SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: hétf. aug. 20, 2018 4:34 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 204 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Van-e szerinted hazai MILSIM?
Igen 44%  44%  [ 119 ]
Nem 18%  18%  [ 49 ]
Van, de valóban hazai 29%  29%  [ 78 ]
Mi az a MILSIM 9%  9%  [ 25 ]
Szavazatok száma : 271
Szerző PM
HozzászólásHozzászólás témája: Re: Szerinted van-e hazai MILSIM?
HozzászólásElküldve: szer. nov. 17, 2010 8:39 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Ez esetben először tényleg azt kellene megvitatni mi is az a milsim. A katonai élet szimulációját rengetegféleképp meg lehet oldani. A katonaélet velejárója az őrködés, a lövöldözés, a csapatmunka, de a klotyópucolás és a bakancsfényesítés is. Ennyi erővel hívjunk ki egy csomó játszani vágyó embert és takaríttassunk végig velük egy laktanyaépületet, persze mindenki szigorúan kifényesített bakancsban és élre vasalt egyenruhában jelenhet csak meg.
Gondolom senkit nem ez a rész érdekel a katonásdiból.
Érthetően mindenki egy jól szervezett, szigorú, átgondolt, ugyanakkor pörgő és izgalmas harcokkal teli játékot szeretne. Mégis kinek mi a jó abban, hogy 4 órát őrködik? (mellesleg 2 óránál többet csak nagyon nagyon extrém esetekben kell végrehajtani a seregben)

A téma iránt érdeklődőkkel én is szívesen leülnék, hogy egy pohárka ital mellett megbeszéljük az ötleteket, elképzeléseket.
Szerintem mindenképp szükség lenne néhány taktikában és katonai hierarchiában legalább alapfokon jártas emberre, akik valamilyen kellemesre szervezett játék keretein belül kiképeznének néhány raj/szakaszparancsnokot. Aztán ezekkel az úgymond "kiképzett" emberekkel lehetne egy egy nagyobb játékot szervezni ahová a jelentkező játékosok csak a már meglévő "képzett" parancsnokok csapatába regisztrálhatnának. Így talán lenne egy minimális tekintélye a vezéreknek és létrejöhetne valamiféle fegyelem és engedelmesség.
A játék pörgése, az akciók sűrűsége és volumene pedig már csak izgalmas feladatok kiötlésén múlik.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 17, 2010 7:36 pm

Jó páran úgy értelmezik, hogy a milsim, az "airsoft egy ága", szerintem annyi köze van egymáshoz, hogy a milsimet, csinálhatom airsoft fegyverekkel is.
Milsimezni kemehetek egy gumikéssel vagy lasertaggel vagy paintball markerrel, de akár egy dugós puskával is. :)

A sok hsz-ből, amit írtatok, le lehet vonni a következtetéseket, ahogyan Tomekk írta, szemléletváltás és utánpótlás a két kulcsszó többek között.
Csak kezdjünk már valamit. :)
Egy másik forumon volt egy felajánlás, összeülni egy erre megfelelő helyen, előre kijelölt, megvitatásra szánt pontokkal, stb.
Szívesen látnám ott, egy helyen, a tenni is szándékozó játékosokat. A felkínált hely bárki igényeit kielégíti, a hardcore milsimestől a weekend warriorig, és az jó mert igazából nem nagy különbség van ám. :D

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: szer. nov. 17, 2010 5:06 pm

Legyen. Tomekknek igaza van. Én látom a megoldást is. Hasonlóan az ő csapatához ami kell az megvan ott. Konkrétan : a csapat kérdés és ellenállás nélkül elfogadja vezetőjét, annak harctéri döntéseit, és az általa kinevezett vezetők döntéseit is. Nem kell ehhez túl sok csak mindössze összeszokott társaság. És hosszú évek.
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szer. nov. 17, 2010 3:23 pm

Én ezt az egész milsim-nemmilsim dolgot nem vágom. Azt sem értem minek külön önálló milsim szabályzat. Miért nem elég néhány célirányos rutint megírni?

Ha pedig mégis kell szerintetek, akkor miért nincs normálisan frissítve, masz-szal összehangolva, a jelenlegi tapasztalatok alapján miért nincs aktualizálva és úgy megformálva, hogy azt esetleg még be is lehessen tartani.

Hányan játszottak milsimen 350FPS feletti mp5 -ökkel? Hányal lődöztek paintball markerrel járműre? Hányan tartották be a géppuskák 30m -es rálövési távolságát? A medikeknek miért kell jól látható medik jelzést viselniük? stb... Tele van betarthatatlan és felesleges dolgokkal.

MASz megfelelő és biztonságos kereteket nyújt a játékhoz. Ha katonai szimulációt akarok szervezni, azt nyugodtan megtehetem masz+néhány megszorítással is, de ha úgy érzitek, hogy szükséges a milsim szabályzat, akkor mindenképpen reformáljuk meg, mert jelenleg egy sapka szar az egész...

Nekem úgy tűnik, hogy anno ez az egész milsim dolog azért indult ki, hogy picit kiemelje a rutinosabb, vagy nagyobb kihívásokat kedvelő játékosokat a golyófosó, weekendwarrior társaságból, ez rendben is van, de mostanra már egy nagy sznoboskodásba torkollott az egész. 2db milsim-nek titulált játékot megjárt baszottkemény milsim arcok lenézik a nemmilsim arcokat. Csomóan keménynek tartják a másokat lenéző milsimeseket és ők is kemények akarnak lenni, ezért a fikázást átveszik, de ha őrségről van szó, már húzzák a szájukat...

Nagyon kellene a szemléletváltás és az utánpótlás és valóban a szűk játékosréteg miatt kajak be kellene osztani, hogy ki-mikor-mit szervez, de ehhez meg a játékszervezőknek kellene felnőniük...

a többit előttem már leírták...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szer. nov. 17, 2010 2:33 pm

Bár én nem vagyok tapasztalt Airsoft játékos, (mindössze 1 játékon voltam) de valós katonai tapasztalatom elég sok van (3 és fél év francia légió).
Nagyon jó lenne ha létezne valódi harci/katonai szimuláció az airsoft keretein belül, mert rendkívül izgalmas és érdekes játékokat lehetne csinálni. Megjegyzem a közelmúltban lezajlott sima AS játékon jobban izgultam néhány akcióm közben mint a légiós évek alatt bármikor is.:/
De szerintem ez közel lehetetlen. Lehetetlen mert a hadsereg legsúlyosabb alapköve a fegyelem, ami játszadozó, hétvégi kikapcsolódást kereső emberek közt nem megkövetelhető. Még a valós hadseregben is sokszor nehézségeket okoz az alsóbb rangúak fegyelmezése, pedig ott a feljebbvaló mögött állnak olyan tényezők melyektől való félelem visszatartja a visszapofázni vágyókat. Hivatásos hadseregben ez a munkahely és a fizetés elvesztése, sorköteles seregben pedig egész egyszerűen a törvény tekintélye ami biztosítja a fegyelmet. Mindezekhez csatlakozik még, hogy a feljebbvalók általában tényleges tapasztalati szintjük és szaktudásuk miatt is tiszteletre méltóak.

Akárhogy is de a civil és a katona között lényeges különbségek vannak ami a hadseregbe történ belépést követő első napokban már érezhető. Ez az érzés mégpedig a kiszolgáltatottság érzése, vagyis mikor rájön az ember, hogy muszáj engedelmeskednie mivel nem tud egyik pillanatról a másikra kiszállni a helyzetéből. Nem mehet haza mikor kedve szottyan (nem engednek ki a kapun), nem nyithatja ki a hűtőt ha éhes (mivel kaja csak az ezred ebédlőjében van) és nem vehet fel pulóvert mikor fázik (mivel ha felveszi akkor letépik róla).
Az ember minden mozzanatában érzi, hogy nem saját maga irányít, hanem mindig valaki irányítja és azt a valakit egy más valaki és mindenki engedelmeskedik. Aki nem engedelmeskedik azt a szervezet kiveti a testéből.

Ennek az érzésnek az átélése minden katonaviselt ember lelkében mély nyomokat hagy. Azért mert nagyon sokszor olyan embereknek kell engedelmeskednie akik nem méltók a parancsnokolásra, illetve nyilvánvalóan ostobábbak mint ő. Mégis el kell fojtsa magában minden dühét, el kell viselnie a legsúlyosabb megaláztatásokat, szégyenkeznie kell és megadással kell fogadnia a rá mért büntetéseket.

Ezeket a kemény, lélekben lefolyó változásokat nem lehet erőszak (nem feltétlen testi) nélkül az emberekbe ültetni. A hadsereg egy erőszakszervezet és maga az erőszak teszi lehetővé a működését.
Mivel az AS csak egy játék, soha nem érheti el a fegyelem olyan szintjét mint a valós hadsereg, de annak még csak árnyéka sem lehet hiszen itt a cél a legkevésbé sem az erőszak. Játszani az emberek a kikapcsolódásért szeretnek nem pedig azért, hogy súlyos lelki terheket kelljen elviselniük mikor egy olyan parancsnok utasításait kell követniük aki éppenséggel kevesebbet tud a harcról mint ők vagy nyilvánvalóan alkalmatlan a taktikai vezető szerepére. A katonaélet gyötrelmei mint például az órák hosszat tartó őrségadás, a nélkülözés, a fizikai fájdalom, éhezés, fázás, a legsúlyosabb kimerültség, mind olyan dolgok melyeket az emberek javarészt nem szívesen élnek át, és a legkevésbé sem szeretnék ezt hétvégi kikapcsolódásként végigcsinálni, egy fárasztó munkával eltöltött hét után ahol a főnökük egész héten az idegeikre ment.

Mindezekből kitűnik, hogy a milsim szerintem egy alapjaiban képtelen ötlet és ez nemcsak Magyarországon, de valószínűleg a fejlettebb országokban sem működik. Talán zártkörű rendezvény keretein belül el tudom képzelni, ahol a játékosok mind ismerik egymást, de ez nyilván nem működik néhány tíz fős közösség fölött, sőt már egy 8-10fős társaságban is azonnal kialakulnak a hierarchiai harcok.

Mindezek ellenére én szívesen részt vennék olyan játékban amiről tudni lehet, hogy a szervezők legalább beszéltek már olyannal aki valóban volt a seregben. Aki nem volt katona az ne próbáljon nagy volumenben szimulálni valamit amit nem ismer!
Persze itt nemcsak a főszervezők tájékozottsága lényeges hanem a szakasz illetve rajparancsnokok képességei is valamint, hogy a játék valóban egy izgalmas játék legyen és ne egy iszonyú unalmas hadgyakorlat. Az ilyen a térkép fölött görnyedő ezredeseknek meg a rádiókra tapadt századparancsnokoknak biztosan izgalmas de a harcoló egységeknek csak egy baromi hosszú és teljességgel értelmetlen nap. Kinek van kedve ezt csinálni az oly' értékes hétvégéjén??

Elképzelhetőnek tartom egy izgalmas, ugyanakkor fegyelmezett játék létrehozását, de ehhez nagy közösségi munka kellene tapasztalt és szakmailag valamelyest képzett emberek vezetésével, és az egészet az alapoktól, a raj és a szakasz szintjéről kéne újragondolni. Mondjuk ez sem hívnám katonai szimulációnak, inkább csak egy magas szinten szervezett AS-nek.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 16, 2010 1:37 pm

Szívemből tetszett mondani :wink:

Idézet:
- miért kellett az idei évet (is) vastagon telefosni többnapos játékokkal (nemcsak a miszlimesek sara), amikor a legtöbb szervező ....

mindezt sokszor érezhetően úgy hogy üssék egymást :roll:

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 15, 2010 11:33 pm

Gioconda írta:
Jelenleg ott tartunk , hogy nem lehet összeszedni egy tisztességes 2napos játékra való embert pusztán hazai játékosokból.... Ezt nem lehet vér Pistizéssel,locsolós tinglitanglizással,az emberek gyenge igény ingerküszöbével elintézni. Elkell gondolkodni hogy mért is tart ott ahol.

Ja, el kéne gondolkodni pölö azon, hogy

- miért kellett az idei évet (is) vastagon telefosni többnapos játékokkal (nemcsak a miszlimesek sara), amikor a legtöbb szervező nem rendelkezik elég erőforrással, felkészültséggel, tapasztalattal a korrekt lebonyolításukhoz. (A játékosok javarészének min. 1-2 hónap "újratöltődésre" van szüksége egy-egy többnapos játék után, egy szar után meg 2-3x annyira.) Az oké, hogy minden évben van vmi kipipálnivaló, divatos téma (Pókembver vs. Szupermen LARP, pizzarendelős miszlim, "írjon ki mindenki nemzetközi játékot", többszázfős tinglitangli), de ennyire ne tessék már birkának lenni.

- miért unatkozott a csapatunk végig egy rakás többnapos "miszlimet" (ezt egy kiadós túrázás/táborozás keretében jobban megoldottuk volna), vagy a nihil láttán miért mentünk haza jóval a vége előtt. Nyilván nálunk volt kevés a tapasztalat és a kitartás. :lol:

- miért nem csődülnek az emberek olyan játékokra, ahol macsetével kell átküzdeni magukat a kiíráson, vagy még a legalapvetőbb infót, akár egy térképet is b*sznak felrakni a szervezők.

- miért tart ott a nagy-nagy "miszlim-mozgalom" ahol, amikor 2-3 év elteltével még mindig csak egy söralátétre firkált, hejjesirtással teli tákolmány van szabályzat helyett. És miért egyetlen legényt látok csak a gáton (Redbo, lásd "realsim projekt").

- miért kell szájbarágni, hogy a játékosok azért maradnak otthon, mennek tingli-tanglizni, vietnámi háborút 100. alkalommal megvívni puma-melegítős, robotmaszkos, ebédszünetet követelő vietkongok ellen, vagy akárhova, mert nem látják azt, hogy az általuk befeketett energia (szabadidő, pénz, stb) megtérülne.

Tetszik vagy sem, a játékosok a lábukkal szavaznak.

Egyelőre ennyi...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 15, 2010 9:42 pm

Ez ok. de amíg vannak olyan játékosok és azért vannak akik nem felelnek meg az említetteknek, vagyis megfelelnek az elvárhatónak addig mégis csak van milsim.
Az megint egy más kérdés hogy több sebből vérzik és van mit tenni pl. javított milsim szabályzat,utánpótlás,tudatosabb játékszervezés stb.
Én úgy gondolom,hogy a sokszor csak külsőségekre alapozott elitista hozzáállás nem vezet sehova,a nagyon szűkőrű meghívásos játékok jó dolgok de hosszútávon zsákutcát jelentenek a természetes "pályaelhagyások" miatt.

Jelenleg ott tartunk , hogy nem lehet összeszedni egy tisztességes 2napos játékra való embert pusztán hazai játékosokból. Míg az airsoftosok létszáma évről évre megdönti maga rekordját a milsim mélyrepülést végez. Ezt nem lehet vér Pistizéssel,locsolós tinglitanglizással,az emberek gyenge igény ingerküszöbével elintézni. Elkell gondolkodni hogy mért is tart ott ahol.

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 15, 2010 7:11 pm

Rephyx szolt értelmeset, abba az irányba menjünk! Hajrá!
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 15, 2010 1:31 pm

Egy igazi milsimmel a hátam mögött /Attempt one/ számomra attól lett milsimmé a játékék hogy 4 órás járőr szolgálat /több kontakttal/ után 4 órás kihelyezett őrséget adtunk már sötétben, aztán 4 órára visszavontak minket pihenni és így ment tovább váltásokban.
Nem volt nyenyergés, nem volt válogatás, mindenki csinálta azt amit a parancsnok mondott.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 15, 2010 12:01 pm

Amíg nehézségek, problémák vannak minden "milsim" játékon a parancsvégrehajtással, dressz kóddal, őrséget senki sem nagyon vállalja, engedetlenek a játékosok, behal a játék éjszakára odáig szerintem nem igazán beszélhetünk hazai milsimről, maximum halovány kezdeményezésekről.

Amíg rengetegen hazamennek mielőtt sötét lesz, meg sírnak hogy fáznak, "Légyszíves hagy jöjjünk be őrségből" és hasonló kérések, valamint értelmetlen az éjszakai játék, mert nincs semmilyen következménye egy alvó tábor teljes lerohanásának, addig azért gondolkodjunk el hogy mennyire játszunk tinglitanglit és mennyire milsimet.

A milsim szabályzatban hatalmas, ordító lyukak vannak mert nem definiálja igazán a milsimet, helyette egy csomó "pózőr" dolgot ad meg, azokat is rosszul, amik nem elsődlegesen fontosak: pld. dressz kód, medic szabály, fps szabályok, stb - ehelyett például lehetne a parancsnokni láncot, engedelmességet, normális dressz kódot szabályozni.

Mert ugye perpill a milsim szabályzat szerint akkor vagy milsim csávó, hogyha van medik, meg nincs hicap, meg kicsit más az fps szabály. (tudja valaki fejből hogy milyen ?)

És persze az örök kérdés, kinek mi a milsim...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 15, 2010 11:41 am

A harmadik lehetőségre szavaztam "Van, de valóban hazai".
Remélem, hogy egyenlőre...vannak már kezdeményezések arra, hogy ez változzon.
Interpol szerintem jól összefoglalta a milsim lényegét.

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 15, 2010 11:35 am

mike írta:
Pl. az MKSZV egy nagyon jó és nem utolsósorban tanulságos milsim játék volt,

Nem nevezném milsimnek azt a játékot, amit buszozással vagy haveri fuvarral is szabályosan lehetett teljesíteni, bármiféle kockázat nélkül. Mi csak "a kirándulós játékként" emlegetjük...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 15, 2010 11:24 am

Gagyimami írta:
Azért ez nem igy müködik, hogy jaj, én nem erre gondoltam és most hazamegyek... El kell olvasni a kiirást és értelmezni. Aki meg meggondolta magát az huzza ki a végéig mert a szervezökkel és a többi játékossal b@sznak ki.

Évek óta mindig vannak jelentkezők, akik passzióból nem olvassák el a kiírást, csak jelentkeznek. Aztán meg megy az értetlenkedés az eligazításon. Amíg egy hagyományos tinglin ilyen megtörténik, addig a milsimebb nyílt játékon is előfordul.
A folyamatos lejelentkezők/nem megyek el/félidőben hazamegyek, mert kezdődik a Vidám vasárnap a TV-ben emberek is mindig lesznek. Erre megoldás a zártkörű program.

Ami a milsimben a lényeg az én szemszögemből:
- feladat orientált,
- szigorúbb medikelés (vagy egy élet),
- jobb felszerelések (pl. nem PMR-eket használnak, hanem URH-kat és jobb lesz az ÖK),
- BB limit,
- minimum 24 játékórás(!),
- bonyolultabb feladatok,
- jobban kijön a specializált játékosok előnye (pl. snipereknek megfigyelés, felderítés),
- betartott dress code,
- a valóságot jobban szimuláló játékmenet,
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 15, 2010 8:21 am

Gagyimami írta:

Szerintem a fejben döl el hogy milsim-e vagy sem. Nem a gyaloglástól az örködéstől vagy kontaktok számából sem a ................................

Szerintem ugyanarról beszélünk, de ha nem , akkor mondd .......

Én továbbra is állítom, hogy van hazai milsim és nem csak kezdemények.

Azoknak, akik nem szeretnek vagy nem tudnak sokat menni, mindig van lehetőség milsimkedni, (ui. a szervezők gondolnak rá).
Pl. az MKSZV egy nagyon jó és nem utolsósorban tanulságos milsim játék volt, de azonkívűl, hogy a versenyző járőr rajoknak megerőltető volt, a vadász oldalon egyáltalán nem kellett agyongyalogolni magunkat (legalábbis a két és fél napra elosztva).

De mondhattam volna példának a TomeKK-ék játékait is Hatvanban. Ebből, ha jól emlékszem kettő is volt idén.

Egyszóval ha ez nem hazai milsim (a maga gondjával, bajával, ökörségeivel), akkor mit kellene annak nevezni ?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 15, 2010 6:41 am

mike írta:
Szerintem van hazai milsim.
(csak nem játszódik minden hétvégén)

Hogy mitől milsim ?
Az előző hsz-ekben már leírták, de a két legfontosabb szerintem.
Az "életszerű" hozzáállás.
A feladatorientált végrehajtás.

Mi az ami nem feltétele a milsimnek ?
Példa a nem sokatgyaloglós játékra.
Új Vihar, (kis létszámú játék volt, kb. 20-an lehettünk és egyáltalán nem kellett "sokat" gyalogolni, szóval a gyaloglás nem kritérium szerintem sem).

Azért mert te nem gyalogoltál sokat az uj viharon az még nem jelenti at hogy más sem... :D

mike írta:
Továbbá, attól, hogy vannak játékosok, akik félidőben, alapos indok nélkül lelépnek, még létezik milsim játék. Számukat gondolom szervezésileg lecsőkkentik idővel, de mindig lesznek akik ott jönnek rá, hogy ez nem az a játék amit elképzeltek maguknak.

Azért ez nem igy müködik, hogy jaj, én nem erre gondoltam és most hazamegyek... El kell olvasni a kiirást és értelmezni. Aki meg meggondolta magát az huzza ki a végéig mert a szervezökkel és a többi játékossal b@sznak ki.

Szerintem a fejben döl el hogy milsim-e vagy sem. Nem a gyaloglástól az örködéstől vagy kontaktok számából sem a felszerelésböl nem válik milsimmé egy airsoftjáték, hanem a játékosok fegyelmezettségétől.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 14, 2010 8:25 pm

Szerintem van hazai milsim.
(csak nem játszódik minden hétvégén)

Hogy mitől milsim ?
Az előző hsz-ekben már leírták, de a két legfontosabb szerintem.
Az "életszerű" hozzáállás.
A feladatorientált végrehajtás.

Mi az ami nem feltétele a milsimnek ?
Példa a nem sokatgyaloglós játékra.
Új Vihar, (kis létszámú játék volt, kb. 20-an lehettünk és egyáltalán nem kellett "sokat" gyalogolni, szóval a gyaloglás nem kritérium szerintem sem).

Továbbá, attól, hogy vannak játékosok, akik félidőben, alapos indok nélkül lelépnek, még létezik milsim játék. Számukat gondolom szervezésileg lecsőkkentik idővel, de mindig lesznek akik ott jönnek rá, hogy ez nem az a játék amit elképzeltek maguknak.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 14, 2010 11:27 am

Mondjuk az Új Viharon már nem volt ilyen. Ezek a dolgok egyén függők. Ezért is van szigorúbb szűrés meg a régebbi játékosok.
Én olyan sok oldalú vagyok, hogy az már gömb!!! :-)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 14, 2010 6:58 am

Addig szerintem ne beszéljünk milsimről, amig nyekergés van a dress code miatt vagy egyszerüen csak nem tartják be, amig kétnaposról bárki is hazamegy a felénél vagy el sem jön. Esetleg aznap derül ki hogy esküvője lesz vagy meg lehet tartani egy eligazitást anélkül hogy röhögcséléssel vagy dumálással félbe nem szakitanák.
Vannak milimes arcok, de igazán milsim még nincs itthon.....bár van néhány jóféle törekvés abba az irányba.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 14, 2010 2:01 am

Én ( meg Face - tudom nem ismeritek, ahogy engem sem) csináltunk már magunknak milsimet... kell egy játék és mi milsim. De volt már hogy MISKA volt.
Lényeg:

szakadjon az eső. nem kell Toi Toi!!! :finga:

:butthead:

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: vas. nov. 14, 2010 1:49 am

MALU írta:
Számomra a következő ismérvei vannak :

kifejezetten sokat kell menni
kevés kontakt lehetősége valószínű
ennek megfelelő dresskód, kiegészítők
rádiózás valószerűen
parancsnoki lánc valószerűen

Nekem ennyi kell hozzá, és ha ezt mindenki komolyan veszi meg van.

Kiegeszitenem kicsit:

- szerintem onmagaban a gyalogolas mennyisege nem megvado, inkabb a folyamatos, harcszeru mozgason van a hangsuly
- a keves kontakt nem azert an mert nincs ra lehetoseg, hanem mert mindenki igyekszik azt elkerulni, hisz nem lovoldozni jott ki a jatekra (lasd utolso pont)
- a jatekosok praktikusan osszeallitott, elso sorban hasznalhato s masod-sokad sorban divatos motyokat aggatnak magukra
- a radio hasznalathoz nincs hozzafuzni valom
- a parancsnoki lancon kivul a feladatorientalt jatekot emelnem meg ki, tehat a mission az elso, minden mas masodlagos

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: pén. nov. 12, 2010 11:21 pm

Tulajdonképp most hogy mondod Redbo ...

Tomekk Infected játéka is totál milsim volt részemről.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: pén. nov. 12, 2010 10:20 pm

Van.

Mondom ezt én aki nemigen játszik milsim játékokon. Pedig van . Páran rendeznek ilyen játékokat és van egy tábor akik igen is részt vesznek ilyen játékokon .
Nekik ezután is igényük van erre , tehát igenis kellenek ilyen játékok .

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: pén. nov. 12, 2010 9:06 pm

Szerintem az elszántságtól,kitartástól,a fogalmak átértékeléséről (éhség,fáradtság.stb.)
az összetartásttól és még sorolhatnám.
De ez csak szerintem.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 12, 2010 8:51 pm

Az előző topikban elhangzott kérdésre Godot-nál a pont:
"Van.
Vagy ha nincs, akkor hazán kívül mégúgyse."

Szerintem a milsim nem a kevés kontaktól, a sok őrségtől, nem az eseménytelenségtől, nem a parancsnoki lánctól, nem a sokat menéstől, nem a stb-től milsim.
A milsim a hozzáállástól milsim.
És ha itt tartunk, van hazai milsim de nem biztos, hogy minden milsimes airsoftozik. :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 12, 2010 8:24 pm

Szerintem a milsimeken van toi toi, a nem-milsimeken meg nincs. :))

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: pén. nov. 12, 2010 6:34 pm

Számomra a következő ismérvei vannak :

kifejezetten sokat kell menni
kevés kontakt lehetősége valószínű
ennek megfelelő dresskód, kiegészítők
rádiózás valószerűen
parancsnoki lánc valószerűen

Nekem ennyi kell hozzá, és ha ezt mindenki komolyan veszi meg van.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: pén. nov. 12, 2010 5:17 pm

Első körben azt kéne eldönteni, amit Punker már megkérdezett a szomszéd topikban:

Kinek mitől lesz Milsim egy játék?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásHozzászólás témája: Szerinted van-e hazai MILSIM?
HozzászólásElküldve: pén. nov. 12, 2010 3:54 pm

Sokan szívták a véremet, ezért külön topicot csináltam a kérdéskörnek:

Szerinted van-e hazai MILSIM élet illetve mit tartasz Te MILSIM-nek?

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 204 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Időzóna: UTC + 1 óra