SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: vas. nov. 19, 2017 6:47 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 79 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző PM
Moderátor

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 18, 2008 7:28 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Fehér kendős találatjelzéssel összetéveszthető a széjjelkötözött múmia. Erre megoldás a láthatóságis jelzés, ami legalább látszik is.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 18, 2008 7:26 pm

Gyerekek! Hagyjuk abba a fingszeletelést szerintem. Nem lesz leírva sehol, h tilos álcázni a kötést. Meg tulajdonképpen miért is fontos, h látszik-e a kötés?

Következő javaslatok vannak eddig:

- "A" medik szabály: lényege a dedikált medikelés, gumiszalaggal, kötéssel, mindegy, de meghatározott ideig kell "kezelni". Szvsz a két perc elég hard, az egy pont kellemesen izzasztó, de nem hiszem, hogy meg kéne egy szabályzatban határozni, hogy mennyi legyen. Ennyi szervezői szabadság imho kell

- "B" medik szabály: lényege, hogy nincs dedikált medik. Életközelibb, mert a valóságban sem függ ennyire a mediktől egy ütközet kimenetele, meg akit meglőnek, azt tényleg csak elsősegélyben részesíti a medik, de a kistáska már nem fog rohangászni, meg harcolni. Örül, ha életben marad kivonásig. Szóval mindenkinél ott van a saját "medik pakkja", mondjuk egy tekercs géz, és abból gyógyíthat/gyógyíthatják. Szvsz jobb lenne, ha őt gyógyíthatnák a nála lévő medik cuccból, mert így a saját életképtelenségét ő szívja meg.

- "C" medik szabály: lényege, hogy a találatnál és a kezelésnél is figyelembe van véve a sebesülés súlyossága. Szvsz lehet dedikált medikkel vagy anélkül.

Van még valami javaslat?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 18, 2008 6:26 pm

qocoK írta:

Más: fáslit ha előre lefestjük, lefújjuk zöldre az maradhat? Vagy kötelezőnek kellene lennie a fehér géznek/fáslinak?

az én véleményem szerint igen, fehérnek kell lennie, hiszen steril kötés a lőtt sebre... :)

@alien576: lol :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 18, 2008 6:17 pm

alien576 írta:
... lesz majd jó kis "fásli mulató"... :lol:

Jááj, egyébként a fáslis 5let szerintem jó. Csak ami kicsit aggaszt az az, hogy az elején lesznek félreértések, mert nem mindenki olyan rendes hogy elolvassa az új MILSIM szabályzatot (narancs sapi) és azt fogja hinni hallott a sebesült. Bár mondjuk MILSIM, más azért a játékosok többsége mint tingli-tanglin, de borítékolom hogy az elején lesz aki keverni-kavarni fog...

Más: fáslit ha előre lefestjük, lefújjuk zöldre az maradhat? Vagy kötelezőnek kellene lennie a fehér géznek/fáslinak?

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 18, 2008 1:55 pm

a géz maga is "vedlik"...
de a fásli nem rossz ötlet, lesz majd jó kis "fásli mulató"... :lol:

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 18, 2008 11:01 am

alien576 írta:
a géz jó ötlet, bár logisztikai rémálom lesz a sok szemét...

a hajmáskéri játékon ahova behoztuk egyetlen gézdarabot sem dobtak el. a kötéseket csak a visszaállón lehetett levenni, ott volt szemetes, mindenki oda dobta, illetve volt olyan medik, aki elrakta, hogy később megint felhasználja. semmi gond nem volt belőle.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Military Police

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 18, 2008 6:15 am

alien576 írta:
aztán az már a medic-től és a körülményektől függ, hogy mennyi idő alatt sikerül neki összehozni...

Pont ez benne az igazi! A harctéren sincs időlimit akkor végez mikor kell! legyenek gyorsak a medikek , aki lassú így járt! Szerintem legyen minimum 3 körbetekerés!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. okt. 17, 2008 11:16 pm

nem értem miért kéne eldobni a használt gézt? HQ-n vagy zsebben is össze lehet gyűjteni...nem?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. okt. 17, 2008 8:59 pm

Nem muszáj a géz. Lehet fásli is.
Otthon a medik beszerez 3-4 köteget. Felszeleteli mondjuk 1.5 m hosszú 10 cm széles csíkokra. Ebből csinál 12 dbot. ( Vagy többet hogy legyen tartalék. ) (Majd ugyanúgy használjuk mint a medik szallagokat annyit visz magával amennyiszer gyógyíthat.) 1.5 m feltekerünk a delikvens sérült karjára majd rögzítjük.

Előnye: Nem keletkezik olyan sok szemét mintha mindig gézt tekergetnénk ( Géz sérülékenyebb ) nehezebben is hagyjuk el nem kerül szemét a pályára. Ha bevezetünk egy adott hosszúságot akkor nem lesz vita, hogy az csak 3.5 menetet tekert föl véletlenül valaki. Mert mindenki uyganannyi anyagot dolgozott el.

Az elkötést pedig minendki megolja úgy ahogy akarja kivételt képez nem lehet csomot tenni rá. ( szigszallag, gyorskötöző, ha valaki nagyon akarja akkor össze is varhatja , tehet bele kecsöpöt :D ( már ha lúd legyen kövér )

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 16, 2008 7:34 pm

a géz jó ötlet, bár logisztikai rémálom lesz a sok szemét...
viszont én nem kötném időhöz a kötözést, legyen 2-3 menet, elkötve, ragasztva, bármi, de az stabil legyen...
aztán az már a medic-től és a körülményektől függ, hogy mennyi idő alatt sikerül neki összehozni...

Vissza a tetejére
Military Police

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 16, 2008 7:21 pm

Szerintem kell a gézes kötözgetés mert ha már milsimet játszunk és abból is a hardcore-t akkor úgy az igazi feeling! A kilőt játékost kivonszolja a társa és a medik bekötözi fedezett tűz mellet, hát ez az igazi hardcore !

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 16, 2008 6:29 pm

miért nem elég az X időn keresztüli kötelező kontaktus, 2 napos játékon termeljünk X száz méter kukába való szemetet? tekergetés nélkül is elég nagy szopás számolni a másodperceket a legnagyobb tűzharcban.....

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 16, 2008 6:15 pm

Ne felejtsük el, hogy ilyen játékokra olyan csapatok jönnek, akik komolyabban gondolják a játékot. Tehát a minimum, h felkészült legyen a medik. Saját géz, olló, leu, esetleg inf.

A másik: valószínűleg úgy lesz a szabályzat, hogy lesz A B és C medik szabály, ugyanis kb ez a fő körülmény, ami meghatározza, hogy mennyire HC a játék. Egy kiírásnál meg nem gond szvsz így írni, hogy Milsim szabályzat, B medik szabállyal.
A leghardcorabbra van egy elképzelésem, amit majd ki fogok ide írni javaslatba, oszt majd vitázzatok. Kb olyasmi, mint a versenyen.

Jah, kivonszolás: nem azért vonjuk ki a sebesültet, mert kötelező, hanem mert az a célszerű, h a medik ne a tűzvonalban dolgozzon.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 16, 2008 1:44 pm

A medic rendszert minél egyszerűbben kell megfogalmazni, mert arra figyelnek oda legkevésbé (sajnos) és mindig az miatt van kérdezősködés.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 16, 2008 9:13 am

75RANGER75 írta:

Ennek a rövidített verzióját írtam "Szervezésnél kell erre figyelni" mondatba :) Ugyanis nem mindig korlátlan medicelés van illetve személyre szabottan, leginkább rajszinten osztanak szallagot.

Értem én hogy rövid de mért nem lehet ezt kötelező rendszerré tenni hogy minden milsimen így menjen és már kész is a szabály gerince csak a sallang kell hozzá. Meg természetesen a további kitételek gondolok itt elvérzés, vissza állási idő min. megszabás pl. x perc, késelés sebesülés vagy halált okoz.
Szerintem ezeket kell még kidolgozni részletesen és kész is egy próbára érett új milsim medic szabályzat.

De örülök hogy egyre gondoltunk :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 16, 2008 8:49 am

Rommel írta:
Az utolsó két Modern Warfare játékon is az volt a medic szabály hogy korlátlan medicelés van de egy embernek a 3. találat beszedése után az egész raj megy visszaállni. Ez a rendszer működött is szépen és itt jön be a mellényes emberke ha ő az aki a 3. találatot kapja akkor ott még nincs bukta a rajnak csak ha beszedi a 4. találatát is. Gézt vagy bármi más anyagot visz minden medic magával annyit amennyit akar és meg is van oldva a mellényes nem mellényes kérdés. Aki akarja hordja aki meg nem az is választható de van előny annak aki hordja hátrány a plusz súly.

Ennek a rövidített verzióját írtam "Szervezésnél kell erre figyelni" mondatba :) Ugyanis nem mindig korlátlan medicelés van illetve személyre szabottan, leginkább rajszinten osztanak szallagot.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 16, 2008 7:25 am

Haliho!

Én általában a gumiszalagos medikelésnél is kikötöm, hogy a nem a kilövés helyén gyógyítunk, hanem a medik, vagy valamelyik csapattag a sebesültet kivonja a tűzvonalból (min. 5-10 m), vagy a raj utolsó embere mögé vagy a védőkörön belülre, fedezékbe és csak ott gyógyíthat, de a kutyát sem érdekli a dolog.A mediknek, a replikák adta relatív kis lőtávolsága miatti "közelharc" jellegű összecsapásokban így is elég nehéz dolga van, odajutni a kilőtt társhoz.
Miből gondoljátok hogy egy átlag játékos az ennél szigorúbb szabályokat betartja majd? Hacsak a medik nem egy külsős (nem csapattag, megbízható, rutinos játékos), aki odafigyel erre, sőt akár "trustie" jogkörrel is rendelkezhet. Lehet hogy kevesebb probléma lenne a játékokon? Csak ki vállalná?
Szerintem először fogadtassuk el, és tartassuk be az egyszerűbb szabályokat, és utána fokozatosan keményítsünk!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 16, 2008 5:59 am

75RANGER75 írta:

A rommeles verzióval nekem csak az a bajom, hogy ha megvan határozva rajonként mennyi szallag jár, akkor bukott a dolog, mivel legtöbbször nem egyénileg kapja az ember a szallagokat hanem raj szinten. Erre meg szervezésnél kellene figyelni.

Az utolsó két Modern Warfare játékon is az volt a medic szabály hogy korlátlan medicelés van de egy embernek a 3. találat beszedése után az egész raj megy visszaállni. Ez a rendszer működött is szépen és itt jön be a mellényes emberke ha ő az aki a 3. találatot kapja akkor ott még nincs bukta a rajnak csak ha beszedi a 4. találatát is. Gézt vagy bármi más anyagot visz minden medic magával annyit amennyit akar és meg is van oldva a mellényes nem mellényes kérdés. Aki akarja hordja aki meg nem az is választható de van előny annak aki hordja hátrány a plusz súly.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 6:00 pm

Loopus írta:

Szerintem ez a verzió életképesebb, mint a csökkentett respawn idő. Mert mihez kezd egy raj ha a fenti példánál maradva csak egy-két "vértese" van? Azok a fele visszaálló idő után úgyis megvárják a többieket, hisz' nem szalkadhat szét a szakasz...

Belehetne vezetni pl hogy ha a raj mondjuk több mint fele mellényt hord akkor csökkenjen a respawn idő. Persze ahol a respawn a döntő, mivel általában 5-15 perces visszaállások vannak.
A rommeles verzióval nekem csak az a bajom, hogy ha megvan határozva rajonként mennyi szallag jár, akkor bukott a dolog, mivel legtöbbször nem egyénileg kapja az ember a szallagokat hanem raj szinten. Erre meg szervezésnél kellene figyelni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 5:20 pm

5 perc kezelési idő szerintem rengeteg. az egész kontakt nem nagyon tart el 5 percig. szerintem maga a medikelés tarson annyi ideig, amennyit "büntetésként" szánunk erre.

- a megérintős medikelésnél ez az idő gyakorlatilag nulla.
- a gumiszalagosnál nagyjából 2-3 mp (ennél tovább nem tart valakinek a karjára csattintani egy gumiszalagot)
a gézzel, vagy fáslival történő medikeléskor a kötszert elő kell venni, a végtagot át kell kötni meghatározott mennyiségben, majd rögzíteni kell. ez ideális esetben is minimum 30-40 mp, adrenalin és nagy lövöldözés mellett 1-2 perc is lehet. ha növelni akarjuk a medikelési időt, akkor bele kell venni még ezt-azt. pl. nemcsak át kell tekerni valamelyik végtagot, hanem valamilyen nyomókötést kell csinálni, vagy ilyesmi. ha a medikelés eltart 1-3 percig az szerintem bőven elég, kellő realisztikusságot ad a játéknak de nem rugaszkodik el teljesen.

jómagam a visszaállási idő bevezetését tartom inkább jónak, magának az életnek legyen értéke, vigyázzunk rá, mert a halálnak időbeni következményei lennének, így áttételesen a sérülésre is jobban oda fognak figyelni a játékosok.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 4:54 pm

Rommel írta:

- mellényben nyomja az illető (golyóálló/repeszálló vagy azzal megegyező üres tömegű),
Szerintem itt lehet alkalmazni az eddigi szabályzatot egyel többször lehet medikelni. Nem látom hol itt a probléma a jelenlegi rendszerrel mért kellene ezen változtatni?
PL. van egy rajban egy ember aki viszi magával a plusz védő felszerelést a többi nem őt találat éri és nem bukik a raj az ő 3. sebesülése után csak a 4. beszedésével. Persze a többinek marad a 3. utáni szabályzat.

Szerintem ez a verzió életképesebb, mint a csökkentett respawn idő. Mert mihez kezd egy raj ha a fenti példánál maradva csak egy-két "vértese" van? Azok a fele visszaálló idő után úgyis megvárják a többieket, hisz' nem szalkadhat szét a szakasz...

Ui.: Nem kellene összevonni a plate-es meg a medikes topicot? Úgy tűnik nagyon is függ egymástól a két dolog szabályozása...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 4:11 pm

A késelés egyértelmű, hogy azonnali halál...mintha szegény áldozat torkát végnád el...úgy azért nehéz kiabálni szerintem, hogy: Medic!
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 3:57 pm

Mondjuk én arra gondoltam, h full élőt megérintenek, az is megmakkan, nem medic-elhetően... (de szép mondat volt :D)

Illetve kihagytam a kivérzési időt:
a 10 perc szerintem pont kicsit sok lehet, tekintve, h egy-egy történés nem szokott 10 percig tartani vagy csak igen ritkán.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 3:51 pm

Kicsit Kvitya gondolatait átformálva én hogy látom a kérdést.

- sebesült játékosnál érintés, (késelés)= azonnali halál, hang nélkül...
Ez támogatom.

- mellényben nyomja az illető (golyóálló/repeszálló vagy azzal megegyező üres tömegű),
Szerintem itt lehet alkalmazni az eddigi szabályzatot egyel többször lehet medikelni. Nem látom hol itt a probléma a jelenlegi rendszerrel mért kellene ezen változtatni?
PL. van egy rajban egy ember aki viszi magával a plusz védő felszerelést a többi nem őt találat éri és nem bukik a raj az ő 3. sebesülése után csak a 4. beszedésével. Persze a többinek marad a 3. utáni szabályzat. Könnyen nyomon követhető az kötözési vagy gumiszalagos rendszerrel is. Természetesen minden alkalommal meg kell medikelni azt is aki full harckocsi páncélt hord mert ott meg a lánctalp esett le. :)

- kötözés: géz, végtagon, min 4 menet, leragasztva
Ez támogatom.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 3:40 pm

Ez is elég jónak hangzik.
SZVSZ először kicsit legyen másabb a MilSim medic rendszer, mint a mostani, és amikor az emberek rutinosak lesznek benne, és kiderül van-e gyermekbetegsége a rendszernek vagy nincs, akkor lehet durvítani.
Illetve hagyjunk valamit a hardcore részlegnek is. A még drutálabb medic rendszert csak úgy tartom életképesnek, ha olyan játékon használjuk, ahol van BB-limit. Ahol nincs, ott feleslegesen bonyolítja a dolgot, mert az illető csak lő, mint atom, a medic meg kötöz mint állat.
- Egyszerű MilSim-re jó a mostani, esetleg azzal a megkötéssel, hogy mindegy a medic mit használ (géz vagy fásli), de látható legyen a kötözés.
- A BB-limitesre ajánlatos az 5 perc kezelési időt használni, szerintem az a leginkább betartható idő, és ne kelljen a sérültet kivinni, hanem a helyszínen lássa el a medic, a többiek meg fedezzék...ez az igazán bef*sató.
- Hardcore-ban pedig mehet a durvulás, hosszú ellátási idő, csomag cipelése a társnak, esetleg egy találat egy halál, és még durvulhatnánk.

"kis lépés az embernek, hatalmas ugrás az...." elvetemült MilSim játékosnak. Haladjunk apránként, mert a MilSim emberek többsége minimum 63,49%-a :wink: (köztük én is, illetve a csapat) még nem elég rutinos a hard szintre.

Köszönöm!

Üdv!
interpol
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 3:17 pm

Cca így képzelném el:
- érintés, azonnali halál, hang nélkül...
- mellényben nyomja az illető (golyóálló/repeszálló vagy azzal megegyező üres tömegű), felezett v negyedelt respawn idő
- kötözés: géz, végtagon, min 4 menet, leragasztva

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 1:36 pm

bulldog írta:

Ha ennyire realre megyünk akkor egy találatot/per visszaállás megfoghatnának.

Pontosan, de mivel mellény volt rajta ezért nem kell semmit kioperálni belőle és kevesebb a visszaállási ideje.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 12:37 pm

Shatanka írta:
Tiszteletem!

Kb. egy éve már lassan annak, hogy az egri Portyázók csapattal játszom együtt. Leggyakrabban medik szerepkörben. Felmerültek itt ötletek arra vonatkozólag, hogy hogyan lehetne szinesebbé tenni , változtatni a medikelési szabályt.

A 10 perces elvérzéssel az a gond, hogy mindenkinek más más az időérzéke. Harc közben illetve kiesve másképpen értékeled azt a 10 percet. Nagyon sok vitára adhat okot. Még akkor is ha méri az ember az időt...

Én mivel medik karaktert játszom mindig van nálam fásli, géz, olló, fertőtlenítőszer stb.... ( Fűrész nincs pedig, ha belegondolok, hogy amputálni is kellene .. .néha... :D ) Jó dolognak tartom, ha az embert be kell kötözni, az eltalált testrész "közelében". Azért a közelében, mert ha a szemüvegen koppant a BB akkor azt ugye nem lehet bekötözni.. De a fejtetőt sem célszerű, mert valaki még összekeveri a fehér kendővel.

A kötszerröl pedig gondoskodjon a medik. ( Ha a csapat minden játékra vesz 5 db ködszert akkor szerintem kibirható kereten belül maradnak ) Ugyanakkor a fáslis megoldás jobb az újrafelhasználhatóság szempontjából.

A body armorokkal kapcsolatban. Eltalálják az ESS szemüvegemet akkor mivan? Elméletileg az is megfog 1-2 dolgot.

Az általános lőtáv 25-60 meter ilyen távolságról a lövedékek nagy része... hallált okoz... Nem hiszem hogy az m16os tusa felfogná az m14 lőszert ilyen távolból.

Sok vitához vezethet ez is.

Ui.: Én tettem skill pontot a karakterlapomon a "minden körben ujradobhatok eggyet" skillre :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 7:59 am

az előző postomat helyesbítettem, a kérdés torzó találatra értendő!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 7:57 am

A fehér kendő benézésével egyetértek. Én sajnos kvityánál jártam egyszer meg, mikor magabiztos sniperként vonult be a fák közé, és én csak bozóton keresztül láttam a fejét (nem tudtam még kit látok). Odanéztem, fej környékén fehér, oksa, halott. Aztán nem, kvitya volt és a mosolygós koponyája tévesztett meg...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 7:53 am

BorgWarrior írta:
B@zs@ írta:
Namost egy torzó találat kb 4x 5x annyi gézt visz el, mint mondjuk egy kéz találat, ergo a sérülés súlyossága meg van különböztetve.

az ötlet tetszik, de egy kérdésem lenne.

ha valaki plate carrierben, RAV vestben, vagy egyéb "nagyonmellényben" van, akkor azt hogy kéne körbekötni? vagy mellény le, körbeköt, mellény fel?

Ha ennyire realre megyünk akkor egy találatot/per visszaállás megfoghatnának.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 7:53 am

BorgWarrior kérdése egy másikat is felvet. jelenleg a fehér színt mindenki a kilőtt, halott, sebesült státusszal azonosítja. egy nagyméretű fehér "folt" első ránézésre azt a képzetet fogja adni, hogy az adott játékos már ki van lőve, holott ez nem lesz igaz.

első lépésként talán be kéne vezetni és általánossá kéne tenni a narancssárga szín használatát a kilőtt státuszra, és amikor ez megvan akkor mehet a múmiává kötözgetés, mert akkor már senki nem fogja összekeverni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 7:15 am

B@zs@ írta:
Namost egy torzó találat kb 4x 5x annyi gézt visz el, mint mondjuk egy kéz találat, ergo a sérülés súlyossága meg van különböztetve.

az ötlet tetszik, de egy kérdésem lenne.

ha valaki plate carrierben, RAV vestben, CIRASban,vagy egyéb "nagyonmellényben" van, és torzón találják el,akkor azt hogy kéne körbekötni? vagy mellény le, körbeköt, mellény fel?

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BorgWarrior kedd okt. 14, 2008 7:59 am-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 11:29 pm

pontosan. a fegyvertalálatot a lengyelek sem vették sérülésnek, és lássuk be, ha szimulációra játszunk nem is kell annak venni, viszont a fegyver onnantól használhatatlan :)

egy többrétegű medic rendszer szerintem mindenképp jó irány lenne. alapvetésként valóban a találat helyének önkéntes bevállalása kellene, hogy irányadó legyen. ezt nehezíti kissé ha több találatot is kap az ember. ha jól emlékszem a lengyelek ebben az esetben automatikusan KIA státuszt határoztak meg. én továbbra is szem előtt tartanám a viszonylagos egyszerűséget, mert azzal könnyebben elkerülhető a többféle értelmezés. egy sínbe rakott láb máshogy fog kinézni minden rajnál, amivel alapvetően nincs probléma, csak esetlegesen akaratlanul is rossz érzéseket szülhet abban a rajban, aki keményen vette ezt és "jobban megszivatta magát", mint egy másik.

ezzel szemben a karsérülésnél a törzshöz való rögzítés szvsz teljesen egzakt, főleg ha úgy vesszük, hogy alkar találat esetén az alkart is oda kell rögzíteni, felkar esetén csak a felkart. ez nem értelmezhető többféleképp, és mindenkit egyformán befolyásol a játékban.

nagyon várom, hogy a sínberakás hogy fog üzemelni...

ja, sniperként én eleve a medic kilövésére szoktam játszani :D :P

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 11:18 pm

Jogos.

Bár ettől függetlenül én annak a híve vagyok, hogy legyen becsületre bízva, és vallja be a mediknek, hol lőtték meg. Ennek több előnye is lenne, pl ha sniperként lennék ilyen játékon, tuti, hogy nem kinyírásra mennék, hanem olyan találatra, ami a lehető legjobban leköti a mediket, és minél több embert a rajból.
Ezt a kártyaelővevős dolgot max arra az esetre biztosítanám, hogyha nem tudja az arc, hogy hol találták el, mert mondjuk nem figyelt, nem érezte, csak hallotta, hogy eltalálták.

Illetve a hátizsák és fegyvertalálatot sem számítanám sérülésnek, bár egyszerűbb annak számítani.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 79 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra