SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: vas. nov. 19, 2017 6:47 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 37 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. okt. 19, 2008 8:10 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

ÉRDEMI HOZZÁSZÓLÁS NEM NAGYON VOLT, INNENTŐL CSAK GEREBLYÉZZÜK A VIZET, ÍGY A TOPIKOT LEZÁROM.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 18, 2008 8:00 am

Jólvanna. :finga:
Tudod, hogy nem erre gondoltam... ;) :P

De igazad van, hanyagul fogalmaztam. A sniper fegyvert használni a házban ellenfél lelövésére...

Szerk: Holnap lezárjuk a topikot, mert ennek az 50 fps tili-tolinak nincs értelme, új/használható javaslat nem jött, szóval....

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 18, 2008 7:51 am

Sniper kat fegyverrel simán be lehet menni házba..... a hátadra csapod, pisztollyal sepregetsz, pozíciót keresel, kacsavadászol....... :)) :))

Volt már rá példa, nem egyszer és bizony hatékony...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 18, 2008 7:45 am

A milsim szbályzat nem köt meg semmit, csak az fps limiteket. Szaóval a házazás sem lesz vitatéma, aki karabéllyal megy be, azzal megy, aki lmg-vel, az azzal. Mint ahogy azt szokták is a nagyok. Dedikált cqb, milsim szabályzattal amúgyis ritka lesz, mint a fehér zorro.
Ha a házas 350-es sorozatozást is meg akarjuk kötni, akkor kettős mércével kéne játszatni, azaz kronózásnál azokat a fegyókat be sem engedni, amik nem felelnek meg a fegyverkategóriának, illetve külön jelölni, amelyik a házban szabadon használható.

Egy komolyan vett milsim játéknál pedig az épeszű júzer (na, ez a ritka :D ), ha sniper, akkor nem megy be, mert minek, illetve a hmg-s sem, mert rohangásszon a franc egy 10 kilós puskával a házban.

Ált: géppuska, és sniper kintről fedezi az épületet, hogy ha a csapat bement pucolni, akkor oda senki más seki, se be.
Pszihóék játékán pl nem szopott volna annyit a gárdista oldal, ha a sniperek és a mg-ok kintmaradtak volna, és a visszaálló mehikánókat darálták volna (és nem viszont).

Szóval ennél a szabályozásnál muszáj alapozni arra, hogy az emberek gondolkozni is fognak, és nem ész nélkül, csak a szabályzat szerint játszani, és kiskapukat keresni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. okt. 17, 2008 11:19 pm

szerintem itt van egy félreértés...

Attól hogy karabélyod van és 350 alatt attól még játszhatsz vele, csak 430 fölé nem mehetsz...

Lefelé lehet lépni csak felfelé nem tudomásom szerint és akkor viszont semmit nem kell cserélgetni. Ugyanolyan lesz mint minden más játék annyi különbséggel hogy egy MP7 nem lesz 430fps és csigatárral...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 16, 2008 5:29 pm

Vannak olyan játékosok akik nem nyulnak a fegyverhez, olyan egyszerű oknál fogva, hogy nem értenek hozzá. ( itt ugyebár gearboxot meg kell bontani ). Megnézném Rommelt ahogy otthon szétbonják a 2 db m14 egy játék miatt....

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 16, 2008 4:56 pm

Rommel írta:
- Ha ott biztonságosnak és elégségesnek ítéltetett egy-egy kategória fps limitje akkor mért kellene a milsimben ezt másként csinálni.
- Nem utolsó sorban nem mindenkinek van 800db fegyvere.
- Szerintem jók a jelenlegi milsim szabályzatok nem kell azt bizgetni.

Hali!

- a MASZ ugyebár egy nem kötelező szabályzat (látjuk erre a példát szerte az országban), a MilSim visszont jellegéből adódóan kicsit másabb.
Ha valaki betartja a MASZ által meghatározott fps határokat örüljünk, de a MASZ nem teszi kötelezővé a mid/low-cap tár használatát. MilSim-ben azért pár fokkal jobb játékosok vannak (hú mit kapok ezért :roll: ), akik már nagyjából ismerik egymást, és jobban vigyáznak egymás testi épségére. Azért egy janán szintet ne érjünk el, mert ha nagyon lenyomjuk a teljesítmény limitet, akkor a pisztolyok erősebbek lesznek, mint az AEG-ek...

- nem kell 800 fegyver...mint a Forma1-ben...30 perc egy rugócsere...(tudom, rutinosnak rövidebb is lehet 2-3 perccel :wink: )

- a jelenlegi fps határok a jelenlegi helyzetben jók. Viszont a közeli jövőben a MilSim is fel fog hígulni, mert a sok VP (ifj. Veér István) rájön arra, hogy ő már 1 éve nyomja hájkeppel, és ő van annyira klafacsávó, hogy jön MilSim-ezni...megveszi a mid-cap-et és az 1000BB-s motoros gyorstöltőt és jön játszani, mert a szabályzatnak megfelel. Viszont ha szépen lassan szigorítunk, akkor esetleg meg sem jön a kedve hozzá.

Véleményem szerint inkább helyezzük előtérbe a találat jelzését és a medic rendszer megreformálását, ahogy Bulldog mondta egy egyszerű, de mégis betartható rendszerré. Aztán ha ez megvan, akkor gyengítsünk.
Bár nem tudom mi értelme, mikor néhány alkatrész cseréjével szerintem egy MP5 is ellőhet addig kisebb fps-el, mint egy AK...Odáig meg csak nem fajul a dolog, hogy a lőtávot fogjuk korlátozni :twisted:

Köszönöm!
Interpol
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 16, 2008 3:51 pm

De nem csak az a lényeg hogy megszokott legyen hanem ha lehet hangoljuk már össze a MASZ szerinti limitekkel. Ha ott biztonságosnak és elégségesnek ítéltetett egy-egy kategória fps limitje akkor mért kellene a milsimben ezt másként csinálni.
Nem utolsó sorban nem mindenkinek van 800db fegyvere.
Szerintem jók a jelenlegi milsim szabályzatok nem kell azt bizgetni.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 16, 2008 3:34 pm

Nantal írta:
Szerintem, hogy a nép ne fogjon kaszát és vasvillát, simán lehetne a régi milsim szerinti korlát.
Pisztolyok 330fps M1911, USP
SMG és PDW 350fps MP5, P90, MP7, M1A1
Karabélyok 430fps G36, AK47, L85, M16
Támogató fegyverek 430fps MG36, M60, M249
Félautomata Mesterlövész fegyverek 530fps M14, MSG90, PSG1 Mesterlövész fegyverek 600fps VSR10, L96, M24

Bár szavam semmi, de én mint "egyszerű" játékos ezt támogatom. Jó ez így és már megszokot is!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 16, 2008 2:40 pm

Szerintem, hogy a nép ne fogjon kaszát és vasvillát, simán lehetne a régi milsim szerinti korlát.
Pisztolyok 330fps M1911, USP
SMG és PDW 350fps MP5, P90, MP7, M1A1
Karabélyok 430fps G36, AK47, L85, M16
Támogató fegyverek 430fps MG36, M60, M249
Félautomata Mesterlövész fegyverek 530fps M14, MSG90, PSG1 Mesterlövész fegyverek 600fps VSR10, L96, M24

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 16, 2008 2:13 pm

Zephir írta:

300 - smg
350 - karabélyok stb
450 - támogató
500 - dmr
600 - sniper

szerintem is ez működhetne.én spec 350fps-t használok és azzal bőven elvagyok.sohasem volt még gondom lőtávval.a harcok 90%a 40m-en belül zajlik oda meg ez pont jó.a másik, milsimbe sokasodnak az éjszakai játékok és ott mégjobban lecsökkennek a lőtávok és én sem szeretem amikor 420al 15m ről fejbe soroznak egy m4-el.ráadásul így nagyobb értelmet nyerne a csaptoknak a taktikázás(jobban rejtőzködni, közelebb férkőzni).és mégis megmaradna egy dmr akinek már tényleg lehetne feladata a csapatban.egyébként szerintem amúgy sincs sok értelme egy közeledő rajra 60m ről rálőni a dzundzsába mert lehet hogy el sem találom,fedezékbe vonulnak megállnak és akko mehet az állóharc bb fosás ilyesmi.inkább megvárni míg közelebb ér és 20-30m ről tiszta célpontokra lövöldözni.(a balesetek is csökkenhetnek, ilyen távról már lehet test lövést leadni)
csak meg kéne határozni egy türelmi időt pl jövő április("szezon"előtt) amíg mindenki eldönti hogy új fegyvert vesz leviszi mitbánomén.és akkor a most 350nel rohangászó mp5 tulajok sem fognak sírni mert van idejük.(akinek meg sok:most mindenki veszi a táskákat tárakat éjjellátókat nehogymá egy 2000ft os rugó földhöz tegyen :) )nekem is volt 430 on az m4 em.

senkit nem akarok ezzel sérteni.vélemény.
üdv
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 10:10 pm

75RANGER75 írta:
.......

Csak egy eszmefuttatás volt, elvégre ez a hely a javaslatok helye.
Az üzenet beirása után persze rájöttem,hogy airsoftot nem lehet ilyen egyszerűen közelse real steel minőségre hozni. ugyhogy bocs az OFFért

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 10:56 am

milán írta:
Amúgy szerintem nem kell piszkálni a jelenlegi határokat.

ja-ja, szerintem is jók ezek, meg már legalább megszokta a nép...
változtatás = probléma, vita, félreértés, csalás, rinya....

Fórumszabályzat - MASZ - Gy.I.K. - Ftp FAQ

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 10:47 am

Ja, kicsit sántított a szlovének 300 fps-e 9mm-es replikákhoz, a gázos pisztolyok többet lőnek. Vagy van ilyen gyenge gáz (én még csak egy fajtát használtam), ami a szánt is hátraviszi?
Amúgy szerintem nem kell piszkálni a jelenlegi határokat. Van is különbség, meg nincs is... igazából nem a méterek számítanak, hanem a bokrok...

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 9:24 am

Ja, húzzuk csak le, ha már ennyire realisztikusak akarunk lenni... Mindegyik legyen max 330fps, az bőven elég 50-60 méterre. ;)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 7:16 am

Trasher írta:
És ha már a valóságnál tartunk, mekkora különbség van a fönti három kaliber között 50-60 méterről (=airsoft lőtáv) egymásra lődözve - mármint ami a hatékony lőtáv témát illeti? Mármint azon kívül, hogy semekkora? :twisted:

Akkor húzzuk csak le a snipereket is :twisted: Meg a gázos fegyvereket is :twisted:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 3:11 am

COLONEL REGIS írta:

Na nem!!!!!! Én nem szerelem játékonként a fegyveremet.

Nem is kell szerelni...
Használj ilyet: sebesség csökkentő adapter.
Egy a bibi, hogy sorozatnál nem jó, de amúgy klafa.
Aki meg fanatikus, vagy hajlandó áldozatot hozni, úgyis egyes lövést lő...
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 12:41 am

75RANGER75 írta:
Áh, szóval ha már a valóságnál tartunk, akkor egy 9x19 mm-es és egy 7.62-es vagy 5.56-os esetleg 5.45-ös ugyanazt a kategóriát képviseli.

És ha már a valóságnál tartunk, mekkora különbség van a fönti három kaliber között 50-60 méterről (=airsoft lőtáv) egymásra lődözve - mármint ami a hatékony lőtáv témát illeti? Mármint azon kívül, hogy semekkora? :twisted:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 11:46 pm

Tovaris írta:
Remélem nem főben járó vétség amit írok, de támogatófegyver lehetne akár 500 fps is. És akkor nem megy be házba.

Nagyszerű, majd MOUT-n kinn szivarozok a ház elött.

Tovaris írta:
De ha valóságra építünk akkor egy 7,62x54R M1908/30 puskalőszer egy PKM ben 300 m helyett 600 m-en is hatásos és átütőerőben is ottvan.

Ha a valóságra építünk már, akkor megmutatod az érszoft PK-d ?

Tovaris írta:
Igaz AS-ben nem ilyen egyszerű megfelelő arányokat teremteni de akkor legyen a gépkarabély 300

SMG meg 200 ? Ha már a valóságnál járunk.

Tovaris írta:
a támogató 500

Használnak itt páran támogatót és pl én se sikítozom 500 FPS-ért.

Tovaris írta:
sniper 600 fps limittel.

Látszik nem vagy tisztában a mai snájper helyzettel. Viszont akiket én ismerek bőven megelégednek azzal amijük van. Ha már a valóságról beszélünk.

Tovaris írta:
A 300 fps-es gépkarabély-smg limittel már nem lenne olyan egyszerű "visszafeleselni" egy támogatónak vagy egy snipernek és ez jó lenne.

Áh, szóval ha már a valóságnál tartunk, akkor egy 9x19 mm-es és egy 7.62-es vagy 5.56-os esetleg 5.45-ös ugyanazt a kategóriát képviseli.
Amúgy a sniper meg a támogató tanulja meg használni az eszközt és akkor majd nem "feleselnek" nekik vissza, erre is láttam már jó pár példát de ha már a valóságnál tartunk én se érzem magam hátrányban a támogatóval, és a sniperek akiket ismerek se panaszkodnak nagy feleselésekre. De csak ha már a valóságnál tartunk...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 10:55 pm

Sniper-spotter együttes erővel húzza fel a fegyvert... Jó kép.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 10:44 pm

Tovaris írta:
Remélem nem főben járó vétség amit írok, de támogatófegyver lehetne akár 500 fps is.

Ezen az alapon a sniper meg lehetne akár 900 fps is... Majd jobban vigyáz, akinek ilyen lesz, meg minden. :roll:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 10:25 pm

Tovaris írta:
Remélem nem főben járó vétség amit írok, de támogatófegyver lehetne akár 500 fps is. És akkor nem megy be házba. De ha valóságra építünk akkor egy 7,62x54R M1908/30 puskalőszer egy PKM ben 300 m helyett 600 m-en is hatásos és átütőerőben is ottvan. Igaz AS-ben nem ilyen egyszerű megfelelő arányokat teremteni de akkor legyen a gépkarabély 300 a támogató 500 a sniper 600 fps limittel.

És egy 5,56-os M249 is lehessen ötszáz? mert mondjuk pkm lesz egy az országban 249 meg ötven. Előre szólok egy fps határ sem fog fölfele változni ha rajtam múlik.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 10:21 pm

Remélem nem főben járó vétség amit írok, de támogatófegyver lehetne akár 500 fps is. És akkor nem megy be házba. De ha valóságra építünk akkor egy 7,62x54R M1908/30 puskalőszer egy PKM ben 300 m helyett 600 m-en is hatásos és átütőerőben is ottvan. Igaz AS-ben nem ilyen egyszerű megfelelő arányokat teremteni de akkor legyen a gépkarabély 300 a támogató 500 a sniper 600 fps limittel. A 300 fps-es gépkarabély-smg limittel már nem lenne olyan egyszerű "visszafeleselni" egy támogatónak vagy egy snipernek és ez jó lenne.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 7:21 pm

Nem is kell játékonként. Egy fegyver nem fegyver :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
The Rhodesian

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 7:14 pm

Hirtelen nem találtam jobb helyet:

Emlékeim szerint a legutóbbi Milsim szabályzatban nem esik egy szó sem shotgunokról. Ezidáig nem is volt túl sok ember, aki ezt a fegyvertípust használta nagyobb rendezvényen, de ugye nemrég kijött igencsak kellemes árban a DE Benelli, így már több embert érinthet. Viszont a szabályzatba szerintem simán be lehetne venni ezt a fegyverkategóriát is, mivel van aki tuningolja kb. 400fps-ig is mondjuk a sörétesét.

A másik: egyre több helyen olvasom, hogy Milsim játékon ki lesz kötve min. tármennyiség. Ez shell-eknél hogy lesz? Egyrészt szvsz kb. 10 db bőven elég. Másrészt ugye egy normál tárnál jóval könnyebek/kisebbek. Vagy aki sörétessel szívatja magát, az kap ennyi előnyt?

Üdv.
"Ti úgyis felderítők vagytok, meg fajgyűlölők, menjetek ti elöl."

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 8:07 am

Keményítsetek, elegen vagyunk már hibbantak :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 8:06 am

Zephir írta:
Nálam a hangsúly azon van, hogy a spec fegyverek ÉREZHETŐEN használhatóbbak és erősebbek legyenek. HOgy a valóságban ez kicsit másként van, annyi baj legyen.

Dawe - hiába, ha nem érvényesültek, mint pl Another War on is kategória összevonogatások voltak.

így van. miért? mert rengeteg ember rohangászik primary mp5-ttel ami limiten fölül van. és mivel el már jelentős szám és őket nem akartam kizárni a játékból, nyugi a köv kétnaposon már be lesznek tartva a kategóriák.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 8:01 am

Nálam a hangsúly azon van, hogy a spec fegyverek ÉREZHETŐEN használhatóbbak és erősebbek legyenek. HOgy a valóságban ez kicsit másként van, annyi baj legyen.

Dawe - hiába, ha nem érvényesültek, mint pl Another War on is kategória összevonogatások voltak.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 7:55 am

A 2007-es ben hogy is vannak a fegyver kategóriák? :roll:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 7:50 am

zephir ha már milsim, akkor van alapja az érezhető előnynek,lévén a karabélylőszerek nem egy kategóriában vannak mint a pisztolylőszerek;)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 7:41 am

karabély 400
DMR 450-460???

amúgy a 350 nekem bőven elég volt, nem hiányoltam 400at...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 7:25 am

Borq - ne legyen, az a 100fps diffi szerintem már érezhető előnyt adna a spec fegyvereknek és így a taktikába is lenne beleszólásuk.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 7:23 am

Zephir írta:
Nekem az alábbi megoldás tetszene, rajonként limitált számú támogató, dmr és sniper fegyverekkel

300 - smg
350 - karabélyok stb
450 - támogató
500 - dmr
600 - sniper

hát ezért még én is sikítanék, mert ok hogy az MP5 300 alatt van, de hogy a G3-ast nem vinném 350-re le az biztos, ez a 385 amit most tud kb, szerintem kényelmesen elég.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 7:23 am

Zephir írta:
Nekem az alábbi megoldás tetszene, rajonként limitált számú támogató, dmr és sniper fegyverekkel

300 - smg
350 - karabélyok stb
450 - támogató
500 - dmr
600 - sniper

szarpaszírozás on:
ha már a szlovén példát követjük,legyen 400 a karabély limit.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 7:20 am

300 - smg
350 - karabélyok stb
450 - támogató
500 - dmr
600 - sniper

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 37 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra