SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: pén. júl. 20, 2018 2:15 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 204 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Van-e szerinted hazai MILSIM?
Igen 44%  44%  [ 119 ]
Nem 18%  18%  [ 48 ]
Van, de valóban hazai 29%  29%  [ 77 ]
Mi az a MILSIM 9%  9%  [ 25 ]
Szavazatok száma : 269
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Szerinted van-e hazai MILSIM?
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 26, 2011 9:47 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

én most voltam életem első milsim játékán
jó volt, kb 100 bb lőttem el, 2szer haltam meg, és talán ha 2 ember lelőttem, 2 órán keresztül hq építettem, kb 2 órát voltam őrségben, szóval amikor végre kimehettem a rajommal, lassan csöndben, a felesleges összecsapást elkerülve próbáltuk megcsinálni amit ránk bíztak

nem tudom, h ez a milsim-e, de nekem valami más volt mint amire eddig jártam és tetszett

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 26, 2011 7:21 pm

csak egy jóhiszemű megjegyzés: a jelenlegi tendencia úgy látom azt mutatja, hogy a milsimkedés kb. kimerül a spionkodás, lehallgatás, ellenségnek öltözés, meg az összes ilyen marhaság kelléktárának tökélyre fejlesztésében, ez fasza, de nem milsim játék, hanem james bond film. elhiszem, hogy a szervező nem tudja megrendelni a szakadó esőt, hogy ideális körülmények között nyolc tonnás ládákat hurcoljunk a sárban, de nem ebben kellene kimeríteni a milsim esszenciáját. egy kicsit tele van a zsákom azzal, hogy nem az dönti el egy - egy játék kimenetelét, hogy kis milyen jól sunnyog meg taktikázik, hanem hogy kinek vannak alantasabb piszkos trükkjei. nem mondom hogy nem színesítheti ez meg a játékot, de könyörgöm ne erre az unfair advantage-ekre épüljön egy játék, mert a hajamat kitépem lassan.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 24, 2011 7:30 pm

Mi is köszönjük, hogy megosztottad velünk.
Lehet, folytatni.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 24, 2011 3:33 pm

A magamra aggatást én is eljátszom. Valóban ne a pályán derüljön ki, hogy meg sem tudok mozdulni a cuccomban. Volt már rá példa. Úgy teliraktam magamat, hogy szinte felborultam.
Amit én teszek:
1. A játék kiírásakor igyekszem eldönteni, hogy melyik szerepet vállom be majd a rajon belül. Ennek alapján egy listát készítek, hogy mit is kellene vinnem. Ez igen nagy szokott lenni és a csillagászati távcsőtől az ökörsütőig minden benne van. Aztán, ahogy a kiírásban alakulnak a feltételek (a szervezők és a fórumbeszélgetések finomítanak a feltételeken), úgy húzogatok ki dolgokat. Na így nem marad otthon a kullancsriasztó, meg jön velem az éjszakai őrségben kiválló kávés csoki.
Nos aztán egy kóbor hétvégén összerakom a cuccot egy hátizsákba. Kiderül, hogy 78kg :)) plusz a kajáshátizsák. Így csak az én cuccom elfoglalná a csomagtartó 80%-át a csapatból. Akkor további ésszerűsítések jönnek. Lista elő - kihúzások, módosítások. Beszélek az autóban együtt utazó rajtársakkal a pótfegyverekról (lehet hogy elég 1 db a három embernek), a tábori cuccokról.

2. A szellemi előkészület. Én még voltam katona, tudom, hogy a parancs az parancs. Nem vitázok. Ezt igyekszem mondogatni magamnak. Esténként mindíg eljátszok a gondolattal, mit is tennék én, ha ez vagy az lennék a rajból. Melyik feladat passzolna. Azt gondolom, hogy a pályán nehéz elfogadi a másik szerepét. Egy katona nem nyilvánít véleményt a pk-nak, csak ha engedélyt kér, viszont azonnal végrehajt, ha parancsot kap. Ha a rajban 1 rádiós van, akkor csak ő forgalmaz, a többiek nem sustorognak bele. A medic nem kommandózik, ő lapít-gyógyít-fedezet tüzet ad. Nekem is nehezen ment nem beleszólnom. Jó kis vita lett a pályán belőle. Hiába, balfék voltam.
A 2010-es Túlélés játék volt a fordulópont. Ott, a rajok indulásakor a rajpk elmondta, hogy hogyan fog viselkedni, kitől mit vár el, ki hogyan helyezkedjen/viselkedjen. Ez nagyon jó, nagyon kell. A játékon a fegyelem volt az összetartó erő. No ez hiányzik néha nekem.

Egy etikai gondolat jutott még az eszembe.
A játék elött a fórumon látok 170 bejelentkezett játékost. Meghívottak. Nyilván jól esik nekik, hogy a játékon regisztráltak lettek. A szervezők és a társak számítanak rájuk. Ezért is lettek meghívva vagy lett elfogadva a jelentkezésük. A szervező éppúgy számít rá, mint a saját rajtársai vagy szakasza.
És akkor el sem jön, vagy a rosszabb (szerintem): a félidőben hazamegy. És hirtelen a 80 fős vietkong csapat reggelre 9 főre csappan. Én minden játékra úgy megyek ki, hogy tisztában vagyok vele: nem csak egy vagyok a sokból, hanem az az EGY akitől jó lesz, mert számítanak rám. Így ha éltem a kiváltsággal, és jelentkeztem/meghívtak, akkor kutya kötelességemnek érzem végigcsinálni. És eképpen is készülök felszerelés, család, munkahely szempontjából. Nem hagyom cserben bajtársaimat.
Ha gerincességben ezt el tudjuk érni, akkor minden rendben lesz.

Viszont az emberek nem tanulnak maguktól, csak kényszer vagy érdek hatására. Ezért szigorúbb jelentkezési szabályokkal sújtanám a hazamantem, el sem jöttem katonákat.

Hogy van-e hazai milsim? Van. Elsősorban azoknak a játékosoknak a fejében, akik egyesülni tudnak a megformázott karakterrel és annak feladatával. Illetve azt végre is hajtják. Na miattatok megyek én is a nagy milsim játékokra, köszönöm.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. feb. 09, 2011 2:48 pm

Idézet:
-Szombaton ott leszek.

És köszönjük is a mentori felajánlást :wink:

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: szer. feb. 09, 2011 11:07 am

Én nem pózerkedek, hisz nap mint nap hordom a ninjaruhát, és nem is kell különösebben beleélnem magam a szituba, mert itt nálunk a "faluban" minden nap kész MILSIM. :))

Viccen kívül: a ninjáimmal még jóval a játék előtt egyeztetünk felszerelés ügyileg, csekkoljuk milyen extra cuccokat kell vinni, és azt egyrészt ki hozza, másrészt ki cipeli/kezeli. Fontos megbeszélni, hogy ki milyen fegyverrel kíván működni, ehhez mérten alakítjuk a raj felépítését! Az adott játékra vonatkozólag előzetesen kidolgozunk egy keret taktikát, felosztjuk a szerepköröket. Közvetlenül a játék előtt is tartunk egy dünnyögőtanácsot, és véglegesítjük a megbeszélteket.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. feb. 09, 2011 10:45 am

nehéz hozzátenni Redbo leírásához bármit is :)

nagyon egyetértek - és magamra alkalmaztam hasonlót eddig is - a beleélős LARP-os készülődéssel.

talán a felszereléshez még: két-három nappal a játék előtt az adott oldalnak/kiírásnak megfelelő felszerelést magamra aggatva "pózerkedek" egyet a tükör előtt: általában ilyenkor derül ki, hogy a fegyverszíj beleakad a rádió antennába, vagy hogy a faszán kiválasztott "vietnámi" stílusú M16-tárakat kesztyűben nem tudom kivenni a SAAV zsebéből. - így aztán lehet őket orvosolni, nem akció közben derül ki. többnyire :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. feb. 09, 2011 9:03 am

Na, aki megunta a felesleges, lényegtelen vitatkozást, az írjon valami értelmesebbet is.
Kezdem Én.
Hogyan készülök egy milsim játékra?
Természetesen ez felbontható több részre. Én most nem a felszereléssel foglalkoznék, mert az ugye nagyon feladat, oldal, stb függő.
Most a "fejben" való felkészülésről írnék pár sort.
Mivel ugye a játékkiírást elolvastam ugye, :) választok egy oldalt, ami:
-elsősorban tetszik
-teljesíteni tudom, a kiírásban, az oldal számára kiírt elvárásokat (dresszkód, felszerelés,stb)
-az oldalnak szánt feladatokat el tudom látni, viselni, stb
(Természetesen mindezekkel együtt, a felszerelésemet is ennek megfelelően rakom össze, illetve ha nincsen meg hozzá a megfelelő cucc, -időjárásnak megfelelő fektető anyag pld- akkor vagy megoldom a problémát vagy másik oldal felé kacsintgatok.)
Ezután jön a "neheze". :) Rászánok pár órát, -nem kell mindjárt elrohanni egy erdőbe, barlangba és ott meditálni, elég ha elalvás elött vagy amikor éppen van szabad agykapacitásod- arra, hogy a játékba valamilyen formában beleéljem magam, ha kell utána olvasok a témának vagy kérdezek. Megpróbálok "beleszőni" egy általam alakított karaktert a játék történetbe, akár még némi előzményt kiagyalva is.
Ez talán túlzásnak tűnik meg feleslegesnek, de ki lehet próbálni, sokkal könyebb így döntést hozni a játék során, hiszen van miből kiindulni, van egy "előzmény" ami alapján könyebben eldöntöm pl, hogy az elöttem elhaladó ellenséges rajra lecsapok-e, vagy hagyom továbbhaladni és észrevétlenül lapítok.
Vagy pl, nem fogok értelmetlen HQ támadásba kezdeni, ha tudom, hogy felderítési feladattal küldtek a körzetbe és négyen vagyunk, ami nem éppen támadó létszám ebben az esetben.
Egy kontakt során is segítség lehet ez arra, hogy elszakadjak vagy harcoljak az utolsó emberig.
Mind erre, rászántam kb 1-2 órát, nem erőltettem meg magam, viszont plussz élményre teszek szert a játék során és talán másokat is részesíteni tudok ebben. (Annak meg pláne örülnék.)
Ez eggyesek számára talán furcsán hangzik, mert hát ez inkább LARP felé mutat mint a "MILSIM", de azt mondom, minimális beleélés, vagy ha úgy tetszik LARP nélkül, minden játék csak a "kimegyünk lődözni" szinten marad, és a MILSIM nem erről szól.
Szerintem.
Na? Ki lesz a következő? "Újak", "öregek", bátran, ne csak a keménykedés menjen má itt példamutatás gyanánt. Be lehet vállalni a gyengéinket is bátran, nem kell érte futkosóra menni. :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. feb. 09, 2011 8:57 am

Suhhhhhhh... jön a járási betmen. :))
-Nem szaladt el a ló. Csak egy vélemény volt a mentalitást illetően.
-Játékról beszélünk, nem vérre megy.
-Nem várom el, hogy engem bárki "pesztráljon", de ha tanulni lehet tőle, miért is ne?
-Én is keveset járok ki az utóbbi 2 évben...
-Nem személyeskedem...
-Szombaton ott leszek. 8)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. feb. 09, 2011 6:49 am

tomeKK írta:
Én meg beleszólok, pedig nincs értelme...

A Softair lényege! :))

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szer. feb. 09, 2011 12:35 am

Á nem. Batman magasabb, mint Tere...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szer. feb. 09, 2011 12:02 am

tomeKK írta:
Tényleg szórakoztató olvasni ezt a baráti csevejt, de egy pindurkát több alkalommal találkoztam Terével milsimeken, mint veled Hitman :wink:

Az lehet, de mas jatekokon sem talalkozhattal velem, egesz egyszeruen azert mert az elmult egy-masfel evben alig jutok ki. :wink:

tomeKK írta:
Tere zsírbunkózik, te meg úgy oltod, hogy közben azt se tudod ki ő.

Miert ki ő? Biztos maga a Batman! :wink:

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 08, 2011 11:58 pm

Miszlim.

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: kedd feb. 08, 2011 11:57 pm

Tényleg szórakoztató olvasni ezt a baráti csevejt, de egy pindurkát több alkalommal találkoztam Terével milsimeken, mint veled Hitman :wink:

Ez nem azt jelenti, hogy nincs igazad, de azért másnak is lehet véleménye.

Tere zsírbunkózik, te meg úgy oltod, hogy közben azt se tudod ki ő. Én meg beleszólok, pedig nincs értelme...

Tessék! Magyar Milsim! :taps:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd feb. 08, 2011 11:21 pm

Tere írta:
Igen. Ki áll szívesen szóba egy zsírbunkó tahóval?

Kicsit elszaladt veled a lo nem gondolod? Orvendetes volna, ha valtoztatnal a stilusodon!

Tere írta:
Két jó szó mindenképpen többet ér hosszú távon, mint egy adag röpke fröcsögés. 1-1 butuskának tűnő kérdésre is lehet értelmesen és intelligens ember módjára válaszolni.

Aki azt mondja, hogy ezt nem kapja meg sem itt a forumon, sem eloben az hazudik!!! Mondj konkret esetet arra, hogy jatek elott, kozben, utan egy rutinosabb jatekos elzavart mert kerdezni mertel!!! Mondj konkret esete arra, hogy nem segitettek barmiben a rutinosabbak ha kerted oket!!!
Itt a forumon is megkapja a segitseget barki, ha etlemesen, etelmeset kerdez! Sot, neha meg a hulyesegekre is szuletik valasz!
Te hibasan azt gondolod, hogy neked jar a valasz es a segitseg, holott az csak adhato es ki kell erdemelni, elsosorban azzal, hogy tiszteletet tanusitasz a hobbi irant!

Nem kovetelozni kell, es eszetlenul vagdalkozni illetve mindig elvarni masoktol, hogy pesztraljanak, foleg nem ilyen stilusban ahogy te teszed! A forum, a gyakorlo es az oktato jatek is az uzemeltetok illetve szervezok szabadidejenek felaldozasa okan mukodik/kerul megrendezesre! Ezt nem art evidenciaban tartani!!!

Tere írta:
Ne felejtsd el: senki sem úgy születik... :wink:

Senki sem allitotta az ellenkezojet! Azonban felmerul a kerdes: ha eddig nem volt - mert nem volt - MILSIM gyakorlo jateksorozat kimondottan kezdoknek, akkor akik effektive az okitast vegzik, hogyan jutottak a tudas birtokaba? Ja hogy sajat erobol? Tehat lehet igy is ugye?
En nem azt mondom, hogy amiert nekunk nehez volt legyen mindenkinek az, viszont az nem hozzallas amit te tanusitasz!!!
Akin latjak az "oregek", hogy van benne elhivatottsag azt szivesebben segitik, mint a lusta, hisztis, toporzekolo, nagyszaju, kovetelozo "ide nekem mindent azonnal, mert kezdo vagyok" arcokat!

Tehat ahelyett, hogy itt tahozol, igen is olvass, olvass es vegul olvass meg kicsit, mielott kinyitod a pici szadat! :wink: Ha ezzel megvagy, akkor gyakorolj, gyakorolj majd gyakorolj s ha ezzel megvagy, akkor jarj sokat jatszani, bizonyits es majd csak ezutan kezd osztani az eszt! :wink:

Vissza a tetejére

Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: kedd feb. 08, 2011 11:05 pm

Tere írta:
Két jó szó mindenképpen többet ér hosszú távon, mint egy adag röpke fröcsögés. .

Baromság.

1. Hosszútávon a játékosok többségére nem lehet számítani, mert komolytalanul (miszlimtelenül) űzik vagy úgyis más hobbit keresnek. Szűk kör a szűk körön belül.

2. Aki behisztizik attól, hogy csúnyákat mondanak neki a neten, kicsi lelkébe páros lábbal beleugranak gumicsizmával, miszlim játékosnak is szar lesz - terepen/stressz alatt/nemalvás után még jobban nyavíkolni fog, hazamegy, stb, amikor ezér+azér' leugatják, két keresetlen szóval elküldik a gecibe őrködni.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 08, 2011 10:03 pm

Hitman írta:
Én meg attól okádok, amikor az egyszeri kezdő követelőzni kezd! ... nem tülekednek egymás hegyen hatan Vér István airsoft player tanítása okán!!!

Két jó szó mindenképpen többet ér hosszú távon, mint egy adag röpke fröcsögés. 1-1 butuskának tűnő kérdésre is lehet értelmesen és intelligens ember módjára válaszolni.

Hitman írta:
Nincs kedve??? És ez szerinted teljesen rendben van?

Igen. Ki áll szívesen szóba egy zsírbunkó tahóval?

Hitman írta:
Aki komolyan szeretne űzni ezt a hobbit ... ne másoktól varja a csodát!

A nyitott hozzáállás sokat dob egy újonc ügyén. Ezért is jó és tetszik ez a játéksorozat!
Nem attól übermiszlim arc valaki, hogy kussol a szemétdombján és az egyszeri kérdezőket kutyába se veszi, vagy olvasni küldi!
Ne felejtsd el: senki sem úgy születik... :wink:

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd feb. 08, 2011 10:22 am

Túl sok a duma. El kell menni és tolni, ahol lehet tanulni, kérdezni, és nem várni, hogy majd magunktól megmilsimesedünk. Odafigyelés, tanulás, bölcs hozzáállás.

Kezdetnek, első lépésnek bőven elég lenne, ha a társaság elérne kb. arra a szintre, amit Bishopéknál hoznak a csapatban a csajok.

Akkor fogok igenre szavazni, ha rendszeres lesz itthon az éjszakai őrség megkettőzése :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 08, 2011 9:36 am

MilSimben kezdő de lelkes csapat tagjaként mondom hogy eddig minden segítséget megkaptunk a sok marcona kiközösítő nagyöregtől.

75RANGER75 a rajunk mentora lesz a BC2őn, Bulldog nem egyszer terelgetett már minket + a keresztapánk :) , Redbo is többször tartott nekünk rögtönzött bemutatókat hogy mit és hogyan csináljunk, godot levélben látott el minket pár jó-tanáccsal, sőt még Trashert is láttuk mosolyogni...

...ezzel csak azt akarom mondani hogy bár kívülről néha tényleg elutasítónak tűnik a társaság aki ezeket a játékokat látogatja, mégis azt tapasztaltuk hogy ha megyünk és csináljuk és nem a leszarom sugárzik rólunk akkor megkapjuk /mi kezdők/ a szükséges segítséget és lehetőségeket a továbblépésre, fejlődésre. KÖSZ MINDENKINEK

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 08, 2011 8:25 am

Ez a téma kezd átmenni mi aztán igazi csuda komoly milsimesek vagyunk ömlengésbe. Meg megszakértésbe.

Senkinek sem nehéz felnőni ehhez, ha nem a mitakarszteittkisköcsög mentalitással találkozik, hanem segítőkész emberekkel. Akik nem recskáznak magukra a tükör előtt, hogy ők biza ej de kemény arcok, mert már 10 hobbikatonás játékon vannak túl és azok mekkora milsimek voltak.
Az airsoft egy hobbi, játék, és senki sem lesz jobb, több, tiszteletreméltóbb ember attól hogy sikeres benne.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 08, 2011 7:50 am

Shatanka írta:
siluro írta:
pár kérdésre,mint pl:

ha valamelyik kérdésre nem a válaszom akkor már nem is vagyok milsim játékra való?...

Ha te "katonásdisan"; itteni nyelven milsimesen akarod játszani, akkor lehet hogy nem...
Általába az ilyen katonásdidozók pontokba szedik a dolgokat és cselekedet előtt végigszaladnak a pontokan, majd ha minden klappol akkor BUmm!
szerintem nem vagy műsün akkor ha nem... :)

egyébként meg olyan h milsim játékos nincs.. :D Csak Milsim rendezvényen résztvevő... Vagy nem?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 08, 2011 2:43 am

siluro írta:
pár kérdésre,mint pl:

ha valamelyik kérdésre nem a válaszom akkor már nem is vagyok milsim játékra való?...

Miért van az, hogy a régiek nem hangoztatják, hogy milsim játékos vagyok , miért csak a "friss húsból" tör elő? ( megszakértés és világmegváltás is soroljuk ide )

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 08, 2011 1:38 am

:taps: :taps: :taps:

Erről van szó,csatlakozom az elöttem szólóhoz.
Nem vagyok egy nagy "AS Rája",habár a csapat ahol játszom,éppen a RÁJÁK szakaszban vagyok,és büszke is vagyok minden tagjára.Mindenki a Mil-Sim felé fordult idővel,és erre is neveli a játékosokat.Nem irigylem az öreg airsoftosokat,hisz a kezdőknek nehéz felnőni ehhez,először is fejben kell eldönteni mind ezt.Majd válaszolni önmagának pár kérdésre,mint pl:
-Jól fogom a fegyverem?
-Tudom kezelni,biztonságosan?
-Felelősséggel viselkedem a társaim iránt?
-Betartom a ranglétrát?
-Akarom én ezt szivből csinálni?
-Ismerem a társaim?

Ez az én meglátásom,és ezeket már mind megtanulod,és érted is,na elkezdtél menni ezen a"szép,de nem göröngymentes úton".-------->Mil-Sim.
Mondjuk fogadni mernék ennek a rövidítésnek sokan még a jelentését sem tudják.
Megsúgom jó?Millitary Simulation.
Engem az idegesít,és sajnos láttam is,sokaknak már az megterhelő,ha meg kell különböztetni a balt a jobbtól.Ismétlem nem vagyok egy nagy ÁSZ de valami ragadt rám azoktól akiket Tisztelek az AS társadalomban.Folyamatosan olvasok,bővítem az ismereteimet,és ha valamit nem értek,akkor talán kérdezek,de nem várom meg a sült galambot.
Ennyi.
Tisztelettel:siluro /sATU Airsoft Team/

KépKJW M700p, AGM H&K 416, M9

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd feb. 08, 2011 12:41 am

godot írta:
Szerintem van arra is szükség, hogy a kezdők meg a tapasztaltabbak együtt játszanak, meg arra is, hogy a haladók bandázzanak egymás között és eliteskedjenek.
Mármint a haladóknak is ugyanúgy hobbijuk, és nem kötelességük az airsoft, szóval én nem rónék meg senkit azért, mert azokkal játszik, akikkel szeret meg akiket ismer.
Kivéve ha oktatójáték, ahol szükség van rájuk, de ott meg 30/29 azonnal igent mondott a segítség kérésemre, szóval megint csak senkinek nem lehet egy rossz szava sem a "régiekre".

Nem volt pár napig netem. Most olvasom a topicot, és így a vége fele gondoltam hozzászólok, de amint megláttam mit írtál, rájöttem felesleges lenne tovább taglalni. Nagyon jól rátapintottál a lényegre!

Tere írta:
Én pont a pökhendi, mindentudó, nagyon okos... blabla hozzáállástól hánytam mindig is.

Én meg attól okádok, amikor az egyszeri kezdő követelőzni kezd! Mer` minden rutinosabb játékos bunkó, és elitista, hiszen nem hajlandó azonnal, barmikor rendelkezésére állni szabadidejében a friss husinak, és nem tülekednek egymás hegyen hatan Vér István airsoft player tanítása okán!!!

Tere írta:
Lehet azt mondani, hogy "...óvassámég, aztmajdakkógyere...", de aki gyakorlatias, annak ehhez valószínűleg nincs kedve, a hozzáállás rohadtul bosszantja...

Nincs kedve??? És ez szerinted teljesen rendben van?
De ha az öreg mélytengeri, iszapszemű rájának nincs kedve kezdőket pesztrálni, az felháborító ugye?

Aki komolyan szeretne űzni ezt a hobbit, netán MILSIM almokat dédelget, az igen is olvasson utána a dolgoknak, gyakoroljon egyénileg s társasággal, és ne másoktól varja a csodát!
Persze mint az tisztán világit, akadnak nem is kevesen akik szívükön viselik a kezdők sorsát, és tesznek is azért, hogy könnyebb legyen az újoncok dolga. Azonban a meló oroszlán része a kezdőé, ezt jobb ha evidenciában tarjuk! :wink:

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hitman kedd feb. 08, 2011 7:16 am-kor.
Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 07, 2011 9:58 pm

Tény, hogy jó ez a játéksorozat. Én pont a pökhendi, mindentudó, nagyon okos... blabla hozzáállástól hánytam mindig is. Üzletben, játékon, akárhol. És megmondom őszintén, hogy nagyon csodálkoztam ezen a kezdeményezésen! Senki nem úgy születik, hogy mindent tud. Lehet azt mondani, hogy "...óvassámég, aztmajdakkógyere...", de aki gyakorlatias, annak ehhez valószínűleg nincs kedve, a hozzáállás rohadtul bosszantja és milsim helyett tényleg elmegy inkább pingpongozni. Én személy szerint örülök ennek az egésznek, emberi módon is lehet kommunikálni és viselkedni!
Hibák? Mindig vannak. Elég körülnézni a neten real ügyben, azonnal kiderül, hogy ott se tökéletes minden, sőt! Összességében elmondható, hogy AS-ban kevesebb a baki, mint élőben. Utólag visszagondolva, pl. én is sokat hibáztam a múltkori megmozduláson, az érintetteknek meg is írtam. Tanultam belőle, legközelebb másképp állok bizonyos dolgokhoz. Gondolom, remélem, ezzel nem vagyok egyedül.
Az, hogy MILSIM-e egy rendezvény, nagyban függ a szervezéstől! Ennek a játékmódnak elsősorban nem a játékos fejében kell eldőlnie! Nyilván vannak ökölszabályok, de aki odakerül, az kapja csak meg azt az élményt, amit a valósághű katonásdi "ígér"! Akinek nem tetszik, az kiszállhat... vagy végigtolja, de legközelebb nem ilyen játékra jön.
Más. Vannak illetlen dolgok. Pl. lőtávon kívül majomkodás, kontra a beszólósdi. Élőben is simán működik, csak nagyobbak a távolságok. Ha látom, hogy lőtávon kívül vagyok, nyilván nem félem össze magam... de gyakorlatozós AS-ban ne méricskéljünk már éleshez! Ennyi erővel a bokor "fedezékéből" simán meg kellene adni 1-1 találatot. Faajtó, vagy válaszfal, esetleg ablaküveg mögül is. Ha ez játék és _csak_ egy játékos szimuláció, akkor ezeken az apróságokon simán át kell lépni. Szerintem. Realsim-ben pedig megegyezés kérdése kell legyen, hogy mi hülyeség, mi nem az. De az másik topik.
---
Nem várható el, hogy egy nem összeszokott tagokból álló raj majd szakszerűen cselekszik, akárki is irányítja őket!
Igen, azonnal rá kell szólni bárkire, ha olyat tesz, ami nem méltó... előfordulhat, hogy pillanatnyi "kihagyás", stb. Nem halálterminátor-jediképző ez, segítsük egymást!
A "bandázás" személy szerint engem is idegesíteni szokott. Nem a végén, vagy "holtidőben", hanem amikor ott állok full fegyverzetben egy órája a játék elején és csak a szarakodást látom. Igen, általában olyankor "leszerelek" és valahogy mindig úgy jön ki, hogy egyszer csak szétrebben mindenki és minden azonnal kell. Meg néha játék alatt, amikor a rajból valaki úgy érzi, hogy elhúz dumcsizni, kajálni, stb. Az is vicces.

Mindemellett le a kalappal a múltkori szervezés és játékos csapat előtt! A rendezvény a célját elérte... :wink:

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 07, 2011 3:30 pm

Amiket én mondtam azok tények. Ők hiányoltak.

Bocs hogy kiemelem a hibákat, de erről szól elvileg ez a sorozat, hogy tanuljunk. Én nem vagyok olyan király gerdo, és kiköpném a tüdőmet valószínűleg ha hegyen próbálnálak követni az 50 kiló plusz súlyommal, de van néhány dolog amihez van szemem.

Nem hagyom el a rajaimat, nem másnak kell közölni rádión, hogy mi van velük, és nem más szakaszba vegyülök, ha vállaltam valamit. Aki parancsnok, az nem azért megy ki elsősorban, hogy "élvezze", pont mint általában egy szervező. Neki azt kell figyelni, hogy a többiek jól érezzék magukat.

Két variáció lehet ebből. Vagy figyelsz arra amit más mond, vagy megsértődsz, és legközelebb is csak hírből hallanak rólad az embereid.

És csak hogy tudd. Ha nem segíteni akarnék, akkor szarnék az egészre !

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 07, 2011 2:43 pm

bulldog írta:
Ha te így láttad akkor semmi gond. Biztos ők vicceltek.

Persze hogy így láttam. Igen-igen szeretem amikor a tények ismerete nélkül fikázol, még ha csak "viccből" is, vagy mondogatsz dolgokat rólam. Gondolom azt nem halottad mikor melletted Psyho rádión mondta, hogy nekik sajnos hátul kell maradniuk miután rákérdeztem mi is van velük.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 07, 2011 2:38 pm

Szerintem van arra is szükség, hogy a kezdők meg a tapasztaltabbak együtt játszanak, meg arra is, hogy a haladók bandázzanak egymás között és eliteskedjenek.
Mármint a haladóknak is ugyanúgy hobbijuk, és nem kötelességük az airsoft, szóval én nem rónék meg senkit azért, mert azokkal játszik, akikkel szeret meg akiket ismer.
Kivéve ha oktatójáték, ahol szükség van rájuk, de ott meg 30/29 azonnal igent mondott a segítség kérésemre, szóval megint csak senkinek nem lehet egy rossz szava sem a "régiekre".
A kezdők meg full lelkesek és kiakad tőlük a játékosszámláló a fórumon, szóval ideje lenne már az első derűlátó posztnak megszületnie ebben a r*hadt topikban. :)

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 07, 2011 2:11 pm

Ha te így láttad akkor semmi gond. Biztos ők vicceltek.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 07, 2011 1:59 pm

Az csak rinya volt. De igen "kocsikáztam" 50 métert, és az embereket irányítgattuk befele a városba meg a ti egyik rajotokat hajtottam utánatok.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 07, 2011 12:05 pm

75RANGER75 írta:
A régebbiek nem tudom mit csináltak ott, de panaszt nagyon nem halottam.

Macéktől sem ? :lol: :lol: :lol: Persze mert elvoltak amíg kocsikáztál :twisted:

Nekem spec jobban tetszik, hogy ha minden igaz ezentúl a mentor nem feltétlenül parancsnok, hanem csak segít. Túl sok irányítatlan raj volt az 1-en akiket elfelejtettek irányítani hiába volt közvetlen elöljáró a mentor. Így legalább az irányít aki lelkes, és lehet segíteni neki ha elanyátlanodik.

van értelme ennek a sorozatnak, nagyon is szükség van rá.

szerk: és nem jelenteném ki, hogy csak az újoncoknak van rá szüksége (magamat is beleértve)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 07, 2011 11:44 am

Aki jobban tudja mit hogyan kell csinálni,az tanítsa,mutassa a többieknek.
Aki meg nem tudja elfogadni,hogy ez nem ex veteránok tea zsúrja, amire meghívták az über taktikai ninnyákat is,annak valami más kell,olyan ahol élesben nyomják a srácok.
Nem fikázni kell,hanem tanítani...
Sokan vagyunk,akik szívesen tanulunk a nálunk jobban hozzáértőktől.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 07, 2011 11:21 am

Cerberus írta:
...

Hmmm hát ez tényleg komoly MILSIM hozzáállás.
A rajod miként vélekedik eme szokásodról, hogy menet közben röhögőgörcsöt kapsz egy rosszul tartott fegyver láttán, majd kivonod magad az akcióból egy találatjelzővel?
Azt ugyebár gondolni sem merem, hogy miután kikönnyezted magad, leveszed a narancs kendőt/sapit és visszaállsz a játékba mintha mi sem történt volna.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 07, 2011 10:59 am

Cerberus írta:
Röhely ami itthon megy, néha felteszem a sárga kendőt és leguggolva
folyatom a könnyeimet, a röhögéstől :P

Mennyivel dícséretesebb, és erkölcsileg példamutatóbb az ilyen hozzáállás, mint azoké, akik inkább odamennek, és megmutatják (ha kell többször is akár) a helyes mozdulatot!

Az Bad Company sorozatról pedig:

Elindult egy játék sorozat, amelynek célját pl Gioconda is számtalanszor leírta, elmondta.
Segítségül a BC3-kiírásból:
"A tervezett játéksorozat célja hogy szélesebb körben megismertessük a milsim játékforma alapelemeit, kedvet csináljunk és segítsünk a milsim iránt érdeklődő kezdő és nem kezdő játékosoknak, illetve a rutinos csapatoknak gyakorlási lehetőséget biztosítsunk."
Szándékosan kis lépésekkel haladunk, az esetlegesen felmerülő hibákat átbeszélve ígyekszünk játékról-játékra fejlődni. (igen, van hová...) A mi örömünk főleg az lesz, ha az itt megismert alapokkal minnél több játékos fordul az "igazi" (hard) milsim és akár a realsim irányzat felé, illetve marad meg a Bad Company egyre keményedő ( :) ) világában, felismerve a milsim-ben rejlő "pluszt".
A kritikai észrevételeknek nagyon örülünk, nyugodtan, nyíltan vagy pm-ben lehet sorolni. Ugyanígy a segítségnek is nagyon örülünk, legyen szó vérprofiról, vagy full amatőr, de lelkes játékosról.
(Szakaszparancsnoki és mentori helyek még bőven kiadók a BC3-ra pl.)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. feb. 06, 2011 10:15 pm

:D :D :D
Amit most mondanék azt nem írom ide, majd megkapod élőben. :)
De hamar kapcsoltál, hogy kire gondoltam. :)

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 204 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra