SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: csüt. dec. 14, 2017 3:15 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4311 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. nov. 16, 2007 5:12 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

George Bush írta:
WD írta:
Haliho!

Az újabb kiadású CYMA 028 (AK-47) és 031 (AK-74) között belső szerkezetileg és teljesítményben semmi külömbség sincsen.
Csak akkor van gond, ha egy régebbi kiadásút fogsz ki, ami előfordulhat, mert egy csomagoláson belül is (karton) vegyesen lehetnek.

és ami ezen az oldalon: http://veszprem.softair.hu/cymacm028.html van teszt, ez az újabb vagy a régebbi lehet?

az még az első generációs

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: pén. nov. 16, 2007 5:07 pm

WD írta:
Haliho!

Az újabb kiadású CYMA 028 (AK-47) és 031 (AK-74) között belső szerkezetileg és teljesítményben semmi külömbség sincsen.
Csak akkor van gond, ha egy régebbi kiadásút fogsz ki, ami előfordulhat, mert egy csomagoláson belül is (karton) vegyesen lehetnek.

és ami ezen az oldalon: http://veszprem.softair.hu/cymacm028.html van teszt, ez az újabb vagy a régebbi lehet?

Vissza a tetejére

játékszervező

HozzászólásElküldve: pén. nov. 16, 2007 6:29 am

Haliho!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 15, 2007 11:08 pm

WolfHUNter írta:
Yoda.Jobban jársz egy 74-el.A 47-et tuningolhatod,megy a pénzed és akkor vagy ott mint a 74 és legalább dupla árbol.

már a 47-es széria is 300+ teljesít

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 15, 2007 10:39 pm

Yoda.Jobban jársz egy 74-el.A 47-et tuningolhatod,megy a pénzed és akkor vagy ott mint a 74 és legalább dupla árbol.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 15, 2007 9:26 pm

megnézed a boltok árlistáin. :sg:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 15, 2007 9:23 pm

pár hozzászólással leljebb említettem hogy vételezek egy cm.031-et. de amúgy egy cm.028-hoz (mert ez volt az eredeti terv) 110-es rugó + egy jó réz cső az mennyibe kerülne kb.? mert ha emberi áron kijönne akkor inkább azt veszek, mert eredetileg AK-47 volt a terv, nem 74.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Cyma CM.032A M14 SOCOM 16
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 12, 2007 7:44 pm

Cyma CM.032A M14 SOCOM 16

Első benyomások:

A doboza a régi Cyma/kínai "hagyományokat követi" polistyrol ágyazásba fektetik a fegyvereket. Számomra érdekesség, hogy 2 db babapiskótához hasonlító darabbal védik a doboz felső része felől ránehezedő nyomástól a tartalmat. A dobozon a fegyver fényképe, szokásos használati utasítás, és gyári paraméter táblázat van.

Gyári paraméterek:
- teljes hossz: 943mm
- tömeg: 3690g (akkumlátorral)
- csőtörkolati sebesség: 100m/s (0,2g BB)
- lőtáv: 50-60m
- tár kapacitás: 400BB
- tűzgyorsaság: 700-850 lövés/perc

Doboz tartalma:
- M14 Socom 16
- tár (High Cap - 400BB)
- tisztítópálca
- akkumlátor (mini csatlakozós 4/5 SubC 1200mAh NiCd)
- akkumlátor töltő /orosz szabvány... kuka/
- kb 150db lőszer /kínai lőszer... kuka/
- hordszíj /szokásos kínai hordszíj... kuka/
- használati utasítás

A fegyver:

Ránézésre lenyűgözött, kézbe véve érződik, hogy nagyon egyben van. Nem nyeklik, nem nyaklik. A hővédőpajzs alatti résznél érzek az agyon icipici csavarodást. A felülete matt fekete, érdesített, az összes fém alkatrész szintén matt feketére van fújva. Nem találtam sorját, szépek az illesztések, eddig nem fedeztem fel hiányzó csavart, vagy alkatrészt.

A felhasznált anyagok: ABS, különböző fémek (vas, alumínium, spiáter).
Amik műanyagból vannak: ágyazás és a hővédőpajzs. A sátorvas volt egyedül mágneses.
Azok az elemek amik fémből vannak: komplett tusfenék ("géppuska támasz", akku fedél), zárszerkezet, célzók, lángrejtő, külső cső, szereléksín, szíjbújtatók.

A hátsó irányzék állítható horizontálisan és vertikálisan is, működését tekintve hasonlít az igazihoz.

A fegyver akkumlátorral együtt megfelelő súlyelosztással rendelkezik, nélküle orr nehéz.

A fegyver felhúzókarja bámulatba ejtett :), az eddig általam megszokott AK, MP40, MP5 stb. fegyverekhez képest csodálatos. A zárrögzítő elem funkcionál, a zárat picit hátrahúzva kienged a rögzítő, majd ezt követően a zár a helyére csattan (csodás fémes hangja van =) ).

A tűzváltó kapcsolón semmilyen jelzés nincs, így nem lehet tudni milyen tüzelési módban van a fegyver. Átváltása határozott mozdulatot igényel, magától nem fog elállítódni. A biztosító számomra fura helyen van, azonban úgy érzem praktikus lesz, mivel előfordult az MP-40-nél, hogy a pisztolymarkolat alatti kapcsolót elfelejtettem átállítani :D . Azt hiszem a tárkioldóval sem lesz problémám, nem fordulhat elő véletlen kioldás, legalábbis remélem.

A tárfészek alja meglepetésemre fémből van, az oldala műanyag, a tár szépen illeszkedik, fixen a helyén van.

A TM-hez hasonlóan a tárfészekben található a hop-up állító. Finoman, racsnis megoldással állítható, magától nem hiszem, hogy elállítódik. A leírásban szereplő ábra szerint a hop-up megegyezik a TM-el, azonban ez ügyben biztosat szétszerelést követően tudok nyilatkozni.

A tusba a SubC méretű akkumlátor a biztosíték kiszedésével/áthelyezésével fér be, a kilógó kábel szilikonos borítású, első ránézésre jónak tűnik.

Tár:
A leírásban 400 BB-s kapacitás szerepel, azonban nem vagyok ebben biztos, mivel a leírásban szereplő tár a Jing Gonghoz hasonló megoldás szerint kulccsal is feltekerhetől, azonban ehhez a tárhoz nem volt kulcs, sem pedig lyuk az oldalán ahol lehetne tekerni. A tár anyagát tekintve vaslemez, matt feketére festve. A tárfedél nehezen nyílik, csavarhúzóval sikerült köröm híján felnyitni :). A tárfesztelenító reteszt a rugó erősen tartja, nehezen tudtam benyomni.

Később az alábbi információkkal bővítem a leírást:

A tár valódi kapacitás, illetve tár adogatásról, egyenlőre csak a saját tárjával lesz lehetőségem kipróbálni. A gearbox belseje, hop-up, belső cső, szétszerelés, lőtáv és szóráskép.

Fényképeket csatolom, amint megjavul a kep.tar.hu !

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 11, 2007 6:00 pm

Szia Bush.Nekem is egy olyanom van és garantáltan egy megbízható, stabil fegyver.A hangja meg isteni!! :D
Az aksit tényleg le kell cserélni minél elöbb, mert a 4-ei játékon én is úgy jártam hogy be... :siras:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 11, 2007 3:03 pm

Szia Bush!

Ket szeriaja van nagy vonalakban.
Az elsö Baxos ,nem Marui kompatibilis hopuppal szerelt,gyengebb a belsö is,de 330at az is tol.Ilyet mar nem nagyon talalsz sehol,eleg reg kikoptak a keszletek.
A masodik100% marui koppintas,CA fogaskerekekkel altalaban,340tol 380ig növekvö sorendben jön fel az fps,a gyartas idöpontjatol fuggöen.
Ezek meg megbizhatobbak,Nekem is volt a Baxos reszebol egy,de nagyon jo kis fegyo.
120ig könnyen tuningolhato,az akksit,meg a kiscsatit erdemes kicserelni nagyra,a tar szokott neha eltorni,de veszel egy kinai 600as femtarat 2500ert, szal aprosagok.
Az element femtest kb 20 perc butyköles utan ramegy,igy fullfem,es nagyon kiegyensulyozott lesz,alapbol a kivalo frontszett miatt kicsit orrnehez.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: vas. nov. 11, 2007 2:06 pm

bat írta:
Gondolom, ebbol a szallitmanybol valo: http://www.airsoftware.eu/index.php?cPath=26

George Bush írta:
hello

UI.: sokakban felmerül a kérdés hogy ha vadonat új akkor miért folyt rá valami a tárra. nos mert 2 napig ki volt téve a boltba és gondolom valakinek ráömlött a reggeli... de amúgy csak egy gyufásdoboznyi helyen van a kosz. de mondom, majd lefestem

nem. semmi nincs rajta összeolvadva, meg semmi ilyen baja nincs. csakis annyi hogy valami ráment a tárra és nem jön le. de én majd polírozom, és lefestem. akkor ok.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 11, 2007 12:37 pm

Gondolom, ebbol a szallitmanybol valo: http://www.airsoftware.eu/index.php?cPath=26

George Bush írta:
hello

UI.: sokakban felmerül a kérdés hogy ha vadonat új akkor miért folyt rá valami a tárra. nos mert 2 napig ki volt téve a boltba és gondolom valakinek ráömlött a reggeli... de amúgy csak egy gyufásdoboznyi helyen van a kosz. de mondom, majd lefestem

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: vas. nov. 11, 2007 11:21 am

hello

most elsősorban azok véleményét (segítségét) várnám aikiknek van cm.031-esük (AK-74). szóval az van hogy egy airsoft cuccokat áruló ismerősöm odaadna nekem egy cm.031-est 24 ezerért. amúgy vadonat új csak azért adja 24-ért mert a tárra ráfolyt valami vasszer és nem jön le rólla. (de én majd lepolírozom, és utánna lefújom matt feketével a tárat...) szóval csak annyi lenne a kérdésem hogy érdemes-e megvenni ezt a cm.031-et? jó fegyver? persze a neten olvastam hogy ennyi fps meg annyi fps, de a gyakorlatban jó?

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2007 4:23 pm

"Problem with finicky semi auto fire mode was not fault of the fire selector plate, but rather poorly assembled levers on the outer shell of the V3 gearbox."
Úgy látszik az AKS74U is örökölte a cyma egyeslövés problémáját. (viszont 370fpst mértek vele)
Akit érdekel a cikk nézzen be ide
http://airsoft-news.eu/news.php[/url]

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 31, 2007 8:25 pm

Thx!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 31, 2007 7:12 pm

tomeKK írta:
Bratyómnak is a Cybergunféle szériából jutott egy... Bár az kínából jött még annakidején... Matt feketére van fújva a fegyvertest, de ha nagyon nézed, megtalálod a feliratokat...

tök mindegy hogy nézem nincs rajta felirat de nem is érdekes

Josip írta:
Jaja, majd még megnézem a motormagasságot, ha szerzek imbuszkulcsot.
1.5-es imbuszkulcs kell neked

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 31, 2007 6:17 pm

Jaja, majd még megnézem a motormagasságot, ha szerzek imbuszkulcsot.
A biztosító és a tűzváltókar feliratai vannak úgy öntve, mivel a tok alsó része műanyag, a felső fém részen pedig festve van a felirat (nem vettem észre, hogy bele lenne nyomva/gravírozva).

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: szer. okt. 31, 2007 6:08 pm

Amit en lattam,abban bele voltak öntve a feliratok a test muanyag reszebe,és elég jol is neztek ki.
A spur gear a rof miatt lett kicserelve,m14ben pesze alapbol mindenki tuningolja,de tomiba nem hinnem,hogy 120nal nagyobbat rakna valaki,ahoz elég az alap áttétel nyugodtan.
P90esben azert van alappattetel maruinal is,mert annak sem 600as a Rofja.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 31, 2007 5:55 pm

Josip írta:
Igen a nyomatéknövelő spur gear-re én is gondoltam, azonban még így is túl alacsony a tűzgyorsaság. Kb, mint ezen a videón (amin szerintem szintén Cyma Thompson van): http://www.youtube.com/watch?v=LvlkJLR9EIo
Max egy picivel gyorsabb. Igazából még nem is tudom nagyon megsaccolni, mivel még nem volt időm kint kipróbálni, lakásban pedig nem lenne jó ötlet sokat lövöldözni.
Festett feliratok tudtommal csak a Cybergunos Cymán vannak.

szerk.:Most látom, hogy az arnieairsoftos review-ben is Cybergunos dobozban van a fegyver, mégsincsenek rajta feliratok.

triviális ötlet, de a motormagasság rossz beállítása pont ezt teszi.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szer. okt. 31, 2007 5:54 pm

Bratyómnak is a Cybergunféle szériából jutott egy... Bár az kínából jött még annakidején... Matt feketére van fújva a fegyvertest, de ha nagyon nézed, megtalálod a feliratokat...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 31, 2007 5:48 pm

Igen a nyomatéknövelő spur gear-re én is gondoltam, azonban még így is túl alacsony a tűzgyorsaság. Kb, mint ezen a videón (amin szerintem szintén Cyma Thompson van): http://www.youtube.com/watch?v=LvlkJLR9EIo
Max egy picivel gyorsabb. Igazából még nem is tudom nagyon megsaccolni, mivel még nem volt időm kint kipróbálni, lakásban pedig nem lenne jó ötlet sokat lövöldözni.
Festett feliratok tudtommal csak a Cybergunos Cymán vannak.

szerk.:Most látom, hogy az arnieairsoftos review-ben is Cybergunos dobozban van a fegyver, mégsincsenek rajta feliratok.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szer. okt. 31, 2007 2:48 pm

Ha jóltom spur gear a nagyobb nyomaték miatt módosított, nem pedig a tűzgyorsaság miatt...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: re
HozzászólásElküldve: szer. okt. 31, 2007 2:46 pm

Don Pepe írta:
Mivel az m14 es torque up attetelét hasznalja,lasabb a tuzgyorsasaga,mint alap fogaskerek attetellel.
Pont amiatt,hogy az eredti tuzgyorsasagatutanozzak.

Nem kötekedés miatt de elég messze van az eredi tűzgyorsaságtól.
Csak nekem nincenek feliratok a tommymon? :(

am valakinek van ötlete hogy tudnám kihajtani a külső csőből az imbusz csavart mert a kínai úriember széthajtotta benne az imbuszrészt és nem fog bele a kulcs előre is köszi.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: szer. okt. 31, 2007 1:18 pm

Mivel az m14 es torque up attetelét hasznalja,lasabb a tuzgyorsasaga,mint alap fogaskerek attetellel.
Pont amiatt,hogy az eredti tuzgyorsasagatutanozzak.
elég kicserelni a spur geart szabvany mereture,a közepsö csapagy ovalis,meg lehet forditani pont emiatt.
A motor jo,az ujabb cymakban hasznalt,120at siman elvisz jo Roffal.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 31, 2007 9:57 am

Szevasztok!
Nos pár napja nekem is megjött a Cybergun által átcsomagolt Cyma Thompsonom, szerencsére nem másfélszeres áron :D . Jó nehéz, és szerintem sokkal jobban néz ki élőben, mint képeken. A tok és a cső, mint WD is említette alumínium (szerintem) és jó vastag. Külsőre a különbség ez és a Marui változat között az, hogy ennél a fém részek matt feketére vannak lefestve és a gravír helyett festett feliratok vannak rajta. A hozzáadott műanyag tár nem akart a helyére menni, ezért erőlködés helyett lekapartam/lecsiszoltam belőle egy kicsit, így már sokkal jobb.
A gearbox belseje a külföldi review-ek alapján szokásos Cyma minőségű, tehát semmi extra nincs benne. Még nem volt időm erőt és pontosságot tesztelni, de nemsokára meglesz.
Két hibát fedztem fel: Először is néha nyikorog a pisztolymarkolat, másodszor a motorját nagyon gyengének érzem. Azzal az akksival, ami a Betát hajtotta, mint állat, ez sajnos nagyon lassú tűzgyosaságot produkált. Szerintem nem a hézagolás miatt van... Így veszek bele egy JG motort. (Akinek van eladó (rövid típus), az szóljon pls!)
Még valami: A tűzváltó kart tartó imbuszos kb 1mm átmérőjű és pár mm hosszú spiáter csavarból (ami a tűzváltó karba merőlegesen van becsavarva) letörött egy darab. Nem tudja valaki, hol lehet ilyet kapni, esetleg lehet e esztergáltatni?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: cyma m14 socom
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 27, 2007 3:25 pm

Üdv mindenkinek!
Szeretnék venni egy m14 socom-ot a cyma-tól!
Már írtam 1-2 hete itt de akit ajánlottak avval nem sikerült fölvenni a kapcsolatot!
Ha valaki tud segíteni az itt vagy privátban vagy a conqver@gmail.com-ra dobjon egy üzenetet!

Előre is köszi a segítségeteket!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szer. okt. 24, 2007 7:55 pm

Szia !

Szerintem nézesd áta a fegyvert, valakivel aki hozzáértő...
Kínai fegyvereket vásárlás után mindenképpen át kell nézetni :)
ÜDv Doki

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 23, 2007 10:02 am

Zephir írta:
nem lehet, hogy túl gyorsan húzod a "elsütőbillentyűt"?
Úgy egészséges, ha minden lövéskor ütközésig húzod, majd teljesen felengeded.

Sajna nem ez a gond. :cry:

Vissza a tetejére

Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 9:27 pm

nem lehet, hogy túl gyorsan húzod a "elsütőbillentyűt"?
Úgy egészséges, ha minden lövéskor ütközésig húzod, majd teljesen felengeded.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 7:33 pm

Sziasztok!

2 napja megvettem az első airsoft fegyveremet, egy Cyma CM 0.31-est. Nagyon boldog voltam mindaddig, amíg ki nem vittem terepre belőni a hopup-ot, ugyanis egyes lövésre állítva néhány(6-7) lövés után beragad az elsütőbillentyű.(vagy teljesen beakad, mintha biztonságira lenne kapcsolva, vagy meg lehet húzni, de nem sül el a fegyver) Csak sorozatlövésre állítva és úgy tüzelve lehet ujra működőképes állapotba hozni. Kérlek segítsetek megoldást találni!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 5:44 pm

Köszi Malu!

Akkor még nézegelődünk erre-arra, mert nem mindenkinek engedi meg a buxája ennyiért. A 15 már barátságosabb lenne... Köszi még1x!!!

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 2:27 pm

Meg. Bár kicsit drága. 27 500-tól eddig van az ára apróhirdetésbe, de ha sima CM0,28-at vesztek piacon többet akár 15 000 Ft/db-ra is kijöhet. És ugyanaz belülről, illetve a tusban rejlő nagyobb méretű akku nagyobb kapacitással bír !
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásHozzászólás témája: -
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 8:37 am

Üdv!!!

Egy kérdésem lenne... :roll:
Haverokkal most kezdünk neki az airsoftnak. Namost, mivel a rugós fegyókról lebeszéltek minket anno "profi" játékosok, azt szeretném kérdezni, hogy ez az AEG, minőségre, tartósságra megfelel-e kezdőnek?
(Erdőben játszanánk kis csapatokkal) ...esetleg tapasztalat, ha van.

A fegyver: http://www.airsoftgun.hu/catalog/i.php

Előre is köszi a helpet :!:

Megint én... :lol:
Látom, a link nem jött be...
Akkor írom a típust, árat...
CM.028-U Cyma AK47 Tactical FS (Kalashnikov) 31990 Ft

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 21, 2007 9:45 pm

értemköszönöm :D

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: vas. okt. 21, 2007 8:28 pm

Ez nam AEP hanem EBB és gyerekeknek játszani talán ...
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4311 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra