SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: vas. nov. 19, 2017 6:48 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 30, 2008 9:30 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

dawe írta:
1. Paintból shoot, necces. Ha mondjuk rám töri az oldalablakot... mert ugye ott mégis csak 10j van és nem 2-3... Tesztelni kell. a szivacsrakéta működik.
2. A zavarás csak akkor játszik ha játékmenet miatt célja van alapból tiltott. PMR-en kívül jelenleg nem áll rendelkezésünkre elérhető szabad sáv.
3. amúgy komoly riszörcsök után arra jutottam, hogy spec antennával egész brutál rádió távokat lehet elérni. meghát ha van bnc kimenet a rádión, akkor 20w-s végfok azt jónapot...

Hali!
Véletlenül se vedd kötekedésnek, de:
1. nyílván nem a paintball markerre gondoltam, hanem erre vagy erre.
2. ok.
3. antenna buherálás már nem PMR-szabvány. Akkor alapvetően nem kell félnie a csapatunknak, hogy nem lesz engedett a kommunikáció, ha odállítunk 5db Puxing rádióval ugye? Engem ez érdekel. A PMR buhera az nem. Meg aztán a 20W végfokhoz is kell némi rádiós skill nem?

Javaslom aszöveget úgy módosítani (csak az értetlenek kedvéért mint én), hogy a játékokon csak PMR sávokon forgalmazó rádiók használhatóak. AZ, hogy ez milyen gyártmány, az meg ezek szerint lényegtelen...

SZERK 1.:
B@zs@ írta:
1. Sofőrre természetesen nem lövünk, de ha találatot kap, akkor halott. 2. Ha a kocsit kilövik vmivel, akkor nyílván a sofőr is halott, de mivel a sofőrrel együtt áll vissza a verda, ezért nem tértünk ki rá.
3. Házazás: próbálunk olyan szabályokat kialakítani, hogy az életszerű viselkedésbe kényszerítsük a júzereket.
4. Itt válogatottab banda van, szal marad a fegyverkategória-ház szabályozás (az fps-ház szabályozással szemben). Ne felejtsük, ez egy szabályzat, ami felülről szabályoz, azaz lefelé el lehet térni, szóval a szervező szigoríthat.
5. (330-as kalák, 249-ek... pfff), ami mondjuk röhej lenne, de ha ez az igény...

1. A kérdés arra volt, hogy 6mm-es BB-vel (lusta voltam a fegyvereket felsorolni) direkt lövünk-e a sofőrre. De szerintem ez baleset veszélyes lehet, hogy ha védekezésképp lehúzódik és a kocsi meg lemegy az útról.
2. ez eddig is tiszta volt.
3. életszerűság:
MilSim szabályzat írta:
Fegyverhasználat: A fegyvereket mindig a felmerült szituációhoz alkalmazkodva, célszerűen kell használni. Épületharc esetén nehézgéppuskával (pl. M60), mesterlövész fegyverekkel nem harcolnak épületen belül, mint ahogy erdős, sűrű környezetben SMG-kkel sem.

A medic miért ne vihetne magával SMG-t? Könnyebb azzal a sérültet ellátni, mint egy M16A4 vagy valami gránátvetős fegyverrel. Itt természetesen a dedikált medic-re gondolok. Ha jól emlékszem valahol volt szó róla, hogy a valóságban a medic valami kisméretű fegyverrel mászkál.
4. ez is igaz.
5. 249-es épületbe? Az nem támogató fegyver?

Amúgy egész jó, nekem érthető is, de lesznek emberek akik ezen fognak fennakadni hidd el! A szabály legyen egyértelmű, és pontos megfogalmazású. Akkor a legkönnyebb betartani.

Üdv!
Interpol
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 30, 2008 9:11 pm

Sofőrre természetesen nem lövünk, de ha találatot kap, akkor halott. Ha a kocsit kilövik vmivel, akkor nyílván a sofőr is halott, de mivel a sofőrrel együtt áll vissza a verda, ezért nem tértünk ki rá.
Lőhető jármű még (sajnos) elég ritka, nem is nagyon tudom, hogy rajtam kívűl lőhető járművet ki vezetett. Mindegy, most van egy colt is, az is lőhető... :D:D:D

Az egyeslövés átalakítós mizéria a MASZ-ban benne van, ebben igyekeztünk csak arra kitérni, ami más a maszhoz képest.

Házazás: próbálunk olyan szabályokat kialakítani, hogy az életszerű viselkedésbe kényszerítsük a júzereket. Így nem lesz kitiltva a karabély a házból. A 350, az egy ajánlás, ami bejött... nyílván, mert az a hülyebiztos. Itt válogatottab banda van, szal marad a fegyverkategória-ház szabályozás (az fps-ház szabályozással szemben). Ne felejtsük, ez egy szabályzat, ami felülről szabályoz, azaz lefelé el lehet térni, szóval a szervező szigoríthat.
Mi egyenlőre így fogjuk, oszt ha a 350 lesz a népszerűbb, akkor a fegyverkategóriák lejjeb lesznek víve (330-as kalák, 249-ek... pfff), ami mondjuk röhej lenne, de ha ez az igény...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 30, 2008 9:10 pm

Épület: mivel alapvetően a misim játékosok meghívásos játékokon vesznek részt többnyire, és viszonylag sok megkötés kicsukja az idiótákat ezért, épületből kb gpmg-k/sniperek vannak kizárva. Mivel jelen esetben a realisztikusságot vesszük alapnak, igen kicsi az esély, hogy megkössük a tüzelés módját épületben. Az smg határ 350 lesz, a cqb játékok melyek dedikáltan CQB gamre készülnek imho ott lesz 370.
Paintból shoot, necces. Ha mondjuk rám töri az oldalablakot... mert ugye ott mégis csak 10j van és nem 2-3... Tesztelni kell. a szivacsrakéta működik. A zavarás csak akkor játszik ha játékmenet miatt célja van alapból tiltott. PMR-en kívül jelenleg nem áll rendelkezésünkre elérhető szabad sáv. amúgy komoly riszörcsök után arra jutottam, hogy spec antennával egész brutál rádió távokat lehet elérni. meghát ha van bnc kimenet a rádión, akkor 20w-s végfok azt jónapot...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 30, 2008 8:30 pm

interpol írta:
...ja, és kimaradt a csak semi-módba való átépítés..ezt esetleg kronózáskor ellenőrizni lehetne.

Ezzel kapcsolatban egy apró, tiszteletteljes meglátásom lenne. Nekem volt egy ilyen M14-em, amin ki volt iktatva a tűzváltó. Emiatt csak úgy tudtam feszteleníteni, ha a szükség úgy kívánta, hogy szétszedtem a fegyvert. Ez elég kellemetlen az erdő közepén. :) Csak emiatt nem iktattam ki a mostani M14-emben. Most csak felcsapom sorozatra és kirángatja a rugót a meghalásból. Bár távol áll tőlem, értem az okát is a felvetésnek.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 30, 2008 8:09 pm

Hali!

Egy-két észrevétel:
- nagyját Trasher javította,
- fegyverek rovat, tárak alpont: max. 150 BB - ezt emeljük meg légyszi 165BB-re, mert a Marui M14-el kompatibilis G&P tár sajnos 160BB kapacitású. Nekünk például csak ilyen táraink vannak a Marui-hoz...nem sírásképp, de egy 70-es Marui tár árán 2 G&P tárat lehet venni, és ugyanolyan jó.
- félautomata mesterlövész fegyvereknél a real vagy low-cap tár elég kellemetlen lehet, ha valakinek G&P SR-25 replikája van. Ehhez nincs ilyen tár, csak mid-cap...ja, és kimaradt a csak semi-módba való átépítés..ezt esetleg kronózáskor ellenőrizni lehetne.
- Gránátvetők,anti-tank listánál kimaradt a paintball-t kilövő M203-as gránát, ami ugyan később említésre kerül. Nincs letisztázva, hogy a sofőrre lövünk vagy nem lövünk (inkább ne...),
- épületbe ne lehessen használni a 430fps körüli fegyvereket, vagy max. egyes lövéssel, kerülve a szándékos fejlövést. A MilSim-esek 90%-nak tuti van pisztolya, használjuk azt! Biztonságosabb.
- Kifejezett CQB játékra a Rétságon bevált max. 350fps bőven elég. Úgyis a legtöbb SMG vissza lesz butítva, mert ugyebár terepre nem javasolt, bár egy medicnek pont tökéletes lenne.
- rádiózás: nagy terepen semmit sem ér a PMR rádió. Javaslat, olyan rádió használata, ami PMR csatornákon vagy pluszban azok alcsatornáin forgalmaz...Mert ugyebár a Puxing az nem PMR-szabvány, és a legtöbbünknek már az, vagy hozzá hasnló kategória van.
- zavarás: ötletnek jó, de szerintem nem etikus...max. a beszédtitkosítás (már amelyik rádió tudja)

Üdv!
Interpol
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 30, 2008 11:56 am

Ha a golyószóró hülyén hangzik, lehet könnyű-géppuska (lmg) vs géppuska (gpmg) a terminológia.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 30, 2008 11:52 am

Trasher írta:
Észrevételeim, egyelőre, nem volt még időm az egészet átnézni:

http://web.axelero.hu/szlejer2/milsim-trasher.rtf

A hejjesírtást is előbb-utóbb ki kéne gyomlálni. :)

A golyószóró/géppuska terminológiát szándékosan nem alakalmaztuk annó, most viszont szükségessé válik mert a gépuska tényleg nem nehéz géppuska...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 30, 2008 11:48 am

Észrevételeim, egyelőre, nem volt még időm az egészet átnézni:

http://web.axelero.hu/szlejer2/milsim-trasher.rtf

A hejjesírtást is előbb-utóbb ki kéne gyomlálni. :)

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 30, 2008 11:06 am

B@zs@:
flame orange

Mármint ez nem annyira magyar, de legalább van.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 30, 2008 10:14 am

Mellényes rész át lesz fogalmazva , pontosítva, hogy mely védőfelszerelések replikái számítanak védőmellénynek, védősisaknak.

Illteve a súlykategóriák is pontokba lesznek szedve.

Természetesen ajánlás szinten megy ez a mellény súlyozás, mert ha játékon alkalmazva van e szabály, és ellenőrizve lesz a mellény, akkor is csak szemre lesz ellenőrizve, nem lesz senki olyan hülye, hogy egy mérleggel rohangásszon szervezni.
Az ilyen szabályok többnyire a medikekre vannak bízva, hogy eldöntsék, hogy minek számítanak, így erőteljes csalásokra ad lehetőséget, de ezért teszteljük az ilyen szabályokat. Jó lenne, ha működne, de ha sok probléma származik majd belőle, akkor ki lesz szedve.

Találatjelzés: felsorolni nem akartuk, hogy mellény, sapi, rongy, vászon, pamut, műszál, így egyszerűbb, oszt minden használható, ami rongy. Alapvetően a sapka is rongy, meg a mellény is. Még egyszer átfutjuk, max átfogalmazzuk, hogy a talűálatjelzés színe a rikító narancssárga (van ennek a színnek valami hivatalosabb neve?).

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 30, 2008 9:45 am

első olvasatra minden tiszta nekem

gratula! :wink:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 30, 2008 9:18 am

Ha mellényed, nem alkalmas ballisztikus védelemre/platek/softinzertek hordozására, attól még hordhatod, vagy hordhatok azok nélkül, csak nem jelent pluszt a sebesülések szempontjából.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 30, 2008 9:04 am

Én még csak kanyarodok a milsim irányba, de még kevés vagyok hozzá. Ennek fényében az én gondolataim:
1- Minden mellénynek plate-esnek kell lennie, vagy a málhamellényre nem vonatkozik a szabály? A jelenlegi megfogalmazás szerint ha mellényed van, akkor abban plate-nek kell lennie. Utóbbi esetben meg nagyon tetszik, hogy ha a mellényed védelemmel rendelkezik, akkor az a sérülés ellátásánál előnyt jelent.
2- Halottaknál kimaradt, hogy sapka is lehet.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 30, 2008 7:28 am

mivel a kérdés topik zárolva lett ezért itt kérdezném:

Milsim beta írta:
Mellények: A mellénynek 1-2 szilárd „plate”-el kell rendelkeznie, amelyek valamely valós plate másolatai, vagy minimum 20×25cm-esnek kell lenniük. A teljes tömegük meg kell, hogy haladja a 2,4 kg-t. A valódi Level 3-as plate-ek használata engedélyezett, akkor is ha nem érik el a 2,4 kg-t.

kérdés az,hogy a plateknek kell meghaladnia a 2,4 kilót, vagy mellény és plate?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Vélemények
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 30, 2008 1:24 am

vélemény, kritika, stb.
De kérek mindenkit, hogy ne tippelgessünk, hanem csak a tapasztalat alapján javasolgassunk.
A szabályzat még béta, mert nem biztos, h minden át lett javítva, illetve még pár dolog tesztelés alatt áll (pl medik rendszerek).
Igyekeztünk inkább csak irányt mutatni, mintsem a szervezők kezét megkötni, és szigorú szabályokat lefektetni, ez látszik pl a mediknél, ott sem lett végülis az ABC rendszer, inkább csak a lehetőségek, és majd a szervező kitalálja, mit szeretne alkalmazni.
A géppuskáknál szétválasztottuk a nehéz és könnyű géppuskákat. Itt lett berakva némi fps lépcső is, de ez inkább a notórius "50 fps-tili tolizók" megnyugtatására. Sokkal fontosabb, hogy nem lesznek beengedve házba olyan fegyverek, amikkel nem nagyon szoktak amúgy sem bemenni, de a könnyű géppuskákkal meg ugye mostanában egyre inkább, szóval ez indokolt vmi szétválasztást.
Pár hülyeség ki lett szedve, ezekre most nem térek ki, aki akarja, hasonlítgassa az előzővel.
Majd egy kis pihi után (mondjuk hétfőn) még át lesz futva, mert szerintem tuti kihagytunk ezt-azt.
Nov 10-ig kint lesz a végleges (szerintem jövő hét szerda magasságában).

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 1 óra