SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szomb. okt. 20, 2018 5:15 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Használsz-e arcvédő rácsot?
Igen, mindig 55%  55%  [ 53 ]
Mindig, kivéve Milsim játékokat 2%  2%  [ 2 ]
Csak CQB-n 27%  27%  [ 26 ]
Ritkán, ha adnak 2%  2%  [ 2 ]
Nem, soha 14%  14%  [ 13 ]
Szavazatok száma : 96
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Airsoft és a biztonság (téged nem érhet baleset?)
HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 3:59 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Hex írta:
Passz. Én az ICE-t használtan vettem anno, kézikönyv nélkül. Amellett, hogy ezzel választ is kaptam a kérdésre szoktam látni embereket ilyenekben gamelni.

A srác az eset után inkább kért egy másik szemüveget és csendben szitkozódott. Biztosan azért, mert nyuszika. :))

Egy sima Zekler szemüveg jobb védettséged ad, mint ezekt a méregdrága cuccok. 45-55-75-ös Zekler-nél jobb nem kell és abból veszel 5-6-ot.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Airsoft és a biztonság (téged nem érhet baleset?)
HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 3:21 pm

"Tény, hogy oda nem MASZ-os játékokat szerveznek, gyanítom, hogy a MASZ-ról nem is nagyon hallottak ahogy a kronó sem tűnik fel ott gyakran. Nem hiába nevezik airsoft underground-nak."

Az a hely az airsoft segglyuka és minden ott játszó, egy rajta lógó betyárkörte!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 2:17 pm

Azt elfeledted megemlíteni, hogy az sem utolsó hogy a pályához közel mászkáló civilek is könnyen kaphatnak az áldásból!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 1:43 pm

Egyébként balesetvédelmi szempontból a fekete lyuk számomra az újpalotai pálya. Egyszer volt alkalmam körülnézni ott. Na ott aztán mindent láttam. Napszemüvegben, síszemüvegben játszó embereket, épületben dübörgő sorozatlövések, rozoga, düledező kéményen felfelé mászó 18 éven aluliakat, ki tudja milyen csőtorkolati energiájú puskákkal rohangáló playereket. Tény, hogy oda nem MASZ-os játékokat szerveznek, gyanítom, hogy a MASZ-ról nem is nagyon hallottak ahogy a kronó sem tűnik fel ott gyakran. Nem hiába nevezik airsoft underground-nak. Csodálom, hogy még "működik" a hely, és hogy még nem történt ott nagyon komoly sérülés.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 1:22 pm

Én mindig gyanakodva tekintettem a crossbowhoz hasonló kialakítású szemüvegekre épp az ilyen félhátuli lövések miatt.
Zekler 75-öt viselek sok éve, az onnan is véd.
http://www.toolorders.co.uk/image/cache ... 00x600.jpg

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Csokáv pén. nov. 07, 2014 5:45 pm-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 1:14 pm

Batmause írta:
Eleve a szemüveg mellé adott kézikönyvbe bele van írva, ne használd airsofthoz vagy más "shooting sport"-hoz. Oldalról vagy hátulról egy elkallódott lövés simán bepattan a szemhez a lencséről - igaz erre kicsi az esély, de egyszer már találkoztam ilyennel.

Passz. Én az ICE-t használtan vettem anno, kézikönyv nélkül. Amellett, hogy ezzel választ is kaptam a kérdésre szoktam látni embereket ilyenekben gamelni.

Andrew-V írta:
Azon gondolkodtam többször hogy a gatyába kéne belülről a combjaimhoz bevarrni valamit

Én az egyik BDU nadrágomba kísérleti jelleggel belülre térdvonal mentén egy vastagabb tépőzár szőrős részét varrattam bele, egy szivacsos térdprotektor külső részére pedig a tépőzár másik részét erősítettem így bármikor könnyedén igazíthatom, vagy kivehetem tisztításhoz, vagy ha egyéb nem softos tevékenységhez kell a nadrág.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hex pén. nov. 07, 2014 1:24 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 1:07 pm

Védőszemüveg és maszk:

Máshol már korábban leírtam, hogy én szemüvegesként nagyon kínlódtam évekig a párásodással. Rácsban tök jó volt hogy a védőrács nem párásodott, ellenben a saját szemüvegem igen - így ugyan ott voltam... A megoldás egy búvárszemüveg féle szemüveg (direkt szemüvegeseknek), az aljára ráerősítve egy rácsos arcvédő, a tetején pedig egy laptopból kiszedett kis ventillátor amit egy régi fegyerakku hajt. Nekem szerencsére nem okozott eddig semmilyen egészségügyi gondot, de ez persze egyéntől függő. (ki kell próbálni)

Mivel a maszk egybe lett építve a szemüveggel így nem nyom, nem csúszik le és védi a fogaimat/arcomat.

Sisakot én nem szeretem, mert berohad alatta a fejem. Volt már ahol jól jött volna mert kaptam olyan fejest közelről-felülről hogy a könnyem is kicsordult, de szerencsére ez csak néhány esetben fordult elő. A homlokomat már eltalálták néhányszor, és fülcimpán is lőttek már ami vérzett de nem volt vészes.

Petőfibányán a sötét bányában az alacsony mennyezet, és az azokon lévő rácsos lámpabúrák miatt felvettem egy szimpla munkavédelmi sisakot - na az koppant jó nagyokat néha :) Tehát van ahova kell a sisak.

Térdvédőből én egy borzasztóan gagyi, talán görkoris térdvédőt használok amit egy turkálóban vettem kb 500 Ft-ért már vagy 3 éve... Nem mondom hogy hűű de jó de a célnak megfelel. A lecsúszás veszélye megvan, így figyelek hova térdelek le, viszont ami nekem fontos: ha már letérdeltem lényegesen kényelmesebb ebben mozdulatlanul térdelni percekig mint enélkül.

A kesztyűm az egyetlen felszerelési tárgyam amit a legelejétől használok. 10 éve bírja és még nagyjából egyben van. Ujjatlan ami miatt többször kaptam már az újjam végére találatot de nekem nem jön be a teli kesztyű... Sérülésből is itt volt a legtovább tartó: kb fél éve kaptam a kisujjam ujjpercére kb 2m-ről egy lövést amit még mindig érzek egy kicsit... Szerencsére (kopp-kopp) nekem más sérülésem nem volt, bár én nem is vagyok túl vehemens játékos.

Azon gondolkodtam többször hogy a gatyába kéne belülről a combjaimhoz bevarrni valamit mert rendszeresen oda kapok közelről nagyokat ami abszolúte nem veszélyes csak volt már amikor ugráltam - és nem örömömben egy CQB-n :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 12:57 pm

Hex írta:
Kérdés mindenkinek: ESS Crossbow/Ice szemüveget (hasonló) szemüveget hordva mennyi lehet az esélye, hogy oldalról/felülről valaki bekapjon egy lövést? Tapasztalt valaki ilyet? Szerintem jobbak/biztonságosabbak a zárt szemüvegek.

Eleve a szemüveg mellé adott kézikönyvbe bele van írva, ne használd airsofthoz vagy más "shooting sport"-hoz. Oldalról vagy hátulról egy elkallódott lövés simán bepattan a szemhez a lencséről - igaz erre kicsi az esély, de egyszer már találkoztam ilyennel.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 11:19 am

Hitman írta:
Azért nyitottál új topicot, hogy a Védőfelszerelés (Szemüveg, maszk, stb.) fórumrészben 1000-szer megtárgyaltakat 1001-szere is megbeszéljétek

Elsődlegesen azért nyitottam új topicot, hogy a már megtörtént baleseteket kitárgyaljuk ami erősen kötődik a védőfelszerelés használatához is így óhatatlanul újra előkerül a szemüveg, maszk stb. téma. Ezzel együtt abban a topikban valószínűleg off lenne ha én vagy bárki más a megtörtént baleseteket kezdenénk boncolgatni. Mint írtam, másodlagos szándékom egy kis közvéleménykutatás volt a szájkosarat illetően. Végül pedig 100000-szer is örömmel megtárgyalom ugyanazokat a védőfelszereléssel kapcsolatos kérdéseket, ha ezzel a jövőben elkerülhető egy-egy fogkilövés, szemsérülés, agyrázkódás, bokaficam, vagy bármilyen baleset. A topik egyik célja, hogy mindannyian tanuljunk a mások hibájából.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 10:22 am

Hex írta:
Ezek elég nagyok ahhoz, hogy a szemben kárt tegyenek?

CQB-n egyik srácot orron lőtték szájkosáron keresztül. A BB széttört a rácson és az orrán volt 4 db. pici éppen véres kis csík. Kb. akkorák, amekkora a rácsköz.

Ha a szemüvegére jött volna ugyanez, akkor hasonló történhetett volna (De vegyétek figyelembe, hogy a szemüveg rács más anyagból van, sík felület, nem domború és kisebb a luk).

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 10:11 am

@Hex

Azért nyitottál új topicot, hogy a Védőfelszerelés (Szemüveg, maszk, stb.) fórumrészben 1000-szer megtárgyaltakat 1001-szere is megbeszéljétek? Mert az nagy okosság! ;)

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 10:04 am

Hex írta:
ESS Crossbow/Ice szemüveget (hasonló) szemüveget hordva mennyi lehet az esélye, hogy oldalról/felülről valaki bekapjon egy lövést?

Ha ilyen lett volna, arról azért hallanánk. Én minden esetre ezért használok búvárszemüveget (Bolle X800 kínai verziója). Az csak elég soká párásodik és körbeöleli a szemgödröket.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 9:41 am

Vivax írta:
Ergo a szememig is eljutnak a fragmerumok...

Ezek elég nagyok ahhoz, hogy a szemben kárt tegyenek? Soha nem tudtam megnézni azonban mindig zavart a fragmentálódás ténye. Meg hát ez csak Bio BB-nél fordul elő vagy akármelyik (normál) BB-nél, vagy csak a gyengébb minőségűnél? Nekem párásodás ellen végső megoldásként mindig be van készítve a rácsos szemüveg, azonban az ESS Advancer/Land Ops szemüvegével eddig kellemes tapasztalataim voltak. Az ESS ventillátoros változatát is próbáltam de az ugye nagyon szárítja a szemet ami így könnyen begyulladhat.

Kérdés mindenkinek: ESS Crossbow/Ice szemüveget (hasonló) szemüveget hordva mennyi lehet az esélye, hogy oldalról/felülről valaki bekapjon egy lövést? Tapasztalt valaki ilyet? Szerintem jobbak/biztonságosabbak a zárt szemüvegek.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 9:21 am

Egy alkalommal felejtettem el az arcmaszk viseletét, abban a pillanatban kilőtték a fogam - pedig csapatban szigorúan nem lőjük egymás fejét. Aki tűzzel játszik, ne csodálkozzon hogyha megég. :)

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 7:51 am

Rácsos szemüveget póbáltam, engem zavart. Viszont nem ezért nem hordok ilyent...
Teszteltem, úgy hogy rálőttem egy 390 FPS-es SCAR-ral és a rajta szétrobbanó bio BB (G&G 0.25) beterítette a párnát amire megtámasztottam. Ergo a szememig is eljutnak a fragmerumok... 8)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 7:35 am

Sisak néha nagyon hasznos. Haveromnak van egy Mich2001es, nem a vékony kínai. Van egy lyuk a tetején, mikor kérdeztem: "Még jó hogy rajtam volt, felálltam és a szögesdrót beleszúrt."

Nekem vékony van, de ritkán használom.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2014 11:34 pm

Rácsos szemüveg az alap, arcvédő függ a tereptől és a játékosoktól. Erdőbe nem szoktam felvenni, CQB-n mindig.
Shemag mindig kötelező darab nálam.
Sisakot szeretem, de ez is függ a játéktól.
Személyes egyszer nagyon örültem, hogy rajtam volt: épületbe mentem befelé, megálltam az ajtónál, amikor a tetőről lehajolt vki és egy 30bb-s sorozatot küldött kb 1,5 méterről a sisakra. műanyag létére úgy kongott, azt sem tudtam mi történik. Függetlenül attól, hogy nem sérültem meg, nem voltam kedves a delikvenssel.
1- azt nem is figyelte mi van a fejemen
2-egy lövés elég..
3- nem is lehetett a tetőre menni

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2014 11:33 pm

Na pont ezért hoztam létre a topikot. Ezekből a tapasztalatokból mindannyian tanulhatunk, a felszerelésekkel kapcsolatos beszámolók jó támpontot adnak, közben pedig még egy-egy hasznos saját találmány is előkerül mint pl. Csokáv maszkja.

Más: Fogl volt egy gondolatom azonban nem hinném, hogy a (túlzott?) féltés miatt szexista lennék bár olvasgattam pár érdekes tanulmányt a nők saját, illetve azok közvetlen környezetében tanúsított harci morálról ami szerintem airsoftban is igaz. Mindazonáltal egy közeli lövés mellre véleményem szerint semmiképpen nem hasznos még ha kicsi is az esélye h ettől baja lesz. Csupán elméleti fejtegetés volt, hogy ez potenciálisan miknek lehet az okozója.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2014 10:29 pm

Hex írta:
azonban nem tudom vizualizálni, hogy melyik az a maszk, amelyik kéz nélkül száj elé helyezhető. Hogyan oldod meg? Nem vesz el túl sok időt/figyelmet a közelharc előtti helyezgetés? Már ha ezt ingame teszed persze.

Most a padláson van a cucc, a gyerekek meg már alszanak, úgyhogy csak egy régi játék képeiből tudtam előkeresni.
KépKép

Kicsi maszk, és a gumipántja nem a fejtetőn megy, hanem a nyakban. Közelharcra számítva elég lehajtani a fejem, kvázi belenyomni a maszkba, és a helyére is megy, ott is marad. Saját találmány, nagyon büszke vagyok rá. :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2014 10:22 pm

@Hex
Nem hinném hogy egyáltalán csak jobban fájna nekik egy mell lövés, pláne hogy árthat is nekik...! Ha megcsöcsörészed se kap emlőrákot, nem? ;) Szóval ez inkább csak szimpla szexizmus.

Amúgy én a magam részéről amit a szemüvegen kívül alapnak tartok és viszek is mindig (ha itthon nem felejtem :D ), az a ...
-szájkosár, ráadásul a fülvédős;
-kesztyű -bár az enyém sokat nem véd a BB-k vagy a vágások ellen, de azért sokat számít és legalább a kezem se világít;
-térdvédő, méghozzá ilyen ni. A hagyományos mindig lilára baszta a térdhajlatomat, mert begyűrte és odaszorította a gatyámat és lábathajlítva nagyon tudott ám nyomni... ;
-bakancs (inkább túrabakancs, ha lehet);
-valami sál, vagy legalább egy felhajtott gallér a nyakamnak.

Könyökvédő nekem még sosem hiányzott, de bitang kényelmetlen lehet abban veretni egész nap. Viszont egy hosszú ujjú felső az elég hasznos tud még lenni. Párszor lőttek már úgy karon, hogy a nyers, izzadt bőrömet érte a skuló és az egyik ilyennek még most 2-3 év után is meg van a nyoma...

Meg egy sisakon gondolkozom még erősen mostanában.
Konkrétan egy ProTech sisakot akarok kicsit személyre szabni, mert annak legalább van értelme. Ha leesek az emeletről, fejemre szakad egy valami, vagy beszakad alattam egy régi akna, a kínai mics meg M88 műanyag bilik pont semmit nem fognak érni. (azaz de: miután agyrázkódást kaptam, tele tudom őket hányni)
Ezt meg meg lehet csinálni olyan delta force utánérzésre és még védeni is fog. Meg fel tudok majd szerelni rá arcvédő rácsot, fülvédő rácsot, bújtatókat a szemüvegem pántjának, síneket meg tépőzárakat gírdúzni, meg ha muszáj lenne, egy NVG mount is simán rá tudna menni.
És még bicajozni is elmehetek majd benne. (:

One mag one kill, all luck no skill...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2014 9:36 pm

Köszi az infót srácok. Még egy észrevétel: dicséretes, hogy játékokon egyre több női softost látni. Általában ők az arcukra és a felső testükre is jobban ügyelnek vagy kéne hogy ügyeljenek. Én az asszonyra takmellényt adtam, hogy megvédje a testét meg a mellét viszont más csajokon ritkán láttam olyan felszerelést/ruházatot ami védi nekik. Azért egy nőnek lehetnek abból gondjai ha bekap oda egy lövést, pláne közelit. :?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2014 8:58 pm

Én Ilyen térdvédőt használok. Ezt a linket hirtelen rántottam elő, amúgy rendelem cirka 1000Ft-ért darabját(+1500 a posta, szóval érdemes rögtön többet rendelni), rendelek hármat és addig nyúzom, amíg ki nem nyúlik a gumi és szét nem megy a varrás.

Amíg nem nyúlik ki a pánt, addig jól tart, mivel jól illeszkedik a térdemre.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2014 8:55 pm

Pár éve mikor hordtam még szájkosarat pont annak a pereméről pattant fel a bb a szemüveg ALÁ,nem volt kellemes.... :lol:

Egyébként mint minden felszerelést ezeket is feladat\terep\ellen függvényében kéne-kell használni...(kivéve persze védőszemüveg)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2014 8:23 pm

Szájkosarat használok, miután egyik kolléga arcon pattintott 3 méterről egy tetőről jó erős fegyverrel, mikor kinéztem az ajtón. Indoklás: "de hát én a rohamsisakot céloztam"...

Erdős részen nem használom, ha megyünk befelé épületbe vagy tudom, hogy buli van a bokor másik oldalán és át kell vergődni akkor igen.

Térdvédő mentett már meg több sérüléstől, sőt egyszer a CIRAS is, mikor beleestem egy vízaknába, na ott azért mákom is volt dögivel, mert a betonvasak kikandikáltak a szélén.

Royonik egyszer 30 centiről meglőtte az ujjam :( Régen volt már, begyógyult, meg amúgy sincs harag :D Azóta van projektoros kesztyű.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2014 8:22 pm

Hex

ezért van nálam mindig az arcvédő ha úgy alakul 30 másodperc és fent van a fogaim meg megmaradnak

pl kesztyüt sem hordok mindig csak ha kellhet az is ott lapul nálam ;)

amugy ha az idő úgy engedi poloban nyomom amin van takmellény
mivel tulságosan izzadós vagyok az elég vagy a zubbonyt vagy combat shirt ujját feltüröm és nem szokott baj lenni egy két pöttyöcske látszik csak

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2014 8:09 pm

Mesterlövészként játszom,ezért igyekszem távolságot tartani. Nagyon ritkán megyek be épületbe. Ha meg mégis, akkor a nyakamban van egy shemag. Ha az épület 30 méteres körzetébe érek és már várható az akció, akkor a megtekert shemagot nem az arcom elé húzom, hanem ráharapok.
Így nem is párásodok, és a fogaim sem lövik ki.
Ha arcon lőnek,akkor sikítok,de nem veszekszem...elfogadom a tényt. Azzal nincs gond, majd elmúlik.

A válasz tehát, hogy igen..bevállalom.

De mondom, ha a parkolóban úgy látom sok a kezdő, akkor felveszem. Bennük nem bízok.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2014 8:03 pm

Szeretnék reflektálni az eddigi hozzászólásokra. Aeren tapasztalatom a legtöbb külső térdvédő előbb-utóbb lecsúszik és így igen zavaróvá válik. Van olyan külső térdvédő ami stabilan a helyén marad? Jó lenne ha valaki tudna említeni valami kipróbált darabot. Bokaficam ellen szerintem csak a stabil, bokát rendesen tartó bakancs+ egy kis odafigyelés segíthet.

Lujo a sisak sokaknál egy-egy súlyosabb fejsérülés után szokott állandóvá válni. Alacsony plafonnal, kiálló részekkel rendelkező helyeken (pl. paintball barlang, lelógó gerendákkal tarkított épületek) lehet kötelezővé kéne tenni, mert már csak a sötétség miatt is igen könnyen szétütheti az ember a fejét. Azonban nehezen hiszem el, hogy a sisak léte-nem léte miatt ne menj játékra. Ilyenkor akár egy vastagabbra tekert shemagh, vagy baseball sapka is jobb lehet a semminél+ egy kis extra odafigyelés. Ezért kihagynál egy jó kis gamet?

SZU írtad, hogy térdvédőből vagy minőségi, vagy a nadrágba integrált verziót javasolnád. Ezzel egyet értek. Tőled is azt kérdezném, amit Aeren-től is, hogy tudsz-e olyan kipróbált külső térdvédőről ami stabilan a helyén marad? Könnyen lehet hogy az integrált az egyetlen stabil megoldás. Kesztyűt illetően ahogy írtad csak hosszú ujjú, mert a bokrok, üvegek, szilánkok pillanat alatt átszúrják az ember tenyerét. Esetedből ítélve úgy tűnik, hogy a füstgyertyák kezelésénél is jobban kell figyelni. Száj védelmére a shemagh jó de az ember párosodik tőle nem?

Csokáv under armour shirt-et preferálom én is az általad leírtak miatt, azonban nem tudom vizualizálni, hogy melyik az a maszk, amelyik kéz nélkül száj elé helyezhető. Hogyan oldod meg? Nem vesz el túl sok időt/figyelmet a közelharc előtti helyezgetés? Már ha ezt ingame teszed persze.

macko-ricsi kérdés: úgy tudom a kunmadarasi pálya is tartalmaz épületeket. Ott egy épületharc nem necces ha nincs arcvédő? Én pl. stalkeren nem hordok maszkot de ezentúl nekem is tárdobóban lesz bekészítve, vagy legalább a gázálarc imitáció. Épületharcra.

P@nther. Oké Milsimen nem hordasz arcvédőt. Épületharcnál ezzel együtt bevállalod, hogy arcon lőhetnek?

Malacovics. Biztonságos területen leveszed az arcvédőt, én is. Azonban sajnálattal tapasztalom, hogy másik oldalról ha megfelelő közelségbe érnek, vagy egy-egy oda tévedő ellenség egyre többször nyit tűzet ezekre a területekre pl. visszaállókra. Még ilyenkor is figyelni kell. Ami a félelmetes, hogy láttam olyat is aki a szemüveget is lekapta.

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Hex csüt. nov. 06, 2014 8:11 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2014 7:07 pm

igen mert azért nyáron a 40 fokban szar 1-2 km gyalogolni maszkban ;)
ezért mindig a tárdobóban van ha szükség van arcvédőre

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2014 6:44 pm

Játék közben mindig rajtam van, CQB-ben végképp, HQ-n / biztonságos területen leveszem azért néha.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2014 6:39 pm

Speciel én gyűlölöm a sisakot. Számomra kényelmetlen, és még soha nem volt olyan hogy "de jó lett volna most ha van rajtam"

Térdvédő detto. Amikor volt, mindig lecsúszott, elfordult. Állandóan húzogattam és csak felidegesített.
Odafigyelek, hogy hova és hogyan térdelek.

Rácsos maszkot az játékok 60-70%-án hordok. Erősen játéktér és ellenfél függő. Ha van épület és sok a kezdő felveszem
De milsimen pl soha nem hordanék. Nem szólok le senkit ha hord..engem nem érdekel. Mindenkinek a saját döntése.

Ami számomra a legfontosabb és mindenkinek tanácsolom, hogy a bakancson nem szabad spórolni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2014 6:29 pm

én inkább arra szavazok
-ha közelharcra kerül a sor és CQB összecsapásoknál használok arc védőt
mert azért ha egy kunmadaras nagypályás játék van ott nncs rajtam egésznap

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2014 6:23 pm

Oké, nem nagyon biztonság, inkább kényelmetlenség elkerülése, de póló helyett melegben under armour shirt-öt szeretem, mert a bokrok nem karcolnak, karlövéseket védi.

Sisakkal úgy vagyok, mint Szu. Amikor volt, a nagy mérete miatt volt problémám, amikor nem volt, nem volt gondom sose.

Maszkból könnyen mozgathatót hordok, amit ha közelharc van, akár kéz nélkül a szám elé teszek, egyébként a shemag rejti.

Ja, még egy fontos védőfelszerelésem a patrol cap. Sapkát mindig hordok, de amíg sima baseballt hordtam, és melegben megfordítottam (mint a rambó a túl a csúcsonban) hogy ne párásodjak, állandóan homlokon lőttek ott, ahol a félkörös kihagyás van rajta. Volt, hogy egy játékon kétszer.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2014 5:53 pm

-Szemüveg természetesen kötelező. Akár rácsos, akár nem.

11 év airsoftozásom alatt, aminek a java része CQB volt (ami meg erdei, ott is a legnagyobb tüskebokrokon mentem át, illetve hasaltam be) összesen 1x léptem szögbe (vérmérgezést is kaptam, de már aznap este kiderült és kaptam is a kezelést).

-Összesen talán 5 alkalommal volt olyan, hogy hiányzott volna egy térdvédő. De amíg volt olcsó térdvédőm, folyamatosan zavart. Ha már térdvédő, vagy minőségi, vagy a nadrágba integrált verziót javasolnám. Illetve akár a komplett elhagyását is, mert mint említettem, kb. 5 alkalommal volt olyan, hogy üvegbe térdeltem, vagy láttam a földön mi van, ezért nem térdeltem le, ami miatt észrevettek/kilőttek.

Ha nincs térdvédő, figyeljen az ember hova térdel. Nem nagy ügy.

-Könyökvédől halál felesleges. Soha nem hiányzott.

-A taktikai kesztyűt inkább javaslom, mint a térdvédőt. Lehetőleg nem ujjatlant. Számtalan körömlövés, izület találat mellett szálkás ablakkeret, tüskés bokrok várnak az óvatlanokra.

Egyszer vágtam szét a kezemet, amikor pont kölcsönadtam a kesztyűmet az asszonynak, bemásztam egy törött üveges ablakon át és amikor magamután húztam a kezemet (bent már harc volt, ezért odafigyeltem 100%-ban nem a kezemre) pont egy ablakkeretben maradt kilógó szilánkon húztam végig. 1 mp alatt. Észre sem vettem az adrenalin miatt és sötét is volt. Csak arra lettem figyelmes, hogy a szokottnál jobban csúszik a kezemben a fegyver. A max. 1cm-s vágásból szép mennyiségű vér folyt ki.

Mellesleg egyszer az asszonyom ujja tört el, 400fps alatti AEGel meglőtték 3m-ről egy pinceablak sötétjéből. Az ujjpercek között az izületnél találták el és letört az egyik perc vége. A takkesztyű és az erősebb csontok jól jöttek volna. Ebből az egyik könnyen beszerezhető, a másik nehézkesebben.

WD jól emlékszik, amikor másodfokú égési sérülést szenvedtem el egy füstgyertyától a tenyerem közepén. Azon a kesztyű sem segített volna, sőt, beleégett volna a tenyerembe. Szerencsére havas játék volt. A játék utolsó 2 óráját végignyomtam medic/szakaszvezetőként egy hógolyóval a markomban. Ez sokat segített, hogy nincs sebhely belőle.

-Az arcvédelmet erősen javaslom, de mindenki maga feleljen érte. Ha neked nem fontos, nekem sem.

Lőtték ki barátom fogát mellettem. Szájkosaras volt, de cigizett és a cucc a feje tetejére volt feltolva. (szemüveg + külön maszk kombóban nyomta).

Egyik ablakból kinézett, mert hallott valami, a támadó meg reflexből arconlőtte 1m-ről. Mindegy volt milyen erővel, a fog tört.

SzVSz a fog védelmére kevés az összecsukott száj, a szimplán felvett shemag.

-Sisak régebben volt rajtam. A mai napig egyszer sem vertem be a fejemet, sisakban viszont határozottan szarabbul játszottam. Magasabb a fejem, hamarabb tudnak már rám lőni, pedig még ki sem látok a fedezékből. Ablakon bemászásnál csak azért vertem be a sisakos fejemet, mert annyival magasabb volt a fejem. Nyilván szokás kérdése. Én inkább nem használok. Volt pár találat, ami fájt és a sisak védte volna. Egyik sem volt olyan, ami miatt megbántam a sisak eladását. Aki viseli, nagyobb biztonságban van. Engem nem zavar, ha máson van.

Egyéb?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2014 5:47 pm

4 óra a János Kórházban, és 4 öltés a fejemen elég meggyőző érv volt a sisak vásárlás mellett. Nálam azóta az alap felszerelés része, legalább akkor, amikor ismeretlen pályán játszok. CQB pályára ki sem megyek nélküle. Ha a dresszkód tíltja, nem játszom. Az airsoft célra használt épületekben ritkán látok korlátokat a lépcsők, kiszögelések mellett. Legtöbbször csak a leflexelt korlátok csonkjai vannak meg, amiktől még veszélyesebb a terep.
A térdvédő sem hülyeség, tervezem is, hogy veszek. Térdrevágódni egy olyan beton felületen, ami tele van BB-vel, vagy egyéb szeméttel, nem csak kellemetlen, de komoly sérüléssel is járhat.
Az acélrácsos maszk pedig szintén az alap felszerelés része. Annyira nem kényelmetlen, hogy inkább vállaljak pár krátert a pofámon.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2014 5:21 pm

Jó téma!
Az én legnagyobb balesetem pont abból származott, hogy volt rajtam térdvédő, de lecsúszott, én meg kajak rádobtam magam egy sziklára...
Az első játékomon viszont volt egy balfék, aki minden menet után felcsapta a maszkot (szemüvegestül) fejtetőre és elszívott egy cigit, az egyik szünet után pedig elfelejtette visszacsapni. Az a menet pont egy félhomályos épületben volt, így nem szóltak rá, aztán volt nagy üvöltés. "Szerencséjére" csak 2 foga bánta.

Hogy mik szükségesek? Kinek mi fontos, plafont fejeltem már meg, ennek ellenére a sisakot nem érzem feltétlenül szükségesnek. Ugyanakkor nagyobb játékokon rendre hallok bokaficamról (nekem is volt már, igaz nem airsoft-on), így pl a bakancs nálam sokkal fontosabb.

Elengedhetetlen: szemüveg, maszk, bakancs
Jó ha van: térdvédő, sisak
Elhagyható: könyökvédő (nagyon helyzetfüggő), mellény (védelmi szempontból!!!)

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra