SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: pén. szept. 21, 2018 1:54 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Használsz-e arcvédő rácsot?
Igen, mindig 55%  55%  [ 53 ]
Mindig, kivéve Milsim játékokat 2%  2%  [ 2 ]
Csak CQB-n 27%  27%  [ 26 ]
Ritkán, ha adnak 2%  2%  [ 2 ]
Nem, soha 14%  14%  [ 13 ]
Szavazatok száma : 96
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Airsoft és a biztonság (téged nem érhet baleset?)
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 24, 2014 12:25 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Tatanka írta:
CELOX

Itt azt írják, hogy nem lesz belőle baj: http://www.celoxmedical.com/usa/usaresources/faq/

"8. Can Celox be easily removed from a wound?

Yes. In cases of emergency bleeding, Celox should be left in the wound until the patient in seen by medical personnel. It can then be easily removed. Remove as much as possible by hand, then irrigate the wound with water or saline. In cases of minor bleeding Celox can be removed once the wound has stabilized. This can be as short as 10 minutes. Irrigate with water or saline.

Chitosan is a natural polysaccharide (polymer made of sugars) and made of basic sugars (glucosamine & n-acetyl glucosamine). Celox™ does NOT use non degrading procoagulant minerals or nano particles such as kaolin, smectite or zeolite, which will remain in the body indefinitely unless physically removed."

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Airsoft és a biztonság (téged nem érhet baleset?)
HozzászólásElküldve: vas. nov. 23, 2014 9:10 pm

Most, hogy láttam a fórumon árulva CELOX terméket, és hogy néztem róla pár videót, megfogalmazódott bennem a kérdés: hogy távozik a szervezetből ez a temérdek mélyre juttatott anyag?
Használt amúgy már valaki CELOX terméket közületek? Mert élethű végtagokon, művéres sérüléseken nagyon jól néz ki, de kíváncsi lennék, hogy élőben is ilyen jó-e.
Asszem, minden épületes pályán vannak kiálló fémdarabok a levágott/ellopott dolgok után, játékszervezőknek ajánlott lehet ilyet beszerezni...
Térkép: http://archivportal.arcanum.hu/maps/htm ... oogle.html

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 14, 2014 8:14 am

SZU én is pont ezt akartam linkelni. :) Egyébként pl. az orosz PSH 77 "TIG" se kutya. Ennek szintúgy van nem egy, airsoftra szánt replikája.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 13, 2014 4:50 pm

Aeren írta:
SZU írta:
Úgyhogy ilyen esetkben inkább komolyabb védőcuccokat javasolnék. :))

Egy kerámia mellényt "csavarjak" az arcom köré? :lol:

http://www.mtekweaponsystems.com/supply/index.php?route=product/product&product_id=40

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 13, 2014 4:26 pm

SZU írta:

Egy kerámia mellényt "csavarjak" az arcom köré? :lol:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 13, 2014 2:30 pm

Igen, és az ólom, ha a szemedbe jut, akár meg is vakulhatsz, meg kilövi a fogat duplán csavart shemagon keresztül is.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 13, 2014 1:38 pm

Azért a láthatóság nagy hangulatelem lenne, nekem úgy tűnik pld. keleti szomszédunknál (Erdély) nem tiltott a dolog. Persze élesben tesznek rá hogy árt a szemnek hiszen épp ólmot küldenek rád nagy sebességgel...
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 13, 2014 1:36 pm

Igen...csak ez alapvetően le van írva a védőfelszerelés topikban is...igaz ott nem a balesetek beszéljük ki, hanem magát a védőfelszerelést...

@Malu: jókor voltam jó helyen...a rendelkezésre álló erőforrások lehetővé tették...egyébként tudod mennyi tanuló szúrja el a vizsgakérdést, hogy használható-e IR lézer MASZ játékon? :wink:
Minimum 65% az jelöli be, hogy lehet használni, mert ha a szem nem látja, akkor nem is árt... :))

Egyébként, én úgy emlékszem, hogy régen is tiltva volt, csak nem tudtuk a mérésig, hogy mennyire veszélyes még az alacsony energiájú is...a mérés után pedig közösségileg lett tiltva, kézzel fogható indoklással... :P
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 13, 2014 1:27 pm

Nyilván nem írnátok le azokat amiket, ha sajnálnátok venni rá a fáradtságot, mindezt a témától, az attól való eltéréstől és a kitárgyaltság fokától stb. függetlenül. Nincs is ezzel baj, ugyanis ha csak 10 ember olvassa el amiket ti a tapasztalataitok alapján írtok és mondjuk ebből a 10-ből ha csak 5-en fogadják meg a leírtakat azzal máris biztonságosabbá válik a játék.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 13, 2014 11:57 am

interpol írta:
2007 óta vagyok fórumtag...az összes védőfelszerelés ki lett tárgyalva, iszonyatos mélységben ki lett elemezve

Ezért is nincs lézer a MASZ-ban neked is köszönhetően.
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 13, 2014 11:32 am

Kb. egyet értek, alacsony FPS, normális társaság-értelmes játékosok, veszélymentesített pálya kell és minimalizálható a gond s probléma. ;) A játékosok hozzáállása is lényeges! Én a szűkebb pátriámban nem szarom össze magam, ha otthon marad CQB esetén a szájkosár! Érdekes módon nem lövik szarrá a fejem! ;)

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 13, 2014 11:23 am

Ezt nem magyarázni kellene, hanem illene alapelvnek lenni, hogy ez egy játék, és nem legyilkolni kell a másik játékost. Amikor ez sikerül, akkor ugrásszerűen csökken a véletlen sérülések száma...biztosan én járok jó helyekre, és túl szigorúan veszem a saját "szervezéseim", de nálam a legnagyobb sérülések a vékony bőrön elszenvedett szivárgó vérzések, illetve egy darab szögbe lépés...

Én pl. a saját "szervezésen" az arcvédelmet az épületen belül nem opcionálisan használom, hanem kötelező. Akinek nem tetszik, elmegy haza...
Ha épületbe megyek, a KFPS használva van...ha olyan programra megyek, ahol rutinosabb emberek vannak, oda meg elég a fogvédelem...SOHA nem volt ebből problémám...

A másik: akármennyire hihetetlen, nálam az épületen belül tiltott a direkt fejlövés, még akkor is, ha mindenkin van szemvédelem+maszk vagy komplett maszk...meg van mutatva, hogyan kell más célfelületet adni a fair play szellemében...így a szándékos fejlövések száma szinte nulla, a lepattanó BB pedig "csak" bőrpírt okoz...A támadók nem emelik a fegyvert fejmagasságba, hanem talptól nyakig van a mozgása a fegyvernek...így abban az esetben. ha befordul a sarkon, és elé toppan az ellenfél, max. mellkason, vagy testen lövi...az pedig elviselhető, mert benne van a pakliban...

A "régi" motorosoknak van egy csomó jó mondása, tanácsa, játssz úgy, ahogy szeretnéd, hogy ellened játszanak...blabla...nem hülyeség ám...

A másik: számtalan helyen, módon lett bemutatva, hogy a 350fps alatti, jól megépített fegyver is ellő addig, ameddig a 400fps-es...a mai tuning miatt még a pontossága is lehet olyan, vagy még jobb...Maximum egy-két tizedmásodperccel később ér oda a lövedék...

Persze jöhet a szokásos FPS-huszár duma, hogy a gyorsabb jobb, jobban átmegy a növényzeten, stb...Anno volt egy másik mondás erre, ha rövid a lőtávod, kússz közelebb, vagy cserkészd be jobban...

A harmadik megoldás: a lábammal szavazok...ahol 14 év alatti gyerekek rohangálnak (és a szervező nagyon okosan még publikálja is a képét a játékról :roll: ), nem megyek. Ahol tudom, hogy csalnak a gyors rugócserés fegyverekkel, nem megyek. Ahol tudom, hogy szadisták a játékosok, nem megyek.

Ahol jól érzem magam, ott meg nem sérülök meg, mert figyelek hová lépek, nem vetődök bele a sziklás árokba, mert micsoda fíling... :wink:

2007 óta vagyok fórumtag...az összes védőfelszerelés ki lett tárgyalva, iszonyatos mélységben ki lett elemezve (talán egyedül az anyagismereti elemzések maradtak ki)...most pedig itt hámozzuk a banánt...a topik témájától már régen eltértetek, és lassan azon megy a beszélgetés, hogy melyik sisak a jobb: az ABS, vagy az eredeti kevlár...

Aki nincs tisztában azzal, hogy egy extrém sporton milyen sérüléseket szenvedhet, és nem is néz utána...annak úgy kell. Aki meg tisztában van vele, el is tudja dönteni, hogy milyen mértékű védelem elég neki....

De aki esetleg még mindig ötlet nélküli, neki egy tipp a saját készletből:
- ABS sisak,
- hadi boonie vagy patrol cap,
- védőszemüveg (polikarbonát)
- szilikon fogvédő,
- KFPS,
- shemag a nyakra, vagy szükség esetén az arcra,
- zubbony, nadrág,
- mellény szükség szerint,
- kesztyű
- hadi bakancs.

Térdvédőm is van, meg könyökvédőm is...nem használom, mert nézem hová térdelek...ha meg mégis kénytelen vagyok térdelni, és fáj...istenem, ez van... :))

Értem én, hogy jó a védőfelszerelésekkel kapcsolatos tudást hihetetlen mélységben tudni, de azért nézzünk már kicsit magunk elé...a MASZ szépen leszabályoz mindent...Szükség szerint a rutinos játékosok segítenek is az ötletelésben...akik meg ezek után is azon sír, hogy meglőtték, és bibis az arca...annak úgy kell.

Éljen a természetes szelekció!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 13, 2014 10:37 am

Malu írta:
Mint régi játékos megvétóznám a kijelentést. Akármilyen régi rutinos játékos lehet akárki, nem zárható ki reflexből leadott kapáslövés, és abból azért lehet baj.

Teljesen igazad van!

Számomra a végeredmény még mindig ugyanaz..mindenkinek a saját döntése, hogy visel vagy sem.
Láttam border war-on is ogre maszkot. Senki nem köpködte le érte :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 13, 2014 7:35 am

Idézet:
...Szerintem sokkal nagyobb dilemmát csinálsz ebből mint amekkora valójában...

Egen amíg meg nem történik az emberrel addig valóban nem jelent túlzott dilemmát. Azért had jegyezzem meg, hogy egy ilyen azért szét tudja cseszni az ember napját akár ő a balesetet okozó, akár annak az elszenvedője. Persze biztos lenne aki legyintene, hogy majd fogorvos megoldja/ő hibája volt hogy nem viselt maszkot de én azért az a lelkiismeretesebb fajta vagyok aki, ha egy mód van rá igyekszik odafigyelni a többi játékos biztonságára is. Ez a régiómban történt kisebb játékszervezéseimből tapadt rám.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 13, 2014 5:54 am

Mint régi játékos megvétóznám a kijelentést. Akármilyen régi rutinos játékos lehet akárki, nem zárható ki reflexből leadott kapáslövés, és abból azért lehet baj.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 12, 2014 11:41 pm

Alapvetoen

+1

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 12, 2014 9:56 pm

P@nther írta:
...Szerintem sokkal nagyobb dilemmát csinálsz ebből mint amekkora valójában...

+1

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 12, 2014 8:25 pm

Szerintem senki nem tiltja a Milsimen hogy valaki maszkot hordjon. Nem küldenek haza ha van rajtad.

Amúgy alapvetően sokkal kevesebb a kontakt, nincs locsolás, nagyobbak a távolságok sokszor. Illetve ahogy Interpol is írta, valamelyest megfontoltabbak a játékosok.
Persze ettől még kilőhetik az ember fogát.

Szerintem sokkal nagyobb dilemmát csinálsz ebből mint amekkora valójában.

Mindenkinek a saját döntése hogy visel vagy sem. Ennyi.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 12, 2014 7:17 pm

nem muszály fejre célozni
lehet bármi kis faág, főszál gyenge szellő hogy eltérítsen egy bb-t aztán mehet a fogászatra az ilető

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 12, 2014 5:10 pm

Hex írta:
...ugyanakkor az arcba, fogak közé bekapott lövések ellen mi véd?...

Hmmm...pl. szilikon fogvédő a felső fogsornak? Az alsót védi az ajak...meg aztán nem vicsorogva kell "harcolni", hacsak nem Alien LARP... :))

Még egy faktort kifelejtettél a számításból...a Milsim/realsim vonalra mászkáló emberek java már megfontoltabb, és kevesebb a lövés. Pláne amit fejre adnak le...mert a test ugyebár nagyobb célfelület...

Ezek együtt azt okozzák, hogy arányában kevesebb BB repül fejre, mint egy átlagos tinglin...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 12, 2014 3:35 pm

SZU írta:
Ez egy olyan kérdés, hogy kinek mi a fontos, a gírdóság, vagy a fogászati kezelés elkerülése

Ezen a ponton lép be a képbe a Milsim játékokkal kapcsolatos dilemmám. Ahol ugyan sok játékos szerint romboló hatású a szájkosarak, illetve egyéb arcvédők viselete (nem tudom, hogy ezek viseletére létezik-e előírás) ugyanakkor az arcba, fogak közé bekapott lövések ellen mi véd? A lenti esetekből ítélve nem hinném, hogy csak épületben/CQB-n lehet ilyen lövéseket elszenvedni. Lehet, hogy a legtöbben akik Milsim-re jelentkezek azok ezt tudatosan bevállalják. Értem én az elgondolást miszerint a mindenféle kinézetű, színezetű maszkokkal ne adjunk farsangi stílust egy játéknak na de egy szimpla rácsos arcvédőt leszólni, és ezzel a biztonság elé helyezni a girdóságot...biztos bennem van a hiba.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 12, 2014 11:43 am

kisvargacz írta:
Bár tény az is,hogy hülyén néz ki,főleg ha a rácsos szemvédő rész is rajta van.

Hülyén néz ki az nem rácsos szemüveggel is.
Ez egy olyan kérdés, hogy kinek mi a fontos, a gírdóság, vagy a fogászati kezelés elkerülése?

Engem pont nem érdekel, hogy más miképpen vélekedik a kinézetemről a játékon. Adja meg a találatot, játsszunk jót aztán húzok haza azokhoz, akik véleménye érdekel a kinézetemről.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 12, 2014 10:51 am

Tény,és való,a saját bátyámnak lőtték ki a fogát.Nem épületben,nem közelről,nem ágyúval,kendőn keresztül.Pont szar helyen találták el,a szemfogát elől,le is pattant gyorsan az alsó fele.Nem volt vicces.Pláne a fogorvosi számla vége.
Engem azóta aztán fikázhat bárki a robotmaszk miatt.Bár tény az is,hogy hülyén néz ki,főleg ha a rácsos szemvédő rész is rajta van.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 12, 2014 9:14 am

Ez igy igaz ;)
Valaki akkor nevet ha igy lat
Valaki akkor ha fogatlan lett az aki eloszor nevetett

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 12, 2014 9:03 am

robotmaszk jobban néz ki mint a fogatlan gírdú kommandós :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 12, 2014 8:42 am

kisvargacz írta:
Nekem a szenszei alsó rész/viztiszta szemüveg kombó vált be.

De hisz az

az

az

robotmaszk

:D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 12, 2014 8:00 am

Láttam már kilőtt fogat(helyét),és rácsos szemüvegen széttört bb szilánkot kispajtás szemében.
Nekem a szenszei alsó rész/viztiszta szemüveg kombó vált be.
Évek óta Decathlon-os btwin(újabban orao) víztiszta lencsés szemüveget használok.Lőttük közelről több aeg-el is,még csak nyomott sem hagyott rajta a bb.Mind emelett egész jó karc tűrő,egy évesen még tiszta,kopás és karcmentes volt a lencséje.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 11, 2014 3:23 pm

Erről az egészről egy motoros mondás jut eszembe:
"Még mindig kényelmesebb 40 fokban a motoros ruha, mint a tolószék."

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 08, 2014 3:11 pm

ESS kézikönyv jogi védelmén felbuzdulva szerintem nézzük meg a munkavédelmi változatok leírását is ;) Egy gyártó sem olyan hülye, hogy egyenesen javasolja a repeszekbe való játék célú belenézést.

Az ess pont annyira véd, mint minden más, csak vannak rajta fasza rétegek, vannak méretek, meg rakhatsz bele dioptriás keretet, a milspec matricától meg kapsz 3 pontot mentődobásonként.

Olyan szemüveg nincs amibe így vagy úgy nem tud bejutni a bb (eredeti x500 bollémból is ráztam ki a nap végén)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 6:24 pm

Ott a pont mert pl. a harci játszótéren is használják meg fogja ám a repeszeket is (most tekintsünk el a mezőtüzekre meg az épülettüzekre vagy más speckó célokra kifejlesztett szemüvegüktől). Azonban van érszoftra kifejlesztett szemüvegük amiről nem is tudtam. Behold! http://www.esseyepro.com/airsoft

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 6:08 pm

Hex írta:
Úgy gondolom, hogy az Ice, Crossbow és hasonmásai alapvetően lőtéri használatra, vagy egyéb egyszemélyes drillekre lettek tervezve.

Ez így totál nem igaz :))

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 5:39 pm

Én az ESS Ice-t csak lőtéren használom. Játékon nem, vagy csak félve hordanám, a Csokáv által említett félhátuli lövések miatt. Haverral történt, hogy így pattant be a szemüvegén belülre egy BB de hál istennek nem csapta ki a szemét. Maverick, lehet, hogy a szemüveg maga jó, de azért szerintem egy jó adag szerencse is közrejátszott abban, hogy ne kapj be mondjuk egy ilyet. Úgy gondolom, hogy az Ice, Crossbow és hasonmásai alapvetően lőtéri használatra, vagy egyéb egyszemélyes drillekre lettek tervezve.

Egyébként az airsoft pályák kapcsán megjegyezném, hogy a tököli pályán is egyre több a veszélyes törmelék. Ha jól emlékszem a kettes épület közelében a magas fűben elvesző drótokban akadt meg a csaptársam lába, aminek következtében jó nagyot esett...rá a fegyverére. Nagyon nagy zakó volt de szerencsére nem lett baja a tagnak. Szóltunk a szervezőknek ez ügyben, nem tudom hogy azóta el lett-e takarítva. Ott egy srác összeszedett egy bokaficamot. A kábeldoboknál jó nagy sár volt és azon keresztülrohanva csúszott el elég szerencsétlenül.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 5:28 pm

Csokáv írta:
Őőő. Mondjuk nem ezt mondtam, de ha már így belecsaptál, akkor csak felteszem a kérdést, hogy "Pedig?"
Jó, kemény tokot adnak hozzá, azt tudom. :D

Bakker, sunyi voltam és kiragadtam úgy egy részt, hogy az teljesen mást jelentsen az idézetemben mint amire te gondoltál ;)

Nem fogok kampánybeszédet tartani az ESS mellett, mert tök fölösleges. Nem célom senkit meggyőzni, hogy ez a világ legjobb szemüvege, mert ilyen formában ez se lenne igaz. Hébe hóba ez is párásodik, meg tud karcolódni és ha hozzáérek rajta marad az ujjlenyomatom.

De négy év ICE és egy év Crossbow használat után azt azért elmondhatom, hogy amire számítottam a pénzemért azt maximálisan megkaptam. Voltam balf@sz, néztem lövésbe, lőttek szemüvegen...de megvan még mind a két szemem. Futottam, izzadtam, hidegből melegbe, melegből hidegbe, bepárásodott...de ahogy felszaladt a pára úgy el is tűnt. Soha nem kellett kiállnom, mert "megvakultam" a párától.
Ja és mielőtt a legjobb tulajdonságát elfelejtem... Állati király, kemény tok van hozzá gyárilag, amit molle-s mellényre is fűzhetek, de nem akarok mert fekete. Azt hiszem meg is írom nekik, hogy jó lenne ha elkezdenék más színben is gyártani, mert így vásárlóvesztésre számíthatnak ;)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 5:15 pm

Maverick 636 írta:
Semmi másról nem szól ez az egész, minthogy hogyan magyarázzuk meg hogy az ESS, Oakley, Wiley X és társai aránytalanul drágák és semmi pluszt nem nyújtanak az 1000 Ft-os munkavédelmi szemüveghez képest....

Őőő. Mondjuk nem ezt mondtam, de ha már így belecsaptál, akkor csak felteszem a kérdést, hogy "Pedig?"
Jó, kemény tokot adnak hozzá, azt tudom. :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 07, 2014 4:40 pm

Csokáv írta:
Én mindig gyanakodva tekintettem az crossbowhoz hasonló kialakítású szemüvegekre...

Lehet, hogy a fejformához való szemüveget kellene venni? Urambocsá megfelelő méretet? Mert az ESS-nél ez az opció is játszik.

Semmi másról nem szól ez az egész, minthogy hogyan magyarázzuk meg hogy az ESS, Oakley, Wiley X és társai aránytalanul drágák és semmi pluszt nem nyújtanak az 1000 Ft-os munkavédelmi szemüveghez képest....

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra