SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: vas. nov. 19, 2017 6:50 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 28 hozzászólás ] 
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 30, 2008 1:12 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Szabályzat kint van, a topikot zárom. Innentől a vélemények topikban lehet megbeszélni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. okt. 24, 2008 2:56 pm

Rendben, én nem erősködöm, majd ha egyszer megismertek és le tudunk ülni rendesen beszélgetni valamelyik játék után, akkor folytatjuk a diskurzust. Addig is peace, love and harmony.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 23, 2008 10:19 pm

Én például életemben egyszer láttalak ( az általad említett gödöllői játékon), és ha valaki megkérdezné tőlem javasollak-e Game Marshallnak nemmel fogok válaszolni, mert nem ismerlek. Egy GM-nek ismernie kell a játékosok nagy részét, és nekik is ismerniük kell őt, ráadásul elengedhetetlen az hogy a játékosok bízzanak benne és a döntései helyességében. Szigorúnak de igazságosnak kell lennie, fel kell tudni a vállalni, hogy ha valamelyik ismerősével szemben kell "intézkednie" akkor nem biztos hogy a haver javára dönt, csak mert jóban vannak. Ez sokkal nehezebb mint azt bárki gondolná. Kifogástalanul kell ismernie a MASZ-t, az adott játékra ahol felkérik GM posztra, külön kell készülnie, ismernie kell a játék spec szabályait, hiszen ezek alapján kell majd fontos döntéseket hoznia. Ha "intézkedik" azt határozottan kell tennie, s előre készüljön fel hogy egy vitás helyzet megoldása után lehet útálni fogják.
Nos én pont a fentiek miatt mondanék nemet ha felkérnének. A moderátorság sem túlzottan hálás feladat, de a GM minden bizonnyal túltehet rajta időnként, s nagy fába vágja a heringjét aki bele kíván fogni! :wink: :D

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 23, 2008 9:00 pm

Hi,
Azért írtam, hogy mezitlábas vagyok, hogy tisztában legyen vele mindenki: nincs kocsim. De van motorom, amivel ha az időjárás lehető teszi, akkor 100 km-es körzetben el tudok jutni a helyszínre, továbbá, ha csapattal megyünk, akkor ott is van helyem, ezenkívül BKV-val pesten akárhova el tudok jutni és mivel nem csak a szervező megy el a játékra, ezért mással is le tudom dumálni a fuvart.

Idézet:
El kellene járnod minél több szervezésre, hogy minél több embert megismerj/megismerjen.

Volt szerencsém már jópár itteni játékszervezővel, moderátorral és régebbi játékossal találkozni, együtt játszani

Idézet:
A fegyvered pedig dobozold be nyugodtan, én idén szinte csak külföldi játékokon játszottam Very Happy

Nem pont ezért kerestek most új marshalokat?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 23, 2008 9:07 am

Az gond hogy nem vagy mobilis, mert a szervezőtöl nem lehet elvárni hogy fuvarozzon, hiszen azért kér segítséget általában, mert már tízfelé áll a keze a sok teendőtől. De a legnagyobb probléma a szervezők, és a játékosok ismeretének hiánya a máshol tartott játékokról. El kellene járnod minél több szervezésre, hogy minél több embert megismerj/megismerjen. A fegyvered pedig dobozold be nyugodtan, én idén szinte csak külföldi játékokon játszottam :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 22, 2008 7:48 pm

Üdv,

Először is a bemutatkozás:

Néhányan már ismernek innen és a másik fórumról is, ahol Bendegúz névvel irogatok/moderátorkodok(félreértések elkerülése véget, egyik sem álnév, szimplán rájöttem, hogy a Bendegúz név jobban tetszik). Kezdetben a gödöllő SzIElite csaptnál voltam, később átpártoltam a szintén gödölői A.F.F.-hez

Már segédkeztem játékszervezésben néhányszor(többek között a legutóbbi isaszegi játékunkon, ami 100 fő felettire sikeredett). Szeretek segédkezni, tervezni, irányítani a játékot és ezáltal jobbá tenni a játékot, hogy a játékosok vissza is jöjjenek, ne csak köpködjenek, sőt volt, hogy jobban tetszett a játék szervezőként, mintha én is játszottam volna(Babati oktatójáték Hitmannel és Lelkiismeretessel karöltve)

Így ha a tisztelt nagyérdemű beleegyezik, akkor szívesen jelentkeznék Marshallnak.

Egyetlen problémám a játékokon való megjelenés, mert ha nincs fuvarom, akkor sajna nemnagyon tudok eljutni(mezitlábas BKV suttyó)

Maradok tisztelettel,
Bendegúz/Strent

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szer. okt. 22, 2008 11:41 am

Persze hogy ismerek. Ezek azok a vezetők akik inkább a saját embereiket sem engedik mások játékára, nehogy kiderüljön hogy ki is az igazi barom. Hogy az "emberei" ezért kimaradnak a nagyobb játékokból, és külföldre sincsenek hívva az nem érdekli őket, a lényeg hogy a saját királyság megmaradjon. De látom törik a jég, hiszen már itt is szerveznek, pedig számukra a softair "hiteltelenné vált" már :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: szer. okt. 22, 2008 10:54 am

bulldog írta:
Sajnos néhány közösségben pont a "vezér" a legnagyobb gond. Normális vezető/közösség már jelentkezéskor megszűri kit enged be a csapatba, de sok helyen csak a létszám számít, és a titulus.

te ismersz ilyet? :D :D :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szer. okt. 22, 2008 7:58 am

Sajnos néhány közösségben pont a "vezér" a legnagyobb gond. Normális vezető/közösség már jelentkezéskor megszűri kit enged be a csapatba, de sok helyen csak a létszám számít, és a titulus.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. okt. 19, 2008 10:37 pm

Idezet B@zs@-tol:
A lényeg, h nem undercover posztra gondolunk trustie alatt, inkább amolyan kis gém marsallra, vagy harcoló gém marsallra, aki csak konfliktushelyzetben aktiválná magát, és döntene vitás helyzetben. Ehhez persze kell egy bizonyos riszpekt felé, és ha ne adj isten a saját csapata felé dönt, akkor senkiben fel se merüljön, h azért döntött az ő javukra, mert abban a csapatban van, és a másik irányból is kell a bizalom, h ha esetleg nem a csapata felé dönt, akkor ne hetekig tartó kúrogatás meg szájhúzás menjen felé a csapatból,
Amíg ez nem valósul meg, addig nem is lesz népszerű a poszt. Amint lesz riszpektje a posztnak, és a csapatnak büszkeségére válik a trustie-juk, változni fog a helyzet. Szerintem.

Ahogy ezt a részt végig olvastam, tisztára az ugrott be, hogy a raj pk-k erre a célra is tökéletesen megfelelnek. Tartson rendet a csapatán belül.
Nem mondom, hogy minden raj pk legyen "combat GM", de a játék elején ki lehetne nevezni egy párat közülük mindkét oldalon. Megbízhatóság, bizalom.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. okt. 17, 2008 9:42 pm

bulldog írta:
- játszani is akar, és nem csak a játékok 10%án

ez tényleg gond, de ha van 5-6, vagy több Marshall, akkor be lehet osztani....talán.

Fórumszabályzat - MASZ - Gy.I.K. - Ftp FAQ

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 6:36 am

bulldog írta:
a 40 fö feletti játékokra nem ellenörzési célból kell kötelezöen menni, hanem segíteni hogy biztos ne legyen gond

akkó azé... :))

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 12:32 am

bulldog írta:
Ők modok és adminok :D

Igazad van, ezért nekik attól, hogy megutálják őket nem kell már tartaniuk :twisted:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 12:11 am

a 40 fö feletti játékokra nem ellenörzési célból kell kötelezöen menni, hanem segíteni hogy biztos ne legyen gond

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 6:44 pm

Skorpió szervezésen(amúgy is szervezésben segítek) + zombis játékokon(ezeken nem szoktam játszani) + évi pár játékon vállalok ilyet.
Ezeken kívül, ha nem esik egybe játékkal, akkor néha kimehetek 40fôs játékot ellenôrízni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 10:05 am

Ők modok és adminok :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 9:51 am

Naja, de a modok és adminok és azok már ;)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 8:09 am

Az "ideiglenes" game marshallokkal az a baj, hogy nem mernek bárkire rászólni mert:

- nem akarja hogy utálják
- arra gondol hogy legközelebb ezekkel az emberekkel kellene játszania
- akit fontos embernek (nem öregenek :D ) tart arra nem mer szólni
- csapattársra, barátra nem szól mert fél a következményektől
- nem tudja mikor elég finoman rendet rakni, és mikor kell valakit kiküldeni, vagy hazaküldeni
- játszani is akar, és nem csak a játékok 10%án

Aki Game Marshall akar lenni az vállalja ezeket. HCzolit is válallta ezért lett ő is. Kint is érdeklődtem a kinti rendszerről, az egyre több nemzetközi játék miatt jó lenne egyszer egy kölcsönösen elismert rendszer, hiszen mindenki jobban tudja kezelni a konfliktusokat az anyanyelvén. Egy magyar játékon a szlovák játékosnak egy szlovák GM, egy szlovén játékon egy magyar játékosnak egy magyar GM. Főleg mivel általában a saját nációd közelében vagy így a te felelősséged az a banda.

Sok játékon a felkért alkalmi marshallok megunták, vagy kerülték a konfliktusokat. Én ugyanúgy ragaszkodom ahhoz hogy mi dönthessünk ki lépjen ide be, mint a játékszervezők is a saját titulusuk eldöntéséhez. Alkalmi segítőket természetesen bármennyit kijelölhet minden szervező, de a "Game Marshall" titulussal rendelkező szervezői felkérés nélkül is az minden softaires játékon és az nem ugyanaz. Mellesleg eddig csak HCzoli jelentkezett az évek során.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 7:48 am

Tavasszal átdumáltuk már ezt az egyik játékszervezői találkán...

Arra jutottunk, hogy érdemes az eligazításon megjelölni létszámtól függően 3-4, vagy akár 6-8 szervező és általában mindenki által elismert játékost és adni nekik láthatóságit.

Mindezt a játékosok szeme előtt, és közölni velük, hogy ha konfliktushelyzet van, ők bezony fel fogják venni a láthatóságit és bemondják a frankót... Nem árulkodnak a szervezőknek, nem megmondalak anyunak, nem sunnyognak el a konflikt elől, hanem döntenek, helyreigazítanak és aztán játszanak továb...

Ezt a módszert használjuk nálunk is, és asszem egyedül egyszer került ilyen intézkedésre sor...
(nemtom hogy a fenyegetettségérzet, vagy a szűkebb játékosi réteg miatt...)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 11:12 pm

Kb egyről beszélünk. Akkor ne hívjuk őket trustieknak, legyenek harcoló game marshallok, ha úgy jobban tetszik.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 10:57 pm

Épp hogy nem régebbi csapatoknál vezetném be a Trustie-t, bár oda is kéne akkor már, én nem tartok tőle hogy esetleg a kronózás elcsalásán vagy sörözésen kéne kapni, de így a trustienknak mehetne a PM vagy helyben inkább kiderülne a nevük, esetleg a szervező azt a csapatonkénti 10 trustie-t meg is jegyzi.
Így akkor nem csak két embernek kéne meg lehetne figyelni pl a sörözésre játék elött, parkolóban lövöldözésre, kronózás elcsalására, tár a fegyverbe és még sorolhatnám.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 9:51 pm

öööö, akkor sry, erről nem tudtam.

A trustie-ra én sem, mint spionra gondoltam, hanem a nagyobb és régebbi csapatokban ki lehetne jelölni egy embert, aki felel az egész csapatért, szóval aki kúrogatva van, ha valaki nem helyesen viselkedett volna, és aki kúrogatja a csapatban a többieket, h viselkedjenek helyesen.

Vagy valami ilyesmi. A lényeg, h nem undercover posztra gondolunk trustie alatt, inkább amolyan kis gém marsallra, vagy harcoló gém marsallra, aki csak konfliktushelyzetben aktiválná magát, és döntene vitás helyzetben. Ehhez persze kell egy bizonyos riszpekt felé, és ha ne adj isten a saját csapata felé dönt, akkor senkiben fel se merüljön, h azért döntött az ő javukra, mert abban a csapatban van, és a másik irányból is kell a bizalom, h ha esetleg nem a csapata felé dönt, akkor ne hetekig tartó kúrogatás meg szájhúzás menjen felé a csapatból,
Amíg ez nem valósul meg, addig nem is lesz népszerű a poszt. Amint lesz riszpektje a posztnak, és a csapatnak büszkeségére válik a trustie-juk, változni fog a helyzet. Szerintem.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 9:45 pm

Nos, ha már ez szóbakerült akkor mondjátok már el hogy van ez a Game Marshall téma. Vagy adjatok egy topikcímet, mert én még nem láttam.

Azt mondjátok több GM kéne. De van valami képzési / kiválasztási / pályázati módotok erre?
Értem ezalatt azt, hogy ha jól tudom akkor a játékszervezőknél manapság úgy megy, hogy egy "veterán" játékszervező mellett kell tanulgatni a mesterséget, meg segíteni és egy bizonyos időszak letöltése után hivatalosan is szervező lehet valaki. Így menne ez a GM-nél is?

Lehet engem érdekelne, csak azért kérdezem.
Nekem nem feltétlen a lövöldözés része a fontos az AS-ben, hanem a játékon uralkodó hangulat és a közösség. Ergo én úgyis szívesen kilátogatnék wargame-re ha nem játszanom kell.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 9:38 pm

emlékeim szerint még tavasszal lett eldöntve hogy az összes admin és mod és játékszervező is Game Marshall is egyben minden játékon ahol kint van.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 9:38 pm

Trustie:

Szelektáló útvonal lehetne a GM-hoz, de GM szerintem akkor is lehet valaki, ha már erőteljesen bizonyított, és feltétlen tisztelete van a játékosok között...
Alapban szerintem az éppen játékot szervezők is lehetnek az adott játékon GM-ok, mert ugye ők találják ki a játékot, és elvileg ők tudják a szabályokat a játékra nézve a legjobban.
Itt inkább azt kéne ismét előtérbe hozni, hogy aki elmegy egy játékra, az tisztelje és fogadja el a szervezők utasításait.
De mivel a MilSim kezd szűk réteget felölelni, azt hiszem ez nem lenne gond.

Szerintem a trustie-k egyenlőre nem kellenek. Egyenlőre elég a szervező "szent" szava. Nagy létszámú (250-300 fő --- ÁLOMDOM ISTENEM!) játékokon már meggondolandóak, de ott sem intézkedne inkább, hanem értesíti a GM-t...de ez meg olyan spion érzés lehet...

Nem tudok sajnos külföldi tapasztalatot erre mondani, mert ehhez kicsi vagyok..

Üdv!
Interpol
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 9:35 pm

A meglátás szvsz jó. Én ott látom a problémát, hogy többnyire mibndenki játszani szeret. Ha egy-egy alkalmat kéne beáldozni, és látnák értelmét, szvsz bevállalná a jelenlegi szervezők meg régebbi arcok nagyrésze ezt a posztot is, csak mivel talán a leghálátlanabb dolog, talán attól tart mindenki, h beleragad, és a végén mindig rá lesz testálva kb elvárásszerűen.

Most ezért lehet, h meg leszek kövezve, de megkockáztatom. Hirtelen ötlet:

Mi lenne, ha a játékszervezői státusz feltétele évi két gém marsallkodás lenne?

Persze értem én, h nem nagyon volt eddig igény rá, de ha komoplyabb játékok is elkezdődnek, oda azért fog kelleni a keményebb kontroll is, és hiába van nekünk egy bulldogunk meg egy hczolink, nem lehetnek ott mindig mindenhol, és ők is játszhatnának tőbbet.

Csak azért jutott ez az eszembe, mert hasonló tevékenység a gém marsallkodás, mint a játékszervezés, legalábbis abból a szempontból, h a szervező szívességet tesz a közösségnek, a gém marsall meg a szervezőnek a munkájával, szal megérdemelni mindkét fél, ha könnyítve lenne a terheiken...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 9:19 pm

trustyt én nem kómálom

itthon szívesebben látnék több játékmezőn császkáló, nem játékos marshallt
trusty helyett inkább ilyen feladatkört kéne elvállalni az öregeknek - nem mindig játszani, hanem közösségért tenni

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: kérdések, javaslatok: game marshall, trustie
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 9:05 pm

game marshallokkal (van eddig kettő egész mo-n, kéne még...) lehet megbeszélni eddigi tapasztalatokat, illetve szeretnénk (legalábbis én igen) bevezetni itthon is a nagyobb játékokon a trustie feladatkört (talán első lépcső a "game marshallság" felé vezető úton), erről lehet véleményezni ötletezni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 28 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra