SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: csüt. okt. 18, 2018 12:48 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3084 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 85, 86, 87, 88, 89
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 21, 2008 4:00 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Hi Tappara elsösorban grat az uj fegyverhez,sok fraget kivánok vele.

viszont a fegyver jellemezőit elolvasva,és a végső összeget nézve...

én nagyvalószinüleg CA-t választottam volna.

szerintem nem éri meg a "china made" cuccokat annyira upgradelni.. a végén annyiba kerül mint egy Pro-Line darab,csak itt minden hibrid.

/de ez szubjektiv/

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 21, 2008 1:24 pm

Nem hangzik rosszúl, de tekintve hogy az egy éves JG Augommal szinte az ég világon semmi gond nem volt( Csak szétszedés és gumi csere), így a sok pepecset látva/olvasva nem túl hízelgő.

Talán a Súlya, az tetszik :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 21, 2008 12:56 pm

Köszi Alien a Topicért :)

Dboys M4 CQB/R DX (BI3981-metal)

A fegyvert az RSOV-ról rendeltem (TomeKK által) és mielőtt hozzám került TomeKK átnézte és cserélte benne, amit cserélni kellett.
Első benyomások:
Játék előtt fogtam először a kezembe, kronózásnál kezdtem vele a barátkozást. A fegyver maga nehéz (majd 4 kiló) és nagyon masszív. TomeKK orvosolta némi szigszalag segítségével a kínai fegyókra jellemző előagy és tus lötyögést. Az első markolat felrakása után érezhető egy kb 1 mm-es axiális irányú játéka a RIS-nek, de nem vészes. A feliratok nagyon szépek, gravírozottak, USMC logo, Knights Armament logo, a RIS-en számozás, a toldalék csövön 5.56 NATO gravír. A test alsó és felső fele között a bal oldalon kb 0.5mm-es rés, a Bolt Catch lötyög picit. Az egy pontos taktikai szíj káosz és gyenge.

És akkor most a tények:
Szállítással vámmal megáll 35k-ban.

Dobozban:
- M4 CQB/R
- 8.4V 1100MAh crane tus akksi
- töltő
- tisztítópálca
- 0.2-es BB
- markingos 300-as high cap (szebben adagol, mint a CA ProLine tár)
- előmarkolat
- 2 RIS takaró panel
- csőtoldalék (5.56NATO gravírral)
- 1 pontos taktikai szíj (alapállapotban használhatatlan)

Külső:
- USMC logo
- Knights Armament logo
- számozás a RIS-en
- súlyos darab
- rettentően masszív
- alapszíne fekete
- sok kínai kotyogás
- 0.5 mm rés a test alsó és felső része között a bal oldalon
- lötyögő Bolt Catch

Belső:
- öntési hibás hop-up kamra (sajna eldobós)
- gagyi kínai hop-up gumi
- a belső csővel szerintem gond van
- fekete megerősített V2-es GB
- 7mm-es műanyag csapágyak
- repedt rugóvezető
- és a többit TomeKK tudná leírni, mert én nem szedtem szét, de gondolom a szokásos kínai dolgok.

Teljesítmény: 415fps dobozból

Menjünk akkor végig a külsején részletesebben:

Gyárilag csak a lángrejtő van a fegyveren, ami nekem nem tetszik, így felraktam a csőtoldalékot. A lángrejtőben semmi extra sincs, sima 14-es balmenettel megy fel. Ugyanígy a csőtoldalék, csak ezen van egy 5.56 NATO gravír. Nincs rajtuk hernyócsavar a menetbiztosításhoz, de szerintem nem is kell. A lángrejtő és a csőtoldalék szépen összegyógyult, kézzel nem bírom lecsavarni már. A csőtoldalék és a külső cső közt van egy gumigyűrű, ami eddig kiválóan biztosít, így nem hajlamos a lerázkódásra.
Az irányzék sima M4/M16 irányzék, jó minőségű, nem lötyög, hernyócsavarral biztosított. Szíjakasztó nincs, de nem is kell az egypontos szíj miatt.
Az előagysapka nem a legjobb minőségű, miután felkerült a szigszalag a RIS-re, az alsó része picit kihajlott felrakásnál, de ezt abszolút nem észrevehető. Picit axiálisan lötyög, és ez az egyik oka a RIS kis axiális irányú mozgásának.
A RIS nagyon jó minőségű CNC-zett aluminium. A sínek méretei helyesek, ami sajnos nem elmondható a az előagy sapkához és a delta ringhez csatlakozó körkeresztmetszetről. Ide kell a szigszalag. Avagy kisebb átmérőjű előagy sapka és delta ring :D. A pozíció jelölések szépek és az alsó RIS-en ott van a hővédő pajzs imitációja is. A RIS leszedése és felrakása hagyományos M4/M16 módon történik, a delta ring hátrahúzása után lehet levenni és feltenni. Annyira kell odafigyelni, hogy a RIS felső részén van egy csavar, amit ki kell lazítani mielőtt levennénk a RIS-t és felrakás után kell meghúzni.
A delta ring szokványos M4/M16 delta ring, viszont benne rejlik a RIS axiális mozgásának a második oka. Az belső átmérője sajnos ~1mm-el nagyobb a csőgyűrű külső átmérőjénél. Sajnos a külső cső felett átfutó pálcához illeszkedő furatátmérője is nagyobb, így lötyög picit a RIS. Ennek az orvoslása elég húzós feladat, és mivel abszolút nem zavaró mértékben (<1mm) fordul el a RIS, így nem szántam még rá az időt, de tervben van.
A csőgyűrű megint semmi extra, jól zár ennyi.
A test az maga nagyon szép kidolgozású, igényes marking-okkal, jó minőségű fémből, de nem acélból. A tetején a RIS-en szintén gravírozott pozíciójelölések vannak és a méretezése pontos. Szóval masszív, szinte elnyűhetetlen darabnak tűnik eleddig az egész test. 3 aprócska hibája van mindössze. 1 az alsó és felső fele közt a bal oldalon nem illeszkedik rendesen, így itt van egy kis rés a tárfészek felett. Optikailag nehezen észrevehető, de ha észrevetted ronda. Sajnos nehezen lehet orvosolni is, de eddig még nem néztem meg komolyabban, mit lehet kezdeni vele. Tervben van :D 2 a bolt catch lötyög, de mivel funkciója nincs valószínűleg pillanatragasztóval oda fogom ragasztani egy fix pozícióban. 3 az első stift rögzítőcsavarjának a feje letört. Nem is ronda, ki sem esik a stift, a „majd” listán rajta van, valószínűleg Guarderre cserélem. Ami nagyon tetszik, az a tűzváltó kar, ami határozottan, fémes hangot adva kattan be pozícióba. Igazi fegyver fellingje van tapintásra és hangra is :D Ami kicsit hiányzik az az SL féle megoldása a hup-up takarólemezének, mivel itt a hüvelykivető ajtó lenyitásával azonnal szabaddá válik a hop-up állítókereke, míg az SL-nél volt itt egy alulemez. Ami egyrészt védte a kosztól, másrészt meg nagyon durván nézett ki, lehajtott ajtóval. A felhúzókar is úgy működik, ahogy kell, eddig probléma nem volt vele.
A markolat okés, erős, kényelmes fogást biztosít.
A tár picit lötyög, de nem jobban, mint az SL-ben, sőt...
Az egy pontos szíj kengyele jó minőségű acél, funkcionalitását tökéletesen ellátja és szerintem baromi jól is mutat a fegyón.
A hátsó irányzék nagyon tetszik, mivel ellenben az SL-ével ezt állítani is lehet, nem lötyög egyik pozícióban sem és így használható célzásra is. Rosszat nem tudok mondani róla, viszont cserélem majd ACOG-ra, szóval már nem sokáig lesz rajta.
A tus tartósíne szintén jó minőségű masszív darab, viszont kell rá bőven szigszalag, hogy ne lötyögjön a tus.
A crane tus egy olyan dolog, ami nekem nagyon nem tetszett először, de mostanra beleszerettem. Egyrészt kényelmesen be tudtam állítani magamnak, mivel a pozíciói lehetővé teszik, hogy 1.6m-es emberkétől 2m-es emberkéig bárki kényelmesen be tudja lőni magának. Másrészt az aksitartó kiszélesedő oldalára kényelmesen rá tudom fektetni célzáskor az arcom. Az aksi simán befér a helyére, viszont lötyög benne, ami nem használ neki, így erre ki kell majd találnom valamit, hogyan rögzítsem. Magát az aksit kicsit macerásabb ki és berakni, mint egy fix tusnál, mivel itt le kell szedni a tusvég gumírozását, utána egy csavart kioldani és majd ezek után lehet kipattintani a takarólemezt. Harctéren ez picit macerás, így előbb utóbb nem árt majd bele egy nagyobb aksi az 1100Mah-os helyett.

A belsejéről TomeKK tudna írni részletesebben, bár szerintem ez idő hiányában elmarad :D

Upgrade 1 (10k munkadíjjal):
- kotyogás megszüntetésére szigszalag (by TomeKK)
- öntési hibás hop-up kamra cserélve JG-re (by TomeKK)
- hop-up gumi cserélve Guarderre (by TomeKK)
- átzsírzás + hézagolás (by TomeKK)
- rugóvezető csere fém rugóvezetőre (by TomeKK)
- SP110-es rugó a kisebb teljesítmény érdekében (by TomeKK)

Upgrade 1 utáni teljesítmény: 380fps. Eddig 45k-ban a fegyver.

Használat közben:

Mivel nem volt szíjam így játék közben egyfolytában a „rohadt nehéz” jelző járt a fejemben. Hamar kiderült, hogy erő tekintetében jól el van eresztve a fegyver, de a pontossága területén van még fejleszteni való. Amúgy kiválóan ketyegett, szép a hangja, feelinges a súlya, jól kézre áll az első taktikai markolattal. Viszont a pontosságával kezdeni kellett vmit, mivel balra húzott, és minden kb 10-ik BB-t felkapta a fenébe. Így készült az Upgrade 2.

Upgrade 2 (0k)
- tus sínre még egy kis szigszalag, így abszolút nem kotyog már
- hop-up gumi csere újra, mert sajna elszakadt
- hop-up kamra variálás
- taktikai szíj racionalizálás és használhatóvá tétel
- csőcsere SL alapcsőre

Eredmény: 25m-en 10cm-es körön belül hord, kronóm nincs, de szerintem nem változott az fps. Az egypontos taktikai szíj már kényelmes, jól használható.
Közben elkezdtem tervezni az Upgrade 3-at, amely közel végleges állapotába hozza a fegyvert.

Tervezett Upgrade-ek:

Upgrade 3 (kb 7k)
Elvileg a héten meg tudom csinálni :)
- alsó és felső test közötti félmillis rész eltűntetése
- Bolt Catch rögzítése
- CA preccső
- Guarder hop-up kamra
- Aksi kotyogásmentesítése a tusban
- 3 pontos taktikai szíj, mert nagyon terheli a csuklót az egypontos.

Upgrade 4 (kb 12k)
Ez amint megjön az ACOG és tudok szerezni 25mm-es adaptert
- 25mm-es RIS adapter
- taktikai lámpa
- ACM markingos ACOG

Amint teljesen elkészül rakok fel képet :)

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásHozzászólás témája: Dboys/Boyi/Kalash
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 21, 2008 12:47 pm

Dboys/Boyi/Kalash fegyverek, tapasztalatok...

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3084 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 85, 86, 87, 88, 89

Időzóna: UTC + 1 óra