97b és az slr105c compact örök társaim... :D)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára stefanitsr szomb. jan. 05, 2013 2:25 pm-kor.
Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 05, 2013 2:12 pm

számomra a tárkompatibilitás a legfájóbb pont. mivel a cucc nincs elterjedve így nem tud odaszólni a cimbinek/akárkinek, hogy adj már egy tárat.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 05, 2013 1:59 pm

Nekem mindenképp adja egy új, maruiétól eltérő rendszer megismerésének lehetőségét, igen gyors rugócsere lehetőséget (hengercsere ugye), alapból beépített tűzvezérlő computer, ami a szektor kereket felügyeli, és ami később cserélhető programozható burst elektronikára pl, alapból aktív fékes fet, nincs cutoff lever, nincs anti reversal latch, nincs tappet plate. Nincs törős v2 box első rész (henger alu, hengerfej acél, stb, valami éri henger ki másik be, és gyí tovább, rulz)

Ha kifogy a tárból a BB megáll az aeg, ha újat teszel bele boltcatch nyomásra ugye folytatja a tüzelést. Ha a tárat kiveszed, elvileg nem hullik ki öt bb mint egy marui aeg esetében.

A hopupjára már megvannak a megfelelő ötleteim, amivel jobbá tudom varázsolni ha az első genes systema parái meglennének.

Vannak hátrányai is, vélhetően az elektronika miatt a nedvességet, párát, esőt rosszul fogja viselni. A felhúzó kart nem lehet hátrahúzni, amivel együtt tudok élni. A BB darabolásra leszek kíváncsi, de alapvetően az adagolási BB darabolási parára is vannak megoldásaim.

A felvázolt problémák természetesen a legrosszabb forgatókönyvre készülnek fel, amiből kb biztosan szembesülni fogok a hopup parával (nincs elég lenyomó hatás), a többit meg majd meglátom...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 05, 2013 1:48 pm

A ROF a "normál" AEGekhez képest tűnik gyengének.ha viszont úgy nézem, h az RS fegyverekhez képest, akkor viszont rendben van.

alkatrész van, s ha ne adj isten a DTW üzleti kísérlet bejön-ár-érték-használhatóság tekintetében és viszik, akkor lesz ezekhez is csőstül kínai alkatrész ilyen-olyan minőségben és árban.majd lehet válogatni.

az alap kérdés marad csupán, h a TW platform, mivel kínál többet a TM klón rendszerekhez képest a playernek.
bár ez a kérdés/válasz PTW árának negyedért-ötödéért már nem annyira fájó.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 05, 2013 1:10 pm

Ha nem próbáljuk ki, sosem tudjuk meg milyen... :))

Egyébként azt veszem észre, hogy az első production batch-ek óta finomodtak részletek, mert a különféle review-kban a puskák bizonyos alkatrészei másak és a kidolgozásuk is más.

A motor csakugyan nem egy rof király, de majd meglátjuk. A hengert, gearboxot dícsérik, a hopup hatás javítására van eszközöm, a fetet nem tervezem túl nagy akkukkal terhelni (nem is fér bele a crane stockba egy túl nagy), szerelés közben meg oda tudok figyelni, így talán a selector racket sem vágom gallyra. Mindenesetre sokminden kiderül ha megérkezik.

Az alkatrész ellátás meg kb olyan mint a real sword cuccokhoz, motortól elkezdve, hengerfej, nozzle, tok, hopup kamra, elektronika, gearbox minden szar rendelhető hozzá. Hozzáteszem ezek egy részét a systema tulajok jól el is kapkodták pl rsov-ről, gondolom mert kompatibilis a PTW-vel és olcsón tudtak működőképes puskát varázsolni a motorhibás ptw-ből, ctw-kből.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 05, 2013 12:26 pm

laca ha végi olvasod a review-t -tudom hosszú- elég részletesen kitér a különbségekre probléma forrásokra(mivel darabokra szedte a DTW-t) a felcserélhető alkatrészek sorára illetve arra melyek a kompatibilis részek.
egyetlen-de lényeges- pontra nem tud kitérni az "szerző" az pedig a
tartósság, megbízhatóság. de ennek ugye az eltelt rövid idő miatt -mióta piacon van- nincs mit csodálkozni.

látatlanban nem fogalmaztam meg review alapján ítéltet, de a systema árának ötödért ...
hát...

mondjuk ahogy Rocko is kitért rá a motor számomra is kérdés a videok alapján semi-ben szép a hangja, de ROF az csapnivaló.s tartósságról nem eset/eshetett még szó.

stefanitsr sporttárs bátrabb volt.kíváncsian várom majd az ő tapasztalatait.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 05, 2013 11:58 am

On the first look, this copy of an "PTW" doesn't look bad, but if you look closer...

The finish of the parts are bad, here some examples;

The cut's on the cylinder looks as they were Made by hand, the Carry Handle doesn't fit well on the reciver. Sometimes you get some whobble on the front barrel. The "Teeth" on the Delta-Ring are made from weak material.The "Line Set Plate" (ABS Part who holds Cable on the Gearbox) is weak, sometimes even already broken... .

While using it with the included cylinder & magazine, sometimes you get "double feeds", or "no feed", or sometimes the nozzle cuts the BBs...

Can fit almost all RIS/RAS who fit's "Stamdard AEGs", but watch out for whobbling, and don't break the teeth on the Delta Ring! ;P

This platform will fit some Spare Parts from SYSTEMA PTW, FCC and such, however, not all things fits; for example the Precision barrel wont!

I to be honest; for this price, you can get an much better "normal" AEG...

Important notice;

Doesn't work with the MAG Spare Magazine, the Original SYSTEMA PTW Magazine works well. ;)

Ezt a "rivjút" olvastam WGC-n. Én félnék venni mindenképpen. Ha a systemának is vannak betegségei, de ahhoz van alkatrész legalább. :/

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 05, 2013 11:43 am

remélhetőleg nem lesz folyamatos motorbaja, mint az eredetinek.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 05, 2013 11:38 am

Tegnap rendeltem egy rises cqbr-t, kíváncsian várom, hogy fog muzsikálni.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 05, 2013 11:01 am

Az PTW másolás legújabb verziójáról a DTW-ről egy review.

http://www.sepaairsoft.com/t2538-dtw-th ... w-platform

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 01, 2013 8:52 pm

Külföldi fórumokon azt taglalgatták július környékén, hogy a Celcius MX3-asának van a Diablo és a Ghost változata, amihez elméletileg CNC-zett gearbox dukál és 550 FPS-t hasonló tűzgyorsasággal visz (Systemáéhoz hasonlóan)

Tapasztalatom nincs és azóta nem is olvastam a dolog után, mindenesetre az MX3-ért 2500 ( :D ) dollárt kérnek el, ami megegyezik a Systema legújabbja árával... iszonyat pénz ahhoz képest, h. olcsó Systema alternativaként léptek be a piacra (bár nekik is kell egy csúcsmodell, de szerintem 1000-1200 dollár alatt lett volna célszerű tartaniuk az áraikat).

Amúgy az MX2 hibátlan, 400 FPS mellett.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 14, 2012 12:08 pm

Nos, igen, az valahol 550+ lehet .20-assal.

Kérdés, hogy bírja mindezt a belvilág, valamint a motor (amivel már az előző generációs systemákban is akadtak meglepik) :))

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. nov. 14, 2012 8:40 am

azt írja .30-as bb-vel 450 fps!!!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 14, 2012 12:01 am

Hát 14V os lipóval 450 fps mellett nem sok a 20 as rof egyáltalán..

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 16, 2012 10:57 pm

Üdv: S.

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: pén. aug. 10, 2012 10:22 am

Jó Systema hagyományoknak megfelelően valószínűleg 3-4 tár kihugyozása után szétesik, a motor gondolom megin' konstrukcióhibás, stb, stb, nem köll aggódni...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. aug. 10, 2012 10:04 am

Announcing the pinnacle of our engineering - the Mad Max PTW which delivers 178 m/s and 24 rounds / sec. :shock: Custom tuned by Systema engineers (not available as Challenge Kit). Power does matter!! Coming soon.
Üdv: S.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 01, 2011 8:29 am

ez mar kamingszun kb. 8 honapja....

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 01, 2011 6:54 am

Jön az újabb versenyző :) :

http://akairsoft.com/home.html

Fórumokon 500 dollár körüli összegeket emlegetnek.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 22, 2010 9:24 pm

Akkor itt tessék folytatni:
viewtopic.php?f=102&t=1567

Egy Systema PTW így néz ki.
Kép

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 22, 2010 9:21 pm

ez 1 systema energy v2 tes gb és a legalso fogaskerék van lecsorbulva amit a motor hajt!és nemtudom hol lehet iet beszerezni és aszt sem tudom h miet keresek mert a képeken mindegyik maskép néz ki

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 18, 2010 8:40 pm

valahogy a systema boxra szavazok...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 18, 2010 8:16 pm

fogalmazz meg egy értelmes kérdést, aminek van vége és eleje. akkor talán tudunk segíteni :wink:
biztos, hogy systema PTW-d van?
vagy egy V2 box, amit a systema gyártott?

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 18, 2010 8:13 pm

zig3 írta:
senki nem ért a systema gb hez?

Tibi, Black Hawk, Balukov, Ragnar

Nekik biztos hogy van, vagy volt. Kérdezd meg őket, nem túl gyakori típus.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 18, 2010 8:06 pm

senki nem ért a systema gb hez?

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 18, 2010 2:43 pm

Figyelmeztetem magunkat :shock:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 213 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra