SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: csüt. jún. 27, 2019 12:17 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 577 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: MilSim off topik
HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 6:00 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Üdv

Tehát jól értem, hogy 2 oldalnyi személyeskedés után rájöttetek, hogy ha lenne milsim szabályzat akkor lennének milsim játékok? Mert valahogy így indult a dolog , hogy mostanában ilyen nincs... a vége meg a szabályzatról szól.....

Picit kabaré... nem szabály kell, hanem szervező... meg játékosállomány a szervezés mögé.. ennyi...

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 5:40 pm

Nekem diszkréten csak hiányzik. Pont.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 5:05 pm

Ha valaki csinálna ilyen rendszert, javasolnám, hogy modulárisan lehetne ilyeneket belerakni.
Pl. a medikelés tipikusan ilyen.
A modul: gézkötözős, pontosan leírva
B modul: kártyás, pontosan leírva
C modul: stb.
Így elég lenne ezt behivatkozni a szervezőnek. A mostani medik szabályok a hagyományos játékokon apró dolgokban eltérnek, és kb ahány ember, annyiféleképp emlékszik (gyakran beleértve a szervezőt ;) ). Pl.: utolsó ember kilövésekor visszaállás, vagy az első kivérzésekor? Elkúszhat 5 métert? Vállára tett kéz medikel, vagy bokára is jó? Stb. Apróságok, amik gyakran változnak, sokszor nincsenek is leírva.

Viszont lehet itt ötletelni, de amíg nincs egy határozott ember, aki kézbe fogja, és végigtolja a segítőkkel a szabályrendszer leírását, addig ez pusztába kiáltott szó. Kérdés, hogy lenne ilyen vállalkozó, és ha esetleg akadna, akkor beállnának mögé a segítők? Szerintem nem.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 3:31 pm

Azt gondolom, hogy kell annyi szabadságot hagyni a Szervezőnek, hogy maga határozhasson bizonyos dolgokban. A medicelés pont ilyen dolog. Én pl. nem szeretem a kártyás rendszert, és nem vagyok híve a szekcionált sebzésrendszernek sem.
Ahogy a BB limitet sem szeretem táranként korlátozni.
Ezek szerintem mind olyan dolgok, melyeket a szervezőnek kell kialakítania úgy, hogy beleférjen az általa kigondolt játéktematikába.

Vissza a tetejére

játékszervező

HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 3:20 pm

Hitman: alapvetően egyetértek, ennek maximum annyi előnye lehetne hogy csak be kell hivatkozni (mint most a MASZ-t pl.) és tudják az ilyenre járó emberek hogy mi van. Nem kell feltétlenül minden játék előtt végignyalni 2-5 oldalt illetve tisztázódnak a dolgok, nem lesz megfogalmazáson való rugózás.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 2:44 pm

Ezt szerintem a Szervező szabályozza játékonként, vagy játéksorozatonként külön.
Egy szabályzatnak rövidnek kell lennie, és csak a lényegi kérdésekkel kell foglalkoznia. A medicelés mikéntjében a Szervező dönt most is, és jó is ha ez így marad.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 2:35 pm

Kvitya

Akkor elnézést kérek a személyeskedésért, hülye voltam, hagytam magam belevinni.

És akkor:

-legyen meghatározva, leírva, hogy mi a játékstílus célja, iránya, azaz derüljön ki már az elején, hogy ez nem a játszatásról szól, itt "nem lövöldözhetsz feltétlenül a pénzedért" hanem a kapott feladatok végrehajtásával kell törődnöd

-ha a dupla RS javadalmazást nézem akkor elég a lowcap

-mivel elvileg "katonai szimuláció" ezért egyszerűbb száműzni a LARP elemeket, főleg ha kihagyjuk a civil oldalakat de ha már eljön valaki játszani akkor tegye amit a többiek hiszen a jelentkezése talán jelent valamit

-ami a sérülési modult illeti, a sérült alap ellátása, stabilizálása után, az ellátóhelyen már várhatják a "képzett" (felkészült, szervezőkkel egyeztetett) felcserek és így a játékosoknak kevesebb bajuk lenne a szabály értelmezéssel

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 2:24 pm

kvitya írta:
, de realsim sérülési modulokkal,

Kérdés, a találat jelző, a végtag önmagad által való ellátása, a sebesült elszállításának módja, valamint az ellátás/gyógyulás ideje (súlyos sérülésnél akár 4 óra is lehet realben). Pont ezek a dolgok a Larp és kötött személyiség jegyek mellett, amelyek igazán elkülönítik a real és milsimet, legalább is játékidő alatt.

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 1:58 pm

Aeren írta:
Poént félretéve, a ti megfogalmazásotokból az jön le az átlagembernek, hogy a Milsim, szar, uncsi és pont ez a lényege. Illetve ami még fontos, hogy csak a kiváltságos 5% alkalmas rá a többiek nem érthetik a szépségét.

Egy akármilyen hobbit 0-2 éve (sem) űző parasztnak teljesen más igényei vannak, más ingerküszöbbel rendelkezik, mint aki 5-10+ éve csinálja ugyanazt. Akinek van néhány hosszútávú hobbija, az pontosan látja milyen ívet ír le az érdeklődési köre, hogyan változnak az igényei, nekik nem köll magyarázni.

Teljesen természetes, hogy a lakodalmas bb hugyozó, fps-re fasztkiverő, ebédszünetkéért hőbörgő, pályára pizzácskát rendelő, robotmaszkos zsírmalacot más érdekli, és kurvára unalmasnak/értelmetlennek tartja a 8-24 órás őrséggel, a megfigyeléssel, 50km gyalogolgatással, sziklamászással, csónakázással, derékig mocsárban gázolgatással tarkított, -20 fokban kintalvós, egy büdös lövés leadása nékül végigcsinált játékot (ezekre mind volt példa az évek során).

95% nem értheti, miért jó másképp az 5%-nak, mert sosem járták be azt az utat, amit az 5%... És ugyanezért nem alkalmasak rá.

Milsim címkét szándékosan nem használtam, mert hosszú évek óta viccként, kizárólag pejoratív értelemben alkalmazzuk ezt a kifejezést. ;)

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 1:54 pm

Kis figyelmet srácok:
a személyeskedést javaslom, fejezzétek be, mivel inkább előbb, mint utóbb következményei lesznek minden érintett fél irányában - konstruktív vita belefér, érveket hozzatok, de tisztelettel egymás iránt
Köszönöm

A szolgálati rész után:
a milsim úgy tűnik, mindenkinek mást jelent, de -ahogy látom- van pár közös tényező:
- fejben dől el, minden játékosnál - már előre felkészül, rááll agyilag, ott is folyamatosan a szerepében él
- az alkalomhoz minél jobban illő felszereléssel bír
- fegyelmezett - a felkészüléstől, a parancskövetésen át, a szabálykövetésig, etc
- tudja, mire jelentkezett és ez mit követel meg tőle - s ezt teljesíteni is akarja

Kiegészítések/moddolások jöhetnek bátran, indokolva

Milsim szabályzat:
szerintem a masz és a realsimes között lenne realitása, masz fegyver megkötésekkel (de max midcap és a RS javadalmazás kb duplájával), de realsim sérülési modulokkal, viszont kevesebb larp elemmel (igen, szerintem elkerülhetetlen egy jó adag larp véna hozzá)

Lehet cincálni :wink:

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 12:05 pm

Shatanka írta:
Ezek szerint lúzer vagyok, mert volt olyan, hogy játék előtt 1 hónapig nem láttam a cuccaimat és úgy hozták ki játékra...
Mert ilyenkor a levegőbe durrogtatunk és nem úgy, hogy a lángrejtőn áll a fegyver a bakancson.
Megkaptam a magamét, I see.

Ki írt neked mackónadrágot? Senki itt egyedül woodland mintáról volt szó.
"lemerült aksi és szükségmegoldásként" Ne légy buta olvass és értelmezz.

Ezek szerint lehet.
"Nincs olyan, hogy töltetlen fegyver!" Ezt verik a fegyverkezés alapjai közül elsőként a ember fejébe. A ember aki biztonsági kérdésekben alkudozik, terel, magyarázza a vélt igazát tényleg lúzer, és nem való fegyver a kezébe!!!
Amúgy hányszor volt olyan, hogy "játék előtt 1 hónapig nem láttam a cuccaimat és úgy hozták ki játékra..."? Akkor mi akadályozott meg abban, hogy a belövő helyen, biztonságosan próbáld ki a fegyvered? Egyáltalán azt nem értem, hogy miként fordulhat elő, hogy az elsütőbillentyűre kerül az ujjad a parkolóban?

Hidd el, tudom mit írtam, ez ilyen megrögzött marhaság nálam, és az olvasással is elég jól elboldogulok.
De, hogy helyre kerüljön a dolog, a válaszodra reflektáltam úgy, hogy kicsit bővebben kifejtettem, hovatovább kiegészítettem a mondandómat. Vágenzi?

gabonacorp írta:
és ezek után csodálkozik még bárki, hogy az embernek elmegy a kedve a softairre való irogatástól, és a userek nagy része játékra jelentkezésre, és felszerelés eladásra/vételre használja a fórumot.

ki a tökömnek van kedve ezt nap-mint-nap olvasni?

Használd te is csak arra!
Egyszerű: ne olvasd! ;)

Vissza a tetejére

játékszervező

HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 11:50 am

a magam és a kis családom nevében szeretnék gratulálni mindenkinek, aki ilyen stílusban, ilyen megfogalmazásokkal képes fórumozni.

lényegi információ, a témába vágó vélemény, gondolat szinte semmi, egymás fikázása, személyeskedés, köcsögösködés maximális szinten.

10 poszt alatt képesek vagytok bármilyen témát személyeskedő, értelmetlen fröcsögésbe fullasztani.

és ezek után csodálkozik még bárki, hogy az embernek elmegy a kedve a softairre való irogatástól, és a userek nagy része játékra jelentkezésre, és felszerelés eladásra/vételre használja a fórumot.

ki a tökömnek van kedve ezt nap-mint-nap olvasni?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 11:22 am

Off:
Mamikám, nem vagy te juhászkutya úgy, hogy ne terelj. Mellébeszélésen, kávéfőzésen és a csajokkal való dumáláson kívül mindenre alkalmatlan voltál többek között még arra az egyszerű emberi dologra, hogy szólj, srácok ez nekem nem jön be, kapjátok be de nem jövök többet. Ja, hogy ehhez kellett volna egy kis bátorság vagy becsület? :D
A Realsimmel kapcsolatban a megfelelő topik használatát javaslom vagy nagyon szívesen beszélgetek veled és másokkal is róla személyesen. Az, hogy sokan csalódtak az pont azért volt mer magukban csalódtak. Nem értelmezték a Realsim-t mint ahogy sokan a Milsim-t is átértelmezték csak a Realsimben nem sikerült nekik eddig a "szocializálás a saját szájuk ízére". Ha a szabályzatot elolvassa valaki akkor nem nagyon lehet kérdése, az első pár mondatban benne van, hogy mi ez.

On

Aeren

Nagyon sok mindent nem értesz mert számodra (is) leragad a Milsim pár olyan részletnél ami meg van más játékon is de a lényeg valahol a háttérben lebeg.
Amíg egy Milsim-re is csak azért megy ki valaki mert éppen ráér hétvégén és akar lődözni kicsit a haverokkal addig nem beszélhetünk Milsim-ről.
Oda nem kifejezetten játszani megy az ember, a játék csak másodlagos.
Tudom ködös a megfogalmazás de aki nem érti annak hiába magyarázzuk itt óraszám.

Shatanka

Talán személyesen is ki kellene próbálnod egy valóban Milsim vagy akár Realsim játékot és nem pár "ottvótamdeszarvótmernemnyaltákkiaseggemésnemalakítottákúgyhogynekemtetszenpedigaszabályzatbanbennevan" emberke véleményére alapozva tennél a polcra valamit.
Van akinek bejön van akinek nem. Ez így is van jól.
A baj csak ott kezdődik amikor valakinek nem jön be és ezért aztán át akarja faragni a saját szája ízére ahelyett, hogy játszaná azt amit szeret és nevezze annak, ami.
De sajnos ahhoz nincs a többségüknek elég vér a pucájukban, hogy ezt kimondják így marad a trollkodás.

Ez van emberek, a MILSIM-t szocializálták a tömegek számára.

Még valami.
Az esetleg nem jutott még eszébe senkinek, hogy neki álljon egy "épkézláb" új Milsim szabályzat elkészítésének?
Ja, hogy az mennyi munka meg idő?
Anno a MASZ mennyi munka és idő volt azoknak akik megalkották, de akkor még nem volt ennyire felhígulva az airsoftos társadalom. :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 11:11 am

Hitman írta:
Erre van a belövőhely. Amúgy meg aki otthonról úgy jön el, hogy előtte az összepakolásnál nem próbálta ki a fegyverét az lúzer. Tár nélküli próbalövés sem O.K., mert véletlenül marad egy BB a kamrában, és simán tökön, szemen stb. lövöd a melletted állót.
Kis adalék. Éjszaka, traceres fegyverrel és BB-vel adj le pár lövést magad elé a betonra. Nézd majd meg merre, hogyan és milyen sebességgel repülnek a szilánkok. Lesz nagy csodálkozás. ;)
Tanuljuk már meg az alapvető biztonsági előírásokat a fegyverkezelésre vonatkozóan is!!! Aki ezek kapcsán alkudozni kezd, a szimplán nem való airsoft pályára!!!

Ezek szerint lúzer vagyok, mert volt olyan, hogy játék előtt 1 hónapig nem láttam a cuccaimat és úgy hozták ki játékra...
Mert ilyenkor a levegőbe durrogtatunk és nem úgy, hogy a lángrejtőn áll a fegyver a bakancson.
Megkaptam a magamét, I see.

Hitman írta:
Mackógatyában, gyesznyó vágóban, lakodalmas fegyverrel, airsoft hajléktalan felszereléssel, mackógyatyafalván, tingli-tangli játékon kell megjelenni. Katonai szimuláción ezeknek nincs helye.
Aki pedig alkalmatlan, ki nem próbált eszközzel, felszereléssel megy ki MILSIM játékra szintén lúzer.

Ki írt neked mackónadrágot? Senki itt egyedül woodland mintáról volt szó.
"lemerült aksi és szükségmegoldásként" Ne légy buta olvass és értelmezz.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 10:47 am

interpol írta:
Hidegen hagy, hogy mi az éppen aktuális sisak-divat, fegyverfestés fétis, plate carrier wave, vagy STS megjelenés...azokra kéne ezt mondani, akik Horváth Évát kísérték NS-nek öltözve, szemüvegesen, mindenhol úgy megnevezve, hogy kommandósok...

Mondod ezt te, aki a lámpaláztól remegve, dadogva nyilatkoztál a helyi tévében, mint botcsinálta AS szakértő. Mondod ezt te, aki minden alkalmat megragad, hogy elmesélje: "A hallgatóim így, a hallgatóim úgy, mert akkora csávó vagyok, hogy csak na!! ;) Én nem kispályázok, oktatom az AS-t érteeeeed! Egyetemi szinten!"
A MILSIM GAMER userbart igazán lecserélhetnéd egy AIRSOFT Prof.-ra! Ugyan annyira álná mind a kettő a helyét!

Maradjunk annyiban, ha téged kértek volna fel, füstölt volna utánad az aszfalt, úgy rohantál volna fel Pestre. ;) Aztán azt hallgattuk volna itt a fórumon évekig.

Süt belőled az irigység, de arra sem veszed a fáradtságot, hogy utánanézz annak, amiről most az eszet osztod.

Vissza a tetejére

játékszervező

HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 10:32 am

Minden játékon szemüvegben szállok ki a kocsiból amióta Érden a nyíló kocsiajtón egyből be is szállt egy BB.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 10:29 am

Shatanka írta:
Hitman írta:
Jogos, de annyit hozzáfűznék, hogy simán hazazavarnám aki:

- a kocsiból kiszállás után 2 perccel a parkolóban üresen csattogtatja a fegyverét

Tudom szemetek vagyunk, kiszállunk aksit be próbalövések , hogy minden rendben ( persze tár nélkül ) szemüveg fel és megyünk is kronózni, így később nem tartjuk fel a sort..

Erre van a belövőhely. Amúgy meg aki otthonról úgy jön el, hogy előtte az összepakolásnál nem próbálta ki a fegyverét az lúzer. Tár nélküli próbalövés sem O.K., mert véletlenül marad egy BB a kamrában, és simán tökön, szemen stb. lövöd a melletted állót.
Kis adalék. Éjszaka, traceres fegyverrel és BB-vel adj le pár lövést magad elé a betonra. Nézd majd meg merre, hogyan és milyen sebességgel repülnek a szilánkok. Lesz nagy csodálkozás. ;)
Tanuljuk már meg az alapvető biztonsági előírásokat a fegyverkezelésre vonatkozóan is!!! Aki ezek kapcsán alkudozni kezd, a szimplán nem való airsoft pályára!!!

A többire:

Mackógatyában, gyesznyó vágóban, lakodalmas fegyverrel, airsoft hajléktalan felszereléssel, mackógyatyafalván, tingli-tangli játékon kell megjelenni. Katonai szimuláción ezeknek nincs helye.
Aki pedig alkalmatlan, ki nem próbált eszközzel, felszereléssel megy ki MILSIM játékra szintén lúzer.

Aeren írta:
Redbo04 írta:
Az egyiken megcsinálod amit kell (végrehajtod a parancsot), a másikban meg eljátszod Rémbó összes fiát és a fotókkal menőzöl a f@szbúkon meg a haveroknál.

Csak tisztánlátás végett, Joe játéka a Rémbó kategóriába tartozik, ugye? Én ott is parancsot teljesítek.

Ki ne találd, hogy Joe MILSIM játékokat szervez, mert csúnyán kiröhöglek!!!

Hozzáteszem nincs bajom Joe-val, ismerem személyesen, elmondtam neki is a véleményem a munkásságáról, megértette-megértettem, teljesen elvagyunk egymás mellett.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 10:18 am

Shatanka írta:
Tudom szemetek vagyunk, kiszállunk aksit be próbalövések , hogy minden rendben ( persze tár nélkül ) szemüveg fel és megyünk is kronózni, így később nem tartjuk fel a sort.

Ti lehet, hogy tár nélkül, de mások tárakkal csinálják ugyanezt. Megint mások a "budizók" irányába adják le a próbalövést, de az autóktól 3-4 méterre levő fák sem jobb célpontok visszapattanás szempontjából. Engem spec zavar, hogy a szemüveget már az autóból kiszállva fel kell venni, pedig nem lenne rá szükség.

Shatanka írta:
Azok a játékok a tömegnek szervezett, laza kis hétvégi kikapcsolódások, kb. nagy tingli tanglik, amivel semmi bajom nincs, csak a tisztánlátás érdekében.

Nem is kell ennek negatív felhangot adni, csak ha akarsz :)
Viszont összehangolt csapatmozgások, feladatmegoldások itt is vannak, csak megfelelő csapat(ok) kell(enek) hozzá.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 9:57 am

Hitman írta:

- a kocsiból kiszállás után 2 perccel a parkolóban üresen csattogtatja a fegyverét

Tudom szemetek vagyunk, kiszállunk aksit be próbalövések , hogy minden rendben ( persze tár nélkül ) szemüveg fel és megyünk is kronózni, így később nem tartjuk fel a sort.

Hitman írta:
- piacos, gyesznyó vágó vúdlend cuccban jelenik meg

- Dresscodenak megfelel és pont. Hogy nem a legjobb, de nem ettől lesz jó/szar a játék.

Hitman írta:
- szigetelőszalaggal - pl. zöld-sárgával - rögzíti kívülre fegyverén az akksit

Mert soha nem hallottunk még arról, hogy lemerült az aksi és szükségmegoldásként valamit oldalra kell tákolni...

Értem én, hogy mire akarsz kilyukadni úgy az egésszel, de mégis badarság amit írsz.

Redbo04 írta:
Lehet, hogy csak nekem nem tiszta de ha valakit nem érdekel a katonaság, akkor minek játszik katonai szimulációt?

Azért más a fejekben a milsim ezt kellene megérteni....

Redbo04 írta:
A Milsim soha nem lesz tömegjáték, ha jól emlékszem B@zs@ mondta akkoriban:
"Addig jó, amíg az emberek azt hiszik, hogy itt vér meg geci folyik a falakról. Addig a sok b@lf@sz nem jön ide megmondani a frankót és jókat tudunk játszani."

Várjunk csak... Pont Dawe és B@zs@ játékain fordulhattak elő olyan dolgok amin még évek múlva /kínunkba/ jót nevetünk.
pl. füst kell a bázis megsemmisítéséhez. Keressük bazsát -"hol a füst?" - "Füst, az sose volt"
Dawe 3 naposa: Besza behu, mindent hozni kell kemény lesz császáron stb... DE vizet ne hozzatok veszünk annyit, hogy lesz dögivel... Szerinted volt?
Térkép minden egyes játékosnak? Ugyanmár nehéz 120 térképet nyomtatni. Amit kaptunk térképet gyakran kb. használhatatlan volt. Pl. nem is volt rajta koordinátarendszer.
Meg a dawe és bazsa féle játékokon úgy alapvetően mit kaptál a pénzedért? Nem miattunk sikerült minden 2. játékuk jól, hanem azért mert normális emberek adták a parancsot, illetve sokkal válogatottabb játékoskör volt.

Gagyimami írta:
Ez azért lehet, mert nem értetted meg -te sem- mit irtam. A katonaság és egy katonai szimulációs JÁTÉK az két külön dolog. Lehet komolyan is játszani de egy határon nem lépünk át.
Az meg hog régen mit mondott B@zs@, az megint egy másik dolog, de pont az ő hozzáállásuk és fegyelmezetlenségük miatt szépen "egyedül" is maradtak.
Nem hiszem hogy megfelelő hozzáállás az, hogy valaki magából indul ki. Azért mert neked egy képzeletbeli agyonmilitarizált kép lebeg a szemed elött -milszim gyanánt-, még nem jelenti azt hogy ez másnál is igy van. De ettől még nem rosszabb és kevésbé fegyelmezett játékos mint te, sőt.

Gagyinak teljesen igaza van, régebben voltak itt a realsim kiírások. 1-2 játékkiírást még figyelemmel kísértük, hogy igen ki kellene próbálni. Majd amikor kiderült mi megy ott többet nem is foglalkoztunk vele. Hogy miért? Mert nem mozgat meg, pedig még 2008 az első milsimnek mondott 2 napos dawe játékot nyomtuk, ugyanúgy ahogy a snipers valleyt is.

Vagy az agyament MKSZV 2. szervezésre gondoljunk már. Februárban úszni felszerelésben... Még linkelték is az emberek, hogy kell úsztatni a felszerelést a vízen. Valahogy nem lett belőle semmi.

( De trasherék értették miről szól ez le is lett fújva egy császári géme az extrém időjárás miatt )

Aeren írta:
Csak tisztánlátás végett, Joe játéka a Rémbó kategóriába tartozik, ugye? Én ott is parancsot teljesítek.

Azok a játékok a tömegnek szervezett, laza kis hétvégi kikapcsolódások, kb. nagy tingli tanglik, amivel semmi bajom nincs, csak a tisztánlátás érdekében.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 8:50 am

Redbo04 írta:
Az egyiken megcsinálod amit kell (végrehajtod a parancsot), a másikban meg eljátszod Rémbó összes fiát és a fotókkal menőzöl a f@szbúkon meg a haveroknál.

Redbo04 írta:
Az egyiken valós kihívással szembesülsz, feszegeted kissé a határaidat, a másikon meg kirakatbaba vagy beöltözve menő cuccokba és olyan dolgokat teszel amiket a valóságban még gondolati szinten sem tennél vagy ha mégis megtennéd a nyúlfarknyi játékidő végét sem érnéd meg.

Ez a rész érdekelne. Milyen határaimat feszegetem? Hogy hány órát tudok őrségben állni? Milyen dolgokat teszek a Rémbósban? Elfoglalunk egy épületet/dombot, amit védenek? Lelövetem magam? Mintha háborúban nem adtak volna ki sosem olyan parancsot, ami egy szakasz halálához vezetett volna.

Redbo04 írta:
Sorolhatnám naphosszat és mások is folytathatnák de eddig sem volt értelme .......

Ennek tényleg nincs.

Redbo04 írta:
Mondhatom, hogy ott voltam a hazai Milsim születésénél és sajnos azt is végig kellett néznem ahogyan megsemmisítették önös vagy anyagi érdekből vagy egyszerűen butaságból, irigységből.

Ezt a mondatodat nem értem. Ha megvan a bázis, aki szeret ilyet játszani, és megvan a szervező, aki szívesen szervez ilyet, akkor egy kívülálló hogyan tehetné ezt tönkre?

Redbo04 írta:
Az a pár ember aki megpróbál példát vagy irányt mutatni, lassan halad és szinte a lehetetlenre vállalkozik mert a hazai airsoftos Milsim játékos állomány talán eléri az 50-t és annak a fele is "ki van égve".

Itt a hiba. A milsim nem egy elérendő cél. Van aki CQB-zni szeret, van aki nagylétszámú tinglire jár ki, nekik (nekünk) miért kéne "példát mutatni"? Jobb amit ti csináltok? Ha valakinek erre igénye támad, úgyis érdeklődni fog és akkor megkeres téged/titeket. Más kérdés, hogy ezek az emberek miért égtek ki. Talán nem kifizetődő a szervezés? Vagy nem elég izgalmas a játék? Mert akkor az önös, irigy és buta érdekek nem kívülről kezdték ki a dolgot.

Redbo04 írta:
"Addig jó, amíg az emberek azt hiszik, hogy itt vér meg geci folyik a falakról. Addig a sok b@lf@sz nem jön ide megmondani a frankót és jókat tudunk játszani." Basszus! Kurvára igaza volt!

Redbo04 írta:
Ezért aztán elkezdték őket "elitista köcsögöknek" nevezni

Nem is értem miért :) A lenézés egy idő után mindig kölcsönös lesz.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 8:48 am

Az a baj veletek, hogy itt 10-ből 8 ember nem tudja, hogy a MADÁR AZ ÁSZ !

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 8:46 am

Bocs valamit most tényleg nem értek.

A Millsim most katonai szimuláció, vagy csajok a csúcson parti? :lol:

Mert úgy látom, valaki az utóbbit szeretne belőle csinálni. :P :P

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd márc. 04, 2014 8:21 am

interpol írta:
Hidegen hagy, hogy mi az éppen aktuális sisak-divat, fegyverfestés fétis, plate carrier wave, vagy STS megjelenés...azokra kéne ezt mondani, akik Horváth Évát kísérték NS-nek öltözve, szemüvegesen, mindenhol úgy megnevezve, hogy kommandósok...

És hogy is jön ide, már a miszlimhez, hogy felkértek minket? Ha a szemüveg basztat, ígérem, legközelebb leveszem, bár ugye egy moziban illenék látni. ;) A kommandósok megnevezést meg leszel szíves a bulváron számonkérni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 03, 2014 11:11 pm

interpol írta:
.

1 egy szót se szóltam arról te miben játszol, mert pont leszarom = alaposan olvas
2 akik ről az idézetben beszélsz az kb egy geg volt és most megmondom neked hogy több milsim játékon voltak mint te..., csak hát a médiában furán hangzik hogy airsoftosok kísérgetnek valakit, nomeg a cosplay ről hírből se hallottak

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 03, 2014 10:42 pm

Nemá'...ezzel nem jutunk előrébb...

@Grimes:
- a retardáltaktól (ahogy nevezed őket) kár elvárni fegyelmet, és hozzáállást.

De nézzünk egy konkrét példát is...anno páran kifejlesztették a torkolattűz imitációt, mert elfogadott lett a villantás mellett...sokan nem alakították át a fegyvereiket, pedig mennyire tetszett a többségnek...
Azért, mert komolyan veszi a játékot, még nem fog venni magának minőségi, tartós cuccot...legfeljebb a szimatszatyor változik...

Azért azt tegyük hozzá, hogy egy normálisabban kinéző kínai/eredeti hadi cucc összeválogatása nem olcsó mulatság...

A másik: ha eredeti autentik/geardo cucc birtoklásával akarsz felém mondani nagyot...nagyon mellé találtál...a hátiszákom, a két sapkám, a bakancsom, a hálózsákom kivételével minden más civil, vagy kínai...inkább az utóbbi... :wink:

Én az "éppen ez jutott a raktárból" szintet képviselem...lepukkant hadi cucc, oszt' jóvan. :))

Alapban én teszek arra, hogy ki miben, és hol rohangál...de ha eljön egy olyan játékra, ahol fő az élmény, akkor tartsa magát hozzá...Pl. angol katona ne parádézzon MARPAT-ban, és a woodland sem DPM... A sniper pedig nem azért sniper, mert van egy csilliárd fps-es AK-ja, rajta egy Tesco-s (igen direkt írtam el, hogy irónia is legyen) céltávcső, és egy külső 12V-os motorkerékpár akku, hogy meghajtsa a Guarder SP-240-es rugót...

Biztosan bennem van a hiba, de én pl. bírtam, amikor állandó őrségben, és készenlétben voltunk a Bankrablás játékon, és összesen 20 percünk volt enni, és pihenni, és kaja közben riasztottak minket vissza...nem emlékszem, hogy a bajai srácok, vagy mi is rinyáltunk volna...akkor azt dobta ki a gép...

Ha van valaki, akinek attól áll fel, hogy egy milsim játékon ő egy poszt-apokaliptikus ruházatban, önmagát rendesen alakítva egy nukleáris hulladékot evő, felfegyverzett túlélőt alakít, aki öli a biztonságos bunkerből előjövő, a polgárait leszaró vezetőket...hát lelke rajta. Ha rendesen csinálja, még tetszeni is fog...(ilyen is volt).

Csak vegye komolyan a szerepét...ennyi.

Annál nincs rosszabb, amikor a beosztott katonák odajönnek, hogy "Bocsi, de nekünk mennünk kell..." -mindezt 5 óra játék után-, és felborítják a játék egyensúlyát...ugyanis ezzel a mondattal mindjárt 8 emberrel csökkent az őrszolgálat száma, a többiek meg kinn voltak küldetésen...kijöttek kétnaposra, megnézték, hazamentek...az oldalunk teljes létszáma induláskor kb. 25-35 ember volt, mire vége volt a játéknak, addigra lecsökkent 15-20 főre, az ellenfél pont 2x több emberrel rendelkezett...

Ez a mentalitás, és a másokkal való kicseszés az, ami sajnos jelen van...a ruházatot, és a dress/weapon code-ot leszarnám, ha mellette tisztességes lenne ilyen programon a hozzáállás...

Ehhez nem kell katonaviseltnek, kiképzettnek lenni...csak normálisnak...milsim játékot is lehet jó hangulatút csinálni, de ehhez ugyanúgy kell rátermettebb játékos, mint külföldi játékon az angolt jól beszélő rádiós...

De ha nincs igény az emberek részéről erre, akkor ez van. De ebben az esetben nem kell csodálkozni, ha a játékszervező olyan játékot csinál, amire igény van, és hajlandóak fizetni az emberek...
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 03, 2014 10:01 pm

Redbo04 írta:
Lehet, hogy csak nekem nem tiszta de ha valakit nem érdekel a katonaság, akkor minek játszik katonai szimulációt?

Ez azért lehet, mert nem értetted meg -te sem- mit irtam. A katonaság és egy katonai szimulációs JÁTÉK az két külön dolog. Lehet komolyan is játszani de egy határon nem lépünk át.
Az meg hog régen mit mondott B@zs@, az megint egy másik dolog, de pont az ő hozzáállásuk és fegyelmezetlenségük miatt szépen "egyedül" is maradtak.
Nem hiszem hogy megfelelő hozzáállás az, hogy valaki magából indul ki. Azért mert neked egy képzeletbeli agyonmilitarizált kép lebeg a szemed elött -milszim gyanánt-, még nem jelenti azt hogy ez másnál is igy van. De ettől még nem rosszabb és kevésbé fegyelmezett játékos mint te, sőt.

Ui.: És persze tegyük hozzá, hogy a marhanagykatonaság mánia még nem jelenti azt hogy valaki ért is hozzá. Gondold csak át, hogy mennyi embernek okoztál csalódást a realsimben azzal, hogy a -többek között a te- fegyelmezetlenségednek és a közismerten anti katona haveroknak köszönhetően sokan otthagytak. Te már akkor is csak magadra gondoltál a csapat munka/játék-ról igen kis hajlamot sem mutatva... :))

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 03, 2014 9:54 pm

Hitman írta:
- megkérdezi: Merre van a büfé? - Merre van a kisállat simogató?

ezek kb kimerítik a retardált fogalmat és ebben én is egyet értek, a többi viszont hozzá állás és fegyelem kérdése, ha az megvan, úgy is rájön hogy kell neki és akkor vesz normális cuccot is...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 03, 2014 9:44 pm

A Milsim nagyjából annyira különbözik a "normál" játéktól mint egy valós bevetés a húlivúdi filmektől.
Az egyiken valós kihívással szembesülsz, feszegeted kissé a határaidat, a másikon meg kirakatbaba vagy beöltözve menő cuccokba és olyan dolgokat teszel amiket a valóságban még gondolati szinten sem tennél vagy ha mégis megtennéd a nyúlfarknyi játékidő végét sem érnéd meg.
Sorolhatnám naphosszat és mások is folytathatnák de eddig sem volt értelme .......
Mondhatom, hogy ott voltam a hazai Milsim születésénél és sajnos azt is végig kellett néznem ahogyan megsemmisítették önös vagy anyagi érdekből vagy egyszerűen butaságból, irigységből.
Hogy mit lehetne tenni?
Az alapoknál kellene kezdeni és kőkeményen betartatni az irányvonalat és a szabályokat.
Anno az a maroknyi társaság, jó példával előjárva, szépen maguk köré gyűjtötték azokat a játékosokat akik ALKALMASAK voltak a Milsim-re.
Ezért aztán elkezdték őket "elitista köcsögöknek" nevezni de ez őket persze nem nagyon zavarta.
Aztán ahogyan nőtt a táboruk, egyre kívánatosabb lett sokak számára, hogy ők is "Milsimesek" lehessenek. Egyfajta "trendi" dolog lett "Milsimesnek" lenni.
De a címen és a külsőségeken kívüli "dolgok" már nagyon nem voltak kívánatosak így aztán meg kellett teremteni a Milsim illúzióját.
Minden elismerésem azoknak akik ezt ilyen profin kivitelezni tudták mindenki szeme láttára.
Ez a fajta mentalitás kinevelt egy olyan játékos réteget, aki kimegy a játékra, fizet és lőni akar de közbe ne fáradjon el, legyen ebéd szünet, anyám kínja és még menő is legyen mert az a lényeg.
Az a pár ember aki megpróbál példát vagy irányt mutatni, lassan halad és szinte a lehetetlenre vállalkozik mert a hazai airsoftos Milsim játékos állomány talán eléri az 50-t és annak a fele is "ki van égve".
Szóval továbbra is lehet jó példával előjárni meg próbálkozni de megteremtetett egy illúzió és annak az igénye.
A Milsim soha nem lesz tömegjáték, ha jól emlékszem B@zs@ mondta akkoriban:
"Addig jó, amíg az emberek azt hiszik, hogy itt vér meg geci folyik a falakról. Addig a sok b@lf@sz nem jön ide megmondani a frankót és jókat tudunk játszani."
Basszus! Kurvára igaza volt!

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 03, 2014 9:42 pm

Grimes írta:
mellesleg a gond ott van hogy te is azt hiszed hogy pl.: attól milsim valami, hogy autentik/gírdó cuccban szaladgálnak fel alá az emberek...

- mackógatyában, sportcipőben jelenik meg - kivétel ha nem pontosan ez a dresscode
- piacos, gyesznyó vágó vúdlend cuccban jelenik meg
- szigetelőszalaggal - pl. zöld-sárgával - rögzíti kívülre fegyverén az akksit
- pl. Cyma AK-ra felhekkelt légpuskatávcsővel kísérel meg játszani
- megkérdezi: Merre van a büfé? - Merre van a kisállat simogató?

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 03, 2014 9:20 pm

interpol írta:
Mutass fel kérlek, egy olyan hivatalosan elismert szabályzatot, ahol légfegyverrel emberre lőhetsz Magyarországon...Ja!?...Hogy nincs? :twisted: :roll:

ok nincs több mondanivalóm, mielőtt felháborodva vissza írsz bármire, legyél oly kedves és olvasd el még egyszer az írásomat.

mellesleg a gond ott van hogy te is azt hiszed hogy pl.: attól milsim valami, hogy autentik/gírdó cuccban szaladgálnak fel alá az emberek...

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 03, 2014 4:34 pm

Más kategória, de sehol sem említi a törvény, hogy lehet/nem lehet vele emberre lövést leadni. Márpedig ugye a szóban forgó eszközt másra kb. nem is lehet használni.
A légfegyverre vonatkozó részekben csak annyi van, hogy:

(4) A kizárólag 7,5 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú tűzfegyver, festéklövő fegyver, légfegyver lőtéren (pincelőtéren, szobai lőtéren), céllövöldében, bekerített magánterületen, a fegyver használatára vonatkozó biztonsági előírások betartása mellett, kizárólag sportlövészetre vagy céllövészetre használható.

Nincs benne, hogy a céllövészet célpontja mi kell kötelezően legyen. ;)

árok írta:
Gagyimami írta:
A kutyát sem érdekli milyen a katonaság, ezt nem tudom honnan vetted? Ez egy katonai szimulációs játék.

Valóban, de most beavatlak a nagy titokba: a katonaság olyan, hogy krumplit pucolsz, felmosol, ülsz a tantermi oktatásokon nap mint nap naphosszat ha kell, futsz ha futni kell, eszel, ha engedélyt kapsz és még sorolhatnám, DE a parancsot mindig végrehajtod a legjobb tudásod szerint.

Árok lő, Árok lő.... bedobás! Nem kell beavatni, tökéletesen tudja! ;)

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 03, 2014 4:32 pm

Gagyimami írta:
árok írta:

Bár már ezerszer lerágott téma, de jó lenne ha definiálnád, hogy az airsoftban mitől milsim a milsim? És ne gyere a szokásos dumával... :)

Az, hogy az oldalparancsnok, a szakaszparancsnok, a rajparancsnok és a katonák is a szintjüknek megfelelő módon hajtsák végre a kapott feladatokat. A dresskód, tárlimit és minden más olyan amit vagy megkövetelünk vagy nem.

Gagyimami írta:
No meg ugye neked bejön egy játékstilus, az nem biztos, hogy bejön másnak is, attól még nem kell lebecsülni őket.

Ahogy te is írtad Én valóban bejátszom a teljes "termék palettát" a tinglitől a realsimig. ezért azt sem lehet mondani, hogy lenézném a nem milsimezőket.

Gagyimami írta:
A kutyát sem érdekli milyen a katonaság, ezt nem tudom honnan vetted? Ez egy katonai szimulációs játék.

Valóban, de most beavatlak a nagy titokba: a katonaság olyan, hogy krumplit pucolsz, felmosol, ülsz a tantermi oktatásokon nap mint nap naphosszat ha kell, futsz ha futni kell, eszel, ha engedélyt kapsz és még sorolhatnám, DE a parancsot mindig végrehajtod a legjobb tudásod szerint.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára árok hétf. márc. 03, 2014 4:35 pm-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 03, 2014 4:29 pm

A festéklövő más kategóriába tartozik nem? Külön szabályozás van rá, de mivel szerencsére sosem paintballoztam, így hullára nem is izgat...az viszont, hogy jelenleg itthon nincs olyan szabály, ami azt mondja ki, hogy légfegyverrel a sportlövészeten kívül másra is lehet használni a légfegyvert...más tészta. A sportlövészet is elég jól meg van határozva.

Félreértés ne essék...valahol én is örülök annak, hogy a szabályalkotók leszarják az AS-t...de azért ne is eregessünk az emberek szemére rózsaszín ködöt, hogy jogilag minden oké...

Egyébként mi a fenének lenne szükség nemzetközileg elfogadott milsim szabályra, hogy itthon arra épülő programot lehessen szervezni? A MASZ is csak követi, a nemzetközi irányvonalat, és a világon nincs egy egységes airsoft szabályzat...

De ez itt már tényleg OFF...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 03, 2014 4:19 pm

interpol írta:
Mutass fel kérlek, egy olyan hivatalosan elismert szabályzatot, ahol légfegyverrel emberre lőhetsz Magyarországon...Ja!?...Hogy nincs? :twisted: :roll:

Mutasd meg kérlek, hol tiltja/engedi a törvény, hogy paintball (vö. festéklövő fegyver) fegyverrel emberre lehessen lőni!

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 03, 2014 4:08 pm

De nem a szabályzaton kéne lovagolni, hanem a játékosok mentalitásán...így indulunk OFF-ba.

Mutass kérlek egy olyan játékot, ahol a milsim, vagy a hozzá hasonló szabályok vannak érvényben...Mert érdekes módon csak MASZ2010 és a kiegészítése szerepel általában...tehát nem milsim. Ha pedig egy szimulációs programon tök jól megfelel a MASZ2010 az esetleges helyi szabályokkal (könnyítéseikkel, vagy a szigorításaikkal), akkor meg nincs miről beszélni...bár a milsim szabályzatban pont a medic-elés az egyik fő különbség...ja...meg a replikák kinézete, meg a dress code....stb...

Nem a játékokat minősítettem, hanem a játékosállományt...csak értelmezz...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 577 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra