Ksznjk FreePrivacyPolicy!
SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: kedd júl. 23, 2019 10:15 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4699 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 135  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: szia
HozzászólásElküldve: vas. feb. 17, 2008 4:38 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Sziasztok! Vásárolni szeretnék egy kínai M14-est. De ahogy nézzem igen sok cég gyárt már. És a kérdésem, hogy melyik cég csinálja a legjobb M14-est és közülük is van különbség, hogy fekete, olive vagy fa utánzatú? Mert valahol azt olvastam, hogy az oliv színü toku M14-es jobban üzemel mint a fa utánzatu!
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv
Twombly

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: -
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 14, 2008 5:40 pm

Tényleg jó az animáció. :)
Köszi szépen!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. feb. 13, 2008 10:31 am

tomeKK írta:
A Taplet Plate a nózit mozgatja előre-hátra, így kerülhetnek a tárból a BB-k a hopupkamrából a csőbe...

Itt egy kis anim:
http://www.mechbox.com/site/videos/mech ... ation.html

Kár, hogy az elsütő billentyű nem marad elhúzva... :twisted:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 12, 2008 10:28 pm

Mióta kerestem egy ilyen animációt!!!

Köszönet tomeKK! :allah:

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: kedd feb. 12, 2008 10:10 pm

A Taplet Plate a nózit mozgatja előre-hátra, így kerülhetnek a tárból a BB-k a hopupkamrából a csőbe...

Itt egy kis anim:
http://www.mechbox.com/site/videos/mech ... ation.html

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: -
HozzászólásElküldve: kedd feb. 12, 2008 9:39 pm

Helló!

A tapet plate-nek mi a feladata?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: kedd feb. 12, 2008 1:10 pm

Nagyon jo kis fegyver,kb ket napja targyaltuk ki az egyeb fegyverek topikban!
Tessek utannakeresni :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 12, 2008 12:47 pm

Sziasztok!

Szeretnék venni egy ilyen fegyvert Kalash AKS-74N Electric Airsoft Rifle ( Wood Version ). Nektek mi a véleményetek róla? Vagy van valakinek esetlegesen tapasztalata vele? :lol:

üdv.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 10:57 pm

nem kötelező hinni bennem, nem vagyok vallás, már mondtam. Részemről ennyi.

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 10:53 pm

interpol írta:
Arról nem berszélve, hogy ha sikerül is a tökéletes V2 gearbox megtervezése, legyártása

Nem lesz semmi belőle. (előre borítékol)

Nomeg más már megcsinálta, lásd Haynes-féle, alutömbből CNC-zett, 7mm kerámiacsapágyas v2. ;)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 10:33 pm

1; nem vagyok politikus, ezért elvárom hogy naljanak
2; aki megteszi kitépem a nyelvét
3; a megfelelés vagy egyidős a majmolás vággyal
4; megmagyaráztam, hogy miért mondtam amit, mondtam, és nem fogok erről elszámolni megint.
5; adott az út tessék csinálni
6; nem veszek össze senkivel, amikor meg a kummogást tanították lógtam a suliból.
7; amiért csinálom az az, mert van rá lehetőségem és megvan hozzá minden, hogy megtegyem
8; nem várom el, hogy megértsd
9; a vélemény megtartást arra értem, hogy ne kezdjen itt nekem beleokoskodni mondjuk a fogasprofil-számításba meg a géptervezésbe, akinek nem ez az asztala
10; azt már látom,nem megfelelő helyet választottam ahhoz, hogy adatokat, számokat, vagy esetleg olyat mondjon valaki, amit érdemben fel tudnék használni. Nagy számok törvénye, nagyobb tapasztalat.
ennyi, és mint mondottam, nem értek a haragudás meg kummogás sportjához, meghagyom a gyakorlotabbaknak.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sisak hétf. feb. 11, 2008 11:37 pm-kor.
Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 8:47 pm

:ima: :heart: Békülés van! Ez parancs!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 8:45 pm

Sisak, nekem nagyon úgy tűnik hogy azt várod, hogy most mindenki hasraessen Tőled. És különben is mi az, hogy te mondod meg, hogy ki tartsa meg magának a véleményét, és ki ne? Mintha Tied lenne a fórum... A fórumok ha jól tudom nem erről szólnak.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 8:29 pm

Szalay írta:
figyi, én vágom a fizikát, de mit érvelsz vele itten, ha más tényezők miatt csak részben van ez így az airsoftban... én csak a tapasztalati tényeket tártam eléd, hogy ebben a gépezetben hogyan jönnek össze a dolgok. bocsi, ha ez szarul esett. és ez már többször is ki volt tárgyalva, hogy airsoftban a nagyobb súly = nagyobb energia ugyanabban a fegyverben... és nem értem hogy mért ne mondjuk ezt, hogyha ebben az esetben (airsoft) így van...

arról nem beszélve, hogy aki nem fizikus egyetemet végzett, hanem csak simán biológusnak tanul, vagy urambocsá falusi "paraszt" az ezt még megérti.
Nem kell a játékhoz atomtudósnak vagy elméleti fizikusnak lenni, ballisztikus röppályát, elméleti hopup hatást számolni.
Nem többszáz urambocsá többezer méterre lövünk hanem max. 70m-re.
Jó ez így. Ez játék. A munkát és az ilyen szakértői dolgokat talán nem itt kéne megvitatni.
Arról nem berszélve, hogy ha sikerül is a tökéletes V2 gearbox megtervezése, legyártása, mennyibe fog kerülni? Megéri jobban megvenni, mint egy japán tuning V2 gearboxot, ami viszont bírja a terhelést?

Interpol
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 7:21 pm

Nyugi ne kapd fel a vizet. :wink:

Lebegjen a szemed előtt a végtelen lehetőségek tárháza. Mennyi Ver 2-es boxot lehetne kiváltani :?:
[My best friends][Kezdőknek segítség]

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 7:05 pm

ez így van, de a differenciát igyekszem a lehető legkisebbre venni :P

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 6:50 pm

@sisak:

Akkor már csak egy dolgot írok, talán már mondták neked is:
"A gyakorlat és az elmélet között az a különbség, hogy elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van." 8)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 6:40 pm

feladom, hagyjuk. Tanszéki munka keretében tervzek GB-t. Mindjárt leoltanak a főokosok, hogy hát az hülyeség, mer ezér, meg azér.Pont, nem érdekel. Aztán a számításoknál jött elő a rugó lineáris volta, meg az, hogy az a fajta számítás nem oké, amit itt követtek. Mértem rugókat, és nem egyformák, nagyon nagy szórás van, ami az egyik gond volt. Mivel a rugó a fő erő forrás, ezért nem tudtam egyenlőre egzaktul megadni a fogterhelési viszonyokat a fogaskerékben, mivel ferdével csinálom. Itt sem kérem a további beleokoskodást, azért, mert. És mivel ez nincs meg, ezért az erőhatások sem pontossak. Ha nem pontos, nem tudom, hogy a csapágyazásban milyen erők hatnak. Amíg ezt nem tudom, addig tudom belőni az anyagminőséget, és falvastagságokat. Jah, és már előre hallom a főészosztókat, igen, van rá lehetőségem, hogy megcsináljam. Gyakorlatilag egy üzemcsarnoknyi eszterga és maró van meg fogazó gép van. Ha nagyon akarnék, csővet is csinálhatnék, de az egyenlőre mellékes. Azért csinálom, mert a V2-es gír, úgy szar ahogy van. Tervezési hibás, de nagyon. Az a feladatom, hogy feltárjam a hibákat, és kijavítsam, vagy egy új konstrukciós javaslatot tegyek, amiből gyártmány is születik.Fegyvertervezés szakirányon voltam eredetileg, de ezt sajna megszüntették. Az eddig készített matematikai modell 47,3%-os eltéréseket okoz a mérthez képest. A csomagból kivéve mikrométerrel válogatom a bb-t, hogy minnél közelebb legyek a 6mm-hez. Aztán pont hogy van a hop-upon veszteség, meghozzá jelentős. A shore 50 is sok. Hogy mire alapozom, az az én dolgom. Nagyjából ennyi. Ezért dobtam fel, hogy a fenti egykettedemszer..stb, és a valós dolgok nem feltétlen ekvivalensek. Építő jellegű kommentek jöhetnek, a többit meg tartsa meg magának az illető. Nem célom a 900 fps, bár simán menne, inkább a megbízhatóság.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 6:34 pm

figyi, én vágom a fizikát, de mit érvelsz vele itten, ha más tényezők miatt csak részben van ez így az airsoftban... én csak a tapasztalati tényeket tártam eléd, hogy ebben a gépezetben hogyan jönnek össze a dolgok. bocsi, ha ez szarul esett. és ez már többször is ki volt tárgyalva, hogy airsoftban a nagyobb súly = nagyobb energia ugyanabban a fegyverben... és nem értem hogy mért ne mondjuk ezt, hogyha ebben az esetben (airsoft) így van...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 6:17 pm

@sisak:

Elmélet: a rugó energiájából a mechanika légáramlatot hoz létre, ez a légáramlat indítja meg a bb-t. Ha minden zavaró tényezőt elhanyagolnánk és nem lenne veszteség akkor a (mivel E=1/2m*v^2) minden tömegű bb-nél úgy változna a sebesség hogy az energia mindig ugyanannyi lenne. Mivel ugye mindig ugyanannyi energiát adsz át neki.

Gyakorlat: A rugó által tárolt energia sem állandó, a tömítetlenségből adódó veszteség sem állandó. A hop-up gumin lévő veszteség sem állandó, a bb surlódási vesztesége sem állandó. További adalék hogy nem a bb energaátadás utáni kezdősebességét méred a kronóval, hanem a csövön kilépve, azaz a másfajta a bb felületi minősége, átmérője. Ezért van hogy ingadozások vannak a mérésekben. És kezdősebesség (és az abból számolt energia) nem hozza a papírformát.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 5:55 pm

az tiszta sor. Nálam csak az veri le a villanyt, hogy ha van egy 0.2-es meg 0.36-os akkor 0.36-as energiája csak kisebb lehet, mint a 0.2-esé. Aztán rengeteg helyen látom azt, hogy bizony a 0.36-osé több, mert. Igen, de ez ellentmond minden fizikai dolognak. Itt bejön viszont az, hogy áramlási dolog, amit a mechanika energia vált ki. Most ha 15 lövést veszünk, akkor nem változik a rugóállandó, az összehúzodás sem, vagyis ugyannyi energiánk van a sűrítésre. Mondjuk azt, hogy a hőmérséklet sem változik, akkor a térfogat is ugyanannyi marad, vagyis így a gyorsítóerőnk is ugyanannyi. Viszont a bb átmérő már befolyásolja azt, hogy ténylegesen mennyi levegő, és így energiánk van a gyorsításra. Ez egy hatásfok. Én csak annyit szeretnék kérni, hogy úgy kezeljük ezt, hogy adott átmérőjű bb-vel ennyi. Ne az jöjjön le, hogy számoljuk 6mm-vel, meg mondjuk pont 0.25-tel, mert mindjárt akkora böszmeségek jönnek ki, és ami mégrosszabb, hogy abból megallapítások, hogy lassan Egely György is elbújhat majd. Amit ebből ki akarok hozni, az az, hogy ne mondjuk ezentúl, hogy 0.36-nak nagyobb a mozgási energiája, mint a 0.2. Ilyen helyzetekben amúgysem igaz 1/2m*..stb, mert rengeteg elhanyagolást tartalmaz, és ilyenkor nem illík használni. A pontos képlet most nem fontos, csak az a tény, amit az immént írtam.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 5:40 pm

A golyót gyakorlatilag nem mechanika, hanem légáramlás gyorsítja. A mechanika a légáramlást generálja. Ezek után pedig lehetnek mindenféle anomáliák. Pl, hogy egy rugó egyik fegyverben 400 FPS-t lő, a másikban meg 300-at ugyanolyan a golyó, csőhossz, henger mellett. Elég egy szar O gyűrű, aminek nem sok köze van a mechanikához.
Azon kívül az is látható, hogy a lent leírt dolog nem olyan rettenetesen órási eltérés. Egy részét simán okozhatja az olcsó, kicsit alulméretes és a minőségi BB közötti különbség. 3J-nál ~0,3J az z eltérés 20-as és 30-as BB között. Mondjuk azt, hogy 5% a BB-nek tudható be. Így számolva egy .2-essel 1J-t lövő fegyver elméletileg 25-össel ~1,02J-t lő. Ez kb 5-6 FPS amit simán ingadozik egy AEG. Magyarul ez barátok közt is totálisan elhanyagolható normál AEG-ek esetében.
A torklati sebesség számolók szerintem jók, de mondjuk én nem vagyok fizikus. Mindenestre ha tudsz jobb/pontosabb képletet, akkor nyugodtan írd be és át lesznek írva a számolók. Mindenkinek hasznos, ha pontosabb értékeket használhatunk.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 4:55 pm

és él az örökmozgó! a szemetek meg hazunnak, és már kezdem is tépkedni a konvólium-papírom mechanikából.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 3:58 pm

sisak: tessék ezt elolvasni...

http://www.softair.hu/viewpost.php?p=125984

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 3:57 pm

@sisak:

Szerintem elbeszélünk egymás mellett.
Először is igazad van: Ha nagyobb tömegű lőszert akarsz ugyanolyan sebességgel kilőni akkor nagyobb rugó kell (vagy jobb tömítettség... stb. A lényeg hogy több energia jusson a BB-re).

A példát én a számítóprogramokra írtam, természetesen ha a lenti példánál 0,2-es helyett 0,25-öst használsz (ugyanannál a fegyvernél, változtatás nélkül) akkor nem ennyire esik a sebesség hanem jobban. A programok viszont jól számolnak, de egyszerűen csak a mozgási energiát számolják a lenti képlettel. Az pedig jó. Csak ha változtatod az értékeket akkor az már egy másik fegyver, hiszen ha más tömegű BB-t választasz akkor a mozgási energia sem lesz pont ugyanannyi, csak valami közeli érték.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MadBob hétf. feb. 11, 2008 3:59 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 3:27 pm

júj!

2. bekezdés ugyanaz a hülyeség amit mondok. nem ilyen arányban csökkennek a sebességek. Könyörögöm, végén mondod, hogy egyetértesz azzal,hogy ugyanahhoz a sebességhez nagyobb tömeggel nézve erősebb rugó kell! Akkor a 2. bekezdést törlöd, mert már magadnak is ellent mondasz. Nézzetek már meg egy rugódiagrammot, és azon tessék elgondolkodni, hogy az mér lineáris lefelé...Ezér nem egyetemen, hanem érettségin elhasaltatnak jobb helyeken, aztán itt meg az elvileg 18 fölötti korosztály megkajálja gond nélkül. :roll: :roll:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 2:18 pm

@sisak:

A mozgási energia képlete: 1/2m v^2 azaz a tömeg fele (kilogrammban) szor a sebesség négyzete (m/s) ben.

Azaz ha pl 0,2-es lövedék helyett 0,25-össel számolsz és 85 m/s helyett 80 m/s-el számolsz akkor nagyobb tömeg és kisebb sebesség mellett nőt a mozgási energia 0,7225 J-ról 0,8 J-ra!

Igaz jó eséllyel ez nem ugyanazon fegyver, más BB-vel.
Tehát abban igazad van hogy nagyobb tömegnél ugyanakkora sebesség csak nagyobb energiával érhető el., De a következő mondat sántít.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 12:46 pm

elnézést

rövid fizika oktatás következik: nagyobb tömegnél ugyanakkora sebesség csak nagyobb energiával érhető el. Az, hogy nagyobb tömegnél kisebb sebességgel nőjön az energia, azt híják jobb helyeken örökmozgónak, meg öngyújtónak arra nézve aki mondja. Nem tudom, hogy akik csinálják ezeket a kalkulációkat hogy végzik, de a fejemet fogom minden alkalommal. És a rugóerő adott. A veszprémi oldalon lévő kalkulátor finoman szólva is "rosszul müködik". Vagy mivan, bukott mindenki fizikából!? :?

A power graph még ami hihető

Vissza a tetejére
HozzászólásHozzászólás témája: Gunner Airsoft
HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 12:43 pm

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy ha a Gunner Airsoftról rendelek fegyvert, akkor mennyi a szállítási idő ide, Magyarországra?

Illetve mégy egy kérdés: a Jing Gong MP5 SD5 jó fegyver?

Előre is köszönöm a válaszotokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 11:14 am

interpol írta:
Hali!

Először is mennyit akarsz költeni fegyverre?
Amit leírtál teljesítményt azt már a ma kapható leggyengébb fegyók is hozzák, illetve már egy jobb gázos pisztoly felül is múlja.
...

Üdv!

Interpol

Helló!

Köszi, jó kis kalkulátor.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 10:20 am

Hali!

Először is mennyit akarsz költeni fegyverre?
Amit leírtál teljesítményt azt már a ma kapható leggyengébb fegyók is hozzák, illetve már egy jobb gázos pisztoly felül is múlja.
Szerintem nézz körbe jobban a hazai vagy külföldi boltokban, mert már 25-30eHUF körül kapsz klfa kínai gyártmányt, szinte minden fegyver másolatát, és már alapban 330-390fps-t tol némelyik.
Ilyen gyengét ne vegyél, mert nem mész vele semmire, a feljavítása meg sok bosszúságot fog okozni.

Az energia megint egy más tészta, mert ki tudja milyen lövedékel mérik.
Ha jól emlékszem az iskolából minél nagyobb a tömeg, és a sebesség ugyanaz, annál nagyobb az energia.
Ha a sebesség is változik szintén nő az energia, erre vannak jó kis progik:
http://veszprem.softair.hu/utils.html

Ezeket használva mindent meg fogsz tudni.

mostanában menő kínaik:
JingGong, Boyi, Cyma,

Üdv!

Interpol
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásHozzászólás témája: Boyi
HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2008 9:26 am

Helló Mindenki!

Segítséget szretnék kérni.
Most készülök belevágni az airsoftba és fegyvert keresek. Alapvetően olyat keresek, aminek a lőtávolsága megvan úgy 30-40m és a lövedék kezdősebessége 200 fps felett van.
Találtam egy Boyi CH 3081a -t, de ellentmondásos adatokat találtam róla.
Az egyik leírásnál a lövedék kezdősebességét 220-250 fps-ig határozták meg, azonban a többi oldalon csak a torkolati energiát tüntették fel, miszerint 0,5 joule.
A korábban nézett fegyvereknél ekkora torkolati energiához kb 170 fps kezdősebesség tartozott.
Ha valaki ismeri a típust és tudna róla közelebbit mondani, azt megköszönném, meg egyáltalán van-e ilyen lineáris összefüggés a csőtorkolati energia és a lövedék kezdősebessége között.

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv
1ltbagi

Vissza a tetejére

Moderátor

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Boyi
HozzászólásElküldve: vas. feb. 10, 2008 7:00 pm

nohabos írta:
Sziasztok!
Szeretnék venni egy Boyi SPR RIS Mk12 mod 1 Full Metal fegyvert, és azt szeretném kérdezni hogy mi a véleményetek erről a fegyverről?

Nagyon jók, főleg annyi pénzért. Jó választás.

Vissza a tetejére
HozzászólásHozzászólás témája: Boyi
HozzászólásElküldve: vas. feb. 10, 2008 6:36 pm

Sziasztok!
Szeretnék venni egy Boyi SPR RIS Mk12 mod 1 Full Metal fegyvert, és azt szeretném kérdezni hogy mi a véleményetek erről a fegyverről?

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. feb. 08, 2008 9:55 pm

Szerintem kezdésnek vegyél egy műanyag testű mp5-öt mondjuk jg-ből, ha nem teszik, még árban eladható bármikor. De tetszeni fog elsőre az tutti :D

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4699 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 135  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra