SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szer. aug. 22, 2018 5:19 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4384 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126  Következő
Szerző PM
HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 01, 2007 1:48 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

tomeKK írta:
George Bush írta:
Sniper fegyvernek szerintem az M14 jó, de mint már említették a tár mértete zavaró lehet. ha CSAK sniperkedésre használnád, akkor ajánlom őt: http://veszprem.softair.hu/jgmp001.html ,igaz ez nem AEG hanem felhúzós, springes. na nem olyan olcsó kínai fajta springes, nagyon jó. 408 fps-t írnak rólla. (bár ugye ez csak a papírforma, de akkor is erős lehet nagyon). és nagyon pontos is. de amúgy a 2 fajta M14 közül, nekem a fa verzió tetszik jobban

anyám borogass...

valami rosszat mondtam...? :lol:

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: pén. nov. 30, 2007 8:46 pm

George Bush írta:
Sniper fegyvernek szerintem az M14 jó, de mint már említették a tár mértete zavaró lehet. ha CSAK sniperkedésre használnád, akkor ajánlom őt: http://veszprem.softair.hu/jgmp001.html ,igaz ez nem AEG hanem felhúzós, springes. na nem olyan olcsó kínai fajta springes, nagyon jó. 408 fps-t írnak rólla. (bár ugye ez csak a papírforma, de akkor is erős lehet nagyon). és nagyon pontos is. de amúgy a 2 fajta M14 közül, nekem a fa verzió tetszik jobban

anyám borogass...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 30, 2007 7:11 pm

Klasszikus értelemben a sniper puska (legalább is nekem ) mindig a Bolt-Action marad, Abból meg csak a MARUI VSR-10-est ajánlom,esetleg CA M24-et..de szerintem a VSR jobb, Kinaiban ne is gondolkodj,mert nekem volt 3-is (BAR-10,Mp001,M6) spring day-re megfelelnek de hosszu távon kevés lesz nagyon...tuningolhatatlanok.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: pén. nov. 30, 2007 5:15 pm

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 27, 2007 11:46 pm

fincsi.. 8)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 27, 2007 11:37 pm

Egy fránya rövid / rövidebb tár nem lenne rossz móka az M14-hez :).

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: kedd nov. 27, 2007 11:04 pm

T. METT !

Azt vedd meg amelyik tetszik, és használd, ismerkedj vele. Télire amúgy se jó a tuning. Aztán tavaszra lehet tuningolni, mert nem árt a mesterlövészkedéshez némi tapasztalat, pld. több évnyi ...
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: kedd nov. 27, 2007 4:49 pm

METT írta:
Hogy számít e vagy sem?

Sem.

SOCOM ugyanazt tudja, csak nem realisztikus, mint sniper fegyver. De az M14 hosszánál sokkal zavaróbb a tárak hossza - ha már a sniperkedés szóba került.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 27, 2007 4:42 pm

Mesterlövészkedni lehet hogy nehéz lesz vele. Nekem pl. a socom
jön be jobban, de ha lehet, fogd meg mindkettőt legalább egyszer
a kezedbe, mielőtt döntesz.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd nov. 27, 2007 4:32 pm

Új fegyver vásárlása elött állok egy CM.032 M14 vagy CM.032A M14 Socom (Black) és az a problámám hogy szeretnék bele kostólni a sniperkedésbe. De ehhez egy erős és pontos fegyver szeretnék össze hozni.
FPS szenpontjából szerintem mindegy hogy melyiket is választom mert ugyan úgy lehet tuningolni. De én hossz beli különbségekre lennék kiváncsi. Hogy számít e vagy sem? Láttam már egy másik írásban hogy nem befolyásolja a pontoságot.
Végülis az lenne a kérdésem hogy van e a két fegyver közt küll és ha van akkor mi?
És ti melyiket ajánjátok mesterövészkedni?

Vissza a tetejére

játékszervező

HozzászólásElküldve: vas. nov. 25, 2007 7:42 am

Haliho!

A CYMA M-14-ese (CM 032) igen jól sikerült TM klón, szépen kivitelezett, jó minőségű alkatrészekkel (azért az egyik XYT fogaskerék tengelye "kissé" görbe volt) :( , de az alkatrészek zöme TM kompatibilis.
A minimális eltérés: az elektromos megszakítású biztosítás elhagyása és a 3. ver. rugóvezető alkalmazása. ill a tusában nem nagyon hagytak helyet a vezetéknek.

-acél csapágyak
-TM "kicsi" spur gear, acél fogaskerék szett
-policarbon piston+ventillált head
-alapból 365 fps volt, de CA csapágyas (ver.3.) rugóvezetővel és CA M120 rugóval 430 fps lett.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 24, 2007 8:37 pm

Malu!
Van nalam Marui hengerfej es nozi,hetfön megegyszer szetszedem,es összehasonlitom

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 24, 2007 3:55 pm

Kérdezném hogy milyen nozzle való a Cyma M14-be ?
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2007 9:56 am

Okosan használva jó...

Nem annyira nagyon okosan meg kib@szottul veszélyes...

(nem ellened irányul)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2007 9:44 am

Tomekk
Mivel ugyanolyan pontos 44cm es csövel,mint a hosszu 51cm essel,ezert sokan inkabb a socomot fogjak DMR-nek valasztani,ugye regi szabaly,h airsoftban kis puskabol is lehet nagy eröt kihozni.
A socom nem is kicsi(94cm körül).
Mielött meg vitatkoznal velem,tudom,teoretikusan a 400 fps fölötti tuningok ellen vagy,érthetö is,nekem volt mindenfele erejü fegyo,okosan hasznalva jo az is.
Most vmi 420 körülit tervezek,az pont eleg nyilt terepre.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2007 9:15 am

George Bush írta:
Golbat írta:
Ha valaki óccó AK klónt akar, az nézze meg esetleg ezt is - hátha még van belőlük...
http://www.airsoftware.eu/product_info. ... aa9862bbaf

hehe :D az én 031-esem pont ezek közül való. de semmi baja. szerencsére a csomagolás csak a full fém részére olvadt rá, úgyhogy ezt leszedve, az ég világon semmi baja a fegyvernek.

Akkor nem mondtam hülyeséget, gratu hozzá! Most óccó volt az AK tár is, de ahogy néztem kifogytak belőle.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 19, 2007 11:22 pm

Golbat írta:
Ha valaki óccó AK klónt akar, az nézze meg esetleg ezt is - hátha még van belőlük...

hehe :D az én 031-esem pont ezek közül való. de semmi baja. szerencsére a csomagolás csak a full fém részére olvadt rá, úgyhogy ezt leszedve, az ég világon semmi baja a fegyvernek. átzsíroztam, átnéztem, és most van egy jó AEG-em. későbbiekben tervezek bele M110 rugót, és pár tárat veszek majd hozzá

Vissza a tetejére

Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 19, 2007 10:33 pm

a teli henger nem feltétlenül bore up.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásHozzászólás témája: Re: re
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 19, 2007 10:25 pm

Don Pepe írta:
Szerintem Guarder hengerkeszlettel,es csapagyazott rugovezetövel Sp 130at elvinne siman,az kb 470 ,ha minden jol zar...

Miért kell egy socomnak 470 FPS?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 19, 2007 9:37 pm

A NAGY LELEPLEZÉS!!

Cyma m14 gearbox review.

A testet,zarszerkezetet a gearboxig ugyanugy kell kivenni mint a Maruinal.
Minden csavar acélbol van,feketére eloxalva,nincs sorja,öntési hiba sehol,ilyet eddig csak a JG es D-BOY aegeknel lattam :D

Amit kinai baratink egyszerüsitettek:
Jobb oldalon a Maruinal egy kapcsolo is megszakitja az aramkört,nemcsak mechanikai retesz van,ezt a Cymanal kihagytak...sebaj,megbizhatobb,egyszerubb lesz!

A tuzvalto tengelyenel volt egy kis rugo,mely a biztositora tamaszkodott,ezt kihagytak,ennek szerepere a Maruinal sem jöttem ra,igy nem hianyoltam.

A gearbox feketere fujt,seho sorja,vagy öntési hiba,mindenhol jominösegu acel csillagcsavarok,rugos alatettel.
A kapcsolorendszer legjobb emlekeimmel a maruit idezve teljesen kompatibilis,az erintkezö lemezei rezböl vannak,ezek elkopnak idövel,a TM-nel jobb,kromozott lemezek voltak.

A gearboxot szetszedve vegyes kep fogad.
Marui kompatibilis kivalo ,,xyt,,spur,es sector gear, ,,nz,, markju bevel-fogaskerekszett,
3mm-rel hoszabb bore-up cylinder alias Marui,
jo hengerfej,tappet plate,
regi Cyma maradvany atlatszo rugovezetö,es nozzle,raadasul a nozi ereszt mint allat,lötyög a hengerfej fuvokajan.

Az acelcsapagyak kicsit lazak,pillanatragasztoval rögzithetök,a hezagolas enyhen hianyos volt.
Jol összerajva a boxot,SP 120al,csapagyazott rugovezetövel(VER 3as jo bele)es dugattyufejjel,eszmeletlen halk lesz.
Nyilvan a megfelelö hezagolas,es zsiras segit benne.

Holnap kiprobalom,hogy mit dobott,de batran ajanlom mindenkinek!!
Eddig messze a legjbb kinai aeg,es kinai m14.

Pontossaga verhetetlan,mar gyarilag is.
Szerintem Guarder hengerkeszlettel,es csapagyazott rugovezetövel Sp 130at elvinne siman,az kb 470 ,ha minden jol zar,ilyen pontossaggal DMR nek is böven elég.
A motor nem annyira eros,mint a JGkben,de legalabb halkabb.
2400miliamperes Sanyo akksival sp 120at siman viszi.

A tus nagyon el lett cseszve,Maruihoz kepest tulbiztositott,egy rakas folosleges csappal.
Nincs meg a Marui felsö alagutja sem,a kabelnek.
1,5 orai intenziv vagas,olvasztas kelett ahhoz,hogy 8,4 Sub-C akksi siman belemenjen.
De megerte.
9,6 nem hinnem h belemenne,max 4/5 sub cellasbol.
A torque up attetel miatt ugyis lelassulna,igy ertelmetlen.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 19, 2007 1:28 pm

adsed1994 írta:
Ezt a CM 0.22-es tuningolását ne is próbáljam meg? Nem lehet legalább annyira fel tuningolni mint egy 23-mas vagy egy 28-as?

Csak hogy tisztán lásd: a cm22, 23, 25 eszközökben más mechanika van. Előszőr is jóval kissebb az egész, tehát nincs meg a levegő térfogat, picike modellmotor hajtja, másodsorban az anyaga müanyag. A korai, úgynevezett "boys" gearboxot koppintották le, mely fegyvereket eredileg a TM gyártotta, a kimondottan ifjabb nemzedék számára.
Csak hogy legyen alapod: Én babráltam cm23-ast kb 15 munkaóra, csőcsere/rugócsere/akksicsere stb után sikerült elérni hogy a 0.12-es bb-t 160 fps helyett 185-el lője. Összehasonlitás: egy mezei Cm028 minimum 300fps-el ( de akár 15-20%-al többel) lövi a 0.2 est a dobozból kivéve.
Szóval tartok tőle igaz: nincs rá fizikailag mód hogy egy 22,23,25 modelből olyasmit csinálj ami alkalmas egy normál játékra.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rozsomák kedd nov. 20, 2007 12:20 am-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 19, 2007 11:16 am

SNIPER írta:
A Well az sz@r nehogy megvedd, vegyél inkább Cymát...de szerintem vegyél JG-t nem sok differencia van a kettö között,és jobb az utóbbi.

esetleg olvasgasd szorgalmasan a fórumot..minden kérdésedre választ kapsz.

Egyetértek, ifjú csapattársam R7-es csúzlija kb 9-10 játék alatt ment tropára, mind az akksi, mind a mechanika. (Pedig átzsírozták, karbantartották vásárlás után.)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 19, 2007 6:30 am

A Well az sz@r nehogy megvedd, vegyél inkább Cymát...de szerintem vegyél JG-t nem sok differencia van a kettö között,és jobb az utóbbi.

esetleg olvasgasd szorgalmasan a fórumot..minden kérdésedre választ kapsz.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: vas. nov. 18, 2007 10:55 pm

adsed1994 írta:
Ezt a CM 0.22-es tuningolását ne is próbáljam meg? Nem lehet legalább annyira fel tuningolni mint egy 23-mas vagy egy 28-as?

sajnos nem. és amúgy nem a szám határozza meg hogy mennyire jó. a 023 pont ugyanolyan kukatöltelék mint a 022. a 028 az jó. sajnálom, kénytelen leszel egy komolyabbra összegyűjteni. hidd el sokkal jobban megéri. bár én nem szeretnék beleszólni. tőllem megveheted a 022, csak szólok előre: a kukában fog landolni. higgy nekem. tapasztaltabb vagyok mint te. és mellesleg eleinte én is nagyon be voltam sózva egy olyan oclsó fegyverre mint a 022. megvettem, mert már nem bírtam magammal. aztán jött a csalódás. lövés után néztem előre hogy már hol lehet a golyó... hát kérlek szépen hiába néztem én egyenesen előre... majdhogynem a lábamnál esett le. aztán jött a kétségbe esett írogatás a fórumba tuningal kapcsolatban. aztán kuka.

egyébként ha a drágábbik árkategória mellett döntesz (jobban járnál) én ajánlom neked: cyma cm.028 AK-47, cm.031 AK-74 vagy esetleg megpróbálhatsz WELL márkájú dolgokat is ugyanolyan áron. (pl. WELL R7). de én inkább a cyma-t ajánlom mint a well-t !

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: vas. nov. 18, 2007 9:50 pm

Nem. pont. Ne is feszegesd tovább a dolgot !

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: vas. nov. 18, 2007 9:47 pm

Vissza a tetejére

Military Police

HozzászólásElküldve: vas. nov. 18, 2007 7:12 pm

adsed1994 írta:
Hát... és a egy cm 028-at kb. mennyiért tok szerezni... inkább hasznlátra gondoltam, mert most sajnos nincs pénz újra akkor inkább megpróbálok egy használtat valahonnan olcsón, vagy beszámítással venni :(

Szerintem gyűtögessél még egy kicsit úgy is itt a karácsony nem soká :) !
Nem érdemes olcsón venni fegyvert mert rád sóznak valami f.o.s.-t olcsón és egy hét múlva meg nem fog működni! Vegyél boltból vagy pedig Itt a fórumon is fogsz jó árban találni fegyvert, és ezek az emberek megbízhatóak!
Olyan 20-25ft körül már jobban tudsz válogatni! Ennél alacsonyabb áron nem nagyon érdemes vásárolni!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: vas. nov. 18, 2007 6:45 pm

adsed1994 írta:
Hát... és a egy cm 028-at kb. mennyiért tok szerezni... inkább hasznlátra gondoltam, mert most sajnos nincs pénz újra :(... meg hogy sztetek mennyiért vennék ( ha van vki aki megvenné írjon ) meg ezt.... vagy beszámítják vajon ha egy használtat akarok venni ? :( mert nagyon tetszik ez a sport, csak hát ha tényleg nem megyek ezzel a fegyverrel semmire... akkor inkább megpróbálok egy használtat valahonnan olcsón, vagy beszámítással venni :(

hát sajnos ez van. ilyen az airsoft. drága dolog. amúgy a teszvesz.hu -n van cm.028 21000 jó magyar pénzér. 21k amúgy nem sok egy olyanért. én az én cm.031-emet 25-ért vettem. le volt az is értékelve. (de amúgy semmi baja). újonnan egy ilyesmi 30k körül van. dehát most ez a 21 ezres amit tudok ajánlani a teszveszen. persze airsoft fegyverek vannak 80 ezer környékén is. de egy ilyen 20-30 ezres egy kis átnézés után egyenértékű egy nagyon drágával - lehet vele lőni... az airsoftban ez az arany középút. olcsón jót. (az olcsót itt a 80k -hoz képest mondom). szóval a legbölcsebb dolog amit tehetsz hogy összegyűjtesz 21000 Ft-ot és rászánod magad arra a 028-ra. sajnos ez van

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 18, 2007 6:01 pm

Üdv Uraim!
Meg kell mondanom,hogy über volt a csuzli mai jatekon.
Teljesen gyariba 0,25 blastert 50m + lovi,a lehetö leglaposabb pályán,alig van 30-35 cm szorasa ilyen tavon,nagyon pontos.
A gyari akksi fel lett töltve,de 700 löves utan megfött!
asszem komoly töltövel be kell formazni.
A fegyok olyan erös mint egy alap JG tehat 350+,csak joval pontosabb.
A heten szetszedem,azt meglátjuk,mit rejt a bele :D
Eddig pöpec!
Köszönöm a türelmet!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: vas. nov. 18, 2007 5:56 pm

Hát... és a egy cm 028-at kb. mennyiért tok szerezni... inkább hasznlátra gondoltam, mert most sajnos nincs pénz újra :(... meg hogy sztetek mennyiért vennék ( ha van vki aki megvenné írjon ) meg ezt.... vagy beszámítják vajon ha egy használtat akarok venni ? :( mert nagyon tetszik ez a sport, csak hát ha tényleg nem megyek ezzel a fegyverrel semmire... akkor inkább megpróbálok egy használtat valahonnan olcsón, vagy beszámítással venni :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 18, 2007 5:00 pm

igaza van az előttem szólónak. én már egyszer nagyon pórul jártam egy cm.023-al. az is kb. olyan szintű mint a 022. amúgy nagyon nagyon nagyon nagyon gyenge. de télleg. és ne gondolkozz abban hogy majd megtuningolod, mert nem fog menni. nem bírja. szóval inkább gyűjts egy jó fegyverre (min. cm.028 ) és olyat vegyél. hallgass rám. én már megtapasztaltam az olcsó fegyvereket. eleinte én is úgy voltam hogy mind1 milyen erős , valamire csak jó. hát nem ! az olcsó fegyók nem jók nagyon semmire. hidd el. inkább gyűjts egy jobbra. én épp ma vettem meg életem első KOMOLY airsoft fegyverét. egy cm.031. és hidd el nagyon megéri a 023-al szemben. hallgass rám / ránk jobb lesz úgy :)

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára George Bush vas. nov. 18, 2007 11:20 pm-kor.
Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: vas. nov. 18, 2007 3:56 pm

CYMA cm028 AK! ilyet vegyél! ettől lejjebb ne add, ha játszani is akarsz :wink:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: vas. nov. 18, 2007 9:48 am

Hello... új vagyok... nem is kicsit :D... most ismerkedek az AIRSOFT-al, és tőlletek, profiktól szeretném megkérdezni, hogy első fegyveremnek ( nem életem első fegyvere, volt egy springes berettám, de most az nem számít) jó-e egy CYMA CM. 022 Ak 47? Én meg vagyok elégedve vele, nem mindig pontos, de jó... :)

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 17, 2007 9:22 pm

Hehe! Éjszaka melo.....
Holnap delelött jatszom vele(Cyma M14 socom)
De delutan kap egy sp120at,meg csapagyas rugovezetöt!!
Elsöre über,halk,acelcsapagyak vannak benne,szar a hezagolas,es Ver 3as rugovezetöje van.
Aghearbox nagyon marui kompatibilisnek nez ki.
A jobb oldali mechanikus biztosito,mely szetkapcsolta a Maruinal az aramkört,leegyszerüsitve van,nincs kapcsolo.
Sulyra,masszivitasra Marui szint .
A zár kicsit nehezen jar,de gyarilag megy a zarakasztó.
A rézcsö vege tölcserszerü kikepzésü,mint a systema csöveknel,es vastagfalu!
Remelhetöleg tenyleg 6,04es!
Skirmysh riport holnap du!
ARRIVEDERCII!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Don Pepe vas. nov. 18, 2007 6:03 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 17, 2007 5:35 pm

Pepe nagyon várnék tőled review-t az új szerzeményről !

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4384 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra