SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: kedd okt. 16, 2018 10:04 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 548 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: MilSim off topik
HozzászólásElküldve: kedd okt. 09, 2018 2:03 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Redbo04 írta:
...A leírtak több év tapasztalatán alapulnak, megjárva minden oldalt.

árok írta:
...Elszakadtunk a pár évvel ezelőtti játékszellemtől és lelkesedéstől, és ahogy a szervezők munkáját látom egyre távolabb is kerülünk.

Vivax írta:
...Csapattal szerintem szívesen részt vennénk olyan játékon, mint amilyen anno Császáron voltak.

3x :like:
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 27, 2018 8:00 pm

Most éppen itt egy lehetőség..........

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 27, 2018 5:06 pm

Megszakítom némaságomat, hogy ehhez hozzászóljak. :)
Hosszú évek óta várom a "komolyabb" hangvételű játékok újjá/feléledését. Nem arról beszélek, ahol helikopterrel visznek p.sálni is, vagy tankkal a büfébe. Hanem olyanokról, ahol a szervező veszi a fáradságot, hogy felépítsen egy izgalmas háttérvilágot, írjon egy érdekes keretsztorit az egészhez. Ahol valódi feladatokat kell megoldani, nem csak lesorozni másokat. Ahol egy kicsit a gógyidat is kell használni. Ahol egy kicsit át kell érezned a dolgot. Az sem baj ha belepiszkálunk a LARP-ba, sőt...
Ilyen játékokra vágyom én és magam is ilyeneket próbáltam/próbálok/próbálnék létrehozni, mert sajnos azt látom, hogy ez a játéktípus és az erre fogékony, értelmes játékos kihalófélben van...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 27, 2018 12:52 pm

Lentebb írtam, hogy "össze dobhatunk" egy kisebb MILSIM játékot a "sok" érdeklődőnek.
Volt is pár jelentkező/érdeklődő és ezért (meg csak úgy is) körbe jártam kicsit és találtam is egy megfelelő helyet.
Teljesen szűz terület, nem valami nagy de pont megfelelő ahhoz, hogy ne csak dísznek vigyen az ember tájolót meg térképet.
Tehát ha tényleg érdekel valakit akkor most van ideje tervezni mert 1-2 hónap munka minimum van rajta de pár hétvégét szívesen el piknikezek azon a területen úgy hogy azzal nem lesz gond.
A hely nyugat Dunántúl, a létszám 4-8 fő az egyik oldalon a másik oldal meg nem publikus. :)
A szükséges eszközök nagy részét biztosítjuk, nem kell megijedni attól, hogy "nem lesz mivel".
"Belépő" maximum akkor lesz ha a terület tulajdonosa kér egy jelképes összeget.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 31, 2018 11:46 am

Vivax írta:

Egyre kevesebb az idő amit játékra tudok fordítani, és egyre kevesebb az a rendezvény amire hajlandó is vagyok időt szakítani...
Csapattal szerintem szívesen részt vennénk olyan játékon, mint amilyen anno Császáron voltak.

Szívemből szólt Atyám!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 26, 2018 8:06 pm

DeadCat írta:

moderátor úr! van lehetőség létrehozni...

Redbo megelőzött ;)

szerk.: viewtopic.php?f=128&t=5735

Személy szerinte örülnék ilyesmi játéknak, mert már nagyon unom a manapság felkapott "grillsimeket" (most nem a kimondottan sütögetésre kihegyezett játékokra gondolok).

Egyre kevesebb az idő amit játékra tudok fordítani, és egyre kevesebb az a rendezvény amire hajlandó is vagyok időt szakítani...
Csapattal szerintem szívesen részt vennénk olyan játékon, mint amilyen anno Császáron voltak.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 26, 2018 8:01 pm

Az erre megfelelő topik:

-MILSIM - szabályok - ötletelések egy új pliugin-l kapcsolatban

Szerintem ott mehet tovább.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 26, 2018 6:19 pm

Vivax írta:
Örömmel olvasom, hogy éledezik a topik. ;)

moderátor úr! van lehetőség létrehozni a "hazai milsim" topicon belül egy teljesen új al-topicot
"Milsim ötletek (Hogyan tovább!)" névvel?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 26, 2018 6:07 pm

Mr. VivaX úr!

gondoltam öntök egy kis spirituszt a parázsra :D

@Redbo04

kérlek ne emailben küld el a milsim kiegészítést hanem ollózd ide be! hogy legyen nyoma!

MELYIK LEGYEN A MILSIM TOPIC AHOL FOLYTATJUK A DOLGOK MEGVITATÁSÁT?

IGEN! 2016 OS VOLT AZ UTOLSÓ POSZT AMIT OLVASTAM... NE AKARJUK ÚJRA FELFEDEZNI DE BESZÉLJÜNK RÓLA, FONTOLGASSUK, ÍZLELGESSÜK, IGENIS ÍRJUK LE A VÉLEMÉNYÜNKET, ÖTLETEINKET...

...AMIBŐL MÁR TUDOK CSINÁLNI EGY TARTALMASABB JEGYZETET!!!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. júl. 25, 2018 9:07 am

Örömmel olvasom, hogy éledezik a topik. ;)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 24, 2018 8:19 pm

Küldj egy email címet PM-n és elküldöm.

De ez nem a "régi" mert ugye nincs "új" tehát ez még mindig a jelenlegi. Gyakorlatilag ha kiírom, hogy MILSIM akkor ez szerint kellene játszani vagy nem kellene kiírni.

Ha van kedvetek kipróbálni egy MILSIM-t, szívesen összehozok egy kis létszámos mókát ami után akár rendesen és személyesen kitárgyalhatjuk a témát.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 24, 2018 6:26 am

@Redbo04

Én nagyon szívesen elolvasnám a régi szabályzatot, sajnos a link már meghalt.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 23, 2018 7:57 pm

Árok:

"Elszakadtunk a pár évvel ezelőtti játékszellemtől és lelkesedéstől, és ahogy a szervezők munkáját látom egyre távolabb is kerülünk."

Ezt nagyon szépen és jól megfogalmaztad.

Levy.

Az a bizonyos "söralátétre" írt, "elavult" MILSIM szabályzat vagyis inkább plugin, azért még létezik és véleményem szerint:

-Ha csak nagy vonalakban de azért körül írja, hogy mi az amit MILSIM játéknak nevezünk.
Itt azért kihangsúlyoznám az airsof MILSIM-t mert ne feledkezzünk meg arról, hogy festékszóró barátaink is játszottak MILSIM-t.

-Bár ráférne egy nagyon alapos fejlesztés de ha kiskapuk keresése nélkül és józan paraszti ésszel, sportszerűen értelmezi az ember akkor azért megállja a helyét és mindig használható.
(Mielőtt még felesleges vita alakulna ki belőle, az FPS határokat a MASZ meghatározza és a MILSIM szabályzat csak kiegészítés ezért azok értelemszerűen csökkennek.)

-Ha kiírom, hogy MILSIM akkor elvileg ugye az érvényben, köztudatban, stb lévő szabályzat szerint kellene azt kivitelezni.

És így tovább......
Ráfér egy kis "fejlesztés" de nem kell újra feltalálni, talán inkább fel kell nőni hozzá......

Viszont ha tényleg át szeretnénk beszélni akkor nem az off topikban kellene hanem menjünk át megfelelő helyre.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 23, 2018 4:22 pm

Ha jól értelmeztem az előttem szólókat, akkor az első feladat, egy milsim iránymutató(ismertető) összeírása mind az esetleges jövőbeli szervezőknek, mind a játékosoknak. És ha a játék is a masz + milsim ismertető leírás alapján van meghirdetve, akkor, reklamáció kevesebb lehet.(tudom mindig lesz).

Itt én biztos vagyok benne, hogy tapasztalati okokból mindenki többet tud nálam erről a fajta játékról, én abban tudok segíteni, hogy egy milsim szűz szemével tudom elolvasni, és értelmezni a milsim leírást.(Ha van bennetek hajlandóság, hogy elkezdjük összeírni a dolgokat.)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 23, 2018 10:40 am

Redbo04 írta:
Elég ha egy-két fő téved be akinek ez "sok" és szerintük "szar".

Te is nagyon jól tudod, hogy márpedig az az 1-2 fő mindig be fog tévedni. Betévedtek Real-re is. Ha szakasz képzésre adod a fejed az már létszám igényes, a létszámnak pedig meg van az átka.
A gond, hogy az adott 2 fő lehúzza a játékot, a többiek pedig hátradőlve olvassák ahelyett, hogy elhajtanák Őket a helyükre.
Airsoftban tapasztalataim szerint is arányos a MIDCAP. Amíg tisztességes, és találatmegadás szempontjából fair a játék addig nincs gond, csak ugye itt is előbukkanhat 1-2 játékos akik az egész játékot padlóra küldhetik.
Had ne ecseteljem a korábban említett Őrségben állást stb. Ott áll és valóban mintha a dolgát tenné az illető aztán kiderül, hogy olyanokat is beengedett vagy kiengedett akiket nem kellett volna, mert az nem jutott el a tudatáig, hogy az ellenség nem csak előreszegezett fegyverrel közelíthet.
Elszakadtunk a pár évvel ezelőtti játékszellemtől és lelkesedéstől, és ahogy a szervezők munkáját látom egyre távolabb is kerülünk.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 21, 2018 11:08 pm

Én a felsoroltak mellett látok pár más akadályt/problémát is.

A mai napig nincs részletes, lényegretörő meghatározás a MILSIM-re.
Ez részben jó mert szinte mindenkinek mást jelent és a játékosok "tűrésszintje" is eltérő.
Részben meg rossz mert akármire rá lehet "fogni" és sok "új" játékost összezavarhat.

Dobálózunk a szimulációval de folyamatosan azon megy a "vita", hogy ez csak egy játék és igen is avatkozzon be a szervező a játék élmény miatt.
Kérdem Én, akkor most szimuláció mert mi aztán hú de kemények vagyunk és ez kell nekünk vagy csak ezt szajkózzuk évek óta de valójában azt gondoljuk, hogy játszani jöttünk ki és nem őrködni meg járőrözni az unalomig.
Ha már szimuláció akkor ne avatkozzon bele szervező "oldal kiegyenlítés" címszó alatt.

Sokan a részletekben vesznek el már az elején.
Egy szigorú dresszkód és egyebek, rengeteget tesznek hozzá a játékhoz de nem ezektől lesz igazán az aminek lennie kellene.
Nem azt mondom, hogy nem kell de nem ez a legfontosabb mert ez elsősorban a látszathoz kell.
Vitázhatunk a REAL-LOW-MID tárak közötti különbségről például de értelmetlenül, mindenki más stílusban játszik és másra fog esküdni.

Már többen leírták, a MILSIM játék szervezése nem kifizetődő, ehhez még hozzátenném, hogy hálátlan feladat is.
Elég ha egy-két fő téved be akinek ez "sok" és szerintük "szar".
Ők nem elvonulnak csendben és bevallják legalább maguknak, hogy nem a játékkal van a baj, hanem ők nincsenek a nekik való játékon, hanem a saját egojukat védve elkürtölik, hogy ez az egész hülyeség.

Aztán ezeket még ragozhatjuk meg folytathatjuk a felsorolást de ahogyan írtátok, az alapoknál kell kezdeni.
Egy másik topikban már próbálkoztunk a meghatározással de nem igazán volt rá érdeklődés és annyiban is maradt.

A leírtak több év tapasztalatán alapulnak, megjárva minden oldalt.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 21, 2018 3:42 pm

#casualsim - ezt lopom! :)

további gondolatokat hamarosan dobok! örülök hogy van kivel megvitatni

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 20, 2018 9:25 pm

@deadcat
Jó ez a téma felvetés. Pár hete személyesen is beszéltünk ezekről. Remélem mások is hozzászólnak.
A milsim definíciód elég lényegretörő.

A milsim szakasz a régi vesszőparipám. Mióta airsoftozom, hiányolom. Nagyon kevés játékon láttam akár hasonlót megvalósulni, pedig ez egy nagyon fontos része hogy egy játék szintet lépjen és akár milsimnek lehessen nevezni.
Mondjuk a márciusi tapolcai Warheaden egész komoly méretben és jól működött, amikor Subára bíztak egy szakaszt.

Ez a fajta hiányérzet vezetett oda, mióta oldalirányításra adtuk a fejünket - egyelőre - a pestszentimrei játékokon, azóta kísérletezünk azon , hogy szakasz irányítással javítsuk az oldalirányítást és hogy némi milsim jelleget csempésszünk ezekbe a játékokba.
Gyakorlati tapasztalatokkal is gyarapodtunk.

Nyilván a fegyelem, az önkéntes fegyelem a kulcsa egy ilyen szakasznak. Itt nem csak a parancskövetésről van szó, hanem arról is, hogy a rajok alávessék magukat a szakasznak, és ne kezdjenek el az első kontaktnál magának jól keretében játszani.
A csapatoknak egyébként ez szokatlan műfaj, pláne egy nagy casualsim/tangli játékon.

Mindegy hogy milyen játékon, de foglalkozni kell a szakasz irányítás hátrányával, hogy lemorzsolódik az a mondjuk 20-30 fő. Ez nem baj, játék van, de a szakasz pk. játékmester/szervező elvonul 1-2 órára, aztán abból lehet több mint a felét egy-ket csapat istápolásával tölt, miközben a visszaálló rajok szakasz nélkül maradtak.
Erre megoldást kell nyújtani a játékosoknak. Lehet több szervező kell akik szakaszokat visznek ki folyamatosan.
Konkrétan a mi csapatunkat egy ilyen szakaszirányítással kiegészített játékon nem tud kivonni egyszerre kettőnél több társaságot. Majd fejlődünk.

Lényeg hogy szerintem a szakasz irányítás nagyon sokat dob egy játékon és a milsim élménynek is nagyon fontos része. ráadásul ez nem kerül a játékos pénzébe sem igazán, ugyanakkor nem is lehet úgy megvenni mint egy geart.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 20, 2018 2:07 pm

@DeadCat

A realcap lőszerarány felvetésed teljesen jogos!Jobban belegondolva tényleg kb. 3-4 az 1-hez az arány az igazihoz képest.(nem adja meg mert felszerelésről pattan, pici ág félreviszi stb, ahogy mondtad)

Én még az a korosztály vagyok, aki az utolsó turnusokban ,de még volt sorkatona.Nem kell magyaráznod azt a dögunalmat :) Felüdítő relaxációs gyakorlat volt a kanálgéppel a gaz gyomlálása a beton réseiből:) Vagy egy üdítő menetgyakorlat a tűző nyári napon, ami megtörte a monotonitást.

Totálisan egyforma katonát tényleg nem lehet találni a mai felszerelésekkel, mindenki az igényeihez alakítja a molle rendszert. Nálunk volt a sisak, a tártáska, a kala, a gázállarc oszt uccu, ott nem volt túl sok variáció.

3 szakasz, 100 ember, ez nagyon jól hangzik DE. olvasgatva a fórumot saccra itt kb 30 embernek lenne meg a felszerelése és a kedve/akarata egy igazi milsimhez.Remélem tévedek, és csak rejtőzködnek.

Szerencsére dolgozunk az utánpótláson, márciusban ismerkedtünk meg az airsofttal, májustól havi rendszerességgel 12-16 ember mindig ott van az aktuális általunk szervezett CQB-n(valahol el kell kezdeni). Nem sokára kezdjük szűrni/kiválogatni a népet, hogy kinek lenne kedve a játékot pár szinttel komolyabban nyomni.(ala milsim)

Szerencsére egy vén róka airsoftos is van a csapatban, ő mellesleg rendezvény szervező.Ha minden jól megy és teljesen kialakul minden ahogy szeretnénk, akkor lehet mi szervezünk milsim jellegű dolgokat(is) :) De ez még nagyon a jövő, szép lassan araszolunk felé.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 20, 2018 12:58 pm

próbálkozás az első terminusra:

"olyan játékfelfogás, ami az airsoft 3. szintjén helyezkedik el a kezdő, haladó, szintek felett, azért mert a játékosok fegyelme, felszerelése, és hozzáállása, valamint a szervezők harcászati rálátása, és a játékba épített elemek lehetővé teszik a valóságos katonai élet, módszerek, feladatok, konfliktusok ÉLMÉNYSZERŰ SZIMULÁCIÓJÁT"

"a játékos saját és közösségi felfogása révén követ egy bizonyos katonai irányzatot azt mind maga mint mind közössége felé fejleszti építi"

"a szervező a harcászati játékélményért, módszereket emel át a valós katonai életből és harcászatból"

"egésszé, milsimmé csak a két oldal együttműködésével fog összeállni"

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 20, 2018 12:52 pm

@LEVY

a felvetés érdekes, én szerződés katonaként szolgáltam egy kicsit, így érdekes tapasztalatok sokasága kavarog bennem, látom az egészet vidéki kezdőként, katonaként, haladó geardo weekendwarriorként, kívül belül,

a katonai meló dög unalom! más végrehajtani egy katonai feladatot józanul megszervezett forgásos szervezéssel ld patrol vagy örzés meg más fél napon keresztül semmit sem csinálni, ugyanaz a frusztráció és érdektelenség lesz rajtad urrá mint hivatásosként

full gbbr nem megvalósítható,
low cap - én újfent hülyeségnek tartom, oka: negyed gramm súlyú gömb formájú, ballisztikailag fos tulajdonságokkal rendelkező BB-nk van, éles lőfegyverrrel duplát triplát vagy egyest lősz rá acélra célzottan... ezt airsofttal olyan mérhetetlen nehéz szerintem a mi flóránkban és játékterületeinken megvalósítani 15 méter felett hogy ne akadjon, hogy hihetetlen!!
hiába vagyok higgadt játékos, belőtt red dottal, nehéz BB-vel jó hoprendszerrel játszom, 3+ BB kell sokszor egy célpont leküzdéséhez mert elakad. inkább beszélnék arányról pl 3-4 BB ér 1 éles lőszert ha a hatékonyságot nézem
én inkább a tárak számát maximalizálnám de az élmény miatt maradjon a mid-cap

igen! rajonkénti egységes ruházat, gearben meg legalább színben! azért nem valószerű szerintem hogy az utolsó zsebig egységes, mert egyrészt vannak kényelmi dolgok, neked hol és mi jó másrészt mindig van a vlaló életben saját beszerzés! ha böngészed a képeket alit találsz két egyformán öltözött katonát ugyanazon képen!

igen! szakaszokban mozogjunk! a saját csapatod pk-ja legen a rajpk és a szervező által adott játékmester legyen a szakaszpk, azért hogy mindig élvezetes feladathoz tudjon vinni titkon rádiózva a szervezővel... ez egy fontos fejlesztésre szoruló játékelem lenne! egyedül eddig kobzosnál találkoztam vele
egy oldal gyakorlatilag max 3 szakaszból állna... és meg is van a 100 ember... folyamatosan mehetnének a szakszerű patrol-ok és "nagy" tűzharcok amik óriási élményt adnak főleg ha van gránát és füst használat.

nem! a szigorú parancsnoki lánc tudom hogy olyan macsósan katonásnak tűnik de valójában lassítja az egész folyamatot arról nem is beszélve hogy amit említettél maximálisan helyénvaló, hogy nincs sorkatonaság az emberek még az alapokat sem tudják

...úgy gondolom hogy a táguló baráti körök lehetnének annak a színterei ahol magatoktól tanultok bele az alapokba! például.

a milsim igazi kulcsa a fegyelem! hozzáállás! és elhivatottság hogy a saját maximális elvárásaid szerint adj hozzá a játékhoz! szó szerint az a közösségi szellem ami köztünk katonaként kialakult anno a seregben!

azt hiszem megválaszoltam mindent.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 19, 2018 9:53 pm

DeadCat írta:

"érdeklődés hiányában elsorvadt" akkor jelenleg Mo-n nincs haladó játékosréteg, megrekedünk az erősen fluktuálódó kezdők hullámai között és csak vágyakozva beszélünk "szimulációs" harcászatról a haverokkal sörözés közben?

Kevesen vagyunk, szétszórva, 1 helyszínen egy időpontban nehéz összehozni, mert ugye olyan hogy mindenkinek jó nem lesz... és mivel egy egyszerű tangli 400 embert vonz kb minimális készüléssel, addig egy feladat orientált játék ahol tényleg összeszedett emberekre van szükség.... nem kecsegtető se szervező se játékos számára...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 19, 2018 7:50 pm

@DeadCat

Én szeretném hallani a te definíciódat a milsimre.

Elmondom az enyémet:
-a választott oldalnak tökéletesen megfelelő ruha és felszerelés szakasz szinten(még jobb lenne oldalszinten, de ezt szinte lehetetlen lenne megvalósítani), gondolok itt a mintára, mellényre, kiegészítőkre.
-BB-limit a tárakban, kötelező realcap, még jobb ha mindez (oldalhelyes)GBBR-el van megoldva.(no az sem lenne 2 fillér)
-Szigorú parancsnoki lánc, amit mindenki betart. (pl fél napos objektum őrzés zokszó nélkül, vagy egész napos unalmas patrol szintúgy)

Ez valljuk be csak egy kis fanatikus réteget érdekelne(közöttük van a mi alakulgató csapatunk)
És rengeteg szervezési problémát vet fel.(lehet az első pár játékon igazi katona tisztekkel kellene megoldani az oldalirányítást, amíg valaki beletanul a tutiba..nem véletlen képzik őket annyi ideig.)
Mivel már nincs sorkatonai képzés Magyarországon, az alap minimumra ki képzi ki a játékosokat?

A játékosok teljes felszerelése sem 2 filléres mulatság lenne, ez tovább csökkenti a számukat.(lehet a kedve és az akarata is meglenne, csak anyagilag nem tudja megoldani)

Én csupán ilyen problémákat látok.
Mellesleg kis csapatunknál is a végcél az a külföldi/itthoni milsimek látogatása lesz, most tartunk a felszerelkezési, és tanulási szakaszban.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 19, 2018 7:28 pm

no igen! a legnagyobb kérdés ugye hogy mi is az emberek fejében a milsim... tartjuk-e a katonás józan fegyelmet, az alakulati integrációt, odafigyelünk-e az aktuális gear viseletre, a játékszervezőnek van-e valós harcászati, stratégiai és taktikai rálátása a játékmenetre.. ugyanez megvan-e a csapatok részéről

ami biztos, hogy egy ugyanolyan "nagyjátékot" hívünk jelenleg milsimnek mint amire bármikor elmegyünk játszani, tele hibával, aktualitását vesztett beidegződéssel és egyéb érdekességekkel...

...IOWA csodálom hogy egyáltalán te visszaírtál :D még ezt sem vártam

"érdeklődés hiányában elsorvadt" akkor jelenleg Mo-n nincs haladó játékosréteg, megrekedünk az erősen fluktuálódó kezdők hullámai között és csak vágyakozva beszélünk "szimulációs" harcászatról a haverokkal sörözés közben?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 19, 2018 12:59 pm

A topic eredeti létrehozói(első komolyabb milsim szervezők) nagyrészt már nem aktívak.
A milsim pedig nagyrészt elhalt érdeklődés hiányában, van pár próbálkozás és látok pár ilyen címkével kiírt játékot , de azok a szervezők nem használják ezt a topicot, emiatt gondolom a játékosok sem....

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 19, 2018 12:43 pm

az utolsó bejegyzés 2016 os !!! ezek szerint magyarórszágon nincs valódi milsim? csak azt mondjuk a haladóbb játékokra mert akkor eladható, és most ez a bevett fogalomkör ami összehív minket?

tudja valaki terminologizálni hogy szerinte mi az a milsim?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 16, 2015 10:19 pm

esat írta:
Sziasztok!

Gondolkodtam, kiírjam-e ide, vagy a játékokhoz, de végül úgy gondoltam, hogy inkább itt helye! Egy teljesen új (na nem, élesben éppen elégszer lőttük :) ) versenysorozatot próbálunk meghonosítani airsoftos berkekben. Mad Dogs és az SRSE sportegyesületek közös szervezésében a Soproni Green Hell pályán kerül megrendezésre egy Real-Tac, taktikai lövészverseny. A versenyen a ma alkalmazott felszerelések, taktikai eljárások, fegyverek, kommunikáció, mozgás és minden ezzel kapcsolatos szabály szerint lesz az értékelés. Az értékelő bírók maguk is katonai kiképzők voltak. Éppen ezért gondoltam, hogy inkább ide írom ki :) Itt csak olyanok induljanak, akik nem most kezdték, és nem a fedezékből teljes tárat kilövő bátor taszkenek :axe: ! A résztvevők száma is korlátozott! A program teljes napos! Ha kérdésetek van bátran tegyétek fel! Itt a link:

https://www.facebook.com/events/806978506017755/

szerintem van ertelme az ilyen rendezvenyeknek. Jo otlet/kezdemenyezes.

Az fb-n levo video vegen a sniper-nek szoljon valaki, hogy rosszul all a laba. No offense

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 10, 2015 8:57 pm

esat írta:
ide meg olyanok járnak, akik reményeim szerint értékelik az ilyen szintű megmérettetést

Rossz válasz. De máris van +1 hsz.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 10, 2015 8:17 pm

Minden bizonnyal egy színvonalas, jó kis rendezvény lesz, elismerésem, hogy időt és munkát tesztek bele és biztosan akadnak sokan akik szeretik az ilyesmit, de nem igazán értem, hogy a MILSIM-nek mi köze lehet egy versenyhez?

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: pén. máj. 08, 2015 10:54 pm

esat írta:
Az értékelő bírók maguk is katonai kiképzők voltak... Ha kérdésetek van bátran tegyétek fel!

Mire képezték ki a katonákat?
A kiképzők lőttek éles fegyverrel is?
Mitől lesz valaki mesterlövész?
Mi a baj fedezékből a teljes tár kilövésével?
Milyen ceruzahegyezőt rendszeresítettek a hűdekülönleges alakulatok?
Az nem baj, hogy a kiírás szerint köbö tilos airsoft fegyvert használni?

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: pén. máj. 08, 2015 10:49 pm

Minden konkrétum ott van, egy ilyen szintű versenyen ne várj többet. A feladatokat, azok végrehajtása előtt 15 perccel kapod meg! Leírtam miért ide raktam ki! Az üzenőfalon olyan is elolvassa akinek nem kellene, ide meg olyanok járnak, akik reményeim szerint értékelik az ilyen szintű megmérettetést, és talán kipróbálják magukat egy ilyen környezetben!

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 08, 2015 1:28 pm

Ezt mondjuk az üzenőfalon belül az üzenetek mindenkinek topikba, de ide semmi esetre sem. Késöbb meg a játékszervezésbe, ha már van konkrétum... :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 07, 2015 9:20 pm

Sziasztok!

Gondolkodtam, kiírjam-e ide, vagy a játékokhoz, de végül úgy gondoltam, hogy inkább itt helye! Egy teljesen új (na nem, élesben éppen elégszer lőttük :) ) versenysorozatot próbálunk meghonosítani airsoftos berkekben. Mad Dogs és az SRSE sportegyesületek közös szervezésében a Soproni Green Hell pályán kerül megrendezésre egy Real-Tac, taktikai lövészverseny. A versenyen a ma alkalmazott felszerelések, taktikai eljárások, fegyverek, kommunikáció, mozgás és minden ezzel kapcsolatos szabály szerint lesz az értékelés. Az értékelő bírók maguk is katonai kiképzők voltak. Éppen ezért gondoltam, hogy inkább ide írom ki :) Itt csak olyanok induljanak, akik nem most kezdték, és nem a fedezékből teljes tárat kilövő bátor taszkenek :axe: ! A résztvevők száma is korlátozott! A program teljes napos! Ha kérdésetek van bátran tegyétek fel! Itt a link:

https://www.facebook.com/events/806978506017755/

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 22, 2015 9:59 pm

Gondolom van akkora fürdője, mint amekkora arca.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 22, 2015 9:17 pm

Trasher írta:
Azt hogyan kell?

Tudtam én, hogy kell a normális fotós!

SZU írta:
fürdőszoba igénybevételével.

És, hogy viszi be oda a Hiluxot?
Én olyan sok oldalú vagyok, hogy az már gömb!!! :-)

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 548 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra