SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szomb. jún. 23, 2018 1:07 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 221 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: MilSim játék ötletek
HozzászólásElküldve: kedd jan. 04, 2011 2:42 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Most már írjál valami felháborítót is.

Viszont mindenképpen beszélni kell ezekről a dolgokról, vagy itt vagy a másik fórumon. Nyiss neki ott topicot, ha már így kirohamoztál :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 04, 2011 8:58 am

komolyan voltak véve azok a játékok. legalábbis amin én is ott voltam.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 04, 2011 8:49 am

Full off. (A topik témáját nézve nem itt kellene ezt tárgyalni.)

Én inkább azt hiszem, hogy nem nagyon volt a KOMOLYAN vett milsim játék mostanság, voltam páron, több oldalt is kipróbálva, amiket szomorúan tapasztaltam és nem sok köze van a játékosok állóképességéhez:
-bandázás a HQ-n és mindenütt ahol csak lehet
-fegyverbuzulás és felszerelés "buzulás", néha még járőrözés közben is
-a kapott feladatok elbagatelizálása, (pld őrség NAGYON lazán vétele és végrehajtása), eredménye pedig többszöri rajtaütés hol az egyik, hol a másik HQ-n, FOB-on, stb.
-a végrehajtott feladatoknak ritkán van következménye, (kivéve az elmesélés közbeni bandázást) nem egyszer az ellenséges HQ elfoglalása után el kell húzni a csíkot mert "Itt semmi keresnivalótok, különben is ki küldött ide titeket?"
-a fegyelemmel és a türelemmel nagyon ritkán találkozni
-"sima közkatonaként" ha valakinek nem nagyon jön le a történet, felháborodik és hazamegy vagy érdektelenné válik, holott neki a KAPOTT UTASÍTÁSOK VÉGREHAJTÁSA A FELADAT, akkor is ha 30 éve airsoftozik és ismeri az összes "nagymenőt"
-a kiírásban szereplő sok szigor csak a kiírásban szerepel

Sorolhatnám még sokáig, de ennyi is sok.
Az, hogy ki, hogyan bírja az maszlag, találkoztam már játékon olyan új játékossal, aki simán bírta alvás nélkül a "két napot", míg én ha leültem volna azonnal elalszom.
Nem volt mostanában olyan játék, amihez állóképességre vagy komoly erőnlétre lett volna szükség. Ez csak duma, felkarolni, segíteni kellene az új játékosokat nem elijeszteni.
Ha valaki VÉGIGAKARJA CSINÁLNI, az simán végig tolja akármelyiket, erre is sok példát tudnék felhozni.
Volt pár milsim játék, ahol egyik pillanatról a másikra, két rajt osztottak mellém, csupa "friss milsimessel", csdak mondani és mutatni kelett nekik mit kell csinálni és az "öregeket" megszégyenítő fegyelemmel és precizitással hajtották végre a feladatot.

Tudom most belenyúltam a "méhkasba" és sokan fel fognak háborodni de ha tetszik, ha nem, ez van. És azért van ez, mert erre van nagyobb igény, a gyakorlókra alig járnak azok, akiknek a szája jár és akiknek kiírják, a "milsimesek" meg mennek arra ami van mert nem nagyon válogathatnak.
Justice jól írta, manapság menő dolog milsim játékosnak lenni, csak sajnos sokaknak itt kezdődik és végződik a milsim.

Természetesen tisztelet a kevés kivételnek, stb, stb.....:D
És akinek nem inge, ne vegye magára, aki meg magára veszi, az talán okkal teszi. :wink:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 04, 2011 12:46 am

Én nem tapasztaltam, hogy milsim játékról hazamentek volna emberek számottevő számban. Akkor sem, ha szar volt a játék, és akkor sem, ha nem meghívásos volt. Pár éve még volt ilyen, de mostmár jóság van.

Azt hiszem, aki feldobta ezt a problémát, maga is írta, hogy amúgy nem jár milsim játékokra.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 03, 2011 9:58 pm

ha a kiírásban szerepel a FoB szó, akkor alap hogy végig zsákkal 1 napi kaja vízzel tesszük ki a lábunk a táborból, mert úgyis megszívjuk :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 03, 2011 9:51 pm

Az első milsim játékomon nekem is volt ilyen érzésem, mikor kiküldtek minket fob-ot építeni, hogy csak 1 óra, és már jövünk is vissza. Ez javában du volt. Punker erre mondta, hogy hozzunk lámpát is, mert lehet, hogy 8-ig is kinn fogunk rohadni. De nem így lett. Hajnal egykor is ott rohadtunk, és rajtam csak gyakorló volt, ami akkor már kevesebb volt, mint kevés. Akkor megkérdeztem magamtól, hogy mit keresek én itt? Miért nem fekszem az asszony mellett, és miért nem vagyok inkább a gyerekeimmel, de úgy alakult, hogy tovább jutottam. Azóta figyelek a felszerelésemre, és inkább kicsit többet viszek mindenből, minthogy bajba kerüljek, és ezáltal hátráltassam a társaimat, és szégyent hozzak rájuk. Azóta is követek el hibákat, és rendre meg is szívom, de fejlődik az ember.

Nem hiszem, hogy a szívás ténye változtatna a játékok menetén, de mégis ez egy szelektáló tényező. Nem biztos hogy a legjobb, de legalább valamilyen, és nagyon egyszerű, és kézzelfogható.

A milsim lehet, hogy menő dolog, de nem mindenkinek való. Szerencsére a hazai játékszervezők elég kemények, és nem enyhítenek az elvárásokon.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 03, 2011 8:56 pm

Összedöntöttétek az elméletem. :)

Akkor viszont nem értem, miért nem képesek végig ott maradni. Így felborul a létszám és elrontják más játékát.
A sok gonosz...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 03, 2011 6:52 pm

Én se vagyok egy sokatlátott miszlim nagyöreg, sőt, de...

Ha egy /majdnem/ hétköznapi hölgyemény simán végigtol egy kétnapos milsimet folyamatos járőrben, fűszerezve beszivárgással, 0 perc alvással, akkor azért a sok "HARD arc" is bírjon már ki ennyit.
Az egynapos összerohanósokról meg ne is szóljunk...

Az egész csak mentális felkészültség, és akarás kérdése, nem kell terminátornak lenni hogy végig lehessen csinálni.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 03, 2011 6:27 pm

Fegyelmezettség kérdése. Továbbá mindenki annyit vállaljon amennyit bír.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 03, 2011 5:54 pm

hát mentálisan fárasztóak lehetnek, de minimális állóképességgel simán kilehet bírni, nincsenek 40 - 50 km-es gyaloglások.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd dec. 28, 2010 6:55 pm

Üdv!
Én nem vagyok MILSIM-es, de azt hiszem hosszas kutatásaim során rájöttem a "fele társaság hazamegy" problémára. :D

Magamon is észrevettem már, hogy a nap (játék) vége felé már fizikálisan is mentálisan is eléggé fáradt vagyok, pedig szerintem nincs rossz kondícióm, de még így sem közelítem meg egy katona szintjét. És mivel a MILSIM a valódi háború körülményeire törekszik (lehet nem a legjobb módon fejeztem ki magam de talán érthető) az játékosoknak is a valós katona fizikális és mentális erejével kellene rendelkezni (ami ugye keveseknek van).
Szerintem ez a probléma nem fog megoldódni (de remélem csak a pesszimizmus beszél belőlem és megoldódik :D ), mert akinek van rá pénze és tetszik neki a dolog az úgyis el fog menni játszani. Az a baj, hogy ezek közül sokan nem elég kitartóak.
Igazi MILSIM-et szerintem csak egy szűk kör tud rendesen játszani akik rendelkeznek ilyesmi képességekkel.

Lehet, hogy ez a felfedezés amit levezettem mindenki számára világos volt eddig is, de talán nem hátráltattam senkit azzal, hogy leírtam. (És persze nem akartam senkit megsérteni stb stb...)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 27, 2010 3:29 pm

ls tibee írta:

MILSIM játék ötlet kell?

Szervezz olyan játékot ami 3 napos és nem lehet róla elmenni, mert sokan az ebéd után már elfáradnak és haza mennek. A délutáni játékrészre meg jó ha a fele ott marad, de annak is a fele már csak sétálgat és beszélget!

Ezzel azt jó sok újat adtál...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. dec. 26, 2010 10:56 pm

Én /mi?/ támogatom azt, hogy aki szeretne fejlődni, az fejlődhessen. Ha kevés igény is van rá. Ahogy múlik az idő, egyre többen morzsolódnak le, és szükség van egy bizonyos létszámra, hogy lehessen játék. Aki akart, az jött gyakorló játékokra, szerintem a jövőben is lesznek. Csak nézni kell a kiírásokat. Most is látok legalább 3-at, amin lehetne tanulni, pont a milsim témakörben.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. dec. 26, 2010 1:02 pm

Amugy meg nem is tudom mit kezdenek egy ismeretlen valakivel, aki egy kitudja milyen "kikepzeses" jatekra hivatkozva, utasitasokat osztogatna nekem jatek kozben?!

Szerintem, ha elmész egy ilyen "kiképzés játékra" akkor alap, hogy elfogadod amit a kiképző mond!!! Én is voltam ilyen játékon ahol egy TESZ-s kiképző mondta és mutatta a dolgokat, aztán velünk is megcsináltatta. Annak ellenére, hogy aktív tagja vagyok a seregnek és van e fajta képzettségem nekem is tudott újat mutatni.

Amúgy meg arra reagálva, hogy kiképzést csak átlag játék ár felett tartanak vagy tartanának igazából hülyeség, mert amin mi részt vettünk a csapattal az is egy sima játék ára volt.

Mi a csapatunknak saját magunk tartjuk a kiképzést!

MILSIM játék ötlet kell?

Szervezz olyan játékot ami 3 napos és nem lehet róla elmenni, mert sokan az ebéd után már elfáradnak és haza mennek. A délutáni játékrészre meg jó ha a fele ott marad, de annak is a fele már csak sétálgat és beszélget!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. dec. 26, 2010 12:56 am

praksi írta:
vagy épp azért, mert rájönnek, hogy az airsoft-ot nem a W-A-S-D gombokkal kell játszani.. :ooo:

ejnye... hol marad a space, shift, C gomb, és az egér? :twisted:

bár lehet hogy menő lenne amolyan guitar herosan megcsinálni az AK-t, az előagyon a WASD, egeret belemókolni a sátorvason belülre, az ugrás, guggolás, hasalás meg a markolaton :lol:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. dec. 26, 2010 12:28 am

Micsudi írta:
élvezetesebbek lennének az éles játékok

Kés-villa-olló, gyerek kezébe nem való :nana:
Amúgy tessék visszaolvasni, volt már idén oktatójáték.

Micsudi írta:
és sokan az ilyen élmények miatt nem mennek nagyobb játékokra...

vagy épp azért, mert rájönnek, hogy az airsoft-ot nem a W-A-S-D gombokkal kell játszani.. :ooo:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: vas. dec. 26, 2010 12:25 am

A tapasztalatok szerint a kezdőknek tartott oktató játékok látogatottsága évek óta alacsony, majdhogynem felesleges is foglalkozni a dologgal. Lehet nyugodtan csekkolni a Játékszervezés archívumban!

Selva írta:
Akiknek van valós katonai tapasztalata...

Ezeket a srácokat szoktak csúnyán lenyomni az átlag AS játékosok :wink: Lerágott csont, falra hányt BB, hogy miért is van ez így

Selva írta:
Egy egy ilyen kiképzés után a játékosok valódi rangot kaphatnának ami a későbbi éles játékokban rajparancsnoki, szakasz vagy akár századparancsnoki posztok betöltésére jogosítana...

A kiképzés szó ilyen kontextusban való használatától a hideg ráz, s nem csak én vagyok így ezzel!!!
Az említett posztokat eddig is a tapasztaltabb játékosok töltöttek be, a raj parancsnoki tisztséget pedig általában a az adott rajt kiadó csapat ezen posztján játszó játékosok adjak.
Amúgy meg nem is tudom mit kezdenek egy ismeretlen valakivel, aki egy kitudja milyen "kiképzéses" játékra hivatkozva, utasításokat osztogatna nekem játék közben?! :wink:

Selva írta:
Képzés meg lehetne akár havonta, negyedévente, ahogy igény van rá.
??

Azt gondolom nincs rá igény
Amúgy pedig kik tartanak a képzéseket? A "voltam külszolgálaton", meg az "X évig szolgáltam a seregben" figurák elenyésző százaléka rendelkezik olyan szintű tudással, melynek birtokában értelmes dolgokat tud tanítani a zéró alapképzettséggel rendelkező AS játékosoknak Aki pedig esetleg rendelkezik a megfelelő képzettséggel egyrészt nem ingyen (s nem is egy átlag játék beugrójának aráért) fogja osztani az eszt, másrészt pedig nem biztos,hogy rendelkezik az AS területen olyan tudással ami szükséges az okításhoz Harmadrészt az átlag AS játékos örül ha kijut havonta 1-2 "éles" játékra s nem nagyon van ideje havonta "kiképzésre" járni Arról nem is beszelve, hogy ha a full kezdő kimegy mondjuk 10-15 átlag játékra, és kellőképpen odafigyel, ne adj isten a játékok között meg utána is olvas a dolgoknak, felszed magara a koszon kívül annyi tudást, mint mondjuk 3-4 kiképzősdin, s nem mellesleg meg jól is szórakozik :wink:

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Hitman hétf. dec. 27, 2010 10:24 pm-kor.
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 25, 2010 11:42 pm

Selva ötlete jó.... ha az újakat régi rókák tanítanák a taktikára meg alap dolgokra akkor élvezetesebbek lennének az éles játékok.... láttam már olyan csapatot ahol csupa új játszott kezdők ellen... kacsavadászat volt nem harc.. különválasztották és bekerítették őket.... és sokan az ilyen élmények miatt nem mennek nagyobb játékokra...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 25, 2010 11:25 pm

ls tibee írta:
Szerintem totál mind1, hogy kinek milyen tárja... blablabla

Ez tok jo, de hol van a MILSIM jatek otlet?

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 22, 2010 5:11 pm

Szerintem totál mind1, hogy kinek milyen tárja van, mert ha valaki nem képes ésszel lőni csak locsolni, annak max hamarabb kell táraznia. Plusz ha valaki akar, akkor úgy is vesz magának midcap vagy realcap tárakat és azzal fog játszani (mint ahogy Én vittem magamnak). Ez igazából hozzá ill. beállítottság kérdése. A másik meg, hogy elég kellemes ára van tárnak és nem mindenki engedheti meg magának, hogy X db tárat vegyen magának. A felszerelés meg nem határozza meg azt, hogy ki hogy játszik és mennyire van vmilyen szakmai ill egyéb tudása a játékhoz. Láttam már példát mind a két variációra. Pl olcsó fegyver és nagyon jól játszott a srác, de volt már mindenféle szuper cuccba beöltözött ember aki azt sem tudta, hogy hol van és mit is kéne csinálni....

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: szer. nov. 17, 2010 2:44 pm

Akiknek van valós katonai tapasztalata alakíthatnának egy amolyan kiképző csapatot és időszakosan csinálhatnának olyan játékot ahol csak az alapvető taktikai elemeket oktatnák a játékosoknak. Egy egy ilyen kiképzés után a játékosok valódi rangot kaphatnának ami a későbbi éles játékokban rajparancsnoki, szakasz vagy akár századparancsnoki posztok betöltésére jogosítana. A képzéseken még részt nem vett új játékosok adnák a tölteléket. Képzés meg lehetne akár havonta, negyedévente, ahogy igény van rá.
??

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. szept. 05, 2010 1:02 pm

ez nagy igazság

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 14, 2010 3:29 pm

az egész táras beszélgetés mondjuk kezdésnek ebben a topikban offtopik.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 14, 2010 1:43 pm

Gagyimami írta:
De hagyni kéne a témát már egy kicsit. Nem a tár, a fegyver vagy a felszerelés értéke határozza meg hogy ki hogyan játszik...

Elfelejtettem kitenni a szarkazmus ON-t, erre akartam célozni a tárkapacitással kapcsolatos fingszeleteléssel...

Trasher írta:

Gondolom őket is parkolóba küldenéd. :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=gTwd8MFfk18

Simán. :lol:

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. júl. 14, 2010 1:13 pm

Idézet:
video

Ők így mennek a parkolóba. :twisted:

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: szer. júl. 14, 2010 12:47 pm

SAW írta:
Aki meg kilocsolja a midcapet, annak szólni kell, hogy itt ne vagy/és kizavartatni a parkolóba.

Ez a topik egyre szórakoztatóbb! A GBBR-téma nem igazán szökkent szárba, de itt van helyette a "locsolás"!

Gondolom őket is parkolóba küldenéd. :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=gTwd8MFfk18

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 14, 2010 12:47 pm

SAW írta:
Aki nem Inokatsu GBBR-el tolja, az műmájer kamusimes majom! Szerintem naaaaaaaaaaaagy feeeeeeeeeeeeeeeling lenne ha minden
ki azzal játszana! De tényleg! :lol:

Hát ha veszel nekem egyet én benne vagyok...

Ez alapvetően becsület-játék -is- . Akinek attól áll fel, hogy csalhat, az úgyis kijátsza az ellenőrzést. De hagyni kéne a témát már egy kicsit. Nem a tár, a fegyver vagy a felszerelés értéke határozza meg hogy ki hogyan játszik...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 14, 2010 9:32 am

Jó volna ha mindenkinek lenne pénze Inokatsu GBBR. A másik meg hogy még jobb lenne ha elérhető áron lehetne minden aeghez low vagy mid cap tárakat szerezni itthon is nem csak külföldről rendelve. Szerintem.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 14, 2010 8:03 am

A milsim játékokon többségében tapasztalt játékosok vannak, akik hicappel sem locsolnának, nem? :rolleyes:

Aki meg kilocsolja a midcapet, annak szólni kell, hogy itt ne vagy/és kizavartatni a parkolóba.

Illetve felmerűlt bennem, hogy hány játékon ellenőrizték az elmúlt egy évben a tárakat és a kapacitásukat? :lol:

Aki nem Inokatsu GBBR-el tolja, az műmájer kamusimes majom! Szerintem naaaaaaaaaaaagy feeeeeeeeeeeeeeeling lenne ha minden
ki azzal játszana! De tényleg! :lol:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 13, 2010 11:01 pm

Dühödt kutyaként tört most elő a tárkérdés, pedig az ember sokkal többet számít. Korlátozni, szelektálni a tárkapacitással sem lehet. Vagy felébredt az üzleti szellem is, és pénzt lehet ebben is szimatolni, de azért mégis meg kéne szűrni a népet, hogy azért milsimen ne locsoljanak már.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 13, 2010 10:33 pm

nos, ha a tárkérdés gumicsont, bedobok egy igazi cupákot: igazi miszlim játékos csakis GBBR-el tolja, a realisztikusság jegyében. No nem azért, mert most vettem egyet én is, vagyis hát dehogyisnem :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: kedd júl. 13, 2010 10:29 pm

Most hogy a realcap-eket elföldeltük, jön az újabb gumicsont: a lowcap, mint az igazy miszlim játékos ismérve. :lol:

Lowcap, midcap, egykutya.

Valós kapacitásban kábé valahol középen találkoznak.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 13, 2010 10:14 pm

Én a pontos találathoz 5 öt lőnék kb sorozattal erdős terepen /bokrok, szél, stb/. A bevállalás elősegítése érdekében viszont ennek dupláját szoktam. :))
Nyílt téren szélcsendben 3x1 pl. bőven elég kapáslövésnél is.

Távoli lövésnél szélcsendben, rosszabb bb-vel 5-6 egyeslövés, jó bb-vel 1-2

A fegyver pontossága, a bb minősége, az én minőségem, és a környezet adottságai alapján választom meg, hogy mennyit lövök. Ez pedig néha még több is mint a 3x-os szorzó
A lowcap 50-70bb-je kiválóan lefedi egy milsim játék és a játékos elvárásait. Szerintem is. Legalább ha vesz az ember 6 tárat, akkor egy nagyobb akciónál, vagy a játék végére végre használhatja mindet.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd júl. 13, 2010 8:38 pm

Redbo04 írta:
SZU-val teljesen egyet értek, a lowcap minden "kulturált" játékos igényét kielégítené, akinek meg kevés, az nem is MILSIM-re akar járni csak ciki neki bevallani. :))

Ott a pont! :twisted:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 13, 2010 8:05 pm

"Említettem, hogy a realisztikusság seggbeharap, ha sokat dobálóztok vele?"

Nehezen nyelem le, de igaz. :)

SZU-val teljesen eggyet értek, a lowcap minden "kultúrált" játékos igényét kielégítené, akinek meg kevés, az nem is MILSIM-re akar járni csak ciki neki bevallani. :))

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 221 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra