Ksznjk FreePrivacyPolicy!
SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: pén. aug. 23, 2019 3:41 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4699 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 135  Következő
Szerző PM
Moderátor

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Általános kérdések alap (gyári) AEG-ről
HozzászólásElküldve: szer. máj. 15, 2019 8:54 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

gen. 2: http://rockoairsoft.hu/e_l_ak74su_gen/

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 14, 2019 9:11 pm

Köszi a tippeket. Az E&L fegyverei nagyon megtetszettek, főleg az acél test miatt. Az ELS-74MN GEN. 2 változattal szemezgetek már napok óta. Magyar nyelven a gen. 1 változatáról találtam egy blogbejegyezést, de konkrétan erről a változatáról semmit.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 06, 2019 8:12 pm

kormoran írta:
Szeretnék venni egy airsoft fegyvert, leginkább a behajtható válltámasszal rendelkező AK variánsok érdekelnének.

CYMA 040, 045 széria is vállalható.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 06, 2019 6:34 pm

Gyártó: LCT vagy E&L. (szerintem)
Típus: Ami tetszik és oldalra hajtható a válltámasza.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 05, 2019 5:31 pm

Sziasztok!
Némi keresgélés után ezt a topic-ot találtam a legmegfelelőbbnek a kérdésemhez. Szeretnék venni egy airsoft fegyvert, leginkább a behajtható válltámasszal rendelkező AK variánsok érdekelnének. Nem szeretnék nagyon gagyit venni, vagy olyat amiben kapásból ki kell cserélni temérdek alkatrészt, kezdésnek maximum 100.000 Ft-ot szánnék eme célra. Kutakodtam különböző airsoft boltok oldalán, olvasgattam teszteket is, de mindezt kevésnek éreztem ahhoz, hogy elköteleződjek egy konkrét gyártmánynál vagy típusnál. Kíváncsi lennék a Ti véleményetekre, hogy mit ajánlanátok ezekkel a paraméterekkel?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 24, 2019 8:26 pm

A Guarder 70-essel jártam hasonlóan. A BB simán átesett rajta szilikonozás előtt. A Guarder 50-es az átlátszó, ott nem találkoztam ilyennel, bár nem is nagyon használom azt a fajtát. A vége egyébként nálam csere lett GG zöld gumira, mert a téli hideggel is voltak problémák. A GG Zöld viszont annyira bejött, hogy minden AEG-em azzal használom.

Szóval miután van itthon 2 Guarder 50-es, 4 Guarder 70-es, 2 Firefly soft, 2 Firefly hard, meg még egy tucat kínai, Element, SHS stb gumi kb 30e Ft összértékben, mehettem a boltba újabbakat venni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 24, 2019 7:23 pm

Most , Guarder 50 es vagy 70es van benne, ...
Nem akarom szilikonozni, gumicsere lesz, csak nem találkoztam még ezzel a problémával, és kicsit elcsodálkoztam, hogy ezt csinálja.
..... akkor rendelek valahonnan, azt jövőhéten megcsinálom, akkor már gb takarítás , miegymással együtt :)
Köszi a válaszokat :)

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 24, 2019 4:21 pm

Pendra írta:
felfrissíteni a gumit. Én konkrétan a régi, sokat állt gumikat be szoktam áztatni szilikonba. Aztán hagyom állni egy kicsit, hogy lecsepegjen rendesen, végül beépítem.

A legdrágább guni is 5-6000ft...szerintem egy olcsóbb replika esetébe is megérősebb a csere, mint a "vulkanizálás"... de most komolyan...a fegyver pontosságának egyik sarokkövéről beszélünk.

Kép

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 24, 2019 1:17 pm

Van olyan gumi amit véglegesen ellágyít a szilikon, de olyan is amit nem, csak kicsit megdagad tőle, ahogy magába szívja és visszanyer valamennyit a rugalmasságából.
Ha már úgyis kuka, egy próbát megér, de aztán érdemes tisztítóvesszővel szárazra törölni lövés előtt.

A végső hosszú távú megoldás ígyis úgyis a gumi csere lesz.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 24, 2019 12:52 pm

captaINstraiTJacket írta:
Nehogy szilikont nyomj a hopupba!

Miért? Máshogy viszonylag nehéz szétszedés nélkül felfrissíteni a gumit. Én konkrétan a régi, sokat állt gumikat be szoktam áztatni szilikonba. Aztán hagyom állni egy kicsit, hogy lecsepegjen rendesen, végül beépítem. A gumi újra ruganyos lesz és pár tár kilövése után vissza szokott jönni a hopup hatás is. Gondolom addig tart amíg lekopik a felesleg szilikon.
A Guarder átlátszó gumit mondjuk nem jó így kezelni, de azt nem is kell, mert az gyárilag szilikon, ha jól emlékszem.

Itt szerintem a hopup gallérja nem fogja a BB-t rendesen, ezért gurul előre meg torlódik fel. Ha 4 éve jó volt most meg egyéb módosítás nélkül nem, akkor csak arra tudok gondolni, hogy a gallér egy kicsit elöregedett állásában. Gumi frissítésre én szilikonon kívül más megoldást nem tudok.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 24, 2019 11:58 am

Nehogy szilikont nyomj a hopupba!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 24, 2019 11:26 am

Igen, a gumi idővel veszíthet a rugalmasságából. Hopup gumit, ami kőkeménnyé változott állásában, csak egyet láttam eddig. Ha nem akarod szétszedni, nyomj némi szilikont a hopupba, várj pár órát, tisztítsd ki belőle a szilikont amennyire tudod, aztán kezdj el lövöldözni. 1-2 tár után elvileg normális lőképed kell, hogy legyen. Ha nem segít, akkor szét kell szedni és lehet, hogy cserélni is kell.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 24, 2019 7:27 am

szét kell szedni meg kell nézni.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 24, 2019 7:26 am

Üdv
A HOPUP gumi tönkre tud menni az állásban ??.van egy MP40esem, már vagy 4 éve nem volt használva, és néha csak kipotyognak a BB_k lövéskor a csőből, van hogy összetorlódnak, van hogy egész normálisan lő, --egy tár kilövése alatt produkál mindenfélét.
Egyébként erőlködés mentesen működik a gb, a motor is szépen teszi a dolgát, cső kitakarítva, friss G@G BB-t használok, ....és mikor régen használtam akkor teljesen jól működött.
Lehet, hogy megkeményedett a hopup gumi?.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 21, 2019 12:48 pm

http://rockoairsoft.hu/g_p_mots/

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 21, 2019 11:52 am

A G&P Wirecutter-el kapcsolatban tudok nyilatkozni. Egyik barátomnak lassan 3 éve van egy, ha jól tudom egyedül rugó volt benne cserélve, mert 400 fps fölött lőtt a dobozból, meg azt hiszem kapott egy FET-et (talán egészen pontosan egy NukeFET-et bár ebben nem vagyok biztos). Ő azt mondta hogy még nem volt vele baj a fentebb említett fejlesztésekkel együtt.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 21, 2019 10:51 am

Sziasztok!

Kis csapatunk pár középkategóriás AEG elfogyasztása után eldöntötte, hogy high-end AEG-ekre ruházz be.

Ezeket a fegyvereket néztük ki outdoor használatra:

ICS Mars
G&G Warthog
G&G TR16
Krytac Carbine, SPR, LVOA-S
G&P Transformer
G&P Wirecutter
G&P MK18 Mod I

Tudnátok ejteni róla pár szót a következőek fényében:
- Hosszútáv akár 5-8 évre történő beruházás (Gearbox hogy fogja bírni, belső alkatrészek stb...)
- Pótalkatrészek piaci elérhetősége, kompatibilitás (mindenféle, akár az utolsó csavarig)
- Szerelhetőség és szervizelés nehézsége
- Későbbi belső tuning (gondolok itt MOSFET, és egyéb apró finomhangolásokra, nem elsősorban FPS növelésre)

Amennyire utána tudtam nézni, illetve pár külföldi review elovlasása alapján, ebben a kategóriában már nem nagyon lehet mellé lőni, ugyanakkor érdekelne a véleményetek. Persze, pluszpont lenne, ha alapból benne lennének a szükséges fejlesztések (tárcsás hop-up pl), valamint ha lehet, ne legyen benne spiáter, mivel hosszútávra lesz tervezve.

Előre is köszi!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 16, 2019 1:14 pm

Nálam az azonnali csere a csatlakozó T-re, a sima trigger FET-esre, az alátétezés, a zsírozás és a hopup gumi GG zöldre. Végül a rugó vezető csere csapágyasra, ha a gyári nem olyan.
Az összes többi csere szükség szerint.

Szerintem Rocko ilyen hopup egységet adott el nekem valamivel korábban. Nekem is jól bevált az L85-ben, bár, csak miután a nózit is lecseréltem.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 16, 2019 12:38 pm

csak egy megjegyzés.

minden a vödör fos kategóriába tartozik mindaddig, míg az ember nem próbálta az adott "rendszerbe" (=airsoft fosba).
ez lehet a legegzotikusabb, aranyból cnc-zett csoda vagy a legótvarabbúl öntött szar.

a nyakrafaszra alkatrész cserélgetésnek sok esetben rossz vége van. (lásd rengeteg segítség kérés.)

ennek két oka van. egyik, hogy olyan alkatrészeket próbál az ember beleeröltetni a rendszerbe, ami nem illeszkedik, vagy csak módosítással. a másik a szerelési hiba.
ennek a kettőnek a kombinációja pedig tetszőleges véletlenszerűen ront a helyzeten.

egy idegen alkatrész beszerelése mindig kockázattal jár.

legjobb tanács, hogy ne cserélj semmit, amíg nem tudod, hogy milyen a gyári cuccokkal, ha ki van takarítva és feltehetőleg nincs szerelési hiba.

persze tudom, hogy a különböző fórumokon, fácsén ömlik a szakértőktől, hogy mit KELL AZONNAL cserélni, ám ezeknek a következményeiről nincs utólagos infó.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 16, 2019 11:39 am

Akkor ezek szerinte csak nekem volt szerencsém a kamrával :)

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 16, 2019 10:56 am

Szerintem is első körben BB-t cserélj, ha teheted szerezz be (csapattárs, haverok az Airsoftosok csoportban, fegyverbolt) többfajtát, és súlyút. Amivel a jelenség megszűnik, azt megszeretni.

Az Ali "percíz" AS cuccai a kaplat szar kategóriába tartoznak, véleményem szerint ezeknek a cuccokatan a méretpontossága a leghitványabbak közé tartoznak. De legalább olcsó.

SA bb van két fajta csomagolással, elvileg a fehér zacskós a kevésbé jo.
Az a vicc, hogy a BLS, amit többek favorizálnak, is két féle minőségben kerül forgalmasba, vagy hamisítják. Ugyanis amit legutóbb hozattam, az minden volt csak jó nem. FPS szórás eredményezett, amiből leszűrhető, hogy a tömege erősen ingadozik. A fegyver G&G bb-vel gyönyörű lőképet produkált, ezzel, viszont szórt mint egy sörétes...
Ebből következik, hogy ugyan a G&G bb folyamatosan drágul, viszont tartja azt a minőséget amit az elmúlt 10 évben hozott.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 16, 2019 9:40 am

Én az AR 15-ösömbe rendeltem egy ilyet. -rocko

Eddig nagyon tetszik kidolgozottsága elég jónak tűnik. Precizen állítható, és mivel az állítótárcsa sem az az elhibázott gyári konstrukció, ezért nem "mászkál" el a beállítás. Igaz játékon még nem voltam vele, de otthoni lövöldözés alapján csak ajánlani tudom.

Van ebből márkásabb faja is de azokról nem tudok nyilatkozni.

UI: ha 5 lövésenként fordul elő az oldalra elhúzás random irányba akkor én első körben kipróbálnék más BB-ket. Nem ismerem a SA bb-t amit emítettél. valahol volt itt a fórumon egy nagy BB teszt. Ne kérdezd melyik topicban. :lol:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 16, 2019 7:43 am

Ekkora torkolaterőnél 30m-en ha minden rendben van, akkor semmit nem kell fölé célozni.

Gumiban, ami nekem bevált: zöld GG vagy kék Madbull. Beszerezhetőségük elég változó.

M4 kamrában nem vagyok otthon.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 15, 2019 7:52 pm

Röviden tömören: a 'mivel lehet még rajta állítani' egy úgy tűnik félreérthető ironikus utalás volt. A láttam olyan srácot story megint csak olyan megjegyzés ami rám nem vonatkozik és ezúton is elnézést kérek hogy kissé tudatlan hangvétellel írtam eddig lehet ebből ez jött le, hogy maxra húzom a hopupot mert úgy erősebb. Az elhúz oldalra kérdés pedig nem hinném hogy szignifikáns, véleményem szerint ott én is közre játszok mivel satuba nem fogtam és kézből 'mértem' az adatokat ott a célzásom is lehet ludas, bár ezt így nehéz megállapítani, de akkor leírom. 30 méterről lőttem egy ~28cm átmérőjű gömb alakú célra és nagyjából már olyan 40 centivel fölé tartottam lehet nem a gömb mértani közepére és úgy volt jobbra balra olyan 10-15cm kilengés, általában az oldalról érkező szélnek köszönhetően jobbra. Szerintem ez normálisnak titulálható, de javíts ki ha tévedek. Egyébként ez a jelenség olyan 5 lövésenként egyszer jött elő (kb). Még ezúton egy kérdést szeretnék feltenni, milyen hopup gumit és kamrát ajánlotok ha esetleg azt is cserélném? Illetve hol lehet azt beszerezni?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 15, 2019 7:36 pm

Olvastam a hsz-edet, azért is éreztem fontosnak, hogy leírjam, a hopup beálltás eszközét és folyamatát lépésenként. Amikor azt kérdezted, hogy mivel lehet még állítani rajta, az nem azt sugallta, hogy pontosan érted, mi, miért és hogyan történik. Azért próbltam átfogób képet adni, mert simán lehet, hogy tudod, ismered az elvet, de nem pontosan érted valamelyik részét vagy összefüggését. Ez szokott fura dolgokat eredményezni. Láttam olyan srácot, aki fél napot végigjátszott maxra húzott hopuppal és úgy célzott, hogy a föld felé irányította a csövet és reménykedett, hogy a BB elhúz felfelé, mielőtt becsapódik a földbe. Aztán amikor nem bírtam tovább és megjegyeztem neki, hogy nem kellene a szegény repülőket bántania, akkor mondta, hogy látja, hogy nem jó, de fogalma nincs mit csinál és megköszönné, ha beállítanám a puskáját. Azt gondolta, hogy a hopup az valami erő szabályozó, ami 0-án közelre, maxon meg max távolságra lő aztán állítgatta össze-vissza. Azt a részt remekül megértette, hogy a hopup ahhoz kell, hogy messzebbre tudjon lőni, de azt nem, hogy miért is lő messzebbre.

Szerintem az elhúz oldalra kérdésre elég konkrét választ kaptál. Ott a tuti az, ha megfelelően vízszintezett puskát befogod satuba és úgy tesztelsz. Utána meg lehet mondani, hogy a tartás vagy a megdőlt hopup húzza el a BB-ket. Ezt viszont könnyebb leírni, mint kivitelezni.
Azt javasolnám, mielőtt beleteszed az erős rugót, mindenképp old meg az oldalra húzás kérdését. Az erősebb rugónál, minden egyéb változatlansága esetén, a BB jobban fog oldalra húzni.

A "leírom neki hogy műanyagból van a golyó meg hogy fújja a szél" arra utalt, hogy miért van műanyagból a golyó és miért M110. Írtad, hogy nem akarod játékra vinni. Ha csak otthon akarsz vele célba lőni, (gyakori felhasználási mód) akkor van a piacon üveg meg fém BB is. Játékra nem mehetnek, de erősebb fegyverből egész érdekes dolgokat tudnak a kertben. A fújó szél is megviccelhet lövés közben, föleg, ha repülés során váltakozik a szélárnyék meg a szabad terület (mindjuk házak között lősz el és a BB S alakban manőverezik vagy "befordul a sarkon")

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 15, 2019 6:32 pm

Köszi a hosszú választ pendra, de amit írtál arról már mindenről hallottam és maximálisan tisztában voltam vele. Legalábbis azzal, hogy mit nem tudok, azzal tisztában vagyok és akkor arra irányuló kérdést tettem volna fel amit most készségesen és úgy tűnik időt nem sajnálva leírtál. Nem vagyok airsoft 'teching' profi, de alapvetéseket (konkrétan amit írtál 100%-ig) azt tudok. Szerintem én már ezzel a témával kapcsolatban nem ragoznám tovább a szót mert úgy tűnik konkrét válaszra nem jutunk, természetesen néha valóban az a megoldás ha alfától indulunk, de véleményem szerint ez nem volt egy ennyire komplex kérdés hogy ballisztikai meg aerodinamikai kérdéseket kezdjünk el kitárgyalni. Félre értesz ha úgy gondolod hogy szerintem egy AEG-be van rugó meg aksi azt cső. Laikusan gondolkozva akkor kicserélem a rugót és kész? Hát nagyon nem. Tudom a dolgok jelentőségét a hopup rendszer működését (kérdezted hogy beállítottam e, ami arra enged következtetni hogy nem olvastad el az előző hozzászólásomat), a gearbox felépítését, a motor beállítását stb stb stb. Nem mondom, hogy mindent tudok meg én vagyok a mérnök úr, de azt azért nem kell elmagyarázni ha meghúzod a elsütőbillentyűt (ami elsütőbillentyű mielőtt baj lenne vele) akkor lő. Nem szeretnék átmenni offenzív hangvételbe, de attól hogy látod hogy valaki 2019-ben csatlakozott a softair.hu-hoz még nem biztos hogy azt kell gondolni hogy 'na ez a 10 éves is most kapott apucitól egy airsoftot leírom neki hogy műanyagból van a golyó meg hogy fújja a szél'.

A megoldás az lesz, hogy veszek egy M110-es meg egy M120-as rugót is, lekronózom mindkettőt majd játszok azzal ami faszán 400 alatt van, a másikkal meg játszok a tingli-tanglin, meg célbalövök. Irányadónak jó volt, köszi mindenkinek a segítséget!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 15, 2019 5:05 pm

Vivax arra gondolt, hogy lehet, hogy nem pontosan vagy tisztában azzal, mi is az az airsoft puska és mitől működik jól. Az AS fegyver kicsit megtévesztő, mert külsőre olyan, mint egy hagyományos puska, belsőre meg mint egy légpuska és az ember úgy is kezelné. Lőszer be alul, sűrített levegő hátul, aztán a golyó megy előre ballisztikus ívben. No az AS puska nem ilyen. Illetve lehet ilyen és akkor kapsz olyan 20-30m lőtávot.

Az első lényeges eltérés a légpuskához képest a golyó formája. Az airsoft golyó teljesen gömb alakú és nem szoknyás/hegyes stb, mint a sima légpuskánál. Ez aerodinamikai szempontból hátrányos mivel rossz a légellenállása (gyorsan veszít az erejéből) illetve sehogyan nem stabilizált így össze vissza szitálhat a levegőben a legkisebb szellőre is. Ennek az alaknak jó oka van, amire mindjárt rátérek.

A következő különbség az anyag. Az airsoft BB műanyag mert ez jobban deformálódik becsapódás esetén mint a keményebb anyag, pl üveg vagy acél. Ez azért fontos, mert ezzel nagyrészt emberre lövöldözünk és nem akarunk neki sérülést okozni.

Végül a torkolati energia. Ez lényegesen kevesebb, mint normál légpuskáknál. Ismét csak azért, mert erősebb puska nagyobb valószínűséggel okoz sérülést. Repül a fog, törnek az ujjakban a vékony csontok, felszakad a bőr, a BB beépül az ajakba stb.

Namost a gyenge puskából a könnyű, műanyag lövedék nem repül messzire és azt is viszonylag pontatlanul teszi. A gyártók is érezték, hogy kicsit illúzió romboló, ha max 20 méterről lövöldöznek egymásra a játékosok távcsöves puskákkal. Így aztán próbáltak ezt-azt, mire eljutottak a jelenlegi hopuphoz, mint szabvány megoldáshoz.
Ennek a lényege az, hogy a lövés közben egy kis gumi bütyök megpörgeti hátrafelé a csőben a BB-t. Ami így gyakorlatilag felhajtóerőt termel és "vitorlázik" repülés közben. Úgy repül, mintha szárnyai volnának. Tehát semmiképp sem ballisztikus ívben. A gond itt az, hogyha túl gyorsan pörög hátrafelé a BB súlyához és sebességéhez viszonyítva, akkor egy idő után felszáll az égbe. Ha meg túl lassan, vagy semennyire akkor meg nem repül elég messzire.
Ezért fejlesztették ki az állítható hopupot, ami a te puskádban is van. Ezzel nagyon pontosan be tudod állítani a pörgetést a puskád erejéhez és a használt BB-hez mérten. Ez a pörgetés némileg stabilizálja is a BB-t repülés közben. És itt jön be, hogy azért gömb alakú a BB, mert más formával ez a hátrafelé pörgetés nem igazán működik.

Szóval, ha nem álltod be a hopupot mert nem tudod, hogy kell (normál puskán nincs ilyen), akkor a fegyver sehogy nem fog elég messzire lőni. Ezek után jön a kérdés, beállítottad rendesen a hopupot? Az hopup állító az a nagy tárcsa, ami a tár fölött, a hüvelykivető felől tudsz elérni. Más állítója nincs.
Ez úgy néz ki, hogy lősz egyet, aztán tekersz rajta egy kicsit. Aztán megint lősz, megint tekersz.... Egyszer csak azt fogod észlelni, hogy messzebb mennek a BB-k. Továbbra is lősz, tekersz. Egy idő után azt tapasztalod, hogy a BB elkezd felfelé emelkedi a röppálya vége felé. No ekkor már közel vagy. Itt kell kicsit fel-le állítgatni, amig a BB kb egyenesen repül, a végén egy lehelletnyit felfelé emelkedik, aztán leesik, mintha egy láthatatlan erőtérbe ütközött volna.

A "végén elhúz" tipikus hopup vagy lövő probléma. Ha mindig egy irányba húz, akkor vagy erős, folyamatos oldalszélben lősz, vagy a hopup/cső bedőlt jobbra/balra. Ekkor a BB-re ható felhajtó erő nem pontosan a gravitációra merőlegesen, hanem egy kicsit jobbra vagy balra dől. Ekkor a BB egyrészt emelkedik, másrészt viszont oldal irányba is mozog. Ahogy veszít az energiájából és csak a hopup hatás repíti, annál jobban. Ez a jobbra/balra dőlés eredhet konstrukciós hibából illetve rossz fegyver tartásból. Ha mondjuk folyamatosan kicsit jobbra/balra dőlve tartod a puskát, akkor ez lesz a vége. Normál fegyvernél ez nem olyan fontos, de airsoftnál nagyon. Ezt mondjuk vízmértékkel elég könnyű kordában tartani. Ha ezt nem veszed figyelembe, akkor lehetsz bármilyen bajnok lövész M140-el, 25-30 méter felett a BB-k a klasszikus "ökörhugyozás" szórásképet veszik fel.

Az airsoft pontosság egyébként sok tényezős dolog.

Mennyire ingandozik az FPS? Ha nagyon (+-10) akkor az egyik BB akár 45m-en leesik, míg a kövbetkező az égbe száll. Tehát nagyban fog ingadozni a lőtáv és a függőleges szórás. Az FPS-nek szép, egyenletesnek kell lennie, amit megfelelő rugóval és jó, stabil tömítésekkel lehet szavatolni.

Mennyire megy jobbra/balra. Ez ugye fegyver tartásán és a cső/hopup stabilitásán múlik. Ha a cső/hopup tud mozogni a fegyverben, az már nem jó kezdet. Az M4 tollrugós megoldása nem a legjobb ebből a szempontból. A lötyögős előagy, amire hajlamosak a műanyag testű M4-ek, sem sokat segít a kérdésen.

Eztán ott van a BB. Ha ingadozik az átmérő és a súly, akkor a szuperül összerakott puska is nagy FPS/hopup hatás ingadozást mutat. Ha meg zárványos a belseje, akkor véletlenszerűen repülhet össze vissza, mert nem homogén a súlyeloszlás.
A rossz minőségű hopup gumi is okozhat ilyesmit. Néha jobban pörget, néha kevésbé. Néha középen kapja el, néha meg valamelyik oldalon.
A koszos cső vagy BB is megbillentheti a perdületet.
Leggyakrabban ezeknek a hatásoknak az összege okoz látványosan pocsék lőképet meg belőhetetlen puskát. A BB csak egy kicsit rosszabb minőség, a hopup gumi csak egy kicsit gyengébb, a belső cső csak egy picit mozog, a lövő csak egy kicsit dönti oldalt a puskát, a tömítés csak egy kicsit ereszt és a végén 40 méterről is reménytelen az emberalak. Az erősebb rugó ezen problémák egyikét sem oldja meg.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 15, 2019 2:53 pm

Nem értem hogy mire célzol Vivax. Elismerem bármennyit is gyakorlok és próbálom magamat tuningolni nem vagyok egy sportlövész alkat, de célozni azért tudok :D . Az pedig hogy hogyan működik úgy gondolom már specifikusan ezt a fegyvert kellően kitapasztaltam és semmi olyan nincs rajta amit nem értek hogy miért csinál. Hopup gumi még nem volt cserélve benne lehet elcsúszott vagy ilyesmi ennek majd utánna járok. Magát a hopupot én magam állítottam be valószínűleg nem túl professzionálisan, de időt nem sajnálva véleményem szerint ennél többet nem lehet kihozni belőle. Ez ilyen 'rotatery style hopup' vagy mi a csoda, ami méginkább megkönnyíti a dolgomat mert igen könnyű így állítgatni. Ha szorosabbra tekerem túlpörög és alá kell tartanom, ha ellentétes irányba akkor még nem pörög eléggé és túl nagy a parabolája. Most pont be van lőve szépen a kettő közé, így 50-55 métert pontosan nem igazán lövöm meg (a korábbiakbaban amit írtam azt nem egész ember alakra értem azt természetesen még jóval messzebről is stabilan hozza mint 30 méter, hanem tulajdonképpen egy fej méretű célra, vagy konzervre). Mit tudnék még a hopupon kívül állítani amivel ezt tudnám szabályozni? A BB minőséggel nincs baj ezt eddig nem említettem mert alapvetőnek gondoltam, de egyébként Specna Arms fekete zacskós 'Professional 6mm (0.25g)' BB-t használok és azt hiszem nem bio ha ez számít valamit. Igazából rosszul fogalmaztam mert nem szitál hanem inkább így elhúz a végén az egyik oldalra. Ha még esetleg az is felmerülne a red-dot beállítással sincs baj. Inkább én is a replika alapvető teljesítményére fognám. Egyébként ez elég meggyőző hogy egyöntetűen mindenki az M110et ajánlja, de azért mégiscsak megkérdezném, hogy kiverjem a fejemből, ha a 400 FPS határ nem mérvadó (ha úgy adódik hogy játékon vagyok úgyis visszarakhatom az M90-et, de valószínűleg úgy se fogom használni játékra ezért nem mérvadó) , akkor se vacilláljak az M120-on?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 15, 2019 2:24 pm

Szerintem itt az user képesség béli tuning kellene, nem a fegyveré...bocs tényleg nem offenzív, de meg kell tanulni használni, és itt nem csak a "hogyan célzunk, fogjuk", hanem a "miképp is működik-et" értem.
Sok olyan fegyvert hoztak hozzám ami "nem lőtt jól", közben csak nem volt rendesen beállítva...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 15, 2019 2:20 pm

360fps/020-es torkolaterőnél, 025-ös BB vel jól beállított hoppal, esés nélkül kellene lőnöd ~50-55m-t. Jól beállított hopp esetén úgy néz ki a röppálya, hogy csak a legvégén esik le hirtelen, addig kvázi végig egyenesen száll a BB.
Valószínű nincs jól beállítva a hoppod/ valami nem jó a hopban.

Ha 90-essel 360-at mértek rá, akkor várhatóan a 120-as rugóval már átléped a 400-as határt.
Még mindig az M110-et javaslom.

A levegőben "szitálást" pedig akár gyenge minőségű BB is okozhajta. Ha simán szór, akkor az persze a replikán is múlik, de az első a BB.

SZERK. elírás

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 15, 2019 2:03 pm

305-315 FPS között lő 0.25-ös BB-vel (a gyártó 361-re lövi be 0.20-assal). Illetve ugyan ezzel a BB-vel én személy szerint kicsit keveslem a lőtávot kb olyan 28-30 méter körül már jóval a cél fölé kell tartani és 33-35 méteren pedig már kezdi a BB a röppálya végén 'elveszíteni a kontrollt' és a szél meg egyéb tényezők miatt egy kicsit szitál. Számomra a lőkép és a fegyver tulajdonságait figyelembe véve nagyon úgy tűnik hogy egy erősebb rugó oldaná meg a helyzetet. Igazából nem is gyárilag várok többet a fegyvertől mert szerintem bőven pontos és stabil a működése csak a hatásos lőtávot szeretném egy kicsit hosszabbra nyújtani, illetve mint ahogyan már említettem szerintem 0.25 BB-vel kicsit kevés az az FPS szám és szerintem bőven tudna többet a fegyver egy jobb rugóval. Természetesen a stabil működés határánál nem szeretnék tovább elmenni és ennek érdekében a lehető legerősebb de megbízható eredményt elérő rugót szeretném. Az M120-szal kapcsolatban pedig számomra csak az a fura hogy akárhogyan is keresgettem AEG-et a taiwangunon mer Airsoft GI-n meg mindenféle külföldi oldalakon csak M120-as rugó volt írva mindegyikhez.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 15, 2019 1:53 pm

ZSAPI írta:
Először meg kellene tudni, hogy mi az a terület amin javítani szeretnél.

:D jaja. Simán lehet, hogy már most is hozza azt, amit elvársz tőle, és akkor kár piszkálni. Ha pedig valami gondod van vele, akkor azt lehet, hogy a rugócsere nem fogja megoldani.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 15, 2019 1:41 pm

Első körben szerintem mérd/méresd meg a fegyvered jelenlegi teljesítményét, fps konzisztenciáját. Kimért 20-30-40 méteren a szórását. Anélkül hogy nem tudod a jelenlegi képességeit fölös tuninghoz nyúlni. Először meg kellene tudni, hogy mi az a terület amin javítani szeretnél. Ha mindenképpen látatlanban szeretnél rugót cserélni, semmiképpen nem ajánlom M110-nél nagyobb rugó beszerelését.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 15, 2019 11:27 am

Tehát akkor M110. Mivel még játékra nem vittem be ezt a fegyvert és nem is tervezem így nekem a 400fps-es határ olyan szempontból nem mérvadó. A taiwangunon azt láttam hogy kb minden alap AEG (még az olcsó 80 euro környékiek is) M120-as rugóval vannak alapból felszerelve. Mivel mindenképpen cserélni akarom, mert ha a fegyverben lehetne jobb rugó és csak M90et tettek bele akkor 2500 forinton ne múljon, potom pénz. Valószínűleg akkor M110 lesz, de egyébként M120at is elbírná?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 15, 2019 11:21 am

A mechanika szerintem is elbír M140-et. A gearbox eleje viszont már nem a mechanika része, így az nem biztos, hogy sokáig tolerálná ezt a szintet. Szerintem vegyél egy M120 és egy M110 rugót a rugó vezető mellé aztán nézd meg melyik fér be jól a 400 FPS alá.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4699 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 135  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra