SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: vas. nov. 19, 2017 6:47 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 79 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző PM
játékszervező

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 11:12 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

ez a borítékos rendszer ugyanaz, mint a lengyeleké, csak ők kártyával csinálták! annyit hagytál ki b@zs@, hogy mindenki kapott volna 3 kártyát, amit nem ismer. találat esetén véletlenszerűen ki kellett volna venni egyet a zsebedből és felolvasni mi van rajta, csak akkor derült volna ki, hogy zöld, sárga, vörös, vagy fekete kártyája van. az elv pont ugyanaz lett volna, mint a borítékosnál, amit Interpol leírt.

egyébként a magam részéről a fokozatosság híve vagyok, a nevelésé. egyből a leghardcoreabb szabályokkal elképzelhető, hogy az ellenkező hatást lehet elérni a túl nagy változás miatt. 2-3 lépésben megvalósítani a végcélt némi időeltolással könnyebbé teszi az átállást.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 10:45 pm

A mozgás csakis az ellátás utánra van írva.Persze, vannak csorbák ezen is, csak érdekességnek írtam, meg ötletelésnek.

Érdekes dolog ez a boritékolás, és elsőre nem is tudom, mi a véleményem, mert lehet, hogy jól sülne el, lehet, hogy elvicceli a dolgot. Egyszer egy játékon ki kéne próbálni, lehet, hogy lenne értelme, nemtudom.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 10:37 pm

B@zs@ írta:
illetve fejtalálat esetén ellátás után csak lassan tud mozogni

Nem vagyok ugyan orvos, de a fejtalálat legyen már inkább elsődleges sérülés, vagy egyből halál.
Ritka a fejlövés után mászkáló katona.
Egy felvetés: a sérült saját belátására lehessen bízni, hogy ha súlyos, vagy elsődleges találatot kap, akkor taktikai előnyt szerezhet-e a csapatának azzal, hogy nem foglalja le őket, hanem elmegy visszaállni, ergo halott státuszba kerül...Mondjuk egy fejlövésnél nekem illúzióromboló lenne az utána való mászkálás...gond lehet még a találat érzékelése...oldalsó találat hátizsákon...

Azt nem lehet bevezetni, amit asszem egy amerikai hadgyakorlaton olvastam, hogy a katonák lezárt borítékot kapnak, amit találat esetén megnéznek, hogy a "sors" milyen találatot szánt neki?
Ha mákja van akkor egy haslövés lehet akár karcolás is, és egy táskatalálat fejlövés is...elég szopató lenne, de mivel senki nem tudná mit tartogat neki a "sorsa", esetleg jobban védekezne.
A borítékot oda kellene adni a medicnek, aki a sérülés alapján látja el...
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 10:20 pm

A jeléenlegi milsim pluginbe (ami ki fog nemsokára kerülni), már bele van javasolva egy olyan, h a sérült testrészt kell kétszer körbekötözni. Pont ez volt az elgondolás, h van a mediknek mondjuk egy rollni géze. Namost egy torzó találat kb 4x 5x annyi gézt visz el, mint mondjuk egy kéz találat, ergo a sérülés súlyossága meg van különböztetve.

Namost ezt fejlesztjük tovább, ami már megjelent a januári versenyben, azaz az ellátás is a sérüléshez igazodik. Mi ezt úgy oldottuk meg, h egy végtag találat=sín+rögzít, tehát korlátozottan, de használható a sérült végtag. Második végtag találat=járóképtelenné tesz, azaz hordágy, és infúzió. Ez több szempontból is szopat. Egyrészt az infúziót fel kell szerelni, azaz odaleukoplstozni a sérültre, másrészt a hordágy lefoglal két embert, plusz a sérült málhája a harmadikat, tehát tényleg szopó. Illetve egy torzó, vagy fej találat is járóképtelenség.

Namost a legyel kollégák ezt sérülési kártyákkal oldották meg a rsr-on, a következő módon:

karcolás/könnyű sérülés: zöld kártya, a pléjer tud mozogni, de nem használhatja a sérült testrészt. Amíg el nincs látva, csak pisztollyal harcolhat (ez szvsz baromság). A pléjer beszélhet a többiekhez. Ha a sérülést ellátták, gyógyult. Ha nem látják el 30 percig, a sérülése súlyossá válik. Az ellátás ideje 5 perc. Medik elláthatja.

Súlyos sérülés: sárga kártya, a pléjer mozgásképtelen, míg el nem látják. Ha ellátták, tud mozogni, de a meglőtt testrészt nem tudja használni, illetve fejtalálat esetén ellátás után csak lassan tud mozogni, torzótalálat esetén ellátás után már csak kúszni tud. A pléjer ellátás után csak olyan fegyvert használhat, amihez nem kell az ellőtt testrésze. Ha 20 percig nem látják el, a sérülés súlyosbodik elsődleges sérüléssé. Illetve, ha a pléjer nem kerül kórházba 2 órán belül szintén súlyosbodik a sérülés elsődlegessé, tekintet nélkül az ellátásra. Az ellátás 10 perc. Medik elláthatja.

Elsődleges sérülés: vörös kártya, a sérült nem tud mozogni, harcolni, beszélni. Csak egyszer hívhat mediket. Ha ellátják, stabilizálódik az állapota, de nem mozoghat és nem harcolhat. Ha 10 percen belül nem látják el, meghal. Egy órán belül kórház, különben szintén nyekk, mégha el is lett látva. Az ellátás szintén 10 perc, a medik elláthatja.

Halott: fekete kártya, innentől a KIA szabályokat kell követnie. Ki kell vonni, papot hívni, hullazsák, mag miegyéb, ez már szvsz a játék sajátossága.

Kb. ennyi. Ez érdekes, meg elég hardcore, de ez egy 4 napos nagyjáték, meg vannak benne erős túlzások (bár erre szoktuk azt mondani, h ez már milsim :D ). Nem is erre a bevezetésre gondoltunk, inkább gondolatébresztő, hogy ezt lehet így is játszani de ehhez tényleg kell a 300 játékos és a 4 nap, meg irdatlan járműtechnika.
De jó ötletek, azért vannak benne bőven ;) :P :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 10:05 pm

höhh...először tanuljunk meg egységesen medikelni a MilSim-ben egy fajta, mindenki által támogatott módon, és akkor mehet az éjszakai is.
Szerintem.
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 10:03 pm

Bizony, ott a pont Gabonánál. Medic voltam Hajmáskéren, bizony élvezetesebb volt mint gumiszallagozni. Lehetőleg kivonni a sérültet a tűzvonalból, géz elő-tekerés-olló elő-mondjuk én összekötöttem a gézt nem leukoplasztoztam, és kész. Már leírva is komplex, a rajnak is figyelni kell a medikelést, esetleg fedezni, egy szó mint száz, nekem bejött, és ha belegondolok, hogy ezt mondjuk éjjel, hát az nem lesz semmi (jó sok kivérzés lesz).

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 9:40 pm

hehe ez mókásabb mint az egy percig fogni kell

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 9:39 pm

a hajmáskéri játékunkon kipróbáltuk a géz+leokoplast kombót. a sérült karját vagy lábát minimum kétszer körbe kellett tekerni a felcsernek, majd rögzítenie. ha a kötés a további játék során valamilyen okból leesne, akkor a játékos újból sebesültnek számított. minden rajnak adtunk egy orvosi táskát 3 rolni gézzel és egy leokoplasttal, vagyis mi biztosítottuk a felcser felszerelést.

a visszajelzések alapján élvezték, a felcsernek és a játékosnak is a torkában dobogott a szíve, amikor a gézt kellett bontaniuk és kötözniük :) a kötszer miatt valóságosabb, ráadásul a kötözés eltart egy ideig, ergo a megérintem és már szaladok is medikelésnél sokkal realisztikusabb. nem az alagút vége, de első lépésnek szerintem megtette...

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gabonacorp hétf. okt. 13, 2008 9:42 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Kérdések, javaslatok: Medik szabályok
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 8:57 pm

medik szabályokkal, ellátással, kivérzéssel kapcsolatos kérdések, javaslatok

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 79 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra